OTRS - en to sr translation catalogue (4444 entries)

note: Template: AAABase
en: Yes
sr: Да

note: Template: AAABase
en: No
sr: Не

note: Template: AAABase
en: yes
sr: да

note: Template: AAABase
en: no
sr: не

note: Template: AAABase
en: Off
sr: Искључено

note: Template: AAABase
en: off
sr: искључено

note: Template: AAABase
en: On
sr: Укључено

note: Template: AAABase
en: on
sr: укључено

note: Template: AAABase
en: top
sr: врх

note: Template: AAABase
en: end
sr: крај

note: Template: AAABase
en: Done
sr: Урађено

note: Template: AAABase
en: Cancel
sr: Одустани

note: Template: AAABase
en: Reset
sr: Поништи

note: Template: AAABase
en: more than ... ago
sr: пре више од ...

note: Template: AAABase
en: in more than ...
sr: у више од ...

note: Template: AAABase
en: within the last ...
sr: у последњих ...

note: Template: AAABase
en: within the next ...
sr: у следећих ...

note: Template: AAABase
en: Created within the last
sr: Креирано у последњих

note: Template: AAABase
en: Created more than ... ago
sr: Креирано пре више од ...

note: Template: AAABase
en: Today
sr: Данас

note: Template: AAABase
en: Tomorrow
sr: Сутра

note: Template: AAABase
en: Next week
sr: Следеће недеље

note: Template: AAABase
en: day
sr: дан

note: Template: AAABase
en: days
sr: дани

note: Template: AAABase
en: day(s)
sr: дан(и)

note: Template: AAABase
en: d
sr: д

note: Template: AAABase
en: hour
sr: сат

note: Template: AAABase
en: hours
sr: сати

note: Template: AAABase
en: hour(s)
sr: сат(и)

note: Template: AAABase
en: Hours
sr: Сати

note: Template: AAABase
en: h
sr: ч

note: Template: AAABase
en: minute
sr: минут

note: Template: AAABase
en: minutes
sr: минути

note: Template: AAABase
en: minute(s)
sr: минут(и)

note: Template: AAABase
en: Minutes
sr: Минути

note: Template: AAABase
en: m
sr: м

note: Template: AAABase
en: month
sr: месец

note: Template: AAABase
en: months
sr: месеци

note: Template: AAABase
en: month(s)
sr: месец(и)

note: Template: AAABase
en: week
sr: недеља

note: Template: AAABase
en: week(s)
sr: недеља(е)

note: Template: AAABase
en: quarter
sr: тромесечје

note: Template: AAABase
en: quarter(s)
sr: тромесечје(а)

note: Template: AAABase
en: half-year
sr: полугодиште

note: Template: AAABase
en: half-year(s)
sr: полугодиште(а)

note: Template: AAABase
en: year
sr: година

note: Template: AAABase
en: years
sr: године

note: Template: AAABase
en: year(s)
sr: година(е)

note: Template: AAABase
en: second(s)
sr: секунде(е)

note: Template: AAABase
en: seconds
sr: секунде

note: Template: AAABase
en: second
sr: секунда

note: Template: AAABase
en: s
sr: с

note: Template: AAABase
en: Time unit
sr: Јединица времена

note: Template: AAABase
en: wrote
sr: написао

note: Template: AAABase
en: Message
sr: Порука

note: Template: AAABase
en: Error
sr: Грешка

note: Template: AAABase
en: Bug Report
sr: Пријава грешке

note: Template: AAABase
en: Attention
sr: Пажња

note: Template: AAABase
en: Warning
sr: Упозорење

note: Template: AAABase
en: Module
sr: Модул

note: Template: AAABase
en: Modulefile
sr: Датотека модула

note: Template: AAABase
en: Subfunction
sr: Подфункција

note: Template: AAABase
en: Line
sr: Линија

note: Template: AAABase
en: Setting
sr: Подешавање

note: Template: AAABase
en: Settings
sr: Подешавања

note: Template: AAABase
en: Example
sr: Пример

note: Template: AAABase
en: Examples
sr: Примери

note: Template: AAABase
en: valid
sr: важећи

note: Template: AAABase
en: Valid
sr: Важећи

note: Template: AAABase
en: invalid
sr: неважећи

note: Template: AAABase
en: Invalid
sr: Неважећи

note: Template: AAABase
en: * invalid
sr: * неважећи

note: Template: AAABase
en: invalid-temporarily
sr: неважећи-привремено

note: Template: AAABase
en:  2 minutes
sr:  2 минута

note: Template: AAABase
en:  5 minutes
sr:  5 минута

note: Template: AAABase
en:  7 minutes
sr:  7 минута

note: Template: AAABase
en: 10 minutes
sr: 10 минута

note: Template: AAABase
en: 15 minutes
sr: 15 минута

note: Template: AAABase
en: Mr.
sr: Г-дин

note: Template: AAABase
en: Mrs.
sr: Г-ђа

note: Template: AAABase
en: Next
sr: Следеће

note: Template: AAABase
en: Back
sr: Назад

note: Template: AAABase
en: Next...
sr: Следеће...

note: Template: AAABase
en: ...Back
sr: ...Назад

note: Template: AAABase
en: -none-
sr: -ни један-

note: Template: AAABase
en: none
sr: ни један

note: Template: AAABase
en: none!
sr: ни један!

note: Template: AAABase
en: none - answered
sr: ни један - одговорен

note: Template: AAABase
en: please do not edit!
sr: молимо, не мењајте!

note: Template: AAABase
en: Need Action
sr: Потребна акција

note: Template: AAABase
en: AddLink
sr: Додај везу

note: Template: AAABase
en: Link
sr: Повежи

note: Template: AAABase
en: Unlink
sr: Прекини везу

note: Template: AAABase
en: Linked
sr: Повезано

note: Template: AAABase
en: Link (Normal)
sr: Веза (Нормална)

note: Template: AAABase
en: Link (Parent)
sr: Веза (Надређени)

note: Template: AAABase
en: Link (Child)
sr: Веза (Дете)

note: Template: AAABase
en: Normal
sr: Нормална

note: Template: AAABase
en: Parent
sr: Надређени

note: Template: AAABase
en: Child
sr: Дете

note: Template: AAABase
en: Hit
sr: Погодак

note: Template: AAABase
en: Hits
sr: Погоци

note: Template: AAABase
en: Text
sr: Текст

note: Template: AAABase
en: Standard
sr: Стандардан

note: Template: AAABase
en: Lite
sr: Једноставан

note: Template: AAABase
en: User
sr: Корисник

note: Template: AAABase
en: Username
sr: Корисничко име

note: Template: AAABase
en: Language
sr: Језик

note: Template: AAABase
en: Languages
sr: Језици

note: Template: AAABase
en: Password
sr: Лозинка

note: Template: AAABase
en: Preferences
sr: Подешавања

note: Template: AAABase
en: Salutation
sr: Поздрав

note: Template: AAABase
en: Salutations
sr: Поздрави

note: Template: AAABase
en: Signature
sr: Потпис

note: Template: AAABase
en: Signatures
sr: Потписи

note: Template: AAABase
en: Customer
sr: Клијент

note: Template: AAABase
en: CustomerID
sr: ИД клијента

note: Template: AAABase
en: CustomerIDs
sr: ИД-еви клијента

note: Template: AAABase
en: customer
sr: клијент

note: Template: AAABase
en: agent
sr: оператер

note: Template: AAABase
en: system
sr: систем

note: Template: AAABase
en: Customer Info
sr: Клијентски инфо

note: Template: AAABase
en: Customer Information
sr: Информације о клијенту

note: Template: AAABase
en: Customer Companies
sr: Фирме клијенти

note: Template: AAABase
en: Company
sr: Фирма

note: Template: AAABase
en: go!
sr: старт!

note: Template: AAABase
en: go
sr: старт

note: Template: AAABase
en: All
sr: Све

note: Template: AAABase
en: all
sr: sve

note: Template: AAABase
en: Sorry
sr: Извините

note: Template: AAABase
en: update!
sr: ажурирање!

note: Template: AAABase
en: update
sr: ажурирање

note: Template: AAABase
en: Update
sr: Ажурирање

note: Template: AAABase
en: Updated!
sr: Ажурирано!

note: Template: AAABase
en: submit!
sr: пошаљи!

note: Template: AAABase
en: submit
sr: пошаљи

note: Template: AAABase
en: Submit
sr: Пошаљи

note: Template: AAABase
en: change!
sr: промени!

note: Template: AAABase
en: Change
sr: Промени

note: Template: AAABase
en: change
sr: промени

note: Template: AAABase
en: click here
sr: кликните овде

note: Template: AAABase
en: Comment
sr: Коментар

note: Template: AAABase
en: Invalid Option!
sr: Неважећа опција!

note: Template: AAABase
en: Invalid time!
sr: Неважеће време!

note: Template: AAABase
en: Invalid date!
sr: Неважећи датум!

note: Template: AAABase
en: Name
sr: Име

note: Template: AAABase
en: Group
sr: Група

note: Template: AAABase
en: Description
sr: Опис

note: Template: AAABase
en: description
sr: опис

note: Template: AAABase
en: Theme
sr: Тема

note: Template: AAABase
en: Created
sr: Креирано

note: Template: AAABase
en: Created by
sr: Креирао

note: Template: AAABase
en: Changed
sr: Измењено

note: Template: AAABase
en: Changed by
sr: Изменио

note: Template: AAABase
en: Search
sr: Тражи

note: Template: AAABase
en: and
sr: и

note: Template: AAABase
en: between
sr: између

note: Template: AAABase
en: before/after
sr: пре/после

note: Template: AAABase
en: Fulltext Search
sr: Текст за претрагу

note: Template: AAABase
en: Data
sr: Подаци

note: Template: AAABase
en: Options
sr: Опције

note: Template: AAABase
en: Title
sr: Наслов

note: Template: AAABase
en: Item
sr: Ставка

note: Template: AAABase
en: Delete
sr: Избрисати

note: Template: AAABase
en: Edit
sr: Уредити

note: Template: AAABase
en: View
sr: Преглед

note: Template: AAABase
en: Number
sr: Број

note: Template: AAABase
en: System
sr: Систем

note: Template: AAABase
en: Contact
sr: Контакт

note: Template: AAABase
en: Contacts
sr: Контакти

note: Template: AAABase
en: Export
sr: Извоз

note: Template: AAABase
en: Up
sr: Горе

note: Template: AAABase
en: Down
sr: Доле

note: Template: AAABase
en: Add
sr: Додати

note: Template: AAABase
en: Added!
sr: Додато!

note: Template: AAABase
en: Category
sr: Категорија

note: Template: AAABase
en: Viewer
sr: Приказивач

note: Template: AAABase
en: Expand
sr: Прошири

note: Template: AAABase
en: Small
sr: Мало

note: Template: AAABase
en: Medium
sr: Средње

note: Template: AAABase
en: Large
sr: Велико

note: Template: AAABase
en: Date picker
sr: Избор датума

note: Template: AAABase
en: Show Tree Selection
sr: Прикажи дрво селекције

note: Template: AAABase
en: The field content is too long!
sr: Садржај поља је предугачак!

note: Template: AAABase
en: Maximum size is %s characters.
sr: Максимална величина је %s карактера.

note: Template: AAABase
en: This field is required or
sr: Ово поље је обавезно или

note: Template: AAABase
en: New message
sr: Нова порука

note: Template: AAABase
en: New message!
sr: Нова порука!

note: Template: AAABase
en: Please answer this ticket(s) to get back to the normal queue view!
sr: Молимо вас да одговорите на овај тикет да би сте се вратили на нормалан преглед реда!

note: Template: AAABase
en: You have %s new message(s)!
sr: Имате %s нових порука!

note: Template: AAABase
en: You have %s reminder ticket(s)!
sr: Имате %s тикета подсетника!

note: Template: AAABase
en: The recommended charset for your language is %s!
sr: Препоручени карактерсет за ваш језик је %s!

note: Template: AAABase
en: Change your password.
sr: Промените лозинку.

note: Template: AAABase
en: Please activate %s first!
sr: Молимо, прво активирајте %s.

note: Template: AAABase
en: No suggestions
sr: Нема сугестија

note: Template: AAABase
en: Word
sr: Реч

note: Template: AAABase
en: Ignore
sr: Занемари

note: Template: AAABase
en: replace with
sr: замени са

note: Template: AAABase
en: There is no account with that login name.
sr: Не постоји налог са тим именом за пријаву.

note: Template: AAABase
en: Login failed! Your user name or password was entered incorrectly.
sr: Неуспешна пријава! Нетачно је унето ваше корисничко име или лозинка.

note: Template: AAABase
en: There is no acount with that user name.
sr: Не постоји налог са тим корисничким именом.

note: Template: AAABase
en: Please contact your administrator
sr: Молимо контактирајте вашег администратора

note: Template: AAABase
en: Authentication succeeded, but no customer record is found in the customer backend. Please contact your administrator.
sr: Аутентификација је успела али подаци о клијенту нису пронађени. Молимо контактирајте вашег администратора.

note: Template: AAABase
en: This e-mail address already exists. Please log in or reset your password.
sr: Ова имејл адреса већ постоји. Молимо, пријавите се или ресетујте вашу лозинку.

note: Template: AAABase
en: Logout
sr: Одјава

note: Template: AAABase
en: Logout successful. Thank you for using %s!
sr: Успешно сте се одјавили! Хвала што сте користили %s!

note: Template: AAABase
en: Feature not active!
sr: Функција није активна!

note: Template: AAABase
en: Agent updated!
sr: Ажуриран оператер!

note: Template: AAABase
en: Database Selection
sr: Селекција базе података

note: Template: AAABase
en: Create Database
sr: Креирај базу података

note: Template: AAABase
en: System Settings
sr: Системска подешавања

note: Template: AAABase
en: Mail Configuration
sr: Подешавање имејла

note: Template: AAABase
en: Finished
sr: Завршено

note: Template: AAABase
en: Install OTRS
sr: Инсталирај „OTRS”

note: Template: AAABase
en: Intro
sr: Увод

note: Template: AAABase
en: License
sr: Лиценца

note: Template: AAABase
en: Database
sr: База података

note: Template: AAABase
en: Configure Mail
sr: Подеси имејл

note: Template: AAABase
en: Database deleted.
sr: Обрисана база података.

note: Template: AAABase
en: Enter the password for the administrative database user.
sr: Унеси лозинку за корисника административне базе података.

note: Template: AAABase
en: Enter the password for the database user.
sr: Унеси лозинку за корисника базе података.

note: Template: AAABase
en: If you have set a root password for your database, it must be entered here. If not, leave this field empty.
sr: Ако сте поставили рут лозинку за вашу базу података, она мора бити унета овде. Ако нисте, ово поље оставите празно.

note: Template: AAABase
en: Database already contains data - it should be empty!
sr: База података већ садржи податке - требало би да буде празна.

note: Template: AAABase
en: Login is needed!
sr: Потребна је пријава!

note: Template: AAABase
en: It is currently not possible to login due to a scheduled system maintenance.
sr: Пријава тренутно није могућа због планираног одржавања система.

note: Template: AAABase
en: Password is needed!
sr: Потребна је лозинка!

note: Template: AAABase
en: Take this Customer
sr: Узми овог клијента

note: Template: AAABase
en: Take this User
sr: Узми овог корисника

note: Template: AAABase
en: possible
sr: могуће

note: Template: AAABase
en: reject
sr: одбаци

note: Template: AAABase
en: reverse
sr: обрнуто

note: Template: AAABase
en: Facility
sr: Инсталација

note: Template: AAABase
en: Time Zone
sr: Временска зона

note: Template: AAABase
en: Pending till
sr: На чекању до

note: Template: AAABase
en: Don't use the Superuser account to work with OTRS! Create new Agents and work with these accounts instead.
sr: Не користите суперкориснички налог за рад са „OTRS”! Направите нове налоге за оператере и користите њих.

note: Template: AAABase
en: Dispatching by email To: field.
sr: Отпремање путем имејла За: поље.

note: Template: AAABase
en: Dispatching by selected Queue.
sr: Отпремање путем изабраног реда.

note: Template: AAABase
en: No entry found!
sr: Унос није пронађен!

note: Template: AAABase
en: Session invalid. Please log in again.
sr: Сесија је неважећа. Молимо пријавите се поново.

note: Template: AAABase
en: Session has timed out. Please log in again.
sr: Време сесије је истекло. Молимо пријавите се поново.

note: Template: AAABase
en: Session limit reached! Please try again later.
sr: Сесија је истекла! Молимо покушајте касније!

note: Template: AAABase
en: No Permission!
sr: Немате дозволу!

note: Template: AAABase
en: (Click here to add)
sr: (Кликни овде за додавање)

note: Template: AAABase
en: Preview
sr: Приказ

note: Template: AAABase
en: Package not correctly deployed! Please reinstall the package.
sr: Пакет није коректно инсталиран! Инсталирајте га поново.

note: Template: AAABase
en: %s is not writable!
sr: Не може се уписивати на %s!

note: Template: AAABase
en: Cannot create %s!
sr: Не може се креирати %s!

note: Template: AAABase
en: Check to activate this date
sr: Проверите за активирање овог датума

note: Template: AAABase
en: You have Out of Office enabled, would you like to disable it?
sr: Активирана је опција "Ван канцеларије", желите ли да је искључите?

note: Template: AAABase
en: News about OTRS releases!
sr: Вести о „OTRS” издањима!

note: Template: AAABase
en: Go to dashboard!
sr: Иди на командну таблу!

note: Template: AAABase
en: Customer %s added
sr: Додат клијент %s.

note: Template: AAABase
en: Role added!
sr: Додата улога!

note: Template: AAABase
en: Role updated!
sr: Ажурирана улога!

note: Template: AAABase
en: Attachment added!
sr: Додат прилог!

note: Template: AAABase
en: Attachment updated!
sr: Ажуриран прилог!

note: Template: AAABase
en: Response added!
sr: Додат одговор!

note: Template: AAABase
en: Response updated!
sr: Ажуриран одговор!

note: Template: AAABase
en: Group updated!
sr: Ажурирана група!

note: Template: AAABase
en: Queue added!
sr: Додат ред!

note: Template: AAABase
en: Queue updated!
sr: Ажуриран ред!

note: Template: AAABase
en: State added!
sr: Додат статус!

note: Template: AAABase
en: State updated!
sr: Ажуриран статус!

note: Template: AAABase
en: Type added!
sr: Додат тип!

note: Template: AAABase
en: Type updated!
sr: Ажуриран тип!

note: Template: AAABase
en: Customer updated!
sr: Ажуриран клијент!

note: Template: AAABase
en: Customer company added!
sr: Додата фирма клијента!

note: Template: AAABase
en: Customer company updated!
sr: Ажурирана фирма клијента!

note: Template: AAABase
en: Note: Company is invalid!
sr: Напомена: компанија је неисправна!

note: Template: AAABase
en: Mail account added!
sr: Додат имејл налог!

note: Template: AAABase
en: Mail account updated!
sr: Ажуриран мејл налог!

note: Template: AAABase
en: System e-mail address added!
sr: Додата системска имејл адреса!

note: Template: AAABase
en: System e-mail address updated!
sr: Ажурирана системска имејл адреса!

note: Template: AAABase
en: Contract
sr: Уговор

note: Template: AAABase
en: Online Customer: %s
sr: Клијент на вези: %s

note: Template: AAABase
en: Online Agent: %s
sr: Оператер на вези: %s

note: Template: AAABase
en: Calendar
sr: Календар

note: Template: AAABase
en: File
sr: Датотека

note: Template: AAABase
en: Filename
sr: Назив датотеке

note: Template: AAABase
en: Type
sr: Тип

note: Template: AAABase
en: Size
sr: Величина

note: Template: AAABase
en: Upload
sr: Отпремање

note: Template: AAABase
en: Directory
sr: Директоријум

note: Template: AAABase
en: Signed
sr: Потписано

note: Template: AAABase
en: Sign
sr: Потпис

note: Template: AAABase
en: Crypted
sr: Шифровано

note: Template: AAABase
en: Crypt
sr: Шифра

note: Template: AAABase
en: PGP Key
sr: PGP кључ

note: Template: AAABase
en: PGP Keys
sr: PGP кључеви

note: Template: AAABase
en: S/MIME Certificate
sr: S/MIME сертификат

note: Template: AAABase
en: S/MIME Certificates
sr: S/MIME сертификати

note: Template: AAABase
en: Office
sr: Канцеларија

note: Template: AAABase
en: Phone
sr: Телефон

note: Template: AAABase
en: Fax
sr: Факс

note: Template: AAABase
en: Mobile
sr: Мобилни

note: Template: AAABase
en: Zip
sr: ПБ

note: Template: AAABase
en: City
sr: Место

note: Template: AAABase
en: Street
sr: Улица

note: Template: AAABase
en: Country
sr: Држава

note: Template: AAABase
en: Location
sr: Локација

note: Template: AAABase
en: installed
sr: инсталирано

note: Template: AAABase
en: uninstalled
sr: деинсталирано

note: Template: AAABase
en: Security Note: You should activate %s because application is already running!
sr: Безбедносна напомена: Требало би да омогућите %s, јер је апликација већ покренута!

note: Template: AAABase
en: Unable to parse repository index document.
sr: Није могуће рашчланити спремиште индекса документа.

note: Template: AAABase
en: No packages for your framework version found in this repository, it only contains packages for other framework versions.
sr: Нема пакета за верзију вашег система, у спремишту су само пакети за друге верзије.

note: Template: AAABase
en: No packages, or no new packages, found in selected repository.
sr: У изабраном спремишту нема пакета или нема нових пакета.

note: Template: AAABase
en: Edit the system configuration settings.
sr: Уреди подешавања системске конфигурације.

note: Template: AAABase
en: ACL information from database is not in sync with the system configuration, please deploy all ACLs.
sr:  „ACL” информације из базе података нису синхронизоване са системском конфигурацијом, молимо вас да примените све  „ACL” листе.

note: Template: AAABase
en: printed at
sr: штампано у

note: Template: AAABase
en: Loading...
sr: Учитавање...

note: Template: AAABase
en: Dear Mr. %s,
sr: Поштовани г-дине %s,

note: Template: AAABase
en: Dear Mrs. %s,
sr: Поштована г-ђо %s,

note: Template: AAABase
en: Dear %s,
sr: Драги %s,

note: Template: AAABase
en: Hello %s,
sr: Здраво %s,

note: Template: AAABase
en: This email address is not allowed to register. Please contact support staff.
sr: Регистрација ове имејл адресе није дозвољено. Молимо да контактирате подршку.

note: Template: AAABase
en: New account created. Sent login information to %s. Please check your email.
sr: Креиран је нови налог. Подаци за пријаву послати %с. Молимо проверите ваш имејл.

note: Template: AAABase
en: Please press Back and try again.
sr: Молимо притисните „Назад” и покушајте поново.

note: Template: AAABase
en: Sent password reset instructions. Please check your email.
sr: Упутство за ресет лозинке је послато. Молимо проверите ваше имејлове.

note: Template: AAABase
en: Sent new password to %s. Please check your email.
sr: Послата нова лозинка за %s. Молимо проверите ваше имејлове.

note: Template: AAABase
en: Upcoming Events
sr: Предстојећи догађаји

note: Template: AAABase
en: Event
sr: Догађај

note: Template: AAABase
en: Events
sr: Догађаји

note: Template: AAABase
en: Invalid Token!
sr: Неважећи Токен!

note: Template: AAABase
en: more
sr: још

note: Template: AAABase
en: Collapse
sr: Смањи

note: Template: AAABase
en: Shown
sr: Приказан

note: Template: AAABase
en: Shown customer users
sr: Приказани клијенти корисници

note: Template: AAABase
en: News
sr: Новости

note: Template: AAABase
en: Product News
sr: Новости о производу

note: Template: AAABase
en: OTRS News
sr: „OTRS” новости

note: Template: AAABase
en: 7 Day Stats
sr: Седмодневна статистика

note: Template: AAABase
en: Process Management information from database is not in sync with the system configuration, please synchronize all processes.
sr: Обрађене информације из базе података нису синхронизоване са системском конфигурацијом, молимо вас да синхронизујете све процесе.

note: Template: AAABase
en: Package not verified by the OTRS Group! It is recommended not to use this package.
sr: Пакет није верификован од стране „OTRS” групе! Препоручује се да не користите овај пакет.

note: Template: AAABase
en: <br>If you continue to install this package, the following issues may occur!<br><br>&nbsp;-Security problems<br>&nbsp;-Stability problems<br>&nbsp;-Performance problems<br><br>Please note that issues that are caused by working with this package are not covered by OTRS service contracts!<br><br>
sr: <br>Ако наставите да инсталирате овај пакет, могу се јавити следећи проблеми!<br><br>&nbsp;-Безбедносни проблеми<br>&nbsp;-Проблеми стабилности<br>&nbsp;-Проблеми у перформансама<br><br>Напомињемо да проблеми настали услед рада са овим пакетом нису покривени „OTRS” сервисним уговором!<br><br>

note: Template: AAABase
en: Mark
sr: Означено

note: Template: AAABase
en: Unmark
sr: Неозначено

note: Template: AAABase
en: Bold
sr: Подебљано

note: Template: AAABase
en: Italic
sr: Курзив

note: Template: AAABase
en: Underline
sr: Подвучено

note: Template: AAABase
en: Font Color
sr: Боја слова

note: Template: AAABase
en: Background Color
sr: Боја позадине

note: Template: AAABase
en: Remove Formatting
sr: Уклони форматирање

note: Template: AAABase
en: Show/Hide Hidden Elements
sr: Покажи/Сакриј скривене елементе

note: Template: AAABase
en: Align Left
sr: Поравнај на лево

note: Template: AAABase
en: Align Center
sr: Центрирај

note: Template: AAABase
en: Align Right
sr: Поравнај на десно

note: Template: AAABase
en: Justify
sr: Обострано поравнање

note: Template: AAABase
en: Header
sr: Наслов

note: Template: AAABase
en: Indent
sr: Увлачење

note: Template: AAABase
en: Outdent
sr: Извлачење

note: Template: AAABase
en: Create an Unordered List
sr: Направи несређену листу

note: Template: AAABase
en: Create an Ordered List
sr: Направи сређену листу

note: Template: AAABase
en: HTML Link
sr: „HTML” веза

note: Template: AAABase
en: Insert Image
sr: Убаци слику

note: Template: AAABase
en: CTRL
sr: „CTRL”

note: Template: AAABase
en: SHIFT
sr: „SHIFT”

note: Template: AAABase
en: Undo
sr: Поништи

note: Template: AAABase
en: Redo
sr: Понови

note: Template: AAABase
en: OTRS Daemon is not running.
sr: „OTRS” сервис не ради.

note: Template: AAABase
en: Can't contact registration server. Please try again later.
sr: Не можете да контактирате сервер за регистрацију. Молимо покушајте поново касније.

note: Template: AAABase
en: No content received from registration server. Please try again later.
sr: Садржај није примљен од сервера за регистрацију. Молимо покушајте поново касније.

note: Template: AAABase
en: Problems processing server result. Please try again later.
sr: Проблеми у обради резултата сервера. Молимо покушајте поново касније.

note: Template: AAABase
en: Username and password do not match. Please try again.
sr: Корисничко име и лозинка се не поклапају. Молимо покушајте поново.

note: Template: AAABase
en: The selected process is invalid!
sr: Означени процес је неважећи!

note: Template: AAABase
en: Upgrade to %s now!
sr: Ажурирај сада на %s!

note: Template: AAABase
en: %s Go to the upgrade center %s
sr: %s Иди у центар за ажурирање %s

note: Template: AAABase
en: The license for your %s is about to expire. Please make contact with %s to renew your contract!
sr: Лиценца за ваш %s истиче ускоро. Молимо да контактирате %s ради обнове уговора!

note: Template: AAABase
en: An update for your %s is available, but there is a conflict with your framework version! Please update your framework first!
sr: Ажурирање за вашу %s је доступно, али постоји неусаглашеност са верзијом вашег система! Молимо да прво ажурирате структуру вашег сиситема!

note: Template: AAABase
en: Your system was successfully upgraded to %s.
sr: Ваш систем је успешно унапређен на %s.

note: Template: AAABase
en: There was a problem during the upgrade to %s.
sr: Проблем током унапређивања на  %s.

note: Template: AAABase
en: %s was correctly reinstalled.
sr: %s је коректно реинсталирана.

note: Template: AAABase
en: There was a problem reinstalling %s.
sr: Проблем при реинсталацији %s.

note: Template: AAABase
en: Your %s was successfully updated.
sr: Ваша %s је успешно ажурирана.

note: Template: AAABase
en: There was a problem during the upgrade of %s.
sr: Проблем током унапређивања %s.

note: Template: AAABase
en: %s was correctly uninstalled.
sr: %s је коректно деинсталирана.

note: Template: AAABase
en: There was a problem uninstalling %s.
sr: Проблем при деинсталацији %s.

note: Template: AAACalendar
en: New Year's Day
sr: Нова година

note: Template: AAACalendar
en: International Workers' Day
sr: Међународни празник рада

note: Template: AAACalendar
en: Christmas Eve
sr: Бадње вече

note: Template: AAACalendar
en: First Christmas Day
sr: Први дан Божића

note: Template: AAACalendar
en: Second Christmas Day
sr: Други дан Божића

note: Template: AAACalendar
en: New Year's Eve
sr: Дочек нове године

note: Template: AAAGenericInterface
en: OTRS as requester
sr: „OTRS” као наручиоц

note: Template: AAAGenericInterface
en: OTRS as provider
sr: „OTRS” као пружаоц услуга

note: Template: AAAGenericInterface
en: Webservice "%s" created!
sr: Веб сервис "%s" креиран

note: Template: AAAGenericInterface
en: Webservice "%s" updated!
sr: Веб сервис "%s" ажуриран

note: Template: AAAMonth
en: Jan
sr: Јан

note: Template: AAAMonth
en: Feb
sr: Феб

note: Template: AAAMonth
en: Mar
sr: Мар

note: Template: AAAMonth
en: Apr
sr: Апр

note: Template: AAAMonth
en: May
sr: Мај

note: Template: AAAMonth
en: Jun
sr: Јун

note: Template: AAAMonth
en: Jul
sr: Јул

note: Template: AAAMonth
en: Aug
sr: Авг

note: Template: AAAMonth
en: Sep
sr: Сеп

note: Template: AAAMonth
en: Oct
sr: Окт

note: Template: AAAMonth
en: Nov
sr: Нов

note: Template: AAAMonth
en: Dec
sr: Дец

note: Template: AAAMonth
en: January
sr: јануар

note: Template: AAAMonth
en: February
sr: фебруар

note: Template: AAAMonth
en: March
sr: март

note: Template: AAAMonth
en: April
sr: април

note: Template: AAAMonth
en: May_long
sr: мај

note: Template: AAAMonth
en: June
sr: јун

note: Template: AAAMonth
en: July
sr: јул

note: Template: AAAMonth
en: August
sr: август

note: Template: AAAMonth
en: September
sr: септембар

note: Template: AAAMonth
en: October
sr: октобар

note: Template: AAAMonth
en: November
sr: новембар

note: Template: AAAMonth
en: December
sr: децембар

note: Template: AAAPreferences
en: Preferences updated successfully!
sr: Подешавања су успешно ажурирана!

note: Template: AAAPreferences
en: User Profile
sr: Кориснички профил

note: Template: AAAPreferences
en: Email Settings
sr: Подешавања имејла

note: Template: AAAPreferences
en: Other Settings
sr: Друга подешавања

note: Template: AAAPreferences
en: Notification Settings
sr: Подешавања обавештења

note: Template: AAAPreferences
en: Change Password
sr: Промена лозинке

note: Template: AAAPreferences
en: Current password
sr: Садашња лозинка

note: Template: AAAPreferences
en: New password
sr: Нова лозинка

note: Template: AAAPreferences
en: Verify password
sr: Потврди лозинку

note: Template: AAAPreferences
en: Spelling Dictionary
sr: Правописни речник

note: Template: AAAPreferences
en: Default spelling dictionary
sr: Подразумевани правописни речник

note: Template: AAAPreferences
en: Max. shown Tickets a page in Overview.
sr: Максимални број тикета по страници у прегледу.

note: Template: AAAPreferences
en: The current password is not correct. Please try again!
sr: Унета лозинка је нетачна. Молимо покушајте поново!

note: Template: AAAPreferences
en: Can't update password, your new passwords do not match. Please try again!
sr: Лозинка не може бити ажурирана, нови уноси су различити. Молимо покушајте поново!

note: Template: AAAPreferences
en: Can't update password, it contains invalid characters!
sr: Лозинка не може бити ажурирана, садржи недозвољене знакове.

note: Template: AAAPreferences
en: Can't update password, it must be at least %s characters long!
sr: Лозинка не може бити ажурирана. Минимална дужина лозинке је %s знакова.

note: Template: AAAPreferences
en: Can't update password, it must contain at least 2 lowercase and 2 uppercase characters!
sr: Лозинка не може бити ажурирана. Мора да садржи минимално 2 велика и 2 мала слова.

note: Template: AAAPreferences
en: Can't update password, it must contain at least 1 digit!
sr: Лозинка не може бити ажурирана. Мора да садржи најнмање једну бројку.

note: Template: AAAPreferences
en: Can't update password, it must contain at least 2 characters!
sr: Лозинка не може бити ажурирана. Мора да садржи најмање 2 знака.

note: Template: AAAPreferences
en: Can't update password, this password has already been used. Please choose a new one!
sr: Лозинка не може бити ажурирана. Унета лозинка је већ у употреби. Молимо изаберите неку другу.

note: Template: AAAPreferences
en: Select the separator character used in CSV files (stats and searches). If you don't select a separator here, the default separator for your language will be used.
sr: Изаберите сепаратор који ће се користи у CSV датотекама (статистика и претраге). Ако овде не изаберете сепаратор, користиће се подразумевани сепаратор за ваш језик

note: Template: AAAPreferences
en: CSV Separator
sr: „CSV” сепаратор

note: Template: AAATicket
en: Status View
sr: Преглед статуса

note: Template: AAATicket
en: Service View
sr: Преглед услуге

note: Template: AAATicket
en: Bulk
sr: Масовно

note: Template: AAATicket
en: Lock
sr: Закључај

note: Template: AAATicket
en: Unlock
sr: Откључај

note: Template: AAATicket
en: History
sr: Историја

note: Template: AAATicket
en: Zoom
sr: Увећај

note: Template: AAATicket
en: Age
sr: Старост

note: Template: AAATicket
en: Bounce
sr: Преусмери

note: Template: AAATicket
en: Forward
sr: Проследи

note: Template: AAATicket
en: From
sr: Од

note: Template: AAATicket
en: To
sr: За

note: Template: AAATicket
en: Subject
sr: Предмет

note: Template: AAATicket
en: Move
sr: Премести

note: Template: AAATicket
en: Queue
sr: Ред

note: Template: AAATicket
en: Queues
sr: Редови

note: Template: AAATicket
en: Priority
sr: Приоритет

note: Template: AAATicket
en: Priorities
sr: Приоритети

note: Template: AAATicket
en: Priority Update
sr: Ажурирање приоритета

note: Template: AAATicket
en: Priority added!
sr: Додат приоритет!

note: Template: AAATicket
en: Priority updated!
sr: Ажуриран приоритет!

note: Template: AAATicket
en: Signature added!
sr: Додат потпис!

note: Template: AAATicket
en: Signature updated!
sr: Ажуриран потпис!

note: Template: AAATicket
en: SLA
sr: „SLA”

note: Template: AAATicket
en: Service Level Agreement
sr: Споразум о нивоу услуге

note: Template: AAATicket
en: Service Level Agreements
sr: Споразуми о нивоу услуга

note: Template: AAATicket
en: Service
sr: Услуга

note: Template: AAATicket
en: Services
sr: Услуге

note: Template: AAATicket
en: State
sr: Стање

note: Template: AAATicket
en: States
sr: Стања

note: Template: AAATicket
en: Status
sr: Статус

note: Template: AAATicket
en: Statuses
sr: Статуси

note: Template: AAATicket
en: Ticket Type
sr: Тип тикета

note: Template: AAATicket
en: Ticket Types
sr: Типови тикета

note: Template: AAATicket
en: Compose
sr: Напиши

note: Template: AAATicket
en: Pending
sr: На чекању

note: Template: AAATicket
en: Owner
sr: Власник

note: Template: AAATicket
en: Owner Update
sr: Ажурирање власника

note: Template: AAATicket
en: Responsible
sr: Одговоран

note: Template: AAATicket
en: Responsible Update
sr: Ажурирање одговорног

note: Template: AAATicket
en: Sender
sr: Пошиљаоц

note: Template: AAATicket
en: Article
sr: Чланак

note: Template: AAATicket
en: Ticket
sr: Тикет

note: Template: AAATicket
en: Createtime
sr: Време креирања

note: Template: AAATicket
en: plain
sr: неформатирано

note: Template: AAATicket
en: Email
sr: Имејл

note: Template: AAATicket
en: email
sr: имејл

note: Template: AAATicket
en: Close
sr: Затвори

note: Template: AAATicket
en: Action
sr: Акција

note: Template: AAATicket
en: Attachment
sr: Прилог

note: Template: AAATicket
en: Attachments
sr: Прилози

note: Template: AAATicket
en: This message was written in a character set other than your own.
sr: Ова порука је написана скупом знакова различитим од оног који ви користите.

note: Template: AAATicket
en: If it is not displayed correctly,
sr: Ако није исправно приказано,

note: Template: AAATicket
en: This is a
sr: Ово је

note: Template: AAATicket
en: to open it in a new window.
sr: за отварање у новом прозору.

note: Template: AAATicket
en: This is a HTML email. Click here to show it.
sr: Ово је „HTML” имејл. Кликни овде за приказ.

note: Template: AAATicket
en: Free Fields
sr: Слободна поља

note: Template: AAATicket
en: Merge
sr: Споји

note: Template: AAATicket
en: merged
sr: спојено

note: Template: AAATicket
en: closed successful
sr: успешно затварање

note: Template: AAATicket
en: closed unsuccessful
sr: неуспешно затварање

note: Template: AAATicket
en: Locked Tickets Total
sr: Укупно закључних тикета

note: Template: AAATicket
en: Locked Tickets Reminder Reached
sr: Достигнут подсетник закључаних тикета

note: Template: AAATicket
en: Locked Tickets New
sr: Нови закључани тикети

note: Template: AAATicket
en: Responsible Tickets Total
sr: Укупно одговорних тикета

note: Template: AAATicket
en: Responsible Tickets New
sr: Нови одговорни тикети

note: Template: AAATicket
en: Responsible Tickets Reminder Reached
sr: Достигнут подсетник одговорних тикета

note: Template: AAATicket
en: Watched Tickets Total
sr: Укупно праћених тикета

note: Template: AAATicket
en: Watched Tickets New
sr: Нови праћени тикети

note: Template: AAATicket
en: Watched Tickets Reminder Reached
sr: Достигнут подсетник праћених тикета

note: Template: AAATicket
en: All tickets
sr: Сви тикети

note: Template: AAATicket
en: Available tickets
sr: Слободни тикети

note: Template: AAATicket
en: Escalation
sr: Ескалација

note: Template: AAATicket
en: last-search
sr: последња претрага

note: Template: AAATicket
en: QueueView
sr: Преглед реда

note: Template: AAATicket
en: Ticket Escalation View
sr: Ескалациони преглед тикета

note: Template: AAATicket
en: Message from
sr: Порука од

note: Template: AAATicket
en: End message
sr: Крај поруке

note: Template: AAATicket
en: Forwarded message from
sr: Прослеђена порука од

note: Template: AAATicket
en: End forwarded message
sr: Крај прослеђене поруке

note: Template: AAATicket
en: Bounce Article to a different mail address
sr: Преусмеравање чланка на другу имејл адресу

note: Template: AAATicket
en: Reply to note
sr: Одговори на напомену

note: Template: AAATicket
en: new
sr: ново

note: Template: AAATicket
en: open
sr: отворени

note: Template: AAATicket
en: Open
sr: Отворени

note: Template: AAATicket
en: Open tickets
sr: Отворени тикети

note: Template: AAATicket
en: closed
sr: затворени

note: Template: AAATicket
en: Closed
sr: Затворени

note: Template: AAATicket
en: Closed tickets
sr: Затворени тикети

note: Template: AAATicket
en: removed
sr: уклоњени

note: Template: AAATicket
en: pending reminder
sr: подсетник чекања

note: Template: AAATicket
en: pending auto
sr: аутоматско чекање

note: Template: AAATicket
en: pending auto close+
sr: чекање на аутоматско затварање+

note: Template: AAATicket
en: pending auto close-
sr: чекање на аутоматско затварање-

note: Template: AAATicket
en: email-external
sr: електронска пошта-екстерна

note: Template: AAATicket
en: email-internal
sr: електронска пошта-интерна

note: Template: AAATicket
en: note-external
sr: напомена-екстерна

note: Template: AAATicket
en: note-internal
sr: напомена-интерна

note: Template: AAATicket
en: note-report
sr: напомена-извештај

note: Template: AAATicket
en: phone
sr: телефон

note: Template: AAATicket
en: sms
sr: СМС

note: Template: AAATicket
en: webrequest
sr: веб захтев

note: Template: AAATicket
en: lock
sr: закључан

note: Template: AAATicket
en: unlock
sr: откључан

note: Template: AAATicket
en: very low
sr: врло низак

note: Template: AAATicket
en: low
sr: низак

note: Template: AAATicket
en: normal
sr: нормалан

note: Template: AAATicket
en: high
sr: висок

note: Template: AAATicket
en: very high
sr: врло висок

note: Template: AAATicket
en: 1 very low
sr: 1 врло низак

note: Template: AAATicket
en: 2 low
sr: 2 низак

note: Template: AAATicket
en: 3 normal
sr: 3 нормалан

note: Template: AAATicket
en: 4 high
sr: 4 висок

note: Template: AAATicket
en: 5 very high
sr: 5 врло висок

note: Template: AAATicket
en: auto follow up
sr: аутоматско праћење

note: Template: AAATicket
en: auto reject
sr: аутоматско одбацивање

note: Template: AAATicket
en: auto remove
sr: аутоматско уклањање

note: Template: AAATicket
en: auto reply
sr: аутоматски одговор

note: Template: AAATicket
en: auto reply/new ticket
sr: аутоматски одговор/нови тикет

note: Template: AAATicket
en: Create
sr: Креирај

note: Template: AAATicket
en: Answer
sr: Одговор

note: Template: AAATicket
en: Phone call
sr: Телефонски позив

note: Template: AAATicket
en: Ticket "%s" created!
sr: Тикет "%s" креиран!

note: Template: AAATicket
en: Ticket Number
sr: Број тикета

note: Template: AAATicket
en: Ticket Object
sr: Објекат тикета

note: Template: AAATicket
en: No such Ticket Number "%s"! Can't link it!
sr: Не постоји тикет број "%s"! Не може се повезати!

note: Template: AAATicket
en: You don't have write access to this ticket.
sr: Немате право уписа у овај тикет.

note: Template: AAATicket
en: Sorry, you need to be the ticket owner to perform this action.
sr: На жалост, морате бити власник тикета за ову акцију.

note: Template: AAATicket
en: Please change the owner first.
sr: Молимо прво промените власника.

note: Template: AAATicket
en: Ticket selected.
sr: Изабран тикет.

note: Template: AAATicket
en: Ticket is locked by another agent.
sr: Тикет је закључан од стране другог оператера.

note: Template: AAATicket
en: Ticket locked.
sr: Закључан тикет.

note: Template: AAATicket
en: Don't show closed Tickets
sr: Не приказуј затворене тикете

note: Template: AAATicket
en: Show closed Tickets
sr: Прикажи затворене тикете

note: Template: AAATicket
en: New Article
sr: Нови чланак

note: Template: AAATicket
en: Unread article(s) available
sr: Располиживи непрочитани чланци

note: Template: AAATicket
en: Remove from list of watched tickets
sr: Уклони са листе праћених тикета

note: Template: AAATicket
en: Add to list of watched tickets
sr: Додај на листу праћених тикета

note: Template: AAATicket
en: Email-Ticket
sr: Имејл-Тикет

note: Template: AAATicket
en: Create new Email Ticket
sr: Креира нови Имејл тикет

note: Template: AAATicket
en: Phone-Ticket
sr: Телефонски тикет

note: Template: AAATicket
en: Search Tickets
sr: Тражење тикета

note: Template: AAATicket
en: Customer Realname
sr: Право име клијента

note: Template: AAATicket
en: Customer History
sr: Историјат клијента

note: Template: AAATicket
en: Edit Customer Users
sr: Измени клијенте кориснике

note: Template: AAATicket
en: Edit Customer
sr: Измени клијента

note: Template: AAATicket
en: Bulk Action
sr: Масовна акција

note: Template: AAATicket
en: Bulk Actions on Tickets
sr: Масовне акције на тикетима

note: Template: AAATicket
en: Send Email and create a new Ticket
sr: Пошањи Имејл и креирај нови тикет

note: Template: AAATicket
en: Create new Email Ticket and send this out (Outbound)
sr: Отвори нови Имејл тикет и пошаљи ово (одлазни)

note: Template: AAATicket
en: Create new Phone Ticket (Inbound)
sr: Креирај нови телефонски тикет (долазни позив)

note: Template: AAATicket
en: Address %s replaced with registered customer address.
sr: Адреса %s је замењена регистровном адресом клијента.

note: Template: AAATicket
en: Customer user automatically added in Cc.
sr: Клијент клијент се аутоматски додаје у Cc.

note: Template: AAATicket
en: Overview of all open Tickets
sr: Преглед свих отворених тикета

note: Template: AAATicket
en: Locked Tickets
sr: Закључани тикети

note: Template: AAATicket
en: My Locked Tickets
sr: Моји закључани тикети

note: Template: AAATicket
en: My Watched Tickets
sr: Моји надзирани тикети

note: Template: AAATicket
en: My Responsible Tickets
sr: Тикети за које сам одговоран

note: Template: AAATicket
en: Watched Tickets
sr: Посматрани тикет

note: Template: AAATicket
en: Watched
sr: Надзирано

note: Template: AAATicket
en: Watch
sr: Посматрај

note: Template: AAATicket
en: Unwatch
sr: Прекини надзор

note: Template: AAATicket
en: Lock it to work on it
sr: Закључајте за рад на тикету

note: Template: AAATicket
en: Unlock to give it back to the queue
sr: Откључајте за враћање у ред

note: Template: AAATicket
en: Show the ticket history
sr: Прикажи историју тикета

note: Template: AAATicket
en: Print this ticket
sr: Одштампај овај тикет

note: Template: AAATicket
en: Print this article
sr: Одштампај овај чланак

note: Template: AAATicket
en: Split
sr: Подели

note: Template: AAATicket
en: Split this article
sr: Подели овај чланак

note: Template: AAATicket
en: Forward article via mail
sr: Проследи чланак путем мејла

note: Template: AAATicket
en: Change the ticket priority
sr: Промени приоритет тикета

note: Template: AAATicket
en: Change the ticket free fields!
sr: Промени слободна поља тикета

note: Template: AAATicket
en: Link this ticket to other objects
sr: Увежи овај тикет са другим објектом

note: Template: AAATicket
en: Change the owner for this ticket
sr: Промени власника овог тикета

note: Template: AAATicket
en: Change the  customer for this ticket
sr: Промени клијента за овај тикет

note: Template: AAATicket
en: Add a note to this ticket
sr: Додај напомену овом тикету

note: Template: AAATicket
en: Merge into a different ticket
sr: Припоји различитом тикету

note: Template: AAATicket
en: Set this ticket to pending
sr: Постави овај тикет у статус чекања

note: Template: AAATicket
en: Close this ticket
sr: Затвори овај тикет

note: Template: AAATicket
en: Look into a ticket!
sr: Погледај садржај тикета!

note: Template: AAATicket
en: Delete this ticket
sr: Обришите овај тикет

note: Template: AAATicket
en: Mark as Spam!
sr: Означи као Спам!

note: Template: AAATicket
en: My Queues
sr: Моји редови

note: Template: AAATicket
en: Shown Tickets
sr: Приказани тикети

note: Template: AAATicket
en: Shown Columns
sr: Приказане колоне

note: Template: AAATicket
en: Your email with ticket number "<OTRS_TICKET>" is merged to "<OTRS_MERGE_TO_TICKET>".
sr: Ваш имејл са бројем тикета "<OTRS_TICKET>"је припојен тикету "<OTRS_MERGE_TO_TICKET>"!

note: Template: AAATicket
en: Ticket %s: first response time is over (%s)!
sr: Тикет %s: време одзива је преко (%s)!

note: Template: AAATicket
en: Ticket %s: first response time will be over in %s!
sr: Тикет %s: време одзива истиче за %s!

note: Template: AAATicket
en: Ticket %s: update time is over (%s)!
sr: Тикет %s: време ажурирања је преко (%s)!

note: Template: AAATicket
en: Ticket %s: update time will be over in %s!
sr: Тикет %s: време ажурирања истиче за %s!

note: Template: AAATicket
en: Ticket %s: solution time is over (%s)!
sr: Тикет %s: време решавања је преко (%s)!

note: Template: AAATicket
en: Ticket %s: solution time will be over in %s!
sr: Тикет %s: време решавања истиче за %s!

note: Template: AAATicket
en: There are more escalated tickets!
sr: Има још ескалиралих тикета!

note: Template: AAATicket
en: Plain Format
sr: Неформатиран формат

note: Template: AAATicket
en: Reply All
sr: Одговори на све

note: Template: AAATicket
en: Direction
sr: Смер

note: Template: AAATicket
en: New ticket notification
sr: Обавештење о новом тикету

note: Template: AAATicket
en: Send me a notification if there is a new ticket in "My Queues".
sr: Пошаљи ми обавештење за нови тикет у "Мојим Редовима".

note: Template: AAATicket
en: Send new ticket notifications
sr: Пошаљи обавештења о новим тикетима

note: Template: AAATicket
en: Ticket follow up notification
sr: Обавештење о наставку тикета

note: Template: AAATicket
en: Send me a notification if a customer sends a follow up and I'm the owner of the ticket or the ticket is unlocked and is in one of my subscribed queues.
sr: Пошаљи ми обавештење ако овај клијент пошаље наставак, а јасам власник тикета или је тикет откључан и налази се у једном од редова на које сам претплаћен.

note: Template: AAATicket
en: Send ticket follow up notifications
sr: Пошаљи обавештења о наставку тикета

note: Template: AAATicket
en: Ticket lock timeout notification
sr: Обавештење о истицању закључавања тикета

note: Template: AAATicket
en: Send me a notification if a ticket is unlocked by the system.
sr: Пошаљи ми обавештење ако систем откључа тикет.

note: Template: AAATicket
en: Send ticket lock timeout notifications
sr: Пошаљи обавештење о истеку закључавања тикета

note: Template: AAATicket
en: Ticket move notification
sr: Обавештење о померању тикета

note: Template: AAATicket
en: Send me a notification if a ticket is moved into one of "My Queues".
sr: Пошаљи ми обавештење кад се тикет премести у "Моје Редове".

note: Template: AAATicket
en: Send ticket move notifications
sr: Пошаљи обавештење о померању тикета

note: Template: AAATicket
en: Your queue selection of your favourite queues. You also get notified about those queues via email if enabled.
sr: Изабрани омиљени редови. Ако је активирано, добићете и обавештење о овим редовима.

note: Template: AAATicket
en: Custom Queue
sr: Прилагођен ред

note: Template: AAATicket
en: QueueView refresh time
sr: Време освежавања реда

note: Template: AAATicket
en: If enabled, the QueueView will automatically refresh after the specified time.
sr: Ако је укључено, преглед реда ће бити освежен после задатог времена.

note: Template: AAATicket
en: Refresh QueueView after
sr: Освежи преглед реда после

note: Template: AAATicket
en: Screen after new ticket
sr: Приказ екрана после отварања новог тикета

note: Template: AAATicket
en: Show this screen after I created a new ticket
sr: Прикажи овај екран после отварања новог тикета

note: Template: AAATicket
en: Closed Tickets
sr: Затворени тикети

note: Template: AAATicket
en: Show closed tickets.
sr: Прикажи затворене тикете.

