Osmo 0.2.12 - en to pl translation catalogue (640 entries)

en: Colors
pl: Kolory

en: Color of contact tags
pl: Kolor tagów w kontaktach

en: Color of links
pl: Kolor odnośników

en: Font size
pl: Rozmiar czcionki

en: Name font size
pl: Rozmiar czcionki imienia i nazwiska

en: Item font size
pl: Rozmiar czcionki danych personalnych

en: Photo size
pl: Rozmiar zdjęcia

en: Small
pl: Mały

en: Medium
pl: Średni

en: Large
pl: Duży

en: Hide group column
pl: Ukryj kolumnę grup

en: Maps provider
pl: Dostawca map

en: Age
pl: Wiek

en: Birthday date
pl: Data urodzin

en: Zodiac sign
pl: Znak zodiaku

en: Contacts
pl: Kontakty

en: Appearance
pl: Wygląd

en: Miscellaneous
pl: Różne

en: Groups
pl: Grupy

en: Visible columns in birthday browser
pl: Widoczne kolumny w przeglądarce urodzin

en: Algorithm
pl: Algorytm

en: Hashing
pl: Haszowanie

en: Compression
pl: Kompresja

en: Ratio
pl: Współczynnik

en: Fast
pl: Szybki

en: Good
pl: Dobry

en: Best
pl: Najlepszy

en: Type
pl: Typ

en: Category
pl: Kategoria

en: Last changes
pl: Ostatnia zmiana

en: Created
pl: Utworzony

en: Remember the last selected category
pl: Zapamiętaj ostatnio wybraną kategorię

en: Use system format for date and time
pl: Użyj formatu systemowego dla daty i czasu

en: Notes
pl: Notatki

en: Encryption
pl: Szyfrowanie

en: Visible columns
pl: Widoczne kolumny

en: Categories
pl: Kategorie

en: Notes options
pl: Opcje notatek

en: Jump to date
pl: Idź do dnia

en: Day
pl: Dzień

en: Month
pl: Miesiąc

en: Year
pl: Rok

en: Select a font...
pl: Wybierz czcionkę...

en: None
pl: Brak

en: All items
pl: Wszystkie zadania

en: Question
pl: Pytanie

en: Information
pl: Informacje

en: Error
pl: Błąd

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: Selected file exist! Overwrite?
pl: Zaznaczony plik istnieje! Nadpisać?

en: Selected contact will be removed.
pl: Zaznaczony kontakt zostanie usunięty.

en: Are you sure?
pl: Czy jesteś pewny?

en: No date
pl: Brak daty

en: Select photo
pl: Wybierz zdjęcie

en: Address
pl: Adres

en: Postcode
pl: Kod pocztowy

en: City
pl: Miasto

en: State
pl: Województwo

en: Country
pl: Kraj

en: Edit contact
pl: Edytuj kontakt

en: Add contact
pl: Dodaj kontakt

en: Personal
pl: Osobiste

en: Group
pl: Grupa

en: Home
pl: Dom

en: Work
pl: Praca

en: Phones
pl: Telefony

en: Additional info
pl: Dodatkowe informacje

en: no entries
pl: brak wpisów

en: entry | entries
pl[0]: wpis
pl[1]: wpisy
pl[2]: wpisów

en: Calendar notes
pl: Notatki kalendarzowe

en: Search
pl: Szukaj

en: Filter
pl: Filtr

en: Current month
pl: Aktualny miesiąc

en: Selected month
pl: Zaznaczony miesiąc

en: Current year
pl: Rok bieżący

en: Selected year
pl: Zaznaczony rok

en: Selected month and year
pl: Zaznaczony miesiąc i rok

en: All notes
pl: Wszystkie notatki

en: Case sensitive
pl: Rozróżniaj wielkość znaków

en: Strikethrough past day notes
pl: Przekreśl notatki minionych dni

en: Date
pl: Data

en: Note
pl: Notatka

en: Rat
pl: Szczur

en: Ox
pl: Wół

en: Tiger
pl: Tygrys

en: Hare
pl: Zając

en: Dragon
pl: Smok

en: Snake
pl: Wąż

en: Horse
pl: Koń

en: Sheep
pl: Owca

en: Monkey
pl: Małpa

en: Fowl
pl: Ptak

en: Dog
pl: Pies

en: Pig
pl: Świnia

en: Unknown
pl: Nieznany

en: Aquarius
pl: Wodnik

en: Pisces
pl: Ryba

en: Aries
pl: Baran

en: Taurus
pl: Byk

en: Gemini
pl: Bliźnięta

en: Cancer
pl: Rak

en: Leo
pl: Lew

en: Virgo
pl: Panna

en: Libra
pl: Waga

en: Scorpio
pl: Skorpion

en: Sagittarius
pl: Strzelec

en: Capricorn
pl: Koziorożec

en: Osmo has to be restarted to take effect.
pl: Osmo musi być uruchomione ponownie...

