Osmo 0.2.8 - en to bg translation catalogue (592 entries)

en: Colors
bg: Цветове

en: Color of contact tags
bg: Цвят за тагове на контакти

en: Color of links
bg: Цвят за връзки

en: Font size
bg: Размер на шрифта

en: Name font size
bg: Размер на шрифта име

en: Item font size
bg: Позиция размера на шрифта

en: Photo size
bg: Размер на изображението

en: Small
bg: Малък

en: Medium
bg: Среден

en: Large
bg: Голям

en: Hide group column
bg: Скриване колоната за група

en: Age
bg: Възраст

en: Birthday date
bg: Роженна дата

en: Zodiac sign
bg: Зодия

en: Contacts
bg: Контакти

en: Appearance
bg: Външен вид

en: Miscellaneous
bg: Разни

en: Groups
bg: Групи

en: Visible columns in birthday browser
bg: Показване колони в браузъра за рожден ден

en: Algorithm
bg: Алгоритъм

en: Compression
bg: Свиване

en: Ratio
bg: Пропорция

en: Fast
bg: Бързо

en: Good
bg: Добро

en: Best
bg: Най-добро

en: Type
bg: Тип

en: Category
bg: Категория

en: Last changes
bg: Последни промени

en: Created
bg: Създаване

en: Remember the last selected category
bg: Запомняне на последната избрана категория

en: Use system format for date and time
bg: Използване на системният формат за дата и време

en: Notes
bg: Бележки

en: Encryption
bg: Шифроване

en: Visible columns
bg: Видими колони

en: Categories
bg: Категорий

en: Notes options
bg: Опций за бележки

en: Jump to date
bg: Скочи до дата

en: Day
bg: Ден

en: Month
bg: Месец

en: Year
bg: Година

en: Select a font...
bg: Избиране на шрифт...

en: None
bg: Нищо

en: All items
bg: Всички елементи

en: Question
bg: Въпрос

en: Information
bg: Информация

en: Error
bg: Грешка

en: Warning
bg: Внимание

en: Selected file exist! Overwrite?
bg: Избраният файл съществува.Замяна?

en: Selected contact will be removed.
bg: Избор на контакт който ще бъде премахнат

en: Are you sure?
bg: Сигурен/а ли сте?

en: No date
bg: Без дата

en: Select photo
bg: Избор на снимка

en: Address
bg: Адреси

en: Postcode
bg: Пощенски код

en: City
bg: Град

en: State
bg: Област

en: Country
bg: Държава

en: Edit contact
bg: Редактиране на контакт

en: Add contact
bg: Добавяне на контакт

en: Personal
bg: Личен

en: Group
bg: Група

en: Home
bg: Домашен

en: Work
bg: Месторабота

en: Phones
bg: Телефони

en: Internet
bg: Интернет

en: Additional info
bg: Допълнителна информация

en: no entries
bg: няма записи

en: entry | entries
bg[0]: запис
bg[1]: записи

en: Calendar notes
bg: Календарни бележки

en: Search
bg: Търсене

en: Filter
bg: Филтър

en: Current month
bg: Текущ месец

en: Selected month
bg: Избран месец

en: Current year
bg: Текуща година

en: Selected year
bg: Избрана година

en: Selected month and year
bg: Избрани месец и година

en: All notes
bg: Всички бележки

en: Strikethrough past day notes
bg: Зачерване последните бележки за деня

en: Date
bg: Дата

en: Note
bg: Бележка

en: Rat
bg: Плъх

en: Ox
bg: Бивол

en: Tiger
bg: Тигър

en: Hare
bg: Заек

en: Dragon
bg: Дракон

en: Snake
bg: Змия

en: Horse
bg: Кон

en: Sheep
bg: Овца

en: Monkey
bg: Маймуна

en: Fowl
bg: Петел

en: Dog
bg: Куче

en: Pig
bg: Свиня

en: Unknown
bg: Непознат

en: Aquarius
bg: Водолей

en: Pisces
bg: Риби

en: Aries
bg: Овен

en: Taurus
bg: Бик

en: Gemini
bg: Близнаци

en: Cancer
bg: Рак

en: Leo
bg: Лъв

en: Virgo
bg: Дева

en: Libra
bg: Везни

en: Scorpio
bg: Скорпион

en: Sagittarius
bg: Стрелец

en: Capricorn
bg: Козирог

en: Osmo has to be restarted to take effect.
bg: OSMO трябва да се рестартира за да се приложат промените

