Osmo 0.2.4 - en to fi translation catalogue (504 entries)

en: Colors
fi: Värit

en: Color of contact tags
fi: Yhteystietotagien väri

en: Color of links
fi: Linkkien väri

en: Name font size
fi: Nimifontin koko

en: Photo size
fi: Kuvan koko

en: Small
fi: Pieni

en: Medium
fi: Keskikokoinen

en: Large
fi: Iso

en: Hide group column
fi: Piilota ryhmäsarake

en: Age
fi: Ikä

en: Birthday date
fi: Syntymäpäivän ajankohta

en: Zodiac sign
fi: Horoskooppitunnus

en: Contacts
fi: Yhteystiedot

en: Appearance
fi: Ulkoasu

en: Miscellaneous
fi: Sekalaista

en: Groups
fi: Ryhmät

en: Algorithm
fi: Algoritmi

en: Hashing
fi: Hajauttaminen

en: Compression
fi: Tiivistäminen

en: Ratio
fi: Suhde

en: Fast
fi: Nopea

en: Good
fi: Hyvä

en: Best
fi: Paras

en: Type
fi: Tyyppi

en: Category
fi: Kategoria

en: Last changes
fi: Uusimmat muutokset

en: Created
fi: Luotu

en: Remember the last selected category
fi: Muista viimeksi valittu kategoria

en: Use system format for date and time
fi: Näytä päiväys ja aika järjestelmän muodossa

en: Notes
fi: Merkinnät

en: Encryption
fi: Salaus

en: Visible columns
fi: Näkyvät sarakkeet

en: Categories
fi: Kategoriat

en: Notes options
fi: Merkintöjen valinnat

en: Jump to date
fi: Hyppää päivään

en: Day
fi: Päivä

en: Month
fi: Kuukausi

en: Year
fi: Vuosi

en: Select a font...
fi: Valitsefontti...

en: None
fi: Ei mikään

en: All items
fi: Kaikki aiheet

en: Question
fi: Kysymys

en: Information
fi: Tiedot

en: Error
fi: Virhe

en: Warning
fi: Varoitus

en: Selected file exist! Overwrite?
fi: Valittu tiedosto on olemassa! Korvataanko se?

en: Selected contact will be removed.
fi: Valittu yhteystieto poistetaan.

en: Are you sure?
fi: Oletko varma?