en: Layout
pl: Układ

en: Vertical
pl: Pionowy

en: Horizontal
pl: Poziomy

en: Tabs position
pl: Pozycja zakładek

en: Left
pl: Lewa

en: Right
pl: Prawa

en: Top
pl: Górna

en: Bottom
pl: Dolna

en: Disable underline in links
pl: Wyłącz podkreślenia w odnośnikach

en: Show exit button in toolbar
pl: Pokaż przycisk wyjścia w pasku narzędzi

en: At least one module must be visible.
pl: Przynajmniej jeden moduł musi być widoczny.

en: Calendar
pl: Kalendarz

en: Tasks
pl: Zadania

en: Override locale settings
pl: Modyfikuj ustawnienia językowe

en: Date format
pl: Format daty

en: DD-MM-YYYY
pl: DD-MM-RRRR

en: MM-DD-YYYY
pl: MM-DD-RRRR

en: YYYY-MM-DD
pl: RRRR-MM-DD

en: YYYY-DD-MM
pl: RRRR-DD-MM

en: Time format
pl: Format czasu

en: hours
pl: godziny

en: Spell checker language
pl: Język sprawdzania pisowni

en: Enable tooltips
pl: Włącz dymki

en: Remember last selected page
pl: Zapamiętaj ostatnio wybraną zakładkę

en: Save data after every modification
pl: Zapisuj dane po każdej modyfikacji

en: Web browser
pl: Przeglądarka internetowa

en: E-mail client
pl: Klient poczty

en: Sound player
pl: Odtwarzacz dźwięku

en: The %s pattern will be replaced with web address
pl: %s zostanie zastąpiony przez adres strony www

en: The %s pattern will be replaced with e-mail address
pl: %s zostanie zastąpiony przez adres e-mail

en: The %s pattern will be replaced with sound filename
pl: %s zostanie zastąpiony przez nazwę pliku dźwiękowego

en: Enable system tray
pl: Włącz obsługę zasobnika systemowego

en: Start minimised
pl: Uruchom zminimalizowane

en: Ignore day note events
pl: Ignoruj notatki kalendarza

en: General
pl: Ogólne

en: Hide
pl: Ukryj

en: Helpers
pl: Programy zewnętrzne

en: System tray
pl: Zasobnik systemowy

en: Preferences
pl: Ustawienia

en: Syntax
pl: Składnia

en: abbreviated weekday name
pl: skrócona nazwa dnia

en: full weekday name
pl: pełna nazwa dnia

en: abbreviated month name
pl: skrócona nazwa miesiąca

en: full month name
pl: pełna nazwa miesiąca

en: day of the month
pl: dzień miesiąca

en: MM/DD/YY
pl: MM/DD/RR

en: day of the month without leading zeros
pl: dzień miesiąca bez zer wiodących

en: month | months
pl[0]: miesiąc
pl[1]: miesiące
pl[2]: miesięcy

en: year without century
pl: rok (dwie cyfry)

en: year with century
pl: rok (cztery cyfry)

en: Date header format
pl: Format daty w nagłówku

en: Set default format
pl: Ustaw domyślny format

en: Date format syntax
pl: Składnia formatu daty

en: Day note marker
pl: Oznaczenie notatek

en: Event marker
pl: Oznaczenie wydarzenia

en: Circle
pl: Kółko

en: Ellipse
pl: Elipsa

en: Wave
pl: Fala

en: Current day marker
pl: Oznaczenie aktualnego dnia

en: Arrow
pl: Strzałka

en: Free-hand circle
pl: Odręczne kółko

en: Weekend days color
pl: Kolor dni weekendowych

en: Cursor color
pl: Kolor kursora

en: Event marker color
pl: Kolor oznaczenia wydarzeń

en: Current day marker color
pl: Kolor oznaczenia aktualnego dnia

en: Birthday marker color
pl: Kolor oznaczenia urodzin

en: Date font
pl: Czcionka daty

en: Calendar font
pl: Czcionka kalendarza

en: Note font
pl: Czcionka notatki

en: Enable block cursor
pl: Wypełniony kursor

en: Cursor thickness
pl: Grubość kursora

en: Thin
pl: Cienki

en: Thick
pl: Gruby

en: Edit category
pl: Edycja kategorii

en: Color
pl: Kolor

en: Name
pl: Nazwa

en: Select ICS file
pl: Wybierz plik ICS

en: All Files
pl: Wszystkie pliki

en: Calendar files (*.ics)
pl: Pliki kalendarza (*.ics)

