Osmo - en to sr translation catalogue (659 entries)

en: Colors
sr: Боје

en: Color of contact tags
sr: Боја за ознаке контакта

en: Color of links
sr: Боја линкова

en: Font size
sr: Величина фонта

en: Name font size
sr: Величина фонта за име

en: Item font size
sr: Величина фонта за ставку

en: Photo size
sr: Величина фотографије

en: Small
sr: Мала

en: Medium
sr: Средња

en: Large
sr: Велика

en: Hide group column
sr: Сакриј колону групе

en: Maps provider
sr: Провајдер мапа

en: Age
sr: Године

en: Birthday date
sr: Датум рођења

en: Zodiac sign
sr: Знаци зодијака

en: Contacts
sr: Контакти

en: Appearance
sr: Изглед

en: Miscellaneous
sr: Остало

en: Groups
sr: Групе

en: Visible columns in birthday browser
sr: Видљиве колоне у прегледачу рођендана

en: Algorithm
sr: Алгоритам

en: Hashing
sr: Хеширање

en: Compression
sr: Компресија

en: Ratio
sr: Однос

en: Fast
sr: Брз

en: Good
sr: Добар

en: Best
sr: Најбољи

en: Type
sr: Тип

en: Category
sr: Категорија

en: Last changes
sr: Последње напомене

en: Created
sr: Креирано

en: Remember the last selected category
sr: Запамти последњу одабрану категорију

en: Use system format for date and time
sr: Користи системски формат за датум и време

en: Notes
sr: Напомене

en: Encryption
sr: Шифровање

en: Visible columns
sr: Видљиве колоне

en: Categories
sr: Категорије

en: Notes options
sr: Опције напомена

en: Jump to date
sr: Пребаци на датум

en: Day
sr: Дан

en: Month
sr: Месец

en: Year
sr: Година

en: _Cancel
sr: _Откажи

en: _Jump to
sr: _Скочи на

en: Select a font...
sr: Одабери фонт...

en: None
sr: Ниједан

en: All items
sr: Све ставке

en: Question
sr: Питање

en: Information
sr: Информација

en: Error
sr: Грешка

en: Warning
sr: Упозорење

en: Show hidden files
sr: Прикажи скривене фајлове

en: _Save
sr: _Сачувај

en: _Open
sr: _Отвори

en: Selected file exist! Overwrite?
sr: Одабрани фајл постоји! Да га пребришем?

en: Selected contact will be removed.
sr: Одабрани контакт ће бити обрисан.

en: Are you sure?
sr: Да ли сте сигурни?

