Osmo - en to gl translation catalogue (645 entries)

en: Colors
gl: Cores

en: Color of contact tags
gl: Cor das etiquetas dos contactos

en: Color of links
gl: Cor das ligazóns

en: Font size
gl: Tamaño da letra

en: Name font size
gl: Tamaño da letra dos nomes

en: Item font size
gl: Tamaño da letra dos elementos

en: Photo size
gl: Tamaño da foto

en: Small
gl: Pequena

en: Medium
gl: Mediana

en: Large
gl: Grande

en: Hide group column
gl: Agochar a columna de grupos

en: Age
gl: Idade

en: Birthday date
gl: Data de nacemento

en: Zodiac sign
gl: Signo do zodíaco

en: Contacts
gl: Contactos

en: Appearance
gl: Aparencia

en: Miscellaneous
gl: Varios

en: Groups
gl: Grupos

en: Visible columns in birthday browser
gl: Columnas visíbeis na lista de aniversarios

en: Algorithm
gl: Algoritmo

en: Hashing
gl: Resumo

en: Compression
gl: Compresión

en: Ratio
gl: Relación

en: Fast
gl: Rápido

en: Good
gl: Bo

en: Best
gl: Mellor

en: Type
gl: Tipo

en: Category
gl: Categoría

en: Last changes
gl: Último cambio

en: Created
gl: Creado

en: Remember the last selected category
gl: Lembrar a última categoría seleccionada

en: Use system format for date and time
gl: Usar formato de data e hora do sistema

en: Notes
gl: Notas

en: Encryption
gl: Cifrado

en: Visible columns
gl: Columnas visíbeis

en: Categories
gl: Categorías

en: Notes options
gl: Opcións das notas

en: Jump to date
gl: Ir á data

en: Day
gl: Día

en: Month
gl: Mes

en: Year
gl: Ano

en: Select a font...
gl: Seleccione un tipo de letra...

en: None
gl: Ningún

en: All items
gl: Todos os elementos

en: Question
gl: Pregunta

en: Information
gl: Información

en: Error
gl: Produciuse un erro

en: Warning
gl: Aviso

en: Selected file exist! Overwrite?
gl: O ficheiro seleccionado xa existe. Quere sobrescribilo?

en: Selected contact will be removed.
gl: O contacto seleccionado vai seren retirado.

en: Are you sure?
gl: Está seguro?

en: No date
gl: Sen data

en: Select photo
gl: Seleccione unha foto

en: Address
gl: Enderezo

en: Postcode
gl: Código postal

en: City
gl: Cidade

en: State
gl: Estado

en: Country
gl: País

en: Edit contact
gl: Editar o contacto

en: Add contact
gl: Novo contacto

en: Personal
gl: Persoal

en: Group
gl: Grupo

en: Home
gl: Particular

en: Work
gl: Traballo

en: Phones
gl: Teléfonos

en: Additional info
gl: Información adicional

en: no entries
gl: sen entradas

en: entry | entries
gl[0]: entrada
gl[1]: entradas

en: Calendar notes
gl: Notas do calendario

en: Search
gl: Buscar

en: Filter
gl: Filtro

en: Current month
gl: Mes actual

en: Selected month
gl: Mes seleccionado

en: Current year
gl: Ano actual

en: Selected year
gl: Ano seleccionado

en: Selected month and year
gl: Mes e ano seleccionado

en: All notes
gl: Todos as notas

en: Case sensitive
gl: Sensíbel a maiúsculas/minúsculas

en: Strikethrough past day notes
gl: Tachar notas de días pasados

en: Date
gl: Data

en: Note
gl: Nota

en: Rat
gl: Rata

en: Ox
gl: Boi

en: Tiger
gl: Tigre

en: Hare
gl: Lebre

en: Dragon
gl: Dragón

en: Snake
gl: Serpe

en: Horse
gl: Cabalo

en: Sheep
gl: Ovella

en: Monkey
gl: Mono

en: Fowl
gl: Galo

en: Dog
gl: Can

en: Pig
gl: Porco

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Aquarius
gl: Acuario

en: Pisces
gl: Peixes

en: Taurus
gl: Tauro

en: Gemini
gl: Xemelgos

en: Cancer
gl: Cancro

en: Scorpio
gl: Escorpion

en: Sagittarius
gl: Saxitario

en: Capricorn
gl: Capricornio

en: Osmo has to be restarted to take effect.
gl: Osmo debe ser reiniciado para que tena efecto.

