Osmo 0.2.0 - en to ca translation catalogue (498 entries)

en: Color of contact tags
ca: Color de les etiquetes de contactes

en: Color of links
ca: Color d'enllaços

en: Photo size
ca: Tamany de la foto

en: Small
ca: Petita

en: Medium
ca: Mitjana

en: Large
ca: Gran

en: Hide group column
ca: Ocultar columna de grups

en: Age
ca: Edat

en: Birthday date
ca: Data de naixement

en: Zodiac sign
ca: Signe del zodiac

en: Contacts
ca: Contactes

en: Appearance
ca: Aparença

en: Miscellaneous
ca: Miscel·lània

en: Groups
ca: Grups

en: Algorithm
ca: Algoritme

en: Hashing
ca: Resum

en: Compression
ca: Compressió

en: Ratio
ca: Rati

en: Fast
ca: Ràpida

en: Good
ca: Bona

en: Best
ca: Millor

en: Type
ca: Tipus

en: Category
ca: Categoria

en: Last changes
ca: Última canvis

en: Created
ca: Creat

en: Remember the last selected category
ca: Recordar l'última categoria sel·leccionada

en: Use system format for date and time
ca: Usar format de data i hora del sistema

en: Encryption
ca: Xifrado

en: Visible columns
ca: Columnes visibles

en: Notes options
ca: Opcions de notes

en: Jump to date
ca: Anar a la data

en: Day
ca: Dia

en: Month
ca: Mes

en: Year
ca: Any

en: Select a font...
ca: Seleccioni una font...

en: None
ca: Cap

en: All items
ca: Tots els elements

en: Question
ca: Pregunta

en: Information
ca: Informació

en: Warning
ca: Avís

en: Selected file exist! Overwrite?
ca: El fitxer sel·leccionat existeix. Sobreesciure?

en: Selected contact will be removed.
ca: El contacte sel·leccionat serà esborrat.

en: Are you sure?
ca: Esteu segurs?

en: No date
ca: Sense data

en: Select photo
ca: Sel·leccioni fotografia

en: Address
ca: Direcció

en: Postcode
ca: Codi postal

en: City
ca: Ciutat

en: State
ca: Regió

en: Country
ca: País

en: Edit contact
ca: Editar contacte

en: Add contact
ca: Nou contacte

en: Group
ca: Grup

en: Home
ca: Casa

en: Work
ca: Feina

en: Phones
ca: Telèfons

en: Additional info
ca: Informació addicional

en: no entries
ca: sense entrades

en: entry | entries
ca[0]: element
ca[1]: elements

en: Calendar notes
ca: Notes del calendari

en: Search
ca: Buscar

en: Filter
ca: Filtre

en: Current month
ca: Mes actual

en: Selected month
ca: Mes sel·leccionat

en: Current year
ca: Any actual

en: Selected year
ca: Any sel·leccionat

en: Selected month and year
ca: Mes i any sel·leccionat

en: All notes
ca: Totes les notes

en: Case sensitive
ca: Coincidència de majúscules / minúscules

en: Strikethrough past day notes
ca: Tatxar notes de dies passats

en: Date
ca: Data

en: Note
ca: Nota

en: Rat
ca: Rata

en: Ox
ca: Bou

en: Tiger
ca: Tigre

en: Hare
ca: Llebre

en: Dragon
ca: Drac

en: Snake
ca: Serp

en: Horse
ca: Cavall

en: Sheep
ca: Ovella

en: Monkey
ca: Mono

en: Fowl
ca: Gall

en: Dog
ca: gos

en: Pig
ca: Porc

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Aquarius
ca: Aquari

en: Pisces
ca: Peixos

en: Aries
ca: Àries

en: Taurus
ca: Taure

en: Gemini
ca: Gèminis

en: Cancer
ca: Cranc

en: Leo
ca: Lleó

en: Virgo
ca: Verge

en: Libra
ca: Balança

en: Scorpio
ca: Escorpí

en: Sagittarius
ca: Sagitari

en: Tabs position
ca: Posició de les pestanyes

en: Left
ca: Esquerra

en: Right
ca: Dreta

en: Top
ca: Amunt

en: Bottom
ca: Avall

en: Disable underline in links
ca: Deshabilitar subratllat dels enllaços

en: At least one module must be visible.
ca: Com a mínim un mòdul ha de ser visivle.