en: No date
sr: Без датума

en: Select photo
sr: Одабери фото

en: Address
sr: Адреса

en: Postcode
sr: Поштански број

en: City
sr: Град

en: State
sr: Држава

en: Country
sr: Земља

en: Edit contact
sr: Измени контакт

en: Add contact
sr: Додај контакт

en: Personal
sr: Лично

en: Group
sr: Група

en: Home
sr: Кућа

en: Work
sr: Посао

en: Phones
sr: Телефони

en: Internet
sr: Интернет

en: Additional info
sr: Додатни инфо

en: _OK
sr: _У реду

en: no entries
sr: без ставки

en: entry | entries
sr[0]: унос
sr[1]: уноса
sr[2]: уноси

en: Calendar notes
sr: Напомене календара

en: Search
sr: Претражи

en: Filter
sr: Филтер

en: Current month
sr: Текући месец

en: Selected month
sr: Одабрани месец

en: Current year
sr: Текућа година

en: Selected year
sr: Одабрана година

en: Selected month and year
sr: Одабрани месец и година

en: All notes
sr: Све напомене

en: Case sensitive
sr: Осетљив предмет

en: Strikethrough past day notes
sr: Прецртај прошле дневне напомене

en: Date
sr: Датум

en: Note
sr: Напомена

en: _Close
sr: _Затвори

en: Ox
sr: Во

en: Tiger
sr: Тигар

en: Hare
sr: Зец

en: Dragon
sr: Aждаја

en: Snake
sr: Змија

en: Horse
sr: Коњ

en: Sheep
sr: Овца

en: Monkey
sr: Мајмун

en: Fowl
sr: Петао

en: Dog
sr: Пас

en: Pig
sr: Свиња

en: Unknown
sr: Непознато

en: Aquarius
sr: Водолија

en: Pisces
sr: Рибе

en: Aries
sr: Ован

en: Taurus
sr: Бик

en: Gemini
sr: Близанци

en: Cancer
sr: Рак

en: Leo
sr: Лав

en: Virgo
sr: Девица

en: Libra
sr: Вага

en: Scorpio
sr: Шкорпија

en: Sagittarius
sr: Стрелац

en: Capricorn
sr: Јарац

en: Osmo has to be restarted to take effect.
sr: Osmo мора бити поново покренут да промене ступе на снагу.

en: Layout
sr: Распоред

en: Vertical
sr: Усправно

en: Horizontal
sr: Водоравно

en: Tabs position
sr: Позиција језичака

en: Left
sr: Лево

en: Right
sr: Десно

en: Top
sr: Врх

en: Bottom
sr: Дно

en: Disable underline in links
sr: Онемогући подвучено у линковима

en: Show exit button in toolbar
sr: Прикажи дугме напусти у траци алата

en: At least one module must be visible.
sr: Најмање један модул мора бити видљив.

en: Calendar
sr: Календар

en: Tasks
sr: Задаци

en: Override locale settings
sr: Препиши локална подешавања

en: Date format
sr: Формат датума

en: Time format
sr: Формат времена

en: hours
sr: сати

en: Spell checker language
sr: Провера језичког правописа

en: Enable tooltips
sr: Омогући искачуће прозоре

en: Remember last selected page
sr: Запамти последњу одабрану страну

en: Save data after every modification
sr: Сачувај податке после сваке измене

en: Web browser
sr: Веб прегледач

en: E-mail client
sr: Клијент е-поште

en: Sound player
sr: Звучни плејер

en: The %s pattern will be replaced with web address
sr: Образац %s ће бити замењен са веб адресом

en: The %s pattern will be replaced with e-mail address
sr: Образац %s ће бити замењен са адресом е-поште

en: The %s pattern will be replaced with sound filename
sr: Образац %s ће бити замењен са звучним фајлом

en: Enable system tray
sr: Омогући системску касету

en: Start minimised
sr: Покрени минимизовано

en: Ignore day note events
sr: Игнориши дневне напомене догађаја

en: General
sr: Опште

en: Hide
sr: Сакриј

en: Helpers
sr: Помагачи

en: System tray
sr: Системска касета

en: Preferences
sr: Подешавања

en: Syntax
sr: Синтакса

en: abbreviated weekday name
sr: Скраћено име викенда

en: full weekday name
sr: Пуно име викенд дана

en: abbreviated month name
sr: скраћено име месеца

en: full month name
sr: пуно име месеца

en: day of the month
sr: дан у месецу

en: day of the month without leading zeros
sr: дан у месецу без водеће нуле

en: month | months
sr[0]: месец
sr[1]: месеци
sr[2]: месеци

en: year without century
sr: година без века

en: year with century
sr: година са веком

en: Date header format
sr: Формат заглавља датума

en: Set default format
sr: Подеси подразумевани формат

en: Date format syntax
sr: Формат синтаксе датума

en: Day note marker
sr: Маркер дневне напомене

en: Event marker
sr: Маркер догађаја

en: Circle
sr: Круг

en: Ellipse
sr: Елипса

en: Wave
sr: Талас

en: Current day marker
sr: Текући маркер дана

en: Arrow
sr: Стрелица

en: Free-hand circle
sr: Слободан круг

en: Background color
sr: Боја позадине

en: Header background color
sr: Боја позадине наслова

en: Header foreground color
sr: Предња боја наслова

en: Weekend days color
sr: Колор викенд дана

en: Day color
sr: Боја дана

en: Previous/Next month's day color
sr: Боја за претходни/следећи месец

en: Cursor color
sr: Боја курсора

en: Event marker color
sr: Боја маркера за догађаје

en: Current day marker color
sr: Боја тренутног дневног маркера

en: Birthday marker color
sr: Боја маркера за рођендане

en: Date font
sr: Фонт датума

en: Calendar font
sr: Фонт календара

en: Note font
sr: Фонт напомена

en: Enable block cursor
sr: Омогући блокирање курсора

en: Cursor thickness
sr: Дебљина курсора

en: Thin
sr: Танак

en: Thick
sr: Дебео

en: Edit category
sr: Измени категорију

en: Color
sr: Боја

en: Name
sr: Име

en: Select ICS file
sr: Одабери ICS фајл

en: All Files
sr: Сви фајлови

en: Calendar files (*.ics)
sr: Календар фајлови (*.ics)