en: No date
fi: Ei ajankohtaa

en: Select photo
fi: Valitse kuva

en: Address
fi: Osoite

en: Postcode
fi: Postinumero

en: City
fi: Postitoimipaikka

en: State
fi: Lääni t. osavaltio

en: Edit contact
fi: Muokkaa yhteystieto

en: Add contact
fi: Lisää yhteystieto

en: Personal
fi: Henkilökohtaista

en: Group
fi: Ryhmä

en: Home
fi: Koti

en: Work
fi: Työpaikan

en: Phones
fi: Puhelimet

en: Additional info
fi: Lisätietoja

en: no entries
fi: ei kirjauksia

en: entry | entries
fi[0]: kirjaus
fi[1]: kirjausta

en: Calendar notes
fi: Kalenteri merkinnät

en: Search
fi: Haku

en: Filter
fi: Suodatin

en: Current month
fi: Nykyinen kuukausi

en: Selected month
fi: Valittu kuukausi

en: Current year
fi: Kuluva vuosi

en: Selected year
fi: Valittu vuosi

en: Selected month and year
fi: Valittu kuukausi ja vuosi

en: All notes
fi: Kaikki merkinnät

en: Case sensitive
fi: Sama kirjainkoko

en: Strikethrough past day notes
fi: Yliviivaa menneet päivämerkinnät

en: Date
fi: Ajankohta

en: Note
fi: Merkintä

en: Rat
fi: Rotta

en: Ox
fi: Härkä

en: Tiger
fi: Tiikeri

en: Hare
fi: Jänis

en: Dragon
fi: Lohikäärme

en: Snake
fi: Käärme

en: Horse
fi: Hevonen

en: Sheep
fi: Lammas

en: Monkey
fi: Apina

en: Fowl
fi: Kukko

en: Dog
fi: Koira

en: Pig
fi: Sika

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: Aquarius
fi: Vesimies

en: Pisces
fi: Kalat

en: Aries
fi: Oinas

en: Taurus
fi: Härkä

en: Gemini
fi: Kaksoset

en: Cancer
fi: Rapu

en: Leo
fi: Leijona

en: Virgo
fi: Neitsyt

en: Libra
fi: Vaaka

en: Scorpio
fi: Skorpioni

en: Sagittarius
fi: Jousimies

en: Capricorn
fi: Kauris

en: Tabs position
fi: Välilehtien paikka

en: Left
fi: Vasemmalla

en: Right
fi: Oikealla

en: Top
fi: Yläreunassa

en: Bottom
fi: Alareunassa

en: Disable underline in links
fi: Älä alleviivaa linkkejä

en: At least one module must be visible.
fi: Ainakin yhden moduulin tulee olla näkyvä.

en: Calendar
fi: Kalenteri

en: Tasks
fi: Tehtävät

en: Date format
fi: Ajan muoto

en: Time format
fi: Ajan muoto

en: hours
fi: tunnit

en: Enable tooltips
fi: Ota työkaluvihjeet käyttöön

en: Remember last selected page
fi: Muista viimeksi valittu sivu

en: Save data after every modification
fi: Tallenna data jokaisen muutoksen jälkeen

en: Web browser
fi: Web selain

en: E-mail client
fi: Sähköpostiohjelma

en: Enable system tray
fi: Ota käyttöön ilmaisinalue

en: Start minimised
fi: Käynnistä pienennettynä

en: General
fi: Yleiset

en: Hide
fi: Piilota

en: Helpers
fi: Apurit

en: System tray
fi: Ilmaisinalue

en: Preferences
fi: Asetukset

en: month | months
fi[0]: kuukausi
fi[1]: kuukautta

en: Day note marker
fi: Päivämerkinnän tunnus

en: Event marker
fi: Tapahtumatunnus

en: Circle
fi: Pallukka

en: Ellipse
fi: Soikio

en: Wave
fi: Aalto

en: Current day marker
fi: Tämän päivän tunnus

en: Arrow
fi: Nuoli

en: Free-hand circle
fi: Kaunokirjoituspallukka

en: Weekend days color
fi: Viikonlopun päivien väri

en: Cursor color
fi: Kohdistimen väri

en: Event marker color
fi: Tapahtumatunnuksen väri

en: Current day marker color
fi: Tämän päivän tunnusväri

en: Date font
fi: Ajankohdan fontti

en: Calendar font
fi: Kalenterin fontti

en: Note font
fi: Merkinnän fontti

en: Enable block cursor
fi: Ota käyttöön lohkokohdistin

en: Cursor thickness
fi: Kohdistimen paksuus

en: Thin
fi: Ohut

en: Thick
fi: Paksu

en: Color
fi: Väri

en: Name
fi: Nimi

en: Select ICS file
fi: Valitse ICS tiedosto

en: All Files
fi: Kaikki tiedostot

en: Calendar files (*.ics)
fi: Kalenteri tiedostot (*.ics)

en: Modify ICAL parameters
fi: Määritä ICAL parametrit

en: Filename
fi: Tiedostonimi

en: Options
fi: Valinnat

en: Valid
fi: Kelvollinen

en: Description
fi: Kuvaus

en: Week start on Monday
fi: Viikon 1. päivä on maanantai

en: Show day names
fi: Näytä päivien nimet

en: No month change
fi: Älä vaihda kuukautta

en: Show week numbers
fi: Näytä viikon numero

en: Simple view in full-year calendar
fi: Yksinkertainen näkymä koko vuoden kalenterissa