note: Template: AAATicket
en: Max. shown Tickets a page in QueueView.
sr: Максимални број приказаних тикета у прегледу реда.

note: Template: AAATicket
en: Ticket Overview "Small" Limit
sr: Ограничење прегледа тикета - "мало"

note: Template: AAATicket
en: Ticket limit per page for Ticket Overview "Small"
sr: Ограничење тикета по страни за преглед - "мало"

note: Template: AAATicket
en: Ticket Overview "Medium" Limit
sr: Ограничење прегледа тикета - "средње"

note: Template: AAATicket
en: Ticket limit per page for Ticket Overview "Medium"
sr: Ограничење тикета по страни за преглед - "средње"

note: Template: AAATicket
en: Ticket Overview "Preview" Limit
sr: Ограничење прегледа тикета - "Приказ"

note: Template: AAATicket
en: Ticket limit per page for Ticket Overview "Preview"
sr: Ограничење тикета по страни за преглед- "Приказ"

note: Template: AAATicket
en: Ticket watch notification
sr: Обавештење о праћењу тикета

note: Template: AAATicket
en: Send me the same notifications for my watched tickets that the ticket owners will get.
sr: Пошаљи ми исто обавештење за праћене тикете које ће добити власник.

note: Template: AAATicket
en: Send ticket watch notifications
sr: Пошаљи обавештење о праћењу тикета

note: Template: AAATicket
en: Out Of Office Time
sr: Време ван канцеларије

note: Template: AAATicket
en: New Ticket
sr: Нови тикет

note: Template: AAATicket
en: Create new Ticket
sr: Направи нови тикет

note: Template: AAATicket
en: Customer called
sr: Позвани клијент

note: Template: AAATicket
en: phone call
sr: телефонски позив

note: Template: AAATicket
en: Phone Call Outbound
sr: Одлазни телефонски позив

note: Template: AAATicket
en: Phone Call Inbound
sr: Долазни телефонски позив

note: Template: AAATicket
en: Reminder Reached
sr: Достигнут подсетник

note: Template: AAATicket
en: Reminder Tickets
sr: Тикети подсетника

note: Template: AAATicket
en: Escalated Tickets
sr: Ескалирани тикети

note: Template: AAATicket
en: New Tickets
sr: Нови тикети

note: Template: AAATicket
en: Open Tickets / Need to be answered
sr: Отворени тикети / Потребно одговорити

note: Template: AAATicket
en: All open tickets, these tickets have already been worked on, but need a response
sr: Сви отворени тикети, на овима је већ рађено, али на њих треба одговорити

note: Template: AAATicket
en: All new tickets, these tickets have not been worked on yet
sr: Сви нови тикети, на њима још није ништа рађено

note: Template: AAATicket
en: All escalated tickets
sr: Сви ескалирани тикети

note: Template: AAATicket
en: All tickets with a reminder set where the reminder date has been reached
sr: Сви тикети са подешеним подсетником, а датум подсетника је достигнут

note: Template: AAATicket
en: Archived tickets
sr: Архивирани тикети

note: Template: AAATicket
en: Unarchived tickets
sr: Неархивирани тикети

note: Template: AAATicket
en: Ticket Information
sr: Информације о тикету

note: Template: AAATicket
en: including subqueues
sr: укључујући подредове

note: Template: AAATicket
en: excluding subqueues
sr: искључујући подредове

note: Template: AAAWeekDay
en: Sun
sr: нед

note: Template: AAAWeekDay
en: Mon
sr: пон

note: Template: AAAWeekDay
en: Tue
sr: уто

note: Template: AAAWeekDay
en: Wed
sr: сре

note: Template: AAAWeekDay
en: Thu
sr: чет

note: Template: AAAWeekDay
en: Fri
sr: пет

note: Template: AAAWeekDay
en: Sat
sr: суб

note: Template: AdminACL
en: ACL Management
sr: Управљање „ACL”

note: Template: AdminACL
en: Filter for ACLs
sr: Филтер за ACL

note: Template: AdminACL
en: Filter
sr: Филтер

note: Template: AdminACL
en: ACL Name
sr: Назив „ACL”

note: Template: AdminACL
en: Actions
sr: Акције

note: Template: AdminACL
en: Create New ACL
sr: Креирај нову „ACL”

note: Template: AdminACL
en: Deploy ACLs
sr: Употреби „ACL” листе

note: Template: AdminACL
en: Export ACLs
sr: Извези „ACL” листе

note: Template: AdminACL
en: Configuration import
sr: Увоз конфигурације

note: Template: AdminACL
en: Here you can upload a configuration file to import ACLs to your system. The file needs to be in .yml format as exported by the ACL editor module.
sr: Овде можете послати конфигурациону датотеку за увоз „ACL” листа у ваш систем. Датотека мора бити у „.yml” формату ако се извози од стране „ACL” едитор модула.

note: Template: AdminACL
en: This field is required.
sr: Ово поље је обавезно.

note: Template: AdminACL
en: Overwrite existing ACLs?
sr: Напиши преко постојећих „ACL” листа?

note: Template: AdminACL
en: Upload ACL configuration
sr: Отпреми „ACL” конфигурацију

note: Template: AdminACL
en: Import ACL configuration(s)
sr: Увези „ACL” конфигурацију(е)

note: Template: AdminACL
en: To create a new ACL you can either import ACLs which were exported from another system or create a complete new one.
sr: Да бисте креирали нову „ACL” можете или увести „ACL” листе које су извезене из другог система или направити комплетно нову.

note: Template: AdminACL
en: Changes to the ACLs here only affect the behavior of the system, if you deploy the ACL data afterwards. By deploying the ACL data, the newly made changes will be written to the configuration.
sr: Промене на „ACL” листама овде само утичу на понашање система, уколико накнадно употребите све „ACL” податке.

note: Template: AdminACL
en: ACLs
sr: „ACL” листе

note: Template: AdminACL
en: Please note: This table represents the execution order of the ACLs. If you need to change the order in which ACLs are executed, please change the names of the affected ACLs.
sr: Напомена: Ова табела представља редослед извршавања у „ACL” листама. Ако је потребно да промените редослед којим се извршавају „ACL” листе, молимо промените имена тих „ACL” листа.

note: Template: AdminACL
en: ACL name
sr: Назив „ACL”

note: Template: AdminACL
en: Validity
sr: Важност

note: Template: AdminACL
en: Copy
sr: Копија

note: Template: AdminACL
en: No data found.
sr: Ништа није пронађено.

note: Template: AdminACLEdit
en: Edit ACL %s
sr: Уреди „ACL” %s

note: Template: AdminACLEdit
en: Go to overview
sr: Иди на преглед

note: Template: AdminACLEdit
en: Delete ACL
sr: Обриши „ACL”

note: Template: AdminACLEdit
en: Delete Invalid ACL
sr: Обриши неважећу „ACL”

note: Template: AdminACLEdit
en: Match settings
sr: Усклади подешавања

note: Template: AdminACLEdit
en: Set up matching criteria for this ACL. Use 'Properties' to match the current screen or 'PropertiesDatabase' to match attributes of the current ticket that are in the database.
sr: Подесите усклађене критеријуме за ову „ACL” листу. Користите 'Properties' тако да одговара постојећем приказу екрана или 'PropertiesDatabase' да би одговарао атрибутима постојећег тикета који су у бази података.

note: Template: AdminACLEdit
en: Change settings
sr: Промени подешавања

note: Template: AdminACLEdit
en: Set up what you want to change if the criteria match. Keep in mind that 'Possible' is a white list, 'PossibleNot' a black list.
sr: Подесите оно што желите да мењате ако се критеријуми слажу. Имајте на уму да је 'Possible' бела листа, 'PossibleNot' црна листа.

note: Template: AdminACLEdit
en: Check the official
sr: Проверите званично

note: Template: AdminACLEdit
en: documentation
sr: документација

note: Template: AdminACLEdit
en: Show or hide the content
sr: Покажи или сакриј садржај

note: Template: AdminACLEdit
en: Edit ACL information
sr: Уреди „ACL” iинформације

note: Template: AdminACLEdit
en: Stop after match
sr: Заустави после поклапања

note: Template: AdminACLEdit
en: Edit ACL structure
sr: Уреди „ACL” структуру

note: Template: AdminACLEdit
en: Save
sr: Сачувај

note: Template: AdminACLEdit
en: or
sr: или

note: Template: AdminACLEdit
en: Save and finish
sr: Сачувај и заврши

note: Template: AdminACLEdit
en: Do you really want to delete this ACL?
sr: Да ли заиста желите да обришете ову „ACL” листу?

note: Template: AdminACLEdit
en: This item still contains sub items. Are you sure you want to remove this item including its sub items?
sr: Ова ставка и даље садржи подставке. Да ли сте сигурни да желите да уклоните ову ставку укључујући и њене подставке?

note: Template: AdminACLEdit
en: An item with this name is already present.
sr: Већ је присутна тавка под овим именом.

note: Template: AdminACLEdit
en: Add all
sr: Додај све

note: Template: AdminACLEdit
en: There was an error reading the ACL data.
sr: Дошло је до грешке приликом читања „ACL” података.

note: Template: AdminACLNew
en: Create a new ACL by submitting the form data. After creating the ACL, you will be able to add configuration items in edit mode.
sr: Креирајте нову „ACL” листу подношењем обрасца са подацима. Након креирања „ACL” листе, бићете у могућности да додате конфигурационе ставке у моду измене.

note: Template: AdminAttachment
en: Attachment Management
sr: Управљање прилозима

note: Template: AdminAttachment
en: Add attachment
sr: Додај прилог

note: Template: AdminAttachment
en: List
sr: Листа

note: Template: AdminAttachment
en: Download file
sr: Преузми датотеку

note: Template: AdminAttachment
en: Delete this attachment
sr: Обриши овај прилог

note: Template: AdminAttachment
en: Add Attachment
sr: Додај прилог

note: Template: AdminAttachment
en: Edit Attachment
sr: Уреди прилог

note: Template: AdminAutoResponse
en: Auto Response Management
sr: Управљање аутоматским одговорима

note: Template: AdminAutoResponse
en: Add auto response
sr: Додај аутоматски одговор

note: Template: AdminAutoResponse
en: Add Auto Response
sr: Додај Аутоматски Одговор

note: Template: AdminAutoResponse
en: Edit Auto Response
sr: Уреди Аутоматски Одговор

note: Template: AdminAutoResponse
en: Response
sr: Одговор

note: Template: AdminAutoResponse
en: Auto response from
sr: Аутоматски одговор од

note: Template: AdminAutoResponse
en: Reference
sr: Референце

note: Template: AdminAutoResponse
en: You can use the following tags
sr: Можете користити следеће ознаке

note: Template: AdminAutoResponse
en: To get the first 20 character of the subject.
sr: Да видите првих 20 слова предмета

note: Template: AdminAutoResponse
en: To get the first 5 lines of the email.
sr: Да видите првих 5 линија имејла.

note: Template: AdminAutoResponse
en: To get the realname of the ticket's customer user (if given).
sr: Да прибавите право име клијента корисника за тикет (ако је дато).

note: Template: AdminAutoResponse
en: To get the article attribute
sr: Да видите атрибуте чланка

note: Template: AdminAutoResponse
en:  e. g.
sr: нпр.

note: Template: AdminAutoResponse
en: Options of the current customer user data
sr: Опције података о актуелном клијенту кориснику

note: Template: AdminAutoResponse
en: Ticket owner options
sr: Опције власника тикета

note: Template: AdminAutoResponse
en: Ticket responsible options
sr: Опције одговорног за тикет

note: Template: AdminAutoResponse
en: Options of the current user who requested this action
sr: Опције актуелног корисника који је тражио ову акцију

note: Template: AdminAutoResponse
en: Options of the ticket data
sr: Опције података о тикету

note: Template: AdminAutoResponse
en: Options of ticket dynamic fields internal key values
sr: Опције за вредности интерних кључева динамичких поља тикета.

note: Template: AdminAutoResponse
en: Options of ticket dynamic fields display values, useful for Dropdown and Multiselect fields
sr: Опције за приказане вредности динамичких поља тикета, корисно за поља Dropdown и Multiselect

note: Template: AdminAutoResponse
en: Config options
sr: Конфигурационе опције

note: Template: AdminAutoResponse
en: Example response
sr: Пример одговора

note: Template: AdminCloudServiceSupportDataCollector
en: Cloud Service Management
sr: Управљање сервисима у облаку

note: Template: AdminCloudServiceSupportDataCollector
en: Support Data Collector
sr: Сакупљач података подршке

note: Template: AdminCloudServiceSupportDataCollector
en: Support data collector
sr: Сакупљач података подршке

note: Template: AdminCloudServiceSupportDataCollector
en: Hint
sr: Савет

note: Template: AdminCloudServiceSupportDataCollector
en: Currently support data is only shown in this system.
sr: Актуелни подаци подршке се приказују само на овом систему.

note: Template: AdminCloudServiceSupportDataCollector
en: It is highly recommended to send this data to OTRS Group in order to get better support.
sr: Препоручује се да ове податке пошаљете „OTRS” Групи да би сте добили бољу подршку.

note: Template: AdminCloudServiceSupportDataCollector
en: Configuration
sr: Конфигурација

note: Template: AdminCloudServiceSupportDataCollector
en: Send support data
sr: Пошаљи податке за подршку

note: Template: AdminCloudServiceSupportDataCollector
en: This will allow the system to send additional support data information to OTRS Group.
sr: Ово ће омогућити систему да пошаље додатне информације о подацима подршке  „OTRS” Групацији.

note: Template: AdminCloudServiceSupportDataCollector
en: System Registration
sr: Регистрација система

note: Template: AdminCloudServiceSupportDataCollector
en: To enable data sending, please register your system with OTRS Group or update your system registration information (make sure to activate the 'send support data' option.)
sr: Да би сте омогућили слање података, молимо вас да региструјете ваш систем у „OTRS” Групи или да ажурирате информације системске регистрације (будите сигурни да сте активирали опцију „send support data”.).

note: Template: AdminCloudServiceSupportDataCollector
en: Register this System
sr: Региструј овај систем

note: Template: AdminCloudServiceSupportDataCollector
en: System Registration is disabled for your system. Please check your configuration.
sr: Системска регистрације је деактивирана за ваш систем. Молимо да проверите вашу конфигурацију.

note: Template: AdminCloudServices
en: System registration is a service of OTRS Group, which provides a lot of advantages!
sr: Регистрација система је услуга „OTRS” Групе, која обезбеђује многе предности!

note: Template: AdminCloudServices
en: Please note that the use of OTRS cloud services requires the system to be registered.
sr: Напомињемо да коришћење „OTRS” сервиса у облаку захтевају да систем буде регистрован.

note: Template: AdminCloudServices
en: Register this system
sr: Региструј овај систем

note: Template: AdminCloudServices
en: Here you can configure available cloud services that communicate securely with %s.
sr: Овде можете подесити да доступни сервиси у облаку користе сигурну комуникацију преко %s.

note: Template: AdminCloudServices
en: Available Cloud Services
sr: Расположиви сервиси у облаку

note: Template: AdminCloudServices
en: Upgrade to %s
sr: Унапреди на %s

note: Template: AdminCustomerCompany
en: Customer Management
sr: Управљање клијентима

note: Template: AdminCustomerCompany
en: Wildcards like '*' are allowed.
sr: Џокерски знаци као '*' су дозвољени

note: Template: AdminCustomerCompany
en: Add customer
sr: Додај клијента

note: Template: AdminCustomerCompany
en: Select
sr: Изабери

note: Template: AdminCustomerCompany
en: List (only %s shown - more available)
sr: Листа (само %s је приказано - расположиво више)

note: Template: AdminCustomerCompany
en: List (%s total)
sr: Листа (%s укупно)

note: Template: AdminCustomerCompany
en: Please enter a search term to look for customers.
sr: Молимо унесите појам претраге за проналажење клијената.

note: Template: AdminCustomerCompany
en: Add Customer
sr: Додај клијента

note: Template: AdminCustomerUser
en: Customer User Management
sr: Управљање клијентима клијентима

note: Template: AdminCustomerUser
en: Back to search results
sr: Врати се на резултате претраге

note: Template: AdminCustomerUser
en: Add customer user
sr: Додај клијента корисника

note: Template: AdminCustomerUser
en: Customer user are needed to have a customer history and to login via customer panel.
sr: Клијент клијент треба да има клијентски историјат и да се пријави преко клијентског панела.

note: Template: AdminCustomerUser
en: Last Login
sr: Последња пријава

note: Template: AdminCustomerUser
en: Login as
sr: Пријави се као

note: Template: AdminCustomerUser
en: Switch to customer
sr: Пређи на клијента

note: Template: AdminCustomerUser
en: Add Customer User
sr: Додај клијента корисника

note: Template: AdminCustomerUser
en: Edit Customer User
sr: Уреди клијента корисника

note: Template: AdminCustomerUser
en: This field is required and needs to be a valid email address.
sr: Ово је обавезно поље и мора да буде исправна имејл адреса.

note: Template: AdminCustomerUser
en: This email address is not allowed due to the system configuration.
sr: Ова имејл адреса није дозвољена због системске конфигурације.

note: Template: AdminCustomerUser
en: This email address failed MX check.
sr: Ова имејл адреса не задовољава „MX” проверу.

note: Template: AdminCustomerUser
en: DNS problem, please check your configuration and the error log.
sr: „DNS” проблем, молимо проверите конфигурацију и грешаке у логу

note: Template: AdminCustomerUser
en: The syntax of this email address is incorrect.
sr: Синтакса ове имејл адресе је неисправна.

note: Template: AdminCustomerUserGroup
en: Manage Customer-Group Relations
sr: Управљање релацијама Клијент-Група

note: Template: AdminCustomerUserGroup
en: Notice
sr: Напомена

note: Template: AdminCustomerUserGroup
en: This feature is disabled!
sr: Ова функција је искључена!

note: Template: AdminCustomerUserGroup
en: Just use this feature if you want to define group permissions for customers.
sr: Употребите ову функцију ако желите да дефинишете групне дозволе за клијенте.

note: Template: AdminCustomerUserGroup
en: Enable it here!
sr: Активирајте је овде!

note: Template: AdminCustomerUserGroup
en: Edit Customer Default Groups
sr: Уреди подразумеване групе за клијента

note: Template: AdminCustomerUserGroup
en: These groups are automatically assigned to all customers.
sr: Ове групе су аутоматски додељене свим клијентима.

note: Template: AdminCustomerUserGroup
en: You can manage these groups via the configuration setting "CustomerGroupAlwaysGroups".
sr: Можете управљати овим групама преко конфигурационих подешавања „CustomerGroupAlwaysGroups”.

note: Template: AdminCustomerUserGroup
en: Filter for Groups
sr: Филтер за групе

note: Template: AdminCustomerUserGroup
en: Just start typing to filter...
sr: Почните са куцањем за филтер...

note: Template: AdminCustomerUserGroup
en: Select the customer:group permissions.
sr: Изабери „customer:group” дозволе.

note: Template: AdminCustomerUserGroup
en: If nothing is selected, then there are no permissions in this group (tickets will not be available for the customer).
sr: Ако ништа није изабрано, онда нема дозвола у овој групи (тикети неће бити доступни клијенту).

note: Template: AdminCustomerUserGroup
en: Search Results
sr: Резултат претраге

note: Template: AdminCustomerUserGroup
en: Customers
sr: Клијенти

note: Template: AdminCustomerUserGroup
en: No matches found.
sr: Ништа није пронађено.

note: Template: AdminCustomerUserGroup
en: Groups
sr: Групе

note: Template: AdminCustomerUserGroup
en: Change Group Relations for Customer
sr: Промени везе са групама за клијента

note: Template: AdminCustomerUserGroup
en: Change Customer Relations for Group
sr: Промени везе са клијентима за групу

note: Template: AdminCustomerUserGroup
en: Toggle %s Permission for all
sr: Промени %s дозволе за све

note: Template: AdminCustomerUserGroup
en: Toggle %s permission for %s
sr: Промени %s дозволе за %s

note: Template: AdminCustomerUserGroup
en: Customer Default Groups:
sr: Подразумеване групе за клијента:

note: Template: AdminCustomerUserGroup
en: No changes can be made to these groups.
sr: На овим групама промене нису могуће.

note: Template: AdminCustomerUserGroup
en: ro
sr: „ro”

note: Template: AdminCustomerUserGroup
en: Read only access to the ticket in this group/queue.
sr: Приступ ограничен само на читање за тикете у овим групама/редовима.

note: Template: AdminCustomerUserGroup
en: rw
sr: „rw”

note: Template: AdminCustomerUserGroup
en: Full read and write access to the tickets in this group/queue.
sr: Приступ без ограничења за тикете у овим групама/редовима.

note: Template: AdminCustomerUserService
en: Manage Customer-Services Relations
sr: Управљање везама Клијент-Услуге

note: Template: AdminCustomerUserService
en: Edit default services
sr: Уреди подразумеване услуге

note: Template: AdminCustomerUserService
en: Filter for Services
sr: Филтер за сервисе

note: Template: AdminCustomerUserService
en: Allocate Services to Customer
sr: Придружи сервисе клијенту

note: Template: AdminCustomerUserService
en: Allocate Customers to Service
sr: Придружи клијенте сервису

note: Template: AdminCustomerUserService
en: Toggle active state for all
sr: Промени активно стање за све

note: Template: AdminCustomerUserService
en: Active
sr: Активно

note: Template: AdminCustomerUserService
en: Toggle active state for %s
sr: Промени активно стање за %s

note: Template: AdminDynamicField
en: Dynamic Fields Management
sr: Управљање динамичким пољима

note: Template: AdminDynamicField
en: Add new field for object
sr: Додај ново поље објекту

note: Template: AdminDynamicField
en: To add a new field, select the field type from one of the object's list, the object defines the boundary of the field and it can't be changed after the field creation.
sr: За додавање новог поља изаберите тип поља из једне од листа објеката. Објект дефинише границе поља и после креирања поља се не може мењати.

note: Template: AdminDynamicField
en: Dynamic Fields List
sr: Листа динамичких поља

note: Template: AdminDynamicField
en: Dynamic fields per page
sr: Број динамичких поља по страни

note: Template: AdminDynamicField
en: Label
sr: Ознака

note: Template: AdminDynamicField
en: Order
sr: Сортирање

note: Template: AdminDynamicField
en: Object
sr: Објекат

note: Template: AdminDynamicField
en: Delete this field
sr: Обриши ово поље

note: Template: AdminDynamicField
en: Do you really want to delete this dynamic field? ALL associated data will be LOST!
sr: Да ли заиста желите да обришете ово динамичко поље? Сви повезани подаци ће бити ИЗГУБЉЕНИ!

note: Template: AdminDynamicField
en: Delete field
sr: Обриши поље

note: Template: AdminDynamicField
en: Deleting the field and its data. This may take a while...
sr: Брисање поља и података. Ово може мало потрајати...

note: Template: AdminDynamicFieldCheckbox
en: Dynamic Fields
sr: Динамичка поља

note: Template: AdminDynamicFieldCheckbox
en: Field
sr: Поље

note: Template: AdminDynamicFieldCheckbox
en: Go back to overview
sr: Иди назад на преглед

note: Template: AdminDynamicFieldCheckbox
en: General
sr: Опште

note: Template: AdminDynamicFieldCheckbox
en: This field is required, and the value should be alphabetic and numeric characters only.
sr: Ово поље је обавезно и може садржати само од слова и бројеве.

note: Template: AdminDynamicFieldCheckbox
en: Must be unique and only accept alphabetic and numeric characters.
sr: Мора бити јединствено и прихвата само слова и бројеве.

note: Template: AdminDynamicFieldCheckbox
en: Changing this value will require manual changes in the system.
sr: Измена овог поља ће захтевати ручне промене у систему.

note: Template: AdminDynamicFieldCheckbox
en: This is the name to be shown on the screens where the field is active.
sr: Ово је назив који ће се приказивати на екранима где је поље активно.

note: Template: AdminDynamicFieldCheckbox
en: Field order
sr: Редослед поља

note: Template: AdminDynamicFieldCheckbox
en: This field is required and must be numeric.
sr: Ово поље је обавезно и мора бити нумеричко.

note: Template: AdminDynamicFieldCheckbox
en: This is the order in which this field will be shown on the screens where is active.
sr: Ово је редослед по ком ће поља бити приказана на екранима где су активна.

note: Template: AdminDynamicFieldCheckbox
en: Field type
sr: Тип поља

note: Template: AdminDynamicFieldCheckbox
en: Object type
sr: Тип објекта

note: Template: AdminDynamicFieldCheckbox
en: Internal field
sr: Интерно поље

note: Template: AdminDynamicFieldCheckbox
en: This field is protected and can't be deleted.
sr: Ово поље је заштићено и не може бити обрисано.

note: Template: AdminDynamicFieldCheckbox
en: Field Settings
sr: Подешавање поља

note: Template: AdminDynamicFieldCheckbox
en: Default value
sr: Подразумевана вредност

note: Template: AdminDynamicFieldCheckbox
en: This is the default value for this field.
sr: Ово је подразумевана вредност за ово поље.

note: Template: AdminDynamicFieldDateTime
en: Default date difference
sr: Подразумевана разлика датума

note: Template: AdminDynamicFieldDateTime
en: This field must be numeric.
sr: Ово поље мора бити нумеричко.

note: Template: AdminDynamicFieldDateTime
en: The difference from NOW (in seconds) to calculate the field default value (e.g. 3600 or -60).
sr: Разлика (у секундама) од САДА, за израчунавање подразумеване вредности поља (нпр. 3600 или -60).

note: Template: AdminDynamicFieldDateTime
en: Define years period
sr: Дефиниши пероиод  у годинама

note: Template: AdminDynamicFieldDateTime
en: Activate this feature to define a fixed range of years (in the future and in the past) to be displayed on the year part of the field.
sr: Активирајте ову опцију ради дефинисања фиксног опсега година (у будућност и прошлост) за приказ при избору година у пољу.

note: Template: AdminDynamicFieldDateTime
en: Years in the past
sr: Године у прошлости

note: Template: AdminDynamicFieldDateTime
en: Years in the past to display (default: 5 years).
sr: Године у прошлости за приказ (подразумевано је 5 година).

note: Template: AdminDynamicFieldDateTime
en: Years in the future
sr: Године у будућности

note: Template: AdminDynamicFieldDateTime
en: Years in the future to display (default: 5 years).
sr: Године у будућности за приказ (подразумевано је 5 година).

note: Template: AdminDynamicFieldDateTime
en: Show link
sr: Покажи везу

note: Template: AdminDynamicFieldDateTime
en: Here you can specify an optional HTTP link for the field value in Overviews and Zoom screens.
sr: Овде можете да унесете опциону HTTP везу за вредност поља у прозору општег и увећаног приказа екрана.

note: Template: AdminDynamicFieldDateTime
en: Link for preview
sr: Веза за преглед

note: Template: AdminDynamicFieldDateTime
en: Restrict entering of dates
sr: Ограничи унос датума

note: Template: AdminDynamicFieldDateTime
en: Here you can restrict the entering of dates of tickets.
sr: Овде можете ограничити унос датума за тикете.

note: Template: AdminDynamicFieldDropdown
en: Possible values
sr: Могуће вредности

note: Template: AdminDynamicFieldDropdown
en: Key
sr: Кључ

note: Template: AdminDynamicFieldDropdown
en: Value
sr: Вредност

note: Template: AdminDynamicFieldDropdown
en: Remove value
sr: Уклони вредност

note: Template: AdminDynamicFieldDropdown
en: Add value
sr: Додај вредност

note: Template: AdminDynamicFieldDropdown
en: Add Value
sr: Додај Вредност

note: Template: AdminDynamicFieldDropdown
en: Add empty value
sr: Додај без вредности

note: Template: AdminDynamicFieldDropdown
en: Activate this option to create an empty selectable value.
sr: Активирај ову опцију за креирање избора без вредности.

note: Template: AdminDynamicFieldDropdown
en: Tree View
sr: Приказ у облику стабла

note: Template: AdminDynamicFieldDropdown
en: Activate this option to display values as a tree.
sr: Активирај ову опцију за приказ вредности у облику стабла.

note: Template: AdminDynamicFieldDropdown
en: Translatable values
sr: Преводљиве вредности

note: Template: AdminDynamicFieldDropdown
en: If you activate this option the values will be translated to the user defined language.
sr: Ако активирате ову опцију вредности ће бити преведене на изабрани језик.

note: Template: AdminDynamicFieldDropdown
en: Note
sr: Напомена

note: Template: AdminDynamicFieldDropdown
en: You need to add the translations manually into the language translation files.
sr: Ове преводе морате ручно додати у датотеке превода.

note: Template: AdminDynamicFieldText
en: Number of rows
sr: Број редова

note: Template: AdminDynamicFieldText
en: Specify the height (in lines) for this field in the edit mode.
sr: Унеси висину (у линијама) за ово поље у моду обраде.

note: Template: AdminDynamicFieldText
en: Number of cols
sr: Број колона

note: Template: AdminDynamicFieldText
en: Specify the width (in characters) for this field in the edit mode.
sr: Унеси ширину (у знаковима) за ово поље у моду уређивања.

note: Template: AdminDynamicFieldText
en: Check RegEx
sr: Провери „RegEx”

note: Template: AdminDynamicFieldText
en: Here you can specify a regular expression to check the value. The regex will be executed with the modifiers xms.
sr: Овде можете да дефинишете регуларни израз за проверу вредности. Израз ће бити извршен са модификаторима за xms.

note: Template: AdminDynamicFieldText
en: RegEx
sr: „RegEx”

note: Template: AdminDynamicFieldText
en: Invalid RegEx
sr: Неважећи „RegEx”

note: Template: AdminDynamicFieldText
en: Error Message
sr: Порука о грешци

note: Template: AdminDynamicFieldText
en: Add RegEx
sr: Додај „RegEx”

note: Template: AdminEmail
en: Admin Notification
sr: Администраторска обавештења

note: Template: AdminEmail
en: With this module, administrators can send messages to agents, group or role members.
sr: Са овим модулом, администратори могу слати поруке оператерима, групама или припадницима улоге.

note: Template: AdminEmail
en: Create Administrative Message
sr: Креирај административну поруку

note: Template: AdminEmail
en: Your message was sent to
sr: Ваша порука је послата

note: Template: AdminEmail
en: Send message to users
sr: Пошаљи поруку корисницима

note: Template: AdminEmail
en: Send message to group members
sr: Пошаљи поруку члановима групе

note: Template: AdminEmail
en: Group members need to have permission
sr: Чланови групе треба да имају дозволу

note: Template: AdminEmail
en: Send message to role members
sr: Пошаљи поруку припадницима улоге

note: Template: AdminEmail
en: Also send to customers in groups
sr: Такође пошаљи клијентима у групама

note: Template: AdminEmail
en: Body
sr: Садржај

note: Template: AdminEmail
en: Send
sr: Шаљи

note: Template: AdminGenericAgent
en: Generic Agent
sr: Генерички оператер

note: Template: AdminGenericAgent
en: Add job
sr: Додај посао

note: Template: AdminGenericAgent
en: Last run
sr: Последње покретање

note: Template: AdminGenericAgent
en: Run Now!
sr: Покрени сад!

note: Template: AdminGenericAgent
en: Delete this task
sr: Обриши овај задатак

note: Template: AdminGenericAgent
en: Run this task
sr: Покрени овај задатак

note: Template: AdminGenericAgent
en: Job Settings
sr: Подешавање посла

note: Template: AdminGenericAgent
en: Job name
sr: Назив посла

note: Template: AdminGenericAgent
en: The name you entered already exists.
sr: Име које сте унели већ постоји.

note: Template: AdminGenericAgent
en: Toggle this widget
sr: Преклопи овај апликативни додатак (widget)

note: Template: AdminGenericAgent
en: Automatic execution (multiple tickets)
sr: Аутоматско извршење (вишеструки тикети)

note: Template: AdminGenericAgent
en: Execution Schedule
sr: Распоред извршења

note: Template: AdminGenericAgent
en: Schedule minutes
sr: Планирано минута

note: Template: AdminGenericAgent
en: Schedule hours
sr: Планирано сати

note: Template: AdminGenericAgent
en: Schedule days
sr: Планирано дана

note: Template: AdminGenericAgent
en: Currently this generic agent job will not run automatically.
sr: Тренутно овај генерички агентски задатак неће радити аутоматски.

note: Template: AdminGenericAgent
en: To enable automatic execution select at least one value from minutes, hours and days!
sr: Да бисте омогућили аутоматско извршавање изаберите бар једну вредност од минута, сати и дана!

note: Template: AdminGenericAgent
en: Event based execution (single ticket)
sr: Извршење засновано на догађају (појединачни тикет)

note: Template: AdminGenericAgent
en: Event Triggers
sr: Окидачи догађаја

note: Template: AdminGenericAgent
en: List of all configured events
sr: Листа свих конфигурисаних догађаја

note: Template: AdminGenericAgent
en: Delete this event
sr: Обриши овај догађај

note: Template: AdminGenericAgent
en: Additionally or alternatively to a periodic execution, you can define ticket events that will trigger this job.
sr: Додатно или алтернативно за периодично извршење, можете дефинисати догађаје тикета који ће покренути овај посао.

note: Template: AdminGenericAgent
en: If a ticket event is fired, the ticket filter will be applied to check if the ticket matches. Only then the job is run on that ticket.
sr: Уколико је догађај тикета отказао, биће примењен тикет филтер да потврди да ли тикет одговара. Само тада ће се посао на тикету покренути.

note: Template: AdminGenericAgent
en: Do you really want to delete this event trigger?
sr: Да ли стварно желите да обришете овај окидач догађаја?

note: Template: AdminGenericAgent
en: Add Event Trigger
sr: Додај окидач догађаја

note: Template: AdminGenericAgent
en: Add Event
sr: Додај догађај

note: Template: AdminGenericAgent
en: To add a new event select the event object and event name and click on the "+" button
sr: За додавање новог догађаја изаберите објект догађаја и име догађаја па кликните на "+" дугме

note: Template: AdminGenericAgent
en: Duplicate event.
sr: Направи дупликат догађаја.

note: Template: AdminGenericAgent
en: This event is already attached to the job, Please use a different one.
sr: Овај догађај је приложен послу. Молимо користите неки други.

note: Template: AdminGenericAgent
en: Delete this Event Trigger
sr: Obriši ovaj okidač događaja

note: Template: AdminGenericAgent
en: Remove selection
sr: Уклони избор

note: Template: AdminGenericAgent
en: Select Tickets
sr: Изабери тикете

note: Template: AdminGenericAgent
en: (e. g. 10*5155 or 105658*)
sr: нпр. 10*5144 или 105658*

note: Template: AdminGenericAgent
en: (e. g. 234321)
sr: нпр. 234321

note: Template: AdminGenericAgent
en: Customer user
sr: Клијент корисник

note: Template: AdminGenericAgent
en: (e. g. U5150)
sr: (нпр. U5150)

note: Template: AdminGenericAgent
en: Fulltext-search in article (e. g. "Mar*in" or "Baue*").
sr: Потпуна текстуална претрага у чланку (нпр. "Mar*in" или "Baue*")

note: Template: AdminGenericAgent
en: Agent
sr: Оператер

note: Template: AdminGenericAgent
en: Ticket lock
sr: Тикет закључан

note: Template: AdminGenericAgent
en: Create times
sr: Времена отварања

note: Template: AdminGenericAgent
en: No create time settings.
sr: Нема подешавања времена отварања.

note: Template: AdminGenericAgent
en: Ticket created
sr: Тикет отворен

note: Template: AdminGenericAgent
en: Ticket created between
sr: Тикет отворен између

note: Template: AdminGenericAgent
en: Last changed times
sr: Време задње промене

note: Template: AdminGenericAgent
en: No last changed time settings.
sr: Није подешено време последње промене.

note: Template: AdminGenericAgent
en: Ticket last changed
sr: Време задње промене тикета

note: Template: AdminGenericAgent
en: Ticket last changed between
sr: Задња промена тикета између

note: Template: AdminGenericAgent
en: Change times
sr: Промена времена

note: Template: AdminGenericAgent
en: No change time settings.
sr: Нема промене времена

note: Template: AdminGenericAgent
en: Ticket changed
sr: Промењен тикет

note: Template: AdminGenericAgent
en: Ticket changed between
sr: Тикет промењен између

note: Template: AdminGenericAgent
en: Close times
sr: Времена затварања

note: Template: AdminGenericAgent
en: No close time settings.
sr: Није подешено време затварања.

note: Template: AdminGenericAgent
en: Ticket closed
sr: Тикет затворен

note: Template: AdminGenericAgent
en: Ticket closed between
sr: Тикет затворен између

note: Template: AdminGenericAgent
en: Pending times
sr: Времена чекања

note: Template: AdminGenericAgent
en: No pending time settings.
sr: Нема подешавања времена чекања

note: Template: AdminGenericAgent
en: Ticket pending time reached
sr: Достигнуто време чекања тикета

note: Template: AdminGenericAgent
en: Ticket pending time reached between
sr: Време чекања тикета достигнуто између

note: Template: AdminGenericAgent
en: Escalation times
sr: Времена ескалације

note: Template: AdminGenericAgent
en: No escalation time settings.
sr: Нема подешавања времена ескалације

note: Template: AdminGenericAgent
en: Ticket escalation time reached
sr: Достигнуто време ескалације тикета

note: Template: AdminGenericAgent
en: Ticket escalation time reached between
sr: Време ескалације тикета достигнуто између

note: Template: AdminGenericAgent
en: Escalation - first response time
sr: Ескалација - време првог одзива

note: Template: AdminGenericAgent
en: Ticket first response time reached
sr: Достигнуто време првог одзива на тикет

note: Template: AdminGenericAgent
en: Ticket first response time reached between
sr: Време првог одзива на тикет достигнуто између

note: Template: AdminGenericAgent
en: Escalation - update time
sr: Ескалација - време ажурирања

note: Template: AdminGenericAgent
en: Ticket update time reached
sr: Достигнуто време ажурирања тикета

note: Template: AdminGenericAgent
en: Ticket update time reached between
sr: Време ажурирања тикета достигнуто између

note: Template: AdminGenericAgent
en: Escalation - solution time
sr: Ескалација - време решавања

note: Template: AdminGenericAgent
en: Ticket solution time reached
sr: Достигнуто време решавања тикета

note: Template: AdminGenericAgent
en: Ticket solution time reached between
sr: Време решавања тикета достигнуто између

note: Template: AdminGenericAgent
en: Archive search option
sr: Опције претраге архива

note: Template: AdminGenericAgent
en: Update/Add Ticket Attributes
sr: Ажурирај/Додај атрибуте тикета

note: Template: AdminGenericAgent
en: Set new service
sr: Подеси нове услуге

note: Template: AdminGenericAgent
en: Set new Service Level Agreement
sr: Подеси нови Споразум о нивоу услуга

note: Template: AdminGenericAgent
en: Set new priority
sr: Подеси нови приоритет

note: Template: AdminGenericAgent
en: Set new queue
sr: Подеси нови ред

note: Template: AdminGenericAgent
en: Set new state
sr: Подеси нови статус

note: Template: AdminGenericAgent
en: Pending date
sr: Чекање до

note: Template: AdminGenericAgent
en: Set new agent
sr: Подеси новог оператера

note: Template: AdminGenericAgent
en: new owner
sr: нови власник

note: Template: AdminGenericAgent
en: new responsible
sr: нови одговорни

note: Template: AdminGenericAgent
en: Set new ticket lock
sr: Подеси ново закључавање тикета

note: Template: AdminGenericAgent
en: New customer user
sr: Нови клијент корисник

note: Template: AdminGenericAgent
en: New customer ID
sr: Нови ИД клијента

note: Template: AdminGenericAgent
en: New title
sr: Нови наслов

note: Template: AdminGenericAgent
en: New type
sr: Нови тип

note: Template: AdminGenericAgent
en: New Dynamic Field Values
sr: Нове вредности динамичких поља

note: Template: AdminGenericAgent
en: Archive selected tickets
sr: Архивирај изабране тикете

note: Template: AdminGenericAgent
en: Add Note
sr: Додај напомену

note: Template: AdminGenericAgent
en: Time units
sr: Временске јединице

note: Template: AdminGenericAgent
en: Execute Ticket Commands
sr: Изврши команде тикета

note: Template: AdminGenericAgent
en: Send agent/customer notifications on changes
sr: Пошаљи обавештења оператеру/клијенту при променама

note: Template: AdminGenericAgent
en: This command will be executed. ARG[0] will be the ticket number. ARG[1] the ticket id.
sr: Ова наредба ће бити извршена. ARG[0] је број тикета, а ARG[1] ИД тикета.

note: Template: AdminGenericAgent
en: Delete tickets
sr: Обриши тикете

note: Template: AdminGenericAgent
en: Warning: All affected tickets will be removed from the database and cannot be restored!
sr: УПОЗОРЕЊЕ: Сви обухваћени тикети ће бити неповратно уклоњени из базе!

note: Template: AdminGenericAgent
en: Execute Custom Module
sr: Покрени извршавање посебног модула

note: Template: AdminGenericAgent
en: Param %s key
sr: Кључ параметра %s

note: Template: AdminGenericAgent
en: Param %s value
sr: Вредност параметра %s

note: Template: AdminGenericAgent
en: Save Changes
sr: Сачувај промене

note: Template: AdminGenericAgent
en: Tag Reference
sr: Референца ознаке

note: Template: AdminGenericAgent
en: In the note section, you can use the following tags
sr: У одељку напомене, можете користити следеће ознаке

note: Template: AdminGenericAgent
en: Attributes of the current customer user data
sr: Атрибути података актуелног клијента корисника

note: Template: AdminGenericAgent
en: Attributes of the ticket data
sr: Атрибути података тикета

note: Template: AdminGenericAgent
en: Ticket dynamic fields internal key values
sr: Вредности интерних кључева динамичких поља тикета

note: Template: AdminGenericAgent
en: Example note
sr: Ппример напомене

note: Template: AdminGenericAgent
en: Results
sr: Резултати

note: Template: AdminGenericAgent
en: %s Tickets affected! What do you want to do?
sr: %s тикета је обухваћено. Шта желите да урадите?

note: Template: AdminGenericAgent
en: Warning: You used the DELETE option. All deleted tickets will be lost!
sr: УПОЗОРЕЊЕ: Употребили сте опцију за брисање. Сви обрисани тикети ће бити изгубљени!

note: Template: AdminGenericAgent
en: Warning: There are %s tickets affected but only %s may be modified during one job execution!
sr: Упозорење: Обухваћено је %s тикета али само %s може бити измењено током једног извршавања посла!

note: Template: AdminGenericAgent
en: Edit job
sr: Уреди посао

note: Template: AdminGenericAgent
en: Run job
sr: Покрени посао

note: Template: AdminGenericAgent
en: Affected Tickets
sr: Обухваћени тикети

note: Template: AdminGenericInterfaceDebugger
en: GenericInterface Debugger for Web Service %s
sr: Отклањање грешака у општем интерфејсу веб сервиса %s

note: Template: AdminGenericInterfaceDebugger
en: You are here
sr: Ви сте овде

note: Template: AdminGenericInterfaceDebugger
en: Web Services
sr: Веб сервиси

note: Template: AdminGenericInterfaceDebugger
en: Debugger
sr: Програм за отклањање грешака

note: Template: AdminGenericInterfaceDebugger
en: Go back to web service
sr: Иди назад на веб сервис

note: Template: AdminGenericInterfaceDebugger
en: Clear
sr: Очисти

note: Template: AdminGenericInterfaceDebugger
en: Do you really want to clear the debug log of this web service?
sr: Да ли стварно желите да очистите отклањање грешака у логу овог веб сервиса?

note: Template: AdminGenericInterfaceDebugger
en: Request List
sr: Листа захтева

note: Template: AdminGenericInterfaceDebugger
en: Time
sr: Време

note: Template: AdminGenericInterfaceDebugger
en: Remote IP
sr: Удаљена „IP” адреса

note: Template: AdminGenericInterfaceDebugger
en: Loading
sr: Учитавам...

note: Template: AdminGenericInterfaceDebugger
en: Select a single request to see its details.
sr: Изаберите један захтев да би видели његове детаље.

note: Template: AdminGenericInterfaceDebugger
en: Filter by type
sr: Филтер по типу

note: Template: AdminGenericInterfaceDebugger
en: Filter from
sr: Филтер од

note: Template: AdminGenericInterfaceDebugger
en: Filter to
sr: Филтер до

note: Template: AdminGenericInterfaceDebugger
en: Filter by remote IP
sr: Филтер по удаљеној „IP” адреси

note: Template: AdminGenericInterfaceDebugger
en: Limit
sr: Ограничење

note: Template: AdminGenericInterfaceDebugger
en: Refresh
sr: Освежавање

note: Template: AdminGenericInterfaceDebugger
en: Request Details
sr: Детаљи захтева

note: Template: AdminGenericInterfaceDebugger
en: An error occurred during communication.
sr: Дошло је до грешке приликом комуникације.

note: Template: AdminGenericInterfaceDebugger
en: Show or hide the content.
sr: Покажи или сакриј садржај.

note: Template: AdminGenericInterfaceDebugger
en: Clear debug log
sr: Очисти отклањање грешака у логу

note: Template: AdminGenericInterfaceInvokerDefault
en: Add new Invoker to Web Service %s
sr: Додај новог позиваоца у веб сервис %s

note: Template: AdminGenericInterfaceInvokerDefault
en: Change Invoker %s of Web Service %s
sr: Промените позиваоца %s за веб сервис %s

note: Template: AdminGenericInterfaceInvokerDefault
en: Add new invoker
sr: Додај новог позиваоца

note: Template: AdminGenericInterfaceInvokerDefault
en: Change invoker %s
sr: Промени позиваоца %s

note: Template: AdminGenericInterfaceInvokerDefault
en: Do you really want to delete this invoker?
sr: Да ли заиста желите да избришете овог позиваоца?

note: Template: AdminGenericInterfaceInvokerDefault
en: All configuration data will be lost.
sr: Сви конфигурациони подаци ће бити изгубљени.

note: Template: AdminGenericInterfaceInvokerDefault
en: Invoker Details
sr: Детаљи позиваоца

note: Template: AdminGenericInterfaceInvokerDefault
en: The name is typically used to call up an operation of a remote web service.
sr: Име се обично користи за покретање операције удаљеног веб сервиса.

note: Template: AdminGenericInterfaceInvokerDefault
en: Please provide a unique name for this web service invoker.
sr: Молимо употребите јединствено име за овог позиваоца веб сервиса.

note: Template: AdminGenericInterfaceInvokerDefault
en: Invoker backend
sr: Позадински приказ позиваоца

note: Template: AdminGenericInterfaceInvokerDefault
en: This OTRS invoker backend module will be called to prepare the data to be sent to the remote system, and to process its response data.
sr: Овај модул позадинског приказа „OTRS” позиваоца биће позван да припреми податке за слање на удаљени систем и да обради податке његовог одговора.

note: Template: AdminGenericInterfaceInvokerDefault
en: Mapping for outgoing request data
sr: Мапирање за излазне податке захтева

note: Template: AdminGenericInterfaceInvokerDefault
en: Configure
sr: Подеси

note: Template: AdminGenericInterfaceInvokerDefault
en: The data from the invoker of OTRS will be processed by this mapping, to transform it to the kind of data the remote system expects.
sr: Подаци из „OTRS” позиваоца биће обрађени овим мапирањем, да би их трансформисали у типове података које удаљени систем очекује.

note: Template: AdminGenericInterfaceInvokerDefault
en: Mapping for incoming response data
sr: Мапирање за улазне податке одговора

note: Template: AdminGenericInterfaceInvokerDefault
en: The response data will be processed by this mapping, to transform it to the kind of data the invoker of OTRS expects.
sr: Подаци одговора из „OTRS” позиваоца биће обрађени овим мапирањем, да би их трансформисали у типове података које удаљени систем очекује..

note: Template: AdminGenericInterfaceInvokerDefault
en: Asynchronous
sr: Асинхрони

note: Template: AdminGenericInterfaceInvokerDefault
en: This invoker will be triggered by the configured events.
sr: Овај позиваоц ће бити активиран преко подешених догађаја.

note: Template: AdminGenericInterfaceInvokerDefault
en: Asynchronous event triggers are handled by the OTRS Scheduler Daemon in background (recommended).
sr: Асинхроним окидачима догађаја управља „OTRS” Планер системски процес у позадини (препоручено).

note: Template: AdminGenericInterfaceInvokerDefault
en: Synchronous event triggers would be processed directly during the web request.
sr: Синхрони окидачи догађаја биће обрађени директно током веб захтева.

note: Template: AdminGenericInterfaceInvokerDefault
en: Save and continue
sr: Сачувај и настави

note: Template: AdminGenericInterfaceInvokerDefault
en: Delete this Invoker
sr: Обриши овог позиваоца

note: Template: AdminGenericInterfaceMappingSimple
en: GenericInterface Mapping Simple for Web Service %s
sr: Општи интерфејс једноставног мапирања за веб сервис %s

note: Template: AdminGenericInterfaceMappingSimple
en: Go back to
sr: Иди назад на

note: Template: AdminGenericInterfaceMappingSimple
en: Mapping Simple
sr: Једноставно мапирање

note: Template: AdminGenericInterfaceMappingSimple
en: Default rule for unmapped keys
sr: Подразумевано правило за немапиране кључеве

note: Template: AdminGenericInterfaceMappingSimple
en: This rule will apply for all keys with no mapping rule.
sr: Ово правило ће се примењивати за све кључеве без правила мапирања.

note: Template: AdminGenericInterfaceMappingSimple
en: Default rule for unmapped values
sr: Подразумевано правило за немапиране вредности

note: Template: AdminGenericInterfaceMappingSimple
en: This rule will apply for all values with no mapping rule.
sr: Ово правило ће се примењивати за све вредности без правила мапирања.

note: Template: AdminGenericInterfaceMappingSimple
en: New key map
sr: Novo mapiranje ključa

note: Template: AdminGenericInterfaceMappingSimple
en: Add key mapping
sr: Додај мапирање кључа

note: Template: AdminGenericInterfaceMappingSimple
en: Mapping for Key
sr: Мапирање за кључ

note: Template: AdminGenericInterfaceMappingSimple
en: Remove key mapping
sr: Уклони мапирање кључа

note: Template: AdminGenericInterfaceMappingSimple
en: Key mapping
sr: Мапирање кључа

note: Template: AdminGenericInterfaceMappingSimple
en: Map key
sr: Мапирај кључ

note: Template: AdminGenericInterfaceMappingSimple
en: matching the
sr: Подударање са

note: Template: AdminGenericInterfaceMappingSimple
en: to new key
sr: на нови кључ

note: Template: AdminGenericInterfaceMappingSimple
en: Value mapping
sr: Вредносно мапирање

note: Template: AdminGenericInterfaceMappingSimple
en: Map value
sr: Мапирај вредност

note: Template: AdminGenericInterfaceMappingSimple
en: to new value
sr: на нову вредност

note: Template: AdminGenericInterfaceMappingSimple
en: Remove value mapping
sr: Уклони мапирање вредности

note: Template: AdminGenericInterfaceMappingSimple
en: New value map
sr: Ново мапирање вредности

note: Template: AdminGenericInterfaceMappingSimple
en: Add value mapping
sr: Додај мапирану вредност

note: Template: AdminGenericInterfaceMappingSimple
en: Do you really want to delete this key mapping?
sr: Да ли стварно желите да обришете ово мапирање кључа?

note: Template: AdminGenericInterfaceMappingSimple
en: Delete this Key Mapping
sr: Обриши мапирање за овај кључ

note: Template: AdminGenericInterfaceMappingXSLT
en: GenericInterface Mapping XSLT for Web Service %s
sr: Општи интерфејс „XSLT” мапирања за веб сервис %s

note: Template: AdminGenericInterfaceMappingXSLT
en: Mapping XML
sr: Мапирање „XML”

note: Template: AdminGenericInterfaceMappingXSLT
en: Template
sr: Шаблон

note: Template: AdminGenericInterfaceMappingXSLT
en: The entered data is not a valid XSLT stylesheet.
sr: Унети подаци нису исправан „XSLT” опис стилова.

note: Template: AdminGenericInterfaceMappingXSLT
en: Insert XSLT stylesheet.
sr: Унеси „XSLT” опис стилова.