en: Layout
bg: Разпределение

en: Vertical
bg: Вертикално

en: Horizontal
bg: Хоризонтално

en: Tabs position
bg: Позиция за табовете

en: Left
bg: Ляво

en: Right
bg: Дясно

en: Top
bg: Горе

en: Bottom
bg: Доло

en: Disable underline in links
bg: Изключване подчертаване във връзки

en: At least one module must be visible.
bg: Най-малко един модул трябва д асе вижда.

en: Calendar
bg: Календар

en: Tasks
bg: Задачи

en: Override locale settings
bg: Замяна на локалните настройки

en: Date format
bg: Формат за дата

en: DD-MM-YYYY
bg: ДД-ММ-ГГГГ

en: MM-DD-YYYY
bg: ММ-ДД-ГГГГ

en: YYYY-MM-DD
bg: ГГГГ-ММ-ДД

en: YYYY-DD-MM
bg: ГГГГ-ДД-ММ

en: Time format
bg: Формат за време

en: hours
bg: часове

en: Spell checker language
bg: Проверка за правопис

en: Enable tooltips
bg: Разрешаване на съвети

en: Remember last selected page
bg: Запомняне на последната избрана страница

en: Save data after every modification
bg: Запазване на даните след всяка модификация

en: The %s pattern will be replaced with web address
bg: Схемите %s ще бъдат заменени с уеб адрес

en: The %s pattern will be replaced with e-mail address
bg: Схемите %s ще бъдат заменени със имейл адрес

en: Enable system tray
bg: Разрешаване на системна област

en: Start minimised
bg: Стартиране минимализирано

en: Ignore day note events
bg: Игнориране на събитие от дневна бележка

en: General
bg: Главно

en: Hide
bg: Скриване

en: Helpers
bg: Помощници

en: Preferences
bg: Предпочитания

en: Syntax
bg: Синтаксис

en: abbreviated weekday name
bg: съкратено име на седмичен ден

en: full weekday name
bg: Пълно име на седмичен ден

en: abbreviated month name
bg: съкратено име на месец

en: full month name
bg: пълно име на месеца

en: day of the month
bg: ден от месеца

en: MM/DD/YY
bg: ММ/ДД/ГГ

en: day of the month without leading zeros
bg: ден от месеца без нула отпред

en: month | months
bg[0]: Месец
bg[1]: Месеци

en: year without century
bg: година без указване на век

en: year with century
bg: година със указване на век

en: Date header format
bg: Формат на дата

en: Set default format
bg: Задаване формат по подразбиране

en: Date format syntax
bg: Синтаксис на формата за дата

en: Day note marker
bg: Маркер дневна бележка

en: Event marker
bg: Маркер Събитие

en: Circle
bg: Кръг

en: Ellipse
bg: Елипса

en: Wave
bg: Вълна

en: Current day marker
bg: Маркер текущ ден

en: Arrow
bg: Стрелка

en: Free-hand circle
bg: Свободен кръг

en: Weekend days color
bg: Цвят на седмичен ден

en: Cursor color
bg: Курсор цвят

en: Event marker color
bg: Цвят за маркер на събитие

en: Current day marker color
bg: Текущ цвят за маркер на деня

en: Birthday marker color
bg: цвят за маркер на рожден ден

en: Date font
bg: Шрифт за дата

en: Calendar font
bg: Шрифт за календар

en: Note font
bg: Шрифт за бележки

en: Enable block cursor
bg: Позволяване на блок курсор

en: Cursor thickness
bg: Дебелина на курсора

en: Thin
bg: Тънко

en: Thick
bg: Дебело

en: Edit category
bg: Редактиране на категория

en: Color
bg: Цвят

en: Name
bg: Име

en: Select ICS file
bg: Избиране на ICS файл

en: All Files
bg: Всички файлове

en: Calendar files (*.ics)
bg: Календарни файлове (*.ics)