en: Modify ICAL parameters
pl: Zmień ustawienia ICAL

en: Filename
pl: Nazwa pliku

en: Options
pl: Opcje

en: Disabled
pl: Nieaktywne

en: Valid
pl: Poprawność

en: Description
pl: Opis

en: Full date
pl: Pełna data

en: Mark
pl: Zaznaczenie

en: Week start on Monday
pl: Tydzień zaczyna się od poniedziałku

en: Show day names
pl: Pokaż nazwy dni

en: No month change
pl: Nie zmieniaj miesiąca

en: Show week numbers
pl: Pokaż numer tygodnia

en: Simple view in full-year calendar
pl: Uproszczony wygląd kalendarza całorocznego

en: Enable auxilary calendars
pl: Pokaż dodatkowe miesiące

en: Ascending sorting in day notes browser
pl: Sortuj rosnąco w przeglądarce notatek

en: Enable spell checker in day notes
pl: Sprawdzanie pisowni w notatkach

en: Current time
pl: Aktualny czas

en: Show seconds
pl: Pokaż sekundy

en: Day number
pl: Numer dnia

en: Today distance
pl: Ilość dni do dziś

en: Marked days
pl: Zaznaczone dni

en: Week number
pl: Numer tygodnia

en: Weekend days
pl: Dni weekendu

en: Day category
pl: Kategoria dnia

en: Moon phase
pl: Faza księżyca

en: Day notes
pl: Notatka

en: Day categories
pl: Kategoria dnia

en: iCalendar files
pl: Pliki iCal

en: Show in day info panel
pl: Pokaż w panelu informacyjnym

en: Tasks list
pl: Lista zadań

note: TRANSLATORS: "No." is an abbreviation of word "number"
en: No.
pl: Nr

en: Summary
pl: Zadanie

en: Due date
pl: Data

en: Priority
pl: Priorytet

en: Error printing
pl: Błąd druku

en: No birthdays defined
pl: Nie zdefiniowano żadnych urodzin

en: Birthdays list
pl: Lista urodzin

en: Days to birthday
pl: Dni do urodzin

en: today
pl: dzisiaj

en: Select CSV file
pl: Wybierz plik do zapisu (CSV)

en: CSV (comma-separated values) files (*.csv)
pl: Pliki CSV (pola rozdzielone przecinkiem) (*.csv)

en: Please select file first.
pl: Proszę wybrać plik.

en: Import contacts
pl: Importuj kontakty

en: Import type
pl: Rodzaj importu

en: File
pl: Plik

en: Input filename
pl: Nazwa pliku

en: Import
pl: Importuj

en: Nothing to import.
pl: Brak danych do zaimportowania.

en: contact added | contacts added
pl[0]: kontakt dodany
pl[1]: kontakty dodane
pl[2]: kontaktów dodanych

en: of
pl: z

en: Record
pl: Wpis

en: Number fields per record
pl: Ilość pól na wpis

en: Use first record as header
pl: Użyj pierwszego wpisu jako nagłówek

en: Field type
pl: Typ pola

en: Value
pl: Wartość

en: No records found in selected file.
pl: Nie znaleziono wpisów w wybranym pliku.

en: Cannot read file.
pl: Nie można odczytać pliku.

en: Cannot open file.
pl: Nie można otworzyć pliku.

en: Show calendar
pl: Pokaż kalendarz

en: Show tasks
pl: Pokaż zadania

en: Show contacts
pl: Pokaż kontakty

en: Show notes
pl: Pokaż notatki

en: Show options
pl: Pokaż opcje

en: Quit
pl: Wyjście

en: Show small calendar window
pl: Pokaż okno z małym kalendarzem

en: Check for events since last run
pl: Sprawdź wydarzenia od ostatniego użycia programu

en: Number of days to check forward for events (default: 0)
pl: Liczba dni uwzględniona do sprawdzenia przyszłych zdarzeń (domyślnie: 0)

en: Set absolute path for settings and data files
pl: Ustaw pełną scieżkę dla konfiguracji i plików z danymi

en: Match contacts with given string
pl: Wyświetla kontakty zawierające podany ciąg znaków

en: ERROR: Cannot create config files
pl: BŁĄD: Nie można utworzyć pliku konfiguracyjnego.