en: Calendar
ca: Calendari

en: Tasks
ca: Tasques

en: Date format
ca: Format data

en: DD-MM-YYYY
ca: DD-MM-AAAA

en: MM-DD-YYYY
ca: MM-DD-AAAA

en: YYYY-MM-DD
ca: AAAA-MM-DD

en: YYYY-DD-MM
ca: AAAA-DD-MM

en: Time format
ca: Format d'hora

en: hours
ca: hores

en: Enable tooltips
ca: Mostrar sugerències

en: Remember last selected page
ca: Recordar última pàgina sel·leccionada

en: Save data after every modification
ca: Guardar dades després de cada modificació

en: Web browser
ca: Navegador

en: E-mail client
ca: Client de correu electrònic

en: Enable system tray
ca: Mostrar icona a la safata de sistema

en: Start minimised
ca: Iniciar minimitzat

en: Hide
ca: Ocultar

en: Helpers
ca: Ajudes

en: System tray
ca: Safata de sistema

en: Preferences
ca: Preferències

en: month | months
ca[0]: mes
ca[1]: mesos

en: Day note marker
ca: Marca per a nota del dia

en: Event marker
ca: Marca d'esdeveniments

en: Circle
ca: Cercle

en: Ellipse
ca: Elipse

en: Wave
ca: Ona

en: Current day marker
ca: Marca de data actual

en: Arrow
ca: Fletxa

en: Free-hand circle
ca: Cercle

en: Weekend days color
ca: Color dels dies de cap de setmana

en: Cursor color
ca: Color del cursor

en: Event marker color
ca: Color de marca d'esdeveniments

en: Current day marker color
ca: Color de marca de data actual

en: Date font
ca: Font de la data

en: Calendar font
ca: Font del calendari

en: Note font
ca: Font de les notes

en: Enable block cursor
ca: Usar cursor de bloc

en: Cursor thickness
ca: Gruix del cursor

en: Thin
ca: Prim

en: Thick
ca: Gruixut

en: Name
ca: Nom

en: Select ICS file
ca: Seleccioni fitxer ICS

en: All Files
ca: Tots els fitxers

en: Calendar files (*.ics)
ca: Fitxers de calendari (*.ics)

en: Modify ICAL parameters
ca: Modificar paràmetres d'ICAL

en: Filename
ca: Nom de l'arxiu

en: Options
ca: Opcions

en: Valid
ca: Vàlid

en: Description
ca: Descripció

en: Week start on Monday
ca: La setmana comença dilluns

en: Show day names
ca: Mostrar nom del dia

en: No month change
ca: No canviar de mes

en: Show week numbers
ca: Mostrar número de setmana

en: Simple view in full-year calendar
ca: Vista simple del calendari anual

en: Enable auxilary calendars
ca: Mostrar calendaris auxiliars

en: Ascending sorting in day notes browser
ca: Ordrn ascendent en notes del dia

en: Current time
ca: Hora actual

en: Day number
ca: Número de dia

en: Today distance
ca: Distància al di­a d'avui

en: Marked days
ca: Dies assenyalats

en: Week number
ca: Número de setmana

en: Weekend days
ca: Dies en cap de setmana

en: Day category
ca: Categoria de dies

en: Moon phase
ca: Fase lunar

en: Day notes
ca: Notes del dia

en: Day categories
ca: Categories de dies

en: iCalendar files
ca: Arxius d'iCalendar

en: Show in day info panel
ca: Mostrar al panell d'informació del dia

en: Summary
ca: Resum

en: Due date
ca: Data de finalització

en: Priority
ca: Prioritat

en: Error printing
ca: Error imprimint

en: No birthdays defined
ca: No s'han definit aniversaris

en: Birthdays list
ca: Lista d'aniversaris

en: Days to birthday
ca: Dies fins l'aniversari

en: today
ca: Avui

en: Select CSV file
ca: Sel·lecioni fitxer CSV

en: CSV (comma-separated values) files (*.csv)
ca: Arxius CSV (valors separats per comes) (*.csv)

en: Please select file first.
ca: Si us plau, sel·leccioni el fitxer abans

en: Import contacts
ca: Importar contactes

en: Import type
ca: Tipus d'importació

en: File
ca: Fitxer

en: Input filename
ca: Fitxer d'entrada

en: Import
ca: Importar

en: Nothing to import.
ca: Res per importar.