en: Layout
gl: Deseño

en: Tabs position
gl: Posición das lapelas

en: Left
gl: Esquerda

en: Right
gl: Dereita

en: Top
gl: Arriba

en: Bottom
gl: Abaixo

en: Disable underline in links
gl: Desactivar o subliñado nas ligazóns

en: Show exit button in toolbar
gl: Amosar o botón de saída na barra de ferramentas

en: At least one module must be visible.
gl: Polo menos un módulo debe ser visíbel.

en: Calendar
gl: Calendario

en: Tasks
gl: Tarefas

en: Override locale settings
gl: Ignorar a configuración do sistema

en: Date format
gl: Formato da data

en: DD-MM-YYYY
gl: DD-MM-AAAA

en: MM-DD-YYYY
gl: MM-DD-AAAA

en: YYYY-MM-DD
gl: AAAA-MM-DD

en: YYYY-DD-MM
gl: AAAA-DD-MM

en: Time format
gl: Formato da hora

en: hours
gl: horas

en: Spell checker language
gl: Idioma do corrector ortográfico

en: Enable tooltips
gl: Amosar consellos

en: Remember last selected page
gl: Lembrar a última páxina seleccionada

en: Save data after every modification
gl: Gardar os datos despois de cada modificación

en: Web browser
gl: Navegador

en: E-mail client
gl: Cliente de correo-e

en: Sound player
gl: Reprodutor de son

en: The %s pattern will be replaced with web address
gl: O patrón %s vai seren substituído polo enderezo web

en: The %s pattern will be replaced with e-mail address
gl: O patrón %s vai seren substituído polo correo-e

en: The %s pattern will be replaced with sound filename
gl: O patrón %s vai seren substituído polo nome do ficheiro de son

en: Enable system tray
gl: Amosar a icona na área de notificación

en: Start minimised
gl: Iniciar minimizado

en: Ignore day note events
gl: Ignorar eventos de nota del día

en: General
gl: Xeral

en: Hide
gl: Agochar

en: Helpers
gl: Axudantes

en: System tray
gl: Área de notificación

en: Preferences
gl: Preferencias

en: Syntax
gl: Sintaxe

en: abbreviated weekday name
gl: nome abreviado do día da semana

en: full weekday name
gl: nome do día da semana

en: abbreviated month name
gl: nome abreviado do mes

en: full month name
gl: nome do mes

en: day of the month
gl: día do mes

en: MM/DD/YY
gl: MM/DD/AA

en: day of the month without leading zeros
gl: día do mes sen ceros á esquerda

en: month | months
gl[0]: mes
gl[1]: meses

en: year without century
gl: ano sen século

en: year with century
gl: ano con século

en: Date header format
gl: Formato da cabeceira de data

en: Set default format
gl: Estabelecer o formato predeterminado

en: Date format syntax
gl: Sintaxe do formato da data

en: Day note marker
gl: Marca para nota do día

en: Event marker
gl: Marca de actividades

en: Circle
gl: Círculo

en: Ellipse
gl: Elipse

en: Wave
gl: Onda

en: Current day marker
gl: Marca de data actual

en: Arrow
gl: Frecha

en: Free-hand circle
gl: Círculo a man alzada

en: Weekend days color
gl: Cor dos días de fin de semana

en: Cursor color
gl: Cor do cursor

en: Event marker color
gl: Cor da marca de actividades

en: Current day marker color
gl: Cor da marca de data actual

en: Birthday marker color
gl: Cor da marca de aniversario

en: Date font
gl: Tipo de letra da data

en: Calendar font
gl: Tipo de letra do calendario

en: Note font
gl: Tipo de letra das notas

en: Enable block cursor
gl: Activar o cursor de bloque

en: Cursor thickness
gl: Groso do cursor

en: Thin
gl: Delgado

en: Thick
gl: Groso

en: Edit category
gl: Editar a categoría

en: Color
gl: Cor

en: Name
gl: Nome

en: Select ICS file
gl: Seleccionar ficheiro ICS

en: All Files
gl: Todos os ficheiros

en: Calendar files (*.ics)
gl: Ficheiros de calendario (*.ics)

