Osmo - en to el translation catalogue (495 entries)

en: Colors
el: Χρώματα

en: Color of contact tags
el: Χρώμα των ετικετών επαφών

en: Color of links
el: Χρώμα συνδέσμων

en: Photo size
el: Μέγεθος φωτογραφίας

en: Small
el: Μικρό

en: Medium
el: Μεσαίο

en: Large
el: Μεγάλο

en: Hide group column
el: Απόκρυψη στήλης ομάδων

en: Age
el: Ηλικία

en: Birthday date
el: Ημέρα γενεθλίων

en: Zodiac sign
el: Ωροσκόπιο

en: Contacts
el: Επαφές

en: Appearance
el: Εμφάνιση

en: Miscellaneous
el: Διάφορα

en: Groups
el: Ομάδες

en: Algorithm
el: Αλγόριθμος

en: Compression
el: Συμπίεση

en: Ratio
el: Σχέση

en: Fast
el: Γρήγορη

en: Good
el: Καλή

en: Best
el: Καλύτερη

en: Type
el: Τύπος

en: Category
el: Κατηγορία

en: Last changes
el: Τελευταίες αλλαγές

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: Remember the last selected category
el: Επανάληψη επιλογής προηγούμενης κατηγορίας

en: Use system format for date and time
el: Χρήση της μορφής Ημερομηνίας/Ώρας συστήματος

en: Notes
el: Σημειώσεις

en: Encryption
el: Κρυπτογράφηση

en: Visible columns
el: Εμφανείς στήλες

en: Categories
el: Κατηγορίες

en: Notes options
el: Επιλογές σημειώσειων

en: Jump to date
el: Μετάβαση στην ημερομηνία

en: Day
el: Ημέρα

en: Month
el: Μήνας

en: Year
el: Έτος

en: Select a font...
el: Επιλογή γραμματοσειράς

en: None
el: Κανένα

en: All items
el: Όλα τα αντικείμενα

en: Question
el: Ερώτηση

en: Information
el: Πκηροφορίες

en: Error
el: Λάθος

en: Warning
el: Προσοχή

en: Selected file exist! Overwrite?
el: Το επιλεγμένο αρχείο υπάρχει! Επανεγγραφή;

en: Selected contact will be removed.
el: Η επιλεγμένη επαφή θα διαγραφεί.

en: Are you sure?
el: Σίγουρα;