en: Modify ICAL parameters
sr: Измени ICAL параметре

en: Filename
sr: Име фајла

en: Options
sr: Опције

en: Disabled
sr: Онемогућено

en: Valid
sr: Исправно

en: Description
sr: Опис

en: Full date
sr: Пун датум

en: Mark
sr: Ознака

en: Week start on Monday
sr: Семица почиње понедељком

en: Show day names
sr: Прикажи имена дана

en: No month change
sr: Без измене месеца

en: Show week numbers
sr: Прикажи бројеве седмица

en: Simple view in full-year calendar
sr: Једноставан преглед у пуном календару

en: Enable auxilary calendars
sr: Омогући помоћне календаре

en: Ascending sorting in day notes browser
sr: Узлазно сортирање у прегледачу дневних напомена

en: Enable spell checker in day notes
sr: Омогући проверу правописа у дневним напоменама

en: Current time
sr: Тренутно време

en: Show seconds
sr: Прикажи секунде

en: Day number
sr: Број дана

en: Today distance
sr: Данашње растојање

en: Marked days
sr: Означени дани

en: Week number
sr: Број недеља

en: Weekend days
sr: Дани викенда

en: Day category
sr: Категорија дана

en: Moon phase
sr: Месечеве фазе

en: Day notes
sr: Дневне напомене

en: Day categories
sr: Категорије дана

en: iCalendar files
sr: iCalendar фајлови

en: Show in day info panel
sr: Прикажи дневном инфо панелу

en: Tasks list
sr: Листа задатака

note: TRANSLATORS: "No." is an abbreviation of word "number"
en: No.
sr: Не.

en: Summary
sr: Сажетак

en: Due date
sr: Због датума

en: Priority
sr: Приоритет

en: Error printing
sr: Грешка у штампању

en: No birthdays defined
sr: Без одређеног рођендана

en: Birthdays list
sr: Листа рођендана

en: Days to birthday
sr: Дана до рођендана

en: today
sr: данас

en: Select CSV file
sr: Одабери CSV фајл

en: CSV (comma-separated values) files (*.csv)
sr: CSV (вредности одвојене зарезима) фајлови (*.csv)

en: Please select file first.
sr: Молим прво одаберите фајл

en: Import contacts
sr: Увези контакте

en: Import type
sr: Увези тип

en: File
sr: Фајл

en: Input filename
sr: Име улазног фајла

en: Import
sr: Увоз

en: Nothing to import.
sr: Ништа за извоз.

en: contact added | contacts added
sr[0]: додати контакт
sr[1]: додати контакти
sr[2]: додати контакти

en: of
sr: од

en: Record
sr: Сними

en: Number fields per record
sr: Број поља за снимање

en: Use first record as header
sr: Користи први снимак као заглавље

en: Field type
sr: Тип поља

en: Value
sr: Вредност

en: No records found in selected file.
sr: Није пронађен снимак у одабраном фајлу.

en: Cannot read file.
sr: Не могу читати фајл.

en: Cannot open file.
sr: Не могу отворити фајл.

en: Counter
sr: Бројач

en: Show calendar
sr: Прикажи календар

en: Show tasks
sr: Прикажи задатке

en: Show contacts
sr: Прикажи контакте

en: Show notes
sr: Прикажи напомене

en: Show options
sr: Прикажи опције

en: Quit
sr: Напусти

en: Show small calendar window
sr: Прикажи мали прозор календара

en: Check for events since last run
sr: Проверите последње догађаје

en: Number of days to check forward for events (default: 0)
sr: Број дана за проверу према догађају (подразумевано: 0)

en: Match contacts with given string
sr: Подудари контакте са датим низом

en: The user config path option is deprecated. Use XDG environment variables instead.
sr: Опција путање корисничких подешавања је застарела. Уместо тога користите варијабле XDG окружења.