en: Modify ICAL parameters
bg: Промяна на ICAL параметри

en: Filename
bg: Файлово име

en: Options
bg: Опций

en: Valid
bg: Валиден

en: Description
bg: Описание

en: Mark
bg: Маркиране

en: Week start on Monday
bg: Седмицата започва от Понеделник

en: Show day names
bg: Покажи имената на дните

en: No month change
bg: Без промяна на месец

en: Show week numbers
bg: Покажи седмичните номера

en: Simple view in full-year calendar
bg: Обикновен изглед на целогодишният календар

en: Ascending sorting in day notes browser
bg: Възходящо сортиране в браузъра на дневни бележки

en: Enable spell checker in day notes
bg: Разрешаване проврка на правописа в дневни бележки

en: Current time
bg: Текущо време

en: Day number
bg: Номер на деня

en: Marked days
bg: Пазарни дни

en: Week number
bg: номер на седмицата

en: Weekend days
bg: Седмични дни

en: Day category
bg: Категория за деня

en: Moon phase
bg: Луна фаза

en: Day notes
bg: Дневна бележка

en: Day categories
bg: Дневна категория

en: iCalendar files
bg: iCalendar файлове

en: Show in day info panel
bg: Показване в инфо панела на деня

en: Tasks list
bg: Листа със задачи

en: Summary
bg: Резюме

en: Due date
bg: Краен срок

en: Priority
bg: Приоритет

en: Error printing
bg: Грешка при печатане

en: No birthdays defined
bg: Няма дефинирани рожденни дни

en: Birthdays list
bg: Листа с рождени дни

en: today
bg: Днес

en: Select CSV file
bg: Избиране на CSV файл

en: Please select file first.
bg: Моля изберете файл първо.

en: Import contacts
bg: Внеси цонтакти

en: Import type
bg: Входящ тип

en: File
bg: Файл

en: Input filename
bg: Входящо име на файл

en: Import
bg: Внасяне

en: Nothing to import.
bg: Нищо за внасяне

en: contact added | contacts added
bg[0]: добавен контакт
bg[1]: добавени контакти

en: of
bg: на

en: Record
bg: Запис

en: Number fields per record
bg: Брой полета за запис

en: Use first record as header
bg: Използвай първият запис за главен

en: Field type
bg: Тип поле

en: Value
bg: Стойност

en: No records found in selected file.
bg: Няма намерен запис във избраният файл

en: Cannot read file.
bg: файлът не може да се прочете

en: Cannot open file.
bg: Файлът не може да се отвори

en: Show calendar
bg: Показване календар

en: Show tasks
bg: Показвана задачи

en: Show contacts
bg: Показване на контакти

en: Show notes
bg: Показване на бележки

en: Show options
bg: Показване на опций

en: Quit
bg: Изход

en: Show small calendar window
bg: Показване календара в малък прозорец

en: Check for events since last run
bg: Проверка за събития от последното изпълнение

en: Number of days to check forward for events (default: 0)
bg: Брой на дните за проверка на събития напред (default: 0)

en: Set absolute path for settings and data files
bg: Настройка на абсолютният път за настройки и файлове с данни

en: ERROR: Cannot create config files
bg: ГРЕШКА:Не могат да се създадат конфигурациони файлове

en: Another copy of OSMO is already running.
bg: Друга копие на OSMO във момента работи

en: Simultaneously use two or more copies of OSMO can be a cause of data loss.
bg: Едновременото използване на два или повече копия на OSMO може да бъде причина за загуба на данни.

en: Do you really want to continue?
bg: Найстина ли искате да продължите

en: Low
bg: Ниско

en: High
bg: Високо

en: Done!
bg: Направен !

en: contact exported | contacts exported
bg[0]: изнесен контакт
bg[1]: изнесени контакти

en: Cannot create file.
bg: Не може да се създаде файл.