en: Another copy of OSMO is already running.
pl: OSMO jest już uruchomione.

en: Simultaneously use two or more copies of OSMO can be a cause of data loss.
pl: Jednoczesne używanie dwóch lub więcej kopii OSMO może spowodować utratę danych.

en: Do you really want to continue?
pl: Czy na pewno chcesz kontynuować?

en: Low
pl: Niski

en: High
pl: Wysoki

en: Done!
pl: Zrobione!

en: contact exported | contacts exported
pl[0]: kontakt wyeksportowany
pl[1]: kontakty wyeksportowane
pl[2]: kontaktów wyeksportowano

en: Cannot create file.
pl: Nie można utworzyć pliku.

en: Select output file
pl: Wybierz plik do zapisu

en: Export contacts
pl: Eksportuj kontakty

en: Output format
pl: Format wyjściowy

en: Add header
pl: Dodaj nagłówek

en: Fields to export
pl: Pola do wyeksportowania

en: All
pl: Wszystkie

en: Invert
pl: Odwróć zaznaczenie

en: Select fields
pl: Wybierz pola

en: Output filename
pl: Nazwa pliku

en: Export
pl: Eksportuj

en: Color of items that are due today
pl: Kolor zadania którego ważność upływa dziś

en: Color of items that are due in the next 7 days
pl: Kolor zadania którego ważność upływa w ciągu 7 dni

en: Color of items that are past due
pl: Kolor zadań których ważność upłynęła

en: Task info font
pl: Czcionka opisu zadań

en: Show in bold tasks with high priority
pl: Zadania z wysokim priorytetem wyświetlaj czcionką pogrubioną

en: Hide completed tasks
pl: Ukryj wykonane zadania

en: Delete completed tasks without confirmation
pl: Wykonane zadania usuń bez potwierdzania

en: Add new task when double clicked on tasks list
pl: Dodaj nowe zadanie poprzed dwukrotne kliknięcie na liście zadań

en: Postpone time
pl: Czas opóźnienia

en: minutes
pl: minuty

en: 0 for disable
pl: 0 aby wyłączyć

en: Repeat sound alarm
pl: Powtórz alarm dźwiękowy

en: times
pl: razy

en: Global notification command
pl: Komenda wywoływana przy każdym wydarzeniu

en: Tasks options
pl: Opcje zadań

en: Reminder options
pl: Opcje przypominacza

en: Insert timeline
pl: Wstaw przedziały czasowe

en: Timeline
pl: Przedziały

en: From (hour)
pl: Od (godzina)

en: Step (minutes)
pl: Krok (w minutach)

en: To (hour)
pl: Do (godzina)

en: Please select at least one day when recurrency is enabled.
pl: Proszę wybrać przynajmniej jeden dzień tygodnia gdy powtarzalność zadania jest włączona.

en: Set time
pl: Ustaw czas

en: Hour
pl: Godzina

en: Minute
pl: Minuta

en: Today
pl: Dzisiaj

en: Tomorrow
pl: Jutro

en: Selected task will be removed.
pl: Zaznaczone zadanie zostanie usunięte.

en: Select date and time
pl: Wybierz datę i czas

en: Enable sound notification
pl: Włącz powiadomienie dźwiękowe

en: Alarm warning
pl: Przypomnienie o zadaniu

en: Days
pl: Dni

en: Hours
pl: Godziny

en: Minutes
pl: Minuty

en: Alarm command
pl: Komenda do wykonania

en: Date period
pl: Okres dni

en: Months
pl: Miesiące

en: Repeat
pl: Powtórz

en: Repeat in the following days
pl: Powtórz w następujących dniach

en: Time period
pl: Okres czasu

en: Start
pl: Początek

en: End
pl: Koniec

en: Interval
pl: Odstęp

en: Ignore alarm when task expired offline
pl: Ignoruj alarm kiedy zadanie wygasło przy wyłączonym programie

en: Recurrent task
pl: Powtarzalne zadanie

en: Enable
pl: Aktywuj

en: Edit task
pl: Edytuj zadanie

en: Add task
pl: Dodaj zadanie

en: Basic
pl: Proste

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: New Moon
pl: Nów

en: Waxing Crescent Moon
pl: Młody Księżyc

en: Quarter Moon
pl: Pierwsza Kwadra

en: Waxing Gibbous Moon
pl: Księżyc Garbaty

en: Full Moon
pl: Pełnia

en: Waning Gibbous Moon
pl: Księżyc Garbaty

en: Last Quarter Moon
pl: Ostatnia Kwadra

en: Waning Crescent Moon
pl: Stary Księżyc

en: Cannot create backup!
pl: Nie można utworzyć kopii zapasowej!