en: Enable auxilary calendars
fi: Ota käyttöön apukalenterit

en: Ascending sorting in day notes browser
fi: Nouseva järjestys päivämerkintäselaimessa

en: Current time
fi: Kellonaika nyt

en: Day number
fi: Päivä numero

en: Today distance
fi: Tämän päivän etäisyys

en: Marked days
fi: Merkityt päivät

en: Week number
fi: Viikon numero

en: Weekend days
fi: Viikonlopun päivät

en: Day category
fi: Päivä kategoria

en: Moon phase
fi: Kuun vaihe

en: Day notes
fi: Päivämerkinnät

en: Day categories
fi: Päiväkategoriat

en: iCalendar files
fi: iCalendar tiedostot

en: Show in day info panel
fi: Näytä päiväinfo-paneelissa

note: TRANSLATORS: "No." is an abbreviation of word "number"
en: No.
fi: N:o

en: Summary
fi: Kooste

en: Due date
fi: Eräpäivä

en: Priority
fi: Prioriteetti

en: Error printing
fi: Virhe tulostettaessa

en: No birthdays defined
fi: Ei määritettyjä syntymäpäiviä

en: Birthdays list
fi: Syntymäpäiväluettelo

en: Days to birthday
fi: Päivää syntymäpäivään

en: today
fi: tänään

en: Select CSV file
fi: Valitse CSV tiedosto

en: CSV (comma-separated values) files (*.csv)
fi: CSV (comma-separated values) tiedostot (*.csv)

en: Please select file first.
fi: Valitse tiedosto ensin.

en: Import contacts
fi: Imptait yhteystiedot

en: Import type
fi: Nouda tyyppi

en: File
fi: Tiedosto

en: Input filename
fi: Anna tiedostonimi

en: Import
fi: Nouda

en: Nothing to import.
fi: Ei noudettavaa.

en: contact added | contacts added
fi[0]: yhteystieto lisätty
fi[1]: yhteystietoa lisätty

en: of
fi:  /

en: Record
fi: Merkintä

en: Number fields per record
fi: Numerokenttää per merkintä

en: Use first record as header
fi: Käytä ensimmäistä merkintää otsikkona

en: Field type
fi: Kentän tyyppi

en: Value
fi: Arvo

en: No records found in selected file.
fi: Valitussa tiedostossa ei ole merkintöjä.

en: Cannot read file.
fi: En voi lukea tiedosto.

en: Cannot open file.
fi: En voi avaa tiedosto.

en: Show calendar
fi: Näytä kalenteri

en: Show tasks
fi: Näytä tehtävät

en: Show contacts
fi: Näytä yhteystiedot

en: Show notes
fi: Näytä merkinnät

en: Show options
fi: Näytä valinnat

en: Quit
fi: Lopeta

en: Show small calendar window
fi: Näytä pieni kalenteri-ikkuna

en: Check for events since last run
fi: Tarkista edellisen käytön jälk. tapahtumat

en: Number of days to check forward for events (default: 0)
fi: Etsi tapahtumia eteenpäin pv (oletus: 0)

en: Set absolute path for settings and data files
fi: Aseta absoluuttinen polku asetuksille ja datatiedostoille

en: ERROR: Cannot create config files
fi: VIRHE: En voi luoda configurointitiedostostoja

en: Another copy of OSMO is already running.
fi: Toinenkin Osmo on jo käynnissä.

en: Simultaneously use two or more copies of OSMO can be a cause of data loss.
fi: Useamman kuin yhden OSMOn samanaikainen käyttö voi aiheuttaa tietojen menetyksen.

en: Do you really want to continue?
fi: Haluatko varmasti jatkaa?

en: Low
fi: Matala

en: High
fi: Korkea

en: Done!
fi: Valmis!

en: contact exported | contacts exported
fi[0]: yhteystieto viety
fi[1]: yhteystietoa viety

en: Cannot create file.
fi: En voi luoda tiedostoa.

