OTRS - en to ar_SA translation catalogue (596 entries)

note: Template: AAABase
en: Yes
ar_SA: نعم

note: Template: AAABase
en: No
ar_SA: لا

note: Template: AAABase
en: yes
ar_SA: نعم

note: Template: AAABase
en: no
ar_SA: لا

note: Template: AAABase
en: Off
ar_SA: تعطيل

note: Template: AAABase
en: off
ar_SA: تعطيل

note: Template: AAABase
en: On
ar_SA: تفعيل

note: Template: AAABase
en: on
ar_SA: تفعيل

note: Template: AAABase
en: top
ar_SA: أعلى

note: Template: AAABase
en: end
ar_SA: نهاية

note: Template: AAABase
en: Done
ar_SA: تم بنجاح

note: Template: AAABase
en: Cancel
ar_SA: إلغاء

note: Template: AAABase
en: Reset
ar_SA: إعادة

note: Template: AAABase
en: more than ... ago
ar_SA: أكثر من ... في الماضي

note: Template: AAABase
en: in more than ...
ar_SA: في أكثر من ...

note: Template: AAABase
en: within the last ...
ar_SA: خلال ال ... الماضيه

note: Template: AAABase
en: within the next ...
ar_SA: خلال ال ... القادمة

note: Template: AAABase
en: Created within the last
ar_SA: تم إنشائها خلال ... الماضية

note: Template: AAABase
en: Created more than ... ago
ar_SA: تم إنشائها منذ أكثر من

note: Template: AAABase
en: Today
ar_SA: اليوم

note: Template: AAABase
en: Tomorrow
ar_SA: غداً

note: Template: AAABase
en: Next week
ar_SA: الأسبوع القادم

note: Template: AAABase
en: day
ar_SA: يوم

note: Template: AAABase
en: days
ar_SA: أيام

note: Template: AAABase
en: day(s)
ar_SA: يوم/أيام

note: Template: AAABase
en: d
ar_SA: ي

note: Template: AAABase
en: hour
ar_SA: ساعة

note: Template: AAABase
en: hours
ar_SA: ساعات

note: Template: AAABase
en: hour(s)
ar_SA: ساعة/ساعات

note: Template: AAABase
en: Hours
ar_SA: ساعات

note: Template: AAABase
en: h
ar_SA: س

note: Template: AAABase
en: minute
ar_SA: دقيقة

note: Template: AAABase
en: minutes
ar_SA: دقائق

note: Template: AAABase
en: minute(s)
ar_SA: دقسقة/دقائق

note: Template: AAABase
en: Minutes
ar_SA: دقائق

note: Template: AAABase
en: m
ar_SA: ش

note: Template: AAABase
en: month
ar_SA: شهر

note: Template: AAABase
en: months
ar_SA: أشهر

note: Template: AAABase
en: month(s)
ar_SA: شهر/أشهر

note: Template: AAABase
en: week
ar_SA: أسبوع

note: Template: AAABase
en: week(s)
ar_SA: أسبوع/أسابيع

note: Template: AAABase
en: quarter
ar_SA: ربع سنوي

note: Template: AAABase
en: quarter(s)
ar_SA: ربع (أرباع) سنويه

note: Template: AAABase
en: half-year
ar_SA: نصف سنوي

note: Template: AAABase
en: year
ar_SA: سنة

note: Template: AAABase
en: years
ar_SA: سنوات

note: Template: AAABase
en: year(s)
ar_SA: سنة/سنين

note: Template: AAABase
en: second(s)
ar_SA: ثانية/ثواني

note: Template: AAABase
en: seconds
ar_SA: ثواني

note: Template: AAABase
en: second
ar_SA: ثانية

note: Template: AAABase
en: s
ar_SA: ث

note: Template: AAABase
en: Time unit
ar_SA: وحدات قياس الوقت

note: Template: AAABase
en: wrote
ar_SA: كتب

note: Template: AAABase
en: Message
ar_SA: رسالة

note: Template: AAABase
en: Error
ar_SA: خطأ

note: Template: AAABase
en: Bug Report
ar_SA: تقرير عن خطأ

note: Template: AAABase
en: Attention
ar_SA: تنبيه

note: Template: AAABase
en: Warning
ar_SA: تحذير

note: Template: AAABase
en: Module
ar_SA: موديول

note: Template: AAABase
en: Modulefile
ar_SA: ملف موديول

note: Template: AAABase
en: Subfunction
ar_SA: عملية فرعية

note: Template: AAABase
en: Line
ar_SA: خط

note: Template: AAABase
en: Setting
ar_SA: اعداد

note: Template: AAABase
en: Settings
ar_SA: اعدادات

note: Template: AAABase
en: Example
ar_SA: مثال

note: Template: AAABase
en: Examples
ar_SA: أمثلة

note: Template: AAABase
en: valid
ar_SA: فعال

note: Template: AAABase
en: Valid
ar_SA: فعال

note: Template: AAABase
en: invalid
ar_SA: غير فعال

note: Template: AAABase
en: invalid-temporarily
ar_SA: غير فعال مؤقتاً

note: Template: AAABase
en:  2 minutes
ar_SA:  دقيقتان

note: Template: AAABase
en:  5 minutes
ar_SA:  5 دقائق

note: Template: AAABase
en:  7 minutes
ar_SA:  7 دقائق

note: Template: AAABase
en: 10 minutes
ar_SA:  10 دقائق

note: Template: AAABase
en: 15 minutes
ar_SA:  15 دقيقة

note: Template: AAABase
en: Mr.
ar_SA: سيد

note: Template: AAABase
en: Mrs.
ar_SA: سيدة

note: Template: AAABase
en: Next
ar_SA: التالي

note: Template: AAABase
en: Back
ar_SA: السابق

note: Template: AAABase
en: Next...
ar_SA: التالي....

note: Template: AAABase
en: ...Back
ar_SA: ....السابق

note: Template: AAABase
en: -none-
ar_SA: -بدون-

note: Template: AAABase
en: none
ar_SA: بدون

note: Template: AAABase
en: none!
ar_SA: بدون!

note: Template: AAABase
en: none - answered
ar_SA: لا شيء تم الإجابة عليه

note: Template: AAABase
en: please do not edit!
ar_SA: الرجاء عدم التعديل!