en: Modify ICAL parameters
gl: Modificar parámetros de ICAL

en: Filename
gl: Nome de ficheiro

en: Options
gl: Opcións

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Valid
gl: Válido

en: Description
gl: Descrición

en: Full date
gl: Data completa

en: Mark
gl: Marca

en: Week start on Monday
gl: A semana comeza o luns

en: Show day names
gl: Amosar o nome do día

en: No month change
gl: Non cambiar de mes

en: Show week numbers
gl: Amosar o número de semana

en: Simple view in full-year calendar
gl: Vista simple do calendario anual

en: Enable auxilary calendars
gl: Amosar calendarios auxiliares

en: Ascending sorting in day notes browser
gl: Ordenación ascendente en notas do día

en: Enable spell checker in day notes
gl: Activar o corrector ortográfico nas notas do día

en: Current time
gl: Hora actual

en: Show seconds
gl: Amosar os segundos

en: Day number
gl: Número do día

en: Today distance
gl: Días ata o día de hoxe

en: Marked days
gl: Días marcados

en: Week number
gl: Número da semana

en: Weekend days
gl: Días en fin de semana

en: Day category
gl: Categoría de días

en: Moon phase
gl: Fase luar

en: Day notes
gl: Notas do día

en: Day categories
gl: Categorías de días

en: iCalendar files
gl: Ficheiros de iCalendar

en: Show in day info panel
gl: Amosar no calendario

en: Tasks list
gl: Lista de tarefas

note: TRANSLATORS: "No." is an abbreviation of word "number"
en: No.
gl: Núm.

en: Summary
gl: Resumo

en: Due date
gl: Data de caducidade

en: Priority
gl: Prioridade

en: Error printing
gl: Produciuse un erro de impresión

en: No birthdays defined
gl: Non se definiron aniversarios

en: Birthdays list
gl: Lista de aniversarios

en: Days to birthday
gl: Días ata o aniversario

en: today
gl: hoxe

en: Select CSV file
gl: Seleccione ficheiro CSV

en: CSV (comma-separated values) files (*.csv)
gl: Archivos CSV (valores separados por comas) (*.csv)

en: Please select file first.
gl: Seleccione antes o ficheiro.

en: Import contacts
gl: Importar contactos

en: Import type
gl: Tipo de importación

en: File
gl: Ficheiro

en: Input filename
gl: Nome do ficheiro de entrada

en: Import
gl: Importar

en: Nothing to import.
gl: Nada para importar.

en: contact added | contacts added
gl[0]: contacto engadido
gl[1]: contactos engadidos

en: of
gl: de

en: Record
gl: Rexistro

en: Number fields per record
gl: Numero de campos por rexistro

en: Use first record as header
gl: Usar o primeiro rexistro como cabeceira

en: Field type
gl: Tipo de campo

en: Value
gl: Valor

en: No records found in selected file.
gl: Non se atopou ningún rexistro no ficheiro seleccionado.

en: Cannot read file.
gl: Non é posíbel ler o ficheiro.

en: Cannot open file.
gl: Non é posíbel abrir o ficheiro.

en: Show calendar
gl: Amosar o calendario

en: Show tasks
gl: Amosar as tarefas

en: Show contacts
gl: Amosar os contactos

en: Show notes
gl: Amosar as notas

en: Show options
gl: Amosar as opcións

en: Quit
gl: Saír

en: Show small calendar window
gl: Amosar unha xanela pequena co calendario

en: Check for events since last run
gl: Comprobar as actividades desde a última execución

en: Number of days to check forward for events (default: 0)
gl: Número de días para comprobar actividades cara adiante (o predeterminado é: 0)

en: Set absolute path for settings and data files
gl: Estabeleza a ruta absoluta para os ficheiros de datos e configuración

en: ERROR: Cannot create config files
gl: ERRO: Non foi posíbel crear o ficheiro de configuración.

en: Another copy of OSMO is already running.
gl: Xa está a executarse outra instancia de OSMO.

en: Simultaneously use two or more copies of OSMO can be a cause of data loss.
gl: Usar simultaneamente dúas ou máis instancias de OSMO pode provocar a perda de datos.