en: contact added | contacts added
ca[0]: contacte afegit
ca[1]: contactes afegits

en: of
ca: de

en: Record
ca: Registre

en: Number fields per record
ca: Número de camps per registre

en: Use first record as header
ca: Usar primer registe com a capçalera

en: Field type
ca: Tipus de camp

en: Value
ca: Valor

en: No records found in selected file.
ca: Cap registre trobat al fitxer sel·leccionat.

en: Cannot read file.
ca: El fitxer no es pot llegir.

en: Cannot open file.
ca: El fitxer no es pot obrir.

en: Show calendar
ca: Mostrar calendari

en: Show tasks
ca: Mostrar tasques

en: Show contacts
ca: Mostrar contactes

en: Show notes
ca: Mostrar notes

en: Show options
ca: Mostrar opcions

en: Quit
ca: Salir

en: Show small calendar window
ca: Mostrar petita finestra del calendario

en: Check for events since last run
ca: Comprovar els esdeveniments des de l'última execució

en: Number of days to check forward for events (default: 0)
ca: Número de dies per comprovar esdeveniments cap endavant (por defecto: 0)

en: Set absolute path for settings and data files
ca: Estableixi la ruta absoluta per als fitxers de dades i configutació

en: ERROR: Cannot create config files
ca: ERROR: No s'ha pogut crear el fitxer de configuració.

en: Another copy of OSMO is already running.
ca: Una altra còpis d'OSMO s'està executant.

en: Simultaneously use two or more copies of OSMO can be a cause of data loss.
ca: Usar simultàniament dos o més còpies d'OSMO pot causar pèrdua de dades.

en: Do you really want to continue?
ca: Desitja continuar?

en: Low
ca: Baixa

en: High
ca: Alta

en: Done!
ca: Fet!

en: contact exported | contacts exported
ca[0]: contacte exportat
ca[1]: contactes exportats

en: Cannot create file.
ca: No s'ha pogut crear el fitxer.

en: Select output file
ca: Sel·leccioni el fitxer de sortida

en: Export contacts
ca: Exportar contactes

en: Output format
ca: Format de sortida

en: Add header
ca: Afegir capçalera

en: Fields to export
ca: Camps a exportar

en: All
ca: Tot

en: Invert
ca: Invertir

en: Select fields
ca: Sel·leccioni camps

en: Output filename
ca: Fitxer de sortida

en: Export
ca: Exportar

en: Color of items that are due today
ca: Color dels elements que finalitzen avui

en: Color of items that are due in the next 7 days
ca: Color dels elements que finalitzaran durant els pròxims 7 dies

en: Color of items that are past due
ca: Color dels elements que ja han vençut

en: Task info font
ca: Cons per als detalls

en: Show in bold tasks with high priority
ca: Mostrar en negreta tasques amb prioritat alta

en: Hide completed tasks
ca: Ocultar tasques determinades

en: Delete completed tasks without confirmation
ca: Eliminar las tasques determinades sense confirmació

en: Add new task when double clicked on tasks list
ca: Crear nova tasca al fer doble click a la llista de tasques

en: Postpone time
ca: Retardament d'avís posposat

en: minutes
ca: minuts

en: 0 for disable
ca: 0 per a deshabilitar

en: Global notification command
ca: Comanda global de notificació

en: Tasks options
ca: Opcions de les tasques

en: Reminder options
ca: Opcions d'avisos

en: Insert timeline
ca: Insertar franja de temps

en: Timeline
ca: Franges de temps

en: From (hour)
ca: Desde (hora)

en: Step (minutes)
ca: Salt (minuts)

en: To (hour)
ca: Fins (hora)

en: Please select at least one day when recurrency is enabled.
ca: Sel·leccioni com am mínim un dia si la tasca és repetitiva.