en: Select output file
bg: Избор изходящ файл

en: Export contacts
bg: Изнеси контакти

en: Output format
bg: Изходен формат

en: Add header
bg: Добави главно

en: Fields to export
bg: Полета за износ

en: All
bg: Всичко

en: Invert
bg: Обръщане

en: Select fields
bg: Избирани полета

en: Output filename
bg: Изходящо файлово име

en: Export
bg: Експорт

en: Color of items that are due today
bg: Цвят на артикулите за днес

en: Color of items that are due in the next 7 days
bg: Цвят на артикулите които предстоят в следващите 7 дена

en: Color of items that are past due
bg: Цвят на артикулите които са просрочени

en: Task info font
bg: Информация за шрифта на задачата

en: Show in bold tasks with high priority
bg: Покази във bold задачите с висок приоритет

en: Hide completed tasks
bg: Скриване на приключените задачи

en: Delete completed tasks without confirmation
bg: Изтриване на приключени задачи без предупреждение

en: Add new task when double clicked on tasks list
bg: Добавяне на нова задача при двойно кликане върху списъка със задачи

en: Postpone time
bg: Отлагане

en: minutes
bg: минути

en: 0 for disable
bg: 0 за забранените

en: Repeat sound alarm
bg: Повторение звуковата аларма

en: times
bg: времена

en: Global notification command
bg: Глобална уведомителна команда

en: Tasks options
bg: Опций задачи

en: Reminder options
bg: Опций за напомняне

en: Timeline
bg: Хронология

en: Please select at least one day when recurrency is enabled.
bg: Изберете поне един ден когато recurrency е разрешено

en: Set time
bg: Настройка на време

en: Hour
bg: Час

en: Minute
bg: Минута

en: Today
bg: Днес

en: Tomorrow
bg: Утре

en: Selected task will be removed.
bg: Избрани задачи който ще бъдат премахнати

en: Select date and time
bg: Избиране дата и време

en: Enable sound notification
bg: Разрешаване на звуково оповестяване

en: Alarm warning
bg: Аларма предупреждение

en: Days
bg: Дни

en: Hours
bg: Часове

en: Minutes
bg: Минути

en: Date period
bg: Период за дата

en: Months
bg: Месеци

en: Repeat
bg: Повторение

en: Repeat in the following days
bg: Повторение във следващите дни

en: Time period
bg: Времеви период

en: Start
bg: Старт

en: End
bg: Край

en: Interval
bg: Интервал

en: Ignore alarm when task expired offline
bg: Игнорирай алармата когато срока е изтекъл

en: Recurrent task
bg: Повтарящи се задачи

en: Enable
bg: Позволи

en: Edit task
bg: Редактиране на задача

en: Add task
bg: Добавяне на задача

en: Basic
bg: Основно

en: Advanced
bg: Разширено търсене

en: New Moon
bg: Новолуние

en: Waxing Crescent Moon
bg: Полумосец

en: Quarter Moon
bg: Първа четвърт

en: Waxing Gibbous Moon
bg: Полумесец

en: Full Moon
bg: Пълнолуние

en: Waning Gibbous Moon
bg: Полумесец

en: Last Quarter Moon
bg: Последна четвърт

en: Waning Crescent Moon
bg: Полумесец

en: Cannot create backup!
bg: Невъзможно създаване на бакъп!

en: Save backup
bg: Запазване на бакъп

en: Password protection
bg: Защита на парола

en: Enter password
bg: Въвеждане на парола

en: Re-enter password
bg: Повторете паролата

en: Please enter the password
bg: Моля въведете парола

en: Passwords do not match!
bg: Паролите не съвпадат

en: Backup file saved successfully!
bg: Бакъп файла е запазан успешно!

en: Open backup file
bg: Отваряне на бакъп файл

en: Osmo backup files (*.bck)
bg: Osmo бакъп файлове (*.bck)

en: This is not Osmo backup file
bg: Това не е бакъп файл на Osmo

en: Incorrect password!
bg: Неправилна парола

en: All your data will be replaced with backup file content.
bg: Всичките ваши данни ще бъдат заменени със съдържанието на бакъп файла.

en: Osmo has to be restarted now...
bg: OSMO ще се рестартира сега...