en: Save backup
pl: Zapisz kopię zapasową

en: Password protection
pl: Ochrona hasłem

en: Enter password
pl: Wprowadź hasło

en: Re-enter password
pl: Wprowadź ponownie hasło

en: Please enter the password
pl: Proszę wprowadzić hasło

en: Passwords do not match!
pl: Hasła nie są takie same!

en: Backup file saved successfully!
pl: Zapisywanie kopii zapasowej powiodło się!

en: Open backup file
pl: Otwórz plik kopii zapasowej

en: Osmo backup files (*.bck)
pl: Kopia zapasowa Osmo (*.bck)

en: This is not Osmo backup file
pl: Plik nie jest kopią zapasową Osmo

en: Incorrect password!
pl: Nieprawidłowe hasło!

en: All your data will be replaced with backup file content.
pl: Twoje dane zostaną zastąpione zawartością kopii zapasowej

en: Osmo has to be restarted now...
pl: Osmo musi być uruchomione ponownie...

en: Please select address
pl: Proszę wybrać adres

en: First name
pl: Imię

en: Last name
pl: Nazwisko

en: Second name
pl: Drugie imię

en: Nickname
pl: Przezwisko

en: Tags
pl: Tagi

en: Name day date
pl: Data imienin

en: Home address
pl: Adres (dom)

en: Home postcode
pl: Kod pocztowy (dom)

en: Home city
pl: Miasto (dom)

en: Home state
pl: Województwo (dom)

en: Home country
pl: Kraj (dom)

en: Organization
pl: Firma

en: Department
pl: Oddział

en: Work address
pl: Adres (praca)

en: Work postcode
pl: Kod pocztowy (praca)

en: Work city
pl: Miasto (praca)

en: Work state
pl: Województwo (praca)

en: Work country
pl: Kraj (praca)

en: Home phone
pl: Telefon domowy

en: Home phone 2
pl: Telefon domowy 2

en: Home phone 3
pl: Telefon domowy 3

en: Home phone 4
pl: Telefon domowy 4

en: Work phone
pl: Telefon służbowy

en: Work phone 2
pl: Telefon służbowy 2

en: Work phone 3
pl: Telefon służbowy 3

en: Work phone 4
pl: Telefon służbowy 4

en: Cell phone
pl: Telefon komórkowy

en: Cell phone 2
pl: Telefon komórkowy 2

en: Cell phone 3
pl: Telefon komórkowy 3

en: Cell phone 4
pl: Telefon komórkowy 4

en: IM Gadu-Gadu
pl: Gadu-Gadu

en: IM Yahoo
pl: Yahoo

en: IM MSN
pl: MSN

en: IM ICQ
pl: ICQ

en: IM AOL
pl: AOL

en: IM Jabber
pl: Jabber

en: IM Skype
pl: Skype

en: IM Tlen
pl: Tlen

en: Photo
pl: Zdjęcie

en: New contact
pl: Utwórz nowy kontakt

en: Remove contact
pl: Usuń kontakt

en: Show birthdays
pl: Pokaż urodziny

en: Show contact location on the map
pl: Pokaż adres kontaktu na mapie

en: Backup data
pl: Utwórz kopię zapasową

en: Restore data
pl: Odtwórz z kopii zapasowej

en: About
pl: O programie

en: Clear
pl: Wyczyść

en: First Name
pl: Imię

en: Last Name
pl: Nazwisko

en: All fields
pl: Wszystkie pola

en: Contact details
pl: Szczegóły wpisu

en: Close contact panel
pl: Zamknij panel kontaktu

en: The note has changed.
pl: Notatka została zmieniona.

en: Do you want to save it?
pl: Czy chcesz zapisać?