en: Select output file
fi: Valitse kohdetiedosto

en: Export contacts
fi: Vie yhteystiedot

en: Output format
fi: Kohdeformaatti

en: Add header
fi: Lisää otsikko

en: Fields to export
fi: Vietävät kentät

en: All
fi: Kaikki

en: Invert
fi: Käänteinen

en: Select fields
fi: Valitse kentät

en: Output filename
fi: Kohdetiedoston nimi

en: Export
fi: Vie

en: Color of items that are due today
fi: Tämän päivän aiheiden väri

en: Color of items that are due in the next 7 days
fi: Seuraavien 7 päivän aiheiden väri

en: Color of items that are past due
fi: Menneiden aiheiden väri

en: Task info font
fi: Tehtäväinfon fontti

en: Show in bold tasks with high priority
fi: Näytä lihavoinnilla tehtävät joilla korkea prioriteetti

en: Hide completed tasks
fi: Piilota suoritetut tehtävät

en: Delete completed tasks without confirmation
fi: Poista valmiit tehtävät kysymättä

en: Add new task when double clicked on tasks list
fi: Lisää uusi tehtävä kaksoisnapsauttamalla tehtäväluettelossa

en: Postpone time
fi: Lykkäämisaika

en: minutes
fi: minuuttia

en: 0 for disable
fi: 0 älä käytä

en: Global notification command
fi: Globaali ilmoituskäsky

en: Tasks options
fi: Tehtävien valinnat

en: Reminder options
fi: Muistuttajan valinnat

en: Insert timeline
fi: Lisää aikajana

en: Timeline
fi: Aikajana

en: From (hour)
fi: Alkaen (tunti)

en: Step (minutes)
fi: Askel (minuuttia)

en: To (hour)
fi: Saakka (tunti)

en: Please select at least one day when recurrency is enabled.
fi: Valitse ainakin yksi päivä kun toistuminen on käytössä.

en: Set time
fi: Aseta aika

en: Hour
fi: Tunti

en: Minute
fi: Minuutti

en: Today
fi: Tämä päivä

en: Tomorrow
fi: Huominen

en: Selected task will be removed.
fi: Valittu tehtävä poistetaan.

en: Alarm warning
fi: Herätysvaroitus

en: Days
fi: Päivää

en: Hours
fi: Tuntia

en: Minutes
fi: Minuuttia

en: Alarm command
fi: Herätyskomento

en: Date period
fi: Ajankohtaperiodi

en: Months
fi: Kuukautta

en: Repeat
fi: Toista

en: Repeat in the following days
fi: Toista seuraavina päivinä

en: Time period
fi: Aikaperiodi

en: Start
fi: Aloita

en: End
fi: Lopeta

en: Interval
fi: Väli

en: Ignore alarm when task expired offline
fi: Hylkää herätys kun tehtävä vanhentunut yhteydettömänä

en: Recurrent task
fi: Toistuva tehtävä

en: Enable
fi: Ota käyttöön

en: Edit task
fi: Muokkaa tehtävää

en: Add task
fi: Lisää tehtävä

en: New Moon
fi: Uusi kuu

en: Waxing Crescent Moon
fi: Uusi kuu

en: Quarter Moon
fi: Kasvava sirppi

en: Waxing Gibbous Moon
fi: Ensimmäinen neljännes

en: Full Moon
fi: Täysi kuu

en: Waning Gibbous Moon
fi: Vähenevä kupera kuu

en: Last Quarter Moon
fi: Viimeinen neljännes

en: Waning Crescent Moon
fi: Vähenevä sirppi

en: Enter password
fi: Anna salasana

en: Re-enter password
fi: Anna salasana uudelleen

en: Passwords do not match!
fi: Salasanat eivät täsmää!

en: Incorrect password!
fi: Virheellinen salasana!