note: Template: AAABase
en: Need Action
ar_SA: تحتاج اجراء

note: Template: AAABase
en: AddLink
ar_SA: أضف رابط

note: Template: AAABase
en: Link
ar_SA: رابط

note: Template: AAABase
en: Unlink
ar_SA: الغاء الإرتباط

note: Template: AAABase
en: Linked
ar_SA: تم ربطه

note: Template: AAABase
en: Link (Normal)
ar_SA: رابط(عادي)

note: Template: AAABase
en: Link (Parent)
ar_SA: رابط (مع أساس)

note: Template: AAABase
en: Link (Child)
ar_SA: رابط (مع فرع)

note: Template: AAABase
en: Normal
ar_SA: عادي

note: Template: AAABase
en: Parent
ar_SA: أساس

note: Template: AAABase
en: Child
ar_SA: فرع

note: Template: AAABase
en: Hit
ar_SA: ضغطة

note: Template: AAABase
en: Hits
ar_SA: ضغطات

note: Template: AAABase
en: Text
ar_SA: نص

note: Template: AAABase
en: Standard
ar_SA: قياسي

note: Template: AAABase
en: Lite
ar_SA: خفيف

note: Template: AAABase
en: User
ar_SA: مستخدم

note: Template: AAABase
en: Username
ar_SA: إسم المستخدم

note: Template: AAABase
en: Language
ar_SA: اللغة

note: Template: AAABase
en: Languages
ar_SA: اللغات

note: Template: AAABase
en: Password
ar_SA: كلمة المرور

note: Template: AAABase
en: Preferences
ar_SA: إعدادات

note: Template: AAABase
en: Salutation
ar_SA: التحية

note: Template: AAABase
en: Salutations
ar_SA: تحايا

note: Template: AAABase
en: Signature
ar_SA: التوقيع

note: Template: AAABase
en: Signatures
ar_SA: التوقيعات

note: Template: AAABase
en: Customer
ar_SA: عميل

note: Template: AAABase
en: CustomerID
ar_SA: رقم العميل

note: Template: AAABase
en: CustomerIDs
ar_SA: أرقام العميل

note: Template: AAABase
en: customer
ar_SA: عميل

note: Template: AAABase
en: agent
ar_SA: وكيل

note: Template: AAABase
en: system
ar_SA: النظام

note: Template: AAABase
en: Customer Info
ar_SA: معلومات العميل

note: Template: AAABase
en: Customer Information
ar_SA: بيانات العميل

note: Template: AAABase
en: Customer Companies
ar_SA: شركات العميل

note: Template: AAABase
en: Company
ar_SA: شركة

note: Template: AAABase
en: go!
ar_SA: ابدأ!

note: Template: AAABase
en: go
ar_SA: غبدأ

note: Template: AAABase
en: All
ar_SA: الكل

note: Template: AAABase
en: all
ar_SA: الكل

note: Template: AAABase
en: Sorry
ar_SA: معذرة

note: Template: AAABase
en: update!
ar_SA: تحديث!

note: Template: AAABase
en: update
ar_SA: تحديث

note: Template: AAABase
en: Update
ar_SA: تحديث

note: Template: AAABase
en: submit!
ar_SA: تسليم!

note: Template: AAABase
en: submit
ar_SA: تسليم

note: Template: AAABase
en: Submit
ar_SA: تسليم

note: Template: AAABase
en: change!
ar_SA: تغيير!

note: Template: AAABase
en: Change
ar_SA: تغيير

note: Template: AAABase
en: change
ar_SA: تغيير

note: Template: AAABase
en: click here
ar_SA: اضغط هنا

note: Template: AAABase
en: Comment
ar_SA: تعليق

note: Template: AAABase
en: Invalid Option!
ar_SA: خاصية غير صحيحة!

note: Template: AAABase
en: Invalid time!
ar_SA: الوقت غير صحيح!

note: Template: AAABase
en: Invalid date!
ar_SA: التاريخ غير صحيح!

note: Template: AAABase
en: Name
ar_SA: الإسم

note: Template: AAABase
en: Group
ar_SA: المجموعة

note: Template: AAABase
en: Description
ar_SA: الشرح

note: Template: AAABase
en: description
ar_SA: الشرح

note: Template: AAABase
en: Theme
ar_SA: الثيم

note: Template: AAABase
en: Created
ar_SA: أنشيء

note: Template: AAABase
en: Created by
ar_SA: أنشيء من خلال

note: Template: AAABase
en: Changed
ar_SA: تم تغييره

note: Template: AAABase
en: Changed by
ar_SA: تم تغييره من خلال

note: Template: AAABase
en: Search
ar_SA: بحث

note: Template: AAABase
en: and
ar_SA:  و

note: Template: AAABase
en: between
ar_SA: بين

note: Template: AAABase
en: before/after
ar_SA: قبل/بعد

note: Template: AAABase
en: Fulltext Search
ar_SA: بحث عن كامل النص

note: Template: AAABase
en: Data
ar_SA: بيانات

note: Template: AAABase
en: Options
ar_SA: خيارات

note: Template: AAABase
en: Title
ar_SA: العنوان

note: Template: AAABase
en: Item
ar_SA: العنصر

note: Template: AAABase
en: Delete
ar_SA: حذف

note: Template: AAABase
en: Edit
ar_SA: تعديل

note: Template: AAABase
en: View
ar_SA: عرض

note: Template: AAABase
en: Number
ar_SA: الرقم

note: Template: AAABase
en: System
ar_SA: النظام

note: Template: AAABase
en: Contact
ar_SA: اتصال

note: Template: AAABase
en: Contacts
ar_SA: اتصالات

note: Template: AAABase
en: Export
ar_SA: تصدير

note: Template: AAABase
en: Up
ar_SA: أعلى

note: Template: AAABase
en: Down
ar_SA: أسفل

note: Template: AAABase
en: Add
ar_SA: أضف

note: Template: AAABase
en: Added!
ar_SA: تمت اضافتها!

note: Template: AAABase
en: Category
ar_SA: تصنيف

note: Template: AAABase
en: Viewer
ar_SA: مستعرض

note: Template: AAABase
en: Expand
ar_SA: توسيع

note: Template: AAABase
en: Small
ar_SA: صغير

note: Template: AAABase
en: Medium
ar_SA: وسط

note: Template: AAABase
en: Large
ar_SA: كبير

note: Template: AAABase
en: Date picker
ar_SA: محدد التاريخ

note: Template: AAABase
en: Show Tree Selection
ar_SA: عرض الاختيار الشجري

note: Template: AAABase
en: The field content is too long!
ar_SA: محتوى الحقل طويل جداً!

note: Template: AAABase
en: Maximum size is %s characters.
ar_SA: الحجم الأقصى %s حرف.

note: Template: AAABase
en: This field is required or
ar_SA: الحقل مطلوب أو

note: Template: AAABase
en: New message
ar_SA: رسالة جديدة

note: Template: AAABase
en: New message!
ar_SA: رسالة جديدة!

note: Template: AAABase
en: Please answer this ticket(s) to get back to the normal queue view!
ar_SA: الرجاء الإجابة على هذه البطاقات للعودة إلى شاشة البطاقات الرئيسية!