en: Words
pl: Słowa

en: Lines
pl: Linie

en: Characters
pl: Znaki

en: White characters
pl: Białe znaki

en: Bytes
pl: Bajty

en: Document
pl: Dokument

en: Selection
pl: Zaznaczenie

en: Modified
pl: Zmodyfikowany

en: New note
pl: Nowa notatka

en: Edit note
pl: Edytuj notatkę

en: Delete note
pl: Usuń notatkę

en: Save note
pl: Zapisz notatkę

en: Find
pl: Szukaj

en: Toggle spell checker
pl: Sprawdzanie pisowni

en: Bold
pl: Pogrubienie

en: Italic
pl: Kursywa

en: Underline
pl: Podkreślenie

en: Strikethrough
pl: Przekreślenie

en: Highlight
pl: Podświetlenie

en: Clear attributes
pl: Usuń atrybuty

en: Insert current date and time
pl: Wstaw aktualną datę i czas

en: Insert separator
pl: Wstaw separator

en: Statistics
pl: Statystyki

en: Close editor
pl: Zamknij edytor

en: Note name
pl: Nazwa notatki

en: Read-only
pl: Tylko do odczytu

en: Line
pl: Linia

en: Column
pl: Kolumna

en: case sensitive
pl: rozróżnianie wielkości znaków

en: Close find entry
pl: Zamknij wyszukiwarkę tekstu

en: Edit entry
pl: Edytuj wpis

en: Remember cursor position
pl: Pamiętaj pozycję kursora

en: Selected note will be removed.
pl: Wybrana notatka zostanie usunięta.

en: No further data recovery will be possible.
pl: Odzyskanie danych nie będzie możliwe

en: Add note
pl: Dodaj notatkę

en: Plain
pl: Zwykła

en: Encrypted
pl: Szyfrowana

en: Note type
pl: Rodzaj notatki

en: Cannot open the note.
pl: Nie można otworzyć notatki.

en: encryption support is disabled
pl: obsługa szyfrowania jest wyłączona

en: Authorization
pl: Uwierzytelnianie

en: year | years
pl[0]: rok
pl[1]: lata
pl[2]: lat

en: day | days
pl[0]: dzień
pl[1]: dni
pl[2]: dni

en: hour | hours
pl[0]: godzina
pl[1]: godziny
pl[2]: godzin

en: minute | minutes
pl[0]: minuta
pl[1]: minuty
pl[2]: minut

en: second | seconds
pl[0]: sekunda
pl[1]: sekundy
pl[2]: sekund

en: or
pl: lub

en: rounded down
pl: zaokrąglone w dół

en: week | weeks
pl[0]: tydzień
pl[1]: tygodnie
pl[2]: tygodni

en: working day | working days
pl[0]: dzień roboczy
pl[1]: dni robocze
pl[2]: dni roboczych

en: time is ignored
pl: czas jest ignorowany

en: weekend day | weekend days
pl[0]: Dzień weekendu
pl[1]: Dni weekendu
pl[2]: Dni weekendu

en: This calculator only supports dates after year 1.
pl: Kalkulator obsługuje tylko daty po roku 1.

en: weekend day ignored | weekend days ignored
pl[0]: zignorowany dzień weekendowy
pl[1]: zignorowane dni robocze
pl[2]: zignorowanych dni roboczych

en: Date calculator
pl: Kalkulator dat

en: Current date
pl: Aktualna data

en: Set current date
pl: Ustaw aktualną datę

en: Second
pl: Sekunda

en: Set current time
pl: Ustaw aktualny czas

en: Reset time
pl: Wyzeruj czas

en: First date and time
pl: Pierwsza data i czas

en: Second date and time
pl: Druga data i czas

en: Alternative time units
pl: Alternatywne jednostki czasu

en: Result
pl: Wynik

en: Duration between two dates
pl: Różnica pomiędzy datami

en: Operation
pl: Działanie

en: add
pl: dodaj

en: subtract
pl: odejmij

en: Date and time to add or subtract from
pl: Data i czas na której wykonujemy działanie

en: Years
pl: Lata

en: Weeks
pl: Tygodnie

en: Seconds
pl: Sekundy

en: Ignore weekend days
pl: Zignoruj dni weekendowe

en: Reset fields
pl: Wyzeruj pola

en: Time to add or subtract
pl: Czas do dodania lub odjęcia

en: Add to or subtract from a date
pl: Dodaj do lub odejmij od daty

en: Cannot perform selected operation.
pl: Nie można wykonać wybranej operacji.

en: Task has been modified or removed.
pl: Zadanie zostało zmienione lub usunięte.