en: ERROR: Cannot create config files
sr: ГРЕШКА: Не могу креирати конфигурационе фајлове

en: Another copy of OSMO is already running.
sr: Још једна копија OSMO је већ покренута.

en: Simultaneously use two or more copies of OSMO can be a cause of data loss.
sr: Симултано коришћење две или више копије OSMO могу изазвати губитак података.

en: Do you really want to continue?
sr: Да ли стварно желите да наставите?

en: Low
sr: Низак

en: High
sr: Висок

en: Done!
sr: Готово!

en: contact exported | contacts exported
sr[0]: извезен контакт
sr[1]: извезени контакти
sr[2]: извезени контакти

en: Cannot create file.
sr: Не могу креирати фајл.

en: Select output file
sr: Одабери излазни фајл

en: Export contacts
sr: Извези контакте

en: Output format
sr: Излазни формат

en: Add header
sr: Додај заглавље

en: Fields to export
sr: Поља за извоз

en: All
sr: Сви

en: Invert
sr: Обрни

en: Select fields
sr: Одабери поља

en: Output filename
sr: Име излазног фајла

en: Export
sr: Извези

en: Color of items that are due today
sr: Боја ставки која су за данас

en: Color of items that are due in the next 7 days
sr: Боја ставки које су за следећих 7 дана

en: Color of items that are past due
sr: Боја ставки које су доспеле

en: Task info font
sr: Фонт за инфо задатка

en: Show in bold tasks with high priority
sr: Прикажу у подебљаним задацима са високим приоритетом

en: Hide completed tasks
sr: Сакриј комплетиране задатке

en: Delete completed tasks without confirmation
sr: Уклони комплетиране задатке без потврде

en: Add new task when double clicked on tasks list
sr: Додај нови задатак кад дупло кликнеш на листу задатака

en: Postpone time
sr: Одложено време

en: minutes
sr: минути

en: 0 for disable
sr: 0 за онемогућење

en: Repeat sound alarm
sr: Понављај звучни аларм

en: times
sr: времена

en: Global notification command
sr: Глобална команда обавештења

en: Tasks options
sr: Опције задатака

en: Reminder options
sr: Опције потсетника

en: Timeline
sr: Временска линија

en: From (hour)
sr: Од (сат)

en: Step (minutes)
sr: Корак (минути)

en: _Paste
sr: _Налепи

en: Please select at least one day when recurrency is enabled.
sr: Изаберите најмање један дан када је омогућен повратак.

en: Set time
sr: Подеси време

en: Hour
sr: Сат

en: Minute
sr: Минут

en: Today
sr: Данас

en: Tomorrow
sr: Сутра

en: Selected task will be removed.
sr: Одабрани задатак ће бити обрисан.

en: Select date and time
sr: Одабери датум и време

en: Enable sound notification
sr: Омогући звучно обавештење

en: Enable notification dialog
sr: Омогући дијалог обавештења

en: Alarm warning
sr: Аларм упозорења

en: Days
sr: Дани

en: Hours
sr: Сати

en: Minutes
sr: Минути

en: Alarm command
sr: Команда аларма

en: Date period
sr: Период датума

en: Months
sr: Месеци

en: Repeat
sr: Понови

en: Repeat in the following days
sr: Понови у наредним данима

en: Time period
sr: Временски период

en: Start
sr: Почетак

en: End
sr: Крај

en: Interval
sr: Интервал

en: Ignore alarm when task expired offline
sr: Игнориши аларм када је задатак истекао ван мреже

en: Recurrent task
sr: Повратни задатак

en: Enable
sr: Омогући

en: Edit task
sr: Измени задатак

en: Add task
sr: Додај задатак

en: Basic
sr: Основно

en: Advanced
sr: Напредно

en: New Moon
sr: Нови месец

en: Waxing Crescent Moon
sr: Три четвртине месеца

en: Quarter Moon
sr: Четвртина месеца

en: Waxing Gibbous Moon
sr: Пун месец

en: Full Moon
sr: Пун месец

en: Waning Gibbous Moon
sr: Трећа четвртина месеца

en: Last Quarter Moon
sr: Последња четвртина месеца

en: Waning Crescent Moon
sr: Трећа четвртина месеца

en: Cannot create backup!
sr: Не могу креирати резервну копију!