note: Template: AAABase
en: You have %s new message(s)!
ar_SA: لديك %s رسالة/رسائل جديدة!

note: Template: AAABase
en: You have %s reminder ticket(s)!
ar_SA: لديك %s تنبيهات لبطاقات!

note: Template: AAABase
en: The recommended charset for your language is %s!
ar_SA: الترميز المفضل للغتك هو %s !

note: Template: AAABase
en: Change your password.
ar_SA: قم بتغيير كلمة المرور الخاصة بك.

note: Template: AAABase
en: Please activate %s first!
ar_SA: فضلاً فعل %s أولاً!

note: Template: AAABase
en: No suggestions
ar_SA: لا توجد اقتراحات

note: Template: AAABase
en: Word
ar_SA: كلمة

note: Template: AAABase
en: Ignore
ar_SA: تجاهل

note: Template: AAABase
en: replace with
ar_SA: استبدال بـ

note: Template: AAABase
en: There is no account with that login name.
ar_SA: لا يوجد حساب مربوط مع اسم الدخول.

note: Template: AAABase
en: Login failed! Your user name or password was entered incorrectly.
ar_SA: فشل في تسجيل الدخول! تم إدخال اسم المستخدم أو كلمة المرور بشكل خاطيء.

note: Template: AAABase
en: There is no acount with that user name.
ar_SA: لا يوجد حساب بإسم المستخدم المدخل.

note: Template: AAABase
en: Please contact your administrator
ar_SA: فضلاً اتصل بمشرف النظام

note: Template: AAABase
en: This e-mail address already exists. Please log in or reset your password.
ar_SA: عنوان البريد الإلكتروني المدخل موجود بالفعل. فضلاً قم بتسجيل الدخول أو إعادة تعيين كلمة المرور.

note: Template: AAABase
en: Logout
ar_SA: تسجيل الخروج

note: Template: AAABase
en: Logout successful. Thank you for using %s!
ar_SA: تم الخروج من النظام بنجاح. شكراً لإستخدامك %s!

note: Template: AAABase
en: Feature not active!
ar_SA: الخاصية غير مفعلة!

note: Template: AAABase
en: Database Selection
ar_SA: اختيار قاعدة البيانات

note: Template: AAABase
en: Create Database
ar_SA: إنشاء قاعدة بيانات

note: Template: AAABase
en: System Settings
ar_SA: إعدادات النظام

note: Template: AAABase
en: Mail Configuration
ar_SA: اعدادات البريد الإلكتروني

note: Template: AAABase
en: Finished
ar_SA: انتهى

note: Template: AAABase
en: Install OTRS
ar_SA: تثبيت OTRS

note: Template: AAABase
en: Intro
ar_SA: مقدمة

note: Template: AAABase
en: License
ar_SA: الترخيص

note: Template: AAABase
en: Database
ar_SA: قاعدة البيانات

note: Template: AAABase
en: Configure Mail
ar_SA: ضبط اعدادات البريد الإلكتروني

note: Template: AAABase
en: Database deleted.
ar_SA: تم حذف قاعدة البيانات.

note: Template: AAABase
en: Enter the password for the administrative database user.
ar_SA: ادخل كلمة المرور المستخدم المسؤول لقاعدة البيانات.

note: Template: AAABase
en: Enter the password for the database user.
ar_SA: ادخل كلمة المرور لمستخدم قاعدة البيانات.

note: Template: AAABase
en: Database already contains data - it should be empty!
ar_SA: تحتوي قاعدة البيانات على بيانات حالياً - يفترض أن تكون فارغه!

note: Template: AAABase
en: Login is needed!
ar_SA: يتطلب تسجيل الدخول!

note: Template: AAABase
en: It is currently not possible to login due to a scheduled system maintenance.
ar_SA: لا يمكن تسجيل الدخول في الوقت الحالي نظراً لإجراء الصيانة المجدولة للنظام.

note: Template: AAABase
en: Password is needed!
ar_SA: كلمة المرور مطلوبة!

note: Template: AAABase
en: Take this Customer
ar_SA: اختر هذا العميل

note: Template: AAABase
en: Take this User
ar_SA: اختر هذا المستخدم

note: Template: AAABase
en: possible
ar_SA: ممكن

note: Template: AAABase
en: reject
ar_SA: رفض

note: Template: AAABase
en: reverse
ar_SA: عكس

note: Template: AAABase
en: Facility
ar_SA: مرفق

note: Template: AAABase
en: Time Zone
ar_SA: المنطقة الزمنية

note: Template: AAABase
en: Pending till
ar_SA: معلق حتى

note: Template: AAABase
en: No entry found!
ar_SA: لا توجد نتائج!

note: Template: AAABase
en: No Permission!
ar_SA: لا توجد صلاحيات!

note: Template: AAABase
en: (Click here to add)
ar_SA: (أختر هنا للإضافة)

note: Template: AAABase
en: Preview
ar_SA: استعراض

note: Template: AAABase
en: State updated!
ar_SA: تم تحديث الحالة!

note: Template: AAABase
en: Type added!
ar_SA: تمت اضافة النوع!

note: Template: AAABase
en: Type updated!
ar_SA: تم تحديث النوع!

note: Template: AAABase
en: Customer updated!
ar_SA: تم تحديث العميل!

note: Template: AAABase
en: Customer company added!
ar_SA: تمت اضافة شركة العميل!

note: Template: AAABase
en: Customer company updated!
ar_SA: تم تحديث شركة العميل!

note: Template: AAABase
en: Note: Company is invalid!
ar_SA: ملاحظة: الشركة غير صحيحة!

note: Template: AAABase
en: Mail account added!
ar_SA: تمت اضافة حساب البريد الإلكتروني!

note: Template: AAABase
en: Mail account updated!
ar_SA: تم تحديث حساب البريد الإلكتروني!

note: Template: AAABase
en: System e-mail address added!
ar_SA: تمت إضافة عنوان البريد الإلكتروني الخاص بالنظام!

note: Template: AAABase
en: System e-mail address updated!
ar_SA: تم تحديث عنوان البريد الإلكتروني الخاص بالنظام!