en: Remind me later
pl: Później

en: Done
pl: Wykonane

en: Show task
pl: Pokaż zadanie

en: Alarm warning!
pl: Przypomnienie!

en: postponed
pl: opóźniony

en: Day note
pl: Notatka

en: Events
pl: Wydarzenia

en: Event
pl: Wydarzenie

en: Task
pl: Zadanie

en: Birthday
pl: Urodziny

en: Show Osmo
pl: Pokaż Osmo

en: event | events
pl[0]: wydarzenie
pl[1]: wydarzenia
pl[2]: wydarzeń

en: No valid calendars defined
pl: Nie zdefiniowano poprawnych kalendarzy

en: iCalendar events
pl: Wydarzenia iCal

en: Time
pl: Czas

en: The list will be cleared and all entries will be lost.
pl: Lista zostanie usunięta i wszystkie wpisy zostaną utracone.

en: event exported | events exported
pl[0]: zdarzenie wyeksportowane
pl[1]: zdarzenia wyeksportowane
pl[2]: zdarzeń wyeksportowano

en: iCalendar export
pl: Eksport iCalendar

en: Day Selector
pl: Wybór dnia

en: Use date period
pl: Użyj zakresu dni

en: No tasks with defined date found.
pl: Nie znaleziono zadań ze zdefiniowaną datą

en: Save tasks
pl: Zapisz zadania

en: tasks exported
pl: zadania wyeksportowane

en: was born
pl: urodził się

en: year old | years old
pl[0]: rok
pl[1]: lata
pl[2]: lat

en: day till end of year | days till end of year
pl[0]: dzień do końca roku
pl[1]: dni do końca roku
pl[2]: dni do końca roku

en: the last day of the year
pl: ostatni dzień roku

en: Day tasks
pl: Dzisiejsze zadania

en: Selected day note will be removed.
pl: Wybrana notatka zostanie usunięta.

en: Continue?
pl: Kontynuować?

en: Previous year
pl: Poprzedni rok

en: Previous month
pl: Poprzedni miesiąc

en: Previous day
pl: Poprzedni dzień

en: Next day
pl: Następny dzień

en: Next month
pl: Następny miesiąc

en: Next year
pl: Następny rok

en: Full-year calendar
pl: Kalendarz całoroczny

en: Print calendar
pl: Drukuj kalendarz

en: Toggle day note panel
pl: Pokaż/ukryj panel notatek

en: Select day color
pl: Wybierz kolor dnia

en: Browse notes
pl: Przeglądaj notatki

en: Browse iCal events
pl: Przeglądaj wydarzenia iCal

en: Export to iCal file
pl: Eksport do pliku iCal

en: Previous and next month
pl: Poprzedni i następny miesiąc

en: Close note panel
pl: Zamknij panel notatek

en: Clear text
pl: Usuń notatkę

en: Info
pl: Informacje

en: Select color
pl: Wybierz kolor

en: Name day
pl: Imieniny

en: Printing properties
pl: Ustawienia drukowania

en: Month name
pl: Nazwa miesiąca

en: Day name
pl: Nazwa dnia

en: Fonts
pl: Czcionki

en: Birthdays
pl: Urodziny

en: Namedays
pl: Imieniny

en: Visible events
pl: Widoczne wydarzenia

en: Padding
pl: Wcięcie

en: Event maximum length
pl: Maksymalna dlugość napisów

en: Page orientation:
pl: Orientacja strony

en: Portrait
pl: Portret

en: Landscape
pl: Krajobraz

en: Leap year
pl: Rok przestępny

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Chinese year animal
pl: Chiński rok

en: Number of days
pl: Liczba dni

en: Number of weeks
pl: Liczba tygodni

en: Number of weekend days
pl: Liczba dni weekendowych

en: Year info
pl: Informacje na temat roku

en: Alternative view
pl: Alternatywny wygląd

en: Started
pl: Rozpoczęte

en: Finished
pl: Zakończone

en: New task
pl: Nowe zadanie

en: Remove task
pl: Usuń zadanie

en: Change due date to previous date
pl: Zmień datę na poprzednią

en: Change due date to next date
pl: Zmień datę na następną

en: Export tasks
pl: Eksportuj zadania

en: Print visible tasks list
pl: Drukuj listę widocznych zadań

en: Task details
pl: Szczegóły zadania

en: Close description panel
pl: Zamknij panel opisu.