note: Template: AdminGenericInterfaceOperationDefault
en: Add new Operation to Web Service %s
sr: Додај нову операцију веб сервису %s

note: Template: AdminGenericInterfaceOperationDefault
en: Change Operation %s of Web Service %s
sr: Промени операцију %s из веб сервиса %s

note: Template: AdminGenericInterfaceOperationDefault
en: Add new operation
sr: Додај нову операцију

note: Template: AdminGenericInterfaceOperationDefault
en: Change operation %s
sr: Промени операцију %s

note: Template: AdminGenericInterfaceOperationDefault
en: Do you really want to delete this operation?
sr: Да ли стварно желите да обришете ову операцију?

note: Template: AdminGenericInterfaceOperationDefault
en: Operation Details
sr: Детаљи операције

note: Template: AdminGenericInterfaceOperationDefault
en: The name is typically used to call up this web service operation from a remote system.
sr: Назив се обично користи за позивање операције веб сервиса из удаљеног система.

note: Template: AdminGenericInterfaceOperationDefault
en: Please provide a unique name for this web service.
sr: Молимо да обезбедите јединствено име за овај веб сервис.

note: Template: AdminGenericInterfaceOperationDefault
en: Mapping for incoming request data
sr: Мапирање за долазне податке захтева

note: Template: AdminGenericInterfaceOperationDefault
en: The request data will be processed by this mapping, to transform it to the kind of data OTRS expects.
sr: Подаци захтева ће бити обрађени кроз мапирање, ради трансформације у облик који „OTRS” очекује.

note: Template: AdminGenericInterfaceOperationDefault
en: Operation backend
sr: Оперативни позадински приказ

note: Template: AdminGenericInterfaceOperationDefault
en: This OTRS operation backend module will be called internally to process the request, generating data for the response.
sr: Овај модул „OTRS” оперативног позадинског приказа ће бити интерно позван да обради захтев, генерисањем података за одговор.

note: Template: AdminGenericInterfaceOperationDefault
en: Mapping for outgoing response data
sr: Мапирање за излазне податке одговора

note: Template: AdminGenericInterfaceOperationDefault
en: The response data will be processed by this mapping, to transform it to the kind of data the remote system expects.
sr: Подаци одговора ће бити обрађени кроз ово мапирање, ради трансформације у облик који удаљени систем очекује.

note: Template: AdminGenericInterfaceOperationDefault
en: Delete this Operation
sr: Обриши ову операцију

note: Template: AdminGenericInterfaceTransportHTTPREST
en: GenericInterface Transport HTTP::REST for Web Service %s
sr: Општи интерфејс транспорта „HTTP::REST” за веб сервис %s

note: Template: AdminGenericInterfaceTransportHTTPREST
en: Network transport
sr: Мрежни транспорт

note: Template: AdminGenericInterfaceTransportHTTPREST
en: Properties
sr: Својства

note: Template: AdminGenericInterfaceTransportHTTPREST
en: Route mapping for Operation
sr: Мапирање руте за операцију

note: Template: AdminGenericInterfaceTransportHTTPREST
en: Define the route that should get mapped to this operation. Variables marked by a ':' will get mapped to the entered name and passed along with the others to the mapping. (e.g. /Ticket/:TicketID).
sr: Дефинише руту која ће бити мапирана на ову операцију. Променљиве обележене са ':' ће бити мапиране на унето име и прослеђене са осталима (нпр. /Ticket/:TicketID).

note: Template: AdminGenericInterfaceTransportHTTPREST
en: Valid request methods for Operation
sr: Важеће методе захтева за операцију

note: Template: AdminGenericInterfaceTransportHTTPREST
en: Limit this Operation to specific request methods. If no method is selected all requests will be accepted.
sr: Ограничи ову опреацију на поједине методе захтева. Ако ни једна метода није изабрана сви захтеви ће бити прихваћени.

note: Template: AdminGenericInterfaceTransportHTTPREST
en: Maximum message length
sr: Највећа дужина поруке

note: Template: AdminGenericInterfaceTransportHTTPREST
en: This field should be an integer number.
sr: Ово поље треба да буде цео број.

note: Template: AdminGenericInterfaceTransportHTTPREST
en: Here you can specify the maximum size (in bytes) of REST messages that OTRS will process.
sr: Овде можете унети максималну величину (у бајтима) „REST” порука које ће „OTRS” да обради.

note: Template: AdminGenericInterfaceTransportHTTPREST
en: Send Keep-Alive
sr: Пошаљи "Keep-Alive"

note: Template: AdminGenericInterfaceTransportHTTPREST
en: This configuration defines if incoming connections should get closed or kept alive.
sr: Конфигурација дефинише да ли долазна конекција треба да се затвори и одржава.

note: Template: AdminGenericInterfaceTransportHTTPREST
en: Host
sr: Домаћин

note: Template: AdminGenericInterfaceTransportHTTPREST
en: Remote host URL for the REST requests.
sr: URL удаљеног уређаја за REST захтеве.

note: Template: AdminGenericInterfaceTransportHTTPREST
en: e.g https://www.otrs.com:10745/api/v1.0 (without trailing backslash)
sr: нпр „https://www.otrs.com:10745/api/v1.0” (без знака \ крају)

note: Template: AdminGenericInterfaceTransportHTTPREST
en: Controller mapping for Invoker
sr: Мапирање контролера за позиваоца

note: Template: AdminGenericInterfaceTransportHTTPREST
en: The controller that the invoker should send requests to. Variables marked by a ':' will get replaced by the data value and passed along with the request. (e.g. /Ticket/:TicketID?UserLogin=:UserLogin&Password=:Password).
sr: Контролер коме ће позивалац прослеђивати захтеве. Променљиве обележене са ':' ће бити замењене њиховим вредностима и прослеђене заједно са захтевом (нпр. /Ticket/:TicketID?UserLogin=:UserLogin&Password=:Password).

note: Template: AdminGenericInterfaceTransportHTTPREST
en: Valid request command for Invoker
sr: Важећа команда захтева за позиваоца

note: Template: AdminGenericInterfaceTransportHTTPREST
en: A specific HTTP command to use for the requests with this Invoker (optional).
sr: Специфична HTTP команда за примену на захтеве са овим позиваоцем (необавезно).

note: Template: AdminGenericInterfaceTransportHTTPREST
en: Default command
sr: Подразумевана команда

note: Template: AdminGenericInterfaceTransportHTTPREST
en: The default HTTP command to use for the requests.
sr: Подразумевена HTTP команда за захтеве.

note: Template: AdminGenericInterfaceTransportHTTPREST
en: Authentication
sr: Аутентификација

note: Template: AdminGenericInterfaceTransportHTTPREST
en: The authentication mechanism to access the remote system.
sr: Механизам аутентификације за пристум удаљеном систему.

note: Template: AdminGenericInterfaceTransportHTTPREST
en: A "-" value means no authentication.
sr: Вредност "-" значи нема аутентификације.

note: Template: AdminGenericInterfaceTransportHTTPREST
en: The user name to be used to access the remote system.
sr: Корисничко име које ће бити коришћено за приступ удаљеном систему.

note: Template: AdminGenericInterfaceTransportHTTPREST
en: The password for the privileged user.
sr: Лозинка за привилегованог корисника.

note: Template: AdminGenericInterfaceTransportHTTPREST
en: Use SSL Options
sr: Користи SSL опције

note: Template: AdminGenericInterfaceTransportHTTPREST
en: Show or hide SSL options to connect to the remote system.
sr: Прикажи или сакриј SSL опције за повезивање са удаљеним системом.

note: Template: AdminGenericInterfaceTransportHTTPREST
en: Certificate File
sr: Сертификат датотеке

note: Template: AdminGenericInterfaceTransportHTTPREST
en: The full path and name of the SSL certificate file.
sr: Цела путања и назив за датотеку SSL сертификата.

note: Template: AdminGenericInterfaceTransportHTTPREST
en: e.g. /opt/otrs/var/certificates/REST/ssl.crt
sr: нпр /opt/otrs/var/certificates/REST/ssl.crt

note: Template: AdminGenericInterfaceTransportHTTPREST
en: Certificate Password File
sr: Сертификат лозинке датотеке

note: Template: AdminGenericInterfaceTransportHTTPREST
en: The full path and name of the SSL key file.
sr: Цела путања и назив за датотеку SSL кључа.

note: Template: AdminGenericInterfaceTransportHTTPREST
en: e.g. /opt/otrs/var/certificates/REST/ssl.key
sr: нпр /opt/otrs/var/certificates/REST/ssl.key

note: Template: AdminGenericInterfaceTransportHTTPREST
en: Certification Authority (CA) File
sr: Датотека сертификационог тела (CA)

note: Template: AdminGenericInterfaceTransportHTTPREST
en: The full path and name of the certification authority certificate file that validates the SSL certificate.
sr: Цела путања и назив сертификационог тела које проверава исправност SSL сертификата.

note: Template: AdminGenericInterfaceTransportHTTPREST
en: e.g. /opt/otrs/var/certificates/REST/CA/ca.file
sr: нпр /opt/otrs/var/certificates/REST/CA/ca.file

note: Template: AdminGenericInterfaceTransportHTTPSOAP
en: GenericInterface Transport HTTP::SOAP for Web Service %s
sr: Општи интерфејс транспорта HTTP::SOAP за веб сервис %s

note: Template: AdminGenericInterfaceTransportHTTPSOAP
en: Endpoint
sr: Крајња тачка

note: Template: AdminGenericInterfaceTransportHTTPSOAP
en: URI to indicate a specific location for accessing a service.
sr: URI за идентификацију специфичне локације за приступ сервису.

note: Template: AdminGenericInterfaceTransportHTTPSOAP
en: e.g. http://local.otrs.com:8000/Webservice/Example
sr: нпр. http://local.otrs.com:8000/Webservice/Example

note: Template: AdminGenericInterfaceTransportHTTPSOAP
en: Namespace
sr: Пртостор имена

note: Template: AdminGenericInterfaceTransportHTTPSOAP
en: URI to give SOAP methods a context, reducing ambiguities.
sr: URI који даје контекст SOAP методама, смањује двосмислености.

note: Template: AdminGenericInterfaceTransportHTTPSOAP
en: e.g urn:otrs-com:soap:functions or http://www.otrs.com/GenericInterface/actions
sr: нпр. urn:otrs-com:soap:functions или http://www.otrs.com/GenericInterface/actions

note: Template: AdminGenericInterfaceTransportHTTPSOAP
en: Request name scheme
sr: Захтев за шему имена

note: Template: AdminGenericInterfaceTransportHTTPSOAP
en: Select how SOAP request function wrapper should be constructed.
sr: Изаберите како ће бити конструисан омотач функције „SOAP” захтева.

note: Template: AdminGenericInterfaceTransportHTTPSOAP
en: 'FunctionName' is used as example for actual invoker/operation name.
sr: „НазивФункције” се користи као пример за стварно име позиваоца/операције.

note: Template: AdminGenericInterfaceTransportHTTPSOAP
en: 'FreeText' is used as example for actual configured value.
sr: „Слободан текст” се користи као пример за стварну подешену вредност.

note: Template: AdminGenericInterfaceTransportHTTPSOAP
en: Response name free text
sr: Слободан текст имена одговора

note: Template: AdminGenericInterfaceTransportHTTPSOAP
en: Text to be used to as function wrapper name suffix or replacement.
sr: Текст који ће бити кориштен као наставак имена или замена омотача функције.

note: Template: AdminGenericInterfaceTransportHTTPSOAP
en: Please consider XML element naming restrictions (e.g. don't use '<' and '&').
sr: Молимо да узмете у обзир „XML” оганичења именовања (нпр немојте користити „<” и „&”).

note: Template: AdminGenericInterfaceTransportHTTPSOAP
en: Response name scheme
sr: Шема имена одговора

note: Template: AdminGenericInterfaceTransportHTTPSOAP
en: Select how SOAP response function wrapper should be constructed.
sr: Изаберите како ће бити конструисан омотач функције „SOAP” одговора.

note: Template: AdminGenericInterfaceTransportHTTPSOAP
en: Here you can specify the maximum size (in bytes) of SOAP messages that OTRS will process.
sr: Овде можете унети максималну величину (у бајтима) „SOAP” порука које ће „OTRS” да обради.

note: Template: AdminGenericInterfaceTransportHTTPSOAP
en: Encoding
sr: Кодни распоред

note: Template: AdminGenericInterfaceTransportHTTPSOAP
en: The character encoding for the SOAP message contents.
sr: Кодни распоред знакова за садржај SOAP поруке.

note: Template: AdminGenericInterfaceTransportHTTPSOAP
en: e.g utf-8, latin1, iso-8859-1, cp1250, Etc.
sr: нпр. utf-8, latin1, iso-8859-1, cp1250, ...

note: Template: AdminGenericInterfaceTransportHTTPSOAP
en: SOAPAction
sr: SOAP акција

note: Template: AdminGenericInterfaceTransportHTTPSOAP
en: Set to "Yes" to send a filled SOAPAction header.
sr: Изабери "Да" за слање попуњеног заглавља SOAP акције.

note: Template: AdminGenericInterfaceTransportHTTPSOAP
en: Set to "No" to send an empty SOAPAction header.
sr: Изабери "Не" за слање празног заглавља SOAP акције.

note: Template: AdminGenericInterfaceTransportHTTPSOAP
en: SOAPAction separator
sr: Сепаратор SOAP акције

note: Template: AdminGenericInterfaceTransportHTTPSOAP
en: Character to use as separator between name space and SOAP method.
sr: Знак који ће се користити као сепаратор између простора имена и SOAP методе.

note: Template: AdminGenericInterfaceTransportHTTPSOAP
en: Usually .Net web services uses a "/" as separator.
sr: Обично .Нет веб сервиси користе "/" као сепаратор.

note: Template: AdminGenericInterfaceTransportHTTPSOAP
en: Proxy Server
sr: Proxy сервер

note: Template: AdminGenericInterfaceTransportHTTPSOAP
en: URI of a proxy server to be used (if needed).
sr: URI од proxy сервера да буде коришћен (ако је потребно).

note: Template: AdminGenericInterfaceTransportHTTPSOAP
en: e.g. http://proxy_hostname:8080
sr: нпр. http://proxy_hostname:8080

note: Template: AdminGenericInterfaceTransportHTTPSOAP
en: Proxy User
sr: Proxy корисник

note: Template: AdminGenericInterfaceTransportHTTPSOAP
en: The user name to be used to access the proxy server.
sr: Корисничко име које ће се користити за приступ proxy серверу.

note: Template: AdminGenericInterfaceTransportHTTPSOAP
en: Proxy Password
sr: Proxy лозинка

note: Template: AdminGenericInterfaceTransportHTTPSOAP
en: The password for the proxy user.
sr: Лозинка за proxy корисника

note: Template: AdminGenericInterfaceTransportHTTPSOAP
en: The full path and name of the SSL certificate file (must be in .p12 format).
sr: Цела путања и назив за датотеку SSL сертификата (мора бити у .p12 формату).

note: Template: AdminGenericInterfaceTransportHTTPSOAP
en: e.g. /opt/otrs/var/certificates/SOAP/certificate.p12
sr: нпр. /opt/otrs/var/certificates/SOAP/certificate.p12

note: Template: AdminGenericInterfaceTransportHTTPSOAP
en: The password to open the SSL certificate.
sr: Лозинка за отварање SSL сертификата

note: Template: AdminGenericInterfaceTransportHTTPSOAP
en: The full path and name of the certification authority certificate file that validates SSL certificate.
sr: Цела путања и назив сертификационог тела које провера исправност SSL сертификата.

note: Template: AdminGenericInterfaceTransportHTTPSOAP
en: e.g. /opt/otrs/var/certificates/SOAP/CA/ca.pem
sr: нпр. /opt/otrs/var/certificates/SOAP/CA/ca.pem

note: Template: AdminGenericInterfaceTransportHTTPSOAP
en: Certification Authority (CA) Directory
sr: Директоријум сертификационог тела (CA)

note: Template: AdminGenericInterfaceTransportHTTPSOAP
en: The full path of the certification authority directory where the CA certificates are stored in the file system.
sr: Цела путања директоријума сертификационог тела где се складиште CA сертификати у систему датотека.

note: Template: AdminGenericInterfaceTransportHTTPSOAP
en: e.g. /opt/otrs/var/certificates/SOAP/CA
sr: нпр. /opt/otrs/var/certificates/SOAP/CA

note: Template: AdminGenericInterfaceTransportHTTPSOAP
en: Sort options
sr: Опције сортирања

note: Template: AdminGenericInterfaceTransportHTTPSOAP
en: Add new first level element
sr: Додај нови елемент првог нивоа

note: Template: AdminGenericInterfaceTransportHTTPSOAP
en: Element
sr: Елемент

note: Template: AdminGenericInterfaceTransportHTTPSOAP
en: Outbound sort order for xml fields (structure starting below function name wrapper) - see documentation for SOAP transport.
sr: Одлазни редослед сортирања за XML поља (структура испод назива омотача функције) - погледајте документацију за „SOAP” транспорт.

note: Template: AdminGenericInterfaceWebservice
en: GenericInterface Web Service Management
sr: Управљање оштим интерфејсом веб сервиса

note: Template: AdminGenericInterfaceWebservice
en: Add web service
sr: Додај веб сервис

note: Template: AdminGenericInterfaceWebservice
en: Clone web service
sr: Клонирај веб сервис

note: Template: AdminGenericInterfaceWebservice
en: The name must be unique.
sr: Име мора бити јединствено.

note: Template: AdminGenericInterfaceWebservice
en: Clone
sr: Клонирај

note: Template: AdminGenericInterfaceWebservice
en: Export web service
sr: Извези веб сервис

note: Template: AdminGenericInterfaceWebservice
en: Import web service
sr: Увези веб сервис

note: Template: AdminGenericInterfaceWebservice
en: Configuration File
sr: Конфигурациона датотека

note: Template: AdminGenericInterfaceWebservice
en: The file must be a valid web service configuration YAML file.
sr: Датотека мора да буде важећа YAML конфигурациона датотека веб сервиса.

note: Template: AdminGenericInterfaceWebservice
en: Import
sr: Увези

note: Template: AdminGenericInterfaceWebservice
en: Configuration history
sr: Историјат конфигурисања

note: Template: AdminGenericInterfaceWebservice
en: Delete web service
sr: Обриши веб сервис

note: Template: AdminGenericInterfaceWebservice
en: Do you really want to delete this web service?
sr: Да ли стварно желите да обришете овај веб сервис?

note: Template: AdminGenericInterfaceWebservice
en: Example Web Services
sr: Пример веб сервиса

note: Template: AdminGenericInterfaceWebservice
en: Import example web service
sr: Увези пример веб сервиса

note: Template: AdminGenericInterfaceWebservice
en: After you save the configuration you will be redirected again to the edit screen.
sr: Након снимања конфигурације бићете поново преусмерени на приказ екрана за уређивање.

note: Template: AdminGenericInterfaceWebservice
en: If you want to return to overview please click the "Go to overview" button.
sr: Ако желите да се вратите на преглед, молимо да кликнете на дугме "Иди на преглед".

note: Template: AdminGenericInterfaceWebservice
en: Web Service List
sr: Листа веб сервиса

note: Template: AdminGenericInterfaceWebservice
en: Remote system
sr: Удаљени систем

note: Template: AdminGenericInterfaceWebservice
en: Provider transport
sr: Транспорт провајдера

note: Template: AdminGenericInterfaceWebservice
en: Requester transport
sr: Транспорт потражиоца

note: Template: AdminGenericInterfaceWebservice
en: Debug threshold
sr: Праг уклањања грешака

note: Template: AdminGenericInterfaceWebservice
en: In provider mode, OTRS offers web services which are used by remote systems.
sr: У режиму провајдера, „OTRS” нуди веб сервисе који се користе од стране удаљених система.

note: Template: AdminGenericInterfaceWebservice
en: In requester mode, OTRS uses web services of remote systems.
sr: У режиму наручиоца, „OTRS” користи веб сервисе удаљених система.

note: Template: AdminGenericInterfaceWebservice
en: Operations are individual system functions which remote systems can request.
sr: Операције су индивидуалне системске функције које удаљени системи могу да захтевају.

note: Template: AdminGenericInterfaceWebservice
en: Invokers prepare data for a request to a remote web service, and process its response data.
sr: Позиваоци припремају податке за захтев на удаљеном wеб сервису и обрађују податке његових одговора.

note: Template: AdminGenericInterfaceWebservice
en: Controller
sr: Контролер

note: Template: AdminGenericInterfaceWebservice
en: Inbound mapping
sr: Улазно мапирање

note: Template: AdminGenericInterfaceWebservice
en: Outbound mapping
sr: Излазно мапирање

note: Template: AdminGenericInterfaceWebservice
en: Delete this action
sr: Обриши ову акцију

note: Template: AdminGenericInterfaceWebservice
en: At least one %s has a controller that is either not active or not present, please check the controller registration or delete the %s
sr: Најмање један %s има контролер који или није активан или није присутан, молимо проверите регистрацију контролера или избришите %s

note: Template: AdminGenericInterfaceWebservice
en: Delete webservice
sr: Обриши веб сервис

note: Template: AdminGenericInterfaceWebservice
en: Delete operation
sr: Обриши операцију

note: Template: AdminGenericInterfaceWebservice
en: Delete invoker
sr: Обриши позиваоца

note: Template: AdminGenericInterfaceWebservice
en: Clone webservice
sr: Клонирај веб сервис

note: Template: AdminGenericInterfaceWebservice
en: Import webservice
sr: Увези веб сервис

note: Template: AdminGenericInterfaceWebserviceHistory
en: GenericInterface Configuration History for Web Service %s
sr: Историјат конфигурације општег интерфејса за веб сервис %s

note: Template: AdminGenericInterfaceWebserviceHistory
en: Go back to Web Service
sr: Вратите се на веб сервис

note: Template: AdminGenericInterfaceWebserviceHistory
en: Here you can view older versions of the current web service's configuration, export or even restore them.
sr: Овде можете видети старије верзије конфигурације актуелног веб сервиса, експортовати их или их обновити.

note: Template: AdminGenericInterfaceWebserviceHistory
en: Configuration History List
sr: Листа - историјат конфигурације

note: Template: AdminGenericInterfaceWebserviceHistory
en: Version
sr: Верзија

note: Template: AdminGenericInterfaceWebserviceHistory
en: Create time
sr: Време креирања

note: Template: AdminGenericInterfaceWebserviceHistory
en: Select a single configuration version to see its details.
sr: Изабери само једну конфигурациону верзију за преглед њених детаља.

note: Template: AdminGenericInterfaceWebserviceHistory
en: Export web service configuration
sr: Извези конфигурацију веб сервиса

note: Template: AdminGenericInterfaceWebserviceHistory
en: Restore web service configuration
sr: Обнови конфигурацију веб сервиса

note: Template: AdminGenericInterfaceWebserviceHistory
en: Do you really want to restore this version of the web service configuration?
sr: Да ли стварно желите да вратите ову верзију конфигурације веб сервиса?

note: Template: AdminGenericInterfaceWebserviceHistory
en: Your current web service configuration will be overwritten.
sr: Актуелна конфигурација веб сервиса биће преписана.

note: Template: AdminGenericInterfaceWebserviceHistory
en: Restore
sr: Обнови

note: Template: AdminGroup
en: WARNING: When you change the name of the group 'admin', before making the appropriate changes in the SysConfig, you will be locked out of the administrations panel! If this happens, please rename the group back to admin per SQL statement.
sr: УПОЗОРЕЊЕ: Ако промените име групе 'admin' пре адекватног подешавања у системској конфигурацији, изгубићете приступ административном панелу! Уколико се то деси, вратите име групи у "admin" помоћу SQL команде.

note: Template: AdminGroup
en: Group Management
sr: Управљање групама

note: Template: AdminGroup
en: Add group
sr: Додај групу

note: Template: AdminGroup
en: The admin group is to get in the admin area and the stats group to get stats area.
sr: "admin" група служи за приступ администрационом простору, а "stats" група простору статистике.

note: Template: AdminGroup
en: Create new groups to handle access permissions for different groups of agent (e. g. purchasing department, support department, sales department, ...).
sr: Направи нове групе за руковање правима приступа разним групама оператера (нпр. одељење набавке, техничка подршка, продаја, ...).

note: Template: AdminGroup
en: It's useful for ASP solutions.
sr: Корисно ASP решења.

note: Template: AdminGroup
en: total
sr: укупно

note: Template: AdminGroup
en: Add Group
sr: Додај групу

note: Template: AdminGroup
en: Edit Group
sr: Уреди групу

note: Template: AdminLog
en: System Log
sr: Системски лог

note: Template: AdminLog
en: Here you will find log information about your system.
sr: Овде ћете наћи лог информације о вашем систему.

note: Template: AdminLog
en: Hide this message
sr: Сакриј ову поруку

note: Template: AdminLog
en: Recent Log Entries
sr: Последњи лог уноси

note: Template: AdminMailAccount
en: Mail Account Management
sr: Управљање имејл налозима

note: Template: AdminMailAccount
en: Add mail account
sr: Додај имејл налог

note: Template: AdminMailAccount
en: All incoming emails with one account will be dispatched in the selected queue!
sr: Све долазне поруке са једног имејл налога ће бити усмерене у изабрани ред!

note: Template: AdminMailAccount
en: If your account is trusted, the already existing X-OTRS header at arrival time (for priority, ...) will be used! PostMaster filter will be used anyway.
sr: Ако је ваш налог од поверења, користиће се постојећа „X-OTRS” заглавља! „PostMaster” филтери се користе увек.

note: Template: AdminMailAccount
en: Delete account
sr: Обриши налог

note: Template: AdminMailAccount
en: Fetch mail
sr: Преузми пошту

note: Template: AdminMailAccount
en: Add Mail Account
sr: Додај имејл налог

note: Template: AdminMailAccount
en: Example: mail.example.com
sr: Пример: mail.example.com

note: Template: AdminMailAccount
en: IMAP Folder
sr: IMAP фолдер

note: Template: AdminMailAccount
en: Only modify this if you need to fetch mail from a different folder than INBOX.
sr: Ово измените само ако је потребно примити пошту из другог фолдера, а не из INBOX-а.

note: Template: AdminMailAccount
en: Trusted
sr: Од поверења

note: Template: AdminMailAccount
en: Dispatching
sr: Отпрема

note: Template: AdminMailAccount
en: Edit Mail Account
sr: Уреди мејл налог

note: Template: AdminNavigationBar
en: Admin
sr: Админ

note: Template: AdminNavigationBar
en: Agent Management
sr: Управљање оператерима

note: Template: AdminNavigationBar
en: Queue Settings
sr: Подешавање редова

note: Template: AdminNavigationBar
en: Ticket Settings
sr: Подешавање тикета

note: Template: AdminNavigationBar
en: System Administration
sr: Администрација система

note: Template: AdminNavigationBar
en: Online Admin Manual
sr: Административно упутство на мрежи

note: Template: AdminNotificationEvent
en: Ticket Notification Management
sr: Управљање обавештењима о тикетима

note: Template: AdminNotificationEvent
en: Add notification
sr: Додај обавештење

note: Template: AdminNotificationEvent
en: Export Notifications
sr: Обавештења о извозу

note: Template: AdminNotificationEvent
en: Configuration Import
sr: Увоз конфигурације

note: Template: AdminNotificationEvent
en: Here you can upload a configuration file to import Ticket Notifications to your system. The file needs to be in .yml format as exported by the Ticket Notification module.
sr: Овде можете послати конфигурациону датотеку за увоз обавештења о тикету у ваш систем. Датотека мора бити у „.yml” формату ако се извози од стране модула за обавештења о тикету.

note: Template: AdminNotificationEvent
en: Overwrite existing notifications?
sr: Препиши преко постојећих обавештења?

note: Template: AdminNotificationEvent
en: Upload Notification configuration
sr: Отпреми конфигурацију обавештавања

note: Template: AdminNotificationEvent
en: Import Notification configuration
sr: Увези конфигурацију обавештења

note: Template: AdminNotificationEvent
en: Delete this notification
sr: Обриши ово обавештење

note: Template: AdminNotificationEvent
en: Do you really want to delete this notification?
sr: Да ли стварно желите да обришете ово обавештење?

note: Template: AdminNotificationEvent
en: Add Notification
sr: Додај Обавештење

note: Template: AdminNotificationEvent
en: Edit Notification
sr: Уреди обавештење

note: Template: AdminNotificationEvent
en: Show in agent preferences
sr: Приказано у оператерским поставкама.

note: Template: AdminNotificationEvent
en: Agent preferences tooltip
sr: Порука за оператерска подешавања

note: Template: AdminNotificationEvent
en: This message will be shown on the agent preferences screen as a tooltip for this notification.
sr: Ова порука ће бити приказана на екрану оператерских подешавања као испомоћ.

note: Template: AdminNotificationEvent
en: Here you can choose which events will trigger this notification. An additional ticket filter can be applied below to only send for ticket with certain criteria.
sr: Овде можете изабрати који догађаји ће покренути обавештавање. Додатни филтер за тикете може бити примењен ради слања само за тикете по одређеном критеријуму.

note: Template: AdminNotificationEvent
en: Ticket Filter
sr: Филтер тикета

note: Template: AdminNotificationEvent
en: Article Filter
sr: Филтер чланка

note: Template: AdminNotificationEvent
en: Only for ArticleCreate and ArticleSend event
sr: Само за догађај креирање чланка и слање чланка

note: Template: AdminNotificationEvent
en: Article type
sr: Тип чланка

note: Template: AdminNotificationEvent
en: If ArticleCreate or ArticleSend is used as a trigger event, you need to specify an article filter as well. Please select at least one of the article filter fields.
sr: Ако се користе догађаји креирање чланка и слање чланка, неопходно је дефинисати филтер чланка. Молим вас селектујте бар једно поље за филтер чланка.

note: Template: AdminNotificationEvent
en: Article sender type
sr: Тип пошиљаоца чланка

note: Template: AdminNotificationEvent
en: Subject match
sr: Поклапање предмета

note: Template: AdminNotificationEvent
en: Body match
sr: Поклапање садржаја

note: Template: AdminNotificationEvent
en: Include attachments to notification
sr: Укључи прилоге уз обавштење

note: Template: AdminNotificationEvent
en: Recipients
sr: Промаоци

note: Template: AdminNotificationEvent
en: Send to
sr: Пошаљи за

note: Template: AdminNotificationEvent
en: Send to these agents
sr: Пошаљи овим оператерима

note: Template: AdminNotificationEvent
en: Send to all group members
sr: Пошаљи свим члановима групе

note: Template: AdminNotificationEvent
en: Send to all role members
sr: Пошаљи свим припадницима улоге

note: Template: AdminNotificationEvent
en: Send on out of office
sr: Пошаљи и кад је ван канцеларије

note: Template: AdminNotificationEvent
en: Also send if the user is currently out of office.
sr: Такође пошаљи и када је корисник ван канцеларије.

note: Template: AdminNotificationEvent
en: Once per day
sr: Једном дневно

note: Template: AdminNotificationEvent
en: Notify user just once per day about a single ticket using a selected transport.
sr: Обавети корисника само једном дневно о поједином тикету коришћењем изабраног транспорта.

note: Template: AdminNotificationEvent
en: Notification Methods
sr: Методе обавештавања

note: Template: AdminNotificationEvent
en: These are the possible methods that can be used to send this notification to each of the recipients. Please select at least one method below.
sr: Ово су могуће методе које се могу користити за слање обавештења сваком примаоцу. Молимо вас да изаберете бар једну методу од понуђених.

note: Template: AdminNotificationEvent
en: Enable this notification method
sr: Активирај овај метод обавештавања

note: Template: AdminNotificationEvent
en: Transport
sr: Транспорт

note: Template: AdminNotificationEvent
en: At least one method is needed per notification.
sr: Потребан је најмање један метод по обавештењу.

note: Template: AdminNotificationEvent
en: Active by default in agent preferences
sr:  Подразумевано активно у оператерским поставкама.

note: Template: AdminNotificationEvent
en: This is the default value for assigned recipient agents who didn't make a choice for this notification in their preferences yet. If the box is enabled, the notification will be sent to such agents.
sr: Ово је подразумевана вредност за придружене оператере примаоце који за ово обавештење у својим поставкама нису још направили избор. Ако је бокс активиран, обавештење ће бити послато таквим оператерима.

note: Template: AdminNotificationEvent
en: This feature is currently not available.
sr: Ово својство тренутно није доступно.

note: Template: AdminNotificationEvent
en: No data found
sr: Ништа није пронађено

note: Template: AdminNotificationEvent
en: No notification method found.
sr: Није пронађена метода обавештавања.

note: Template: AdminNotificationEvent
en: Notification Text
sr: Текст обавештења

note: Template: AdminNotificationEvent
en: This language is not present or enabled on the system. This notification text could be deleted if it is not needed anymore.
sr: Овај језик није присутан или укључен на систему. Ово обавештење може бити избрисано уколико више није неопходно.

note: Template: AdminNotificationEvent
en: Remove Notification Language
sr: Уклони језик обавештења

note: Template: AdminNotificationEvent
en: Message body
sr: Садржај поруке

note: Template: AdminNotificationEvent
en: Add new notification language
sr: Уклони нови језик обавештења

note: Template: AdminNotificationEvent
en: Do you really want to delete this notification language?
sr: Да ли заиста желите да избришете овај језик за обавештења?

note: Template: AdminNotificationEvent
en: Notifications are sent to an agent or a customer.
sr: Обавештење послато оператеру или клијенту.

note: Template: AdminNotificationEvent
en: To get the first 20 character of the subject (of the latest agent article).
sr: Да видите првих 20 слова предмета (последњег чланка оператера).

note: Template: AdminNotificationEvent
en: To get the first 5 lines of the body (of the latest agent article).
sr: Да видите првих 5 линија поруке (последњег чланка оператера).

note: Template: AdminNotificationEvent
en: To get the first 20 character of the subject (of the latest customer article).
sr: Да видите првих 20 слова предмета (последњег чланка клијента).

note: Template: AdminNotificationEvent
en: To get the first 5 lines of the body (of the latest customer article).
sr: Да видите првих 5 линија поруке (последњег чланка клијента).

note: Template: AdminNotificationEvent
en: Attributes of the current ticket owner user data
sr: Атрибути података корисника власника актуелног тикета

note: Template: AdminNotificationEvent
en: Attributes of the current ticket responsible user data
sr: Атрибути података одговорног корисника актуелног тикета

note: Template: AdminNotificationEvent
en: Attributes of the current agent user who requested this action
sr: Атрибути актуелног корисника оператера који је тражио ову акцију

note: Template: AdminNotificationEvent
en: Attributes of the recipient user for the notification
sr: Атрибути корисника примаоца за обавештење

note: Template: AdminNotificationEvent
en: Ticket dynamic fields display values, useful for Dropdown and Multiselect fields
sr: Приказане вредности динамичких поља, корисно за падајућа и поља са вишеструким избором.

note: Template: AdminNotificationEvent
en: Example notification
sr: Пример обавештења

note: Template: AdminNotificationEventTransportEmailSettings
en: Additional recipient email addresses
sr: Имејл адреса додатног примаоца

note: Template: AdminNotificationEventTransportEmailSettings
en: Notification article type
sr: Тип чланка обавештења

note: Template: AdminNotificationEventTransportEmailSettings
en: An article will be created if the notification is sent to the customer or an additional email address.
sr: Чланак је креиран и обавештење послато клијенту или на другу имејл адресу.

note: Template: AdminNotificationEventTransportEmailSettings
en: Email template
sr: Имејл шаблон

note: Template: AdminNotificationEventTransportEmailSettings
en: Use this template to generate the complete email (only for HTML emails).
sr: Употребите овај шаблон за генерисање комплетног имејла (само за „HTML” имејлове).

note: Template: AdminOTRSBusinessInstalled
en: Manage %s
sr: Управљај са %s

note: Template: AdminOTRSBusinessInstalled
en: Downgrade to OTRS Free
sr: Повратак на бесплатну верзију „OTRS”

note: Template: AdminOTRSBusinessInstalled
en: Read documentation
sr: Прочитај документацију

note: Template: AdminOTRSBusinessInstalled
en: %s makes contact regularly with cloud.otrs.com to check on available updates and the validity of the underlying contract.
sr: %s редовно се повезује са „cloud.otrs.com” за проверу доступних ажурирања и исправности интерних уговора.

note: Template: AdminOTRSBusinessInstalled
en: Unauthorized Usage Detected
sr: Детектована неовлаштена употреба

note: Template: AdminOTRSBusinessInstalled
en: This system uses the %s without a proper license! Please make contact with %s to renew or activate your contract!
sr: Овај систем користи %s без адекватне лиценце! Молимо да контактирате %s за обнову или активацију вашег уговора!

note: Template: AdminOTRSBusinessInstalled
en: %s not Correctly Installed
sr: %s није коректно инсталирана

note: Template: AdminOTRSBusinessInstalled
en: Your %s is not correctly installed. Please reinstall it with the button below.
sr: Ваш %s није коректно инсталиран. Молимо да реинсталирате путем дугмета испод.

note: Template: AdminOTRSBusinessInstalled
en: Reinstall %s
sr: Реинсталирај %s

note: Template: AdminOTRSBusinessInstalled
en: Your %s is not correctly installed, and there is also an update available.
sr: Ваш %s није коректно инсталиран, а и ажурирање је доступно.

note: Template: AdminOTRSBusinessInstalled
en: You can either reinstall your current version or perform an update with the buttons below (update recommended).
sr: Можете реинсталирати актуелну верзију или извршити ажурирање путем дугмета испод (препоручује се ажурирање).

note: Template: AdminOTRSBusinessInstalled
en: Update %s
sr: Ажурирај %s

note: Template: AdminOTRSBusinessInstalled
en: %s Not Yet Available
sr: %s није још доступно

note: Template: AdminOTRSBusinessInstalled
en: %s will be available soon.
sr: %s ће бити ускоро доступно

note: Template: AdminOTRSBusinessInstalled
en: %s Update Available
sr: %s доступно ажурирање

note: Template: AdminOTRSBusinessInstalled
en: An update for your %s is available! Please update at your earliest!
sr: Ажурирање за ваш %s је доступно! Молимо вас да ажурирате што пре!

note: Template: AdminOTRSBusinessInstalled
en: %s Correctly Deployed
sr: %s коректно распоређено

note: Template: AdminOTRSBusinessInstalled
en: Congratulations, your %s is correctly installed and up to date!
sr: Честитамо, ваш %s је коректно инсталиран и ажуран!

note: Template: AdminOTRSBusinessNotInstalled
en: %s will be available soon. Please check again in a few days.
sr: %s ће бити доступна ускоро. Молимо, проверите поново за неколико дана.

note: Template: AdminOTRSBusinessNotInstalled
en: Please have a look at %s for more information.
sr: Молимо да погледате  %s за више информација.

note: Template: AdminOTRSBusinessNotInstalled
en: Your OTRS Free is the base for all future actions. Please register first before you continue with the upgrade process of %s!
sr: Ваш „OTRS Free” је основа за све будуће активности. Молимо вас да се региструјете пре него што наставите са процесом ажурирања %s!

note: Template: AdminOTRSBusinessNotInstalled
en: Before you can benefit from %s, please contact %s to get your %s contract.
sr: Пре него вам %s буде користан, молимо да контактирате %s да бисте добили %s уговор.

note: Template: AdminOTRSBusinessNotInstalled
en: Connection to cloud.otrs.com via HTTPS couldn't be established. Please make sure that your OTRS can connect to cloud.otrs.com via port 443.
sr: Конекција према cloud.otrs.com преко HTTPS није могла бити успостављена. Молимо осигурајте да ваш „OTRS” може да се повеже са cloud.otrs.com преко порта 443.

note: Template: AdminOTRSBusinessNotInstalled
en: With your existing contract you can only use a small part of the %s.
sr: Са вашим садашњим уговором можете користити само мали део од %s.

note: Template: AdminOTRSBusinessNotInstalled
en: If you would like to take full advantage of the %s get your contract upgraded now! Contact %s.
sr: Ако желите да искористите све предности %s потребно је да ажурирате ваш уговор! Контактирајте %s.

note: Template: AdminOTRSBusinessUninstall
en: Cancel downgrade and go back
sr: Поништи повратак на стару верзију и врати се назад

note: Template: AdminOTRSBusinessUninstall
en: Go to OTRS Package Manager
sr: Иди на „OTRS” управљање пакетима

note: Template: AdminOTRSBusinessUninstall
en: Sorry, but currently you can't downgrade due to the following packages which depend on %s:
sr: Нажалост, тренутно не можете да се вратите на стару верзију због следећих пакета који зависе од %s:

note: Template: AdminOTRSBusinessUninstall
en: Vendor
sr: Продавац

note: Template: AdminOTRSBusinessUninstall
en: Please uninstall the packages first using the package manager and try again.
sr: Молимо вас да прво деинсталирате пакете кроз управљач пакетима па да покушате поново.

note: Template: AdminOTRSBusinessUninstall
en: You are about to downgrade to OTRS Free and will lose the following features and all data related to these:
sr: Вратићете се на стару верзију бесплатног „OTRS” и изгубићете следећа својства и податке повезане са:

note: Template: AdminOTRSBusinessUninstall
en: Chat
sr: Ћаскање

note: Template: AdminOTRSBusinessUninstall
en: Report Generator
sr: Генератор извештаја

note: Template: AdminOTRSBusinessUninstall
en: Timeline view in ticket zoom
sr: Детаљни приказ тикета на временској линији

note: Template: AdminOTRSBusinessUninstall
en: DynamicField ContactWithData
sr: Динамичко поље „Контакт са подацима”

note: Template: AdminOTRSBusinessUninstall
en: DynamicField Database
sr: База података динамичких поља

note: Template: AdminOTRSBusinessUninstall
en: SLA Selection Dialog
sr: Дијалог избора „SLA”

note: Template: AdminOTRSBusinessUninstall
en: Ticket Attachment View
sr: Преглед прилога уз тикет

note: Template: AdminOTRSBusinessUninstall
en: The %s skin
sr: Изглед %s

note: Template: AdminPGP
en: PGP Management
sr: Управљање PGP кључевима

note: Template: AdminPGP
en: PGP support is disabled
sr: „PGP” подршка је онемогућена

note: Template: AdminPGP
en: To be able to use PGP in OTRS, you have to enable it first.
sr: Да би могли да користите „PGP” у „OTRS”, морате га прво омогућити.

note: Template: AdminPGP
en: Enable PGP support
sr: Омогући „SMIME” подршку

note: Template: AdminPGP
en: Faulty PGP configuration
sr: Неисправна „PGP” конфигурација

note: Template: AdminPGP
en: PGP support is enabled, but the relevant configuration contains errors. Please check the configuration using the button below.
sr: „PGP” подршка ја омогућена али релевантна конфигурација садржи грешке. Молимо да проверите конфигурацију притиском на дугме испод.

note: Template: AdminPGP
en: Configure it here!
sr: Подесите то овде!

note: Template: AdminPGP
en: Check PGP configuration
sr: Провери „PGP” конфигурацију

note: Template: AdminPGP
en: Add PGP key
sr: Додај PGP кључ

note: Template: AdminPGP
en: In this way you can directly edit the keyring configured in SysConfig.
sr: На овај начин можете директно уређивати комплет кључева подешен у SysConfig (системским конфигурацијама).

note: Template: AdminPGP
en: Introduction to PGP
sr: Увод у PGP

note: Template: AdminPGP
en: Result
sr: Резултат

note: Template: AdminPGP
en: Identifier
sr: Идентификатор

note: Template: AdminPGP
en: Bit
sr: Бит

note: Template: AdminPGP
en: Fingerprint
sr: Отисак

note: Template: AdminPGP
en: Expires
sr: Истиче

note: Template: AdminPGP
en: Delete this key
sr: Обриши овај кључ

note: Template: AdminPGP
en: Add PGP Key
sr: Додај PGP кључ

note: Template: AdminPGP
en: PGP key
sr: PGP кључ

note: Template: AdminPackageManager
en: Package Manager
sr: Управљање пакетима

note: Template: AdminPackageManager
en: Uninstall package
sr: Деинсталирај пакет

note: Template: AdminPackageManager
en: Do you really want to uninstall this package?
sr: Да ли стварно желите да деинсталирате овај пакет?

note: Template: AdminPackageManager
en: Reinstall package
sr: Инсталирај пакет поново

note: Template: AdminPackageManager
en: Do you really want to reinstall this package? Any manual changes will be lost.
sr: Да ли стварно желите да поново инсталирате овај пакет? Све ручне промене ће бити изгубљене.

note: Template: AdminPackageManager
en: Continue
sr: Настави

note: Template: AdminPackageManager
en: Please make sure your database accepts packages over %s MB in size (it currently only accepts packages up to %s MB). Please adapt the max_allowed_packet setting of your database in order to avoid errors.
sr: Молимо вас да будете сигурни да ваша база података прихвата пакете величине преко %s MB (тренутно прихвата само пакете до %s MB).Молимо прилагодите подешавања "max_allowed_packet" на вашој бази података, да би сте избегли грешке.

note: Template: AdminPackageManager
en: Install
sr: Инсталирај

note: Template: AdminPackageManager
en: Install Package
sr: Инсталирај пакет

note: Template: AdminPackageManager
en: Update repository information
sr: Ажурирај информације о спремишту

note: Template: AdminPackageManager
en: Cloud services are currently disabled.
sr: Сервиси у облаку су тренутно деактивирани.

note: Template: AdminPackageManager
en: Enable cloud services
sr: Активирај сервисе у облаку

note: Template: AdminPackageManager
en: Online Repository
sr: Мрежно спремиште

note: Template: AdminPackageManager
en: Module documentation
sr: Документација модула

note: Template: AdminPackageManager
en: Upgrade
sr: Ажурирање

note: Template: AdminPackageManager
en: Local Repository
sr: Локално спремиште

note: Template: AdminPackageManager
en: This package is verified by OTRSverify (tm)
sr: Овај пакет је верификован од стране OTRSverify (tm)

note: Template: AdminPackageManager
en: Uninstall
sr: Деинсталирај

note: Template: AdminPackageManager
en: Reinstall
sr: Инсталирај поново

note: Template: AdminPackageManager
en: Features for %s customers only
sr: Својства само за %s клијенте

note: Template: AdminPackageManager
en: With %s, you can benefit from the following optional features. Please make contact with %s if you need more information.
sr: Са %s можете имати користи од следећих опционих функција. Молимо да контактирате %s уколико су вам потребне додатне информације.

note: Template: AdminPackageManager
en: Download package
sr: Преузми пакет

note: Template: AdminPackageManager
en: Rebuild package
sr: Обнови пакет(rebuild)

note: Template: AdminPackageManager
en: Metadata
sr: Мета подаци

note: Template: AdminPackageManager
en: Change Log
sr: Промени лог

note: Template: AdminPackageManager
en: Date
sr: Датум

note: Template: AdminPackageManager
en: List of Files
sr: Списак датотека

note: Template: AdminPackageManager
en: Permission
sr: Дозвола

note: Template: AdminPackageManager
en: Download
sr: Преузимање

note: Template: AdminPackageManager
en: Download file from package!
sr: Преузми датотеку из пакета!

note: Template: AdminPackageManager
en: Required
sr: Обавезно

note: Template: AdminPackageManager
en: PrimaryKey
sr: Примарни кључ

note: Template: AdminPackageManager
en: AutoIncrement
sr: АутоУвећање

note: Template: AdminPackageManager
en: File differences for file %s
sr: Разлике за датотеку %s

note: Template: AdminPerformanceLog
en: Performance Log
sr: Перформанса лог-а

note: Template: AdminPerformanceLog
en: This feature is enabled!
sr: Ова функција је активна!

note: Template: AdminPerformanceLog
en: Just use this feature if you want to log each request.
sr: Активирати ову могућност само ако желите да забележите сваки захтев.

note: Template: AdminPerformanceLog
en: Activating this feature might affect your system performance!
sr: Активирање ове функције може утицати на перформансе система.

note: Template: AdminPerformanceLog
en: Disable it here!
sr: Искључите је овде!

note: Template: AdminPerformanceLog
en: Logfile too large!
sr: Лог датотека је превелика!

note: Template: AdminPerformanceLog
en: The logfile is too large, you need to reset it
sr: Лог датотека је превелика, треба да је ресетујете

note: Template: AdminPerformanceLog
en: Overview
sr: Преглед

note: Template: AdminPerformanceLog
en: Range
sr: Опсег

note: Template: AdminPerformanceLog
en: last
sr: последње

note: Template: AdminPerformanceLog
en: Interface
sr: Интерфејс

note: Template: AdminPerformanceLog
en: Requests
sr: Захтеви

note: Template: AdminPerformanceLog
en: Min Response
sr: Мин одзив

note: Template: AdminPerformanceLog
en: Max Response
sr: Макс одзив

note: Template: AdminPerformanceLog
en: Average Response
sr: Просечан одзив

note: Template: AdminPerformanceLog
en: Period
sr: Период

note: Template: AdminPerformanceLog
en: Min
sr: Мин

note: Template: AdminPerformanceLog
en: Max
sr: Макс

note: Template: AdminPerformanceLog
en: Average
sr: Просек

note: Template: AdminPostMasterFilter
en: PostMaster Filter Management
sr: Управљање PostMaster филтерима

note: Template: AdminPostMasterFilter
en: Add filter
sr: Додај филтер

note: Template: AdminPostMasterFilter
en: To dispatch or filter incoming emails based on email headers. Matching using Regular Expressions is also possible.
sr: Ради отпреме или филтрирања долазних имејлова на основу заглавља. Поклапање помоћу регуларних израза је такође могуће.

note: Template: AdminPostMasterFilter
en: If you want to match only the email address, use EMAILADDRESS:info@example.com in From, To or Cc.
sr: Уколико желите поклапање само са имејл адресом, користите EMAILADDRESS:info@example.com у "Од", "За" или "Cc".

note: Template: AdminPostMasterFilter
en: If you use Regular Expressions, you also can use the matched value in () as [***] in the 'Set' action.
sr: Уколико користите регуларне изразе, такође можете користити и упатеру вредност у () као (***) у 'Set' action.

note: Template: AdminPostMasterFilter
en: Delete this filter
sr: Обриши овај филтер

note: Template: AdminPostMasterFilter
en: Add PostMaster Filter
sr: Додај PostMaster филтер

note: Template: AdminPostMasterFilter
en: Edit PostMaster Filter
sr: Уреди PostMaster филтер

note: Template: AdminPostMasterFilter
en: The name is required.
sr: Име је обавезно.

note: Template: AdminPostMasterFilter
en: Filter Condition
sr: Услов филтрирања

note: Template: AdminPostMasterFilter
en: AND Condition
sr: AND услов

note: Template: AdminPostMasterFilter
en: Check email header
sr: Провери заглавље имејла

note: Template: AdminPostMasterFilter
en: Negate
sr: Негирати

note: Template: AdminPostMasterFilter
en: Look for value
sr: Потражи вредност

note: Template: AdminPostMasterFilter
en: The field needs to be a valid regular expression or a literal word.
sr: Ово поље треба да буде важећи регуларни израз или дословно реч.

note: Template: AdminPostMasterFilter
en: Set Email Headers
sr: Подеси заглавља имејла

note: Template: AdminPostMasterFilter
en: Set email header
sr: Подеси заглавље имејла

note: Template: AdminPostMasterFilter
en: Set value
sr: Подеси вредност

note: Template: AdminPostMasterFilter
en: The field needs to be a literal word.
sr: Ово поље треба да буде дословно реч.

note: Template: AdminPriority
en: Priority Management
sr: Управљање приоритетима

note: Template: AdminPriority
en: Add priority
sr: Додај приоритет

note: Template: AdminPriority
en: Add Priority
sr: Додај Приоритет

note: Template: AdminPriority
en: Edit Priority
sr: Уреди Приоритет

note: Template: AdminProcessManagement
en: Process Management
sr: Управљање процесима

note: Template: AdminProcessManagement
en: Filter for Processes
sr: Филтер процеса

note: Template: AdminProcessManagement
en: Create New Process
sr: Креирај нови процес

note: Template: AdminProcessManagement
en: Deploy All Processes
sr: Распореди све процесе

note: Template: AdminProcessManagement
en: Here you can upload a configuration file to import a process to your system. The file needs to be in .yml format as exported by process management module.
sr: Овде можете учитати конфигурациону датотеку за увоз процеса у ваш систем. Датотека мора бити у .yml формату извезена од стране модула за управљање процесом.