en: Do you really want to continue?
gl: Quere continuar?

en: Low
gl: Baixa

en: High
gl: Alta

en: Done!
gl: Feito!

en: contact exported | contacts exported
gl[0]: contacto exportado
gl[1]: contactos exportados

en: Cannot create file.
gl: Non foi posíbel crear o ficheiro.

en: Select output file
gl: Seleccione o ficheiro de saída

en: Export contacts
gl: Exportar contactos

en: Output format
gl: Formato de saída

en: Add header
gl: Engadir cabeceira

en: Fields to export
gl: Campos a exportar

en: All
gl: Todo

en: Invert
gl: Inverter

en: Select fields
gl: Seleccione campos

en: Output filename
gl: Nome do ficheiro de saída

en: Export
gl: Exportar

en: Color of items that are due today
gl: Cor dos elementos que caducan hoxe

en: Color of items that are due in the next 7 days
gl: Cor dos elementos que caducan nos próximos 7 días

en: Color of items that are past due
gl: Cor dos elementos que xa caducaron

en: Task info font
gl: Tipo de letra para os detalles

en: Show in bold tasks with high priority
gl: Amosar en negriña as tarefas con prioridade alta

en: Hide completed tasks
gl: Agochar as tarefas completadas

en: Delete completed tasks without confirmation
gl: Eliminar as tarefas completadas sen confirmación

en: Add new task when double clicked on tasks list
gl: Engadir unha nova tarefa ao premer dúas veces na lista de tarefas

en: Postpone time
gl: Atraso de aviso posposto

en: minutes
gl: minutos

en: 0 for disable
gl: 0 para desactivar

en: Repeat sound alarm
gl: Repetir a alarma sonora

en: times
gl: veces

en: Global notification command
gl: Orde global de notificación

en: Tasks options
gl: Opcións das tarefas

en: Reminder options
gl: Opcións de lembranzas

en: Insert timeline
gl: Inserir liña de tempo

en: Timeline
gl: Liña de tempo

en: From (hour)
gl: Desde (hora)

en: Step (minutes)
gl: Salto (minutos)

en: To (hour)
gl: Ata (hora)

en: Please select at least one day when recurrency is enabled.
gl: Seleccione polo menos un día se a tarefa é repetitiva.

en: Set time
gl: Estabelecer a hora

en: Hour
gl: Hora

en: Minute
gl: Minuto

en: Today
gl: Hoxe

en: Tomorrow
gl: Mañá

en: Selected task will be removed.
gl: As tarefas seleccionadas van seren retiradas.

en: Select date and time
gl: Seleccione data e hora

en: Enable sound notification
gl: Activar a notificación sonora

en: Alarm warning
gl: Alarma de aviso

en: Days
gl: Días

en: Hours
gl: Horas

en: Minutes
gl: Minutos

en: Alarm command
gl: Orde da alarma

en: Date period
gl: Período de datas

en: Months
gl: Meses

en: Repeat
gl: Repetir

en: Repeat in the following days
gl: Repetir nos días seguintes

en: Time period
gl: Período de tempo

en: Start
gl: Inicio

en: End
gl: Fin

en: Interval
gl: Intervalo

en: Ignore alarm when task expired offline
gl: Ignorar as alarmas cando a tarefa caduca sen conexión

en: Recurrent task
gl: Tarefa repetitiva

en: Enable
gl: Activar

en: Edit task
gl: Editar tarefa

en: Add task
gl: Engadir unha tarefa

en: Basic
gl: Básico

en: Advanced
gl: Avanzado

en: New Moon
gl: Lúa nova

en: Waxing Crescent Moon
gl: Crecente

en: Quarter Moon
gl: Cuarto crecente

en: Waxing Gibbous Moon
gl: Crecente

en: Full Moon
gl: Lúa chea

en: Waning Gibbous Moon
gl: Minguante

en: Last Quarter Moon
gl: Cuarto minguante

en: Waning Crescent Moon
gl: Minguante

en: Cannot create backup!
gl: Non é posíbel crear a copia de seguranza!

en: Save backup
gl: Gardar copia de seguranza

en: Password protection
gl: Protección con contrasinal

en: Enter password
gl: Escriba un contrasinal

en: Re-enter password
gl: Escriba, outra vez, o contrasinal

en: Please enter the password
gl: Escriba o contrasinal

en: Passwords do not match!
gl: Os contrasinais non coinciden!