note: Template: AAABase
en: Contract
ar_SA: العقد

note: Template: AAABase
en: Online Customer: %s
ar_SA: العملاء المتواجدون حالياً : %s

note: Template: AAABase
en: Online Agent: %s
ar_SA: المشغلون المتواجدون حالياً : %s

note: Template: AAABase
en: Calendar
ar_SA: التقويم

note: Template: AAABase
en: File
ar_SA: ملف

note: Template: AAABase
en: Filename
ar_SA: اسم الملف

note: Template: AAABase
en: Type
ar_SA: النوع

note: Template: AAABase
en: Size
ar_SA: الحجم

note: Template: AAABase
en: Upload
ar_SA: تحميل

note: Template: AAABase
en: Directory
ar_SA: مجلد

note: Template: AAABase
en: Signed
ar_SA: موقع

note: Template: AAABase
en: Sign
ar_SA: وقع

note: Template: AAABase
en: Office
ar_SA: المكتب

note: Template: AAABase
en: Phone
ar_SA: رقم الهاتف

note: Template: AAABase
en: Fax
ar_SA: رقم الفاكس

note: Template: AAABase
en: Mobile
ar_SA: رقم الجوال

note: Template: AAABase
en: Zip
ar_SA: الرمز البريدي

note: Template: AAABase
en: City
ar_SA: المدينة

note: Template: AAABase
en: Street
ar_SA: الشارع

note: Template: AAABase
en: Country
ar_SA: الدولة

note: Template: AAABase
en: Location
ar_SA: الموقع

note: Template: AAABase
en: installed
ar_SA: تم التثبيت بنجاح

note: Template: AAABase
en: uninstalled
ar_SA: تم الحذف بنجاح

note: Template: AAABase
en: Security Note: You should activate %s because application is already running!
ar_SA: ملاحظة أمان: يُفضل أن تقوم  بتنشيط %s لأن التطبيق قيد التشغيل حالياً!

note: Template: AAABase
en: No packages, or no new packages, found in selected repository.
ar_SA: لا يوجد حزم، او لا يوجد حزم جديدة في مخزن الحزم المختار.

note: Template: AAABase
en: Edit the system configuration settings.
ar_SA: تحرير إعدادات تكوين النظام.

note: Template: AAABase
en: ACL information from database is not in sync with the system configuration, please deploy all ACLs.
ar_SA: معلومات ال ACL في قاعدة البيانات غير متزامنة مع إعدادات تكوين النظام. فضلاً قم بتمرير كل ال ACLs.

note: Template: AAABase
en: printed at
ar_SA: طبع في

note: Template: AAABase
en: Loading...
ar_SA: جاري التحميل...

note: Template: AAABase
en: Dear Mr. %s,
ar_SA: عزيزي السيد %s،

note: Template: AAABase
en: Dear Mrs. %s,
ar_SA: عزيزتي السيدة %s،

note: Template: AAABase
en: Dear %s,
ar_SA: عزيزي %s،

note: Template: AAABase
en: Hello %s,
ar_SA: مرحباً %s،

note: Template: AAABase
en: This email address is not allowed to register. Please contact support staff.
ar_SA: غير مسموح لعنوان البريد الإلكتروني هذا بالتسجيل. فضلاً اتصل بموظفي الدعم.

note: Template: AAABase
en: New account created. Sent login information to %s. Please check your email.
ar_SA: تم إنشاء حساب جديد. تم ارسال معلومات الدخول إلى %s. فضلاً افحص بريدك الإلكتروني.

note: Template: AAABase
en: Please press Back and try again.
ar_SA: فضلاً اضغط للخلف وحاول مرة أخرى.

note: Template: AAABase
en: Sent password reset instructions. Please check your email.
ar_SA: تم ارسال تعليمات إعادة تعيين كلمة المرور. فضلاً افحص بريدك الإلكتروني.

note: Template: AAABase
en: Sent new password to %s. Please check your email.
ar_SA: تم إرسال كلمة المرور الجديدة إلى %s. فضلاً افحص بريدك الإلكتروني.

note: Template: AAABase
en: Upcoming Events
ar_SA: الأحداث القادمة

note: Template: AAABase
en: Event
ar_SA: حدث

note: Template: AAABase
en: Events
ar_SA: أحداث

note: Template: AAABase
en: 7 Day Stats
ar_SA: الإحصائيات ل ٧ أيام

note: Template: AAABase
en: Mark
ar_SA: حدد

note: Template: AAABase
en: Unmark
ar_SA: أحذف التحديد

note: Template: AAABase
en: Bold
ar_SA: عريض

note: Template: AAABase
en: Italic
ar_SA: مائل

note: Template: AAABase
en: Underline
ar_SA: تحته خط

note: Template: AAABase
en: Font Color
ar_SA: لون الخط

note: Template: AAABase
en: Background Color
ar_SA: لون الخلفية

note: Template: AAABase
en: Remove Formatting
ar_SA: حذف التنسيق

note: Template: AAABase
en: Show/Hide Hidden Elements
ar_SA: إظهار/إخفاء العناصر المخفية

note: Template: AAABase
en: Justify
ar_SA: ضبط

note: Template: AAABase
en: Header
ar_SA: النوع

note: Template: AAABase
en: Indent
ar_SA: المسافة البادئة

note: Template: AAABase
en: Create an Unordered List
ar_SA: انشاء قائمة غير مرتبه

note: Template: AAABase
en: Undo
ar_SA: تراجع للخلف

note: Template: AAABase
en: Redo
ar_SA: تراجع للأمام

note: Template: AAABase
en: Can't contact registration server. Please try again later.
ar_SA: لايمكن الإتصال بخادم التسجيل. الرجاء المحاولة لاحقاً.

note: Template: AAABase
en: No content received from registration server. Please try again later.
ar_SA: لم يتم استلام أية محتوى من خادم التسجيل. الرجاء المحاولة لاحقاً.

note: Template: AAABase
en: Problems processing server result. Please try again later.
ar_SA: يوجد مشاكل في معالجة نتائج الخادم. الرجاء المحاولة لاحقاً.

note: Template: AAABase
en: Username and password do not match. Please try again.
ar_SA: ليس هناك تطابق بين إسم المستخدم وكلمة المرور. الرجاء المحاولة مرة أخرى.

note: Template: AAABase
en: The selected process is invalid!
ar_SA: العلملية التي تم إختيارها غير صحيحة!

note: Template: AAABase
en: Upgrade to %s now!
ar_SA: الترقية إلى %s ألآن!

note: Template: AAABase
en: %s Go to the upgrade center %s
ar_SA: %s أرسلت إلى مركز الترقية %s

note: Template: AAABase
en: The license for your %s is about to expire. Please make contact with %s to renew your contract!
ar_SA: ترخيص %s على وشك الإنتهاء. يُرجى الإتصال على %s لتجديد العقد!

note: Template: AAABase
en: An update for your %s is available, but there is a conflict with your framework version! Please update your framework first!
ar_SA: يوجد تحديث ل %s ، ولكن هناك تعارض مع نسخة الفريم وورك خاصتك! فضلاً قم بتحديث الفريم وورك خاصتك!

note: Template: AAABase
en: Your system was successfully upgraded to %s.
ar_SA: تم بنجاح ترقية نظامك إلى %s.