en: Please select address
bg: Моля изберете адрес

en: First name
bg: Име

en: Last name
bg: Фамилия

en: Second name
bg: Бащино

en: Nickname
bg: Прякор

en: Tags
bg: Етикети

en: Home address
bg: Домашен адрес

en: Home postcode
bg: Пощенски код

en: Home city
bg: Град

en: Home state
bg: Област

en: Home country
bg: Държава

en: Organization
bg: Организация

en: Department
bg: Отдел

en: Work address
bg: Адрес по месторабота

en: Work postcode
bg: Пощенски код по месторабота

en: Work city
bg: Град по месторабота

en: Work state
bg: Област по месторабота

en: Work country
bg: Държава по месторабота

en: Fax
bg: Факс

en: Home phone
bg: Домашен телефон

en: Home phone 2
bg: Домашен телефон 2

en: Home phone 3
bg: Домашен телефон 3

en: Home phone 4
bg: Домашен телефон 4

en: Work phone
bg: Телефон по месторабота

en: Work phone 2
bg: Телефон по месторабота 2

en: Work phone 3
bg: Телефон по месторабота 3

en: Work phone 4
bg: Телефон по месторабота 4

en: Cell phone
bg: Мобилен телефон

en: Cell phone 2
bg: Мобилен телефон 2

en: Cell phone 3
bg: Мобилен телефон 3

en: Cell phone 4
bg: Мобилен телефон 4

en: Blog
bg: Блог

en: Photo
bg: Снимка

en: New contact
bg: Нов контакт

en: Remove contact
bg: Премахване на контакт

en: Show birthdays
bg: Показване на рождени дни

en: Show contact location on the map
bg: Покажи локализацията на контакта на картата

en: About
bg: За

en: Clear
bg: Изчистване

en: First Name
bg: Първо име

en: Last Name
bg: Фамилия

en: All fields
bg: Всички полета

en: Contact details
bg: Детайли за контакта

en: Close contact panel
bg: Затваряне панела за контакта

en: The note has changed.
bg: Бележката бе променена

en: Do you want to save it?
bg: Искате ли да се запази?

en: Words
bg: Думи

en: Lines
bg: Линий

en: Document
bg: Документ

en: Selection
bg: Избор

en: Modified
bg: Модифициране

en: New note
bg: Нова бележка

en: Edit note
bg: Редактиране на бележка

en: Delete note
bg: Изтриване на бележка

en: Save note
bg: Запазване на бележка

en: Find
bg: Намиране

en: Toggle spell checker
bg: Превключване за правописна проверка

en: Underline
bg: Подчертаване

en: Strikethrough
bg: Зачеркване

en: Highlight
bg: Маркиране

en: Clear attributes
bg: Изчистване на атрибути

en: Insert current date and time
bg: Вмъкване на текуща дата и време

en: Insert separator
bg: Поставяне на разделител

en: Statistics
bg: Статистики

en: Close editor
bg: Затваряне на редактор

en: Note name
bg: Име на бележка

en: Read-only
bg: Само за четене

en: Line
bg: Линия

en: Column
bg: Колона

en: Edit entry
bg: Редактиране на запис

en: Remember cursor position
bg: Запомняне позицята на курсора

en: Selected note will be removed.
bg: Избрана бележка за премахване

en: Add note
bg: Добавяне на бележка

en: Encrypted
bg: Криптирана

en: Note type
bg: Тип на бележка

en: Cannot open the note.
bg: Не може да се отвори бележката

en: encryption support is disabled
bg: Подръжката за криптиране е забранена

en: Authorization
bg: Упълномощаване

en: year | years
bg[0]: Година
bg[1]: Години

en: day | days
bg[0]: Ден
bg[1]: Дни

en: hour | hours
bg[0]: час
bg[1]: часове

en: minute | minutes
bg[0]: минута
bg[1]: минути

en: second | seconds
bg[0]: Секунда
bg[1]: Секунди

en: or
bg: или

en: rounded down
bg: закръгляване надолу

en: week | weeks
bg[0]: Седмица
bg[1]: Седмици

en: working day | working days
bg[0]: Работен ден
bg[1]: Работни дни

en: time is ignored
bg: времето е игнорирано

en: weekend day | weekend days
bg[0]: седмичен ден
bg[1]: седмични дни

en: This calculator only supports dates after year 1.
bg: Калкулаторът подържа само дати след година 1.