note: Template: AdminProcessManagement
en: Overwrite existing entities
sr: Напиши преко постојећих ентитета

note: Template: AdminProcessManagement
en: Upload process configuration
sr: Учитај конфигурацију процеса

note: Template: AdminProcessManagement
en: Import process configuration
sr: Увези конфигурацију процеса

note: Template: AdminProcessManagement
en: Example processes
sr: Пример процеса

note: Template: AdminProcessManagement
en: Here you can activate best practice example processes that are part of %s. Please note that some additional configuration may be required.
sr: Овде можете активирати процесе примера набоље праксе који су део %s. Молимо да обратите пажњу да је можда потребно додатно конфигурисање.

note: Template: AdminProcessManagement
en: Import example process
sr: Извези пример процеса

note: Template: AdminProcessManagement
en: Do you want to benefit from processes created by experts? Upgrade to %s to be able to import some sophisticated example processes.
sr: Да ли желите да искористите процесе креиране од стране експерата? Унапредите на %s за увоз примера софистицираних процеса.

note: Template: AdminProcessManagement
en: To create a new Process you can either import a Process that was exported from another system or create a complete new one.
sr: За креирање новог процеса можете или увести процес који је извезен из другог система или креирати комплетно нов.

note: Template: AdminProcessManagement
en: Changes to the Processes here only affect the behavior of the system, if you synchronize the Process data. By synchronizing the Processes, the newly made changes will be written to the Configuration.
sr: Промене у процесима једино утичу на понашање система, ако синхронизујете податке процеса. Синхронизовањем процеса, новонаправљене промене ће бити уписане у конфигурацију.

note: Template: AdminProcessManagement
en: Processes
sr: Процеси

note: Template: AdminProcessManagement
en: Process name
sr: Назив процеса

note: Template: AdminProcessManagement
en: Print
sr: Штампај

note: Template: AdminProcessManagement
en: Export Process Configuration
sr: Извези конфигурацију процеса

note: Template: AdminProcessManagement
en: Copy Process
sr: Копирај процес

note: Template: AdminProcessManagementActivity
en: Cancel & close
sr: Поништи & затвори

note: Template: AdminProcessManagementActivity
en: Go Back
sr: Врати се назад

note: Template: AdminProcessManagementActivity
en: Please note, that changing this activity will affect the following processes
sr: Напомињемо да ће измене ове активности утицати на пратеће процесе.

note: Template: AdminProcessManagementActivity
en: Activity
sr: Активност

note: Template: AdminProcessManagementActivity
en: Activity Name
sr: Назив активности

note: Template: AdminProcessManagementActivity
en: Activity Dialogs
sr: Дијалози активности

note: Template: AdminProcessManagementActivity
en: You can assign Activity Dialogs to this Activity by dragging the elements with the mouse from the left list to the right list.
sr: Дијалоге активности можете доделити овој активности превлачењем елемената мишем од леве листе до десне листе.

note: Template: AdminProcessManagementActivity
en: Ordering the elements within the list is also possible by drag 'n' drop.
sr: Мењање редоследа елемената унутар листе је, такође, могуће преврачењем елемената и пуштањем.

note: Template: AdminProcessManagementActivity
en: Filter available Activity Dialogs
sr: Филтрирај слободне дијалоге активности

note: Template: AdminProcessManagementActivity
en: Available Activity Dialogs
sr: Слободни дијалози активности

note: Template: AdminProcessManagementActivity
en: Name: %s, EntityID: %s
sr: Назив: %s, ИД ентитета: %s

note: Template: AdminProcessManagementActivity
en: Create New Activity Dialog
sr: Креирај нов дијалог активности

note: Template: AdminProcessManagementActivity
en: Assigned Activity Dialogs
sr: Додељени дијалози активности

note: Template: AdminProcessManagementActivity
en: As soon as you use this button or link, you will leave this screen and its current state will be saved automatically. Do you want to continue?
sr: Уколико користите ово дугме или везу, напустићете екран и његов тренутни садржај ће бити аутоматски сачуван. Желите ли да наставите?

note: Template: AdminProcessManagementActivityDialog
en: Please note that changing this activity dialog will affect the following activities
sr: Напомињемо да ће промена овог дијалога активности утицати на пратеће активности.

note: Template: AdminProcessManagementActivityDialog
en: Please note that customer users will not be able to see or use the following fields: Owner, Responsible, Lock, PendingTime and CustomerID.
sr: Напомињемо да клијенти корисници нису у могућности да виде или користе следећа поља: Власник, Одговоран, Закључано, Време на чекању и ИД клијента

note: Template: AdminProcessManagementActivityDialog
en: The Queue field can only be used by customers when creating a new ticket.
sr: Поље у реду једино може бити коришћено од стране клијента када креирају нови тикет.

note: Template: AdminProcessManagementActivityDialog
en: Activity Dialog
sr: Дијалог активности

note: Template: AdminProcessManagementActivityDialog
en: Activity dialog Name
sr: Назив дијалога активности

note: Template: AdminProcessManagementActivityDialog
en: Available in
sr: Расположиво у

note: Template: AdminProcessManagementActivityDialog
en: Description (short)
sr: Опис (кратак)

note: Template: AdminProcessManagementActivityDialog
en: Description (long)
sr: Опис (дугачак)

note: Template: AdminProcessManagementActivityDialog
en: The selected permission does not exist.
sr: Изабрана овлашћења не постоје.

note: Template: AdminProcessManagementActivityDialog
en: Required Lock
sr: Обавезно закључај

note: Template: AdminProcessManagementActivityDialog
en: The selected required lock does not exist.
sr: Одабрано захтевано закључавање не постоји.

note: Template: AdminProcessManagementActivityDialog
en: Submit Advice Text
sr: Поднеси "Advice Text"

note: Template: AdminProcessManagementActivityDialog
en: Submit Button Text
sr: Поднеси "Button Text"

note: Template: AdminProcessManagementActivityDialog
en: Fields
sr: Поља

note: Template: AdminProcessManagementActivityDialog
en: You can assign Fields to this Activity Dialog by dragging the elements with the mouse from the left list to the right list.
sr: Поља можете доделити у овом дијалогу активности превлачењем елемената мишем из леве листе у десну листу.

note: Template: AdminProcessManagementActivityDialog
en: Filter available fields
sr: Филтрирај расположива поља

note: Template: AdminProcessManagementActivityDialog
en: Available Fields
sr: Расположива поља

note: Template: AdminProcessManagementActivityDialog
en: Name: %s
sr: Назив: %s

note: Template: AdminProcessManagementActivityDialog
en: Assigned Fields
sr: Додељена поља

note: Template: AdminProcessManagementActivityDialog
en: ArticleType
sr: ТипЧланка

note: Template: AdminProcessManagementActivityDialog
en: Display
sr: Прикажи

note: Template: AdminProcessManagementActivityDialog
en: Edit Field Details
sr: Уреди детаље поља

note: Template: AdminProcessManagementActivityDialog
en: Customer interface does not support internal article types.
sr: Клијентски интерфејс не подржава интерне типове чланка.

note: Template: AdminProcessManagementPath
en: Path
sr: Путања

note: Template: AdminProcessManagementPath
en: Edit this transition
sr: Уредите ову транзицију

note: Template: AdminProcessManagementPath
en: Transition Actions
sr: Транзиционе активности

note: Template: AdminProcessManagementPath
en: You can assign Transition Actions to this Transition by dragging the elements with the mouse from the left list to the right list.
sr: Можете доделити транзиционе активности у овој транзицији превлачењем елемената мишем из леве листе у десну листу.

note: Template: AdminProcessManagementPath
en: Filter available Transition Actions
sr: Филтрирај расположиве транзиционе активности

note: Template: AdminProcessManagementPath
en: Available Transition Actions
sr: Расположиве транзиционе активности

note: Template: AdminProcessManagementPath
en: Create New Transition Action
sr: Креирај нову транзициону активност

note: Template: AdminProcessManagementPath
en: Assigned Transition Actions
sr: Додељене транзиционе активности

note: Template: AdminProcessManagementProcessAccordion
en: Activities
sr: Активности

note: Template: AdminProcessManagementProcessAccordion
en: Filter Activities...
sr: Филтрирај активности ...

note: Template: AdminProcessManagementProcessAccordion
en: Create New Activity
sr: Креирај нову активност

note: Template: AdminProcessManagementProcessAccordion
en: Filter Activity Dialogs...
sr: Филтрирај дијалоге активности ...

note: Template: AdminProcessManagementProcessAccordion
en: Transitions
sr: Транзиције

note: Template: AdminProcessManagementProcessAccordion
en: Filter Transitions...
sr: Филтрирај транзиције ...

note: Template: AdminProcessManagementProcessAccordion
en: Create New Transition
sr: Креирај нову транзицију

note: Template: AdminProcessManagementProcessAccordion
en: Filter Transition Actions...
sr: Филтрирај транзиционе активности ...

note: Template: AdminProcessManagementProcessEdit
en: Edit Process
sr: Уреди процес

note: Template: AdminProcessManagementProcessEdit
en: Print process information
sr: Штампај информације процеса

note: Template: AdminProcessManagementProcessEdit
en: Delete Process
sr: Избриши процес

note: Template: AdminProcessManagementProcessEdit
en: Delete Inactive Process
sr: Избриши неактиван процес

note: Template: AdminProcessManagementProcessEdit
en: Available Process Elements
sr: Расположиви елементи процеса

note: Template: AdminProcessManagementProcessEdit
en: The Elements listed above in this sidebar can be moved to the canvas area on the right by using drag'n'drop.
sr: Елементи, наведени горе у издвојеном одељку, могу да се померају по површини на десну страну коришћењем превуци и пусти технике.

note: Template: AdminProcessManagementProcessEdit
en: You can place Activities on the canvas area to assign this Activity to the Process.
sr: Можете поставити активности на поврсину како би доделити ову активност процесу.

note: Template: AdminProcessManagementProcessEdit
en: To assign an Activity Dialog to an Activity drop the Activity Dialog element from this sidebar over the Activity placed in the canvas area.
sr: За додељивање Дијалога Активности некој активности, превуците елемент дијалога активности из издвојеног дела, преко активности смештене на површини.

note: Template: AdminProcessManagementProcessEdit
en: You can start a connection between to Activities by dropping the Transition element over the Start Activity of the connection. After that you can move the loose end of the arrow to the End Activity.
sr: Везу између активности можете започети превлачењем елемента транзиције преко почетка активности везе. Након тога можете да преместите слободан крај стрелице до краја активности

note: Template: AdminProcessManagementProcessEdit
en: Actions can be assigned to a Transition by dropping the Action Element onto the label of a Transition.
sr: Активност може бити додељена транзицији превлачењем елемента активности на ознаку транзиције.

note: Template: AdminProcessManagementProcessEdit
en: Edit Process Information
sr: Уреди информације о процесу

note: Template: AdminProcessManagementProcessEdit
en: Process Name
sr: Назив процеса

note: Template: AdminProcessManagementProcessEdit
en: The selected state does not exist.
sr: Одабрани статус не постоји.

note: Template: AdminProcessManagementProcessEdit
en: Add and Edit Activities, Activity Dialogs and Transitions
sr: Додај и уреди активости, дијалоге активности и транзиције

note: Template: AdminProcessManagementProcessEdit
en: Show EntityIDs
sr: Покажи ИД ентитета

note: Template: AdminProcessManagementProcessEdit
en: Extend the width of the Canvas
sr: Прошири ширину простора

note: Template: AdminProcessManagementProcessEdit
en: Extend the height of the Canvas
sr: Продужи висину простора

note: Template: AdminProcessManagementProcessEdit
en: Remove the Activity from this Process
sr: Уклони активност из овог процеса

note: Template: AdminProcessManagementProcessEdit
en: Edit this Activity
sr: Уреди ову активност

note: Template: AdminProcessManagementProcessEdit
en: Save settings
sr: Сачувај подешавања

note: Template: AdminProcessManagementProcessEdit
en: Save Activities, Activity Dialogs and Transitions
sr: Сачувај активости, дијалоге активности и транзиције

note: Template: AdminProcessManagementProcessEdit
en: Do you really want to delete this Process?
sr: Да ли заиста желите да обришете овај процес?

note: Template: AdminProcessManagementProcessEdit
en: Do you really want to delete this Activity?
sr: Да ли заиста желите да обришете ову активност?

note: Template: AdminProcessManagementProcessEdit
en: Do you really want to delete this Activity Dialog?
sr: Да ли заиста желите да обришете овај дијалог активности?

note: Template: AdminProcessManagementProcessEdit
en: Do you really want to delete this Transition?
sr: Да ли заиста желите да обришете ову транзицију?

note: Template: AdminProcessManagementProcessEdit
en: Do you really want to delete this Transition Action?
sr: Да ли заиста желите да обришете ову транзициону активност?

note: Template: AdminProcessManagementProcessEdit
en: Do you really want to remove this activity from the canvas? This can only be undone by leaving this screen without saving.
sr: Да ли заиста желите да уклоните ову активност са површине? Ово једино може да се опозове уколико напустите екран, а да претходно не сачувате измене.

note: Template: AdminProcessManagementProcessEdit
en: Do you really want to remove this transition from the canvas? This can only be undone by leaving this screen without saving.
sr: Да ли заиста желите да уклоните ову транзицију са површине? Ово једино може да се опозове уколико напустите екран, а да претходно не сачувате измене.

note: Template: AdminProcessManagementProcessEdit
en: Hide EntityIDs
sr: Сакриј ИД-ове објекта

note: Template: AdminProcessManagementProcessEdit
en: Delete Entity
sr: Избриши објекат

note: Template: AdminProcessManagementProcessEdit
en: Remove Entity from canvas
sr: Уклони објекат са површине

note: Template: AdminProcessManagementProcessEdit
en: This Activity is already used in the Process. You cannot add it twice!
sr: Ова активност је већ коришћена у процесу. Не можете је додавати два пута.

note: Template: AdminProcessManagementProcessEdit
en: This Activity cannot be deleted because it is the Start Activity.
sr: Ова активност се не може брисати, зато што је то почетак активности.

note: Template: AdminProcessManagementProcessEdit
en: This Transition is already used for this Activity. You cannot use it twice!
sr: Ова транзиција је већ коришћена за ову активност. Не можете је користити два пута.

note: Template: AdminProcessManagementProcessEdit
en: This TransitionAction is already used in this Path. You cannot use it twice!
sr: Ова транзициона тктивност је већ коришћена у овој путањи. Не можете је користити два пута.

note: Template: AdminProcessManagementProcessEdit
en: Remove the Transition from this Process
sr: Уклони транзицију из овог процеса

note: Template: AdminProcessManagementProcessEdit
en: No TransitionActions assigned.
sr: Нема додељених транзиционих активности.

note: Template: AdminProcessManagementProcessEdit
en: The Start Event cannot loose the Start Transition!
sr: Почетак догађаја не може изгубити почетак транзиције.

note: Template: AdminProcessManagementProcessEdit
en: No dialogs assigned yet. Just pick an activity dialog from the list on the left and drag it here.
sr: Још увек нема додељених дијалога. Само изаберите један дијалог активности из листе са леве стране и превуците га овде.

note: Template: AdminProcessManagementProcessEdit
en: An unconnected transition is already placed on the canvas. Please connect this transition first before placing another transition.
sr: Неповезана транзиција је већ постављена на површину. Молимо повежите прву транзицију пре него што поставите другу транзицију.

note: Template: AdminProcessManagementProcessNew
en: In this screen, you can create a new process. In order to make the new process available to users, please make sure to set its state to 'Active' and synchronize after completing your work.
sr: У овом екрану можете креирати нови процес. Да би нови процес био доступан корисницима, молимо вас да поставите статус на 'Active' и урадите синхронизацију након завршетка вашег рада.

note: Template: AdminProcessManagementProcessPrint
en: Start Activity
sr: Почетак активности

note: Template: AdminProcessManagementProcessPrint
en: Contains %s dialog(s)
sr: Садржи %s дијалога

note: Template: AdminProcessManagementProcessPrint
en: Assigned dialogs
sr: Додељени дијалози

note: Template: AdminProcessManagementProcessPrint
en: Activities are not being used in this process.
sr: Активности се не користе у овом процесу.

note: Template: AdminProcessManagementProcessPrint
en: Assigned fields
sr: Додељена поља

note: Template: AdminProcessManagementProcessPrint
en: Activity dialogs are not being used in this process.
sr: Дијалози активности се не користе у овом процесу.

note: Template: AdminProcessManagementProcessPrint
en: Condition linking
sr: Услов повезивања

note: Template: AdminProcessManagementProcessPrint
en: Conditions
sr: Услови

note: Template: AdminProcessManagementProcessPrint
en: Condition
sr: Услов

note: Template: AdminProcessManagementProcessPrint
en: Transitions are not being used in this process.
sr: Транзиције се не користе у овом процесу.

note: Template: AdminProcessManagementProcessPrint
en: Module name
sr: Назив модула

note: Template: AdminProcessManagementProcessPrint
en: Transition actions are not being used in this process.
sr: Транзиционе активности се не користе у овом процесу.

note: Template: AdminProcessManagementTransition
en: Please note that changing this transition will affect the following processes
sr: Напомињемо да би мењење ове транзиције утицало на пратеће процесе

note: Template: AdminProcessManagementTransition
en: Transition
sr: Транзиција

note: Template: AdminProcessManagementTransition
en: Transition Name
sr: Назив транзиције

note: Template: AdminProcessManagementTransition
en: Conditions can only operate on non-empty fields.
sr: Услови могу да се примене само са поља која нису празна.

note: Template: AdminProcessManagementTransition
en: Type of Linking between Conditions
sr: Тип везе између услова

note: Template: AdminProcessManagementTransition
en: Remove this Condition
sr: Уклони овај услов

note: Template: AdminProcessManagementTransition
en: Type of Linking
sr: Тип везе

note: Template: AdminProcessManagementTransition
en: Add a new Field
sr: Додај ново поље

note: Template: AdminProcessManagementTransition
en: Remove this Field
sr: Уклони ово поље

note: Template: AdminProcessManagementTransition
en: And can't be repeated on the same condition.
sr: „И” се не може поновити у истом услову.

note: Template: AdminProcessManagementTransition
en: Add New Condition
sr: Додај нови услов

note: Template: AdminProcessManagementTransitionAction
en: Please note that changing this transition action will affect the following processes
sr: Напомињемо да би мењење ове транзиционе активности утицало на пратеће процесе

note: Template: AdminProcessManagementTransitionAction
en: Transition Action
sr: Транзициона активност

note: Template: AdminProcessManagementTransitionAction
en: Transition Action Name
sr: Назив транзиционе активности

note: Template: AdminProcessManagementTransitionAction
en: Transition Action Module
sr: Модул транзиционе активности

note: Template: AdminProcessManagementTransitionAction
en: Config Parameters
sr: Конфигурациони параметри

note: Template: AdminProcessManagementTransitionAction
en: Add a new Parameter
sr: Додај нови параметар

note: Template: AdminProcessManagementTransitionAction
en: Remove this Parameter
sr: Уклони овај параметар

note: Template: AdminQueue
en: Manage Queues
sr: Управљање редовима

note: Template: AdminQueue
en: Add queue
sr: Додај ред

note: Template: AdminQueue
en: Add Queue
sr: Додај Ред

note: Template: AdminQueue
en: Edit Queue
sr: Уреди Ред

note: Template: AdminQueue
en: A queue with this name already exists!
sr: Ред са овим именом већ постоји!

note: Template: AdminQueue
en: Sub-queue of
sr: Под-ред од

note: Template: AdminQueue
en: Unlock timeout
sr: Време до откључавања

note: Template: AdminQueue
en: 0 = no unlock
sr: 0 = нема откључавања

note: Template: AdminQueue
en: Only business hours are counted.
sr: Рачуна се само радно време.

note: Template: AdminQueue
en: If an agent locks a ticket and does not close it before the unlock timeout has passed, the ticket will unlock and will become available for other agents.
sr: Ако оператер закључа тикет и не откључа га пре истека времена откључавања, тикет ће се откључати и постати доступан другим запосленима.

note: Template: AdminQueue
en: Notify by
sr: Обавештен од

note: Template: AdminQueue
en: 0 = no escalation
sr: 0 = нема ескалације

note: Template: AdminQueue
en: If there is not added a customer contact, either email-external or phone, to a new ticket before the time defined here expires, the ticket is escalated.
sr: Ако контакт са клијентом, било спољашњи имејл или телефон, није додат на нови тикет пре истицања дефинисаног времена, тикет ће ескалирати.

note: Template: AdminQueue
en: If there is an article added, such as a follow-up via email or the customer portal, the escalation update time is reset. If there is no customer contact, either email-external or phone, added to a ticket before the time defined here expires, the ticket is escalated.
sr: Ако постоји додат чланак, као нпр. наставак преко имејл поруке или клијентског портала, време ажурирања ескалације се ресетује. Ако не постоје контакт подаци о клијенту, било имејл или телефон додати на тикет пре истицања овде дефинисаног времена, тикет ескалира.

note: Template: AdminQueue
en: If the ticket is not set to closed before the time defined here expires, the ticket is escalated.
sr: Ако се тикет не затвори пре овде дефинисаног времена, тикет ескалира.

note: Template: AdminQueue
en: Follow up Option
sr: Опције наставка

note: Template: AdminQueue
en: Specifies if follow up to closed tickets would re-open the ticket, be rejected or lead to a new ticket.
sr: Дефинишите да ли наставак на затворени тикет поново отвара тикет или отвара нови.

note: Template: AdminQueue
en: Ticket lock after a follow up
sr: Закључавање тикета после наставка

note: Template: AdminQueue
en: If a ticket is closed and the customer sends a follow up the ticket will be locked to the old owner.
sr: Ако је тикет затворен, а клијент пошаље наставак, тикет ће бити закључан на старог власника.

note: Template: AdminQueue
en: System address
sr: Системска адреса

note: Template: AdminQueue
en: Will be the sender address of this queue for email answers.
sr: Биће адреса пошиљаоца за имејл одговоре из овог реда.

note: Template: AdminQueue
en: Default sign key
sr: Подразумевани кључ потписа

note: Template: AdminQueue
en: The salutation for email answers.
sr: Поздрав за имејл одговоре.

note: Template: AdminQueue
en: The signature for email answers.
sr: Потпис за имејл одговоре.

note: Template: AdminQueueAutoResponse
en: Manage Queue-Auto Response Relations
sr: Управљање везама Ред-Аутоматски одговор

note: Template: AdminQueueAutoResponse
en: This filter allow you to show queues without auto responses
sr: Овај филтер вам омогућава приказ редова без аутоматских одговора

note: Template: AdminQueueAutoResponse
en: Queues without auto responses
sr: Редови без аутоматских одговора

note: Template: AdminQueueAutoResponse
en: This filter allow you to show all queues
sr: Овај филтер вам омогућава приказ свих редова

note: Template: AdminQueueAutoResponse
en: Show all queues
sr: Прикажи све редове

note: Template: AdminQueueAutoResponse
en: Filter for Queues
sr: Филтер за редове

note: Template: AdminQueueAutoResponse
en: Filter for Auto Responses
sr: Филтер за Аутоматске одговоре

note: Template: AdminQueueAutoResponse
en: Auto Responses
sr: Аутоматски одговори

note: Template: AdminQueueAutoResponse
en: Change Auto Response Relations for Queue
sr: Промени везе са Аутоматским одговорима за Ред

note: Template: AdminQueueTemplates
en: Manage Template-Queue Relations
sr: Управљање односом Шаблон-Ред

note: Template: AdminQueueTemplates
en: Filter for Templates
sr: Филтер за Шаблоне

note: Template: AdminQueueTemplates
en: Templates
sr: Шаблони

note: Template: AdminQueueTemplates
en: Change Queue Relations for Template
sr: Промена односа Реда за Шаблон

note: Template: AdminQueueTemplates
en: Change Template Relations for Queue
sr: Промена односа Шаблона за Ред

note: Template: AdminRegistration
en: System Registration Management
sr: Управљање системом регистрације

note: Template: AdminRegistration
en: Edit details
sr: Уреди детаље

note: Template: AdminRegistration
en: Show transmitted data
sr: Покажи послате податке

note: Template: AdminRegistration
en: Deregister system
sr: Одјави систем

note: Template: AdminRegistration
en: Overview of registered systems
sr: Преглед регистрованих система

note: Template: AdminRegistration
en: This system is registered with OTRS Group.
sr: Овај систем је регистрован у „OTRS” Групи.

note: Template: AdminRegistration
en: System type
sr: Тип система

note: Template: AdminRegistration
en: Unique ID
sr: Јединствени ИД

note: Template: AdminRegistration
en: Last communication with registration server
sr: Последња комуникација са регистрационим сервером

note: Template: AdminRegistration
en: System registration not possible
sr: Регистрација система није могућа

note: Template: AdminRegistration
en: Please note that you can't register your system if OTRS Daemon is not running correctly!
sr: Молимо да обратите пажњу да не можете регистровати ваш систем ако „OTRS” системски процес не ради коректно!

note: Template: AdminRegistration
en: Instructions
sr: Инструкције

note: Template: AdminRegistration
en: System deregistration not possible
sr: Дерегистрација система није могућа

note: Template: AdminRegistration
en: Please note that you can't deregister your system if you're using the %s or having a valid service contract.
sr: Молимо да обратите пажњу да не можете дерегистровати ваш систем ако користите %s или имате важећи сервисни уговор.

note: Template: AdminRegistration
en: OTRS-ID Login
sr: OTRS-ID пријава

note: Template: AdminRegistration
en: Read more
sr: Прочитај више

note: Template: AdminRegistration
en: You need to log in with your OTRS-ID to register your system.
sr: Потребно је да се пријавите са вашим OTRS-ID да региструјете ваш систем.

note: Template: AdminRegistration
en: Your OTRS-ID is the email address you used to sign up on the OTRS.com webpage.
sr: Ваш OTRS-ID је имејл адреса коју користите за пријаву на веб страну OTRS.com.

note: Template: AdminRegistration
en: Data Protection
sr: Заштита података

note: Template: AdminRegistration
en: What are the advantages of system registration?
sr: Које су предности регистрације система?

note: Template: AdminRegistration
en: You will receive updates about relevant security releases.
sr: Добићете ажурирања одговарајућих безбедносних издања.

note: Template: AdminRegistration
en: With your system registration we can improve our services for you, because we have all relevant information available.
sr: Са регистрацијом система можемо побољшати наше услуге за вас, јер ми имамо доступне све релевантне информације.

note: Template: AdminRegistration
en: This is only the beginning!
sr: Ово је само почетак!

note: Template: AdminRegistration
en: We will inform you about our new services and offerings soon.
sr: Информисаћемо вас о нашим новим услугама и понудама ускоро!

note: Template: AdminRegistration
en: Can I use OTRS without being registered?
sr: Да ли могу да користим „OTRS” уколико нисам регистрован?

note: Template: AdminRegistration
en: System registration is optional.
sr: Регистрација система је опционална.

note: Template: AdminRegistration
en: You can download and use OTRS without being registered.
sr: Можете преузети „OTRS” и уколико нисте регистровани.

note: Template: AdminRegistration
en: Is it possible to deregister?
sr: Да ли је могућа одјава?

note: Template: AdminRegistration
en: You can deregister at any time.
sr: Можете се одјавити у било које доба.

note: Template: AdminRegistration
en: Which data is transfered when registering?
sr: Који подаци се преносе приликом регистрације?

note: Template: AdminRegistration
en: A registered system sends the following data to OTRS Group:
sr: Регистровани систем шаље следеће податке „OTRS” Групи:

note: Template: AdminRegistration
en: Fully Qualified Domain Name (FQDN), OTRS version, Database, Operating System and Perl version.
sr: Пуно квалификовано име домена (FQDN), „OTRS” верзија, база података, оперативни систем и верзија Перла

note: Template: AdminRegistration
en: Why do I have to provide a description for my system?
sr: Зашто морам да проследим опис мог система?

note: Template: AdminRegistration
en: The description of the system is optional.
sr: Опис система је опциони.

note: Template: AdminRegistration
en: The description and system type you specify help you to identify and manage the details of your registered systems.
sr: Наведени опис и тип система помажу вам да идентификујете и управљате детаљима регистрованог система.

note: Template: AdminRegistration
en: How often does my OTRS system send updates?
sr: Колико често ће мој „OTRS” систем слати ажурирања?

note: Template: AdminRegistration
en: Your system will send updates to the registration server at regular intervals.
sr: Ваш систем ће у редовним временским интервалима слати ажурирања регистрационом серверу.

note: Template: AdminRegistration
en: Typically this would be around once every three days.
sr: Обично је то једном у свака три дана.

note: Template: AdminRegistration
en: In case you would have further questions we would be glad to answer them.
sr: У случају да имате додтана питања, биће нам задовољство да одговоримо на њих.

note: Template: AdminRegistration
en: Please visit our
sr: Молимо посетите наш

note: Template: AdminRegistration
en: and file a request.
sr: и поднесите захтев

note: Template: AdminRegistration
en: If you deregister your system, you will lose these benefits:
sr: Ако дерегиструјете ваш систем, изгубићете следеће олакшице:

note: Template: AdminRegistration
en: You need to log in with your OTRS-ID to deregister your system.
sr: Да би сте ођавили ваш систем, морате да се пријавите са вашим OTRS-ID

note: Template: AdminRegistration
en: You don't have an OTRS-ID yet?
sr: Још увек немате OTRS-ID?

note: Template: AdminRegistration
en: Sign up now
sr: Регисрујте се сада

note: Template: AdminRegistration
en: Forgot your password?
sr: Заборавили сте лозинку?

note: Template: AdminRegistration
en: Retrieve a new one
sr: Преузми нову

note: Template: AdminRegistration
en: This data will be frequently transferred to OTRS Group when you register this system.
sr: Ови подаци ће бити пренети у „OTRS” Групу када региструјете овај систем.

note: Template: AdminRegistration
en: Attribute
sr: Атрибут

note: Template: AdminRegistration
en: OTRS Version
sr: „OTRS” верзија

note: Template: AdminRegistration
en: Operating System
sr: Оперативни систем

note: Template: AdminRegistration
en: Perl Version
sr: Perl верзија

note: Template: AdminRegistration
en: Optional description of this system.
sr: Опциони опис овог система.

note: Template: AdminRegistration
en: Register
sr: Региструј

note: Template: AdminRegistration
en: Deregister System
sr: Искључи систем из регистра

note: Template: AdminRegistration
en: Continuing with this step will deregister the system from OTRS Group.
sr: Настављање овог корака ће ођавити систем из „OTRS” Групе.

note: Template: AdminRegistration
en: Deregister
sr: Искључи из регистра

note: Template: AdminRegistration
en: You can modify registration settings here.
sr: Овде можете изменити регистрациона подешавања.

note: Template: AdminRegistration
en: Overview of transmitted data
sr: Преглед послатих података

note: Template: AdminRegistration
en: There is no data regularly sent from your system to %s.
sr: Нема података који су редовно слати са вашег система за %s.

note: Template: AdminRegistration
en: The following data is sent at minimum every 3 days from your system to %s.
sr: Следећи подаци су слати барем свака 3 дана са вашег система за %s.

note: Template: AdminRegistration
en: The data will be transferred in JSON format via a secure https connection.
sr: Подаци ће бити послати у „JSON” формату преко сигурне „https” везе.

note: Template: AdminRegistration
en: System Registration Data
sr: Подаци о регистрацији система

note: Template: AdminRegistration
en: Support Data
sr: Подржани подаци

note: Template: AdminRole
en: Role Management
sr: Управљање улогама

note: Template: AdminRole
en: Add role
sr: Додај улогу

note: Template: AdminRole
en: Create a role and put groups in it. Then add the role to the users.
sr: Направи улогу и додај групе у њу. Онда додај улогу корисницима.

note: Template: AdminRole
en: There are no roles defined. Please use the 'Add' button to create a new role.
sr: Нема дефинисаних улога. употребите дугме 'Add' за креирање нове улоге.

note: Template: AdminRole
en: Add Role
sr: Додај Улогу

note: Template: AdminRole
en: Edit Role
sr: Уреди Улогу

note: Template: AdminRoleGroup
en: Manage Role-Group Relations
sr: Управљање везама Улога-Група

note: Template: AdminRoleGroup
en: Filter for Roles
sr: Филтер за улоге

note: Template: AdminRoleGroup
en: Roles
sr: Улоге

note: Template: AdminRoleGroup
en: Select the role:group permissions.
sr: Изабери дозволе за улогу:групу

note: Template: AdminRoleGroup
en: If nothing is selected, then there are no permissions in this group (tickets will not be available for the role).
sr: Уколико ништа није изабрано, онда нема дозвола у овој групи (тикети неће бити доступни за ову улогу).

note: Template: AdminRoleGroup
en: Change Role Relations for Group
sr: Промени везе са улогама за групу

note: Template: AdminRoleGroup
en: Change Group Relations for Role
sr: Промени везе са групама за улогу

note: Template: AdminRoleGroup
en: Toggle %s permission for all
sr: Промени %s дозволе за све

note: Template: AdminRoleGroup
en: move_into
sr: премести у

note: Template: AdminRoleGroup
en: Permissions to move tickets into this group/queue.
sr: Дозволе да се тикети преместе у ову групу/ред.

note: Template: AdminRoleGroup
en: create
sr: kreiranje

note: Template: AdminRoleGroup
en: Permissions to create tickets in this group/queue.
sr: Дозвола да се тикет креира у ову групу/ред.

note: Template: AdminRoleGroup
en: note
sr: напомена

note: Template: AdminRoleGroup
en: Permissions to add notes to tickets in this group/queue.
sr: Дозволе за додавање напомена на тикете у овој групи/реду.

note: Template: AdminRoleGroup
en: owner
sr: власник

note: Template: AdminRoleGroup
en: Permissions to change the owner of tickets in this group/queue.
sr: Дозволе за промену власника тикета у овој групи/реду.

note: Template: AdminRoleGroup
en: priority
sr: приоритет

note: Template: AdminRoleGroup
en: Permissions to change the ticket priority in this group/queue.
sr: Дозвола да се мења приоритет тикета у овој групи/реду.

note: Template: AdminRoleUser
en: Manage Agent-Role Relations
sr: Управљање везама Оператер-Улога

note: Template: AdminRoleUser
en: Add agent
sr: Додај оператера

note: Template: AdminRoleUser
en: Filter for Agents
sr: Филтер за оператере

note: Template: AdminRoleUser
en: Agents
sr: Оператери

note: Template: AdminRoleUser
en: Manage Role-Agent Relations
sr: Управљање везама Улога-Оператер

note: Template: AdminRoleUser
en: Change Role Relations for Agent
sr: Промени везе са улогом за оператера

note: Template: AdminRoleUser
en: Change Agent Relations for Role
sr: Промени везе са оператером за улогу

note: Template: AdminSLA
en: SLA Management
sr: Управљање SLA

note: Template: AdminSLA
en: Add SLA
sr: Додај SLA

note: Template: AdminSLA
en: Edit SLA
sr: Уреди SLA

note: Template: AdminSLA
en: Please write only numbers!
sr: Молимо пишите само бројеве!

note: Template: AdminSMIME
en: S/MIME Management
sr: S/MIME управљање

note: Template: AdminSMIME
en: SMIME support is disabled
sr: „SMIME” подршка је онемогућена

note: Template: AdminSMIME
en: To be able to use SMIME in OTRS, you have to enable it first.
sr: Да би могли да користите „SMIME” у „OTRS”, морате је прво омогућити.

note: Template: AdminSMIME
en: Enable SMIME support
sr: Омогући „SMIME” подршку

note: Template: AdminSMIME
en: Faulty SMIME configuration
sr: Неисправна „SMIME” конфигурација

note: Template: AdminSMIME
en: SMIME support is enabled, but the relevant configuration contains errors. Please check the configuration using the button below.
sr: „SMIME” подршка ја омогућена али релевантна конфигурација садржи грешке. Молимо да проверите конфигурацију притиском на дугме испод.

note: Template: AdminSMIME
en: Check SMIME configuration
sr: Провери „SMIME” конфигурацију

note: Template: AdminSMIME
en: Add certificate
sr: Додај сертификат

note: Template: AdminSMIME
en: Add private key
sr: Додај приватни кључ

note: Template: AdminSMIME
en: Filter for certificates
sr: Филтер за сертификате

note: Template: AdminSMIME
en: Filter for S/MIME certs
sr: Филтер за S/MIME сертификате

note: Template: AdminSMIME
en: To show certificate details click on a certificate icon.
sr: За приказивање детаља сертификата кликни на иконицу сертификат.

note: Template: AdminSMIME
en: To manage private certificate relations click on a private key icon.
sr: За управљање везама приватног сертификата кликните на иконицу приватни кључ.

note: Template: AdminSMIME
en: Here you can add relations to your private certificate, these will be embedded to the S/MIME signature every time you use this certificate to sign an email.
sr: Овде можете додати везе на ваш приватни сертификат, што ће бити уграђено у „S/MIME” потпис сваки пут кад употребите овај сертификат за потпис имејла.

note: Template: AdminSMIME
en: See also
sr: Погледај још

note: Template: AdminSMIME
en: In this way you can directly edit the certification and private keys in file system.
sr: На овај начин можете директно да уређујете сертификате и приватне кључеве у систему датотека.

note: Template: AdminSMIME
en: Handle related certificates
sr: Руковање повезаним сертификатима

note: Template: AdminSMIME
en: Read certificate
sr: Читај сертификат

note: Template: AdminSMIME
en: Delete this certificate
sr: Обриши овај сертификат

note: Template: AdminSMIME
en: Add Certificate
sr: Додај сертификат

note: Template: AdminSMIME
en: Add Private Key
sr: Додај приватни кључ

note: Template: AdminSMIME
en: Secret
sr: Тајна

note: Template: AdminSMIME
en: Related Certificates for
sr: Повезани сертификати за

note: Template: AdminSMIME
en: Delete this relation
sr: Обриши ову везу

note: Template: AdminSMIME
en: Available Certificates
sr: Расположиви сертификати

note: Template: AdminSMIME
en: Relate this certificate
sr: Повежи овај сертификат

note: Template: AdminSMIMECertRead
en: Close dialog
sr: Затворите дијалог

note: Template: AdminSMIMECertRead
en: Certificate details
sr: Детаљи сертификата

note: Template: AdminSalutation
en: Salutation Management
sr: Управљање поздравима

note: Template: AdminSalutation
en: Add salutation
sr: Додај поздрав

note: Template: AdminSalutation
en: Add Salutation
sr: Додај Поздрав

note: Template: AdminSalutation
en: Edit Salutation
sr: Уреди Поздрав

note: Template: AdminSalutation
en: e. g.
sr: нпр.

note: Template: AdminSalutation
en: Example salutation
sr: Пример поздрава

note: Template: AdminSecureMode
en: Secure mode needs to be enabled!
sr: Потребно је да сигуран мод буде укључен!

note: Template: AdminSecureMode
en: Secure mode will (normally) be set after the initial installation is completed.
sr: Сигуран мод ће (уобичајено) бити подешен након иницијалне инсталације.

note: Template: AdminSecureMode
en: If secure mode is not activated, activate it via SysConfig because your application is already running.
sr: Уколико сигуран мод није активиран, покрените га кроз системску конфигурацију јер је ваша апликација већ покренута.

note: Template: AdminSelectBox
en: SQL Box
sr: SQL Бокс

note: Template: AdminSelectBox
en: Here you can enter SQL to send it directly to the application database. It is not possible to change the content of the tables, only select queries are allowed.
sr: Овде можете унети SQL команде и послати их директно апликационој бази података. Није могуће мењати садржај табела, дозвољен је једино 'select' упит.

note: Template: AdminSelectBox
en: Here you can enter SQL to send it directly to the application database.
sr: Овде можете унети SQL команде и послати их директно апликационој бази података.

note: Template: AdminSelectBox
en: Only select queries are allowed.
sr: Дозвољени су само „select” упити.

note: Template: AdminSelectBox
en: The syntax of your SQL query has a mistake. Please check it.
sr: Постоји грешка у синтакси вашег SQL упита. Молимо проверите.

note: Template: AdminSelectBox
en: There is at least one parameter missing for the binding. Please check it.
sr: Најмање један параметар недостаје за повезивање. Молимо проверите.

note: Template: AdminSelectBox
en: Result format
sr: Формат резултата

note: Template: AdminSelectBox
en: Run Query
sr: Покрени упит

note: Template: AdminSelectBox
en: Query is executed.
sr: Упит је извршен.

note: Template: AdminService
en: Service Management
sr: Управљање услугама

note: Template: AdminService
en: Add service
sr: Додај услугу

note: Template: AdminService
en: Add Service
sr: Додај услугу

note: Template: AdminService
en: Edit Service
sr: Уреди услугу

note: Template: AdminService
en: Sub-service of
sr: Под-услуга од

note: Template: AdminSession
en: Session Management
sr: Управљање сесијама

note: Template: AdminSession
en: All sessions
sr: Све сесије

note: Template: AdminSession
en: Agent sessions
sr: Сесије оператера

note: Template: AdminSession
en: Customer sessions
sr: Сесије клијената

note: Template: AdminSession
en: Unique agents
sr: Јединствени оператери

note: Template: AdminSession
en: Unique customers
sr: Јединствени клијенти

note: Template: AdminSession
en: Kill all sessions
sr: Угаси све сесије

note: Template: AdminSession
en: Kill this session
sr: Угаси ову сесију

note: Template: AdminSession
en: Session
sr: Сесија

note: Template: AdminSession
en: Kill
sr: Угаси

note: Template: AdminSession
en: Detail View for SessionID
sr: Детаљни преглед за ИД сесије

note: Template: AdminSignature
en: Signature Management
sr: Управљање потписима

note: Template: AdminSignature
en: Add signature
sr: Додај потпис

note: Template: AdminSignature
en: Add Signature
sr: Додај Потпис

note: Template: AdminSignature
en: Edit Signature
sr: Уреди Потпис

note: Template: AdminSignature
en: Example signature
sr: Пример потписа

note: Template: AdminState
en: State Management
sr: Управљање статусима

note: Template: AdminState
en: Add state
sr: Додај статус

note: Template: AdminState
en: Please also update the states in SysConfig where needed.
sr: Молимо да ажурирате стаусе и у "SysConfig" (Системским конфигурацијама) где је то потребно.

note: Template: AdminState
en: Add State
sr: Додај Статус

note: Template: AdminState
en: Edit State
sr: Уреди Статус

note: Template: AdminState
en: State type
sr: Тип статуса

note: Template: AdminSupportDataCollector
en: Sending support data to OTRS Group is not possible!
sr: Слање података за подршку за „OTRS” Групи није могуће!

note: Template: AdminSupportDataCollector
en: Enable Cloud Services
sr: Активирај сервисе у облаку

note: Template: AdminSupportDataCollector
en: This data is sent to OTRS Group on a regular basis. To stop sending this data please update your system registration.
sr: Ови подаци се шаљу „OTRS” Групи по регуларној основи. Да зауставите слање ових података молимо вас да ажурирате регистрацију.

note: Template: AdminSupportDataCollector
en: You can manually trigger the Support Data sending by pressing this button:
sr: Можете мануелно активирати слање подржаних података притискањем овог дугмета:

note: Template: AdminSupportDataCollector
en: Send Update
sr: Пошаљи ажурирање

note: Template: AdminSupportDataCollector
en: Sending Update...
sr: Слање ажурирања...

note: Template: AdminSupportDataCollector
en: Support Data information was successfully sent.
sr: Информације подржаних података су успешно послате.

note: Template: AdminSupportDataCollector
en: Was not possible to send Support Data information.
sr: Није могуће послати информације подржаних података.

note: Template: AdminSupportDataCollector
en: Update Result
sr: Резултат ажурирања

note: Template: AdminSupportDataCollector
en: Currently this data is only shown in this system.
sr: Тренутно су ови подаци приказани само у овом систему.

note: Template: AdminSupportDataCollector
en: A support bundle (including: system registration information, support data, a list of installed packages and all locally modified source code files) can be generated by pressing this button:
sr: Пакет за подршку (укључујући: информације о регистрацији система, податке за подршку, листу инсталираних пакета и свих локално модификованих датотека изворног кода) може бити генерисан притиском на ово дугме:

note: Template: AdminSupportDataCollector
en: Generate Support Bundle
sr: Генериши пакет подршке

note: Template: AdminSupportDataCollector
en: Generating...
sr: Генеришем...

note: Template: AdminSupportDataCollector
en: It was not possible to generate the Support Bundle.
sr: Није могуће генерисати Пакет подршке.

note: Template: AdminSupportDataCollector
en: Generate Result
sr: Генериши резултат

note: Template: AdminSupportDataCollector
en: Support Bundle
sr: Пакет подршке

note: Template: AdminSupportDataCollector
en: The mail could not be sent
sr: Имејл се не може послати

note: Template: AdminSupportDataCollector
en: The support bundle has been generated.
sr: Пакет подршке ће бити генерисан.

note: Template: AdminSupportDataCollector
en: Please choose one of the following options.
sr: Молимо изаберите једну од понуђених опција.

note: Template: AdminSupportDataCollector
en: Send by Email
sr: Послато имејлом

note: Template: AdminSupportDataCollector
en: The support bundle is too large to send it by email, this option has been disabled.
sr: Пакет подршке је превелик за слање путем имејла, ова опција је онемогућена.

note: Template: AdminSupportDataCollector
en: The email address for this user is invalid, this option has been disabled.
sr: Имејл адреса овог корисника је неважећа, ова опција је искључена.

note: Template: AdminSupportDataCollector
en: Sending
sr: Слање

note: Template: AdminSupportDataCollector
en: The support bundle will be sent to OTRS Group via email automatically.
sr: Пакет подршке ће бити аутоматски послат имејлом „OTRS” групи.

note: Template: AdminSupportDataCollector
en: Download File
sr: Преузми датотеку

note: Template: AdminSupportDataCollector
en: A file containing the support bundle will be downloaded to the local system. Please save the file and send it to the OTRS Group, using an alternate method.
sr: Датотека која садржи пакет за подршку ће бити преузета на локални рачунар. Молимо вас да сачувате датотеку и да нам („OTRS Group”) је пошаљете на неки други начин.

note: Template: AdminSupportDataCollector
en: Error: Support data could not be collected (%s).
sr: Подржани подаци не могу бити прикупљени (%s).

note: Template: AdminSupportDataCollector
en: Details
sr: Детаљи

note: Template: AdminSysConfig
en: SysConfig
sr: Системска конфигурација

note: Template: AdminSysConfig
en: Navigate by searching in %s settings
sr: Навигација кроз претраживање у %s подешавањима

note: Template: AdminSysConfig
en: Navigate by selecting config groups
sr: Навигација избором конфигурационих група

note: Template: AdminSysConfig
en: Download all system config changes
sr: Преузми све промене системских подешавања

note: Template: AdminSysConfig
en: Export settings
sr: Извези подешавања

note: Template: AdminSysConfig
en: Load SysConfig settings from file
sr: Учитај системска подешавања из датотеке

note: Template: AdminSysConfig
en: Import settings
sr: Увези подешавања

note: Template: AdminSysConfig
en: Import Settings
sr: Увези Подешавања

note: Template: AdminSysConfig
en: Please enter a search term to look for settings.
sr: Молимо унесите појам претраге за тражење подешавања.

note: Template: AdminSysConfig
en: Subgroup
sr: Подгрупа

note: Template: AdminSysConfig
en: Elements
sr: Елементи

note: Template: AdminSysConfigEdit
en: Edit Config Settings in %s → %s
sr: Уреди конфигурациона подешавања у %s → %s

note: Template: AdminSysConfigEdit
en: This setting is read only.
sr: Ово подешавање се може само прегледати.

note: Template: AdminSysConfigEdit
en: This config item is only available in a higher config level!
sr: Ова конфигурациона ставка је доступна само на вишем конфигурационом нивоу

note: Template: AdminSysConfigEdit
en: Reset this setting
sr: Поништи ово подешавање

note: Template: AdminSysConfigEdit
en: Error: this file could not be found.
sr: Грешка: не може се пронаћи ова датотека.

note: Template: AdminSysConfigEdit
en: Error: this directory could not be found.
sr: Грешка: не може се пронаћи овај директоријум.

note: Template: AdminSysConfigEdit
en: Error: an invalid value was entered.
sr: Грешка: унета је неважећа вредност.

note: Template: AdminSysConfigEdit
en: Content
sr: Садржај

note: Template: AdminSysConfigEdit
en: Remove this entry
sr: Уклони овај унос

note: Template: AdminSysConfigEdit
en: Add entry
sr: Додај унос

note: Template: AdminSysConfigEdit
en: Remove entry
sr: Уклони унос

note: Template: AdminSysConfigEdit
en: Add new entry
sr: Додај нов унос

note: Template: AdminSysConfigEdit
en: Delete this entry
sr: Обриши овај унос

note: Template: AdminSysConfigEdit
en: Create new entry
sr: Направи нов унос

note: Template: AdminSysConfigEdit
en: New group
sr: Нова група

note: Template: AdminSysConfigEdit
en: Group ro
sr: Група "ro"

note: Template: AdminSysConfigEdit
en: Readonly group
sr: Група само за читање

note: Template: AdminSysConfigEdit
en: New group ro
sr: Нова "ro" група

note: Template: AdminSysConfigEdit
en: Loader
sr: Програм за учитавање

note: Template: AdminSysConfigEdit
en: File to load for this frontend module
sr: Датотека коју треба учитати за овај кориснички модул

note: Template: AdminSysConfigEdit
en: New Loader File
sr: Нова датотека програма за учитавање

note: Template: AdminSysConfigEdit
en: NavBarName
sr: Назив навигационе траке

note: Template: AdminSysConfigEdit
en: NavBar
sr: Навигациона трака

note: Template: AdminSysConfigEdit
en: LinkOption
sr: Опције везе

note: Template: AdminSysConfigEdit
en: Block
sr: Блок

note: Template: AdminSysConfigEdit
en: AccessKey
sr: Кључ за приступ

note: Template: AdminSysConfigEdit
en: Add NavBar entry
sr: Додај ставку у навигациону траку

note: Template: AdminSysConfigEdit
en: Year
sr: Година

note: Template: AdminSysConfigEdit
en: Month
sr: Месец

note: Template: AdminSysConfigEdit
en: Day
sr: Дан

note: Template: AdminSysConfigEdit
en: Invalid year
sr: Погрешна година

note: Template: AdminSysConfigEdit
en: Invalid month
sr: Погрешан месец

note: Template: AdminSysConfigEdit
en: Invalid day
sr: Погрешан дан

note: Template: AdminSysConfigEdit
en: Show more
sr: Прикажи више

note: Template: AdminSystemAddress
en: System Email Addresses Management
sr: Управљање системском имејл адресом

note: Template: AdminSystemAddress
en: Add system address
sr: Додај системску адресу

note: Template: AdminSystemAddress
en: All incoming email with this address in To or Cc will be dispatched to the selected queue.
sr: Све долазне поруке са овом адресом у пољу "За" или "Cc" биће отпремљене у изабрани ред.

note: Template: AdminSystemAddress
en: Email address
sr: Имејл адреса

note: Template: AdminSystemAddress
en: Display name
sr: Прикажи име

note: Template: AdminSystemAddress
en: Add System Email Address
sr: Додај системску имејл адресу

note: Template: AdminSystemAddress
en: Edit System Email Address
sr: Уреди системску имејл адресу

note: Template: AdminSystemAddress
en: The display name and email address will be shown on mail you send.
sr: Приказано име и имејл адреса ће бити приказани на поруци коју сте послали.

note: Template: AdminSystemMaintenance
en: System Maintenance Management
sr: Управљање системом одржавања

note: Template: AdminSystemMaintenance
en: Schedule New System Maintenance
sr: Планирај ново оржавање система.

note: Template: AdminSystemMaintenance
en: Schedule a system maintenance period for announcing the Agents and Customers the system is down for a time period.
sr: Планирање периода одржавања система ради обавештавања оператера и клијената да је систем искључен у том периоду.