note: Template: AAABase
en: There was a problem during the upgrade to %s.
ar_SA: حدثت مشكلة أثناء الترقية إلى %s.

note: Template: AAABase
en: %s was correctly reinstalled.
ar_SA: %s تم إعادة تثبيتها بنجاح.

note: Template: AAABase
en: There was a problem reinstalling %s.
ar_SA: حدثت مشكلة عند اعادة تثبيت %s.

note: Template: AAABase
en: Your %s was successfully updated.
ar_SA: تم تحديث %s خاصتك بنجاح.

note: Template: AAABase
en: There was a problem during the upgrade of %s.
ar_SA: حدثت هناك مشكلة أثناء ترقية %s.

note: Template: AAABase
en: %s was correctly uninstalled.
ar_SA: تمت إزالة تثبيت  %s بنجاح.

note: Template: AAABase
en: There was a problem uninstalling %s.
ar_SA: حدثت مشكلة عند إزالة تثبيت %s.

note: Template: AAACalendar
en: New Year's Day
ar_SA: يوم السنة الجديدة

note: Template: AAACalendar
en: International Workers' Day
ar_SA: يوم العمال العالمي

note: Template: AAAMonth
en: Jan
ar_SA: يناير

note: Template: AAAMonth
en: Feb
ar_SA: فبراير

note: Template: AAAMonth
en: Mar
ar_SA: مارس

note: Template: AAAMonth
en: Apr
ar_SA: أبريل

note: Template: AAAMonth
en: May
ar_SA: مايو

note: Template: AAAMonth
en: Jun
ar_SA: جون

note: Template: AAAMonth
en: Jul
ar_SA: يوليو

note: Template: AAAMonth
en: Aug
ar_SA: أغسطس

note: Template: AAAMonth
en: Sep
ar_SA: سبتمبر

note: Template: AAAMonth
en: Oct
ar_SA: أكتوبر

note: Template: AAAMonth
en: Nov
ar_SA: نوفمبر

note: Template: AAAMonth
en: Dec
ar_SA: ديسمبر

note: Template: AAAMonth
en: January
ar_SA: يناير

note: Template: AAAMonth
en: February
ar_SA: فبراير

note: Template: AAAMonth
en: March
ar_SA: مارس

note: Template: AAAMonth
en: April
ar_SA: أبريل

note: Template: AAAMonth
en: May_long
ar_SA: مايو

note: Template: AAAMonth
en: June
ar_SA: جون

note: Template: AAAMonth
en: July
ar_SA: يوليو

note: Template: AAAMonth
en: August
ar_SA: اغسطس

note: Template: AAAMonth
en: September
ar_SA: سبتمبر

note: Template: AAAMonth
en: October
ar_SA: اكتوبر

note: Template: AAAMonth
en: November
ar_SA: نوفمبر

note: Template: AAAMonth
en: December
ar_SA: ديسمبر

note: Template: AAAPreferences
en: Preferences updated successfully!
ar_SA: تم تحديث الإعدادات بنجاح!

note: Template: AAAPreferences
en: Change Password
ar_SA: تغيير كلمة المرور

note: Template: AAAPreferences
en: New password
ar_SA: كلمة المرور الجديدة

note: Template: AAAPreferences
en: Spelling Dictionary
ar_SA: المدقق اللغوي

note: Template: AAAPreferences
en: Max. shown Tickets a page in Overview.
ar_SA: أكبر عدد من البطاقات المعروضة في كل صفحة

note: Template: AAATicket
en: Lock
ar_SA: إقفال

note: Template: AAATicket
en: Unlock
ar_SA: فك

note: Template: AAATicket
en: History
ar_SA: تاريخ

note: Template: AAATicket
en: Zoom
ar_SA: تكبير

note: Template: AAATicket
en: Age
ar_SA: عمر البطاقة

note: Template: AAATicket
en: Forward
ar_SA: تقديم

note: Template: AAATicket
en: From
ar_SA: من

note: Template: AAATicket
en: To
ar_SA: إلى

note: Template: AAATicket
en: Subject
ar_SA: العنوان

note: Template: AAATicket
en: Move
ar_SA: نقل

note: Template: AAATicket
en: Queue
ar_SA: قائمة البطاقات

note: Template: AAATicket
en: Queues
ar_SA: قوائم البطاقات

note: Template: AAATicket
en: Priority
ar_SA: أولوية

note: Template: AAATicket
en: Priorities
ar_SA: أولوية

note: Template: AAATicket
en: State
ar_SA: الحالة

note: Template: AAATicket
en: States
ar_SA: الحالة

note: Template: AAATicket
en: Status
ar_SA: الحالة

note: Template: AAATicket
en: Statuses
ar_SA: الحالة

note: Template: AAATicket
en: Compose
ar_SA: إرسال

note: Template: AAATicket
en: Pending
ar_SA: تحت الإنتظار

note: Template: AAATicket
en: Owner
ar_SA: المالك

note: Template: AAATicket
en: Owner Update
ar_SA: تحديث المالك

note: Template: AAATicket
en: Responsible
ar_SA: مسؤوليات

note: Template: AAATicket
en: Responsible Update
ar_SA: تحديث المسؤوليات

note: Template: AAATicket
en: Sender
ar_SA: المرسل

note: Template: AAATicket
en: Article
ar_SA: موضوع

note: Template: AAATicket
en: Ticket
ar_SA: البطاقة

note: Template: AAATicket
en: Createtime
ar_SA: وقت الإنشاء

note: Template: AAATicket
en: plain
ar_SA: نصي

note: Template: AAATicket
en: Email
ar_SA: البريد الإلكتروني

note: Template: AAATicket
en: email
ar_SA: البريد الإلكتروني

note: Template: AAATicket
en: Close
ar_SA: إغلاق

note: Template: AAATicket
en: Action
ar_SA: عملية

note: Template: AAATicket
en: Attachment
ar_SA: ملف مرفق

note: Template: AAATicket
en: Attachments
ar_SA: ملفات مرفقه

note: Template: AAATicket
en: This message was written in a character set other than your own.
ar_SA: هذه الرسالة كتبت بترميز مختلف عن الترميز الحالي.

note: Template: AAATicket
en: to open it in a new window.
ar_SA: لفتحها في نافذة جديدة.

note: Template: AAATicket
en: This is a HTML email. Click here to show it.
ar_SA: هذا بريد إلكرتوني كصفحة أتش تي أم ال. أختر هنا لعرضها.