en: No date
el: Χωρίς Ημερομηνία

en: Select photo
el: Επιλεγμένη φωτογραφία

en: Address
el: Διεύθυνση

en: Postcode
el: Ταχ. Κώδικας

en: City
el: Πόλη

en: State
el: Νομός

en: Country
el: Χώρα

en: Edit contact
el: Διόρθωση επαφής

en: Add contact
el: Contact toevoegen

en: Personal
el: Προσωπικά

en: Group
el: Ομάδα

en: Home
el: Σπιτιού

en: Work
el: Εργασίας

en: Phones
el: Τηλέφωνα

en: Additional info
el: Περισσότερες πληροφορίες

en: no entries
el: δεν υπάρχουν καταχωρήσεις

en: entry | entries
el[0]: καταχώρηση
el[1]: καταχωρήσεις

en: Calendar notes
el: Σημειώσεις ημερολογίου

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Filter
el: Φίλτρο

en: Current month
el: Τρέχων μήνας

en: Selected month
el: Επιλεγμένος μήνας

en: Current year
el: Τρέχον έτος

en: Selected year
el: Επιλεγμένο έτος

en: Selected month and year
el: Επιλογή: μήνας και έτος

en: All notes
el: Όλες οι σημειώσεις

en: Case sensitive
el: Κεφαλαία/πεζά

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Note
el: Σημείωση

en: Rat
el: Ποντίκι

en: Ox
el: Βουβάλι

en: Tiger
el: Τίγρης

en: Hare
el: Λαγός

en: Dragon
el: Δράκος

en: Snake
el: Φίδι

en: Horse
el: Άλογο

en: Sheep
el: Πρόβατο

en: Monkey
el: Πίθηκος

en: Fowl
el: Κόκορας

en: Dog
el: Σκύλος

en: Pig
el: Γουρούνι

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Aquarius
el: Υδροχόος

en: Pisces
el: Ιχθείς

en: Aries
el: Κριός

en: Taurus
el: Ταύρος

en: Gemini
el: Δίδυμοι

en: Cancer
el: Καρκίνος

en: Leo
el: Λέων

en: Virgo
el: Παρθένος

en: Libra
el: Ζυγός

en: Scorpio
el: Σκορπιός

en: Sagittarius
el: Τοξότης

en: Capricorn
el: Αιγόκερως

en: Tabs position
el: Θέσεις στηλοθέτη

en: Left
el: Αριστερά

en: Right
el: Δεξιά

en: Top
el: Πάνω

en: Bottom
el: Κάτω

en: Disable underline in links
el: Απενεργοποίηση υπογραμμισης στους συνδέσμους

en: At least one module must be visible.
el: Τουλάχιστον μια επιλογή πρέπει να είναι εμφανής.

en: Calendar
el: Ημερολόγιο

en: Tasks
el: Εργασίες

en: Date format
el: Μορφή ημερομηνίας

en: DD-MM-YYYY
el: ΗΗ-ΜΜ-ΕΕΕΕ

en: MM-DD-YYYY
el: ΜΜ-ΗΗ-ΕΕΕΕ

en: YYYY-MM-DD
el: ΕΕΕΕ-ΜΜ-ΗΗ

en: YYYY-DD-MM
el: ΕΕΕΕ-ΗΗ-ΜΜ

en: Time format
el: Μορφή ώρας

en: hours
el: ώρες

en: Enable tooltips
el: Ενεργοποίηση συμβουλών (αναδυόμενο)

en: Remember last selected page
el: Υπενθύμιση τελευταίας επιλεγμένης σελίδας

en: Save data after every modification
el: Αποθήκευση δεδομένων μετά από κάθε αλλαγή

en: Web browser
el: Πλοηγητής διαδικτύου

en: E-mail client
el: E-mail πρόγραμμα

en: Start minimised
el: Εκκίνηση σε ελαχιστοποιημένο παράθυρο

en: General
el: Γενικά

en: Hide
el: Αποκρυψη

en: Helpers
el: Βοηθήματα

en: Preferences
el: Προτιμήσεις

en: month | months
el[0]: μήνας
el[1]: μήνες

en: Day note marker
el: Επιλογέας σημειώσειων

en: Event marker
el: Επιλογέας συμβάντων

en: Circle
el: Κύκλος

en: Ellipse
el: Έλλειψη

en: Wave
el: Κύμα

en: Current day marker
el: Δείκτης σημερινής ημερομηνίας

en: Arrow
el: Βέλος

en: Free-hand circle
el: Κύκλος

en: Weekend days color
el: Χρώμα Σαββατοκύριακα

en: Cursor color
el: Χρώμα δείκτη

en: Event marker color
el: Χρώμα επιλογέα συμβάντων

en: Current day marker color
el: Χρώμα επιλογέα τρέχουσας ημέρας

en: Date font
el: Γραμματοσειρά ημέρας

en: Calendar font
el: Γραμματοσειρά ημερολογίου

en: Note font
el: Γραμματοσειρά σημειώσεων

en: Enable block cursor
el: Ενεργοποίηση δείκτη block

en: Cursor thickness
el: Πάχος δείκτη

en: Thin
el: Λεπτός

en: Thick
el: Παχύς

en: Color
el: Χρώμα

en: Name
el: Όνομα

en: Select ICS file
el: Επιλογή αρχείου ICS

en: All Files
el: Όλα τα αρχεία

en: Calendar files (*.ics)
el: Αρχεία ημερολογίου (*.ics)

en: Modify ICAL parameters
el: Τροποποίηση παραμέτρων ICAL

en: Filename
el: Όνομα Αρχείου

en: Options
el: Επιλογές

en: Valid
el: Έγκυρο

en: Description
el: Περιγραφή

en: Week start on Monday
el: Πρώτη ημέρα της εβδομάδας Δευτέρα

en: Show day names
el: Εμφάνιση ονομάτων ημέρας

en: No month change
el: Όχι αλλαγή μηνός

en: Show week numbers
el: Εμφάνιση αριθμού εβδομάδας

en: Simple view in full-year calendar
el: Εμφάνιση πλήρους ημερολογίου

en: Enable auxilary calendars
el: Ενεργοποίηση εξωτερικών ημερολογίων

en: Ascending sorting in day notes browser
el: Αύξουσα ταξινόμιση στον πλοηγητή σημειώσεων