en: Backup file saved successfully!
gl: A copia de seguranza foi gardada correctamente!

en: Open backup file
gl: Abrir o ficheiro da copia de seguranza

en: Osmo backup files (*.bck)
gl: Ficheiros de copia de seguranza de Osmo (*.bck)

en: This is not Osmo backup file
gl: Isto non é un ficheiro de copia de seguranza de Osmo

en: Incorrect password!
gl: Contrasinal incorrecto!

en: All your data will be replaced with backup file content.
gl: Todos os datos van seren substituídos cos do ficheiro da copia de seguranza.

en: Osmo has to be restarted now...
gl: Osmo debe ser reiniciado agora...

en: Please select address
gl: Escolla o enderezo.

en: First name
gl: Nome

en: Last name
gl: Apelidos

en: Second name
gl: Segundo nome

en: Nickname
gl: Alcume

en: Tags
gl: Etiquetas

en: Name day date
gl: Data do día do santo

en: Home address
gl: Enderezo particular

en: Home postcode
gl: Código postal particular

en: Home city
gl: Cidade de residencia

en: Home state
gl: Estado de residencia

en: Home country
gl: País de residencia

en: Organization
gl: Organización

en: Department
gl: Departamento

en: Work address
gl: Enderezo do traballo

en: Work postcode
gl: Código postal do traballo

en: Work city
gl: Cidade do traballo

en: Work state
gl: Estado do traballo

en: Work country
gl: País do traballo

en: Home phone
gl: Teléfono particular

en: Home phone 2
gl: Teléfono particular 2

en: Home phone 3
gl: Teléfono particular 3

en: Home phone 4
gl: Teléfono particular 4

en: Work phone
gl: Teléfono do traballo

en: Work phone 2
gl: Teléfono do traballo 2

en: Work phone 3
gl: Teléfono do traballo 3

en: Work phone 4
gl: Teléfono do traballo 4

en: Cell phone
gl: Teléfono móbil

en: Cell phone 2
gl: Teléfono móbil 2

en: Cell phone 3
gl: Teléfono móbil 3

en: Cell phone 4
gl: Teléfono móbil 4

en: E-Mail
gl: Correo-e

en: E-Mail 2
gl: Correo-e 2

en: E-Mail 3
gl: Correo-e 3

en: E-Mail 4
gl: Correo-e 4

en: IM Gadu-Gadu
gl: MI Gadu-Gadu

en: IM Yahoo
gl: MI Yahoo

en: IM MSN
gl: MI MSN

en: IM ICQ
gl: MI ICQ

en: IM AOL
gl: MI AOL

en: IM Jabber
gl: MI Jabber

en: IM Skype
gl: MI Skype

en: IM Tlen
gl: MI Tlen

en: Blog
gl: Blogue

en: Photo
gl: Fotografía

en: New contact
gl: Novo contacto

en: Remove contact
gl: Retirar o contacto

en: Show birthdays
gl: Amosar aniversarios

en: Show contact location on the map
gl: Amosar a localización dos contactos no mapa

en: About
gl: Sobre

en: Clear
gl: Limpar

en: First Name
gl: Nome

en: Last Name
gl: Apelidos

en: All fields
gl: Todos os campos

en: Contact details
gl: Detalles do contacto

en: Close contact panel
gl: Pechar os detalles do contacto

en: The note has changed.
gl: A nota cambiou.

en: Do you want to save it?
gl: Quere gardala?