note: Template: AAATicket
en: Merge
ar_SA: دمج

note: Template: AAATicket
en: closed successful
ar_SA: أغلقت بنجاح

note: Template: AAATicket
en: closed unsuccessful
ar_SA: أغلقت بفشل

note: Template: AAATicket
en: All tickets
ar_SA: جميع البطاقات

note: Template: AAATicket
en: QueueView
ar_SA: عرض القائمة

note: Template: AAATicket
en: new
ar_SA: جديد

note: Template: AAATicket
en: open
ar_SA: فتح

note: Template: AAATicket
en: closed
ar_SA: تم إقفاله

note: Template: AAATicket
en: removed
ar_SA: تم حذغه

note: Template: AAATicket
en: email-external
ar_SA: بريد إلكتروني-خارجي

note: Template: AAATicket
en: email-internal
ar_SA: بريد إلكتروني- داخلي

note: Template: AAATicket
en: note-external
ar_SA: ملاحظة-خارجية

note: Template: AAATicket
en: note-internal
ar_SA: ملاحظة-داخلية

note: Template: AAATicket
en: note-report
ar_SA: تقرير-ملاحظة

note: Template: AAATicket
en: phone
ar_SA: رقم الهاتف

note: Template: AAATicket
en: webrequest
ar_SA: طلب من خلال الإنترنت

note: Template: AAATicket
en: lock
ar_SA: إقفال

note: Template: AAATicket
en: unlock
ar_SA: إعادة فتح

note: Template: AAATicket
en: very low
ar_SA: منخفض جداً

note: Template: AAATicket
en: low
ar_SA: منخفض

note: Template: AAATicket
en: normal
ar_SA: عادي

note: Template: AAATicket
en: high
ar_SA: مرتفع

note: Template: AAATicket
en: very high
ar_SA: مرتفع جداً

note: Template: AAATicket
en: 1 very low
ar_SA: 1 منخفض جداً

note: Template: AAATicket
en: 2 low
ar_SA: 2 منخفض

note: Template: AAATicket
en: 3 normal
ar_SA: 3 عادي

note: Template: AAATicket
en: 4 high
ar_SA: 4 مرتفع

note: Template: AAATicket
en: 5 very high
ar_SA: 5 مرتفع جداً

note: Template: AAATicket
en: Create
ar_SA: إنشاء

note: Template: AAATicket
en: Phone call
ar_SA: مكالمة هاتفية

note: Template: AAATicket
en: Ticket "%s" created!
ar_SA: البطاقة "%s" أنشئت!

note: Template: AAATicket
en: Ticket Number
ar_SA: رقم البطاقة

note: Template: AAATicket
en: Ticket Object
ar_SA: كائن البطاقة

note: Template: AAATicket
en: No such Ticket Number "%s"! Can't link it!
ar_SA: لم يتم العثور على رقم البطاقة "%s" !! لا يمكن ربطها!

note: Template: AAATicket
en: Don't show closed Tickets
ar_SA: لا تظهر البطاقات المقفلة

note: Template: AAATicket
en: Show closed Tickets
ar_SA: أظهر البطاقات المقفلة

note: Template: AAATicket
en: Email-Ticket
ar_SA: بطاقة-بريد

note: Template: AAATicket
en: Create new Email Ticket
ar_SA: أنشيء بطاقة بريد جديدة

note: Template: AAATicket
en: Phone-Ticket
ar_SA: بطاقة-هاتف

note: Template: AAATicket
en: Search Tickets
ar_SA: أبحث في البطاقات

note: Template: AAATicket
en: Edit Customer Users
ar_SA: تعديل معلومات العملاء

note: Template: AAATicket
en: Bulk Action
ar_SA: تنفيذ جماعي

note: Template: AAATicket
en: Bulk Actions on Tickets
ar_SA: العمليات الجماعية على البطاقات

note: Template: AAATicket
en: Send Email and create a new Ticket
ar_SA: أرسل البريد و أنشيء بطاقة جديدة

note: Template: AAATicket
en: Overview of all open Tickets
ar_SA: استعرض جميع البطاقات المفتوحة

note: Template: AAATicket
en: Locked Tickets
ar_SA: البطاقات المقفلة لي

note: Template: AAATicket
en: Watched Tickets
ar_SA: البطاقات المراقبة

note: Template: AAATicket
en: Watched
ar_SA: مراقب

note: Template: AAATicket
en: Look into a ticket!
ar_SA: أحتكر هذه البطاقة!

note: Template: AAATicket
en: Mark as Spam!
ar_SA: حددها كرساله مزعجة

note: Template: AAATicket
en: My Queues
ar_SA: بطاقاتي

note: Template: AAATicket
en: Shown Tickets
ar_SA: البطاقات المعروضة

note: Template: AAATicket
en: Your email with ticket number "<OTRS_TICKET>" is merged to "<OTRS_MERGE_TO_TICKET>".
ar_SA: بريدك مع رقم البطاقة  "<OTRS_TICKET>" دمجت مع "<OTRS_MERGE_TO_TICKET>".

note: Template: AAATicket
en: New ticket notification
ar_SA: تنبيه بطاقة جديدة

note: Template: AAATicket
en: Send me a notification if there is a new ticket in "My Queues".
ar_SA: أرسلي تنبيه إذا وجدت بطاقة جديدة في قائمة "بطاقاتي".

note: Template: AAATicket
en: Ticket lock timeout notification
ar_SA: تنبيه إنتهاء وقت إقفال البطاقة

note: Template: AAATicket
en: Send me a notification if a ticket is unlocked by the system.
ar_SA: أرسل إلي تنبيه عند فتح بطاقة بواسطة النظام بعد إنتهاء الوقت المخصص لإقفالها.

note: Template: AAATicket
en: Send me a notification if a ticket is moved into one of "My Queues".
ar_SA: أرسلي تنبيه إذا نقلت أحد البطاقات إلى أحد قوائم "بطاقاتي".

note: Template: AAATicket
en: QueueView refresh time
ar_SA: وقت تحديث قائمة البطاقات

note: Template: AAATicket
en: Screen after new ticket
ar_SA: الشاشة بعد إنشاء بطاقة جديدة

note: Template: AAATicket
en: Closed Tickets
ar_SA: البطاقات المقفلة

note: Template: AAATicket
en: Show closed tickets.
ar_SA: أعرض البطاقات المقفلة

note: Template: AAATicket
en: Max. shown Tickets a page in QueueView.
ar_SA: أكبر عدد من البطاقات المعروضة في الصفحة الواحدة في قائمة البطاقات.

note: Template: AAATicket
en: New Ticket
ar_SA: بطاقة جديدة

note: Template: AAATicket
en: Create new Ticket
ar_SA: أنشيء بطاقة جديدة!