en: Current time
el: Τρέχουσα ώρα

en: Day number
el: Αρθμός ημέρας

en: Today distance
el: Χρονική απόσταση από σήμερα

en: Marked days
el: Επιλεγείσες ημέρες

en: Week number
el: Αριθμός εβδομάδας

en: Weekend days
el: Σαββατοκύριακα

en: Day category
el: Κατηγορία ημέρας

en: Moon phase
el: Φάση σελήνης

en: Day notes
el: Ημερήσιες σημειώσεις

en: Day categories
el: Κατηγορίες ημερών

en: iCalendar files
el: Αρχεία iCalendar

en: Show in day info panel
el: Εμφάνιση ημέρας στο πλάισιο πληροφοριών

note: TRANSLATORS: "No." is an abbreviation of word "number"
en: No.
el: Αρ.

en: Summary
el: Περίληψη

en: Due date
el: Ημερομηνία εφαρμογής

en: Priority
el: Προτεραιότητα

en: Error printing
el: Εκτύπωση λαθών

en: No birthdays defined
el: Δεν έχουν εισαχθεί γενέθλια

en: Birthdays list
el: Κατάλογος γενεθλίων

en: Days to birthday
el: Ημέρες μέχρι γενέθλια

en: today
el: σήμερα

en: Select CSV file
el: Επιλογή αρχείου CSV

en: CSV (comma-separated values) files (*.csv)
el: CSV (τιμές διαχωρισμένες με κόμμα) (*.csv)

en: Please select file first.
el: Παρακαλώ επιλογή αρχείου

en: Import contacts
el: Εισαγωγή επαφών

en: Import type
el: Εϊδος εισαγωγής

en: File
el: Αρχείο

en: Input filename
el: Όνομα αρχείου εισόδου

en: Import
el: Εισαγωγή

en: Nothing to import.
el: Καμμία εισαγωγή.

en: contact added | contacts added
el[0]: επαφή προστέθηκε
el[1]: επαφές προστέθηκαν

en: of
el: από

en: Record
el: Εγγραφή

en: Number fields per record
el: Αριθμός πεδίων εγγραφής

en: Use first record as header
el: Χρήση πρώτης καταχώρησης ως κεφαλίδα

en: Field type
el: Τύπος πεδίου

en: Value
el: Τιμή

en: No records found in selected file.
el: Δεν υπάρχουν εγγραφές στο επιλεγμένο αρχείο

en: Cannot read file.
el: Αδυναμία ανάγνωσης αρχείου.

en: Cannot open file.
el: Αδυναμία πρόσβασης στο αρχείο.

en: Show calendar
el: Εμφάνιση ημερολογίου

en: Show tasks
el: Εμφάνιση εργασιών

en: Show contacts
el: Εμφάνιση επαφών

en: Show notes
el: Εμφάνιση σημειώσεων

en: Show options
el: Εμφάνιση επιλογών

en: Quit
el: Έξοδος

en: Show small calendar window
el: Εμφάνιση μικρού ημερολογίου

en: Check for events since last run
el: Έλεγχος για συμβάντα από την τελευταία χρήση

en: Number of days to check forward for events (default: 0)
el: Αριθμός ημερών στο μέλλον για συμβάντα (προκαθορισμένο:0)

en: Set absolute path for settings and data files
el: Επιλογή διαδρομής για ρυθμίσεις και αρχεία

en: ERROR: Cannot create config files
el: Λαθος: Αδυναμία δημιουργίας αρχείων ρυθμίσεων

en: Another copy of OSMO is already running.
el: To OSMO ήδη εκτελείται.

en: Simultaneously use two or more copies of OSMO can be a cause of data loss.
el: Η ταυτόχρονη χρήση δύο ή περισσοτέρων OSMO, μπορεί να οδηγήσει σε απώλεια δεδομένων.

en: Do you really want to continue?
el: Συνέχεια;

en: Low
el: Χαμηλή

en: High
el: Υψηλή

en: Done!
el: Ολοκληρώθηκε!