en: Save backup
sr: Сачувај резервну копију

en: Password protection
sr: Заштита лозинке

en: Enter password
sr: Унеси лозинку

en: Re-enter password
sr: Поново унеси лозинку

en: Please enter the password
sr: Молим унесите лозинку

en: Passwords do not match!
sr: Лозинке се не подударају!

en: Backup file saved successfully!
sr: Резервна копија је успешно сачувана!

en: Open backup file
sr: Отвори резервну копију

en: Osmo backup files (*.bck)
sr: Osmo резервна копија (*.bck)

en: This is not Osmo backup file
sr: Ово није Osmo резервна копија

en: Incorrect password!
sr: Неисправна лозинка!

en: All your data will be replaced with backup file content.
sr: Сви ваши подаци ће бити замењени са резервном копијом.

en: Osmo has to be restarted now...
sr: Osmo ће бити поново покренут...

en: Please select address
sr: Молим одаберите адресу

en: First name
sr: Име

en: Last name
sr: Презиме

en: Second name
sr: Средње име

en: Nickname
sr: Надимак

en: Tags
sr: Ознаке

en: Name day date
sr: Датум имендана

en: Home address
sr: Кућна адреса

en: Home postcode
sr: Поштански број

en: Home city
sr: Место становања

en: Home state
sr: Држава

en: Home country
sr: Земља

en: Organization
sr: Организација

en: Department
sr: Одељење

en: Work address
sr: Адреса на послу

en: Work postcode
sr: Поштански број

en: Work city
sr: Град где је посао

en: Work state
sr: Држава где је посао

en: Work country
sr: Земља где је посао

en: Fax
sr: Факс

en: Home phone
sr: Кућни телефон

en: Home phone 2
sr: Кућни телефон 2

en: Home phone 3
sr: Кућни телефон 4

en: Home phone 4
sr: Кућни телефон 4

en: Work phone
sr: Телефон на послу

en: Work phone 2
sr: Телефон на послу 2

en: Work phone 3
sr: Телефон на послу 3

en: Work phone 4
sr: Телефон на послу 4

en: Cell phone
sr: Мобилни телефон

en: Cell phone 2
sr: Мобилни телефон 2

en: Cell phone 3
sr: Мобилни телефон 3

en: Cell phone 4
sr: Мобилни телефон 4

en: E-Mail
sr: E-пошта

en: E-Mail 2
sr: E-пошта 2

en: E-Mail 3
sr: E-пошта 3

en: E-Mail 4
sr: E-пошта 4

en: Blog
sr: Блог

en: Photo
sr: Фото

en: New contact
sr: Нови контакт

en: Remove contact
sr: Обриши контакт

en: Show birthdays
sr: Прикажи рођендане

en: Show contact location on the map
sr: Прикажи локацију контакта на мапи

en: Backup data
sr: Резервни подаци

en: Restore data
sr: Опорави податке

en: About
sr: О програму

en: Clear
sr: Очисти

en: First Name
sr: Име

en: Last Name
sr: Презиме

en: All fields
sr: Сва поља

en: Contact details
sr: Детаљи контакта

en: Close contact panel
sr: Затвори контакт панел

en: The note has changed.
sr: Напомена је промењена.

en: Do you want to save it?
sr: Да ли желите да то сачувате?

en: No URLs found in the selection...
sr: Везе се не налазе у избору...

en: URLs will be opened in the default browser.
sr: Веза ће бити отворена у подразумеваном прегледачу.

en: Do you want to continue?
sr: Да ли желите да наставите?

en: Too many links selected!
sr: Превише линкова је одабрано!