note: Template: AdminSystemMaintenance
en: Some time before this system maintenance starts the users will receive a notification on each screen announcing about this fact.
sr: Неко време пре него отпочне одржавање система, корисници ће добити обавештење које најављује овај догађај на сваки екран.

note: Template: AdminSystemMaintenance
en: Start date
sr: Датум почетка

note: Template: AdminSystemMaintenance
en: Stop date
sr: Датум завршетка

note: Template: AdminSystemMaintenance
en: Delete System Maintenance
sr: Обриши одржавање система

note: Template: AdminSystemMaintenance
en: Do you really want to delete this scheduled system maintenance?
sr: Да ли стварно желите да обришете ово планирано оржавање система?

note: Template: AdminSystemMaintenanceEdit
en: Edit System Maintenance %s
sr: Уреди одржавање система %s

note: Template: AdminSystemMaintenanceEdit
en: Edit System Maintenance information
sr: Уреди информације о одржавању система

note: Template: AdminSystemMaintenanceEdit
en: Date invalid!
sr: Неисправан датум

note: Template: AdminSystemMaintenanceEdit
en: Login message
sr: Порука пријаве

note: Template: AdminSystemMaintenanceEdit
en: Show login message
sr: Покажи поруку пријаве

note: Template: AdminSystemMaintenanceEdit
en: Notify message
sr: Порука обавештења

note: Template: AdminSystemMaintenanceEdit
en: Manage Sessions
sr: Управљање сесијама

note: Template: AdminSystemMaintenanceEdit
en: All Sessions
sr: Све сесије

note: Template: AdminSystemMaintenanceEdit
en: Agent Sessions
sr: Сесије оператера

note: Template: AdminSystemMaintenanceEdit
en: Customer Sessions
sr: Сесије клијената

note: Template: AdminSystemMaintenanceEdit
en: Kill all Sessions, except for your own
sr: Прекини све сесије, осим сопствене

note: Template: AdminTemplate
en: Manage Templates
sr: Управљање шаблонима

note: Template: AdminTemplate
en: Add template
sr: Додај шаблон

note: Template: AdminTemplate
en: A template is a default text which helps your agents to write faster tickets, answers or forwards.
sr: Шаблон је подразумевани текст који помаже вашим агентима да брже испишу тикете, одговоре или прослеђене поруке.

note: Template: AdminTemplate
en: Don't forget to add new templates to queues.
sr: Не заборавите да додате нови шаблон у реду.

note: Template: AdminTemplate
en: Add Template
sr: Додај Шаблон

note: Template: AdminTemplate
en: Edit Template
sr: Уреди Шаблон

note: Template: AdminTemplate
en: A standard template with this name already exists!
sr: Стандардни шаблон са овим називом већ постоји!

note: Template: AdminTemplate
en: Create type templates only supports this smart tags
sr: Креирај тип шаблона који подржавају само ове паметне ознаке.

note: Template: AdminTemplate
en: Example template
sr: Пример шаблона

note: Template: AdminTemplate
en: The current ticket state is
sr: Тренутни стаус тикета је

note: Template: AdminTemplate
en: Your email address is
sr: Ваша имејл адреса је

note: Template: AdminTemplateAttachment
en: Manage Templates <-> Attachments Relations
sr: Управљање везама Шаблони <-> Прилози

note: Template: AdminTemplateAttachment
en: Filter for Attachments
sr: Филтер за прилоге

note: Template: AdminTemplateAttachment
en: Change Template Relations for Attachment
sr: Промени везе шаблона за прилог

note: Template: AdminTemplateAttachment
en: Change Attachment Relations for Template
sr: Промени везе прилога за шаблон

note: Template: AdminTemplateAttachment
en: Toggle active for all
sr: Промени стање у активан за све

note: Template: AdminTemplateAttachment
en: Link %s to selected %s
sr: Повежи %s са изабраним %s

note: Template: AdminType
en: Type Management
sr: Управљање типовима

note: Template: AdminType
en: Add ticket type
sr: Додај тип тикета

note: Template: AdminType
en: Add Type
sr: Додај Тип

note: Template: AdminType
en: Edit Type
sr: Уреди Тип

note: Template: AdminType
en: A type with this name already exists!
sr: Тип са овим именом већ постоји!

note: Template: AdminUser
en: Agents will be needed to handle tickets.
sr: Биће потребни оператери за обраду тикета.

note: Template: AdminUser
en: Don't forget to add a new agent to groups and/or roles!
sr: Не заборавите да додате новог оператера у групе и/или улоге!

note: Template: AdminUser
en: Please enter a search term to look for agents.
sr: Молимо унесите појам за претрагу ради налажења оператера.

note: Template: AdminUser
en: Last login
sr: Претходна пријава

note: Template: AdminUser
en: Switch to agent
sr: Пређи на оператера

note: Template: AdminUser
en: Add Agent
sr: Додај Оператера

note: Template: AdminUser
en: Edit Agent
sr: Уреди Оператера

note: Template: AdminUser
en: Title or salutation
sr: Наслов поздрава

note: Template: AdminUser
en: Firstname
sr: Име

note: Template: AdminUser
en: Lastname
sr: Презиме

note: Template: AdminUser
en: A user with this username already exists!
sr: Ово корисничко име је већ употребљено!

note: Template: AdminUser
en: Will be auto-generated if left empty.
sr: Биће аутоматски генерисано ако се остави празно.

note: Template: AdminUser
en: Start
sr: Почетак

note: Template: AdminUser
en: End
sr: Крај

note: Template: AdminUserGroup
en: Manage Agent-Group Relations
sr: Управљање везама Оператер-Група

note: Template: AdminUserGroup
en: Change Group Relations for Agent
sr: Промени везе са групом за оператера

note: Template: AdminUserGroup
en: Change Agent Relations for Group
sr: Промени везе са оператером за групу

note: Template: AgentBook
en: Address Book
sr: Адресар

note: Template: AgentBook
en: Search for a customer
sr: Тражи клијента

note: Template: AgentBook
en: Add email address %s to the To field
sr: Додај имејл адресу %s у поље "За:"

note: Template: AgentBook
en: Add email address %s to the Cc field
sr: Додај имејл адресу %s у поље "Cc:"

note: Template: AgentBook
en: Add email address %s to the Bcc field
sr: Додај имејл адресу %s у поље "Bcc:"

note: Template: AgentBook
en: Apply
sr: Примени

note: Template: AgentCustomerInformationCenter
en: Customer Information Center
sr: Клијентски информативни центар

note: Template: AgentCustomerInformationCenterSearch
en: Customer User
sr: Клијент корисник

note: Template: AgentCustomerSearch
en: Duplicated entry
sr: Двоструки унос

note: Template: AgentCustomerSearch
en: This address already exists on the address list.
sr: Ова адреса већ постоји у листи

note: Template: AgentCustomerSearch
en: It is going to be deleted from the field, please try again.
sr: Биће обрисано из поља, молимо покушајте поново.

note: Template: AgentCustomerTableView
en: Note: Customer is invalid!
sr: Напомена: Клијент је неважећи!

note: Template: AgentDaemonInfo
en: The OTRS Daemon is a daemon process that performs asynchronous tasks, e.g. ticket escalation triggering, email sending, etc.
sr: „OTRS” сервис је системски процес који извршава асинхроне задатке, нпр. окидање ескалација тикета, слање имејлова, итд.

note: Template: AgentDaemonInfo
en: A running OTRS Daemon is mandatory for correct system operation.
sr: Покренут „OTRS” сервис је неопходан за исправно функционисање система.

note: Template: AgentDaemonInfo
en: Starting the OTRS Daemon
sr: Покретање „OTRS” сервиса

note: Template: AgentDaemonInfo
en: Make sure that the file '%s' exists (without .dist extension). This cron job will check every 5 minutes if the OTRS Daemon is running and start it if needed.
sr: Осигурава да датотека „%s” постоји (без „.dist” екстензије). Овај крон посао ће проверавати сваких 5 минута да ли „OTRS” сервис ради и покреће га ако је потребно.

note: Template: AgentDaemonInfo
en: Execute '%s start' to make sure the cron jobs of the 'otrs' user are active.
sr: Извршите „%s start” да би били сигурни да су крон послови за „OTRS” корисника увек активни.

note: Template: AgentDaemonInfo
en: After 5 minutes, check that the OTRS Daemon is running in the system ('bin/otrs.Daemon.pl status').
sr: После 5 минута, проверава да ли „OTRS” сервис функционише у систему („bin/otrs.Daemon.pl status”).

note: Template: AgentDashboard
en: Dashboard
sr: Командна табла

note: Template: AgentDashboardCalendarOverview
en: in
sr: у

note: Template: AgentDashboardCommon
en: Close this widget
sr: Затвори овај додатак

note: Template: AgentDashboardCommon
en: Available Columns
sr: Расположиве колоне

note: Template: AgentDashboardCommon
en: Visible Columns (order by drag & drop)
sr: Видљиве колоне (редослед према превуци и пусти)

note: Template: AgentDashboardCustomerIDStatus
en: Escalated tickets
sr: Ескалирани тикети

note: Template: AgentDashboardCustomerUserList
en: Customer login
sr: Пријава клијента

note: Template: AgentDashboardCustomerUserList
en: Customer information
sr: Информације о клијенту

note: Template: AgentDashboardCustomerUserList
en: Phone ticket
sr: Телефонски тикет

note: Template: AgentDashboardCustomerUserList
en: Email ticket
sr: Имејл тикет

note: Template: AgentDashboardCustomerUserList
en: Start Chat
sr: Почни ћаскање

note: Template: AgentDashboardCustomerUserList
en: %s open ticket(s) of %s
sr: %s отворених тикета од %s

note: Template: AgentDashboardCustomerUserList
en: %s closed ticket(s) of %s
sr: %s затворених тикета од %s

note: Template: AgentDashboardCustomerUserList
en: New phone ticket from %s
sr: Нови телефонски тикет од %s

note: Template: AgentDashboardCustomerUserList
en: New email ticket to %s
sr: Нови имејл тикет од %s

note: Template: AgentDashboardCustomerUserList
en: Start chat
sr: Почни ћаскање

note: Template: AgentDashboardProductNotify
en: %s %s is available!
sr: %s %s је доступно!

note: Template: AgentDashboardProductNotify
en: Please update now.
sr: Молимо ажурирајте сада.

note: Template: AgentDashboardProductNotify
en: Release Note
sr: Напомена уз издање

note: Template: AgentDashboardProductNotify
en: Level
sr: Nivo

note: Template: AgentDashboardRSSOverview
en: Posted %s ago.
sr: Послато пре %s.

note: Template: AgentDashboardStats
en: The configuration for this statistic widget contains errors, please review your settings.
sr: Конфигурација за овај статистички додатак садржи грешке, моломо проверите ваша подешавања.

note: Template: AgentDashboardStats
en: Download as SVG file
sr: Преузми као „SVG” датотеку

note: Template: AgentDashboardStats
en: Download as PNG file
sr: Преузми као „PNG” датотеку

note: Template: AgentDashboardStats
en: Download as CSV file
sr: Преузми као „CSV” датотеку

note: Template: AgentDashboardStats
en: Download as Excel file
sr: Преузми као „Excel” датотеку

note: Template: AgentDashboardStats
en: Download as PDF file
sr: Преузми као „PDF” датотеку

note: Template: AgentDashboardStats
en: Grouped
sr: Груписано

note: Template: AgentDashboardStats
en: Stacked
sr: Наслагано

note: Template: AgentDashboardStats
en: Expanded
sr: Проширено

note: Template: AgentDashboardStats
en: Stream
sr: Проток

note: Template: AgentDashboardStats
en: Please select a valid graph output format in the configuration of this widget.
sr: Молимо да у конфигурацији овог додатка изаберете важећи излазни формат графикона.

note: Template: AgentDashboardStats
en: The content of this statistic is being prepared for you, please be patient.
sr: Садржај ове статистике се припрема за вас, молимо будите стрпљиви.

note: Template: AgentDashboardStats
en: This statistic can currently not be used because its configuration needs to be corrected by the statistics administrator.
sr: Ова статистика се тренутно не може користити зато што администратор статистике треба да коригује њену конфигурацију.

note: Template: AgentDashboardTicketGeneric
en: My locked tickets
sr: Моји закључани тикети

note: Template: AgentDashboardTicketGeneric
en: My watched tickets
sr: Моји праћени тикети

note: Template: AgentDashboardTicketGeneric
en: My responsibilities
sr: Одговоран сам за

note: Template: AgentDashboardTicketGeneric
en: Tickets in My Queues
sr: Тикети у мојим редовима

note: Template: AgentDashboardTicketGeneric
en: Tickets in My Services
sr: Тикети у мојим услугама

note: Template: AgentDashboardTicketGeneric
en: Service Time
sr: Време услуге

note: Template: AgentDashboardTicketGeneric
en: Remove active filters for this widget.
sr: Уклони активне филтере за овај апликативни додатак (widget).

note: Template: AgentDashboardTicketQueueOverview
en: Totals
sr: Укупне вредности

note: Template: AgentDashboardUserOnline
en: out of office
sr: ван канцеларије

note: Template: AgentDashboardUserOnline
en: Selected agent is not available for chat
sr: Изабрани оператер није доступан за ћаскање

note: Template: AgentDashboardUserOutOfOffice
en: until
sr: dok

note: Template: AgentHTMLReferencePageLayout
en: The ticket has been locked
sr: Тикет је закључан.

note: Template: AgentHTMLReferencePageLayout
en: Undo & close
sr: Одустани & затвори

note: Template: AgentInfo
en: Info
sr: Инфо

note: Template: AgentInfo
en: To accept some news, a license or some changes.
sr: Да би прихватили неке вести, дозволе или неке промене.

note: Template: AgentLinkObject
en: Link Object: %s
sr: Повежи објекат: %s

note: Template: AgentLinkObject
en: go to link delete screen
sr: иди на екран за брисање везе

note: Template: AgentLinkObject
en: Select Target Object
sr: Изабери циљни објекат

note: Template: AgentLinkObject
en: Link object %s with
sr: Повежи објекат %s  са

note: Template: AgentLinkObject
en: Unlink Object: %s
sr: Прекини везу са објектом: %s

note: Template: AgentLinkObject
en: go to link add screen
sr: иди на екран за додавање везе

note: Template: AgentPreferences
en: Edit your preferences
sr: Уреди личне поставке

note: Template: AgentPreferences
en: Did you know? You can help translating OTRS at %s.
sr: Да ли сте знали? Можете да помогнете у превођењу „OTRS” на %s.

note: Template: AgentSpelling
en: Spell Checker
sr: Провера правописа

note: Template: AgentSpelling
en: spelling error(s)
sr: Правописне грешке

note: Template: AgentSpelling
en: Apply these changes
sr: Примени ове измене

note: Template: AgentStatisticsAdd
en: Statistics » Add
sr: Статистика » Додај

note: Template: AgentStatisticsAdd
en: Add New Statistic
sr: Додај нову статистику

note: Template: AgentStatisticsAdd
en: Dynamic Matrix
sr: Динамичка матрица

note: Template: AgentStatisticsAdd
en: Tabular reporting data where each cell contains a singular data point (e. g. the number of tickets).
sr: Табеларни подаци извештаја где свака ћелија садржи само један податак (нпр број тикета).

note: Template: AgentStatisticsAdd
en: Dynamic List
sr: Динамичка листа

note: Template: AgentStatisticsAdd
en: Tabular reporting data where each row contains data of one entity (e. g. a ticket).
sr: Табеларни подаци извештаја где сваки ред садржи податке о само једном ентитету (нпр тикет).

note: Template: AgentStatisticsAdd
en: Static
sr: Статички

note: Template: AgentStatisticsAdd
en: Complex statistics that cannot be configured and may return non-tabular data.
sr: Компликована статистика која се не може подесити и може да врати неформатиране податке.

note: Template: AgentStatisticsAdd
en: General Specification
sr: Општа спецификација

note: Template: AgentStatisticsAdd
en: Create Statistic
sr: Креирај статистику

note: Template: AgentStatisticsEdit
en: Statistics » Edit %s%s — %s
sr: Статистика » Измени %s%s — %s

note: Template: AgentStatisticsEdit
en: Run now
sr: Покрени сад

note: Template: AgentStatisticsEdit
en: Statistics Preview
sr: Преглед статистике

note: Template: AgentStatisticsEdit
en: Save statistic
sr: Сачувај статистику

note: Template: AgentStatisticsImport
en: Statistics » Import
sr: Статистика » Увоз

note: Template: AgentStatisticsImport
en: Import Statistic Configuration
sr: Увези конфигурацију статистике

note: Template: AgentStatisticsOverview
en: Statistics » Overview
sr: Статистика » Преглед

note: Template: AgentStatisticsOverview
en: Statistics
sr: Статистике

note: Template: AgentStatisticsOverview
en: Run
sr: Покрени

note: Template: AgentStatisticsOverview
en: Edit statistic "%s".
sr: Измени статистику "%s".

note: Template: AgentStatisticsOverview
en: Export statistic "%s"
sr: Извези статистику "%s".

note: Template: AgentStatisticsOverview
en: Export statistic %s
sr: Измени статистику %s

note: Template: AgentStatisticsOverview
en: Delete statistic "%s"
sr: Обриши статистику "%s".

note: Template: AgentStatisticsOverview
en: Delete statistic %s
sr: Обриши статистику %s

note: Template: AgentStatisticsOverview
en: Do you really want to delete this statistic?
sr: Да ли стварно желите да обришете ову статистику?

note: Template: AgentStatisticsView
en: Statistics » View %s%s — %s
sr: Статистика » Погледај %s%s — %s

note: Template: AgentStatisticsView
en: Statistic Information
sr: Статистичке информације

note: Template: AgentStatisticsView
en: Sum rows
sr: Збир редова

note: Template: AgentStatisticsView
en: Sum columns
sr: Збир колона

note: Template: AgentStatisticsView
en: Show as dashboard widget
sr: Прикажи контролну таблу апликативног додатка (Widget-a)

note: Template: AgentStatisticsView
en: Cache
sr: Кеш

note: Template: AgentStatisticsView
en: This statistic contains configuration errors and can currently not be used.
sr: Ова статистика садржи конфигурационе грешке и сад се не може користити.

note: Template: AgentTicketActionCommon
en: Change Free Text of %s%s%s
sr: Промени слободни текст за %s%s%s

note: Template: AgentTicketActionCommon
en: Change Owner of %s%s%s
sr: Промени власника за %s%s%s

note: Template: AgentTicketActionCommon
en: Close %s%s%s
sr: Затвори %s%s%s

note: Template: AgentTicketActionCommon
en: Add Note to %s%s%s
sr: Додај напомену %s%s%s

note: Template: AgentTicketActionCommon
en: Set Pending Time for %s%s%s
sr: Постави време чекања за %s%s%s

note: Template: AgentTicketActionCommon
en: Change Priority of %s%s%s
sr: Промени приоритет за %s%s%s

note: Template: AgentTicketActionCommon
en: Change Responsible of %s%s%s
sr: Промени одговорног за %s%s%s

note: Template: AgentTicketActionCommon
en: All fields marked with an asterisk (*) are mandatory.
sr: Сва поља означена звездицом (*) су обавезна.

note: Template: AgentTicketActionCommon
en: Service invalid.
sr: Неважећа услуга.

note: Template: AgentTicketActionCommon
en: New Owner
sr: Нови власник

note: Template: AgentTicketActionCommon
en: Please set a new owner!
sr: Молимо да одредите новог власника!

note: Template: AgentTicketActionCommon
en: New Responsible
sr: Нови одговорни

note: Template: AgentTicketActionCommon
en: Next state
sr: Следећи статус

note: Template: AgentTicketActionCommon
en: For all pending* states.
sr: За сва стања* чекања.

note: Template: AgentTicketActionCommon
en: Add Article
sr: Додај чланак

note: Template: AgentTicketActionCommon
en: Create an Article
sr: Креирај чланак

note: Template: AgentTicketActionCommon
en: Inform agents
sr: Обавести оператере

note: Template: AgentTicketActionCommon
en: Inform involved agents
sr: Обавести укључене оператере

note: Template: AgentTicketActionCommon
en: Here you can select additional agents which should receive a notification regarding the new article.
sr: Овде можете изабрати додатне оператере који треба да примају обавештења у вези са новим чланком.

note: Template: AgentTicketActionCommon
en: Text will also be received by
sr: Текст ће такође примити и:

note: Template: AgentTicketActionCommon
en: Spell check
sr: Провера правописа

note: Template: AgentTicketActionCommon
en: Text Template
sr: Шаблон текста

note: Template: AgentTicketActionCommon
en: Setting a template will overwrite any text or attachment.
sr: Подешавање шаблона ће преписати сваки текст или прилог.

note: Template: AgentTicketActionCommon
en: Note type
sr: Тип напомене

note: Template: AgentTicketBounce
en: Bounce %s%s%s
sr: Одбаци %s%s%s

note: Template: AgentTicketBounce
en: Bounce to
sr: Преусмери на

note: Template: AgentTicketBounce
en: You need a email address.
sr: Потребна вам је имејл адреса.

note: Template: AgentTicketBounce
en: Need a valid email address or don't use a local email address.
sr: Исправна имејл адреса је неопходна, али не користите локалну адресу!

note: Template: AgentTicketBounce
en: Next ticket state
sr: Наредни статус тикета

note: Template: AgentTicketBounce
en: Inform sender
sr: Обавести пошиљаоца

note: Template: AgentTicketBounce
en: Send mail
sr: Пошаљи имејл!

note: Template: AgentTicketBulk
en: Ticket Bulk Action
sr: Масовне акције на тикетима

note: Template: AgentTicketBulk
en: Send Email
sr: Пошаљи имејл

note: Template: AgentTicketBulk
en: Merge to
sr: Обједини са

note: Template: AgentTicketBulk
en: Invalid ticket identifier!
sr: Неважећи идентификатор тикета!

note: Template: AgentTicketBulk
en: Merge to oldest
sr: Обједини са најстаријом

note: Template: AgentTicketBulk
en: Link together
sr: Повежи заједно

note: Template: AgentTicketBulk
en: Link to parent
sr: Повежи са надређеним

note: Template: AgentTicketBulk
en: Unlock tickets
sr: Откључај тикете

note: Template: AgentTicketBulk
en: Execute Bulk Action
sr: Изврши масовну акцију

note: Template: AgentTicketCompose
en: Compose Answer for %s%s%s
sr: Напиши одговор за %s%s%s

note: Template: AgentTicketCompose
en: This address is registered as system address and cannot be used: %s
sr: Ова адреса је регистрована као системска и не може бити коришћена: %s

note: Template: AgentTicketCompose
en: Please include at least one recipient
sr: Молимо да укључите бар једног примаоца

note: Template: AgentTicketCompose
en: Remove Ticket Customer
sr: Уклони клијент са тикета **

note: Template: AgentTicketCompose
en: Please remove this entry and enter a new one with the correct value.
sr: Молимо да уклоните овај унос и унесете нов са исправном вредношћу.

note: Template: AgentTicketCompose
en: Remove Cc
sr: Уклони Cc

note: Template: AgentTicketCompose
en: Remove Bcc
sr: Уклони Bcc

note: Template: AgentTicketCompose
en: Address book
sr: Адресар

note: Template: AgentTicketCompose
en: Date Invalid!
sr: Неисправан датум!

note: Template: AgentTicketCustomer
en: Change Customer of %s%s%s
sr: Промени клијента за %s%s%s

note: Template: AgentTicketEmail
en: Create New Email Ticket
sr: Отвори нови имејл тикет

note: Template: AgentTicketEmail
en: Example Template
sr: Пример шаблона

note: Template: AgentTicketEmail
en: From queue
sr: из реда

note: Template: AgentTicketEmail
en: To customer user
sr: За клијента корисника

note: Template: AgentTicketEmail
en: Please include at least one customer user for the ticket.
sr: Молимо вас укључите барем једног клијента корисника за тикет.

note: Template: AgentTicketEmail
en: Select this customer as the main customer.
sr: Означи овог клијента као главног клијента.

note: Template: AgentTicketEmail
en: Remove Ticket Customer User
sr: Уклони тикет клијента корисника **

note: Template: AgentTicketEmail
en: Get all
sr: Узми све

note: Template: AgentTicketEmailOutbound
en: Outbound Email for %s%s%s
sr: Излазни имејл за %s%s%s

note: Template: AgentTicketEscalation
en: Ticket %s: first response time is over (%s/%s)!
sr: Тикет %s: време одзива је истекло (%s/%s)!

note: Template: AgentTicketEscalation
en: Ticket %s: first response time will be over in %s/%s!
sr: Тикет %s: време одзива ће истећи за %s/%s!

note: Template: AgentTicketEscalation
en: Ticket %s: update time is over (%s/%s)!
sr: Тикет %s: време ажурирања је преко (%s/%s)!

note: Template: AgentTicketEscalation
en: Ticket %s: update time will be over in %s/%s!
sr: Тикет %s: време ажурирања истиче за %s/%s!

note: Template: AgentTicketEscalation
en: Ticket %s: solution time is over (%s/%s)!
sr: Тикет %s: време решавања је истекло (%s/%s)!

note: Template: AgentTicketEscalation
en: Ticket %s: solution time will be over in %s/%s!
sr: Тикет %s: време решавања истиче за %s/%s!

note: Template: AgentTicketForward
en: Forward %s%s%s
sr: Проследи %s%s%s

note: Template: AgentTicketHistory
en: History of %s%s%s
sr: Историјат од %s%s%s

note: Template: AgentTicketHistory
en: History Content
sr: Садржај историје

note: Template: AgentTicketHistory
en: Zoom view
sr: Увећани преглед

note: Template: AgentTicketMerge
en: Merge %s%s%s
sr: Споји %s%s%s

note: Template: AgentTicketMerge
en: Merge Settings
sr: Подешавања спајања

note: Template: AgentTicketMerge
en: You need to use a ticket number!
sr: Молимо вас да користите број тикета!

note: Template: AgentTicketMerge
en: A valid ticket number is required.
sr: Неопходан је исправан број тикета.

note: Template: AgentTicketMerge
en: Need a valid email address.
sr: Потребна је исправна имејл адреса.

note: Template: AgentTicketMove
en: Move %s%s%s
sr: Премести %s%s%s

note: Template: AgentTicketMove
en: New Queue
sr: Нови Ред

note: Template: AgentTicketOverviewMedium
en: Select all
sr: Изабери све

note: Template: AgentTicketOverviewMedium
en: No ticket data found.
sr: Нису нађени подаци о тикету

note: Template: AgentTicketOverviewMedium
en: Open / Close ticket action menu
sr: Акциони мени Отварања / Затварања тикета

note: Template: AgentTicketOverviewMedium
en: Select this ticket
sr: Изаберите овај тикет

note: Template: AgentTicketOverviewMedium
en: First Response Time
sr: Време првог одговора

note: Template: AgentTicketOverviewMedium
en: Update Time
sr: Време ажурирања

note: Template: AgentTicketOverviewMedium
en: Solution Time
sr: Време решавања

note: Template: AgentTicketOverviewMedium
en: Move ticket to a different queue
sr: Премести тикет у други ред

note: Template: AgentTicketOverviewMedium
en: Change queue
sr: Промени ред

note: Template: AgentTicketOverviewNavBar
en: Change search options
sr: Промени опције претраге

note: Template: AgentTicketOverviewNavBar
en: Remove active filters for this screen.
sr: Уклони активне филтере за овај екран.

note: Template: AgentTicketOverviewNavBar
en: Tickets per page
sr: Тикета по страни

note: Template: AgentTicketOverviewSmall
en: Reset overview
sr: Рестуј преглед

note: Template: AgentTicketOverviewSmall
en: Column Filters Form
sr: Форма филтера колона

note: Template: AgentTicketPhone
en: Split Into New Phone Ticket
sr: Подели у нови телефонски тикет

note: Template: AgentTicketPhone
en: Save Chat Into New Phone Ticket
sr: Сачувај ћаскање у нови телефонски тикет

note: Template: AgentTicketPhone
en: Create New Phone Ticket
sr: Отвори нови телефонски тикет

note: Template: AgentTicketPhone
en: Please include at least one customer for the ticket.
sr: Молимо да укључите бар једног клијента за тикет.

note: Template: AgentTicketPhone
en: To queue
sr: У ред

note: Template: AgentTicketPhone
en: Chat protocol
sr: Протокол ћаскања

note: Template: AgentTicketPhone
en: The chat will be appended as a separate article.
sr: Ћаскање ће бити додато као посебан чланак.

note: Template: AgentTicketPhoneCommon
en: Phone Call for %s%s%s
sr: Телефонски позив за %s%s%s

note: Template: AgentTicketPlain
en: View Email Plain Text for %s%s%s
sr: Приказ имејла као обичан текст за %s%s%s

note: Template: AgentTicketPlain
en: Plain
sr: Неформатирано

note: Template: AgentTicketPlain
en: Download this email
sr: Preuzmi ovu poruku

note: Template: AgentTicketProcess
en: Create New Process Ticket
sr: Креирај нови процес тикета

note: Template: AgentTicketProcess
en: Process
sr: Proces

note: Template: AgentTicketProcessSmall
en: Enroll Ticket into a Process
sr: Прикључи тикет процесу

note: Template: AgentTicketSearch
en: Search template
sr: Шаблон претраге

note: Template: AgentTicketSearch
en: Create Template
sr: Направи шаблон

note: Template: AgentTicketSearch
en: Create New
sr: Направи нов

note: Template: AgentTicketSearch
en: Profile link
sr: Веза профила

note: Template: AgentTicketSearch
en: Save changes in template
sr: Сачувај промене у шаблону

note: Template: AgentTicketSearch
en: Filters in use
sr: Филтери у употреби

note: Template: AgentTicketSearch
en: Additional filters
sr: Додатни филтери

note: Template: AgentTicketSearch
en: Add another attribute
sr: Додај још један атрибут

note: Template: AgentTicketSearch
en: Output
sr: Преглед резултата

note: Template: AgentTicketSearch
en: Fulltext
sr: Текст

note: Template: AgentTicketSearch
en: Remove
sr: Уклони

note: Template: AgentTicketSearch
en: Searches in the attributes From, To, Cc, Subject and the article body, overriding other attributes with the same name.
sr: Претраге у атрибутима Од, До, Cc, Предмет и телу чланка, редефинишу друге атрибуте са истим именом.

note: Template: AgentTicketSearch
en: Attachment Name
sr: Назив прилога

note: Template: AgentTicketSearch
en: (e. g. m*file or myfi*)
sr: (нпр m*file или myfi*)

note: Template: AgentTicketSearch
en: Created in Queue
sr: Отворено у реду

note: Template: AgentTicketSearch
en: Lock state
sr: Стаус закључавања

note: Template: AgentTicketSearch
en: Watcher
sr: Праћење

note: Template: AgentTicketSearch
en: Article Create Time (before/after)
sr: Време креирања чланка (пре/после)

note: Template: AgentTicketSearch
en: Article Create Time (between)
sr: Време креирања чланка (између)

note: Template: AgentTicketSearch
en: Ticket Create Time (before/after)
sr: Време отварања тикета (пре/после)

note: Template: AgentTicketSearch
en: Ticket Create Time (between)
sr: Време отварања тикета (између)

note: Template: AgentTicketSearch
en: Ticket Change Time (before/after)
sr: Време промене тикета (пре/после)

note: Template: AgentTicketSearch
en: Ticket Change Time (between)
sr: Време промене тикета (између)

note: Template: AgentTicketSearch
en: Ticket Last Change Time (before/after)
sr: Време последње промене тикета (пре/после)

note: Template: AgentTicketSearch
en: Ticket Last Change Time (between)
sr: Време последње промене тикета (између)

note: Template: AgentTicketSearch
en: Ticket Close Time (before/after)
sr: Време затварања тикета (пре/после)

note: Template: AgentTicketSearch
en: Ticket Close Time (between)
sr: Време затварања тикета (између)

note: Template: AgentTicketSearch
en: Ticket Escalation Time (before/after)
sr: Време ескалације тикета (пре/после)

note: Template: AgentTicketSearch
en: Ticket Escalation Time (between)
sr: Време ескалације тикета (између)

note: Template: AgentTicketSearch
en: Archive Search
sr: Претрага архива

note: Template: AgentTicketSearch
en: Run search
sr: Покрени претрагу

note: Template: AgentTicketZoom
en: Article filter
sr: Филтер за чланке

note: Template: AgentTicketZoom
en: Article Type
sr: Тип чланка

note: Template: AgentTicketZoom
en: Sender Type
sr: Тип пошиљаоца

note: Template: AgentTicketZoom
en: Save filter settings as default
sr: Сачувај подешавања филтера као подразумевана

note: Template: AgentTicketZoom
en: Event Type Filter
sr: Филтер типа догађаја

note: Template: AgentTicketZoom
en: Event Type
sr: Тип догађаја

note: Template: AgentTicketZoom
en: Save as default
sr: Сачувај као подразумевано

note: Template: AgentTicketZoom
en: Archive
sr: Архивирај

note: Template: AgentTicketZoom
en: This ticket is archived.
sr: Овај тикет је архивиран

note: Template: AgentTicketZoom
en: Note: Type is invalid!
sr: Напомена: Тип је неважећи!

note: Template: AgentTicketZoom
en: Locked
sr: Закључано

note: Template: AgentTicketZoom
en: Accounted time
sr: Обрачунато време

note: Template: AgentTicketZoom
en: Linked Objects
sr: Повезани објекти

note: Template: AgentTicketZoom
en: Change Queue
sr: Промени Ред

note: Template: AgentTicketZoom
en: There are no dialogs available at this point in the process.
sr: У овом тренутку нема слободних дијалога у процесу.

note: Template: AgentTicketZoom
en: This item has no articles yet.
sr: Ова ставка још увек нема члканке.

note: Template: AgentTicketZoom
en: Ticket Timeline View
sr: Преглед тикета на временској линији

note: Template: AgentTicketZoom
en: Article Overview
sr: Преглед чланка

note: Template: AgentTicketZoom
en: Article(s)
sr: Чланак/Чланци

note: Template: AgentTicketZoom
en: Page
sr: Страна

note: Template: AgentTicketZoom
en: Add Filter
sr: Додај Филтер

note: Template: AgentTicketZoom
en: Set
sr: Подеси

note: Template: AgentTicketZoom
en: Reset Filter
sr: Ресетуј Филтер

note: Template: AgentTicketZoom
en: Show one article
sr: Прикажи један чланак

note: Template: AgentTicketZoom
en: Show all articles
sr: Прикажи све чланке

note: Template: AgentTicketZoom
en: Show Ticket Timeline View
sr: Прикажи тикете на временској линији

note: Template: AgentTicketZoom
en: Unread articles
sr: Непрочитани чланци

note: Template: AgentTicketZoom
en: No.
sr: Бр.

note: Template: AgentTicketZoom
en: Important
sr: Важно

note: Template: AgentTicketZoom
en: Unread Article!
sr: Непрочитани Чланци!

note: Template: AgentTicketZoom
en: Incoming message
sr: Долазна порука

note: Template: AgentTicketZoom
en: Outgoing message
sr: Одлазна порука

note: Template: AgentTicketZoom
en: Internal message
sr: Интерна порука

note: Template: AgentTicketZoom
en: Resize
sr: Промена величине

note: Template: AgentTicketZoom
en: Mark this article as read
sr: Означи овај чланак као прочитан

note: Template: AgentTicketZoom
en: Show Full Text
sr: Прикажи цео текст

note: Template: AgentTicketZoom
en: Full Article Text
sr: Текст целог чланка

note: Template: AgentTicketZoom
en: No more events found. Please try changing the filter settings.
sr: Нема више догађаја. Покушајте да промените подешавања филтера.

note: Template: AgentTicketZoom
en: by
sr: од

note: Template: AgentTicketZoom
en: To open links in the following article, you might need to press Ctrl or Cmd or Shift key while clicking the link (depending on your browser and OS).
sr: Да отворите везе у овом чланку, можда ћете морати да притиснете „Ctrl” или „Cmd” или „Shift” тастер док кликнете на везу (зависи од вашег прегледача и оперативног система).

note: Template: AgentTicketZoom
en: Close this message
sr: Затвори ову поруку

note: Template: AgentTicketZoom
en: Article could not be opened! Perhaps it is on another article page?
sr: Чланак се не може отворити! Могуће је да је на другој страници?

note: Template: AgentTicketZoom
en: Scale preview content
sr: Скалирај садржај за приказ

note: Template: AgentTicketZoom
en: Open URL in new tab
sr: Отвори УРЛ у новом листу

note: Template: AgentTicketZoom
en: Close preview
sr: Затвори преглед

note: Template: AttachmentBlocker
en: To protect your privacy, remote content was blocked.
sr: Да бисте заштитили своју приватност, удаљени садржај је блокиран.

note: Template: AttachmentBlocker
en: Load blocked content.
sr: Учитај блокирани садржај.

note: Template: ChatStartForm
en: First message
sr: Прва порука

note: Template: CloudServicesDisabled
en: This feature requires cloud services.
sr: Ова функција захтева сервисе у облаку!

note: Template: CloudServicesDisabled
en: You can
sr: Ви можете

note: Template: CloudServicesDisabled
en: go back to the previous page
sr: иди на претходну страну

note: Template: CustomerError
en: An Error Occurred
sr: Догодила се грешка

note: Template: CustomerError
en: Error Details
sr: Детаљи грешке

note: Template: CustomerError
en: Traceback
sr: Испрати уназад

note: Template: CustomerFooter
en: Powered by
sr: Покреће

note: Template: CustomerFooterJS
en: One or more errors occurred!
sr: Дошло је до једне или више грешака!

note: Template: CustomerFooterJS
en: Close this dialog
sr: Затвори овај дијалог

note: Template: CustomerFooterJS
en: Could not open popup window. Please disable any popup blockers for this application.
sr: Није могуће отворити искачући прозор. Молимо да искључите блокаду искачућих прозора за ову апликацију.

note: Template: CustomerFooterJS
en: If you now leave this page, all open popup windows will be closed, too!
sr: Ако напустите ову страницу, сви отворени прозори ће бити затворени!

note: Template: CustomerFooterJS
en: A popup of this screen is already open. Do you want to close it and load this one instead?
sr: Приказ овог екрана је већ отворен. Желите ли да га затворите и учитате овај уместо њега?

note: Template: CustomerFooterJS
en: There are currently no elements available to select from.
sr: Тренутно нема слободних елемената за одабир.

note: Template: CustomerFooterJS
en: Please turn off Compatibility Mode in Internet Explorer!
sr: Молимо да искључите мод компатибилности у Интернет експлореру!

note: Template: CustomerFooterJS
en: The browser you are using is too old.
sr: Веб претраживач који користите је превише стар.

note: Template: CustomerFooterJS
en: OTRS runs with a huge lists of browsers, please upgrade to one of these.
sr: „OTRS” фунционише на великом броју веб претраживача, молимо да инсталирате и користите један од ових.

note: Template: CustomerFooterJS
en: Please see the documentation or ask your admin for further information.
sr: Молимо да прегледате документацију или питате вашег администратора за додатне информације.

note: Template: CustomerFooterJS
en: Switch to mobile mode
sr: Пређи на мобилни мод

note: Template: CustomerFooterJS
en: Switch to desktop mode
sr: Пређи на десктоп мод

note: Template: CustomerFooterJS
en: Not available
sr: Није доступно

note: Template: CustomerFooterJS
en: Clear all
sr: Очисти све

note: Template: CustomerFooterJS
en: Clear search
sr: Очисти претрагу

note: Template: CustomerFooterJS
en: %s selection(s)...
sr: %s избор(и)...

note: Template: CustomerFooterJS
en: and %s more...
sr: и %s више...

note: Template: CustomerFooterJS
en: Filters
sr: Филтери

note: Template: CustomerFooterJS
en: Confirm
sr: Потврди

note: Template: CustomerLogin
en: JavaScript Not Available
sr: JavaScript није доступан.

note: Template: CustomerLogin
en: In order to experience OTRS, you'll need to enable JavaScript in your browser.
sr: Како би сте користили „OTRS” неопходно је да активирате JavaScript у вашем веб претраживачу.

note: Template: CustomerLogin
en: Browser Warning
sr: Упозорење веб претраживача

note: Template: CustomerLogin
en: One moment please, you are being redirected...
sr: Сачекајте моменат, бићете преусмерени...

note: Template: CustomerLogin
en: Login
sr: Пријављивање

note: Template: CustomerLogin
en: User name
sr: Корисничко име

note: Template: CustomerLogin
en: Your user name
sr: Ваше корисничко име

note: Template: CustomerLogin
en: Your password
sr: Ваша лозинка

note: Template: CustomerLogin
en: Forgot password?
sr: Заборавили сте лозинку?

note: Template: CustomerLogin
en: 2 Factor Token
sr: Двофакторски токен

note: Template: CustomerLogin
en: Your 2 Factor Token
sr: Ваш двофакторски токен

note: Template: CustomerLogin
en: Log In
sr: Пријављивање

note: Template: CustomerLogin
en: Not yet registered?
sr: Нисте регистровани?

note: Template: CustomerLogin
en: Request new password
sr: Захтев за нову лозинку

note: Template: CustomerLogin
en: Your User Name
sr: Ваше корисничко име

note: Template: CustomerLogin
en: A new password will be sent to your email address.
sr: Нова лозинка ће бити послата на вашу имејл адресу.

note: Template: CustomerLogin
en: Create Account
sr: Креирајте налог

note: Template: CustomerLogin
en: Please fill out this form to receive login credentials.
sr: Молимо да попуните овај образац да би сте добили податке за пријаву.

note: Template: CustomerLogin
en: How we should address you
sr: Како да вас ословљавамо

note: Template: CustomerLogin
en: Your First Name
sr: Ваше име

note: Template: CustomerLogin
en: Your Last Name
sr: Ваше презиме

note: Template: CustomerLogin
en: Your email address (this will become your username)
sr: Ваша имејл адреса (то ће бити ваше корисничко име)

note: Template: CustomerNavigationBar
en: Incoming Chat Requests
sr: Долазни захтеви за ћаскање

note: Template: CustomerNavigationBar
en: You have unanswered chat requests
sr: Имате неодговорене захтеве за ћаскање

note: Template: CustomerNavigationBar
en: Edit personal preferences
sr: Уреди личне поставке

note: Template: CustomerNavigationBar
en: Logout %s %s
sr: Одјава %s %s

note: Template: CustomerRichTextEditor
en: Split Quote
sr: Подели квоту

note: Template: CustomerTicketMessage
en: Service level agreement
sr: Споразум о нивоу услуге

note: Template: CustomerTicketOverview
en: Welcome!
sr: Добродошли!

note: Template: CustomerTicketOverview
en: Please click the button below to create your first ticket.
sr: Молимо да притиснете дугме испод за креирање вашег првог тикета.

note: Template: CustomerTicketOverview
en: Create your first ticket
sr: Креирајте ваш први тикет

note: Template: CustomerTicketSearch
en: Profile
sr: Профил

note: Template: CustomerTicketSearch
en: e. g. 10*5155 or 105658*
sr: нпр. 10*5155 или 105658*

note: Template: CustomerTicketSearch
en: Customer ID
sr: ИД клијента

note: Template: CustomerTicketSearch
en: Fulltext search in tickets (e. g. "John*n" or "Will*")
sr: Текстуално претраживање у тикетима (нпр. "Ba*a" или "Mil*")

note: Template: CustomerTicketSearch
en: Recipient
sr: Прималац

note: Template: CustomerTicketSearch
en: Carbon Copy
sr: Копија

note: Template: CustomerTicketSearch
en: e. g. m*file or myfi*
sr: нпр m*file или myfi*

note: Template: CustomerTicketSearch
en: Types
sr: Типови

note: Template: CustomerTicketSearch
en: Time restrictions
sr: Временска ограничења

note: Template: CustomerTicketSearch
en: No time settings
sr: Нема подешавања времена

note: Template: CustomerTicketSearch
en: Specific date
sr: Одређени датум

note: Template: CustomerTicketSearch
en: Only tickets created
sr: Само креирани тикети

note: Template: CustomerTicketSearch
en: Date range
sr: Распон датума

note: Template: CustomerTicketSearch
en: Only tickets created between
sr: Само тикети креирани између

note: Template: CustomerTicketSearch
en: Ticket archive system
sr: Систем за архивирање тикета

note: Template: CustomerTicketSearch
en: Save search as template?
sr: Сачувај претрагу као шаблон?

note: Template: CustomerTicketSearch
en: Save as Template?
sr: Сачувати као шаблон?

note: Template: CustomerTicketSearch
en: Save as Template
sr: Сачувај као шаблон

note: Template: CustomerTicketSearch
en: Template Name
sr: Назив шаблона

note: Template: CustomerTicketSearch
en: Pick a profile name
sr: Изабери назив профила

note: Template: CustomerTicketSearch
en: Output to
sr: Излаз на

note: Template: CustomerTicketSearchResultShort
en: of
sr: од

note: Template: CustomerTicketSearchResultShort
en: Search Results for
sr: Резултати претраживања за

note: Template: CustomerTicketSearchResultShort
en: Remove this Search Term.
sr: Уклони овај израз за претрагу.

note: Template: CustomerTicketZoom
en: Start a chat from this ticket
sr: Почни ћаскање из овог тикета

note: Template: CustomerTicketZoom
en: Expand article
sr: Рашири чланак

note: Template: CustomerTicketZoom
en: Information
sr: Информација

note: Template: CustomerTicketZoom
en: Next Steps
sr: Следећи кораци

note: Template: CustomerTicketZoom
en: Reply
sr: Одговори

note: Template: CustomerTicketZoom
en: Chat Protocol
sr: Протокол ћаскања

note: Template: DashboardEventsTicketCalendar
en: All-day
sr: Целодневно

note: Template: DashboardEventsTicketCalendar
en: Sunday
sr: недеља

note: Template: DashboardEventsTicketCalendar
en: Monday
sr: понедељак

note: Template: DashboardEventsTicketCalendar
en: Tuesday
sr: уторак

note: Template: DashboardEventsTicketCalendar
en: Wednesday
sr: среда

note: Template: DashboardEventsTicketCalendar
en: Thursday
sr: четвртак

note: Template: DashboardEventsTicketCalendar
en: Friday
sr: петак

note: Template: DashboardEventsTicketCalendar
en: Saturday
sr: субота

note: Template: DashboardEventsTicketCalendar
en: Su
sr: не

note: Template: DashboardEventsTicketCalendar
en: Mo
sr: по

note: Template: DashboardEventsTicketCalendar
en: Tu
sr: ут

note: Template: DashboardEventsTicketCalendar
en: We
sr: ср

note: Template: DashboardEventsTicketCalendar
en: Th
sr: че

note: Template: DashboardEventsTicketCalendar
en: Fr
sr: пе

note: Template: DashboardEventsTicketCalendar
en: Sa
sr: су

note: Template: DashboardEventsTicketCalendar
en: Event Information
sr: Информације о догађају

note: Template: DashboardEventsTicketCalendar
en: Ticket fields
sr: Поља тикета

note: Template: DashboardEventsTicketCalendar
en: Dynamic fields
sr: Динамичка поља

note: Template: Datepicker
en: Invalid date (need a future date)!
sr: Неисправан датум (потебан будући датум)!

note: Template: Datepicker
en: Invalid date (need a past date)!
sr: Неисправан датум (потребан датум у прошлости)!

note: Template: Datepicker
en: Previous
sr: Назад

note: Template: Datepicker
en: Open date selection
sr: Отвори избор датума

note: Template: Error
en: An error occurred.
sr: Догодила се грешка.

note: Template: Error
en: Contact our service team now.
sr: Контактирајте наш сервисним тим сада.

note: Template: Error
en: Send a bugreport
sr: Пошаљи извештај о грешци

note: Template: FooterJS
en: Please enter at least one search value or * to find anything.
sr: Молимо унесите барем једну вредност претраге или * да би сте нешто пронашли.

note: Template: FooterJS
en: Please remove the following words from your search as they cannot be searched for:
sr: Молимо да уклоните следеће речи из ваше претраге јер се не могу тражити:

note: Template: FooterJS
en: Please check the fields marked as red for valid inputs.
sr: Молимо проверите поља означена црвеним за важеће уносе.

note: Template: FooterJS
en: Please perform a spell check on the the text first.
sr: Молимо да прво проверите правопис на тексту.

note: Template: FooterJS
en: Slide the navigation bar
sr: Померите навигациону траку

note: Template: FooterJS
en: Unavailable for chat
sr: Недоступан за ћаскање

note: Template: FooterJS
en: Available for internal chats only
sr: Доступан само за интерно ћаскање

note: Template: FooterJS
en: Available for chats
sr: Доступан за ћаскање

note: Template: FooterJS
en: Please visit the chat manager
sr: Молимо посетите управљач ћаскањем

note: Template: FooterJS
en: New personal chat request
sr: Нов лични захтев за ћаскање

note: Template: FooterJS
en: New customer chat request
sr: Нов клијентски захтев за ћаскање

note: Template: FooterJS
en: New public chat request
sr: Нов јавни захтев за ћаскање

note: Template: FooterJS
en: New activity
sr: Нова активност

note: Template: FooterJS
en: New activity on one of your monitored chats.
sr: Нова активност у једном од надгледаних ћаскања.

note: Template: FooterJS
en: Do you really want to continue?
sr: Да ли заиста желите да наставите?

note: Template: FooterJS
en: Information about the OTRS Daemon
sr: Информације о „OTRS” сервису

note: Template: FooterJS
en: This feature is part of the %s.  Please contact us at %s for an upgrade.
sr: Ово својство је део %s.  Молимо да на с контактирате на %s за ажурирање.

note: Template: FooterJS
en: Find out more about the %s
sr: Пронађи још информација о %s

note: Template: Header
en: You are logged in as
sr: Пријављени сте као

note: Template: Installer
en: JavaScript not available
sr: JavaScript nije dostupan.

note: Template: Installer
en: Step %s
sr: Корак %s

note: Template: Installer
en: Database Settings
sr: Подешавање базе података

note: Template: Installer
en: General Specifications and Mail Settings
sr: Опште спецификације и подешавање поште

note: Template: Installer
en: Finish
sr: Заврши

note: Template: Installer
en: Welcome to %s
sr: Добродошли у %s

note: Template: Installer
en: Web site
sr: Веб сајт

note: Template: Installer
en: Mail check successful.
sr: Успешна провера имејл подешавања.

note: Template: Installer
en: Error in the mail settings. Please correct and try again.
sr: Грешка у подешавању имејла. Молимо исправите и покушајте поново.

note: Template: InstallerConfigureMail
en: Configure Outbound Mail
sr: Подешавање одлазне поште

note: Template: InstallerConfigureMail
en: Outbound mail type
sr: Тип одлазне поште

note: Template: InstallerConfigureMail
en: Select outbound mail type.
sr: Изаберите тип одлазне поште

note: Template: InstallerConfigureMail
en: Outbound mail port
sr: Порт за одлазну пошту

note: Template: InstallerConfigureMail
en: Select outbound mail port.
sr: Изаберите порт за одлазну пошту

note: Template: InstallerConfigureMail
en: SMTP authentication
sr: SMTP аутентификација

note: Template: InstallerConfigureMail
en: Does your SMTP host need authentication?
sr: Да ли ваш SMTP host ахтева аутентификацију?

note: Template: InstallerConfigureMail
en: SMTP auth user
sr: SMTP корисник

note: Template: InstallerConfigureMail
en: Username for SMTP auth.
sr: Корисничко име за SMTP аутентификацију

note: Template: InstallerConfigureMail
en: SMTP auth password
sr: Лозинка SMTP аутентификације

note: Template: InstallerConfigureMail
en: Password for SMTP auth.
sr: Лозинка за SMTP аутентификацију

note: Template: InstallerConfigureMail
en: Configure Inbound Mail
sr: Подешавање долазне поште

note: Template: InstallerConfigureMail
en: Inbound mail type
sr: Тип долазне поште

note: Template: InstallerConfigureMail
en: Select inbound mail type.
sr: Изабери тип долазне поште

note: Template: InstallerConfigureMail
en: Inbound mail host
sr: Сервер долазне поште

note: Template: InstallerConfigureMail
en: Inbound mail host.
sr: Сервер долазне поште.