note: Template: AAATicket
en: Customer called
ar_SA: العميل أتصل

note: Template: AAATicket
en: phone call
ar_SA: مكالمة هاتفية

note: Template: AAAWeekDay
en: Sun
ar_SA: الأحد

note: Template: AAAWeekDay
en: Mon
ar_SA: الإثنين

note: Template: AAAWeekDay
en: Tue
ar_SA: الثلثاء

note: Template: AAAWeekDay
en: Wed
ar_SA: الأربعاء

note: Template: AAAWeekDay
en: Thu
ar_SA: الخميس

note: Template: AAAWeekDay
en: Fri
ar_SA: الجمعة

note: Template: AAAWeekDay
en: Sat
ar_SA: السبت

note: Template: AdminACL
en: Filter
ar_SA: الترشيح

note: Template: AdminACLEdit
en: Save
ar_SA: حفظ

note: Template: AdminACLEdit
en: or
ar_SA:  أو

note: Template: AdminAttachment
en: Attachment Management
ar_SA: إدارة الملفات المرفقة

note: Template: AdminAutoResponse
en: Auto Response Management
ar_SA: إدارة الرد الآلي

note: Template: AdminAutoResponse
en: Response
ar_SA: الرد

note: Template: AdminCustomerCompany
en: Select
ar_SA: أختر

note: Template: AdminCustomerUser
en: Login as
ar_SA: تسجيل دخول كـ

note: Template: AdminCustomerUserGroup
en: Notice
ar_SA: ملاحظة

note: Template: AdminCustomerUserGroup
en: Groups
ar_SA: المجموعات

note: Template: AdminDynamicField
en: Order
ar_SA: رتب

note: Template: AdminDynamicField
en: Object
ar_SA: كائن

note: Template: AdminDynamicFieldDropdown
en: Note
ar_SA: ملاحظة

note: Template: AdminEmail
en: Admin Notification
ar_SA: تنبيهات مدير النظام

note: Template: AdminEmail
en: Body
ar_SA: نص الرسالة

note: Template: AdminGenericAgent
en: Last run
ar_SA: آخر تشغيل

note: Template: AdminGenericAgent
en: Run Now!
ar_SA: تشغيل الآن

note: Template: AdminGenericAgent
en: Agent
ar_SA: المشغل

note: Template: AdminGenericAgent
en: Ticket created
ar_SA: البطاقة أنشئت

note: Template: AdminGenericAgent
en: Ticket created between
ar_SA: البطاقة أنشئت بين

note: Template: AdminGenericAgent
en: Pending date
ar_SA: تاريخ الإنتظار

note: Template: AdminGenericAgent
en: Add Note
ar_SA: إضافة ملاحظة

note: Template: AdminGenericAgent
en: Time units
ar_SA: وحدات الوقت

note: Template: AdminGenericAgent
en: This command will be executed. ARG[0] will be the ticket number. ARG[1] the ticket id.
ar_SA: حذف بطاقات

note: Template: AdminGenericAgent
en: Delete tickets
ar_SA: حذف بطاقات

note: Template: AdminGenericAgent
en: Results
ar_SA: النتيجة

note: Template: AdminGenericInterfaceDebugger
en: Time
ar_SA: الوقت

note: Template: AdminGenericInterfaceDebugger
en: Refresh
ar_SA: تحديث

note: Template: AdminGenericInterfaceWebservice
en: Import
ar_SA: استيراد

note: Template: AdminGenericInterfaceWebserviceHistory
en: Version
ar_SA: النسخة

note: Template: AdminGroup
en: Group Management
ar_SA: إدارة المجموعات

note: Template: AdminNavigationBar
en: Admin
ar_SA: إدارة النظام

note: Template: AdminNotificationEvent
en: Article type
ar_SA: نوع المقالة

note: Template: AdminNotificationEvent
en: Notifications are sent to an agent or a customer.
ar_SA: التنبيه أرسل إلى مشغل أو عميل.

note: Template: AdminOTRSBusinessUninstall
en: Vendor
ar_SA: تطوير

note: Template: AdminPGP
en: Result
ar_SA: النتيجة

note: Template: AdminPackageManager
en: Install
ar_SA: تخزين

note: Template: AdminPackageManager
en: Online Repository
ar_SA: النسخة

note: Template: AdminPackageManager
en: Upgrade
ar_SA: تطوير

note: Template: AdminPackageManager
en: Uninstall
ar_SA: حذف

note: Template: AdminPackageManager
en: Reinstall
ar_SA: إعادة التخزين

note: Template: AdminPackageManager
en: Date
ar_SA: بيانات

note: Template: AdminPackageManager
en: Download
ar_SA: تنزيل

note: Template: AdminPackageManager
en: Required
ar_SA: مطلوب

note: Template: AdminPerformanceLog
en: Overview
ar_SA: الملخص

note: Template: AdminPerformanceLog
en: last
ar_SA: الأخير

note: Template: AdminProcessManagement
en: Print
ar_SA: طباعة

note: Template: AdminQueue
en: 0 = no escalation
ar_SA: 0 = لا يوجد تصعيد

note: Template: AdminQueue
en: Follow up Option
ar_SA: خيار المتابعة

note: Template: AdminQueue
en: Ticket lock after a follow up
ar_SA: إقفال البطاقة بعد إضافة متابعة

note: Template: AdminQueueAutoResponse
en: Auto Responses
ar_SA: الردود الآليةلي

note: Template: AdminRoleGroup
en: note
ar_SA: ملاحظة

note: Template: AdminState
en: State Management
ar_SA: الحالة

note: Template: AdminSupportDataCollector
en: Sending
ar_SA: المرسل

note: Template: AdminSysConfigEdit
en: LinkOption
ar_SA: رابط

note: Template: AdminSysConfigEdit
en: Year
ar_SA: السنة

note: Template: AdminSysConfigEdit
en: Month
ar_SA: الشهر

note: Template: AdminSysConfigEdit
en: Day
ar_SA: يوم

note: Template: AdminTemplate
en: The current ticket state is
ar_SA: حالة البطاقة الآن هي

note: Template: AdminUser
en: Firstname
ar_SA: الإسم الأول

note: Template: AdminUser
en: Lastname
ar_SA: الإسم الأخير

note: Template: AdminUser
en: Start
ar_SA: إبدأ

note: Template: AgentBook
en: Address Book
ar_SA: دفتر العناوين

note: Template: AgentCustomerInformationCenterSearch
en: Customer User
ar_SA: العميل

note: Template: AgentInfo
en: Info
ar_SA: معلومات

note: Template: AgentSpelling
en: Spell Checker
ar_SA: المدقق الإملائي

note: Template: AgentSpelling
en: spelling error(s)
ar_SA: أخطاء إملائية

note: Template: AgentSpelling
en: Apply these changes
ar_SA: تطبيق التغييرات

note: Template: AgentTicketActionCommon
en: New Owner
ar_SA: مالك جديد

note: Template: AgentTicketActionCommon
en: Next state
ar_SA: الحالة التالية

note: Template: AgentTicketActionCommon
en: Note type
ar_SA: نوع الملاحظة

note: Template: AgentTicketBounce
en: Next ticket state
ar_SA: حالة البطاقة بعد إنشائها

note: Template: AgentTicketBounce
en: Inform sender
ar_SA: أخبر المرسل

note: Template: AgentTicketBounce
en: Send mail
ar_SA: إرسال البريد

note: Template: AgentTicketBulk
en: Ticket Bulk Action
ar_SA: التنفيذ الجماعي للبطاقة

note: Template: AgentTicketBulk
en: Send Email
ar_SA: إرسال البريد

note: Template: AgentTicketBulk
en: Merge to
ar_SA: دمج إلى

note: Template: AgentTicketMerge
en: You need to use a ticket number!
ar_SA: يجب إستخدام رقم البطاقة!