en: weekend day ignored | weekend days ignored
bg[0]: уйкенд ден игнориран
bg[1]: уйкенд дни игнорирани

en: Date calculator
bg: Премятане на период

en: Current date
bg: Текуща дата

en: Set current date
bg: Настройка на текуща дата

en: Second
bg: Секунда

en: Set current time
bg: Настройка на текущо време

en: Reset time
bg: Нулиране

en: First date and time
bg: Първи дата и време

en: Second date and time
bg: Втори дата и време

en: Alternative time units
bg: Алтернативни времеви единици

en: Result
bg: Резултат

en: Duration between two dates
bg: Период между две дати

en: Operation
bg: Операция

en: add
bg: добавяне

en: subtract
bg: изваждане

en: Date and time to add or subtract from
bg: Дата и време за добавяне или изваждане от

en: Years
bg: Години

en: Weeks
bg: Седмици

en: Seconds
bg: Секунди

en: Ignore weekend days
bg: Игнориране на уйкендите

en: Reset fields
bg: Нулиране на полета

en: Time to add or subtract
bg: Време за добавяне или изваждане

en: Add to or subtract from a date
bg: Добавяне към или изваждане от дата

en: Cannot perform selected operation.
bg: Не може да се изпълне избраната операция.

en: Task has been modified or removed.
bg: Задачата е била променена или премахната

en: Remind me later
bg: Напомни ми по-късно

en: Done
bg: Направено

en: Show task
bg: Покажи задача

en: Alarm warning!
bg: Аларма предупреждение !

en: postponed
bg: отложено

en: Day note
bg: Дневна бележка

en: Events
bg: Събития

en: Event
bg: Събитие

en: Task
bg: Задача

en: Birthday
bg: Рожден ден

en: Show Osmo
bg: Покажи OSMO

en: event | events
bg[0]: събитие
bg[1]: събития

en: No valid calendars defined
bg: Няма валидни определени календари

en: iCalendar events
bg: iCalendar събития

en: Time
bg: Време

en: The list will be cleared and all entries will be lost.
bg: Списъкът ще бъде изчистен и всички записи ще бъдат загубени.

en: event exported | events exported
bg[0]: изнесено събитие
bg[1]: изнесени събития

en: Use date period
bg: Използване на период

en: No tasks with defined date found.
bg: Няма намерени задачи с определената дата.

en: Save tasks
bg: Запазване на задачи

en: tasks exported
bg: изнесени задачи

en: was born
bg: е роден

en: day till end of year | days till end of year
bg[0]: ден до края на годината
bg[1]: дни до края на годината

en: the last day of the year
bg: Последният ден от годината

en: Day tasks
bg: дневни задачи

en: Selected day note will be removed.
bg: Избраната дневна бележка ще бъде премахната

en: Continue?
bg: Продължение?

en: Previous year
bg: Предходна година

en: Previous month
bg: Предходен месец

en: Previous day
bg: Предходен ден

en: Next day
bg: Следващ ден

en: Next month
bg: Следващ месец

en: Next year
bg: Следваща година

en: Full-year calendar
bg: Целогодишен календар

en: Print calendar
bg: Отпечатване на календар

en: Toggle day note panel
bg: Превключване панел Дневни бележки

en: Select day color
bg: Избиране цвят за деня

en: Browse notes
bg: Преглед на бележки

en: Browse iCal events
bg: Преглед на iCal събития

en: Export to iCal file
bg: Eкспортиране като iCal файл

en: Previous and next month
bg: Предходен и следващ месец

en: Close note panel
bg: Затваряне панела за бележки

en: Clear text
bg: Изчистване на текст

en: Info
bg: Информация

en: Select color
bg: Избор на цвят

en: Name day
bg: Имена деня

en: Printing properties
bg: Свойства за печат

en: Month name
bg: Име на месеца

en: Day name
bg: Име на деня

en: Fonts
bg: Шрифтове

en: Birthdays
bg: Рождени дни

en: Namedays
bg: Дневни имена

en: Visible events
bg: Видими събития

en: Padding
bg: Вложка

en: Event maximum length
bg: Максимална дължина на събитие

en: Page orientation:
bg: Орентация на страница:

en: Portrait
bg: Портрет

en: Landscape
bg: Пейзаж

en: Leap year
bg: Високосна година

en: Yes
bg: Да

en: No
bg: Не

en: Chinese year animal
bg: Китайска година

en: Number of days
bg: Брой дни

en: Number of weeks
bg: Брой седмици

en: Number of weekend days
bg: Брой на уйкенд дни

en: Year info
bg: Годишна информация

en: Alternative view
bg: Алтернативен изглед

en: Started
bg: Стартирани

en: Finished
bg: Завършени

en: New task
bg: Нова задача

en: Remove task
bg: Премахване на задача

en: Change due date to previous date
bg: Промяна на крайният срок към предишна дата