note: Template: InstallerConfigureMail
en: Inbound mail user
sr: Корисник долазне поште

note: Template: InstallerConfigureMail
en: User for inbound mail.
sr: Корисник за долазну пошту.

note: Template: InstallerConfigureMail
en: Inbound mail password
sr: Лозинка долазне поште

note: Template: InstallerConfigureMail
en: Password for inbound mail.
sr: Лозинка за долазну пошту.

note: Template: InstallerConfigureMail
en: Result of mail configuration check
sr: Резултат провере подешавања поште

note: Template: InstallerConfigureMail
en: Check mail configuration
sr: Провери конфигурацију мејла

note: Template: InstallerConfigureMail
en: Skip this step
sr: Прескочи овај корак

note: Template: InstallerDBResult
en: Database setup successful!
sr: Успешно инсталирање базе

note: Template: InstallerDBStart
en: Install Type
sr: Инсталирај тип

note: Template: InstallerDBStart
en: Create a new database for OTRS
sr: Креирај нову базу података за „OTRS”

note: Template: InstallerDBStart
en: Use an existing database for OTRS
sr: Користи постојећу базу података за „OTRS”

note: Template: InstallerDBmssql
en: Database name
sr: Назив базе података

note: Template: InstallerDBmssql
en: Check database settings
sr: Проверите подешавања базе

note: Template: InstallerDBmssql
en: Result of database check
sr: Резултат провере базе података

note: Template: InstallerDBmssql
en: Database check successful.
sr: Успешна провера базе података.

note: Template: InstallerDBmssql
en: Database User
sr: Корисник базе података

note: Template: InstallerDBmssql
en: New
sr: Нов

note: Template: InstallerDBmssql
en: A new database user with limited permissions will be created for this OTRS system.
sr: Нови корисник базе са ограниченим правима ће бити креиран за овај „OTRS” систем.

note: Template: InstallerDBmssql
en: Repeat Password
sr: Понови лозинку

note: Template: InstallerDBmssql
en: Generated password
sr: Генерисана лозинка

note: Template: InstallerDBmysql
en: Passwords do not match
sr: Лозинке се не поклапају

note: Template: InstallerDBoracle
en: Port
sr: Порт

note: Template: InstallerFinish
en: To be able to use OTRS you have to enter the following line in your command line (Terminal/Shell) as root.
sr: Да би сте користили „OTRS” морате унети следеће у командну линију (Terminal/Shell) као "root".

note: Template: InstallerFinish
en: Restart your webserver
sr: Поново покрените ваш веб сервер.

note: Template: InstallerFinish
en: After doing so your OTRS is up and running.
sr: После овога ваш „OTRS” је укључен и ради.

note: Template: InstallerFinish
en: Start page
sr: Početna strana

note: Template: InstallerFinish
en: Your OTRS Team
sr: Ваш „OTRS” тим

note: Template: InstallerLicense
en: Don't accept license
sr: Не прихватај лиценцу

note: Template: InstallerLicense
en: Accept license and continue
sr: Прихвати лиценцу и настави

note: Template: InstallerSystem
en: SystemID
sr: Системски ИД

note: Template: InstallerSystem
en: The identifier of the system. Each ticket number and each HTTP session ID contain this number.
sr: Системски идентификатор. Сваки број тикета и сваки ИД HTTP сесије садржи овај број.

note: Template: InstallerSystem
en: System FQDN
sr: Sistemski FQDN

note: Template: InstallerSystem
en: Fully qualified domain name of your system.
sr: Пуно име домена вашег система

note: Template: InstallerSystem
en: AdminEmail
sr: Имејл администратор

note: Template: InstallerSystem
en: Email address of the system administrator.
sr: Имејл адреса систем администратора.

note: Template: InstallerSystem
en: Organization
sr: Организација

note: Template: InstallerSystem
en: Log
sr: Лог

note: Template: InstallerSystem
en: LogModule
sr: Лог модул

note: Template: InstallerSystem
en: Log backend to use.
sr: Позадински приказ лог-а.

note: Template: InstallerSystem
en: LogFile
sr: Лог датотека

note: Template: InstallerSystem
en: Webfrontend
sr: Мрежни интерфејс

note: Template: InstallerSystem
en: Default language
sr: Подразумевани језик

note: Template: InstallerSystem
en: Default language.
sr: Подразумевани језик

note: Template: InstallerSystem
en: CheckMXRecord
sr: Провери MX податке

note: Template: InstallerSystem
en: Email addresses that are manually entered are checked against the MX records found in DNS. Don't use this option if your DNS is slow or does not resolve public addresses.
sr: Ручно унета имејл адреса се проверава помоћу MX податка пронађеног у DNS. Немојте користити ову опцију ако је ваш DNS спор или не може да разреши јавне адресе.

note: Template: LinkObject
en: Object#
sr: Објекат#

note: Template: LinkObject
en: Add links
sr: Додај везе

note: Template: LinkObject
en: Delete links
sr: Обриши везе

note: Template: Login
en: Lost your password?
sr: Изгубили сте лозинку?

note: Template: Login
en: Request New Password
sr: Захтев за нову лозинку

note: Template: Login
en: Back to login
sr: Назад на пријављивање

note: Template: MobileNotAvailableWidget
en: Feature not available
sr: Својство није доступно

note: Template: MobileNotAvailableWidget
en: Sorry, but this feature of OTRS is currently not available for mobile devices. If you'd like to use it, you can either switch to desktop mode or use your regular desktop device.
sr: На жалост, ово својство моментално није доступно за мобилне уређаје. Ако желите да га користите, можете де вратити на десктоп мод или користити стандардни десктоп уређај.

note: Template: Motd
en: Message of the Day
sr: Данашња порука

note: Template: Motd
en: This is the message of the day. You can edit this in %s.
sr: Ово је дневна порука. Можете је уредити у %s.

note: Template: NoPermission
en: Insufficient Rights
sr: Недовољна овлаштења

note: Template: NoPermission
en: Back to the previous page
sr: Вратите се на претходну страну

note: Template: Pagination
en: Show first page
sr: Покажи прву страну

note: Template: Pagination
en: Show previous pages
sr: Покажи претходне стране

note: Template: Pagination
en: Show page %s
sr: Покажи страну %s

note: Template: Pagination
en: Show next pages
sr: Покажи следеће стране

note: Template: Pagination
en: Show last page
sr: Покажи последњу страну

note: Template: PictureUpload
en: Need FormID!
sr: Потребан ИД формулара!

note: Template: PictureUpload
en: No file found!
sr: Датотека није пронађена!

note: Template: PictureUpload
en: The file is not an image that can be shown inline!
sr: Датотека није слика која се може непосредно приказати!

note: Template: PreferencesNotificationEvent
en: Notification
sr: Обавештење

note: Template: PreferencesNotificationEvent
en: No user configurable notifications found.
sr: Нису пронађена обавештења која корисник може да подеси.

note: Template: PreferencesNotificationEvent
en: Receive messages for notification '%s' by transport method '%s'.
sr: Примите поруке за обавештавање „%s” пренете путем „%s”.

note: Template: PreferencesNotificationEvent
en: Please note that you can't completely disable notifications marked as mandatory.
sr: Молимо да запамтите да не можете потпуно да искључите обавештења означена као обавезна.

note: Template: PreferencesNotificationEvent
en: Sorry, but you can't disable all methods for notifications marked as mandatory.
sr: Извините али не можете искључити све методе за обавештења означена као обавезна.

note: Template: PreferencesNotificationEvent
en: Sorry, but you can't disable all methods for this notification.
sr: Извините али не можете искључити све методе за ово обавештење.

note: Template: ActivityDialogHeader
en: Process Information
sr: Информације о процесу

note: Template: ActivityDialogHeader
en: Dialog
sr: Дијалог

note: Template: Article
en: Inform Agent
sr: Обавести оператера

note: Template: PublicDefault
en: Welcome
sr: Добродошли

note: Template: PublicDefault
en: This is the default public interface of OTRS! There was no action parameter given.
sr: Ово је подразумевани јавни интерфејс за „OTRS”! Нема датих акционих параметара.

note: Template: RichTextEditor
en: Remove Quote
sr: Уклони квоту.

note: Template: GeneralSpecificationsWidget
en: Permissions
sr: Дозволе

note: Template: GeneralSpecificationsWidget
en: You can select one or more groups to define access for different agents.
sr: Можете изабрати једну или више група за дефинисање приступа за различите оператере.

note: Template: GeneralSpecificationsWidget
en: Result formats
sr: Формат резултата

note: Template: GeneralSpecificationsWidget
en: The selected time periods in the statistic are time zone neutral.
sr: Изабрани временски периоди у статистици су неутрални по питању временске зоне.

note: Template: GeneralSpecificationsWidget
en: Create summation row
sr: Креирај ред са збиром

note: Template: GeneralSpecificationsWidget
en: Generate an additional row containing sums for all data rows.
sr: Генериши додатни ред који садржи суме за све редове са подацима.

note: Template: GeneralSpecificationsWidget
en: Create summation column
sr: Креирај колону са збиром

note: Template: GeneralSpecificationsWidget
en: Generate an additional column containing sums for all data columns.
sr: Генериши додатну колону која садржи суме за све колоне са подацима.

note: Template: GeneralSpecificationsWidget
en: Cache results
sr: Кеширај резултате

note: Template: GeneralSpecificationsWidget
en: Stores statistics result data in a cache to be used in subsequent views with the same configuration.
sr: Чува резултате статистика у кешу за касније коришћење у прегледима са истим подешавањима.

note: Template: GeneralSpecificationsWidget
en: Provide the statistic as a widget that agents can activate in their dashboard.
sr: Обезбеди статистику као апликативни додатак (widget), који опертатери могу активирати путем своје контролне табле.

note: Template: GeneralSpecificationsWidget
en: Please note that enabling the dashboard widget will activate caching for this statistic in the dashboard.
sr: Напомињемо да омогућавање апликативног додатка (widget) ће кеширати ову статистику на контролној табли.

note: Template: GeneralSpecificationsWidget
en: If set to invalid end users can not generate the stat.
sr: Ако је подешено на неважеће, крајњи корисници не могу генерисати статистику.

note: Template: PreviewWidget
en: There are problems in the configuration of this statistic:
sr: Постоје неки проблеми у подешавању ове статистике:

note: Template: PreviewWidget
en: You may now configure the X-axis of your statistic.
sr: Сада можете подесити X осу ваше статистике.

note: Template: PreviewWidget
en: This statistic does not provide preview data.
sr: Ова статистика не омогућава привремени приказ.

note: Template: PreviewWidget
en: Preview format:
sr: Формат приказа:

note: Template: PreviewWidget
en: Please note that the preview uses random data and does not consider data filters.
sr: Напомињемо да приказ користи насумично изабране податке и не узима у обзир филтере података.

note: Template: PreviewWidget
en: Configure X-Axis
sr: Подеси X осу

note: Template: PreviewWidget
en: X-axis
sr: Х-оса

note: Template: PreviewWidget
en: Configure Y-Axis
sr: Подеси Y осу

note: Template: PreviewWidget
en: Y-axis
sr: Y-оса

note: Template: PreviewWidget
en: Configure Filter
sr: Подеси филтер

note: Template: RestrictionsWidget
en: Please select only one element or turn off the button 'Fixed'.
sr: Молимо да изаберете само један елемент или искључите дугме "фиксирано"!

note: Template: RestrictionsWidget
en: Absolute period
sr: Апсолутни период

note: Template: RestrictionsWidget
en: Between
sr: Између

note: Template: RestrictionsWidget
en: Relative period
sr: Релативни период

note: Template: RestrictionsWidget
en: The past complete %s and the current+upcoming complete %s %s
sr: Комплетна прошлост %s и комплетна тренутна+будућа %s %s

note: Template: RestrictionsWidget
en: Do not allow changes to this element when the statistic is generated.
sr: Онемогући промене овог елемента при генерисању статистике.

note: Template: StatsParamsWidget
en: Format
sr: Формат

note: Template: StatsParamsWidget
en: Exchange Axis
sr: Замени осе

note: Template: StatsParamsWidget
en: Configurable params of static stat
sr: Подесиви параметри статичке статистике

note: Template: StatsParamsWidget
en: No element selected.
sr: Није изабран ни један елемент.

note: Template: StatsParamsWidget
en: Scale
sr: Скала

note: Template: StatsParamsWidget
en: show more
sr: прикажи више

note: Template: StatsParamsWidget
en: show less
sr: прикажи мање

note: Template: D3
en: Download SVG
sr: Преузми SVG

note: Template: D3
en: Download PNG
sr: Преузме PNG

note: Template: XAxisWidget
en: The selected time period defines the default time frame for this statistic to collect data from.
sr: Одабрани временски период дефинише подразумеван временски оквир за прикупљање података статистике.

note: Template: XAxisWidget
en: Defines the time unit that will be used to split the selected time period into reporting data points.
sr: Дефинише временску јединицу која се користи за поделу изабраног временског периода у појединачне тачке на извештају.

note: Template: YAxisWidget
en: Please remember that the scale for the Y-axis has to be larger than the scale for the X-axis (e.g. X-axis => Month, Y-Axis => Year).
sr: Молимо запамтите, да скала за Y-осу треба да буде већа од скале за Х-осу (нпр. Х-Оса => месец; Y-оса => година).

note: Template: Test
en: OTRS Test Page
sr: „OTRS” тест страна

note: Template: Test
en: Welcome %s %s
sr: Добродошли %s %s

note: Template: Test
en: Counter
sr: Бројач

note: Template: Warning
en: Go back to the previous page
sr: Вратите се на претходну страну

note: Perl Module: Kernel/Config/Defaults.pm
en: View system log messages.
sr: Преглед порука системског дневника.

note: Perl Module: Kernel/Config/Defaults.pm
en: Update and extend your system with software packages.
sr: Ажурирај и надогради систем софтверским пакетима.

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminACL.pm
en: This field is required
sr: Ово поље је обавезно.

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminACL.pm
en: There was an error creating the ACL
sr: Дошло је до грешке при креирању „ACL”

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminACL.pm
en: There was an error updating the ACL
sr: Дошло је до грешке при ажурирању „ACL”

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminACL.pm
en: There was an error setting the entity sync status.
sr: Дошло је до грешке приликом подешавања статуса синхронизације ентитета.

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminACL.pm
en: There was an error synchronizing the ACLs.
sr: Дошло је до грешке при синхронизацији „ACLs”

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminACL.pm
en: Exact match
sr: Тачно поклапање

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminACL.pm
en: Regular expression
sr: Регуларни израз

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminACL.pm
en: Regular expression (ignore case)
sr: Регуларни израз (игнориши величину слова)

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminCustomerCompany.pm
en: Customer Company %s already exists!
sr: Клијентска фирма %s већ постоји!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminCustomerUser.pm
en: New phone ticket
sr: Нови телефонски тикет

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminCustomerUser.pm
en: New email ticket
sr: Нови имејл тикет

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminDynamicField.pm
en: Fields configuration is not valid
sr: Конфигурација поља није валидна

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminDynamicField.pm
en: Objects configuration is not valid
sr: Конфигурација објекта није валидна

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminDynamicFieldCheckbox.pm
en: Undefined subaction.
sr: Недефинисана субакција.

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminDynamicFieldCheckbox.pm
en: Need %s
sr: Потребно %s

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminDynamicFieldCheckbox.pm
en: There is another field with the same name.
sr: Постоји друго поље са истим именом.

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminDynamicFieldCheckbox.pm
en: The field must be numeric.
sr: Поље мора бити нумеричко.

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminDynamicFieldCheckbox.pm
en: Need ValidID
sr: Потребан важећи ИД

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminDynamicFieldCheckbox.pm
en: Could not create the new field
sr: Није могуће креирати ново поље

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminDynamicFieldCheckbox.pm
en: Need ID
sr: Потребан ИД

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminDynamicFieldCheckbox.pm
en: Could not get data for dynamic field %s
sr: Не могу прибавити податке за динамичко поље %s

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminDynamicFieldCheckbox.pm
en: Could not update the field %s
sr: Није могуће ажурирати поље %s

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminDynamicFieldCheckbox.pm
en: Currently
sr: Тренутно

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminDynamicFieldDateTime.pm
en: Prevent entry of dates in the future
sr: Спречава унос датума у будућности

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminDynamicFieldDateTime.pm
en: Prevent entry of dates in the past
sr: Спречава унос датума у прошлости

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminDynamicFieldDropdown.pm
en: This field value is duplicated.
sr: Вредност овог поља је умножена.

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminEmail.pm
en: Select at least one recipient.
sr: Изаберите бар једног примаоца.

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminGenericAgent.pm
en: archive tickets
sr: архивирај тикете

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminGenericAgent.pm
en: restore tickets from archive
sr: врати тикете из архиве

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminGenericAgent.pm
en: Need Profile!
sr: Потребан је профил!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminGenericAgent.pm
en: Got no values to check.
sr: Нема вредности за проверу.

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminGenericAgent.pm
en: Please remove the following words because they cannot be used for the ticket selection:
sr: Молимо да уклоните следеће речи јер се не могу користити за избор тикета:

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminGenericInterfaceDebugger.pm
en: Need WebserviceID!
sr: Потребан ИД Веб сервиса!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminGenericInterfaceDebugger.pm
en: Could not get data for WebserviceID %s
sr: Не могу прибавити податке за ИД Веб сервиса %s

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminGenericInterfaceInvokerDefault.pm
en: Need InvokerType
sr: Потребан тип позиваоца

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminGenericInterfaceInvokerDefault.pm
en: Invoker %s is not registered
sr: Позиваоц %s није регистрован

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminGenericInterfaceInvokerDefault.pm
en: InvokerType %s is not registered
sr: Тип позиваоца %s није регистрован

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminGenericInterfaceInvokerDefault.pm
en: Need Invoker
sr: Потребан позиваоц

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminGenericInterfaceInvokerDefault.pm
en: Could not determine config for invoker %s
sr: Није могуће утврдити конфигурацију за позиваоца %s

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminGenericInterfaceMappingSimple.pm
en: Could not get registered configuration for action type %s
sr: Не могу прибавити регистровану конфигурацију за тип акције %s

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminGenericInterfaceMappingSimple.pm
en: Keep (leave unchanged)
sr: Задржи (остави непромењено)

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminGenericInterfaceMappingSimple.pm
en: Map to (use provided value as default)
sr: Мапирај на (употреби понуђену вредност као подразумевану)

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminGenericInterfaceMappingSimple.pm
en: Exact value(s)
sr: Тачна вредност(и)

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminGenericInterfaceMappingXSLT.pm
en: Could not find required library %s
sr: Није могуће пронаћи потребну библиотеку %s

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminGenericInterfaceOperationDefault.pm
en: Need OperationType
sr: Потребан тип операције

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminGenericInterfaceOperationDefault.pm
en: Operation %s is not registered
sr: Операција %s није регистрована

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminGenericInterfaceOperationDefault.pm
en: OperationType %s is not registered
sr: Тип операције %s није регистрован

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminGenericInterfaceOperationDefault.pm
en: Need Operation
sr: Потребна операција

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminGenericInterfaceOperationDefault.pm
en: Could not determine config for operation %s
sr: Није могуће утврдити конфигурацију за операцију %s

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminGenericInterfaceTransportHTTPREST.pm
en: Need Subaction!
sr: Потребна субакција!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminGenericInterfaceWebservice.pm
en: There is another web service with the same name.
sr: Постоји други веб сервис са истим именом.

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminGenericInterfaceWebservice.pm
en: There was an error updating the web service.
sr: Дошло је до грешке при ажурирању веб сервиса.

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminGenericInterfaceWebservice.pm
en: Web service "%s" updated!
sr: Веб сервис „%s” је ажуриран!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminGenericInterfaceWebservice.pm
en: There was an error creating the web service.
sr: Дошло је до грешке при креирању веб сервиса.

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminGenericInterfaceWebservice.pm
en: Web service "%s" created!
sr: Веб сервис „%s” је креиран!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminGenericInterfaceWebservice.pm
en: Need Name!
sr: Потребан назив!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminGenericInterfaceWebservice.pm
en: Could not read %s!
sr: Није могуће прочитати %s!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminGenericInterfaceWebservice.pm
en: Need a file to import!
sr: Потребна датотека за увоз!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminGenericInterfaceWebservice.pm
en: Web service "%s" deleted!
sr: Веб сервис „%s” је обрисан!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminNotificationEvent.pm
en: Notification updated!
sr: Обавештење ажурирано!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminNotificationEvent.pm
en: Notification added!
sr: Обавештење додато!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminNotificationEvent.pm
en: Unknown Notification %s!
sr: Непознато обавештење %s!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminNotificationEvent.pm
en: There was an error creating the Notification
sr: Дошло је до грешке приликом креирања обавештења

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminNotificationEvent.pm
en: Notifications could not be Imported due to a unknown error, please check OTRS logs for more information
sr: Обавештења не могу да се увезу због непознате грешке, молимо да проверите „OTRS” дневнике за више информација

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminNotificationEvent.pm
en: The following Notifications have been added successfully: %s
sr: Следећа обавештења су успешно додата: %s

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminNotificationEvent.pm
en: The following Notifications have been updated successfully: %s
sr: Следећа обавештења су успешно ажурирана: %s

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminNotificationEvent.pm
en: Agent who owns the ticket
sr: Оператер који је власник тикета

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminNotificationEvent.pm
en: Agent who is responsible for the ticket
sr: Оператер који је одговоран за тикет

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminNotificationEvent.pm
en: All agents watching the ticket
sr: Сви оператери који надзиру тикет

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminNotificationEvent.pm
en: All agents with write permission for the ticket
sr: Сви оператери са дозволом писања за тикет

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminNotificationEvent.pm
en: All agents subscribed to the ticket's queue
sr: Сви оператери претплаћени на ред тикета

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminNotificationEvent.pm
en: All agents subscribed to the ticket's service
sr: Сви оператери претплаћени на сервис тикета

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminNotificationEvent.pm
en: All agents subscribed to both the ticket's queue and service
sr: Сви оператери претплаћени и на ред и на сервис тикета

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminNotificationEvent.pm
en: Customer of the ticket
sr: Клијент за тикет

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminNotificationEvent.pm
en: Yes, but require at least one active notification method
sr: Да, али је неопходан бар један активни метод обавештавања.

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminPGP.pm
en: Key %s deleted!
sr: Кључ %s је обрисан!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminPackageManager.pm
en: No such package!
sr: Нема таквог пакета!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminPackageManager.pm
en: No such file %s in package!
sr: Нема такве датотеке %s у пакету!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminPackageManager.pm
en: No such file %s in local file system!
sr: Нема такве датотеке %s у локалном систему!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminPackageManager.pm
en: Can't read %s!
sr: Немогуће читање %s!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminPackageManager.pm
en: Package has locally modified files.
sr: Пакет садржи локално измењене датотеке.

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminPackageManager.pm
en: No packages or no new packages found in selected repository.
sr: У изабраном спремишту нема пакета или нема нових пакета.

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminPackageManager.pm
en: Package not verified due a communication issue with verification server!
sr: Пакет није верификован због комуникацијског проблема са верификационим сервером!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminPostMasterFilter.pm
en: No such filter: %s
sr: Нема таквог филтера: %s

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminProcessManagement.pm
en: Need ExampleProcesses!
sr: Потребан је пример процеса!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminProcessManagement.pm
en: Need ProcessID!
sr: Потребан је ИД процеса!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminProcessManagement.pm
en: Yes (mandatory)
sr: Да (обавезно)

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminProcessManagement.pm
en: Unknown Process %s!
sr: Непознат процес %s!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminProcessManagement.pm
en: There was an error generating a new EntityID for this Process
sr: Дошло је до грешке приликом креирања новог ИД ентитета за овај процес

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminProcessManagement.pm
en: The StateEntityID for state Inactive does not exists
sr: ИД стања ентитета за неактивно стање не постоји

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminProcessManagement.pm
en: There was an error creating the Process
sr: Дошло је до грешке приликом креирања Процеса

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminProcessManagement.pm
en: There was an error setting the entity sync status for Process entity: %s
sr: Дошло је до грешке приликом подешавања статуса синхронизације за ентитет процеса: %s

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminProcessManagement.pm
en: Could not get data for ProcessID %s
sr: Не могу прибавити податке за Процес ИД %s

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminProcessManagement.pm
en: There was an error updating the Process
sr: Дошло је до грешке приликом ажурирања Процеса

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminProcessManagement.pm
en: Process: %s could not be deleted
sr: Процес: %s се не може обрисати

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminProcessManagement.pm
en: There was an error synchronizing the processes.
sr: Дошло је до грешке при синхронизацији процеса.

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminProcessManagement.pm
en: The %s:%s is still in use
sr: %s:%s је још у употреби

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminProcessManagement.pm
en: The %s:%s has a different EntityID
sr: %s:%s има различит ИД ентитета

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminProcessManagement.pm
en: Could not delete %s:%s
sr: Није могуће обрисати %s:%s

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminProcessManagement.pm
en: There was an error setting the entity sync status for %s entity: %s
sr: Дошло је до грешке приликом подешавања статуса синхронизације ентитета за %s ентитет: %s

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminProcessManagement.pm
en: Could not get %s
sr: Није могуће прибавити %s

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminProcessManagement.pm
en: Need %s!
sr: Потребно %s!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminProcessManagement.pm
en: Process: %s is not Inactive
sr: Процес: %s није неактиван

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminProcessManagementActivity.pm
en: There was an error generating a new EntityID for this Activity
sr: Дошло је до грешке приликом креирања новог ИД ентитета за ову Активност

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminProcessManagementActivity.pm
en: There was an error creating the Activity
sr: Дошло је до грешке приликом креирања Активности

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminProcessManagementActivity.pm
en: There was an error setting the entity sync status for Activity entity: %s
sr: Дошло је до грешке приликом подешавања статуса синхронизације ентитета за  ентитет Активности: %s

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminProcessManagementActivity.pm
en: Need ActivityID!
sr: Потребан ИД активности!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminProcessManagementActivity.pm
en: Could not get data for ActivityID %s
sr: Не могу прибавити податке за ИД активности %s

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminProcessManagementActivity.pm
en: There was an error updating the Activity
sr: Дошло је до грешке приликом ажурирања Активности

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminProcessManagementActivity.pm
en: Missing Parameter: Need Activity and ActivityDialog!
sr: Недостаје параметар: Потребна активност и дијалог активности!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminProcessManagementActivity.pm
en: Activity not found!
sr: Активност није пронађена!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminProcessManagementActivity.pm
en: ActivityDialog not found!
sr: Дијалог активности није пронађен!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminProcessManagementActivity.pm
en: ActivityDialog already assigned to Activity. You cannot add an ActivityDialog twice!
sr: Дијалог активности је већ додељен активности. Не можете додавати дијалог два пута.

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminProcessManagementActivity.pm
en: Error while saving the Activity to the database!
sr: Грешка при чувању активности у бази података!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminProcessManagementActivity.pm
en: This subaction is not valid
sr: Субакција није валидна

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminProcessManagementActivity.pm
en: Edit Activity "%s"
sr: Уреди активност "%s"

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminProcessManagementActivityDialog.pm
en: There was an error generating a new EntityID for this ActivityDialog
sr: Дошло је до грешке приликом креирања новог ИД ентитета за овај Дијалог активности

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminProcessManagementActivityDialog.pm
en: There was an error creating the ActivityDialog
sr: Дошло је до грешке приликом креирања Дијалога активности

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminProcessManagementActivityDialog.pm
en: There was an error setting the entity sync status for ActivityDialog entity: %s
sr: Дошло је до грешке приликом подешавања статуса синхронизације ентитета за  ентитет Диајлога активности: %s

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminProcessManagementActivityDialog.pm
en: Need ActivityDialogID!
sr: Потребан ИД Дијалога активности!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminProcessManagementActivityDialog.pm
en: Could not get data for ActivityDialogID %s
sr: Не могу прибавити податке за ИД дијалога активности %s

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminProcessManagementActivityDialog.pm
en: There was an error updating the ActivityDialog
sr: Дошло је до грешке приликом ажурирања Дијалога ктивности

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminProcessManagementActivityDialog.pm
en: Edit Activity Dialog "%s"
sr: Уреди Дијалог активност "%s"

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminProcessManagementActivityDialog.pm
en: Agent Interface
sr: Оператерски интерфејс

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminProcessManagementActivityDialog.pm
en: Customer Interface
sr: Клијентски интерфејс

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminProcessManagementActivityDialog.pm
en: Agent and Customer Interface
sr: Оператерски и клијентски интерфејс

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminProcessManagementActivityDialog.pm
en: Do not show Field
sr: Не приказуј ово поље

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminProcessManagementActivityDialog.pm
en: Show Field
sr: Прикажи поље

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminProcessManagementActivityDialog.pm
en: Show Field As Mandatory
sr: Прикажи поље као обавезно

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminProcessManagementActivityDialog.pm
en: fax
sr: факс

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminProcessManagementPath.pm
en: Edit Path
sr: Уреди путању

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminProcessManagementTransition.pm
en: There was an error generating a new EntityID for this Transition
sr: Дошло је до грешке приликом креирања новог ИД ентитета за ову транзицију

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminProcessManagementTransition.pm
en: There was an error creating the Transition
sr: Дошло је до грешке приликом креирања Транзиције

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminProcessManagementTransition.pm
en: There was an error setting the entity sync status for Transition entity: %s
sr: Дошло је до грешке приликом подешавања статуса синхронизације ентитета за  ентитет Транзиције: %s

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminProcessManagementTransition.pm
en: Need TransitionID!
sr: Потребан ИД транзиције!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminProcessManagementTransition.pm
en: Could not get data for TransitionID %s
sr: Не могу прибавити податке за ИД транзиције %s

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminProcessManagementTransition.pm
en: There was an error updating the Transition
sr: Дошло је до грешке приликом ажурирања Транзиције

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminProcessManagementTransition.pm
en: Edit Transition "%s"
sr: Уреди транзицију "%s"

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminProcessManagementTransition.pm
en: String
sr: Низ знакова

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminProcessManagementTransition.pm
en: Transition validation module
sr: Модул валидације транзиције

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminProcessManagementTransitionAction.pm
en: At least one valid config parameter is required.
sr: Неопходан је бар један валидан конфигурациони параметар.

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminProcessManagementTransitionAction.pm
en: There was an error generating a new EntityID for this TransitionAction
sr: Дошло је до грешке приликом креирања новог ИД ентитета за ову транзициону акцију

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminProcessManagementTransitionAction.pm
en: There was an error creating the TransitionAction
sr: Дошло је до грешке приликом креирања Транзиционе акције

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminProcessManagementTransitionAction.pm
en: There was an error setting the entity sync status for TransitionAction entity: %s
sr: Дошло је до грешке приликом подешавања статуса синхронизације ентитета за  ентитет Транзиционе акције: %s

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminProcessManagementTransitionAction.pm
en: Need TransitionActionID!
sr: Потребан ИД транзиционе акције!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminProcessManagementTransitionAction.pm
en: Could not get data for TransitionActionID %s
sr: Не могу прибавити податке за ИД транзиционе акције %s

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminProcessManagementTransitionAction.pm
en: There was an error updating the TransitionAction
sr: Дошло је до грешке приликом ажурирања Транзиционе акције

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminProcessManagementTransitionAction.pm
en: Edit Transition Action "%s"
sr: Уреди транзициону акцију "%s"

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminProcessManagementTransitionAction.pm
en: Error: Not all keys seem to have values or vice versa.
sr: Грешка: Сви кључеви немају вредност или обрнуто.

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminQueue.pm
en: Don't use :: in queue name!
sr: Немојте користити :: у називу реда!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminQueueAutoResponse.pm
en: Queues ( without auto responses )
sr: Редови (без аутоматских одговора)

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminSMIME.pm
en: Relation exists!
sr: Веза постоји!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminSMIME.pm
en: Relation added!
sr: Додата веза!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminSMIME.pm
en: Impossible to add relation!
sr: Немогуће додавање везе!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminSMIME.pm
en: Relation doesn't exists
sr: Веза не постоји

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminSMIME.pm
en: Relation deleted!
sr: Веза обрисана!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminSMIME.pm
en: Impossible to delete relation!
sr: Немогуће брисање везе!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminSMIME.pm
en: Certificate %s could not be read!
sr: Сертификат %s није могуће прочитати!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminSMIME.pm
en: Needed Fingerprint
sr: Неопходан отисак

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminSalutation.pm
en: Salutation updated!
sr: Поздрав ажуриран!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminSalutation.pm
en: Salutation added!
sr: Поздрав додат!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminSupportDataCollector.pm
en: File %s could not be read!
sr: Датотеку %s није могуће прочитати!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminSysConfig.pm
en: Import not allowed!
sr: Увоз није дозвољен!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminSysConfig.pm
en: Need File!
sr: Потребна датотека!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminSysConfig.pm
en: Can't write ConfigItem!
sr: Не могу да упишем конфигурациону ставку!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminSystemMaintenance.pm
en: Start date shouldn't be defined after Stop date!
sr: Датум почетка не би требало одредити после датума завршетка!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminSystemMaintenance.pm
en: There was an error creating the System Maintenance
sr: Дошло је до грешке приликом креирања Одржавања система

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminSystemMaintenance.pm
en: Need SystemMaintenanceID!
sr: Потребан ИД Одржавања система!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminSystemMaintenance.pm
en: Could not get data for SystemMaintenanceID %s
sr: Не могу прибавити податке за системско одржавање %s

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminSystemMaintenance.pm
en: System Maintenance was saved successfully!
sr: Системско одржавање је успешно сачувано!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminSystemMaintenance.pm
en: Session has been killed!
sr: Сесија је прекинута!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminSystemMaintenance.pm
en: All sessions have been killed, except for your own.
sr: Све сесије су прекинуте, осим сопствене.

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminSystemMaintenance.pm
en: There was an error updating the System Maintenance
sr: Дошло је до грешке приликом ажурирања Одржавања система

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminSystemMaintenance.pm
en: Was not possible to delete the SystemMaintenance entry: %s!
sr: Није било могуће обрисати унос за системско одржавање: %s!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminTemplate.pm
en: Template updated!
sr: Шаблон ажуриран!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminTemplate.pm
en: Template added!
sr: Шаблон додат!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AdminType.pm
en: Need Type!
sr: Потребан тип!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentDashboardCommon.pm
en: No such config for %s
sr: Нема такве конфигурације за %s

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentDashboardCommon.pm
en: Statistic
sr: Статистика

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentDashboardCommon.pm
en: No preferences for %s!
sr: Нема поставки за %s!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentDashboardCommon.pm
en: Can't get element data of %s!
sr: Не могу прибавити податке елемента за "%s"!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentDashboardCommon.pm
en: Can't get filter content data of %s!
sr: Не могу прибавити податке сарджаја филтера за "%s"!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentLinkObject.pm
en: Please contact the admin.
sr: Молимо контактирајте администратора!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentLinkObject.pm
en: You need ro permission!
sr: Потребна вам је „ro” дозвола!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentLinkObject.pm
en: Can not delete link with %s!
sr: Не може се обрисати веза са %s!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentLinkObject.pm
en: Can not create link with %s! Object already linked as %s.
sr: Не може се креирати веза са %s! Објект је већ повезан као %s.

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentLinkObject.pm
en: Can not create link with %s!
sr: Не може се креирати веза са %s!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentLinkObject.pm
en: The object %s cannot link with other object!
sr: Објект %s се не може повезати са другим објектом!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentPreferences.pm
en: Param Group is required!
sr: Неопходан параметар групе!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentStatistics.pm
en: Parameter %s is missing.
sr: Недостаје параметар %s.

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentStatistics.pm
en: Invalid Subaction.
sr: Неважећа субакција.

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentStatistics.pm
en: Statistic could not be imported.
sr: Статистика се не може увести.

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentStatistics.pm
en: Please upload a valid statistic file.
sr: Молимо да учитате исправну датотеку статистике.

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentStatistics.pm
en: Export: Need StatID!
sr: Извоз: Потребан ИД статистике!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentStatistics.pm
en: Need StatID!
sr: Потребан ИД статистике!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentStatistics.pm
en: Could not load stat.
sr: Није могуће учитавање статистике.

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentStatistics.pm
en: Could not create statistic.
sr: Није могуће креирање статистике.

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketActionCommon.pm
en: No TicketID is given!
sr: Није дат ИД Тикета!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketActionCommon.pm
en: You need %s permissions!
sr: Потребне су вам %s дозволе!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketActionCommon.pm
en: Could not perform validation on field %s!
sr: Није могуће обавити валидацију за поље %s!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketActionCommon.pm
en: No subject
sr: Нема предмет

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketActionCommon.pm
en: Previous Owner
sr: Претходни власник

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketBounce.pm
en: %s is needed!
sr: %s је неопходно!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketBounce.pm
en: Article does not belong to ticket %s!
sr: Чланак не припада тикету %s!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketBounce.pm
en: Can't bounce email!
sr: Не могу одбацити имејл!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketBounce.pm
en: Can't send email!
sr: Не могу послати имејл!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketBounce.pm
en: Wrong Subaction!
sr: Погрешна субакција!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketBulk.pm
en: Ticket (%s) is not unlocked!
sr: Тикет (%s) није откључан!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketBulk.pm
en: No selectable TicketID is given!
sr: Није дат ИД Тикета који се може изабрати!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketBulk.pm
en: You need to select at least one ticket
sr: Неопходно је да изаберете бар један тикет

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketBulk.pm
en: Ticket is locked by another agent and will be ignored!
sr: Тикет је закључан од стране другог оператера и биће игнорисан!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketEmail.pm
en: No Subaction!
sr: Нема субакције!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketEmailOutbound.pm
en: System Error!
sr: Системска грешка!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketEscalationView.pm
en: Invalid Filter: %s!
sr: Неважећи филтер: %s!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketHistory.pm
en: Can't show history, no TicketID is given!
sr: Не може се приказати историјат, није дат ИД Тикета!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketLock.pm
en: Can't lock Ticket, no TicketID is given!
sr: Тикет се не може закључати, није дат ИД Тикета!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketLock.pm
en: Sorry, the current owner is %s!
sr: На жалост, актуелни власник је %s!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketLock.pm
en: Please become the owner first.
sr: Молимо прво преузмите власништво.

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketLock.pm
en: Ticket (ID=%s) is locked by %s!
sr: Тикет (ИД=%s) је закључао %s!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketLock.pm
en: Change the owner!
sr: Промени власника!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketMerge.pm
en: Can't merge ticket with itself!
sr: Тикет се не може повезати са собом!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketMove.pm
en: You need move permissions!
sr: Неопходна вам је дозвола за премештање!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketPhone.pm
en: Chat is not active.
sr: Ћаскање није активно.

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketPhone.pm
en: No permission.
sr: Нема дозволе.

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketPhone.pm
en: %s has left the chat.
sr: %s је напустио ћаскање.

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketPhone.pm
en: This chat has been closed and will be removed in %s hours.
sr: Ово ћаскање је затворено и биће уклоњено за %s сати.

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketPlain.pm
en: No ArticleID!
sr: Нема ИД Чланка!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketPrint.pm
en: Need TicketID!
sr: Потребан ИД Тикета!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketPrint.pm
en: printed by
sr: штампао

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketPrint.pm
en: Ticket Dynamic Fields
sr: Динамичка поља тикета

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketProcess.pm
en: No Process configured!
sr: Нема конфигурисаног процеса!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketProcess.pm
en: Process %s is invalid!
sr: Процес %s је неважећи!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketProcess.pm
en: Subaction is invalid!
sr: Субакција је неважећа!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketProcess.pm
en: Parameter %s is missing in %s.
sr: Недостаје параметар %s у %s.

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketProcess.pm
en: Couldn't determine ActivityEntityID. DynamicField or Config isn't set properly!
sr: Не може се утврдити ИД ентитета активности. Дининамичко поље или конфигурација нису правилно подешени!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketProcess.pm
en: Can't get Ticket "%s"!
sr: Не могу прибавити тикет "%s"!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketProcess.pm
en: Can't get data for Field "%s" of ActivityDialog "%s"!
sr: Не могу прибавити податке за поље "%s" дијалога активности "%s"!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketProcess.pm
en: Pending Date
sr: Датум чекања

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketProcess.pm
en: for pending* states
sr: за стања* чекања

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketProcess.pm
en: ActivityDialogEntityID missing!
sr: Недостаје ИД ентитета Дијалога активности!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketProcess.pm
en: Invalid TicketID: %s!
sr: Неважећи ИД тикета: %s!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketProcess.pm
en: Missing ActivityEntityID in Ticket %s!
sr: Недостаје ИД ентитета активности на тикету %s!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketProcess.pm
en: Missing ProcessEntityID in Ticket %s!
sr: Недостаје ИД ентитета процеса на тикету %s!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketSearch.pm
en: Untitled
sr: Нема наслов

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketSearch.pm
en: Invalid Users
sr: Погрешни корисници

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketService.pm
en: Feature not enabled!
sr: Функција није активирана!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketWatcher.pm
en: Feature is not active
sr: Функција није активна

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketZoom.pm
en: Ticket Created
sr: Креиран тикет

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketZoom.pm
en: Note Added
sr: Додата напомена

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketZoom.pm
en: Note Added (Customer)
sr: Додата напомена (клијент)

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketZoom.pm
en: Outgoing Email
sr: Одлазни имејл

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketZoom.pm
en: Outgoing Email (internal)
sr: Одлазни имејл (интерни)

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketZoom.pm
en: Incoming Customer Email
sr: Долазни имејл клијента

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketZoom.pm
en: Dynamic Field Updated
sr: Ажурирано динамичко поље

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketZoom.pm
en: Outgoing Phone Call
sr: Излазни телефонски позив

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketZoom.pm
en: Incoming Phone Call
sr: Улазни телефонски позив

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketZoom.pm
en: Outgoing Answer
sr: Одлазни одговор

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketZoom.pm
en: Service Updated
sr: Ажуриран сервис

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketZoom.pm
en: Customer Updated
sr: Ажуриран клијент

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketZoom.pm
en: State Updated
sr: Ажурирано стање

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketZoom.pm
en: Link Added
sr: Додата веза

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketZoom.pm
en: Link Deleted
sr: Обрисана веза

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketZoom.pm
en: Ticket Merged
sr: Спојен тикет

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketZoom.pm
en: Ticket Locked
sr: Закључан тикет

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketZoom.pm
en: Ticket Unlocked
sr: Откључан тикет

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketZoom.pm
en: Queue Updated
sr: Ажуриран ред

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketZoom.pm
en: Priority Updated
sr: Ажуриран приоритет

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketZoom.pm
en: Title Updated
sr: Ажуриран наслов

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketZoom.pm
en: Type Updated
sr: Ажуриран тип

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketZoom.pm
en: Incoming Web Request
sr: Долазни веб захтев

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketZoom.pm
en: Automatic Reply Sent
sr: Послат аутоматски одговор

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketZoom.pm
en: Time Accounted
sr: Време је обрачунато

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketZoom.pm
en: External Chat
sr: Екстерно ћаскање

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketZoom.pm
en: Internal Chat
sr: Интерно ћаскање

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketZoom.pm
en: We are sorry, you do not have permissions anymore to access this ticket in its current state.
sr: Жао нам је, ви више немате дозволу за приступ овом тикету у његовом садашњем стању.

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketZoom.pm
en: Article filter settings were saved.
sr: Подешавања филтера чланка су сачувана.

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketZoom.pm
en: Event type filter settings were saved.
sr: Подешавања филтера типа догађаја су сачувана.

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketZoom.pm
en: Need ArticleID!
sr: Неопходан ИД Чланка!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketZoom.pm
en: Invalid ArticleID!
sr: Неважећи ИД Чланка!

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketZoom.pm
en: Fields with no group
sr: Поља без групе

note: Perl Module: Kernel/Modules/AgentTicketZoom.pm
en: View the source for this Article
sr: Погледај извор овог Чланка

note: Perl Module: Kernel/Modules/CustomerTicketAttachment.pm
en: No TicketID for ArticleID (%s)!
sr: Нема ИД тикета за овај ИД чланка (%s)!

note: Perl Module: Kernel/Modules/CustomerTicketAttachment.pm
en: No such attachment (%s)!
sr: Нема таквог прилога (%s)!

note: Perl Module: Kernel/Modules/CustomerTicketOverview.pm
en: Need CustomerID!
sr: Неопходан ИД клијента!

note: Perl Module: Kernel/Modules/CustomerTicketOverview.pm
en: My Tickets
sr: Моји тикети

note: Perl Module: Kernel/Modules/CustomerTicketOverview.pm
en: Company Tickets
sr: Тикети фирми

note: Perl Module: Kernel/Modules/CustomerTicketOverview.pm
en: Untitled!
sr: Нема наслов!

note: Perl Module: Kernel/Modules/CustomerTicketSearch.pm
en: Please remove the following words because they cannot be used for the search:
sr: Молимо да уклоните следеће речи  јер се не могу користити за претрагу:

note: Perl Module: Kernel/Modules/CustomerTicketZoom.pm
en: Can't reopen ticket, not possible in this queue!
sr: Тикет се не може поново отворити, није могуће у овом реду!

note: Perl Module: Kernel/Modules/CustomerTicketZoom.pm
en: Create a new ticket!
sr: Направи нови тикет!

note: Perl Module: Kernel/Modules/Installer.pm
en: Directory "%s" doesn't exist!
sr: Директоријум "%s" не постоји!

note: Perl Module: Kernel/Modules/Installer.pm
en: Directory "%s" not found!
sr: Директоријум "%s" није пронађен!

note: Perl Module: Kernel/Modules/Installer.pm
en: Unknown Check!
sr: Непозната провера!

note: Perl Module: Kernel/Modules/Installer.pm
en: Database %s
sr: База података %s

note: Perl Module: Kernel/Modules/Installer.pm
en: Unknown database type "%s".
sr: Непознат тип базе података "%s".

note: Perl Module: Kernel/Modules/Installer.pm
en: Please go back
sr: Молимо да се вратите

note: Perl Module: Kernel/Modules/Installer.pm
en: Install OTRS - Error
sr: Инсталирање „OTRS” - грешка

note: Perl Module: Kernel/Modules/Installer.pm
en: File "%s/%s.xml" not found!
sr: Датотека "%s/%s.xml" није пронађена!

note: Perl Module: Kernel/Modules/Installer.pm
en: Contact your Admin!
sr: Контактирајте вашег администратора!

note: Perl Module: Kernel/Modules/Installer.pm
en: Can't write Config file!
sr: Не могу да упишем конфигурациону датотеку!

note: Perl Module: Kernel/Modules/Installer.pm
en: Unknown Subaction %s!
sr: Непозната субакција %s!

note: Perl Module: Kernel/Modules/Installer.pm
en: Can't connect to database, Perl module DBD::%s not installed!
sr: Не могу се повезати на базу података, Перл модул DBD::%s није инсталиран!

note: Perl Module: Kernel/Modules/Installer.pm
en: Can't connect to database, read comment!
sr: Не могу се повезати на базу података, прочитајте коментар!

note: Perl Module: Kernel/Modules/Installer.pm
en: Error: Please make sure your database accepts packages over %s MB in size (it currently only accepts packages up to %s MB). Please adapt the max_allowed_packet setting of your database in order to avoid errors.
sr: Грешка: Молимо да проверите да ваша база података прихвата пакете по величини веће од %s MB  (тренутно прихвата пакете величине до %s MB). Молимо да прилагодите параметар „max_allowed_packet setting” у вашој бази података како би избегли грешке.

note: Perl Module: Kernel/Modules/Installer.pm
en: Error: Please set the value for innodb_log_file_size on your database to at least %s MB (current: %s MB, recommended: %s MB). For more information, please have a look at %s.
sr: Грешка: Молимо да подесете вредност за „innodb_log_file_size” у вашој бази података на најмање %s MB (тренутно: %s MB, препоручено: %s MB). За више информација, молимо погледајте на %s.

note: Perl Module: Kernel/Output/HTML/ArticleCheck/SMIME.pm
en: Successful decryption
sr: Успешно дешифровање

note: Perl Module: Kernel/Output/HTML/Dashboard/EventsTicketCalendar.pm
en: The start time of a ticket has been set after the end time!
sr: Време почетка тикета је подешено после времена завршетка!

note: Perl Module: Kernel/Output/HTML/Dashboard/TicketGeneric.pm
en: sorted ascending
sr: сортирано растуће

note: Perl Module: Kernel/Output/HTML/Dashboard/TicketGeneric.pm
en: sorted descending
sr: сортирано опадајуће

note: Perl Module: Kernel/Output/HTML/Dashboard/TicketGeneric.pm
en: filter not active
sr: филтер није активан

note: Perl Module: Kernel/Output/HTML/Dashboard/TicketGeneric.pm
en: filter active
sr: филтер је активан

note: Perl Module: Kernel/Output/HTML/Dashboard/TicketGeneric.pm
en: This ticket has no title or subject
sr: Овај тикет нема наслов или предмет

note: Perl Module: Kernel/Output/HTML/Dashboard/UserOnline.pm
en: This user is currently offline
sr: Овај корисник је сада неактиван

note: Perl Module: Kernel/Output/HTML/Dashboard/UserOnline.pm
en: This user is currently active
sr: Овај корисник је сада активан

note: Perl Module: Kernel/Output/HTML/Dashboard/UserOnline.pm
en: This user is currently away
sr: Овај корисник је сада одсутан

note: Perl Module: Kernel/Output/HTML/Dashboard/UserOnline.pm
en: This user is currently unavailable
sr: Овај корисник је сада недоступан

note: Perl Module: Kernel/Output/HTML/Layout.pm
en: No Permission
sr: Нема дозволе

note: Perl Module: Kernel/Output/HTML/Layout/LinkObject.pm
en: Linked as
sr: Повезано као

note: Perl Module: Kernel/Output/HTML/Layout/LinkObject.pm
en: Search Result
sr: Резултат претраге

note: Perl Module: Kernel/Output/HTML/Notification/AgentOTRSBusiness.pm
en: %s Upgrade to %s now! %s
sr: %s ажурирајте на %s сада! %s

note: Perl Module: Kernel/Output/HTML/Notification/CustomerSystemMaintenanceCheck.pm
en: A system maintenance period will start at:
sr: Период одржавања система ће отпочети у:

note: Perl Module: Kernel/Output/HTML/Notification/DaemonCheck.pm
en: Please contact your administrator!
sr: Молимо контактирајте вашег администратора!

note: Perl Module: Kernel/Output/HTML/Preferences/Language.pm
en: (in process)
sr: (у току)

note: Perl Module: Kernel/Output/HTML/Preferences/NotificationEvent.pm
en: Please make sure you've chosen at least one transport method for mandatory notifications.
sr: Молимо вас да проверите да сте изабрали бар један метод транспорта за обавезна обавештења.

note: Perl Module: Kernel/Output/HTML/Preferences/OutOfOffice.pm
en: Please specify an end date that is after the start date.
sr: Молимо да одредите датум завршетка који је после датума почетка.

note: Perl Module: Kernel/Output/HTML/Preferences/Password.pm
en: Please supply your new password!
sr: Молимо да обезбедите нову лозинку!

note: Perl Module: Kernel/Output/HTML/Statistics/View.pm
en: No (not supported)
sr: Не (није подржано)

note: Perl Module: Kernel/Output/HTML/Statistics/View.pm
en: No past complete or the current+upcoming complete relative time value selected.
sr: Није одабрана временска вредност са комплетном прошлошћу или комплетним тренутним и будућим релативним периодом.

note: Perl Module: Kernel/Output/HTML/Statistics/View.pm
en: The selected time period is larger than the allowed time period.
sr: Изабрани временски период је дужи од дозвољеног.

note: Perl Module: Kernel/Output/HTML/Statistics/View.pm
en: No time scale value available for the current selected time scale value on the X axis.
sr: Нема доступног временског опсега за актуелну изабрану вредност опсега на X оси.

note: Perl Module: Kernel/Output/HTML/Statistics/View.pm
en: The selected date is not valid.
sr: Изабрани датум није важећи.

note: Perl Module: Kernel/Output/HTML/Statistics/View.pm
en: The selected end time is before the start time.
sr: Изабрано време завршетка је пре времена почетка.