en: First name
fi: Etunimi

en: Last name
fi: Sukunimi

en: Second name
fi: Toinen nimi

en: Nickname
fi: Lempinimi

en: Name day date
fi: Nimipäivä

en: Home address
fi: Kotiosoite

en: Home postcode
fi: Postinumero

en: Home city
fi: Postitoimipaikka

en: Home state
fi: Lääni t. osavaltio

en: Home country
fi: Kotimaa

en: Organization
fi: Organisaatio

en: Department
fi: Osasto

en: Work address
fi: Työpaikan osoite

en: Work postcode
fi: Työpaikan postinumero

en: Work city
fi: Työpaikan postitoimipaikka

en: Work state
fi: Työpaikan osavaltio t. lääni

en: Work country
fi: Työpaikan maa

en: Home phone
fi: Kotipuhelin

en: Home phone 2
fi: Koti puhelin 2

en: Home phone 3
fi: Koti puhelin 3

en: Home phone 4
fi: Koti puhelin 4

en: Work phone
fi: Työpuhelin

en: Work phone 2
fi: Työpuhelin 2

en: Work phone 3
fi: Työpuhelin 3

en: Work phone 4
fi: Työpuhelin 4

en: Cell phone
fi: Matkapuhelin

en: Cell phone 2
fi: Matkapuhelin 2

en: Cell phone 3
fi: Matkapuhelin 3

en: Cell phone 4
fi: Matkapuhelin 4

en: E-Mail
fi: S-posti

en: E-Mail 2
fi: S-posti 2

en: E-Mail 3
fi: S-posti 3

en: E-Mail 4
fi: S-posti 4

en: Photo
fi: Kuva

en: New contact
fi: Uusi yhteystieto

en: Remove contact
fi: Poista yhteystieto

en: Show birthdays
fi: Näytä syntymäpäivät

en: About
fi: Tietoja OSMOsta

en: Clear
fi: Tyhjennä

en: First Name
fi: Etunimi

en: Last Name
fi: Sukunimi

en: All fields
fi: Kaikki kentät

en: Contact details
fi: Yhteystietojen yksityiskohdat

en: Close contact panel
fi: Sulje yhteystietopaneeli

en: The note has changed.
fi: Merkintä on muuttunut.

en: Do you want to save it?
fi: Haluatko tallentaa sen?

en: Words
fi: Sanat

en: Lines
fi: Viivat

en: Characters
fi: Merkit

en: White characters
fi: Tyhjät merkit

en: Modified
fi: Muutettu

en: New note
fi: Uusi merkintä

en: Edit note
fi: Muokkaa merkintää

en: Delete note
fi: Poista merkintä

en: Save note
fi: Tallenna merkintä

en: Find
fi: Etsi

en: Bold
fi: Lihavoitu

en: Italic
fi: Kursivoitu

en: Underline
fi: Alleviivattu

en: Strikethrough
fi: Yliviivattu

en: Highlight
fi: Korostettu

en: Clear attributes
fi: Tyhjennä määritteet

en: Insert current date and time
fi: Lisää nykyinen päiväys ja aika

en: Insert separator
fi: Lisää erotin

en: Statistics
fi: Tilastot

en: Close editor
fi: Sulje muokkain

en: Note name
fi: Merkinnän nimi

en: case sensitive
fi: aakkoskoosta riippuva

en: Close find entry
fi: Sulje hakusyöte

en: Edit entry
fi: Muokkaa kirjaus

en: Selected note will be removed.
fi: Valittu merkintä poistetaan.

en: No further data recovery will be possible.
fi: Tämän jälkeen tietoja ei voida palauttaa.

en: Add note
fi: Lisää merkintä

en: Authorization
fi: Käyttövaltuudet

en: year | years
fi[0]: vuosi
fi[1]: vuotta

en: day | days
fi[0]: päivä
fi[1]: päivää

en: hour | hours
fi[0]: tunti
fi[1]: tuntia

en: minute | minutes
fi[0]: minuutti
fi[1]: minuuttia

en: second | seconds
fi[0]: sekunti
fi[1]: sekuntia

en: or
fi: tai

en: rounded down
fi: pyöristetty pienempään

en: week | weeks
fi[0]: viikko
fi[1]: viikkoa

en: This calculator only supports dates after year 1.
fi: Laskin käsittelee vain vuoden 1 jälkeen olevia ajankohtia.