en: Set time
ca: Fixar hora

en: Hour
ca: Hora

en: Minute
ca: Minut

en: Today
ca: Avui

en: Tomorrow
ca: Demà

en: Selected task will be removed.
ca: Les tasques sel·leccionades s'eliminaran.

en: Alarm warning
ca: Alarma d'avís

en: Days
ca: Dies

en: Hours
ca: Hores

en: Minutes
ca: Minuts

en: Alarm command
ca: Comanda d'alarma

en: Date period
ca: Període de dates

en: Months
ca: Mesos

en: Repeat
ca: Repetir

en: Repeat in the following days
ca: Repetir els dies següents

en: Time period
ca: Període de temps

en: Start
ca: Inici

en: End
ca: Fi

en: Interval
ca: Intèrval

en: Ignore alarm when task expired offline
ca: Ignorar alarmes quan la tasca expira sense connexió

en: Recurrent task
ca: Tasca repetitiva

en: Enable
ca: Habilitar

en: Edit task
ca: Editar tasca

en: Add task
ca: Nova tasca

en: New Moon
ca: Lluna nova

en: Waxing Crescent Moon
ca: Creixent

en: Quarter Moon
ca: Quart creixent

en: Waxing Gibbous Moon
ca: Creixent

en: Full Moon
ca: Lluna plena

en: Waning Gibbous Moon
ca: Minvant

en: Last Quarter Moon
ca: Quart minvant

en: Waning Crescent Moon
ca: Minvant

en: Enter password
ca: Entrea la contrassenya

en: Re-enter password
ca: Escriu la contrasesenya de nou

en: Passwords do not match!
ca: Les contrassenyes no coincideixen!

en: Incorrect password!
ca: Contrassenya incorrecta!

en: First name
ca: Nom

en: Last name
ca: Cognom

en: Second name
ca: Segon nom

en: Nickname
ca: Pseudònim

en: Name day date
ca: Sant

en: Home address
ca: Adreça de recidència

en: Home postcode
ca: Còdi postal

en: Home city
ca: Ciutat de residència

en: Home state
ca: Regió de residència

en: Home country
ca: País de residència

en: Organization
ca: Organizació

en: Department
ca: Departament

en: Work address
ca: Adreça de la feina

en: Work postcode
ca: Còdi postal de la feina

en: Work city
ca: Ciutat de la feina

en: Work state
ca: Regió de la feina

en: Work country
ca: País de la feina

en: Home phone
ca: Telèfon

en: Home phone 2
ca: Telèfon 2

en: Home phone 3
ca: Telèfon 3

en: Home phone 4
ca: Telèfon 4

en: Work phone
ca: Telèfon de la feina

en: Work phone 2
ca: Telèfon de la feina 2

en: Work phone 3
ca: Telèfon de la feina 3

en: Work phone 4
ca: Telèfon de la feina 4

en: Cell phone
ca: Telèfon mòbil

en: Cell phone 2
ca: Telèfon mòbil 2

en: Cell phone 3
ca: Telèfon mòbil 3

en: Cell phone 4
ca: Telèfon mòbil 4

en: E-Mail
ca: Correu electrònic

en: E-Mail 2
ca: Correu electrònic 2

en: E-Mail 3
ca: Correu electrònic 3

en: E-Mail 4
ca: Correu electrònic 4

en: Photo
ca: Fotografia

en: New contact
ca: Nou contacte

en: Remove contact
ca: Eliminar contacte

en: Show birthdays
ca: Mostrar aniversari

en: About
ca: Sobre...

en: Clear
ca: Esborrar

en: First Name
ca: Nom

en: Last Name
ca: Cognoms

en: All fields
ca: Tots els camps

en: Contact details
ca: Detalls del contacte

en: Close contact panel
ca: Tancar detalls del contacte

en: The note has changed.
ca: La nota ha canviat.

en: Do you want to save it?
ca: Desitja guardar-la?