en: contact exported | contacts exported
el[0]: Επαφή εξήχθη
el[1]: Επαφές εξήχθησαν

en: Cannot create file.
el: Αδυναμία δημιουργίας αρχείου.

en: Select output file
el: Επιλογή αρχείου

en: Export contacts
el: Εξαγωγή επαφών

en: Output format
el: Μορφή αρχείου

en: Add header
el: Προσθήκη κεφαλίδας

en: Fields to export
el: Πεδία για εξαγωγή

en: All
el: Όλα

en: Invert
el: Αντιστροφή

en: Select fields
el: Επιλογή πεδίων

en: Output filename
el: Όνομα Αρχείου

en: Export
el: Εξαγωγή

en: Color of items that are due today
el: Χρώμα αντικειμένων που πρέπει να γίνουν σήμερα

en: Color of items that are due in the next 7 days
el: Χρώμα αντικειμένων που πρέπει να γίνουν στις επόμενες 7 ημέρες

en: Color of items that are past due
el: Χρώμα αντικειμένων που έχει παρέλθει η ημερομηνία τους

en: Task info font
el: Γραμματοσερά λεπτομερειών εργασιών

en: Show in bold tasks with high priority
el: Εμφάνιση εργασιών προτεραιότητας με έντονα

en: Hide completed tasks
el: Απόκρυψη ολοκληρωμένων εργασιών

en: Delete completed tasks without confirmation
el: Διαγραφή ολοκληρωμένων εργασιών χωρίς επιβεβαίωση

en: Add new task when double clicked on tasks list
el: Προσθήκη νέας εργασίας με διπλό κλικ στην λίστα εργασιών

en: Postpone time
el: Αναβολή για

en: minutes
el: λεπτά

en: 0 for disable
el: 0 για απενεργοποίηση

en: Global notification command
el: Γενική εντολή πληροφόρησης

en: Tasks options
el: Επιλογές εργασιών

en: Reminder options
el: Επιλογές υπενθύμισης

en: Insert timeline
el: Εισαγωγή ημερομηνίας/ώρας

en: From (hour)
el: Από (ώρα)

en: Step (minutes)
el: Βήμα (λεπτά)

en: To (hour)
el: Έως (ώρα)

en: Set time
el: Ρύθμιση ώρας

en: Hour
el: Ώρα

en: Minute
el: Λεπτά

en: Today
el: Σήμερα

en: Tomorrow
el: Αύριο

en: Selected task will be removed.
el: Η επιλεγμένη εργασία θα αφαιρεθεί.

en: Days
el: Ημέρες

en: Hours
el: 'Ωρες

en: Minutes
el: Λεπτά

en: Date period
el: Περίοδος ημερομηνίας

en: Months
el: Μήνες

en: Repeat
el: Επανάληψη

en: Repeat in the following days
el: Επανάληψη στις επόμενες ημέρες

en: Time period
el: Περίοδος ώρας

en: Start
el: Αρχή

en: End
el: Τέλος

en: Interval
el: Διάστημα μεταξύ

en: Ignore alarm when task expired offline
el: Ανγόηση υπενθύμισης όταν η εργασία έληξε offline