en: Words
gl: Palabras

en: Lines
gl: Liñas

en: Characters
gl: Caracteres

en: White characters
gl: Espazos

en: Document
gl: Documento

en: Selection
gl: Selección

en: Modified
gl: Modificado

en: New note
gl: Nova nota

en: Edit note
gl: Editar nota

en: Delete note
gl: Eliminar nota

en: Save note
gl: Gardar nota

en: Find
gl: Buscar

en: Toggle spell checker
gl: Activar o corrector ortográfico

en: Bold
gl: Negriña

en: Italic
gl: Cursiva

en: Underline
gl: Subliñado

en: Strikethrough
gl: Tachado

en: Highlight
gl: Resaltado

en: Clear attributes
gl: Limpar formato

en: Insert current date and time
gl: Inserir a data e a hora actual

en: Insert separator
gl: Inserir separador

en: Statistics
gl: Estatísticas

en: Close editor
gl: Pechar o editor

en: Note name
gl: Nome da nota

en: Read-only
gl: Só lectura

en: Line
gl: Liña

en: Column
gl: Columna

en: case sensitive
gl: Coincidencia de maiúsculas / minúsculas

en: Close find entry
gl: Pechar a barra de buscas

en: Edit entry
gl: Editar a entrada

en: Remember cursor position
gl: Lembrar a posición do cursor

en: Selected note will be removed.
gl: A nota seleccionada vai seren retirada.

en: No further data recovery will be possible.
gl: Despois non se poderá recuperar os datos.

en: Add note
gl: Engadir nota

en: Plain
gl: Sinxelo

en: Encrypted
gl: Cifrado

en: Note type
gl: Tipo de nota

en: Cannot open the note.
gl: Non é posíbel abrir a nota.

en: encryption support is disabled
gl: A compatibilidade para notas cifradas está desactivada

en: Authorization
gl: Autorización

en: year | years
gl[0]: ano
gl[1]: anos

en: day | days
gl[0]: día
gl[1]: días

en: hour | hours
gl[0]: hora
gl[1]: horas

en: minute | minutes
gl[0]: minuto
gl[1]: minutos

en: second | seconds
gl[0]: segundo
gl[1]: segundos

en: or
gl: ou

en: rounded down
gl: redondeado cara abaixo

en: week | weeks
gl[0]: semana
gl[1]: semanas

en: working day | working days
gl[0]: día laborábel
gl[1]: días laborábeis

en: time is ignored
gl: ignorase a hora

en: weekend day | weekend days
gl[0]: día en fin de semana
gl[1]: días en fin de semana

en: This calculator only supports dates after year 1.
gl: Esta calculadora só admite datas posteriores ao ano 1.

en: weekend day ignored | weekend days ignored
gl[0]: día de fin de semana ignorado
gl[1]: días de fin de semana ignorados

en: Date calculator
gl: Calculadora de datas

en: Current date
gl: Data actual

en: Set current date
gl: Estabelecer a data actual

en: Second
gl: Segundo

en: Set current time
gl: Estabelecer a hora actual

en: Reset time
gl: Restabelecer a hora

en: First date and time
gl: Data e hora de inicio

en: Second date and time
gl: Data e hora de fin

en: Alternative time units
gl: Unidades alternativas de tempo

en: Result
gl: Resultado

en: Duration between two dates
gl: Tempo entre dúas datas

en: Operation
gl: Operación

en: add
gl: sumar

en: subtract
gl: restar

en: Date and time to add or subtract from
gl: Data e hora da que sumar ou restar

en: Years
gl: Anos

en: Weeks
gl: Semanas

en: Seconds
gl: Segundos

en: Ignore weekend days
gl: Ignorar días en fin de semana

en: Reset fields
gl: Restabelecer os campos

en: Time to add or subtract
gl: Hora que sumar ou restar

en: Add to or subtract from a date
gl: Sumar ou restar dunha data

en: Cannot perform selected operation.
gl: Non é posíbel realizar a operación seleccionada.

en: Task has been modified or removed.
gl: A tarefa foi modificada ou retirada.

en: Remind me later
gl: Lembrarmo  máis adiante

en: Done
gl: Feito

en: Show task
gl: Amosar a tarefa

en: Alarm warning!
gl: Alarma de aviso!

en: postponed
gl: Posposto

en: Day note
gl: Nota do día

en: Events
gl: Actividades

en: Event
gl: Actividade

en: Task
gl: Tarefa

en: Birthday
gl: Aniversario

en: Show Osmo
gl: Amosar Osmo

en: event | events
gl[0]: actividade
gl[1]: actividades

en: No valid calendars defined
gl: Non se definiron calendarios válidos

en: iCalendar events
gl: actividades de iCalendar

en: Time
gl: Hora

en: The list will be cleared and all entries will be lost.
gl: Vaise a baleirar a lista, perderanse todas as entradas.