note: Perl Module: Kernel/Output/HTML/Statistics/View.pm
en: There is something wrong with your time selection.
sr: Нешто није у реду са вашим избором времена.

note: Perl Module: Kernel/Output/HTML/Statistics/View.pm
en: Please select only one element or allow modification at stat generation time.
sr: Молимо да изаберете само један елемент или дозволите измене у време генерисања старта!

note: Perl Module: Kernel/Output/HTML/Statistics/View.pm
en: Please select at least one value of this field or allow modification at stat generation time.
sr: Молимо да изаберете барем једну вредност овог поља или дозволите измену у време генерисања статистике.

note: Perl Module: Kernel/Output/HTML/Statistics/View.pm
en: Please select one element for the X-axis.
sr: Молимо да изаберете један елемент за X-осу.

note: Perl Module: Kernel/Output/HTML/Statistics/View.pm
en: You can only use one time element for the Y axis.
sr: Можете користити само један временски елемент за Y осу.

note: Perl Module: Kernel/Output/HTML/Statistics/View.pm
en: You can only use one or two elements for the Y axis.
sr: Можете да користите само један или два елемента за Y осу.

note: Perl Module: Kernel/Output/HTML/Statistics/View.pm
en: Please select at least one value of this field.
sr: Молимо да изаберете бар једну вредност за ово поље.

note: Perl Module: Kernel/Output/HTML/Statistics/View.pm
en: Please provide a value or allow modification at stat generation time.
sr: Молимо да обезбедите вредност или дозволите измене у време генерисања старта.

note: Perl Module: Kernel/Output/HTML/Statistics/View.pm
en: Please select a time scale.
sr: Молимо да одаберете временски опсег.

note: Perl Module: Kernel/Output/HTML/Statistics/View.pm
en: Your reporting time interval is too small, please use a larger time scale.
sr: Ваш интервал извештавања је прекратак, молимо употребите већи распон времена.

note: Perl Module: Kernel/Output/HTML/Statistics/View.pm
en: Please remove the following words because they cannot be used for the ticket restrictions: %s.
sr: Молимо да уклоните следеће речи јер се не могу користити због ограничења тикета: %s.

note: Perl Module: Kernel/Output/HTML/TicketOverviewMenu/Sort.pm
en: Order by
sr: Сортирај по

note: Perl Module: Kernel/System/AuthSession/DB.pm
en: Session per user limit reached!
sr: Достигнуто ограничење броја сесија по кориснику!

note: Perl Module: Kernel/System/Console/Command/Dev/Tools/Config2Docbook.pm
en: Configuration Options Reference
sr: Референтни списак конфигурационих опција

note: Perl Module: Kernel/System/Console/Command/Dev/Tools/Config2Docbook.pm
en: This setting can not be changed.
sr: Ово подешавање се не може мењати.

note: Perl Module: Kernel/System/Console/Command/Dev/Tools/Config2Docbook.pm
en: This setting is not active by default.
sr: Ово подешавање није подразумевано активно.

note: Perl Module: Kernel/System/Console/Command/Dev/Tools/Config2Docbook.pm
en: This setting can not be deactivated.
sr: Ово подешавање се не може деактивирати.

note: Perl Module: Kernel/System/Package.pm
en: not installed
sr: није инсталирано

note: Perl Module: Kernel/System/Registration.pm
en: Can't get Token from sever
sr: Не могу прибавити токен од сервера

note: Perl Module: Kernel/System/Stats/Dynamic/Ticket.pm
en: State Type
sr: Тип статуса

note: Perl Module: Kernel/System/Stats/Dynamic/Ticket.pm
en: Created Priority
sr: Направљени приоритети

note: Perl Module: Kernel/System/Stats/Dynamic/Ticket.pm
en: Created State
sr: Креирани статус

note: Perl Module: Kernel/System/Stats/Dynamic/Ticket.pm
en: Create Time
sr: Време креирања

note: Perl Module: Kernel/System/Stats/Dynamic/Ticket.pm
en: Close Time
sr: Време затварања

note: Perl Module: Kernel/System/Stats/Dynamic/Ticket.pm
en: Escalation - First Response Time
sr: Ескалација - време првог одзива

note: Perl Module: Kernel/System/Stats/Dynamic/Ticket.pm
en: Escalation - Update Time
sr: Ескалација - време ажурирања

note: Perl Module: Kernel/System/Stats/Dynamic/Ticket.pm
en: Escalation - Solution Time
sr: Ескалација - време решавања

note: Perl Module: Kernel/System/Stats/Dynamic/Ticket.pm
en: Agent/Owner
sr: Оператер/Власник

note: Perl Module: Kernel/System/Stats/Dynamic/Ticket.pm
en: Created by Agent/Owner
sr: Креирао Оператер/Власник

note: Perl Module: Kernel/System/Stats/Dynamic/TicketAccountedTime.pm
en: Evaluation by
sr: Проценио

note: Perl Module: Kernel/System/Stats/Dynamic/TicketAccountedTime.pm
en: Ticket/Article Accounted Time
sr: Обрачунато време

note: Perl Module: Kernel/System/Stats/Dynamic/TicketAccountedTime.pm
en: Ticket Create Time
sr: Време отварања тикета

note: Perl Module: Kernel/System/Stats/Dynamic/TicketAccountedTime.pm
en: Ticket Close Time
sr: Време затварања тикета

note: Perl Module: Kernel/System/Stats/Dynamic/TicketAccountedTime.pm
en: Accounted time by Agent
sr: Обрачунато време по оператеру

note: Perl Module: Kernel/System/Stats/Dynamic/TicketAccountedTime.pm
en: Total Time
sr: Укупно време

note: Perl Module: Kernel/System/Stats/Dynamic/TicketAccountedTime.pm
en: Ticket Average
sr: Просечно време по тикету

note: Perl Module: Kernel/System/Stats/Dynamic/TicketAccountedTime.pm
en: Ticket Min Time
sr: Минимално време тикета

note: Perl Module: Kernel/System/Stats/Dynamic/TicketAccountedTime.pm
en: Ticket Max Time
sr: Максимално време тикета

note: Perl Module: Kernel/System/Stats/Dynamic/TicketAccountedTime.pm
en: Number of Tickets
sr: Број тикета

note: Perl Module: Kernel/System/Stats/Dynamic/TicketAccountedTime.pm
en: Article Average
sr: Просечно време по чланку

note: Perl Module: Kernel/System/Stats/Dynamic/TicketAccountedTime.pm
en: Article Min Time
sr: Минимално време чланка

note: Perl Module: Kernel/System/Stats/Dynamic/TicketAccountedTime.pm
en: Article Max Time
sr: Максимално време чланка

note: Perl Module: Kernel/System/Stats/Dynamic/TicketAccountedTime.pm
en: Number of Articles
sr: Број чланака

note: Perl Module: Kernel/System/Stats/Dynamic/TicketList.pm
en: unlimited
sr: неограничено

note: Perl Module: Kernel/System/Stats/Dynamic/TicketList.pm
en: ascending
sr: растући

note: Perl Module: Kernel/System/Stats/Dynamic/TicketList.pm
en: descending
sr: опадајући

note: Perl Module: Kernel/System/Stats/Dynamic/TicketList.pm
en: Attributes to be printed
sr: Атрибути за штампу

note: Perl Module: Kernel/System/Stats/Dynamic/TicketList.pm
en: Sort sequence
sr: Редослед сортирања

note: Perl Module: Kernel/System/Stats/Dynamic/TicketList.pm
en: State Historic
sr: Историјат статуса

note: Perl Module: Kernel/System/Stats/Dynamic/TicketList.pm
en: State Type Historic
sr: Историјат типа статуса

note: Perl Module: Kernel/System/Stats/Dynamic/TicketList.pm
en: Historic Time Range
sr: Временски опсег историјата

note: Perl Module: Kernel/System/Stats/Dynamic/TicketSolutionResponseTime.pm
en: Solution Average
sr: Просечно време решења

note: Perl Module: Kernel/System/Stats/Dynamic/TicketSolutionResponseTime.pm
en: Solution Min Time
sr: Минимално време решења

note: Perl Module: Kernel/System/Stats/Dynamic/TicketSolutionResponseTime.pm
en: Solution Max Time
sr: Максимално време решења

note: Perl Module: Kernel/System/Stats/Dynamic/TicketSolutionResponseTime.pm
en: Solution Average (affected by escalation configuration)
sr: Просечно време решења (под утицајем поставки ескалације)

note: Perl Module: Kernel/System/Stats/Dynamic/TicketSolutionResponseTime.pm
en: Solution Min Time (affected by escalation configuration)
sr: Минимално време решења (под утицајем поставки ескалације)

note: Perl Module: Kernel/System/Stats/Dynamic/TicketSolutionResponseTime.pm
en: Solution Max Time (affected by escalation configuration)
sr: Максимално време решења (под утицајем поставки ескалације)

note: Perl Module: Kernel/System/Stats/Dynamic/TicketSolutionResponseTime.pm
en: Response Average (affected by escalation configuration)
sr: Просечно време одговора (под утицајем поставки ескалације)

note: Perl Module: Kernel/System/Stats/Dynamic/TicketSolutionResponseTime.pm
en: Response Min Time (affected by escalation configuration)
sr: Минимално време одговора (под утицајем поставки ескалације)

note: Perl Module: Kernel/System/Stats/Dynamic/TicketSolutionResponseTime.pm
en: Response Max Time (affected by escalation configuration)
sr: Максимално време одговора (под утицајем поставки ескалације)

note: Perl Module: Kernel/System/Stats/Dynamic/TicketSolutionResponseTime.pm
en: Number of Tickets (affected by escalation configuration)
sr: Број тикета (под утицајем поставки ескалације)

note: Perl Module: Kernel/System/Stats/Static/StateAction.pm
en: Days
sr: Дани

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/Database/TablePresence.pm
en: Table Presence
sr: Присуство табеле

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/Database/TablePresence.pm
en: Internal Error: Could not open file.
sr: Интерна грешка: Није могуће отворити датотеку.

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/Database/TablePresence.pm
en: Table Check
sr: Провера табеле

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/Database/TablePresence.pm
en: Internal Error: Could not read file.
sr: Интерна грешка: Није могуће прочитати датотеку.

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/Database/TablePresence.pm
en: Tables found which are not present in the database.
sr: Пронађене табеле које нису присутне у бази података.

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/Database/mssql/Size.pm
en: Database Size
sr: Величина базе података

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/Database/mssql/Size.pm
en: Could not determine database size.
sr: Није могуће утврдити величину базе података.

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/Database/mssql/Version.pm
en: Database Version
sr: Верзија базе података

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/Database/mssql/Version.pm
en: Could not determine database version.
sr: Није могуће утврдити верзију базе података

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/Database/mysql/Charset.pm
en: Client Connection Charset
sr: Карактерсет за повезивање клијента

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/Database/mysql/Charset.pm
en: Setting character_set_client needs to be utf8.
sr: Podešavanje character_set_client mora biti utf8.

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/Database/mysql/Charset.pm
en: Server Database Charset
sr: Karakterset serverske baze podataka

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/Database/mysql/Charset.pm
en: Setting character_set_database needs to be UNICODE or UTF8.
sr: Подешавање character_set_database мора бити UNICODE или UTF8.

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/Database/mysql/Charset.pm
en: Table Charset
sr: Табела карактерсета

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/Database/mysql/Charset.pm
en: There were tables found which do not have utf8 as charset.
sr: Пронађене су табеле које немају utf8 као карактерсет.

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/Database/mysql/InnoDBLogFileSize.pm
en: InnoDB Log File Size
sr: Величина InnoDB датотеке дневника

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/Database/mysql/InnoDBLogFileSize.pm
en: The setting innodb_log_file_size must be at least 256 MB.
sr: Подешавање „innodb_log_file_size” мора бити барем 256 MB.

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/Database/mysql/MaxAllowedPacket.pm
en: Maximum Query Size
sr: Максимална величина упита

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/Database/mysql/MaxAllowedPacket.pm
en: The setting 'max_allowed_packet' must be higher than 20 MB.
sr: Подешавање 'max_allowed_packet' мора бити веће од 20 MB.

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/Database/mysql/Performance.pm
en: Query Cache Size
sr: Величина кеш упита

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/Database/mysql/Performance.pm
en: The setting 'query_cache_size' should be used (higher than 10 MB but not more than 512 MB).
sr: Подешавање 'query_cache_size' мора бити коришћено (веће од 10 MB, али не више од 512 MB)

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/Database/mysql/StorageEngine.pm
en: Default Storage Engine
sr: Подразумевани механизам за складиштење

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/Database/mysql/StorageEngine.pm
en: Table Storage Engine
sr: Механизам за складиштење табеле

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/Database/mysql/StorageEngine.pm
en: Tables with a different storage engine than the default engine were found.
sr: Пронађене су табеле са различитим механизмом за складиштење него што је предефинисани механизам.

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/Database/mysql/Version.pm
en: MySQL 5.x or higher is required.
sr: Неопходан је MySQL 5.x или више.

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/Database/oracle/NLS.pm
en: NLS_LANG Setting
sr: NLS_LANG подешавање

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/Database/oracle/NLS.pm
en: NLS_LANG must be set to al32utf8 (e.g. GERMAN_GERMANY.AL32UTF8).
sr: NLS_LANG мора бити подешен на al32utf8 (нпр. GERMAN_GERMANY.AL32UTF8).

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/Database/oracle/NLS.pm
en: NLS_DATE_FORMAT Setting
sr: NLS_DATE_FORMAT подешавање

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/Database/oracle/NLS.pm
en: NLS_DATE_FORMAT must be set to 'YYYY-MM-DD HH24:MI:SS'.
sr: NLS_DATE_FORMAT мора бити подешен на 'YYYY-MM-DD HH24:MI:SS'.

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/Database/oracle/NLS.pm
en: NLS_DATE_FORMAT Setting SQL Check
sr: SQL провера NLS_DATE_FORMAT подешавања

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/Database/postgresql/Charset.pm
en: Setting client_encoding needs to be UNICODE or UTF8.
sr: Подешавање client_encoding мора бити UNICODE или UTF8.

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/Database/postgresql/Charset.pm
en: Setting server_encoding needs to be UNICODE or UTF8.
sr: Подешавање server_encoding мора бити UNICODE или UTF8.

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/Database/postgresql/DateStyle.pm
en: Date Format
sr: Формат датума

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/Database/postgresql/DateStyle.pm
en: Setting DateStyle needs to be ISO.
sr: Подешавање DateStyle мора бити ISO

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/Database/postgresql/Version.pm
en: PostgreSQL 8.x or higher is required.
sr: Препоручено је PostgreSQL 8.x или више.

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/OS/DiskPartitionOTRS.pm
en: OTRS Disk Partition
sr: „OTRS” партиција на диску

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/OS/DiskSpace.pm
en: Disk Usage
sr: Коришћење диска

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/OS/DiskSpace.pm
en: The partition where OTRS is located is almost full.
sr: Партиција на којој је смештен ОТРС је скоро пуна.

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/OS/DiskSpace.pm
en: The partition where OTRS is located has no disk space problems.
sr: Партиција на којој је смештен ОТРС нема проблеме са простором.

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/OS/DiskSpacePartitions.pm
en: Operating System/Disk Partitions Usage
sr: Оперативни систем/Коришћење партиције на диску

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/OS/Distribution.pm
en: Distribution
sr: Расподела

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/OS/Distribution.pm
en: Could not determine distribution.
sr: Није могуће утврдити расподелу.

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/OS/KernelVersion.pm
en: Kernel Version
sr: Кернел верзија

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/OS/Load.pm
en: System Load
sr: Оптерећење система

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/OS/Load.pm
en: The system load should be at maximum the number of CPUs the system has (e.g. a load of 8 or less on a system with 8 CPUs is OK).
sr: Оптерећење система може бити највише број процесора које систем поседује (нпр. оптерећење од 8 или мање на систему са 8 језгара је у реду).

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/OS/PerlModules.pm
en: Perl Modules
sr: Perl модули

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/OS/PerlModules.pm
en: Not all required Perl modules are correctly installed.
sr: Сви захтевани Perl модули нису коректно инсталирани.

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/OS/Swap.pm
en: Free Swap Space (%)
sr: Слободни Swap простор (%)

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/OS/Swap.pm
en: No swap enabled.
sr: Размењивање није активирано.

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/OS/Swap.pm
en: Used Swap Space (MB)
sr: Употребљен Swap простор (MB)

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/OS/Swap.pm
en: There should be more than 60% free swap space.
sr: Мора постојати више од 60 % слободног swap простора

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/OS/Swap.pm
en: There should be no more than 200 MB swap space used.
sr: Не треба да буде више од 200 MB употребљеног Swap простора.

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/OTRS/ConfigSettings.pm
en: OTRS/Config Settings
sr:  „OTRS”/Конфигурациона подешавања

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/OTRS/ConfigSettings.pm
en: Could not determine value.
sr: Није могуће утврдити вредност.

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/OTRS/DaemonRunning.pm
en: OTRS
sr: „OTRS”

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/OTRS/DaemonRunning.pm
en: Daemon
sr: Системски сервис

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/OTRS/DaemonRunning.pm
en: Daemon is not running.
sr: Сервис не ради.

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/OTRS/DatabaseRecords.pm
en: OTRS/Database Records
sr:  „OTRS”/Записи базе података

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/OTRS/DatabaseRecords.pm
en: Tickets
sr: Тикети

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/OTRS/DatabaseRecords.pm
en: Ticket History Entries
sr: Историја уноса тикета

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/OTRS/DatabaseRecords.pm
en: Articles
sr: Чланци

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/OTRS/DatabaseRecords.pm
en: Attachments (DB, Without HTML)
sr: Прилози (база података, без HTML)

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/OTRS/DatabaseRecords.pm
en: Customers With At Least One Ticket
sr: Клијенти са бар једним тикетом

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/OTRS/DatabaseRecords.pm
en: Dynamic Field Values
sr: Вредности динамичког поља

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/OTRS/DatabaseRecords.pm
en: Invalid Dynamic Fields
sr: Неважећа динамичка поља.

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/OTRS/DatabaseRecords.pm
en: Invalid Dynamic Field Values
sr: Неважеће вредности динамичких поља.

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/OTRS/DatabaseRecords.pm
en: GenericInterface Webservices
sr: GenericInterface веб сервис

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/OTRS/DatabaseRecords.pm
en: Months Between First And Last Ticket
sr: Месеци између првог и последњег тикета

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/OTRS/DatabaseRecords.pm
en: Tickets Per Month (avg)
sr: Тикети месечно (просечно)

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/OTRS/DefaultSOAPUser.pm
en: Default SOAP Username And Password
sr: Подразумевано „SOAP” корисничко име и лозинка

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/OTRS/DefaultSOAPUser.pm
en: Security risk: you use the default setting for SOAP::User and SOAP::Password. Please change it.
sr: Сигурносни ризик: користите подразумевана подешавања за SOAP::User i SOAP::Password. Молимо промените га.

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/OTRS/DefaultUser.pm
en: Default Admin Password
sr: Предефинисана лозинка администратора

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/OTRS/DefaultUser.pm
en: Security risk: the agent account root@localhost still has the default password. Please change it or invalidate the account.
sr: Сигурносни ризик: агент налог root@localhost још увек има предефинисану лозинку. Молимо промените је или деактивирајте налог.

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/OTRS/ErrorLog.pm
en: Error Log
sr: Грешка у пријави

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/OTRS/ErrorLog.pm
en: There are error reports in your system log.
sr: Постоје извештаји о грешкама у вашем приступном систему.

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/OTRS/FQDN.pm
en: FQDN (domain name)
sr:  „FQDN” (назив домена)

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/OTRS/FQDN.pm
en: Please configure your FQDN setting.
sr: Молимо да подесите „FQDN” параметар.

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/OTRS/FQDN.pm
en: Domain Name
sr: Назив домена

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/OTRS/FQDN.pm
en: Your FQDN setting is invalid.
sr: Ваша FQDN подешавања су неважећа.

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/OTRS/FileSystemWritable.pm
en: File System Writable
sr: Омогућено писање у систем датотека.

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/OTRS/FileSystemWritable.pm
en: The file system on your OTRS partition is not writable.
sr: Није могуће писање у систем датотека на вашој „OTRS” партицији.

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/OTRS/PackageDeployment.pm
en: Package Installation Status
sr: Статус инсталације пакета

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/OTRS/PackageDeployment.pm
en: Some packages have locally modified files.
sr: Неки пакети садрже локално измењене датотеке.

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/OTRS/PackageDeployment.pm
en: Some packages are not correctly installed.
sr: Неки пакети нису исправно инсталирани.

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/OTRS/PackageList.pm
en: OTRS/Package List
sr:  „OTRS”/Листа пакета

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/OTRS/SystemID.pm
en: Your SystemID setting is invalid, it should only contain digits.
sr: Ваша подешавања системтемског ИД-а су неважећа, треба да садрже само цифре.

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/OTRS/Ticket/DefaultType.pm
en: Default Ticket Type
sr: Подразумевани тип тикета

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/OTRS/Ticket/IndexModule.pm
en: Ticket Index Module
sr: Тикет индекс модул

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/OTRS/Ticket/IndexModule.pm
en: You have more than 60,000 tickets and should use the StaticDB backend. See admin manual (Performance Tuning) for more information.
sr: Имате више од 60.000 тикета и треба да користите StaticDB. Погледајте администраторско упутство (Подешавање перформанси) за више информација.

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/OTRS/Ticket/InvalidUsersWithLockedTickets.pm
en: Invalid Users with Locked Tickets
sr: Неисправни корисници са закључаним тикетима

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/OTRS/Ticket/InvalidUsersWithLockedTickets.pm
en: There are invalid users with locked tickets.
sr: Постоје неисправни корисници са закључаним тикетима.

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/OTRS/Ticket/OpenTickets.pm
en: Open Tickets
sr: Отворени тикети

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/OTRS/Ticket/OpenTickets.pm
en: You should not have more than 8,000 open tickets in your system.
sr: Не би требало да имате више од 8.000 отворених тикета у систему.

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/OTRS/Ticket/SearchIndexModule.pm
en: Ticket Search Index Module
sr: Модул за индексну претрагу тикета

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/OTRS/Ticket/SearchIndexModule.pm
en: You have more than 50,000 articles and should use the StaticDB backend. See admin manual (Performance Tuning) for more information.
sr: Имате више од 50.000 чланака и треба да користите StaticDB. Погледајте администраторско упутство (Подешавање перформанси) за више информација.

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/OTRS/Ticket/StaticDBOrphanedRecords.pm
en: Orphaned Records In ticket_lock_index Table
sr: Напуштени записи у ticket_lock_index табели

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/OTRS/Ticket/StaticDBOrphanedRecords.pm
en: Table ticket_lock_index contains orphaned records. Please run bin/otrs.Console.pl "Maint::Ticket::QueueIndexCleanup" to clean the StaticDB index.
sr: Табела „ticket_lock_index” садржи неповезане записе. Молимо да покренете „bin/otrs.Console.pl” „Maint::Ticket::QueueIndexCleanup” да би очистили „StaticDB” индекс.

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/OTRS/Ticket/StaticDBOrphanedRecords.pm
en: Orphaned Records In ticket_index Table
sr: Напуштени записи у ticket_index табели

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/OTRS/Ticket/StaticDBOrphanedRecords.pm
en: Table ticket_index contains orphaned records. Please run otrs/bin/otrs.CleanTicketIndex.pl to clean the StaticDB index.
sr: Табела ticket_index садржи напуштене записе. Молимо покрените otrs/bin/otrs.CleanTicketIndex.pl да обришете StaticDB индекс.

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/OTRS/TimeSettings.pm
en: OTRS/Time Settings
sr:  „OTRS”/Подешавање времена

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/OTRS/TimeSettings.pm
en: Server time zone
sr: Вренеска зона сервера

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/OTRS/TimeSettings.pm
en: Computed server time offset
sr: Израчунати помак серверског времена

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/OTRS/TimeSettings.pm
en: OTRS TimeZone setting (global time offset)
sr: „OTRS” подешавање временске зоне (глобални временски помак)

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/OTRS/TimeSettings.pm
en: TimeZone may only be activated for systems running in UTC.
sr: Временска зона се може активирати само за системе који раде на UTC.

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/OTRS/TimeSettings.pm
en: OTRS TimeZoneUser setting (per-user time zone support)
sr: „OTRS” подешавања корисничке временске зоне (подршка за временске зоне по кориснику)

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/OTRS/TimeSettings.pm
en: TimeZoneUser may only be activated for systems running in UTC that don't have an OTRS TimeZone set.
sr: Подешавање TimeZoneUser може бити активирано само за системе који раде под UTC и који немају подешену опцију OTRS TimeZone.

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/OTRS/TimeSettings.pm
en: OTRS TimeZone setting for calendar
sr: „OTRS” подешавање временске зоне за календар

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/Webserver/Apache/LoadedModules.pm
en: Webserver/Loaded Apache Modules
sr: Веб сервер/Учитани „Apache” модули

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/Webserver/Apache/MPMModel.pm
en: Webserver
sr: Веб сервер

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/Webserver/Apache/MPMModel.pm
en: MPM model
sr: MPM модел

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/Webserver/Apache/MPMModel.pm
en: OTRS requires apache to be run with the 'prefork' MPM model.
sr: „OTRS” захтева да Apache буде покренут са 'prefork' MPM моделом.

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/Webserver/Apache/Performance.pm
en: CGI Accelerator Usage
sr: Употреба CGI Accelerator

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/Webserver/Apache/Performance.pm
en: You should use FastCGI or mod_perl to increase your performance.
sr: За повећање перформанси треба да користите FastCGI или mod_perl.

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/Webserver/Apache/Performance.pm
en: mod_deflate Usage
sr: Употреба mod_deflate

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/Webserver/Apache/Performance.pm
en: Please install mod_deflate to improve GUI speed.
sr: Молимо инсталирајте mod_deflate да повећате брзину GUI.

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/Webserver/Apache/Performance.pm
en: mod_filter Usage
sr: Коришћење „mod_filter”

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/Webserver/Apache/Performance.pm
en: Please install mod_filter if mod_deflate is used.
sr: Молимо да инсталирате „mod_filter” ако је „mod_deflate” употребљен.

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/Webserver/Apache/Performance.pm
en: mod_headers Usage
sr: Употреба mod_headers

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/Webserver/Apache/Performance.pm
en: Please install mod_headers to improve GUI speed.
sr: Молимо инсталирајте mod_headers да повећате брзину GUI

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/Webserver/Apache/Performance.pm
en: Apache::Reload Usage
sr: Употреба Apache::Reload

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/Webserver/Apache/Performance.pm
en: Apache::Reload or Apache2::Reload should be used as PerlModule and PerlInitHandler to prevent web server restarts when installing and upgrading modules.
sr: Apache::Reload ili Apache2::Reload се користе као Perl модул и PerlInitHandler ради заштите од рестартовања веб сервера током инсталирања или надоградње модула.

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/Webserver/Apache/Performance.pm
en: Apache2::DBI Usage
sr: Употреба Apache2::DBI

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/Webserver/Apache/Performance.pm
en: Apache2::DBI should be used to get a better performance  with pre-established database connections.
sr: Apache2::DBI би требало користити за боље перформансе са унапред успостављеним везама са базом података.

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/Webserver/EnvironmentVariables.pm
en: Webserver/Environment Variables
sr: Веб сервер/Променљиве окружења

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/Webserver/IIS/Performance.pm
en: You should use PerlEx to increase your performance.
sr: За повећање перформанси треба да користите PerlEx.

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/Webserver/Version.pm
en: Webserver Version
sr: Веб сервер верзија

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/Plugin/Webserver/Version.pm
en: Could not determine webserver version.
sr: Не може да препозна веб сервер верзију.

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/PluginBase.pm
en: Unknown
sr: Непознато

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/PluginBase.pm
en: OK
sr: У реду

note: Perl Module: Kernel/System/SupportDataCollector/PluginBase.pm
en: Problem
sr: Проблем

note: Perl Module: Kernel/System/Ticket.pm
en: Reset of unlock time.
sr: Поништавање времена откључавања.

note: Perl Module: Kernel/System/Web/InterfaceAgent.pm
en: Can`t remove SessionID
sr: ИД сесије се не може уклонити

note: Perl Module: Kernel/System/Web/InterfaceAgent.pm
en: Logout successful.
sr: Успешна одјава.

note: Perl Module: Kernel/System/Web/InterfaceAgent.pm
en: Panic! Invalid Session!!!
sr: Пажња! Неважећа сесија!!!

note: Perl Module: Kernel/System/Web/InterfaceAgent.pm
en: No Permission to use this frontend module!
sr: Немате дозволу за  употребу овог корисничког модула!

note: Perl Module: Kernel/System/Web/InterfaceCustomer.pm
en: Reset password unsuccessful. Please contact your administrator
sr: Поништавање лозинке није успело. Молимо контактирајте вашег администратора

note: Perl Module: Kernel/System/Web/InterfaceCustomer.pm
en: Added via Customer Panel (%s)
sr: Додато преко клијентског панела (%s)

note: Perl Module: Kernel/System/Web/InterfaceCustomer.pm
en: Customer user can't be added!
sr: Не може се додати клијент корисник!

note: Perl Module: Kernel/System/Web/InterfaceCustomer.pm
en: Can't send account info!
sr: Не могу послати инфо о налогу!

note: Perl Module: Kernel/System/Web/InterfaceInstaller.pm
en: Action "%s" not found!
sr: Акција "%s" није пронађена!

note: Database XML Definition: scripts/database/otrs-initial_insert.xml
en: Group for default access.
sr: Група за подразумеван приступ.

note: Database XML Definition: scripts/database/otrs-initial_insert.xml
en: Group of all administrators.
sr: Група свих администратора.

note: Database XML Definition: scripts/database/otrs-initial_insert.xml
en: Group for statistics access.
sr: Група за приступ статистици.

note: Database XML Definition: scripts/database/otrs-initial_insert.xml
en: All new state types (default: viewable).
sr: Сви нови типови стања (подразумевано: видљиво).

note: Database XML Definition: scripts/database/otrs-initial_insert.xml
en: All open state types (default: viewable).
sr: Сви отворени типови стања (подразумевано: видљиво).

note: Database XML Definition: scripts/database/otrs-initial_insert.xml
en: All closed state types (default: not viewable).
sr: Сви затворени типови стања (подразумевано: видљиво).

note: Database XML Definition: scripts/database/otrs-initial_insert.xml
en: All 'pending reminder' state types (default: viewable).
sr: Сви типови стања „подсетник на чекању” (подразумевано: видљиво).

note: Database XML Definition: scripts/database/otrs-initial_insert.xml
en: All 'pending auto *' state types (default: viewable).
sr: Сви типови стања „подсетник аутоматски *” (подразумевано: видљиво).

note: Database XML Definition: scripts/database/otrs-initial_insert.xml
en: All 'removed' state types (default: not viewable).
sr: Сви типови стања „уклоњено” (подразумевано: видљиво).

note: Database XML Definition: scripts/database/otrs-initial_insert.xml
en: State type for merged tickets (default: not viewable).
sr: Тип стања за спојене тикете (подразумевано: није видљиво).

note: Database XML Definition: scripts/database/otrs-initial_insert.xml
en: New ticket created by customer.
sr: Нови тикет који је креирао клијент.

note: Database XML Definition: scripts/database/otrs-initial_insert.xml
en: Ticket is closed successful.
sr: Тикет је затворен „успешно”.

note: Database XML Definition: scripts/database/otrs-initial_insert.xml
en: Ticket is closed unsuccessful.
sr: Тикет је затворен „неуспешно”.

note: Database XML Definition: scripts/database/otrs-initial_insert.xml
en: Open tickets.
sr: Отворени тикети.

note: Database XML Definition: scripts/database/otrs-initial_insert.xml
en: Customer removed ticket.
sr: Клијент је уклонио тикет.

note: Database XML Definition: scripts/database/otrs-initial_insert.xml
en: Ticket is pending for agent reminder.
sr: Тикет је на чекању за оператерски подсетник.

note: Database XML Definition: scripts/database/otrs-initial_insert.xml
en: Ticket is pending for automatic close.
sr: Тикет је на чекању за аутоматско затварање.

note: Database XML Definition: scripts/database/otrs-initial_insert.xml
en: State for merged tickets.
sr: Статус за спојене тикете.

note: Database XML Definition: scripts/database/otrs-initial_insert.xml
en: system standard salutation (en)
sr: стандардни системски поздрав (en)

note: Database XML Definition: scripts/database/otrs-initial_insert.xml
en: Standard Salutation.
sr: Стандардни Поздрав

note: Database XML Definition: scripts/database/otrs-initial_insert.xml
en: system standard signature (en)
sr: стандардни системски потпис (en)

note: Database XML Definition: scripts/database/otrs-initial_insert.xml
en: Standard Signature.
sr: Стандардни потпис.

note: Database XML Definition: scripts/database/otrs-initial_insert.xml
en: Standard Address.
sr: Стандардна адреса.

note: Database XML Definition: scripts/database/otrs-initial_insert.xml
en: Follow-ups for closed tickets are possible. Ticket will be reopened.
sr: Настављање на затворене тикете је могуће. Тикети ће бити поново отворени.

note: Database XML Definition: scripts/database/otrs-initial_insert.xml
en: Follow-ups for closed tickets are not possible. No new ticket will be created.
sr: Настављање на затворене тикете није могуће. Нови тикет неће бити креиран.

note: Database XML Definition: scripts/database/otrs-initial_insert.xml
en: new ticket
sr: нови тикет

note: Database XML Definition: scripts/database/otrs-initial_insert.xml
en: Follow-ups for closed tickets are not possible. A new ticket will be created..
sr: Настављање на затворене тикете није могуће. Нови тикет ће бити креиран.

note: Database XML Definition: scripts/database/otrs-initial_insert.xml
en: Postmaster queue.
sr: „Postmaster” ред.

note: Database XML Definition: scripts/database/otrs-initial_insert.xml
en: All default incoming tickets.
sr:  Сви подразумевани долазни тикети.

note: Database XML Definition: scripts/database/otrs-initial_insert.xml
en: All junk tickets.
sr: Сви бесмислени тикети „junk”.

note: Database XML Definition: scripts/database/otrs-initial_insert.xml
en: All misc tickets.
sr: Сви други тикети.

note: Database XML Definition: scripts/database/otrs-initial_insert.xml
en: Automatic reply which will be sent out after a new ticket has been created.
sr: Аутоматски одговор који ће бити послат после креирања новог тикета.

note: Database XML Definition: scripts/database/otrs-initial_insert.xml
en: Automatic reject which will be sent out after a follow-up has been rejected (in case queue follow-up option is "reject").
sr: Аутоматска порука која ће бити послата након одбацивања наставка (у случају да је опција наставка за ред постављена на "одбаци").

note: Database XML Definition: scripts/database/otrs-initial_insert.xml
en: Automatic confirmation which is sent out after a follow-up has been received for a ticket (in case queue follow-up option is "possible").
sr: Аутоматска потврда која ће бити послата након примања наставка у тикету (у случају да је опција наставка за ред постављена на "могуће").

note: Database XML Definition: scripts/database/otrs-initial_insert.xml
en: Automatic response which will be sent out after a follow-up has been rejected and a new ticket has been created (in case queue follow-up option is "new ticket").
sr: Аутоматски одговор који ће бити послат након одбацивања наставка и креирања новог тикета (у случају да је опција наставка за ред постављена на "нови тикет").

note: Database XML Definition: scripts/database/otrs-initial_insert.xml
en: Auto remove will be sent out after a customer removed the request.
sr: Аутоматско уклањање ће бити послато кад клијент уклони захтев.

note: Database XML Definition: scripts/database/otrs-initial_insert.xml
en: default reply (after new ticket has been created)
sr: подразумевани одговор (после креирања новог тикета)

note: Database XML Definition: scripts/database/otrs-initial_insert.xml
en: default reject (after follow-up and rejected of a closed ticket)
sr: подразумевано одбацивање (после настављања и одбацивања затвореног тикета)

note: Database XML Definition: scripts/database/otrs-initial_insert.xml
en: default follow-up (after a ticket follow-up has been added)
sr: подразумевано наствљање (после додавања настављања на тикет)

note: Database XML Definition: scripts/database/otrs-initial_insert.xml
en: default reject/new ticket created (after closed follow-up with new ticket creation)
sr: подразумевано одбацивање/креиран нови тикет (после затвореног настављања са креирањем новог тикета)

note: Database XML Definition: scripts/database/otrs-initial_insert.xml
en: Unclassified
sr: Неразврстано

note: Database XML Definition: scripts/database/otrs-initial_insert.xml
en: Ticket create notification
sr: Обавештење о креирању тикета

note: Database XML Definition: scripts/database/otrs-initial_insert.xml
en: You will receive a notification each time a new ticket is created in one of your "My Queues" or "My Services".
sr: Добићете обавештење сваки пут кад се креира нови тикет у једном од ваших „Моји редови” или „Моји сервиси”.

note: Database XML Definition: scripts/database/otrs-initial_insert.xml
en: Ticket follow-up notification (unlocked)
sr: Обавештење о настављању тикета (откључано)

note: Database XML Definition: scripts/database/otrs-initial_insert.xml
en: Ticket follow-up notification (locked)
sr: Обавештење о настављању тикета (закључано)

note: Database XML Definition: scripts/database/otrs-initial_insert.xml
en: You will receive a notification as soon as a ticket owned by you is automatically unlocked.
sr: Добићете обавештење одмах након аутоматског откључавања тикета чији сте власник.

note: Database XML Definition: scripts/database/otrs-initial_insert.xml
en: Ticket owner update notification
sr: Обавештење о ажурирању власника тикета

note: Database XML Definition: scripts/database/otrs-initial_insert.xml
en: Ticket responsible update notification
sr: Обавештење о ажурирању одговорног за тикет

note: Database XML Definition: scripts/database/otrs-initial_insert.xml
en: Ticket new note notification
sr: Обавештење о новој напомени тикета

note: Database XML Definition: scripts/database/otrs-initial_insert.xml
en: Ticket queue update notification
sr: Обавештење о ажурирању реда тикета

note: Database XML Definition: scripts/database/otrs-initial_insert.xml
en: You will receive a notification if a ticket is moved into one of your "My Queues".
sr: Добићете обавештење ако се тикет премести у један од ваших „Моји редови”.

note: Database XML Definition: scripts/database/otrs-initial_insert.xml
en: Ticket pending reminder notification (locked)
sr: Обавештење - подсетник тикета на чекању (закључано)

note: Database XML Definition: scripts/database/otrs-initial_insert.xml
en: Ticket pending reminder notification (unlocked)
sr: Обавештење - подсетник тикета на чекању (откључано)

note: Database XML Definition: scripts/database/otrs-initial_insert.xml
en: Ticket escalation notification
sr: Обавештење о ескалацији тикета

note: Database XML Definition: scripts/database/otrs-initial_insert.xml
en: Ticket escalation warning notification
sr: Обавештење о упозорењу на ескалацију тикета

note: Database XML Definition: scripts/database/otrs-initial_insert.xml
en: Ticket service update notification
sr: Обавештење о ажурирању услуге тикета

note: Database XML Definition: scripts/database/otrs-initial_insert.xml
en: You will receive a notification if a ticket's service is changed to one of your "My Services".
sr: Добићете обавештење ако се сервис тикета промени у један од ваших „Моји сервиси”.

note: SysConfig
en: 
    Dear Customer,
    
    Unfortunately we could not detect a valid ticket number
    in your subject, so this email can't be processed.
    
    Please create a new ticket via the customer panel.
    
    Thanks for your help!
    
     Your Helpdesk Team
sr: 
    Поштовани,
    
    На жалост не можемо пронаћи важећи број тикета
    у вашем предмету, па овај имејл не може бити обрађен.
    
    Молимо Вас да преко клијентског панела креирате нови тикет.
    
    Хвала на вашој помоћи!
    
    Ваша техничка подршка

note: SysConfig
en:  (work units)
sr: (радне јединице)

note: SysConfig
en: "%s" notification was sent to "%s" by "%s".
sr: "%s" обавештења послато за "%s" од "%s".

note: SysConfig
en: %s time unit(s) accounted. Now total %s time unit(s).
sr: %s временских јединица пребројано. Укупно %s временских јединица.

note: SysConfig
en: (UserLogin) Firstname Lastname
sr: (Пријава корисника) Име Презиме

note: SysConfig
en: (UserLogin) Lastname Firstname
sr: (Пријава корисника) Презиме Име

note: SysConfig
en: (UserLogin) Lastname, Firstname
sr: (Пријава корисника) Презиме, Име

note: SysConfig
en: 100 (Expert)
sr: 100 (Експерт)

note: SysConfig
en: 200 (Advanced)
sr: 200 (Напредни)

note: SysConfig
en: 300 (Beginner)
sr: 300 (Почетник)

note: SysConfig
en: A TicketWatcher Module.
sr: Модул надзора тикета.

note: SysConfig
en: A Website
sr: Вебсајт

note: SysConfig
en: A list of dynamic fields that are merged into the main ticket during a merge operation. Only dynamic fields that are empty in the main ticket will be set.
sr: Листа динамичких поља која су споајена у главни тикет током операције спајања. Биће подешена само динамичка поља која су празна у главном тикету.

note: SysConfig
en: A picture
sr: Слика

note: SysConfig
en: ACL module that allows closing parent tickets only if all its children are already closed ("State" shows which states are not available for the parent ticket until all child tickets are closed).
sr: ACL модул који дозвољава да надређени тикети буду затворени само ако су већ затворени сви подређени тикети ("Статус" показује који статуси нису доступни за надређени тикет док се не затворе сви подређени тикети).

note: SysConfig
en: Access Control Lists (ACL)
sr: Листе за контролу приступа (ACL)

note: SysConfig
en: AccountedTime
sr: Обрачунато време

note: SysConfig
en: Activates a blinking mechanism of the queue that contains the oldest ticket.
sr: Активира механизам трептања реда који саржи најстарији тикет.

note: SysConfig
en: Activates lost password feature for agents, in the agent interface.
sr: Активира опцију изгубљене лозинке за оператере, на интерфејсу за њих.

note: SysConfig
en: Activates lost password feature for customers.
sr: Активира својство изгубљене лозинке за клијенте.

note: SysConfig
en: Activates support for customer groups.
sr: Активира подршку за клијентске групе.

note: SysConfig
en: Activates the article filter in the zoom view to specify which articles should be shown.
sr: Активира филтер за чланке у проширеном прегледу ради дефинисања који чланци треба да буду приказани.

note: SysConfig
en: Activates the available themes on the system. Value 1 means active, 0 means inactive.
sr: Активира расположиве теме - шаблоне у систему. Вредност 1 значи активно, 0 значи неактивно.

note: SysConfig
en: Activates the ticket archive system search in the customer interface.
sr: Активира могућност претраживања архиве тикета у клијентском интерфејсу.

note: SysConfig
en: Activates the ticket archive system to have a faster system by moving some tickets out of the daily scope. To search for these tickets, the archive flag has to be enabled in the ticket search.
sr: Активира архивски систем ради убрзања рада, тако што ћете неке тикете уклонити ван дневног праћења. Да бисте пронашли ове тикете, маркер архиве мора бити омогућен за претрагу тикета.

note: SysConfig
en: Activates time accounting.
sr: Активира мерење времена.

note: SysConfig
en: ActivityID
sr: ИД активности

note: SysConfig
en: Add an inbound phone call to this ticket
sr: Додај долазни телефонски позив овом тикету.

note: SysConfig
en: Add an outbound phone call to this ticket
sr: Додај одлазни телефонски позив овом тикету.

note: SysConfig
en: Added email. %s
sr: Додат имејл. %s

note: SysConfig
en: Added link to ticket "%s".
sr: Веза на "%s" постављена.

note: SysConfig
en: Added note (%s)
sr: Додата напомена (%s)

note: SysConfig
en: Added subscription for user "%s".
sr: Претплата за корисника "%s" укључена.

note: SysConfig
en: Adds a suffix with the actual year and month to the OTRS log file. A logfile for every month will be created.
sr: Додаје текућу годину и месец као суфикс у „OTRS” датотеку дневника. Биће креирана датотека дневника за сваки месец.

note: SysConfig
en: Adds customers email addresses to recipients in the ticket compose screen of the agent interface. The customers email address won't be added if the article type is email-internal.
sr: Додавање имејл адреса клијената, примаоцима у тикету на приказу екрана за отварање тикета у интерфејсу оператера. Имејл адресе клијената неће бити додате, уколико је тип артикла имејл-интерни.

note: SysConfig
en: Adds the one time vacation days for the indicated calendar. Please use single digit pattern for numbers from 1 to 9 (instead of 01 - 09).
sr: Једнократно додаје нерадне дане за изабрани календар. Молимо Вас да користите једну цифру за бројеве од 1 до 9 (уместо 01 - 09).

note: SysConfig
en: Adds the one time vacation days. Please use single digit pattern for numbers from 1 to 9 (instead of 01 - 09).
sr: Једнократно додаје нерадне дане. Молимо Вас да користите једну цифру за бројеве од 1 до 9 (уместо 01 - 09).

note: SysConfig
en: Adds the permanent vacation days for the indicated calendar. Please use single digit pattern for numbers from 1 to 9 (instead of 01 - 09).
sr: Трајно додаје нерадне дане за изабрани календар. Молимо Вас да користите једну цифру за бројеве од 1 до 9 (уместо 01 - 09).

note: SysConfig
en: Adds the permanent vacation days. Please use single digit pattern for numbers from 1 to 9 (instead of 01 - 09).
sr: Трајно додаје нерадне дане. Молимо Вас да користите једну цифру за бројеве од 1 до 9 (уместо 01 - 09).

note: SysConfig
en: Admin Area.
sr: Административни простор.

note: SysConfig
en: After
sr: После

note: SysConfig
en: Agent Name
sr: Име оператера

note: SysConfig
en: Agent Preferences.
sr: Оператерска подешавања.

note: SysConfig
en: Agent called customer.
sr: Оператер је позвао клијента

note: SysConfig
en: Agent interface article notification module to check PGP.
sr: Модул интерфејса оператера за обавештавања о чланку, провера PGP.

note: SysConfig
en: Agent interface article notification module to check S/MIME.
sr: Модул интерфејса оператера за обавештавања о чланку, провера S/MIME

note: SysConfig
en: Agent interface module to check incoming emails in the Ticket-Zoom-View if the S/MIME-key is available and true.
sr: Модул интерфејса оператера за проверу долазних порука у увећаном прегледу тикета ако S/MIME-кључ постоји и доступан је.

note: SysConfig
en: Agents <-> Groups
sr: Оператери <-> Групе

note: SysConfig
en: Agents <-> Roles
sr: Оператери <-> Улоге

note: SysConfig
en: All customer users of a CustomerID
sr: Сви клијенти корисници за CustomerID

note: SysConfig
en: Allows adding notes in the close ticket screen of the agent interface. Can be overwritten by Ticket::Frontend::NeedAccountedTime.
sr: Дозвољава додавање напомена на екрану затварања тикета интерфејса оператера. „Ticket::Frontend::NeedAccountedTime” је може преписати.

note: SysConfig
en: Allows adding notes in the ticket free text screen of the agent interface. Can be overwritten by Ticket::Frontend::NeedAccountedTime.
sr: Дозвољава додавање напомена на екрану слободног текста тикета интерфејса оператера. „Ticket::Frontend::NeedAccountedTime” је може преписати.

note: SysConfig
en: Allows adding notes in the ticket note screen of the agent interface. Can be overwritten by Ticket::Frontend::NeedAccountedTime.
sr: Дозвољава додавање напомена на екрану напомене тикета интерфејса оператера. „Ticket::Frontend::NeedAccountedTime” је може преписати.

note: SysConfig
en: Allows adding notes in the ticket owner screen of a zoomed ticket in the agent interface. Can be overwritten by Ticket::Frontend::NeedAccountedTime.
sr: Дозвољава додавање напомена на екрану власника тикета интерфејса оператера. „Ticket::Frontend::NeedAccountedTime” је може преписати.

note: SysConfig
en: Allows adding notes in the ticket pending screen of a zoomed ticket in the agent interface. Can be overwritten by Ticket::Frontend::NeedAccountedTime.
sr: Дозвољава додавање напомена на екрану тикета на чекању интерфејса оператера. „Ticket::Frontend::NeedAccountedTime” је може преписати.

note: SysConfig
en: Allows adding notes in the ticket priority screen of a zoomed ticket in the agent interface. Can be overwritten by Ticket::Frontend::NeedAccountedTime.
sr: Дозвољава додавање напомена на екрану приоритета детаљног приказа тикета интерфејса оператера. „Ticket::Frontend::NeedAccountedTime” је може преписати.

note: SysConfig
en: Allows adding notes in the ticket responsible screen of the agent interface. Can be overwritten by Ticket::Frontend::NeedAccountedTime.
sr: Дозвољава додавање напомена на екрану одговорног за тикет интерфејса оператера. „Ticket::Frontend::NeedAccountedTime” је може преписати.

note: SysConfig
en: Allows agents to exchange the axis of a stat if they generate one.
sr: Дозвољава оператерима да замене осе на статистици ако је генеришу.

note: SysConfig
en: Allows agents to generate individual-related stats.
sr: Дозвољава оператерима да генеришу индивидуалну статистику.

note: SysConfig
en: Allows choosing between showing the attachments of a ticket in the browser (inline) or just make them downloadable (attachment).
sr: Дозвољава избор између приказа прилога у претраживачу или само омогућавања његовог преузимања.

note: SysConfig
en: Allows choosing the next compose state for customer tickets in the customer interface.
sr: Дозвољава избор следећег стања за клијентске тикете у клијентском интерфејсу.

note: SysConfig
en: Allows customers to change the ticket priority in the customer interface.
sr: Дозвољава клијентима да промене приоритет тикета у клијентском интерфејсу.

note: SysConfig
en: Allows customers to set the ticket SLA in the customer interface.
sr: Дозвољава клијентима да подесе SLA за тикет у клијентском интерфејсу.

note: SysConfig
en: Allows customers to set the ticket priority in the customer interface.
sr: Дозвољава клијентима да подесе приоритет тикета у клијентском интерфејсу.

note: SysConfig
en: Allows customers to set the ticket queue in the customer interface. If this is set to 'No', QueueDefault should be configured.
sr: Дозвољава клијентима да подесе ред тикета у корисничком интерфејсу. Ако је подешено на "Не", онда треба подесити QueueDefault.

note: SysConfig
en: Allows customers to set the ticket service in the customer interface.
sr: Дозвољава клијентима да подесе услугу за тикет у корисничком интерфејсу.

note: SysConfig
en: Allows customers to set the ticket type in the customer interface. If this is set to 'No', TicketTypeDefault should be configured.
sr: Дозвољава клијентима да подесе тип тикета у интерфејсу  корисника. Уколико је ово подешено на  'Но', треба конфигурисати TicketTypeDefault.

note: SysConfig
en: Allows default services to be selected also for non existing customers.
sr: Дозвољава да подразумеване услуге буду изабране и за непостојеће клијенте.

note: SysConfig
en: Allows defining new types for ticket (if ticket type feature is enabled).
sr: Дозвољава дефинисање новог типа тикета (ако је опција типа тикета активирана).

note: SysConfig
en: Allows defining services and SLAs for tickets (e. g. email, desktop, network, ...), and escalation attributes for SLAs (if ticket service/SLA feature is enabled).
sr: Дозвољава дефинисање услуге и СЛА за тикете (нпр. имејл, радна површина, мрежа, ...), и ескалационе атрибуте за СЛА (ако је активирана функција услуга/СЛА за тикет).

note: SysConfig
en: Allows extended search conditions in ticket search of the agent interface. With this feature you can search e. g. with this kind of conditions like "(key1&&key2)" or "(key1||key2)".
sr: Дозвољава проширене услове претраге у тикету на интерфејсу оператера. Помоћу ове функције можете вршити претраге нпр. са врстом услова као што су: "(key1&&key2)" или "(key1||key2)".

note: SysConfig
en: Allows having a medium format ticket overview (CustomerInfo => 1 - shows also the customer information).
sr: Дозвољава поседовање средњег формата прегледа тикета ( CustomerInfo => 1 - такође приказује информације о клијенту).