en: Recurrent task
el: Επαναλαμβανόμενη εργασία

en: Enable
el: Ενεργοποίηση

en: Edit task
el: Διόρθωση εργασίας

en: Add task
el: Προσθήκη εργασίας

en: New Moon
el: Νέα Σελήνη

en: Waxing Crescent Moon
el: Αύξων Μηνίσκος

en: Quarter Moon
el: Αύξουσα Ημισέληνος

en: Waxing Gibbous Moon
el: Αύξων Αμφίκυρτος

en: Full Moon
el: Πανσέληνος

en: Waning Gibbous Moon
el: Φθίνων Αμφίκυρτος

en: Last Quarter Moon
el: Φθίνουσα Ημισέλινος

en: Waning Crescent Moon
el: Φθίνων Μηνίσκος

en: Enter password
el: Εισαγωγή λέξης κλειδί

en: Re-enter password
el: Επανεισαγωγή λέξης κλειδί

en: Passwords do not match!
el: Οι λέξεις κλειδιά δεν ταιριάζουν

en: Incorrect password!
el: Λάθος λάξη κλειδί

en: First name
el: Όνομα

en: Last name
el: Επώνυμο

en: Second name
el: Πατρώνυμο

en: Nickname
el: Χαϊδευτικό

en: Name day date
el: Ονομαστική εορτή

en: Home address
el: Διεύθυνση διαμονής

en: Home postcode
el: Ταχ. κώδικας διαμονής

en: Home city
el: Πόλη διαμονής

en: Home state
el: Νομός διαμονής

en: Home country
el: Χώρα διαμονής

en: Organization
el: Οργανισμός

en: Department
el: Τμήμα

en: Work address
el: Διεύθυνση εργασίας

en: Work postcode
el: Ταχ. Κώδικας εργασίας

en: Work city
el: Πόλη εργασίας

en: Work state
el: Νομός εργασίας

en: Work country
el: Χώρα εργασίας

en: Fax
el: ΦΑΞ

en: Home phone
el: Τηλέφωνο διαμονής

en: Home phone 2
el: Τηλέφωνο διαμονής 2

en: Home phone 3
el: Τηλέφωνο διαμονής 3

en: Home phone 4
el: Τηλέφωνο διαμονής 4

en: Work phone
el: Τηλέφωνο εργασίας

en: Work phone 2
el: Τηλέφωνο εργασίας 2

en: Work phone 3
el: Τηλέφωνο εργασίας 3

en: Work phone 4
el: Τηλέφωνο εργασίας 4

en: Cell phone
el: Κινητό τηλέφωνο

en: Cell phone 2
el: Κινητό τηλέφωνο 2

en: Cell phone 3
el: Κινητό τηλέφωνο 3

en: Cell phone 4
el: Κινητό τηλέφωνο 4

en: E-Mail
el: E-mail

en: E-Mail 2
el: E-mail 2

en: E-Mail 3
el: E-mail 3

en: E-Mail 4
el: E-mail 4

en: Photo
el: Φωτογραφία

en: New contact
el: Νέα επαφή

en: Remove contact
el: Διαγραφή επαφής

en: Show birthdays
el: Εμφάνιση γενεθλίων

en: About
el: Περί

en: Clear
el: Καθαρισμός

en: First Name
el: Όνομα

en: Last Name
el: Επίθετο

en: All fields
el: Όλα τα πεδία

en: Contact details
el: Λεπτομέρεις επαφής

en: Close contact panel
el: Κλείσιμο πλαισίου επαφών

en: The note has changed.
el: Η σημείωση έχει τροποποιηθεί

en: Do you want to save it?
el: Αποθήκευση;

en: Words
el: Λέξεις

en: Lines
el: Γραμμές

en: Characters
el: Χαρακτήρες

en: White characters
el: Κενά

en: Modified
el: Τροποποιημένο

en: New note
el: Νέα σημείωση

en: Edit note
el: Διόρθωση σημείωσης

en: Delete note
el: Διαγαφή σημείωσης

en: Save note
el: Αποθήκευση σημείωσης

en: Find
el: Αναζήτηση

en: Bold
el: Έντονα

en: Italic
el: Λοξά

en: Underline
el: Υπογράμμιση

en: Highlight
el: Έντονα

en: Clear attributes
el: Καθαρισμός ιδιοτήτων

en: Insert current date and time
el: Τρέχουσα Ημερομηνία/Ωρα

en: Insert separator
el: Εισαγωγή διαχωριστικού

en: Statistics
el: Στατιστικά

en: Close editor
el: Κλείσιμο κειμενογράφου

en: Note name
el: Όνομα σημείωσης

en: Close find entry
el: Κλείσιμο στην εύρεση

en: Edit entry
el: Διόρθωση καταχώρησης

en: Selected note will be removed.
el: Η επιλεγμένη σημείωση θα διαγραφεί

en: No further data recovery will be possible.
el: Αδυναμία ανάκτησης περισσότερων δεδομένων

en: Add note
el: Προσθήση σημείωσης

en: year | years
el[0]: έτος
el[1]: έτη

en: day | days
el[0]: ημέρα
el[1]: ημέρες

en: hour | hours
el[0]: ώρα
el[1]: ώρες

en: minute | minutes
el[0]: λεπτό
el[1]: λεπτά

en: second | seconds
el[0]: δευτερόλεπτο
el[1]: δευτερόλεπτα

en: or
el: ή

en: rounded down
el: στρογγύλευση σε

en: week | weeks
el[0]: εβδομάδα
el[1]: εβδομάδες

en: This calculator only supports dates after year 1.
el: Αυτός ο υπολογιστής υπολογίζει ημερομηνίες μετά το έτος 1