en: event exported | events exported
gl[0]: actividade exportada
gl[1]: actividades exportadas

en: iCalendar export
gl: Exportación de iCalendar

en: Day Selector
gl: Seleccionar día

en: Use date period
gl: Usar un período de datas

en: No tasks with defined date found.
gl: Non hai tarefas con data definida.

en: Save tasks
gl: Gardar as tarefas

en: tasks exported
gl: tarefas exportadas

en: was born
gl: Nado o

en: year old | years old
gl[0]: ano de idade
gl[1]: anos de idade

en: day till end of year | days till end of year
gl[0]: día ata fin de ano
gl[1]: días ata fin de ano

en: the last day of the year
gl: Último día do ano

en: Day tasks
gl: Tarefas do día

en: Selected day note will be removed.
gl: A nota do día seleccionado será eliminada.

en: Continue?
gl: Continuar?

en: Previous year
gl: Ano anterior

en: Previous month
gl: Mes anterior

en: Previous day
gl: Día anterior

en: Next day
gl: Día seguinte

en: Next month
gl: Mes seguinte

en: Next year
gl: Ano seguinte

en: Full-year calendar
gl: Calendario de ano completo

en: Print calendar
gl: Imprimir calendario

en: Toggle day note panel
gl: Amosar/agochar notas do día

en: Select day color
gl: Seleccionar a cor do día

en: Browse notes
gl: Examinar notas

en: Browse iCal events
gl: Examinar actividades de iCalendar

en: Export to iCal file
gl: Exportar a ficheiro iCal

en: Previous and next month
gl: Mes anterior e seguinte

en: Close note panel
gl: Pechar o panel de notas

en: Clear text
gl: Limpar texto

en: Info
gl: Información

en: Select color
gl: Seleccionar cor

en: Name day
gl: Día do santo

en: Printing properties
gl: Propiedades da impresión

en: Month name
gl: Nome do mes

en: Day name
gl: Nome do día

en: Fonts
gl: Tipos de letra

en: Birthdays
gl: Aniversarios

en: Namedays
gl: Santoral

en: Visible events
gl: Actividades visíbeis

en: Padding
gl: Espazado

en: Event maximum length
gl: Lonxitude máxima das actividades

en: Page orientation:
gl: Orientación da páxina:

en: Portrait
gl: Vertical

en: Landscape
gl: Horizontal

en: Leap year
gl: Ano bisesto

en: Yes
gl: Si

en: No
gl: Non

en: Chinese year animal
gl: Animal do calendario chino

en: Number of days
gl: Número de días

en: Number of weeks
gl: Número de semanas

en: Number of weekend days
gl: Días en fin de semana

en: Year info
gl: Información do ano

en: Alternative view
gl: Vista alternativa

en: Started
gl: Iniciado

en: Finished
gl: Terminado

en: New task
gl: Nova tarefa

en: Remove task
gl: Retirar tarefa

en: Change due date to previous date
gl: Cambiar a data de caducidade ao día anterior

en: Change due date to next date
gl: Cambiar a data de caducidade ao día seguinte

en: Export tasks
gl: Exportar tarefas

en: Print visible tasks list
gl: Imprimir a lista de tarefas visíbeis

en: Task details
gl: Detalles da tarefa

en: Close description panel
gl: Pechar o panel de descrición

en: Ctrl+PageUp
gl: Ctrl+Re.Páx.

en: switch to previous tab
gl: Ir á lapela anterior

en: Ctrl+PageDn
gl: Ctrl+Av.Páx.

en: switch to next tab
gl: Ir á lapela seguinte

en: switch to selected page
gl: Ir á lapela seleccionada

en: show options window
gl: Amosar a xanela de opcións

en: show about window
gl: Amosar a xanela «Sobre»

en: toggle fullscreen mode
gl: Cambiar o modo de pantalla completa

en: PageUp/PageDn
gl: Re.Páx./Av.Páx.