en: Words
ca: Paraules

en: Lines
ca: Línies

en: Characters
ca: Caràcters

en: White characters
ca: Espais

en: Modified
ca: Modificat

en: New note
ca: Nova nota

en: Edit note
ca: Editar nota

en: Delete note
ca: Esborrar nota

en: Save note
ca: Guardar nota

en: Find
ca: Buscar

en: Bold
ca: Negreta

en: Italic
ca: Cursiva

en: Underline
ca: Subratllat

en: Strikethrough
ca: Tatxat

en: Highlight
ca: Destacat

en: Clear attributes
ca: Esborrar format

en: Insert current date and time
ca: Inserir data i hora actual

en: Insert separator
ca: Inserir separador

en: Statistics
ca: Estadístiques

en: Close editor
ca: Tancar editor

en: Note name
ca: Nombre de la nota

en: case sensitive
ca: Coincidència de majúscules / minúscules

en: Close find entry
ca: Tancar barra de búsqueda

en: Edit entry
ca: Editar element

en: Selected note will be removed.
ca: La nota sel·leccionada serà eliminada.

en: No further data recovery will be possible.
ca: No es podran recuperar les dades després.

en: Add note
ca: Afegir nota

en: Authorization
ca: Autorizació

en: year | years
ca[0]: anys
ca[1]: anys

en: day | days
ca[0]: dia
ca[1]: dies

en: hour | hours
ca[0]: hora
ca[1]: hores

en: minute | minutes
ca[0]: minut
ca[1]: minuts

en: second | seconds
ca[0]: segon
ca[1]: segons

en: or
ca: o

en: rounded down
ca: arrodonit cap a baix

en: week | weeks
ca[0]: setmana
ca[1]: setmanes

en: This calculator only supports dates after year 1.
ca: Aquesta calculadora només afmet dates posteriors a l'any 1.

en: Date calculator
ca: Calculadora de dates

en: Current date
ca: Data actual

en: Set current date
ca: Fixar data actual

en: Second
ca: Segon

en: Set current time
ca: Fixar hora actual

en: Reset time
ca: Reiniciar hora

en: First date and time
ca: Data i hora d'inici

en: Second date and time
ca: Data i hora de fi

en: Alternative time units
ca: Unitats de temps alternatives

en: Result
ca: Resultat

en: Duration between two dates
ca: Temps entre dues dates

en: Operation
ca: Operació

en: add
ca: sumar

en: subtract
ca: restar

en: Date and time to add or subtract from
ca: Data i hora de la que sumar o restar

en: Years
ca: Anys

en: Weeks
ca: Setmanes

en: Seconds
ca: Segons

en: Reset fields
ca: Reiniciar camps

en: Time to add or subtract
ca: Hora a sumar o restar

en: Add to or subtract from a date
ca: Sumar o restar d'una data

en: Cannot perform selected operation.
ca: No es pot dur a terme la operació sel·leccionada.

en: Task has been modified or removed.
ca: La tasca ha estat editada o esborrada

en: Remind me later
ca: Recordar-m'ho més tard

en: Done
ca: Fet

en: Show task
ca: Mostrar tasca

en: Alarm warning!
ca: !Avís d'alarma!

en: postponed
ca: Posposat

en: Day note
ca: Nota del dia

en: Events
ca: Esdeveniments

en: Event
ca: Esdeveniment

en: Task
ca: Tasca

en: Birthday
ca: Data de naixement

en: Show Osmo
ca: Mostrar Osmo

en: event | events
ca[0]: esdeveniment
ca[1]: esdeveniments

en: iCalendar events
ca: esdeveniments d'iCalendar

en: The list will be cleared and all entries will be lost.
ca: La llista serà buidada, totes les entrades es perderan.

en: event exported | events exported
ca[0]: esdeveniment exportat
ca[1]: esdeveniments exportats

en: iCalendar export
ca: Exportació d'iCalendar

en: Day Selector
ca: Sel·leccionar dia

en: Use date period
ca: Període de dates

en: was born
ca: naixé

en: year old | years old
ca[0]: edat
ca[1]: edat

en: day till end of year | days till end of year
ca[0]: dies fins a fi d'any
ca[1]: dies fins a fi d'any

en: the last day of the year
ca: Últim dia de l'any

en: Day tasks
ca: Tasques del dia

en: Selected day note will be removed.
ca: La nota del di­a sel·leccionat serà eliminada.

en: Continue?
ca: Continuar?