en: Date calculator
fi: Aikalaskin

en: Current date
fi: Nykyinen päiväys

en: Set current date
fi: Aseta päiväys

en: Second
fi: Sekunti

en: Set current time
fi: Aseta aika

en: Reset time
fi: Palauta oletusaika

en: First date and time
fi: Ensimmäinen päiväys ja aika

en: Second date and time
fi: Toinen päiväys ja aika

en: Alternative time units
fi: Vaihtoehtoiset aikayksiköt

en: Result
fi: Tulos

en: Duration between two dates
fi: Aika kahden ajankohdan välillä

en: Operation
fi: Toiminto

en: add
fi: lisää

en: subtract
fi: vähennä

en: Date and time to add or subtract from
fi: Ajankohta ja aika johon lisätään tai josta vähennetään

en: Years
fi: Vuotta

en: Weeks
fi: Viikkoa

en: Seconds
fi: Sekuntia

en: Reset fields
fi: Palauta oletusarvot kenttiin

en: Time to add or subtract
fi: Aika joka lisätään tai vähennetään

en: Add to or subtract from a date
fi: Lisää tai vähennä ajankohtaan/ajankohdasta

en: Cannot perform selected operation.
fi: En voi suorittaa valittua tehtävää.

en: Task has been modified or removed.
fi: Tehtävää on muutettu tai se on poistettu.

en: Remind me later
fi: Muistuta myöhemmin

en: Done
fi: Valmis

en: Show task
fi: Näytä tehtävä

en: Alarm warning!
fi: Hälytys varoitus!

en: postponed
fi: lykätty

en: Day note
fi: Päivämerkintä

en: Events
fi: Tapahtumat

en: Event
fi: Tapahtuma

en: Task
fi: Tehtävä

en: Birthday
fi: Syntymäpäivä

en: Show Osmo
fi: Näytä Osmo

en: event | events
fi[0]: tapahtuma
fi[1]: tapahtumaa

en: iCalendar events
fi: iCalendar-tapahtumat

en: The list will be cleared and all entries will be lost.
fi: Luettelo tyhjennetään ja kaikki merkinnät menetetään.

en: event exported | events exported
fi[0]: tapahtuma viety
fi[1]: tapahtumaa viety

en: iCalendar export
fi: iCalendar viety

en: Day Selector
fi: Päivä Valitsin

en: Use date period
fi: Käytä aikaperiodia

en: was born
fi: syntynyt

en: year old | years old
fi[0]: vuotta
fi[1]: vuotta

en: day till end of year | days till end of year
fi[0]: päivä vuoden loppuun
fi[1]: päivää vuoden loppuun

en: the last day of the year
fi: vuoden viimeinen päivä

en: Day tasks
fi: Päivätehtävät

en: Selected day note will be removed.
fi: Valitun päivän merkintä poistetaan.

en: Continue?
fi: Jatketaanko?

en: Previous year
fi: Edellinen vuosi

en: Previous month
fi: Edellinen kuukausi

en: Previous day
fi: Edellinen päivä

en: Next day
fi: Seuraava päivä

en: Next month
fi: Seuraava kuukausi

en: Next year
fi: Seuraava vuosi

en: Full-year calendar
fi: Koko-vuoden kalenteri

en: Print calendar
fi: Tulosta kalenteri

en: Toggle day note panel
fi: Vaihda päivämerkintä-paneeli

en: Select day color
fi: Valitse päivän väri

en: Browse notes
fi: Selaa merkintöjä

en: Browse iCal events
fi: Selaa iCal tapahtumia

en: Export to iCal file
fi: Vie iCal tiedostoon

en: Previous and next month
fi: Edellinen ja seuraava kuukausi

en: Close note panel
fi: Sulje merkintä-paneeli

en: Clear text
fi: Tyhjennä teksti

en: Select color
fi: Valitse väri

en: Leap year
fi: Karkausvuosi

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: Chinese year animal
fi: Kiinalaisen vuoden eläin