en: Date calculator
el: Υπολογιστής ημερών

en: Current date
el: Ημερομηνία

en: Set current date
el: Τρέχουσα ημερομηνία

en: Second
el: Δευτερόλεπτα

en: Set current time
el: Ρύθμιση ώρας

en: Reset time
el: Επανακαθορισμός ώρας

en: First date and time
el: Αρχική ημερομηνία/ώρα

en: Second date and time
el: Τελική ημερομηνία/ώρα

en: Alternative time units
el: Εναλλακτικές μονάδες ώρες

en: Result
el: Αποτέλεσμα

en: Duration between two dates
el: Διάρκεια μεταξύ των δύο ημερομηνιών

en: Operation
el: Λειτουργία

en: add
el: πρόσθεση

en: subtract
el: αφαίρεση

en: Date and time to add or subtract from
el: Ημερομηνία και ώρα για πρόσθεση ή αφαίρεση

en: Years
el: Έτη

en: Weeks
el: Εβδομάδες

en: Seconds
el: Δευτερόλεπτα

en: Reset fields
el: Καθαρισμός πεδίων

en: Time to add or subtract
el: Ώρα για πρόσθεση ή αφαίρεση

en: Add to or subtract from a date
el: Πρόσθεση με/Αφαίρεση από ημερομηνία

en: Cannot perform selected operation.
el: Αδυναμία εκτέλεσης λειτουργίας.

en: Task has been modified or removed.
el: Η εργασία έχει τροποποιηθεί ή διαγραφεί.

en: Remind me later
el: Υπενθύμιση αργότερα

en: Done
el: Ολοκληρώθηκε

en: Show task
el: Εμφάνιση εργασίας

en: Alarm warning!
el: Υπενθύμιση!

en: postponed
el: Αναβλήθηκε

en: Day note
el: Σημείωση ημέρας

en: Events
el: Συμβάντα

en: Event
el: Συμβάν

en: Task
el: Εργασία

en: Birthday
el: Γενέθλια

en: Show Osmo
el: Εμφάνιση Osmo

en: event | events
el[0]: Συμβάν
el[1]: Συμβάντα

en: iCalendar events
el: Συμβάντα iCalendar

en: The list will be cleared and all entries will be lost.
el: Η λίστα θα διαγραφεί.

en: event exported | events exported
el[0]: Γεγονός εξήχθη
el[1]: Γεγονότα εξήχθησαν

en: iCalendar export
el: Εξαγωγή iCalendar

en: Day Selector
el: Επιλογέας ημέρας

en: Use date period
el: Περίοδος ημερομηνίας

en: was born
el: Γεννήθηκε

en: year old | years old
el[0]: ετών
el[1]: ετών

en: day till end of year | days till end of year
el[0]: Ημέρα μέχρι τέλος του έτους
el[1]: Ημέρες μέχρι τέλος του έτους

en: the last day of the year
el: η τελευταία ημέρα του έτους

en: Day tasks
el: Ημερήσιες εργασίες

en: Selected day note will be removed.
el: Η επιλεχθείσα σημείωση θα διαγραφεί.

en: Continue?
el: Συνέχεια;