en: Previous year
ca: Any anterior

en: Previous month
ca: Mes anterior

en: Previous day
ca: Dia anterior

en: Next day
ca: Di­a següent

en: Next month
ca: Mes següent

en: Next year
ca: Any següent

en: Full-year calendar
ca: Calendario d'Any complert

en: Print calendar
ca: Imprimir calendari

en: Toggle day note panel
ca: Mostrar / ocultar notes del di­a

en: Select day color
ca: Sel·leccionar color del di­a

en: Browse notes
ca: Explorar notes

en: Browse iCal events
ca: Explorar events d'iCalendar

en: Export to iCal file
ca: Exportar a fitxer iCal

en: Previous and next month
ca: Mes sigüent i anterior

en: Close note panel
ca: Tancar notes

en: Clear text
ca: Esborrar text

en: Info
ca: Informació

en: Select color
ca: Sel·leccionar color

en: Leap year
ca: Any de canvi

en: Yes
ca: Si

en: Chinese year animal
ca: Animal del calendario xinès

en: Number of days
ca: Número de dies

en: Number of weeks
ca: Número de setmanes

en: Number of weekend days
ca: Dies de cap de setmana

en: Year info
ca: Nota del'any

en: Alternative view
ca: Vista alternativa

en: Started
ca: Inici

en: Finished
ca: Acabat

en: New task
ca: Nova tasca

en: Remove task
ca: Eliminar tasca

en: Print visible tasks list
ca: Imprimir llista de tasques visibles

en: Task details
ca: Detalls de la vista

en: Close description panel
ca: Tancar descripció

en: switch to previous tab
ca: anar a la pestanya anterior

en: switch to next tab
ca: anar a la pestanya següent

en: switch to selected page
ca: anar a la pestanya sel·leccionada

en: switch page in options and about tab
ca: canviar de pàgina a les pestanyes "Opcions" i "Sobre..."

en: exit
ca: sortir

en: select current date
ca: sel·leccionar data actual

en: toggle personal data visibility
ca: canviar visibilitat de dades personals

en: change day
ca: canviar dia

en: scroll the contents in the day info panel
ca: desplaçar el contigut del panell d'informació del dia

en: change month
ca: canviar mes

en: change year
ca: canviar any

en: toggle calendars for the previous and next month
ca: mostrar / ocultar calendaris pel mes anterior i següent

en: day notes browser
ca: Explorador de notes del dia

en: assign background color to day note
ca: asignar color de fons a nota del dia

en: date calculator
ca: calculadora de dates

en: show full-year calendar
ca: mostrar calendario d'any complert

en: jump to date
ca: anar a la data

en: remove day note
ca: eliminar nota del dia

en: add task
ca: afegir tasca

en: edit task
ca: editar tasca

en: remove task
ca: eliminar tasca

en: toggle hidden tasks
ca: mostrar / ocultar tasques amagades

en: activate search field
ca: activar el camp de búsqueda

en: change category filter
ca: canviar filtre de categories

en: close task info panel
ca: tancar informació de la tasca

en: Insert
ca: Inserir

en: add contact
ca: nou contacte

en: edit contact
ca: editar contacte

en: remove contact
ca: eliminar contacte

en: change search mode
ca: canviar el mode de búsqueda

en: close contact details panel
ca: tancar detalls del contacte

en: open note
ca: obrir nota

en: add note
ca: afegir nota

en: remove note
ca: eliminar nota

en: edit note name and category
ca: editar nom de la nota y categoria

en: close note editor
ca: tancar notes

en: save note
ca: guardar nota

en: find text
ca: buscar

en: clear selection attributes
ca: eliminar atributs de la sel·lecció

en: Selector
ca: SelL·leccionar

en: A handy personal organizer
ca: Un pràctic organizador personal

en: compiled on
ca: compilat el

en: Programming
ca: Desarrollament

en: Graphics
ca: Gràfics

en: Contributors
ca: Contribucions

en: Translators
ca: Traductors

en: Compiled-in features
ca: Característiques complertes

en: iCalendar support
ca: Soport d'iCalendar

en: version
ca: versió

en: Key shortcuts
ca: Dreceres del teclat

en: License
ca: Llicència