en: links opened
sr: отворени линкови

en: Words
sr: Речи

en: Lines
sr: Линије

en: Characters
sr: Карактери

en: White characters
sr: Бели карактери

en: Bytes
sr: Бајтови

en: Document
sr: Документ

en: Selection
sr: Одабир

en: Modified
sr: Измењено

en: New note
sr: Нова напомена

en: Edit note
sr: Измени напомену

en: Delete note
sr: Уклони напомену

en: Save note
sr: Сачувај напомену

en: Find
sr: Пронађи

en: Toggle spell checker
sr: Укључи проверу правописа

en: Bold
sr: Подебљано

en: Italic
sr: Искошено

en: Underline
sr: Подвучено

en: Strikethrough
sr: Прецртано

en: Highlight
sr: Истакнуто

en: Clear attributes
sr: Очисти атрибуте

en: Open URL links
sr: Отвори везе

en: Insert current date and time
sr: Убаците тренутни датум и време

en: Insert separator
sr: Убаците размак

en: Statistics
sr: Статистике

en: Close editor
sr: Затвори едитор

en: Note name
sr: Име напомене

en: Read-only
sr: Само за читање

en: Line
sr: Линија

en: Column
sr: Колона

en: case sensitive
sr: Осетљиво на велика и мала слова

en: Edit entry
sr: Измени ставку

en: Remember cursor position
sr: Запамти позицију курсора

en: Selected note will be removed.
sr: Одабрана напомена ће бити уклоњена.

en: No further data recovery will be possible.
sr: Није могућ даљи опоравак података.

en: Add note
sr: Додај напомену

en: Plain
sr: Чисти

en: Encrypted
sr: Шифрован

en: Note type
sr: Тип напомене

en: Cannot open the note.
sr: Не могу отворити напомену.

en: encryption support is disabled
sr: подршка шифровања је изсључена

en: Authorization
sr: Ауторизација

en: year | years
sr[0]: година
sr[1]: година
sr[2]: године

en: day | days
sr[0]: дан
sr[1]: дана
sr[2]: дани

en: hour | hours
sr[0]: сат
sr[1]: сати
sr[2]: сати

en: minute | minutes
sr[0]: минут
sr[1]: минута
sr[2]: минути

en: second | seconds
sr[0]: секунд
sr[1]: секунди
sr[2]: секунде

en: or
sr: или

en: rounded down
sr: заокружује

en: week | weeks
sr[0]: недеља
sr[1]: недеља
sr[2]: недеље

en: working day | working days
sr[0]: радни дан
sr[1]: радних дана
sr[2]: радни дани

en: time is ignored
sr: време и игнорисано

en: weekend day | weekend days
sr[0]: дан викенда
sr[1]: дана викенда
sr[2]: дани викенда

en: This calculator only supports dates after year 1.
sr: Овај калкулатор подржава само датуме после године 1.

en: weekend day ignored | weekend days ignored
sr[0]: игнорисан дан викенда
sr[1]: игнорисани дани викенда
sr[2]: игнорисани дани викенда

en: Date calculator
sr: Калкулатор датума

en: Current date
sr: Тренутни датум

en: Set current date
sr: Подеси тренутни датум

en: Second
sr: Секунда

en: Set current time
sr: Подеси тренутно време

en: Reset time
sr: Ресетуј време

en: First date and time
sr: Први датум и време

en: Second date and time
sr: Други датум и време

en: Alternative time units
sr: Алтернативна временска јединица

en: Result
sr: Резултат

en: Duration between two dates
sr: Трајање измењу два датума

en: Operation
sr: Операција

en: add
sr: додај

en: subtract
sr: одузми

en: Date and time to add or subtract from
sr: Датум и време за додавање или одузимање од

en: Years
sr: Година

en: Weeks
sr: Недеље

en: Seconds
sr: Секунде

en: Ignore weekend days
sr: Игнориши дане викенда

en: Reset fields
sr: Ресетуј поља

en: Time to add or subtract
sr: Време за додавање или одузимање

en: Add to or subtract from a date
sr: Додај за или одузми од датума

en: Cannot perform selected operation.
sr: Не може се извршити одабрана операција.

en: Task has been modified or removed.
sr: Задатак је измењен или уклоњен.

en: Remind me later
sr: Подсети ме касније

en: Done
sr: Готово

en: Show task
sr: Прикажи задатак

en: Alarm warning!
sr: Аларм упозорења!