en: Previous year
el: Προηγούμενο έτος

en: Previous month
el: Προηγούμενος μήνας

en: Previous day
el: Προηγούμενη ημέρα

en: Next day
el: Επόμενη ημέρα

en: Next month
el: Επόμενος μήνας

en: Next year
el: Επόμενο έτος

en: Full-year calendar
el: Ημερολόγιο Έτους

en: Print calendar
el: Εκτύπωση ημερολογίου

en: Toggle day note panel
el: Εναλλάξιμο πλαίσιο σημειώσεων ημέρας

en: Select day color
el: Επιλογή χρώματος ημέρας

en: Browse notes
el: Πλοήγηση στις σημειώσεις

en: Browse iCal events
el: ΠΛοήγηση στα συμβάντα iCal

en: Export to iCal file
el: Εξαγωγή σε αρχείο iCal

en: Previous and next month
el: Προηγούμενος και επόμενος μήνας

en: Close note panel
el: Κλείσιμο πλαισίου σημειώσεων

en: Clear text
el: Καθαρισμός κειμένου

en: Info
el: Πληροφορίες

en: Select color
el: Επιλογή χρώματος

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Οχι

en: Chinese year animal
el: Κινέζικο ωροσκόπιο

en: Number of days
el: Αριθμός ημερών

en: Number of weeks
el: Αριθμός εβδομάδων

en: Number of weekend days
el: Αριθμός Σαββατοκύριακα

en: Year info
el: Πληροφορίες έτους

en: Alternative view
el: Εναλλακτική εμφάνιση

en: Started
el: Άρχισε

en: Finished
el: Τελείωσε

en: New task
el: Νέα εργασία

en: Remove task
el: Αφαίρεση εργασίας

en: Print visible tasks list
el: Εκτύπωση καταλόγου εμφανών εργασιών

en: Task details
el: Λεπτομέρειες εργασίας

en: Close description panel
el: Κλείσιμο πλαισίου περιγραφής

en: switch to previous tab
el: Μετάβαση στην προηγούμενη καρτέλα

en: switch to next tab
el: Μετάβαση στην επόμενη καρτέλα

en: switch to selected page
el: Μετάβαση στο επιλεγμένο πακέτο

en: exit
el: έξοδος

en: select current date
el: Επιλογή τρέχουσας ημερομηνίας

en: change day
el: αλλαγή ημέρας

en: scroll the contents in the day info panel
el: εμφάνιση των περιεχομένων της ημέρας στο πλαίσιο πληροφοριών ημέρας

en: change month
el: αλλαγή μήνα

en: change year
el: αλλαγή έτους

en: toggle calendars for the previous and next month
el: εναλλαγή ημερολογίου για προηγούμενο/επόμενο μήνα

en: day notes browser
el: πλοηγητής σημειώσεων

en: assign background color to day note
el: προσθήκη χρώματος φόντου στην σημείωση

en: date calculator
el: υπολογιστής ημερών

en: show full-year calendar
el: Εμφάνιση ετήσιου ημερολογίου

en: jump to date
el: μετάβαση σε ημέρα

en: remove day note
el: διαγραφή σημείωσης

en: add task
el: προσθήκη εργασίας

en: edit task
el: τροποποίηση εργασίας

en: remove task
el: διαγραφή εργασίας

en: toggle hidden tasks
el: εναλλαγή εργασιών σε απόκρυψη

en: activate search field
el: ενεργοποίηση πεδίου αναζήτησης

en: change category filter
el: αλλαγή φίλτρου κατηγορίας

en: close task info panel
el: κλείσιμο πλαισίου εργασιών

en: Insert
el: Εισαγωγή

en: add contact
el: προσθήκη επαφής

en: edit contact
el: διόρθωση επαφής

en: remove contact
el: διαγραφή επαφής

en: change search mode
el: αλλαγή τρόπου αναζήτησης

en: close contact details panel
el: κλείσιμο πλαισίου επαφών

en: open note
el: άνοιγα σημείωσης

en: add note
el: προσθήκη σημείωσης

en: remove note
el: διαγραφή σημείωσης

en: edit note name and category
el: διόρθωση ονόματος σημείωσης και κατηγορίας

en: close note editor
el: κλείσιμο κειμενογράφου σημειώσεων

en: save note
el: αποθήκευση σημείωσης

en: find text
el: αναζήτηση κειμένου

en: clear selection attributes
el: καθαρισμός ιδιοτήτων επιλογής

en: Selector
el: Επιλογέας

en: Editor
el: Κειμενογράφος

en: A handy personal organizer
el: Ένα βολικό Organizer

en: Programming
el: Προγραμματισμός

en: Graphics
el: Γραφικά

en: Contributors
el: Συντελεστές

en: Translators
el: Μεταφραστές

en: Compiled-in features
el: Ενσωματωμένες δυνατότητες

en: iCalendar support
el: Υποστήριξη iCalendar

en: version
el: Έκδοση

en: Key shortcuts
el: Συντομεύσεις

en: License
el: Άδεια χρήσης