note: Template: AgentTicketMove
en: New Queue
ar_SA: قائمة بطاقات جديدة

note: Template: AgentTicketOverviewMedium
en: Change queue
ar_SA: تغيير القائمة

note: Template: AgentTicketOverviewNavBar
en: Change search options
ar_SA: تغيير خصائص البحث

note: Template: AgentTicketPlain
en: Plain
ar_SA: عادي

note: Template: AgentTicketSearch
en: Output
ar_SA: نموذج النتيجة

note: Template: AgentTicketSearch
en: Fulltext
ar_SA: كامل النص

note: Template: AgentTicketSearch
en: Created in Queue
ar_SA: أنشئت في القائمة

note: Template: AgentTicketZoom
en: Locked
ar_SA: مقفل

note: Template: AgentTicketZoom
en: Accounted time
ar_SA: الوقت المحسوب

note: Template: AgentTicketZoom
en: Page
ar_SA: الصفحة

note: Template: AgentTicketZoom
en: No.
ar_SA: لا

note: Template: AgentTicketZoom
en: by
ar_SA: بواسطة

note: Template: CustomerError
en: Traceback
ar_SA: طباعة

note: Template: CustomerFooter
en: Powered by
ar_SA: أنتج بواسطة

note: Template: CustomerLogin
en: Login
ar_SA: تسجيل الدخول

note: Template: CustomerLogin
en: Log In
ar_SA: تسجيل الدخول

note: Template: CustomerLogin
en: Request new password
ar_SA: طلب كلمة مرور جديدة

note: Template: CustomerLogin
en: Create Account
ar_SA: إنشاء حساب جديد

note: Template: CustomerTicketSearch
en: Profile
ar_SA: الملف

note: Template: CustomerTicketSearch
en: Output to
ar_SA: نموذج النتيجة

note: Template: CustomerTicketSearchResultShort
en: of
ar_SA: من

note: Template: DashboardEventsTicketCalendar
en: Tu
ar_SA: مارس

note: Template: DashboardEventsTicketCalendar
en: We
ar_SA: تفعيل

note: Template: DashboardEventsTicketCalendar
en: Th
ar_SA: إلى

note: Template: InstallerConfigureMail
en: Outbound mail type
ar_SA: النوع

note: Template: InstallerConfigureMail
en: Inbound mail type
ar_SA: النوع

note: Template: InstallerConfigureMail
en: Inbound mail user
ar_SA: مستخدم

note: Template: InstallerConfigureMail
en: Inbound mail password
ar_SA: كلمة المرور

note: Template: InstallerDBmssql
en: New
ar_SA: جديد

note: Template: Login
en: Lost your password?
ar_SA: فقدت كلمة المرور؟

note: Template: PreferencesNotificationEvent
en: Notification
ar_SA: التنبيهات

note: Template: Article
en: Inform Agent
ar_SA: أبلغ المشغل

note: Template: RestrictionsWidget
en: Between
ar_SA: بين

note: Template: StatsParamsWidget
en: No element selected.
ar_SA: لم يتم تحديد أي عنصر

note: Template: Test
en: OTRS Test Page
ar_SA: صفحة التجربة ل OTRS

note: Template: Test
en: Counter
ar_SA: العداد

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketActionCommon.pm
en: Previous Owner
ar_SA: المالك السابق

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketPrint.pm
en: printed by
ar_SA: طبع بواسطة

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketProcess.pm
en: Pending Date
ar_SA: تاريخ الإنتظار

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketProcess.pm
en: for pending* states
ar_SA: حالة الإنتظار*

note: Perl Module: Kernel/System/Stats/Dynamic/Ticket.pm
en: Created Priority
ar_SA: إنشاء أولوية

note: Perl Module: Kernel/System/Stats/Dynamic/Ticket.pm
en: Created State
ar_SA: إنشاء إحصائية

note: Perl Module: Kernel/System/Stats/Dynamic/Ticket.pm
en: Create Time
ar_SA: وقت الإنشاء

note: Perl Module: Kernel/System/Stats/Dynamic/Ticket.pm
en: Close Time
ar_SA: وقت إقفال البطاقة

note: Perl Module: Kernel/System/Stats/Dynamic/Ticket.pm
en: Agent/Owner
ar_SA: المشغل/ المالك

note: Perl Module: Kernel/System/Stats/Dynamic/Ticket.pm
en: Created by Agent/Owner
ar_SA: أنشئت بواسطةالمشغل/المالك

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/OTRS/DatabaseRecords.pm
en: Tickets
ar_SA: البطاقات

note: SysConfig
en: Agent called customer.
ar_SA: التاريخ::مكالمة هاتفية للمشغل

note: SysConfig
en: Auto Responses <-> Queues
ar_SA: الردود الآلية <=> قائمة البطاقات

note: SysConfig
en: Customer Users
ar_SA: العملاء

note: SysConfig
en: Customer called us.
ar_SA: التاريخ::عميل مكالمة هاتفية

note: SysConfig
en: Customer request via web.
ar_SA: التاريخ::طلب عميل من خلال الإنترنت

note: SysConfig
en: Email Addresses
ar_SA: عناوين البريد الإلكتروني

note: SysConfig
en: Email sent to customer.
ar_SA: التاريخ::البريد الإلكتروني للمشغل

note: SysConfig
en: Link Object
ar_SA: ربط الكائن

note: SysConfig
en: Locked ticket.
ar_SA: التاريخ::إغلاق

note: SysConfig
en: Search Customer
ar_SA: البحث عن عميل

note: SysConfig
en: Select your frontend Theme.
ar_SA: أختر الثيم الخاص بالواجهة الأمامية

note: SysConfig
en: Unlocked ticket.
ar_SA: التاريخ::إعادة فتح