en: postponed
sr: одложено

en: Day note
sr: Дневна напомена

en: Events
sr: Догађаји

en: Event
sr: Догађај

en: Task
sr: Задатак

en: Birthday
sr: Рођендан

en: Show Osmo
sr: Прикажи Osmo

en: event | events
sr[0]: догађај
sr[1]: догађаја
sr[2]: догађаји

en: No valid calendars defined
sr: Без исправно дефинисаног календара

en: iCalendar events
sr: iCalendar догађаји

en: Time
sr: Време

en: The list will be cleared and all entries will be lost.
sr: Листа ће бити очишћена и све ставке ће бити изгубљене.

en: event exported | events exported
sr[0]: извезен догађај
sr[1]: извезени догађаји
sr[2]: извезени догађаји

en: iCalendar export
sr: iCalendar извоз

en: Day Selector
sr: Селектор дана

en: Use date period
sr: Користи период датума

en: _Add
sr: _Додај

en: _Clear
sr: _Очисти

en: _Remove
sr: _Обриши

en: No tasks with defined date found.
sr: Без пронађених задатака са одређеним датумом.

en: Save tasks
sr: Сачувај задатке

en: tasks exported
sr: извезени задаци

en: was born
sr: је рођен

en: year old | years old
sr[0]: годину стар
sr[1]: година стар
sr[2]: година стар

en: day till end of year | days till end of year
sr[0]: дан до краја године
sr[1]: дана до краја године
sr[2]: дана до краја године

en: the last day of the year
sr: последњи дан у години

en: Day tasks
sr: Дневни задаци

en: Selected day note will be removed.
sr: Одабрана дневна напомена ће бити обрисана.

en: Continue?
sr: Настави?

en: Previous year
sr: Претходна година

en: Previous month
sr: Претходни месец

en: Previous day
sr: Претходни дан

en: Next day
sr: Наредни дан

en: Next month
sr: Следећи месец

en: Next year
sr: Следећа година

en: Full-year calendar
sr: Календар целе године

en: Print calendar
sr: Штампај календар

en: Toggle day note panel
sr: Прикажи панел дневних напомена

en: Select day color
sr: Одабери боју за дан

en: Browse notes
sr: Прегледај напомене

en: Browse iCal events
sr: Прегледај iCal догађаје

en: Export to iCal file
sr: Извези у iCal фајл

en: Previous and next month
sr: Претходни и следећи месец

en: Close note panel
sr: Затнови панел напомена

en: Clear text
sr: Очисти текст

en: Info
sr: Инфо

en: Select color
sr: Одабери боју

en: Name day
sr: Име дана

en: Printing properties
sr: Својства штампања

en: Month name
sr: Име месеца

en: Day name
sr: Име дана

en: Fonts
sr: Фонтови

en: Birthdays
sr: Рођендани

en: Namedays
sr: Име дана

en: Visible events
sr: Видљиви догађаји

en: Padding
sr: Испуњавање

en: Event maximum length
sr: Максимална дужина догађаја

en: Page orientation:
sr: Орјентација странице:

en: Portrait
sr: Портрет

en: Landscape
sr: Пејзаж

en: Disable background colors
sr: Искључи позадинске боје

en: Leap year
sr: Скок на годину

en: Yes
sr: Да

en: No
sr: Не

en: Chinese year animal
sr: Кинеска година

en: Number of days
sr: Број дана

en: Number of weeks
sr: Број недеља

en: Number of weekend days
sr: Број викенд дана

en: Year info
sr: Инфо о години

en: Alternative view
sr: Алтернативни поглед

en: Started
sr: Почето

en: Finished
sr: Завршено

en: New task
sr: Нови задатак

en: Remove task
sr: Обриши задатак

en: Change due date to previous date
sr: Промени због датума на претходни датум

en: Change due date to next date
sr: Промени због датума на следећи датум

en: Export tasks
sr: Извези задатке

en: Print visible tasks list
sr: Штампај видљиву листу задатака

en: Task details
sr: Детаљи задатка

en: Close description panel
sr: Затвори описни панел

en: switch to previous tab
sr: пређи на претходни језичак

en: switch to next tab
sr: пређи на следећи језичак

en: switch to selected page
sr: пређи на одабрану страну

en: show options window
sr: прикажи опције прозора

en: show about window
sr: прикажи о прозору

en: toggle fullscreen mode
sr: пребаци у режим пуног екрана

en: switch page in options and about tab
sr: пребаци страну у опције и О језичак

en: exit
sr: напусти

en: Space
sr: Размак

en: select current date
sr: одабери тренутни датум

en: Ctrl+Space
sr: Ctrl+Размак

en: toggle personal data visibility
sr: Прикажи личне податке видљивим

en: Arrows
sr: Стрелице

en: change day
sr: промени датум

en: scroll the contents in the day info panel
sr: спусти садржај у дневни инфо панел

en: change month
sr: промени месец

en: change year
sr: промени годину

en: toggle calendars for the previous and next month
sr: постави календаре за претходни и следећи месец

en: day notes browser
sr: прегледач дневних напомена

en: assign background color to day note
sr: доделите боју позадине за дневне напомене

en: date calculator
sr: калкулатор датума

en: show full-year calendar
sr: прикажи календар целе године

en: jump to date
sr: пребаци на датум

en: Delete
sr: Уклони

en: remove day note
sr: уклони дневну напомену

en: close editor
sr: затвори едитор

en: toggle bold
sr: одабери подебљано

en: toggle italic
sr: одабери искошено

en: toggle underline
sr: одабери подвучену

en: toggle strikethrough
sr: одабери прецртано

en: toggle highlight
sr: одабери истакнуто

en: toggle alternative view
sr: Одабери алтернативни преглед

en: year info
sr: Годишњи инфо

en: set current year
sr: подеси тренутну годину

en: close full-year calendar
sr: затвори календар целе године

en: add task
sr: додај задатак

en: edit task
sr: измени задатак

en: remove task
sr: обриши задатак

en: toggle hidden tasks
sr: пребаци на скривене задатке

en: activate search field
sr: активирај поље претраге

en: Left, Right
sr: Лево, Десно

en: change category filter
sr: промени филтер

en: close task info panel
sr: затвори инфо панел

en: Insert
sr: Инсерт

en: add contact
sr: додај контакт

en: edit contact
sr: измени контакт

en: remove contact
sr: обриши контакт

en: change search mode
sr: промени модел претраге

en: close contact details panel
sr: затвори панел за детаље контаката

en: Enter
sr: Ентер

en: open note
sr: отвори напомену

en: add note
sr: додај напомену

en: remove note
sr: обриши напомену

en: edit note name and category
sr: измени име напомене и категорију

en: close note editor
sr: затвори едитор напомена

en: save note
sr: сачувај напомену

en: find text
sr: пронађи текст

en: clear selection attributes
sr: очисти одабране атрибуте

en: open URLs
sr: Отвори линкове

en: show document statistics
sr: прикажи статистику документа

en: OSMO was designed keeping in mind the user convenience, so there are many key shortcuts. Here is the full list:
sr: OSMO је дизајниран да буде практичан за кориснике, тако да има много битних пречица. Овде је пун списак:

en: Note editor
sr: Едитор напомена

en: Selector
sr: Селектор

en: Editor
sr: Едитор

en: A handy personal organizer
sr: Лични организатор

en: compiled on
sr: уобличен

en: Programming
sr: Програмирање

en: Graphics
sr: Графика

en: Contributors
sr: Сарадници

en: Translators
sr: Преводиоци

en: Mailing lists
sr: Листа е-поште

en: Bug tracker
sr: Праћење багова

en: Feature requests
sr: Захтеви за функцијама

en: Available modules
sr: Доступни прикључци

en: Compiled-in features
sr: Уобличене функције

en: iCalendar support
sr: iCalendar подршка

en: Encrypted notes support
sr: Подршка за шифроване напомене

en: Backup support
sr: Подршка за резервне копије

en: Printing support
sr: Подршка за штампање

en: Spell checker support
sr: Подршка за проверу правописа

en: version
sr: верзија

en: GIT version
sr: Гит верзија

en: Key shortcuts
sr: Пречице

en: License
sr: Лиценца