en: Number of days
fi: Päiviä

en: Number of weeks
fi: Viikkoja

en: Number of weekend days
fi: Viikonlopuksi osuvia päiviä

en: Year info
fi: Vuosi-info

en: Alternative view
fi: Vaihtoehtoinen näkymä

en: Started
fi: Aloitettu

en: Finished
fi: Valmis

en: New task
fi: Uusi tehtävä

en: Remove task
fi: Poista tehtävä

en: Print visible tasks list
fi: Tulosta näkyvien tehtävien luettelo

en: Task details
fi: Tehtävän yksityiskohdat

en: Close description panel
fi: Sulje kuvauspaneeli

en: switch to previous tab
fi: siirry edelliseen välilehti

en: switch to next tab
fi: siirry seuraavaan välilehteen

en: switch to selected page
fi: siirry valitulle sivulle

en: switch page in options and about tab
fi: vaihda sivua valinnat- ja tietoja välilehdissä

en: exit
fi: poistu

en: select current date
fi: valitse nykyinen päiväys

en: toggle personal data visibility
fi: vaihda henkilököhtaisten tietojen näkyminen

en: change day
fi: vaihda päivä

en: scroll the contents in the day info panel
fi: vieritä sisältöä päiväinfo -paneelissa

en: change month
fi: vaihda kuukausi

en: change year
fi: vaihda vuosi

en: toggle calendars for the previous and next month
fi: vaihda kalentereissa edellinen ja seuraava kuukausi

en: day notes browser
fi: päivämerkintöjen selain

en: assign background color to day note
fi: lisää taustaväri päivämerkintään

en: date calculator
fi: aikalaskin

en: show full-year calendar
fi: näytä koko vuoden kalenteri

en: jump to date
fi: hypähdä päivään

en: remove day note
fi: poista päivämerkintä

en: add task
fi: lisää tehtävä

en: edit task
fi: muokkaa tehtävää

en: remove task
fi: poista tehtävä

en: toggle hidden tasks
fi: vaihda piilotetut tehtävät

en: activate search field
fi: ota käyttöön hakukenttä

en: change category filter
fi: vaihda kategoriasuodatin

en: close task info panel
fi: sulje tehtäväinfo-paneeli

en: Insert
fi: Lisää

en: add contact
fi: lisää yhteystieto

en: edit contact
fi: muokkaa yhteystieto

en: remove contact
fi: poista yhteystieto

en: change search mode
fi: vaihda hakutapaa

en: close contact details panel
fi: sulje yhteystiedon yksityiskohtien paneeli

en: open note
fi: avaa merkintä

en: add note
fi: lisää merkintä

en: remove note
fi: poista merkintä

en: edit note name and category
fi: muokkaa merkinnän nimeä ja kategoriaa

en: close note editor
fi: sulje merkintäeditori

en: save note
fi: tallenna merkintä

en: find text
fi: etsi teksti

en: clear selection attributes
fi: tyhjennä valinta määritteet

en: Selector
fi: Valitsin

en: Editor
fi: Muokkain

en: A handy personal organizer
fi: Kätevä henkilökohtainen järjestelijä

en: compiled on
fi: Koostettu

en: Programming
fi: Ohjelmointi

en: Graphics
fi: Grafiikka

en: Contributors
fi: Avustajat

en: Translators
fi: Kääntäjät

en: Compiled-in features
fi: Sisällytetyt ominaisuudet

en: iCalendar support
fi: iCalendar tuki

en: version
fi: versio

en: Key shortcuts
fi: Näppäinoikotiet

en: License
fi: Lisenssi