en: switch page in options and about tab
gl: Cambiar de páxina nas lapelas «Opcións» e «Sobre»

en: exit
gl: Saír

en: Space
gl: Espazo

en: select current date
gl: Seleccionar a data actual

en: Ctrl+Space
gl: Ctrl+Espazo

en: toggle personal data visibility
gl: Cambiar a visibilidade dos datos persoais

en: Arrows
gl: Frechas

en: change day
gl: Cambiar o día

en: Ctrl+Up/Down
gl: Ctrl+Arriba/Abaixo

en: scroll the contents in the day info panel
gl: Desprazar o contido do panel de información do día

en: change month
gl: Cambiar o mes

en: Home/End
gl: Inicio/Fin

en: change year
gl: Cambiar o ano

en: toggle calendars for the previous and next month
gl: Amosar/agochar os calendarios para os meses anterior e seguinte

en: day notes browser
gl: Examinador das notas do día

en: assign background color to day note
gl: Asignar a cor do fondo ás notas do día

en: date calculator
gl: Calculadora de datas

en: show full-year calendar
gl: Amosar o calendario do ano completo

en: jump to date
gl: Ir á data

en: Delete
gl: Eliminar

en: remove day note
gl: Retirar as notas do día

en: Alt+Arrows
gl: Alt+Frechas

en: close editor
gl: Pechar o editor

en: toggle bold
gl: Activar/desactivar negriña

en: toggle italic
gl: Activar/desactivar itálica

en: toggle underline
gl: Activar/desactivar subliñado

en: toggle strikethrough
gl: Activar/desactivar tachado

en: toggle highlight
gl: Activar/desactivar resaltado

en: Arrows Up/Down
gl: Frechas arriba/abaixo

en: toggle alternative view
gl: Cambiar o tipo de vista

en: year info
gl: Información do ano

en: set current year
gl: Estabelecer o ano actual

en: close full-year calendar
gl: Pechar o calendario do ano completo

en: Alt+a, Insert
gl: Alt+A, Inserir

en: add task
gl: Engadir unha tarefa

en: Alt+e, Ctrl+Enter
gl: Alt+E, Ctrl+Intro

en: edit task
gl: Editar a tarefa

en: Alt+r, Delete
gl: Alt+R, Supr.

en: remove task
gl: Eliminar a/unha tarea

en: toggle hidden tasks
gl: Amosar/agochar as tarefas agochadas

en: activate search field
gl: Activar o campo de buscas

en: Left, Right
gl: Esquerda, dereita

en: change category filter
gl: Cambiar o filtro de categorías

en: close task info panel
gl: Pechar a información da tarefa

en: Insert
gl: Inserir

en: add contact
gl: Engadir un contacto

en: Ctrl+Enter
gl: Ctrl+Intro

en: edit contact
gl: Editar o contacto

en: remove contact
gl: Retirar o contacto

en: change search mode
gl: Cambiar o modo de busca

en: close contact details panel
gl: Pechar os detalles do contacto

en: Enter
gl: Intro

en: open note
gl: Abrir unha nota

en: add note
gl: Engadir unha nota

en: remove note
gl: Retirar unha nota

en: edit note name and category
gl: Editar o nome e a categoría da nota

en: close note editor
gl: Pechar o editor de notas

en: save note
gl: Gardar a nota

en: find text
gl: Buscar por texto

en: clear selection attributes
gl: Limpar os atributos da selección

en: OSMO was designed keeping in mind the user convenience, so there are many key shortcuts. Here is the full list:
gl: OSMO foi deseñado para seren de uso moi doado, por iso existen multitude de atallos de teclado. Esta é a lista completa:

en: Note editor
gl: Editor de notas

en: Selector
gl: Seleccionar

en: A handy personal organizer
gl: Un organizador persoal moi práctico

en: compiled on
gl: Compilado o

en: Programming
gl: Desenvolvemento

en: Graphics
gl: Gráficos

en: Contributors
gl: Colaboradores

en: Translators
gl: Tradutores

en: Mailing lists
gl: Roldas de correo

en: Bug tracker
gl: Sistema de seguimento de fallos

en: Feature requests
gl: Peticións de características

en: Available modules
gl: Módulos dispoñíbeis

en: Compiled-in features
gl: Características compiladas

en: iCalendar support
gl: Compatibilidade con iCalendar

en: Encrypted notes support
gl: Compatibilidade con notas cifradas

en: Backup support
gl: Compatibilidade con copia de seguranza

en: Printing support
gl: Compatibilidade con impresión

en: Spell checker support
gl: Compatibilidade con verificación ortográfica

en: version
gl: Versión

en: Key shortcuts
gl: Atallos de teclado

en: License
gl: Licenza