en: Change due date to next date
bg: Промяна на крайният срок към следваща дата

en: Export tasks
bg: Изнасяне на задача

en: Print visible tasks list
bg: Печатане на видимите задачи

en: Task details
bg: Детайли на задачата

en: Close description panel
bg: Затваряне панела с описание

en: switch to previous tab
bg: Превключи на предходният таб

en: switch to next tab
bg: превключи на следващият таб

en: switch to selected page
bg: превключи на избраната страница

en: show options window
bg: покажи прозореца с опций

en: switch page in options and about tab
bg: включи страницата с опций и за раздела

en: exit
bg: изход

en: Space
bg: Интервал

en: select current date
bg: изберете текуща дата

en: Ctrl+Space
bg: Ctrl+Интервал

en: toggle personal data visibility
bg: разрешаване видимост на личните данни

en: Arrows
bg: Стрелки

en: change day
bg: промяна на деня

en: scroll the contents in the day info panel
bg: превъртане съдържанието на панела за дневна информация

en: change month
bg: промяна на месеца

en: change year
bg: Промяна на годината

en: toggle calendars for the previous and next month
bg: превключване на календарите за предходният и следващ месец

en: day notes browser
bg: браузър дневни бележки

en: assign background color to day note
bg: присвояване цвят на фона за дневна бележка

en: date calculator
bg: калкулатор на дни

en: show full-year calendar
bg: покажи годишният календар

en: jump to date
bg: скочи на дата

en: Delete
bg: Изтриване

en: remove day note
bg: премахване на дневна бележка

en: Alt+Arrows
bg: Alt+Стрелки

en: close editor
bg: затвори редактора

en: Arrows Up/Down
bg: Стрелки Up/Down

en: toggle alternative view
bg: превключи на алтернативен изглед

en: year info
bg: годишна информация

en: set current year
bg: насройване текуща година

en: close full-year calendar
bg: затвори годишният календар

en: add task
bg: добавяне на задача

en: edit task
bg: редактиране на задача

en: remove task
bg: премахване на задача

en: toggle hidden tasks
bg: превключи на скрити задачи

en: activate search field
bg: активиране полето за търсене

en: Left, Right
bg: Ляво,Дясно

en: change category filter
bg: промяна филтъра за категория

en: close task info panel
bg: затваряне на инфо панела за задачи

en: Insert
bg: Поставяне

en: add contact
bg: добавяне на контакт

en: edit contact
bg: Редактиране на контакт

en: remove contact
bg: премахване на контакт

en: change search mode
bg: промяна режим търсене

en: close contact details panel
bg: затваряне панела за детайли на контакта

en: Enter
bg: Въвеждане

en: open note
bg: отваряне на бележка

en: add note
bg: добавяне на бележка

en: remove note
bg: премахване на бележка

en: edit note name and category
bg: редактиране име и категория на бележка

en: close note editor
bg: затваряне редактора на бележки

en: save note
bg: запазване на бележка

en: find text
bg: намери текст

en: clear selection attributes
bg: изчистване избраните атрибути

en: OSMO was designed keeping in mind the user convenience, so there are many key shortcuts. Here is the full list:
bg: OSMO бе проектиран със цел удобството на потребителя,разполага със функциябързи клавиши.Ето и пълният списък:

en: Note editor
bg: Редактор на бележки

en: Selector
bg: селектор

en: Editor
bg: Редактор

en: A handy personal organizer
bg: Удобен личен органайзер

en: compiled on
bg: събран по

en: Programming
bg: Програмиране

en: Graphics
bg: Графики

en: Contributors
bg: Сътрудници

en: Translators
bg: Преводачи

en: Mailing lists
bg: Пощенски списъци

en: Bug tracker
bg: Проследяване на бъгове

en: Feature requests
bg: Бъдещи запитвания

en: Available modules
bg: Налични модули

en: iCalendar support
bg: iCalendar подръжка

en: Encrypted notes support
bg: Подръжка на шифровани бележки

en: Backup support
bg: Бакъп подръжка

en: Printing support
bg: Подръжка печат

en: Spell checker support
bg: Правописна подръжка

en: version
bg: Версия

en: Key shortcuts
bg: Бързи клавиши

en: License
bg: Лиценз