en: switch to previous tab
pl: przełącz do poprzedniej zakładki

en: switch to next tab
pl: przełącz do następnej zakładki

en: switch to selected page
pl: przełącz do wybranej zakładki

en: show options window
pl: pokaż opcje

en: show about window
pl: pokaż informacje o programie

en: toggle fullscreen mode
pl: przełącz tryb pełnoekranowy

en: switch page in options and about tab
pl: zmienia stronę w zakładkach opcji i o programie

en: exit
pl: wyjście

en: Space
pl: Spacja

en: select current date
pl: zaznacz aktualną datę

en: Ctrl+Space
pl: Ctrl+Spacja

en: toggle personal data visibility
pl: pokaż/ukryj osobiste dane

en: Arrows
pl: Strzałki

en: change day
pl: zmień dzień

en: scroll the contents in the day info panel
pl: przewiń tekst w panelu informacyjnym

en: change month
pl: zmień miesiąc

en: change year
pl: zmień rok

en: toggle calendars for the previous and next month
pl: przełącz widok kalendarza dla poprzedniego i następnego miesiąca

en: day notes browser
pl: przeglądarka notatek

en: assign background color to day note
pl: przypisz kolor tła do notatki dnia

en: date calculator
pl: kalkulator dat

en: show full-year calendar
pl: pokaż kalendarz całoroczny

en: jump to date
pl: idź do dnia

en: remove day note
pl: usuń notkę

en: Alt+Arrows
pl: Alt+Strzałki

en: close editor
pl: zamknij edytor

en: toggle bold
pl: przełącz pogrubienie

en: toggle italic
pl: przełącz kursywę

en: toggle underline
pl: przełącz podkreślenie

en: toggle strikethrough
pl: przełącz przekreślenie

en: toggle highlight
pl: przełącz wyróżnienie

en: Arrows Up/Down
pl: Strzałki Góra/Dół

en: toggle alternative view
pl: przełącz wygląd alternatywny

en: year info
pl: informacje na temat roku

en: set current year
pl: ustaw rok bieżący

en: close full-year calendar
pl: zamknij kalendarz całoroczny

en: add task
pl: dodaj zadanie

en: edit task
pl: edytuj zadanie

en: remove task
pl: usuń zadanie

en: toggle hidden tasks
pl: pokaż/ukryj schowane wpisy

en: activate search field
pl: aktywuj pole wyszukiwania

en: Left, Right
pl: Lewo, Prawo

en: change category filter
pl: zmień filtr kategorii

en: close task info panel
pl: zamknij panel informacyjny

en: add contact
pl: dodaj kontakt

en: edit contact
pl: edytuj kontakt

en: remove contact
pl: usuń kontakt

en: change search mode
pl: zmień tryb wyszukiwania

en: close contact details panel
pl: zamknij panel z informacjami o kontakcie

en: open note
pl: otwórz notatkę

en: add note
pl: dodaj notatkę

en: remove note
pl: usuń notatkę

en: edit note name and category
pl: edytuj nazwę notatki i kategorii

en: close note editor
pl: zamknij edytor notatki

en: save note
pl: zapisz notatkę

en: find text
pl: znajdź tekst

en: clear selection attributes
pl: usuń atrybuty tekstu

en: OSMO was designed keeping in mind the user convenience, so there are many key shortcuts. Here is the full list:
pl: OSMO został stworzony z myślą o wygodzie obsługi, dlatego posiada wiele skrótów klawiszowych. Oto pełna lista:

en: Note editor
pl: Edytor notatek

en: Selector
pl: Przełącznik

en: Editor
pl: Edytor

en: A handy personal organizer
pl: Podręczny osobisty organizer

en: compiled on
pl: skompilowany w dniu

en: Programming
pl: Programowanie

en: Graphics
pl: Grafika

en: Contributors
pl: Współpraca

en: Translators
pl: Tłumaczenia

en: Mailing lists
pl: Lista dyskusyjna

en: Bug tracker
pl: Zgłaszanie błędów

en: Feature requests
pl: Propozycje nowej funkcjonalności

en: Available modules
pl: Dostępne moduły

en: Compiled-in features
pl: Wkompilowana obsługa

en: iCalendar support
pl: Obsługa iCalendar

en: Encrypted notes support
pl: Obsługa szyfrowanych notatek

en: Backup support
pl: Obsługa kopii zapasowych

en: Printing support
pl: Obsługa drukowania

en: Spell checker support
pl: Obsługa sprawdzania pisowni

en: version
pl: wersja

en: Key shortcuts
pl: Skróty klawiszowe

en: License
pl: Licencja