note: SysConfig
en: Allows having a small format ticket overview (CustomerInfo => 1 - shows also the customer information).
sr: Дозвољава поседовање малог формата прегледа тикета ( CustomerInfo => 1  - такође приказује информације о клијенту).

note: SysConfig
en: Allows invalid agents to generate individual-related stats.
sr: Дозвољава неважећим оператерима да генеришу индивидуално повезане статистике.

note: SysConfig
en: Allows the administrators to login as other customers, via the customer user administration panel.
sr: Дозвољава администраторима да приступе као други клијенти, кроз административни панел клијента корисника.

note: SysConfig
en: Allows the administrators to login as other users, via the users administration panel.
sr: Дозвољава администраторима да приступе као други корисници, кроз административни панел.

note: SysConfig
en: Allows to set a new ticket state in the move ticket screen of the agent interface.
sr: Дозвољава подешавање статуса новог тикета на приказаном екрану помереног тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Always show RichText if available
sr: Увек прикажи „RichText” ако је доступан

note: SysConfig
en: Arabic (Saudi Arabia)
sr: Арапски (Саудијска арабија)

note: SysConfig
en: Archive state changed: "%s"
sr: Промењено стање архивирања: "%s"

note: SysConfig
en: ArticleTree
sr: Чланак у облику дрвета

note: SysConfig
en: Attachments <-> Templates
sr: Прилози <-> Шеме

note: SysConfig
en: Auto Responses <-> Queues
sr: Аутоматски одговори <-> Редови

note: SysConfig
en: AutoFollowUp sent to "%s".
sr: Аутоматски наставак за "%s".

note: SysConfig
en: AutoReject sent to "%s".
sr: Аутоматски одбијено "%s".

note: SysConfig
en: AutoReply sent to "%s".
sr: Послат аутоматски одговор за "%s".

note: SysConfig
en: Automated line break in text messages after x number of chars.
sr: Аутоматски крај реда у текстуалним порукама после х карактера.

note: SysConfig
en: Automatically lock and set owner to current Agent after opening the move ticket screen of the agent interface.
sr: Аутоматско закључавање и подешавање власника на актуелног оператера после отварања прозора за премештање тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Automatically lock and set owner to current Agent after selecting for an Bulk Action.
sr: Аутоматско закључавање и подешавање власника на актуелног оператера после избора масовне акције.

note: SysConfig
en: Automatically sets the responsible of a ticket (if it is not set yet) after the first owner update.
sr: Аутоматско подешавање одговорног за тикет (ако није до сада подешено) после првог ажурирања.

note: SysConfig
en: Balanced white skin by Felix Niklas (slim version).
sr: Избалансирани бели изглед, Феликс Никлас (танка верзија).

note: SysConfig
en: Balanced white skin by Felix Niklas.
sr: Избалансирани бели изглед, Феликс Никлас.

note: SysConfig
en: Based on global RichText setting
sr: Базирано на глобалним „RichText” поставкама

note: SysConfig
en: Basic fulltext index settings. Execute "bin/otrs.Console.pl Maint::Ticket::FulltextIndexRebuild" in order to generate a new index.
sr: Основн подешавање индекса целог текста. Изврши „bin/otrs.Console.pl Maint::Ticket::FulltextIndexRebuild” како би се генерисао нови индекс.

note: SysConfig
en: Blocks all the incoming emails that do not have a valid ticket number in subject with From: @example.com address.
sr: Блокира све долазне емаил-ове који немају исправан број тикета у предмету са Од: @example.com адресе.

note: SysConfig
en: Bounced to "%s".
sr: Одбијено "%s".

note: SysConfig
en: Builds an article index right after the article's creation.
sr: Генерише индекс чланака одмах по креирању чланка.

note: SysConfig
en: Bulgarian
sr: Бугарски

note: SysConfig
en: CMD example setup. Ignores emails where external CMD returns some output on STDOUT (email will be piped into STDIN of some.bin).
sr: Пример подешавања CMD. Игнорише имејлове када екстерни CMD врати неке излазе на STDOUT (имејл ће бити каналисан у STDIN од some.bin).

note: SysConfig
en: Cache time in seconds for agent authentication in the GenericInterface.
sr: Време кеширања у секундама за аутентификације оператера у генеричком интерфејсу.

note: SysConfig
en: Cache time in seconds for customer authentication in the GenericInterface.
sr: Време кеширања у секундама за аутентификацију клијента у општем интерфејсу.

note: SysConfig
en: Cache time in seconds for the DB ACL backend.
sr: Време кеширања у секундама за позадину ACL базе података.

note: SysConfig
en: Cache time in seconds for the DB process backend.
sr: Време кеширања у секундама за позадински процес базе података.

note: SysConfig
en: Cache time in seconds for the SSL certificate attributes.
sr: Време кеширања у секундама за SSL сертификоване атрибуте.

note: SysConfig
en: Cache time in seconds for the ticket process navigation bar output module.
sr: Време кеширања у секундама за излазни модул навигационе траке процеса тикета

note: SysConfig
en: Cache time in seconds for the web service config backend.
sr: Време кеширања у секундама за веб сервис конфигурације позадине.

note: SysConfig
en: Catalan
sr: Каталонски

note: SysConfig
en: Change password
sr: Промена лозинке

note: SysConfig
en: Change queue!
sr: Промена реда!

note: SysConfig
en: Change the customer for this ticket
sr: Промени клијента за овај тикет

note: SysConfig
en: Change the free fields for this ticket
sr: Промени слободна поља овог тикета

note: SysConfig
en: Change the priority for this ticket
sr: Промени приоритете за овај тикет.

note: SysConfig
en: Change the responsible for this ticket
sr: Промени одговорног за овај тикет

note: SysConfig
en: Changed priority from "%s" (%s) to "%s" (%s).
sr: Ажуриран приоритет са "%s" (%s) на "%s" (%s).

note: SysConfig
en: Changes the owner of tickets to everyone (useful for ASP). Normally only agent with rw permissions in the queue of the ticket will be shown.
sr: Промени власника тикета за све (корисно за ASP). Обично се показује само агент са дозвлама за читање/писање у реду тикета.

note: SysConfig
en: Checkbox
sr: Поље за потврду

note: SysConfig
en: Checks if an E-Mail is a followup to an existing ticket by searching the subject for a valid ticket number.
sr: Проверава да ли је имејл настављање на постојећи тикета претрагом предмета важећих бројева тикета.

note: SysConfig
en: Checks the SystemID in ticket number detection for follow-ups (use "No" if SystemID has been changed after using the system).
sr: Проверавање SystemID у детекцији броја тикета за праћења (користити "Не" уколико је SystemID промењен након коришћења система).

note: SysConfig
en: Checks the availability of OTRS Business Solution™ for this system.
sr: Проверава доступност „OTRS” Пословног решења за овај систем.

note: SysConfig
en: Checks the entitlement status of OTRS Business Solution™.
sr: Проверава стаус права коришћења „OTRS” Пословног решења.

note: SysConfig
en: Chinese (Simplified)
sr: Кинески (упрошћено)

note: SysConfig
en: Chinese (Traditional)
sr: Кинески (традиционално)

note: SysConfig
en: Choose for which kind of ticket changes you want to receive notifications.
sr: Изабери за какве промене тикета желиш да примиш обавештења.

note: SysConfig
en: Closed tickets (customer user)
sr: Затворени тикети (клијент корисник)

note: SysConfig
en: Closed tickets (customer)
sr: Затворени тикети (клијент)

note: SysConfig
en: Cloud Services
sr: Сервиси у облаку

note: SysConfig
en: Cloud service admin module registration for the transport layer.
sr: Регистрација админ модула сервиса у облаку за транспортни слој.

note: SysConfig
en: Collect support data for asynchronous plug-in modules.
sr: Прикупи податке подршке за асинхдоне прикључне модуле.

note: SysConfig
en: Column ticket filters for Ticket Overviews type "Small".
sr: Филтери колона тикета за прегледе тикета типа "Мало".

note: SysConfig
en: Columns that can be filtered in the escalation view of the agent interface. Possible settings: 0 = Disabled, 1 = Available, 2 = Enabled by default. Note: Only Ticket attributes, Dynamic Fields (DynamicField_NameX) and Customer attributes (e.g. CustomerUserPhone, CustomerCompanyName, ...) are allowed.
sr: Колоне које могу бити филтриране на приказу ескалација у интерфејсу оператера. Могућа подешавања: 0 = Онемогућено, 1 = Доступно, 2 = Подразумевано омогућено. Напомена: Само атрибути тикета, Динамичка поља („DynamicField_NameX”) и Клијентски атрибути (нпр ТелефонКлијентаКорисника, НазивФирмеКлијента, ...) су дозвољени.

note: SysConfig
en: Columns that can be filtered in the locked view of the agent interface. Possible settings: 0 = Disabled, 1 = Available, 2 = Enabled by default. Note: Only Ticket attributes, Dynamic Fields (DynamicField_NameX) and Customer attributes (e.g. CustomerUserPhone, CustomerCompanyName, ...) are allowed.
sr: Колоне које могу бити филтриране на приказу закључавања у интерфејсу оператера. Могућа подешавања: 0 = Онемогућено, 1 = Доступно, 2 = Подразумевано омогућено. Напомена: Само атрибути тикета, Динамичка поља („DynamicField_NameX”) и Клијентски атрибути (нпр ТелефонКлијентаКорисника, НазивФирмеКлијента, ...) су дозвољени.

note: SysConfig
en: Columns that can be filtered in the queue view of the agent interface. Possible settings: 0 = Disabled, 1 = Available, 2 = Enabled by default. Note: Only Ticket attributes, Dynamic Fields (DynamicField_NameX) and Customer attributes (e.g. CustomerUserPhone, CustomerCompanyName, ...) are allowed.
sr: Колоне које могу бити филтриране на приказу реда у интерфејсу оператера. Могућа подешавања: 0 = Онемогућено, 1 = Доступно, 2 = Подразумевано омогућено. Напомена: Само атрибути тикета, Динамичка поља („DynamicField_NameX”) и Клијентски атрибути (нпр ТелефонКлијентаКорисника, НазивФирмеКлијента, ...) су дозвољени.

note: SysConfig
en: Columns that can be filtered in the responsible view of the agent interface. Possible settings: 0 = Disabled, 1 = Available, 2 = Enabled by default. Note: Only Ticket attributes, Dynamic Fields (DynamicField_NameX) and Customer attributes (e.g. CustomerUserPhone, CustomerCompanyName, ...) are allowed.
sr: Колоне које могу бити филтриране на приказу одговорности у интерфејсу оператера. Могућа подешавања: 0 = Онемогућено, 1 = Доступно, 2 = Подразумевано омогућено. Напомена: Само атрибути тикета, Динамичка поља („DynamicField_NameX”) и Клијентски атрибути (нпр ТелефонКлијентаКорисника, НазивФирмеКлијента, ...) су дозвољени.

note: SysConfig
en: Columns that can be filtered in the service view of the agent interface. Possible settings: 0 = Disabled, 1 = Available, 2 = Enabled by default. Note: Only Ticket attributes, Dynamic Fields (DynamicField_NameX) and Customer attributes (e.g. CustomerUserPhone, CustomerCompanyName, ...) are allowed.
sr: Колоне које могу бити филтриране на приказу сервиса у интерфејсу оператера. Могућа подешавања: 0 = Онемогућено, 1 = Доступно, 2 = Подразумевано омогућено. Напомена: Само атрибути тикета, Динамичка поља („DynamicField_NameX”) и Клијентски атрибути (нпр ТелефонКлијентаКорисника, НазивФирмеКлијента, ...) су дозвољени.

note: SysConfig
en: Columns that can be filtered in the status view of the agent interface. Possible settings: 0 = Disabled, 1 = Available, 2 = Enabled by default. Note: Only Ticket attributes, Dynamic Fields (DynamicField_NameX) and Customer attributes (e.g. CustomerUserPhone, CustomerCompanyName, ...) are allowed.
sr: Колоне које могу бити филтриране на приказу статуса у интерфејсу оператера. Могућа подешавања: 0 = Онемогућено, 1 = Доступно, 2 = Подразумевано омогућено. Напомена: Само атрибути тикета, Динамичка поља („DynamicField_NameX”) и Клијентски атрибути (нпр ТелефонКлијентаКорисника, НазивФирмеКлијента, ...) су дозвољени.

note: SysConfig
en: Columns that can be filtered in the ticket search result view of the agent interface. Possible settings: 0 = Disabled, 1 = Available, 2 = Enabled by default. Note: Only Ticket attributes, Dynamic Fields (DynamicField_NameX) and Customer attributes (e.g. CustomerUserPhone, CustomerCompanyName, ...) are allowed.
sr: Колоне које могу бити филтриране на приказу резултата претраге у интерфејсу оператера. Могућа подешавања: 0 = Онемогућено, 1 = Доступно, 2 = Подразумевано омогућено. Напомена: Само атрибути тикета, Динамичка поља („DynamicField_NameX”) и Клијентски атрибути (нпр ТелефонКлијентаКорисника, НазивФирмеКлијента, ...) су дозвољени.

note: SysConfig
en: Columns that can be filtered in the watch view of the agent interface. Possible settings: 0 = Disabled, 1 = Available, 2 = Enabled by default. Note: Only Ticket attributes, Dynamic Fields (DynamicField_NameX) and Customer attributes (e.g. CustomerUserPhone, CustomerCompanyName, ...) are allowed.
sr: Колоне које могу бити филтриране на приказу надзора у интерфејсу оператера. Могућа подешавања: 0 = Онемогућено, 1 = Доступно, 2 = Подразумевано омогућено. Напомена: Само атрибути тикета, Динамичка поља („DynamicField_NameX”) и Клијентски атрибути (нпр ТелефонКлијентаКорисника, НазивФирмеКлијента, ...) су дозвољени.

note: SysConfig
en: Comment for new history entries in the customer interface.
sr: Коментар за нове ставке историје у клијентском интерфејсу.

note: SysConfig
en: Comment2
sr: Коментар 2

note: SysConfig
en: Communication
sr: Комуникација

note: SysConfig
en: Company Status
sr: Статус фирме

note: SysConfig
en: Company Tickets.
sr: Тикети фирми.

note: SysConfig
en: Company name which will be included in outgoing emails as an X-Header.
sr: Назив фирме који ће бити укључен у одлазне имејлове као X-Заглавље.

note: SysConfig
en: Complex
sr: Сложено

note: SysConfig
en: Configure Processes.
sr: Конфигуриши процесе.

note: SysConfig
en: Configure and manage ACLs.
sr: Конфигуриши и управљај ACL листама.

note: SysConfig
en: Configure any additional readonly mirror databases that you want to use.
sr: Конфигурише било коју додатну пресликану базу података, коју желите да користите, само за читање.

note: SysConfig
en: Configure sending of support data to OTRS Group for improved support.
sr: Подешавање слања података за подршку за „OTRS Group” ради унапређења подршке.

note: SysConfig
en: Configure which screen should be shown after a new ticket has been created.
sr: Конфигурише који екран би требало приказати након креирања новог тикета.

note: SysConfig
en: Configure your own log text for PGP.
sr: Конфигуриши сопствени лог текст за PGP.

note: SysConfig
en: Configures a default TicketDynamicField setting. "Name" defines the dynamic field which should be used, "Value" is the data that will be set, and "Event" defines the trigger event. Please check the developer manual (http://otrs.github.io/doc/), chapter "Ticket Event Module".
sr: Конфигурише подразумевана подешавања динамичког поља тикета. "Име" дефинише динамичко поље које ће бити коришћено, "Вредност" је податак који ће бити подешен, а "Догађај" дефинише окидач догађаја. Молимо консултујте упутство за програмере (http://otrs.github.io/doc/), поглавље "Модул догађаја тикета".

note: SysConfig
en: Controls how to display the ticket history entries as readable values.
sr: Контролише начин приказа историјских уноса тикета као читљивих вредности.

note: SysConfig
en: Controls if CutomerID is editable in the agent interface.
sr: Контролише да ли је ИД клијента у интерфејсу оператера изменљив.

note: SysConfig
en: Controls if customers have the ability to sort their tickets.
sr: Контролише да ли клијенти имају могућност да сортирају своје тикете.

note: SysConfig
en: Controls if more than one from entry can be set in the new phone ticket in the agent interface.
sr: Контролише да ли више од једног улаза може бити подешено у новом телефонском тикету у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Controls if the admin is allowed to import a saved system configuration in SysConfig.
sr: Контролише да ли је администратору дозвољено да увезе сачувану системску конфигурацију у „SysConfig”.

note: SysConfig
en: Controls if the admin is allowed to make changes to the database via AdminSelectBox.
sr: Контролише да ли је администратору дозвољено да направи иземене у бази података преко Административног оквира за избор.

note: SysConfig
en: Controls if the ticket and article seen flags are removed when a ticket is archived.
sr: Контролише да ли су заставицом обележени тикет и чланак уклоњени када је тикет архивиран.

note: SysConfig
en: Converts HTML mails into text messages.
sr: Конвертује HTML поруке у текстуалне поруке.

note: SysConfig
en: Create and manage Service Level Agreements (SLAs).
sr: Креира и управља Споразуме о нивоу услуга (СЛА)

note: SysConfig
en: Create and manage agents.
sr: Креирање и управљање оператерима.

note: SysConfig
en: Create and manage attachments.
sr: Креирање и управљање прилозима.

note: SysConfig
en: Create and manage customer users.
sr: Креирање и управљање клијентима корисницима.

note: SysConfig
en: Create and manage customers.
sr: Креирање и управљање клијентима.

note: SysConfig
en: Create and manage dynamic fields.
sr: Креирање и управљање динамичким пољима.

note: SysConfig
en: Create and manage groups.
sr: Креирање и управљање групама.

note: SysConfig
en: Create and manage queues.
sr: Креирање и управљање редовима.

note: SysConfig
en: Create and manage responses that are automatically sent.
sr: Креирање и управљање аутоматским одговорима.

note: SysConfig
en: Create and manage roles.
sr: Креирање и управљање улогама.

note: SysConfig
en: Create and manage salutations.
sr: Креирање и управљање поздравима.

note: SysConfig
en: Create and manage services.
sr: Креирање и управљање услугама.

note: SysConfig
en: Create and manage signatures.
sr: Креирање и управљање потписима.

note: SysConfig
en: Create and manage templates.
sr: Креирање и управљање шаблонима.

note: SysConfig
en: Create and manage ticket notifications.
sr: Креирање и управљање обавештењима за тикете.

note: SysConfig
en: Create and manage ticket priorities.
sr: Креирање и управљање приоритетима тикета.

note: SysConfig
en: Create and manage ticket states.
sr: Креирање и управљање статусима тикета.

note: SysConfig
en: Create and manage ticket types.
sr: Креирање и управљање типовима тикета.

note: SysConfig
en: Create and manage web services.
sr: Креирање и управљање веб сервисима.

note: SysConfig
en: Create new Ticket.
sr: Креирање новог тикета.

note: SysConfig
en: Create new email ticket and send this out (outbound).
sr: Отвори нови имејл тикет и пошаљи ово (одлазни).

note: SysConfig
en: Create new email ticket.
sr: Креирање новог Имејл тикета.

note: SysConfig
en: Create new phone ticket (inbound).
sr: Креирај нови телефонски тикет (долазни позив).

note: SysConfig
en: Create new phone ticket.
sr: Креирање новог телефонског тикета.

note: SysConfig
en: Create tickets.
sr: Креирање тикета.

note: SysConfig
en: Croatian
sr: Хрватски

note: SysConfig
en: Custom RSS Feed
sr: Прилагођени RSS извор

note: SysConfig
en: Custom text for the page shown to customers that have no tickets yet (if you need those text translated add them to a custom translation module).
sr: Прилагођен текст за страницу која се приказује клијентима који још увек немају тикете (ако вам је тај текст потребан на другом језику, додајте га у прилагођен модул за преводе).

note: SysConfig
en: Customer Administration
sr: Администрација клијената

note: SysConfig
en: Customer Information Center Search.
sr: Претрага клијентског информативног центра.

note: SysConfig
en: Customer Information Center.
sr: Клијентски информативни центар.

note: SysConfig
en: Customer User <-> Groups
sr: Клијент корисник <-> Групе

note: SysConfig
en: Customer User <-> Services
sr: Клијент корисник <-> Услуге

note: SysConfig
en: Customer User Administration
sr: Администрација клијента корисника

note: SysConfig
en: Customer Users
sr: Клијенти корисници

note: SysConfig
en: Customer called us.
sr: Клијент нас је позвао.

note: SysConfig
en: Customer item (icon) which shows the closed tickets of this customer as info block. Setting CustomerUserLogin to 1 searches for tickets based on login name rather than CustomerID.
sr: Клијентска ставка (икона) која показује затворене тикете овог клијента као инфо блок. Подешавање Пријаве клијента корисника “CustomerUserLogin“ на 1 претрагу тикета заснива више на пријави имена него на ИД клијента.

note: SysConfig
en: Customer item (icon) which shows the open tickets of this customer as info block. Setting CustomerUserLogin to 1 searches for tickets based on login name rather than CustomerID.
sr: Клијентска ставка (икона) која показује отворене тикете овог клијента као инфо блок. Подешавање Пријаве клијента корисника “CustomerUserLogin“ на 1 претрагу тикета заснива више на пријави имена него на ИД клијента.

note: SysConfig
en: Customer preferences.
sr: Клијентске поставке.

note: SysConfig
en: Customer request via web.
sr: Клијентски веб захтев.

note: SysConfig
en: Customer ticket overview
sr: Клијентски преглед тикета

note: SysConfig
en: Customer ticket search.
sr: Клијентска претрага тикета.

note: SysConfig
en: Customer ticket zoom
sr: Клијентски детаљни преглед тикета

note: SysConfig
en: Customer user search
sr: Претрага клијената корисника

note: SysConfig
en: CustomerID search
sr: Претрага ИД клијената

note: SysConfig
en: CustomerName
sr: Назив клијента

note: SysConfig
en: CustomerUser
sr: Клијент корисник

note: SysConfig
en: Customers <-> Groups
sr: Клијенти <-> Групе

note: SysConfig
en: Customizable stop words for fulltext index. These words will be removed from the search index.
sr: Подесиве зауставне речи за индекс комплетног текста. Ове речи ће бити уклоњене из индекса претраге.

note: SysConfig
en: Czech
sr: Чешки

note: SysConfig
en: Danish
sr: Дански

note: SysConfig
en: Data used to export the search result in CSV format.
sr: Подаци употребљени за ивоз резултата претраживања у CSV формату.

note: SysConfig
en: Date / Time
sr: Датум / Време

note: SysConfig
en: Debugs the translation set. If this is set to "Yes" all strings (text) without translations are written to STDERR. This can be helpful when you are creating a new translation file. Otherwise, this option should remain set to "No".
sr: Уклањање грешака комплета превода. Ако је ово подешено на "Да" целокупан низ знакова (текст) ће без превода бити уписан у STDERR. Ово може бити од помоћи приликом креирања нове датотеке превода. У супротном, ова опција би требала да остане подешена на "не".

note: SysConfig
en: Default
sr: Подразумевано

note: SysConfig
en: Default (Slim)
sr: Подразумевано (упрошћено)

note: SysConfig
en: Default ACL values for ticket actions.
sr: Подразумеване ACL вредности за акције тикета.

note: SysConfig
en: Default ProcessManagement entity prefixes for entity IDs that are automatically generated.
sr: Подразумевани префикси објекта за управљање процесом за ИЂеве објекта који су аутоматски генерисани.

note: SysConfig
en: Default data to use on attribute for ticket search screen. Example: "TicketCreateTimePointFormat=year;TicketCreateTimePointStart=Last;TicketCreateTimePoint=2;".
sr: Подразумевани подаци за коришћење на атрибутима за приказ претраге тикета. Пример: TicketCreateTimePointFormat=year;TicketCreateTimePointStart=Last;TicketCreateTimePoint=2;".

note: SysConfig
en: Default data to use on attribute for ticket search screen. Example: "TicketCreateTimeStartYear=2010;TicketCreateTimeStartMonth=10;TicketCreateTimeStartDay=4;TicketCreateTimeStopYear=2010;TicketCreateTimeStopMonth=11;TicketCreateTimeStopDay=3;".
sr: Подразумевани подаци за коришћење на атрибутима за приказ претраге тикета. Пример: "TicketCreateTimeStartYear=2010;TicketCreateTimeStartMonth=10;TicketCreateTimeStartDay=4;TicketCreateTimeStopYear=2010;TicketCreateTimeStopMonth=11;TicketCreateTimeStopDay=3;".

note: SysConfig
en: Default display type for recipient (To,Cc) names in AgentTicketZoom and CustomerTicketZoom.
sr: Подразумевани тип приказа за имена примаоца (To,Cc) на детаљном приказу тикета у интерфејсу оператара и клијента.

note: SysConfig
en: Default display type for sender (From) names in AgentTicketZoom and CustomerTicketZoom.
sr: Подразумевани тип приказа за имена (Од) пошиљаоца на детаљном приказу тикета у интерфејсу оператера и клијента.

note: SysConfig
en: Default loop protection module.
sr: Подразумевани модул заштите од петље.

note: SysConfig
en: Default queue ID used by the system in the agent interface.
sr: Подразумевани ИД реда који користи систем у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Default skin for the agent interface (slim version).
sr: Подразумевани изглед окружења за интерфејс оператера (слаба верзија).

note: SysConfig
en: Default skin for the agent interface.
sr: Подразумевани изглед окружења за интерфејс оператера.

note: SysConfig
en: Default skin for the customer interface.
sr: Подразумевани изглед окружења за интерфејс клијента.

note: SysConfig
en: Default ticket ID used by the system in the agent interface.
sr: Подразумевани ИД тикета који користи систем у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Default ticket ID used by the system in the customer interface.
sr: Подразумевани ИД тикета који користи систем у клијентском интерфејсу.

note: SysConfig
en: Default value for NameX
sr: Подразумевана вредност за ИмеХ

note: SysConfig
en: Define a filter for html output to add links behind a defined string. The element Image allows two input kinds. At once the name of an image (e.g. faq.png). In this case the OTRS image path will be used. The second possiblity is to insert the link to the image.
sr: Дефиниши филтер за html излаз да би додали везе иза дефинисаног низа знакова. Елемент Слика дозвољава два начина улаза. У једном назив слике (нпр. faq.png). У том случају биће коришћена „OTRS” путања слике. Други начин је уношење везе до слике.

note: SysConfig
en: Define a mapping between variables of the customer user data (keys) and dynamic fields of a ticket (values). The purpose is to store customer user data in ticket dynamic fields. The dynamic fields must be present in the system and should be enabled for AgentTicketFreeText, so that they can be set/updated manually by the agent. They mustn't be enabled for AgentTicketPhone, AgentTicketEmail and AgentTicketCustomer. If they were, they would have precedence over the automatically set values. To use this mapping, you have to also activate the next setting below.
sr: Дефинисање мапирања између променљивих: података клијента корисника (кључеви) и динамичких поља тикета (вредности). Циљ је да се сачувају подаци клијента корисника у динамичком пољу тикета. Динамичка поља морају бити присутна у систему и треба да буду омогућена за  AgentTicketFreeText, тако да могу да буду мануелно подешена/ажурирана од стране оператера. Она не смеју бити омогућена за AgentTicketPhone, AgentTicketEmail и AgentTicketCustomer. Да су била, она би имала предност над аутоматски постављеним вредностима. За коришћење овог мапирања треба, такође, да активирате следећа подешавања.

note: SysConfig
en: Define dynamic field name for end time. This field has to be manually added to the system as Ticket: "Date / Time" and must be activated in ticket creation screens and/or in any other ticket action screens.
sr: Дефиниши назив динамичког поља за крајње време. Ово поље мора бити мануелно додато систему као тикет: "Датум / Време" и морају бити активирани у екранима за креирање тикета и/или у било ком другом екрану са догађајима.

note: SysConfig
en: Define dynamic field name for start time. This field has to be manually added to the system as Ticket: "Date / Time" and must be activated in ticket creation screens and/or in any other ticket action screens.
sr: Дефиниши назив динамичког поља за почетно време. Ово поље мора бити мануелно додато систему као тикет: "Датум / Време" и морају бити активирани у екранима за креирање тикета и/или у било ком другом екрану са догађајима.

note: SysConfig
en: Define the max depth of queues.
sr: Дефиниши максималну дубину за редове.

note: SysConfig
en: Define the queue comment 2.
sr: Дефинише коментар реда 2.

note: SysConfig
en: Define the service comment 2.
sr: Дефинише сервисни коментар 2.

note: SysConfig
en: Define the sla comment 2.
sr: Дефинише sla коментар 2.

note: SysConfig
en: Define the start day of the week for the date picker for the indicated calendar.
sr: Дефиниши први дан у недељи за избор датума за наведени календар.

note: SysConfig
en: Define the start day of the week for the date picker.
sr: Дефиниши први дан у недељи за избор датума.

note: SysConfig
en: Defines a customer item, which generates a LinkedIn icon at the end of a customer info block.
sr: Дефиниши ставку клијента, која генерише LinkedIn икону на крају инфо блока клијента.

note: SysConfig
en: Defines a customer item, which generates a XING icon at the end of a customer info block.
sr: Дефинишие ставку клијента, која генерише XING икону на крају инфо блока клијента.

note: SysConfig
en: Defines a customer item, which generates a google icon at the end of a customer info block.
sr: Одређује ставку клијента, која генерише google икону на крају инфо блока клијента.

note: SysConfig
en: Defines a customer item, which generates a google maps icon at the end of a customer info block.
sr: Одређује ставку клијента, која генерише google maps икону на крају инфо блока клијента.

note: SysConfig
en: Defines a default list of words, that are ignored by the spell checker.
sr: Дефинише подразумевану листу речи, које су игнорисане од стране провере правописа.

note: SysConfig
en: Defines a filter for html output to add links behind CVE numbers. The element Image allows two input kinds. At once the name of an image (e.g. faq.png). In this case the OTRS image path will be used. The second possiblity is to insert the link to the image.
sr: Дефинише филтер за html излаз да би сте додали везе иза CVE бројева. Елемент Слика дозвољава два начина улаза. У једном назив слике (нпр. faq.png). И том случају биће коришћена „OTRS” путања слике. Други начин је уношење везе до слике.

note: SysConfig
en: Defines a filter for html output to add links behind MSBulletin numbers. The element Image allows two input kinds. At once the name of an image (e.g. faq.png). In this case the OTRS image path will be used. The second possiblity is to insert the link to the image.
sr: Дефинише филтер за html излаз да би сте додали везе иза Microsoft знакова за набрајање или бројева Елемент Слика дозвољава два начина улаза. У једном назив слике (нпр. faq.png). И том случају биће коришћена „OTRS” путања слике. Други начин је уношење везе до слике.

note: SysConfig
en: Defines a filter for html output to add links behind a defined string. The element Image allows two input kinds. At once the name of an image (e.g. faq.png). In this case the OTRS image path will be used. The second possiblity is to insert the link to the image.
sr: Дефинише филтер за html излаз да би сте додали везе иза дефинисаног низа знакова. Елемент Слика дозвољава два начина улаза. У једном назив слике (нпр. faq.png). И том случају биће коришћена „OTRS” путања слике. Други начин је уношење везе до слике.

note: SysConfig
en: Defines a filter for html output to add links behind bugtraq numbers. The element Image allows two input kinds. At once the name of an image (e.g. faq.png). In this case the OTRS image path will be used. The second possiblity is to insert the link to the image.
sr: Дефинише филтер за html излаз да би сте додали везе иза "bugtraq" бројева. Елемент Слика дозвољава два начина улаза. У једном назив слике (нпр. faq.png). И том случају биће коришћена „OTRS” путања слике. Други начин је уношење везе до слике.

note: SysConfig
en: Defines a filter to process the text in the articles, in order to highlight predefined keywords.
sr: Дефинише филтер за обраду текста у чланцима, да би се истакле унапред дефинисане кључне речи.

note: SysConfig
en: Defines a regular expression that excludes some addresses from the syntax check (if "CheckEmailAddresses" is set to "Yes"). Please enter a regex in this field for email addresses, that aren't syntactically valid, but are necessary for the system (i.e. "root@localhost").
sr: Дефинише регуларни израз који искључује неке адресе из провере синтаксе (ако је "ПровераЕмаилАдреса" постављена на "Да"). Молимо вас унесите регуларни израз у ово поље за емаил адресе, који није синтаксно исправан, сли је неопходан за систем (нпр. "root@localhost").

note: SysConfig
en: Defines a regular expression that filters all email addresses that should not be used in the application.
sr: Definiše regularni izraz koji kiltrira sve email adrese koje ne bi smele da se koriste u aplikaciji.

note: SysConfig
en: Defines a sleep time in microseconds between tickets while they are been processed by a job.
sr: Дефинише време спавања у микросекундама између тикета док се обрађују од стране посла.

note: SysConfig
en: Defines a useful module to load specific user options or to display news.
sr: Дефинише користан модул за учитавање одређених корисничких опција или за приказивање новости.

note: SysConfig
en: Defines all the X-headers that should be scanned.
sr: Одређује сва Х-заглавља која треба скенирати.

note: SysConfig
en: Defines all the languages that are available to the application. Specify only English names of languages here.
sr: Одређује све језике који су доступни апликацији. Овде унесите имена језика само на енглеском.

note: SysConfig
en: Defines all the languages that are available to the application. Specify only native names of languages here.
sr: Одређује све језике који су доступни апликацији. Овде унесите имена језика само на матичном језику.

note: SysConfig
en: Defines all the parameters for the RefreshTime object in the customer preferences of the customer interface.
sr: Одређује све параметре за објекат Време Освежавања у поставкама клијента у клијентском интерфејсу.

note: SysConfig
en: Defines all the parameters for the ShownTickets object in the customer preferences of the customer interface.
sr: Одређује све параметре за објекат Приказани Тикети у поставкама клијента у клијентском интерфејсу.

note: SysConfig
en: Defines all the parameters for this item in the customer preferences.
sr: Одређује све параметре за ову ставку у клијентским подешавањима.

note: SysConfig
en: Defines all the parameters for this notification transport.
sr: Дефинише све параметре за овај транспорт обавештења.

note: SysConfig
en: Defines all the possible stats output formats.
sr: Одређује све могуће излазне формате статистике.

note: SysConfig
en: Defines an alternate URL, where the login link refers to.
sr: Одређује алтернативну URL адресу, на коју указује веза за пријављивање.

note: SysConfig
en: Defines an alternate URL, where the logout link refers to.
sr: Одређује алтернативну URL адресу, на коју указује веза за одављивање.

note: SysConfig
en: Defines an alternate login URL for the customer panel..
sr: Одређује алтернативну URL адресу пријављивања за клијентски панел.

note: SysConfig
en: Defines an alternate logout URL for the customer panel.
sr: Одређује алтернативну URL адресу одјављивања за клијентски панел.

note: SysConfig
en: Defines an external link to the database of the customer (e.g. 'http://yourhost/customer.php?CID=[% Data.CustomerID %]' or '').
sr: Одређује спољашњу везу за базу података клијента (нпр „http://yourhost/customer.php?CID=[% Data.CustomerID %]” или „”).

note: SysConfig
en: Defines from which ticket attributes the agent can select the result order.
sr: Дефинише из ког атрибута тикета оператер може да изабере редослед резултата.

note: SysConfig
en: Defines how the From field from the emails (sent from answers and email tickets) should look like.
sr: Дефинише како поље Од у имејл порукама (послато из одговора и имејл тикета) треба да изгледа.

note: SysConfig
en: Defines if a pre-sorting by priority should be done in the queue view.
sr: Одређује ако претходно сортирање по приоритету треба да се уради у приказу реда.

note: SysConfig
en: Defines if a pre-sorting by priority should be done in the service view.
sr: Одређује да ли претходно сортирање по приоритету треба да се уради у сервисном приказу.

note: SysConfig
en: Defines if a ticket lock is required in the close ticket screen of the agent interface (if the ticket isn't locked yet, the ticket gets locked and the current agent will be set automatically as its owner).
sr: Одређује ако је потребно закључати тикет у затвореном приказу екрана тикета у интерфејсу оператера (ако тикет још увек није закључан, тикет ће добити статус закључан и тренутни оператер ће бити аутоматски постављен као власник).

note: SysConfig
en: Defines if a ticket lock is required in the email outbound screen of the agent interface (if the ticket isn't locked yet, the ticket gets locked and the current agent will be set automatically as its owner).
sr: Дефинише да ли је потребно закључати тикет на приказу екрана за тикет одлазних имејлова у интерфејсу оператера (ако тикет још увек није закључан, тикет ће добити статус закључан и тренутни оператер ће бити аутоматски постављен као власник).

note: SysConfig
en: Defines if a ticket lock is required in the ticket bounce screen of the agent interface (if the ticket isn't locked yet, the ticket gets locked and the current agent will be set automatically as its owner).
sr: Одређује ако је потребно закључати тикет на приказу екрана за повраћај тикета у интерфејсу оператера (ако тикет још увек није закључан, тикет ће добити статус закључан и тренутни оператер ће бити аутоматски постављен као власник).

note: SysConfig
en: Defines if a ticket lock is required in the ticket compose screen of the agent interface (if the ticket isn't locked yet, the ticket gets locked and the current agent will be set automatically as its owner).
sr: Одређује ако је потребно закључати тикет на приказу екрана за отварање тикета у интерфејсу оператера (ако тикет још увек није закључан, тикет ће добити статус закључан и тренутни оператер ће бити аутоматски постављен као власник).

note: SysConfig
en: Defines if a ticket lock is required in the ticket forward screen of the agent interface (if the ticket isn't locked yet, the ticket gets locked and the current agent will be set automatically as its owner).
sr: Одређује ако је потребно закључати тикет на приказу екрана за прослеђивање тикета у интерфејсу оператера (ако тикет још увек није закључан, тикет ће добити статус закључан и тренутни оператер ће бити аутоматски постављен као власник).

note: SysConfig
en: Defines if a ticket lock is required in the ticket free text screen of the agent interface (if the ticket isn't locked yet, the ticket gets locked and the current agent will be set automatically as its owner).
sr: Одређује ако је потребно закључати тикет на приказу екрана слободног текста тикета у интерфејсу оператера (ако тикет још увек није закључан, тикет ће добити статус закључан и тренутни оператер ће бити аутоматски постављен као власник).

note: SysConfig
en: Defines if a ticket lock is required in the ticket merge screen of a zoomed ticket in the agent interface (if the ticket isn't locked yet, the ticket gets locked and the current agent will be set automatically as its owner).
sr: Одређује ако је потребно закључати тикет на приказу екрана за спајање тикета при увећаном приказу тикета у интерфејсу оператера (ако тикет још увек није закључан, тикет ће добити статус закључан и тренутни оператер ће бити аутоматски постављен као власник).

note: SysConfig
en: Defines if a ticket lock is required in the ticket note screen of the agent interface (if the ticket isn't locked yet, the ticket gets locked and the current agent will be set automatically as its owner).
sr: Одређује ако је потребно закључати тикет на приказу екрана за напомену тикета у интерфејсу оператера (ако тикет још увек није закључан, тикет ће добити статус закључан и тренутни оператер ће бити аутоматски постављен као власник).

note: SysConfig
en: Defines if a ticket lock is required in the ticket owner screen of a zoomed ticket in the agent interface (if the ticket isn't locked yet, the ticket gets locked and the current agent will be set automatically as its owner).
sr: Одређује ако је потребно закључати тикет на приказу екрана власника тикета при увећаном приказу тикета у интерфејсу оператера (ако тикет још увек није закључан, тикет ће добити статус закључан и тренутни оператер ће бити аутоматски постављен као власник).

note: SysConfig
en: Defines if a ticket lock is required in the ticket pending screen of a zoomed ticket in the agent interface (if the ticket isn't locked yet, the ticket gets locked and the current agent will be set automatically as its owner).
sr: Одређује ако је потребно закључати тикет на приказу екрана тикета на чекању при увећаном приказу тикета у интерфејсу оператера (ако тикет још увек није закључан, тикет ће добити статус закључан и тренутни оператер ће бити аутоматски постављен као власник).

note: SysConfig
en: Defines if a ticket lock is required in the ticket phone inbound screen of the agent interface (if the ticket isn't locked yet, the ticket gets locked and the current agent will be set automatically as its owner).
sr: Одређује ако је потребно закључати тикет на приказу екрана за тикет долазних телефонских позива у интерфејсу оператера (ако тикет још увек није закључан, тикет ће добити статус закључан и тренутни оператер ће бити аутоматски постављен као власник).

note: SysConfig
en: Defines if a ticket lock is required in the ticket phone outbound screen of the agent interface (if the ticket isn't locked yet, the ticket gets locked and the current agent will be set automatically as its owner).
sr: Одређује ако је потребно закључати тикет на приказу екрана за тикет одлазних телефонских позива у интерфејсу оператера (ако тикет још увек није закључан, тикет ће добити статус закључан и тренутни оператер ће бити аутоматски постављен као власник).

note: SysConfig
en: Defines if a ticket lock is required in the ticket priority screen of a zoomed ticket in the agent interface (if the ticket isn't locked yet, the ticket gets locked and the current agent will be set automatically as its owner).
sr: Одређује ако је потребно закључати тикет на приказу екрана приоритетног тикета при увећаном приказу тикета у интерфејсу оператера (ако тикет још увек није закључан, тикет ће добити статус закључан и тренутни оператер ће бити аутоматски постављен као власник).

note: SysConfig
en: Defines if a ticket lock is required in the ticket responsible screen of the agent interface (if the ticket isn't locked yet, the ticket gets locked and the current agent will be set automatically as its owner).
sr: Одређује ако је потребно закључати тикет на приказу екрана одговорног тикета у интерфејсу оператера (ако тикет још увек није закључан, тикет ће добити статус закључан и тренутни оператер ће бити аутоматски постављен као власник).

note: SysConfig
en: Defines if a ticket lock is required to change the customer of a ticket in the agent interface (if the ticket isn't locked yet, the ticket gets locked and the current agent will be set automatically as its owner).
sr: Одређује да ли је потребно закључати тикет да би променили клијента на тикету у интерфејсу оператера (ако тикет још увек није закључан, тикет ће добити статус закључан и тренутни оператер ће бити аутоматски постављен као власник).

note: SysConfig
en: Defines if agents should be allowed to login if they have no shared secret stored in their preferences and therefore are not using two-factor authentication.
sr: Дефинише да ли ће оператерима бити дозвољена пријава на систем уколико немају подешен дељени тајни кључ и тиме не користе двофакторски модул за идентификацију.

note: SysConfig
en: Defines if composed messages have to be spell checked in the agent interface.
sr: Одређује да ли порукама написаним у интерфејсу оператера треба урадити проверу правописа.

note: SysConfig
en: Defines if customers should be allowed to login if they have no shared secret stored in their preferences and therefore are not using two-factor authentication.
sr: Дефинише да ли ће клијентима бити дозвољена пријава на систем уколико немају подешен дељени тајни кључ и тиме не користе двофакторски модул за идентификацију.

note: SysConfig
en: Defines if the enhanced mode should be used (enables use of table, replace, subscript, superscript, paste from word, etc.) in customer interface.
sr: Дефинише да ли ће се користити побољшани режим (омогућава коришћење табела, замене, индексирања, експонирања, уметања из Word-a, итд) у интерфејсу клијента.

note: SysConfig
en: Defines if the enhanced mode should be used (enables use of table, replace, subscript, superscript, paste from word, etc.).
sr: Određuje da li treba da se koristi poboljšani režim (omogućava korišćenje tabele, zamene, indeksiranja, eksponiranja, umetanja iz Word-a, itd.).

note: SysConfig
en: Defines if the previously valid token should be accepted for authentication. This is slightly less secure but gives users 30 seconds more time to enter their one-time password.
sr: Одређује да ли за аутентификацију треба да буде прихваћен токен који је раније био важећи. Ово је мало мање безбедно али кориснику даје 30 секунди више времена да унесе своју једнократну лозинку.

note: SysConfig
en: Defines if time accounting is mandatory in the agent interface. If activated, a note must be entered for all ticket actions (no matter if the note itself is configured as active or is originally mandatory for the individual ticket action screen).
sr: Дефинише да ли је обрачун времена обавезан у интерфејсу оператера. Ако је активирано, за све акције на тикетима се мора унети напомена (без обзира да ли је сама напомена конфигурисана као активна или је у оргиналу обавезна на екрану индивидуалне акције на тикету).

note: SysConfig
en: Defines if time accounting must be set to all tickets in bulk action.
sr: Одређује да ли обрачун времена мора бити подешен на свим тикетима у масовним акцијама.

note: SysConfig
en: Defines queues that's tickets are used for displaying as calendar events.
sr: Дефинише редове које користе тикети за приказивање у виду календарских догађаја.

note: SysConfig
en: Defines the IP regular expression for accessing the local repository. You need to enable this to have access to your local repository and the package::RepositoryList is required on the remote host.
sr: Дефинише регуларни израз за IP адресу за приступ локалном спремишту. Потребно је да им омогућите приступ вашем локалном спремишту и паковању: :RepositoryList се захтева на удаљеном host-у

note: SysConfig
en: Defines the URL CSS path.
sr: Дефинише URL CSS путању.

note: SysConfig
en: Defines the URL base path of icons, CSS and Java Script.
sr: Дефинише URL основну путању за иконе, CSS и Java Script.

note: SysConfig
en: Defines the URL image path of icons for navigation.
sr: Дефинише URL путању до слика за навигационе иконе.

note: SysConfig
en: Defines the URL java script path.
sr: Дефинише URL путању java скриптова.

note: SysConfig
en: Defines the URL rich text editor path.
sr: Дефинише URL Reach Text Editor путању.

note: SysConfig
en: Defines the address of a dedicated DNS server, if necessary, for the "CheckMXRecord" look-ups.
sr: Дефинише адресе наменског DNS сервера, уколико је потребно, за "CheckMXRecord" претраге.

note: SysConfig
en: Defines the agent preferences key where the shared secret key is stored.
sr: Одређује кључ оператерских подешавања где се смешта дељени тајни кључ.

note: SysConfig
en: Defines the body text for notification mails sent to agents, about new password (after using this link the new password will be sent).
sr: Дефинише тело текста за обавештења о новој лозинки, послата оператерима путем имејлова (нова лозинка ће бити послата после коришћења ове везе).

note: SysConfig
en: Defines the body text for notification mails sent to agents, with token about new requested password (after using this link the new password will be sent).
sr: Дефинише тело текста за обавештења послата оператерима путем имејлова, са токеном у вези нове захтеване лозинке (нова лозинка ће бити послата после коришћења ове везе).

note: SysConfig
en: Defines the body text for notification mails sent to customers, about new account.
sr: Одређује садржај текста за обавештења послата клијентима путем имејлова, о новом налогу.

note: SysConfig
en: Defines the body text for notification mails sent to customers, about new password (after using this link the new password will be sent).
sr: Одређује садржај текста за обавештења послата клијентима путем имејлова, о новој лозинки (нова лозинка ће бити послата после коришћења ове везе).

note: SysConfig
en: Defines the body text for notification mails sent to customers, with token about new requested password (after using this link the new password will be sent).
sr: Одређује садржај текста за обавештења послата клијентима путем имејлова, са токеном у вези нове захтеване лозинке (нова лозинка ће бити послата после коришћења ове везе).

note: SysConfig
en: Defines the body text for rejected emails.
sr: Дефинише садржај текста за одбачене поруке.

note: SysConfig
en: Defines the calendar width in percent. Default is 95%.
sr: Дефинише ширину календара у процентима. Подразумевано је 95%.

note: SysConfig
en: Defines the cluster node identifier. This is only used in cluster configurations where there is more than one OTRS frontend system. Note: only values from 1 to 99 are allowed.
sr: Одређује идентификатор чвора кластера. Ово се користи само у кластер конфигурацијама где постоји више од једног „OTRS” приступног система. Напомена: дозвољене су само вредности ос 1 до 99.

note: SysConfig
en: Defines the column to store the keys for the preferences table.
sr: Дефинише колону за чување кључева табеле подешавања.

note: SysConfig
en: Defines the config options for the autocompletion feature.
sr: Дефинише конфигурационе опције за функцију аутоматског довршавања.

note: SysConfig
en: Defines the config parameters of this item, to be shown in the preferences view.
sr: Дефинише конфигурационе параметре за ову ставку, да буду приказани у приказу подешавања.

note: SysConfig
en: Defines the config parameters of this item, to be shown in the preferences view. Take care to maintain the dictionaries installed in the system in the data section.
sr: Дефинише конфигурационе параметре за ову ставку, да буду приказани у приказу подешавања. Водити рачуна о одржавању речника инсталираних у систему у секцији података.

note: SysConfig
en: Defines the connections for http/ftp, via a proxy.
sr: Дефинише конекције за http/ftp преко посредника.

note: SysConfig
en: Defines the customer preferences key where the shared secret key is stored.
sr: Одређује кључ клијентских подешавања где се смешта дељени тајни кључ.

note: SysConfig
en: Defines the date input format used in forms (option or input fields).
sr: Дефинише форноса датума у формуларе (опционо или поља за унос).

note: SysConfig
en: Defines the default CSS used in rich text editors.
sr: Дефинише подразумевани CSS употребљен у RTF уређивању.

note: SysConfig
en: Defines the default auto response type of the article for this operation.
sr: Дефинише подразумевани тип аутоматског одговора чланка за ову операцију.

note: SysConfig
en: Defines the default body of a note in the ticket free text screen of the agent interface.
sr: Дефинише тело напомене на приказу екрана слободног текста тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Defines the default front-end (HTML) theme to be used by the agents and customers. If you like, you can add your own theme. Please refer the administrator manual located at http://otrs.github.io/doc/.
sr: Дефинише подразумевану корисничку (HTML) тему за оператере и клијенте. Уколико желите, можете додати сопствену тему. Молимо консултујте упутство за администраторе на http://otrs.github.io/doc/.

note: SysConfig
en: Defines the default front-end language. All the possible values are determined by the available language files on the system (see the next setting).
sr: Дефинише подразумевани језик главног корисничког дела. Све могуће вредности су одређене у расположивим језичким датотекама у систему (погледајте следећа подешавања).

note: SysConfig
en: Defines the default history type in the customer interface.
sr: Одређује подразумевани тип историје у интерфејсу клијента.

note: SysConfig
en: Defines the default maximum number of X-axis attributes for the time scale.
sr: Дефинише подразумевани максимални број атрибута на Х-оси временске скале.

note: SysConfig
en: Defines the default maximum number of statistics per page on the overview screen.
sr: Дефинише подразумевани максимални број резултата статистике по страни на екрану прегледа.

note: SysConfig
en: Defines the default next state for a ticket after customer follow-up in the customer interface.
sr: Дефинише подразумевани следећи статус тикета након клијентовог настављања тикета у интерфејсу клијента.

note: SysConfig
en: Defines the default next state of a ticket after adding a note, in the close ticket screen of the agent interface.
sr: Дефинише подразумевани следећи статус тикета после додавања напомене у приказу екрана затвореног тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Defines the default next state of a ticket after adding a note, in the ticket bulk screen of the agent interface.
sr: Дефинише подразумевани следећи статус тикета после додавања напомене у приказу екрана масовних тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Defines the default next state of a ticket after adding a note, in the ticket free text screen of the agent interface.
sr: Дефинише подразумевани следећи статус тикета после додавања напомене у приказу екрана тикета слободног текста у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Defines the default next state of a ticket after adding a note, in the ticket note screen of the agent interface.
sr: Дефинише подразумевани следећи статус тикета после додавања напомене у приказу екрана напомене тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Defines the default next state of a ticket after adding a note, in the ticket owner screen of a zoomed ticket in the agent interface.
sr: Дефинише подразумевани следећи статус тикета после додавања напомене у приказу екрана власника тикета, при увећаном приказу тикета, у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Defines the default next state of a ticket after adding a note, in the ticket pending screen of a zoomed ticket in the agent interface.
sr: Дефинише подразумевани следећи статус тикета после додавања напомене у приказу екрана тикета на чекању, при увећаном приказу тикета, у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Defines the default next state of a ticket after adding a note, in the ticket priority screen of a zoomed ticket in the agent interface.
sr: Дефинише подразумевани следећи статус тикета после додавања напомене у приказу екрана приоритног тикета, при увећаном приказу тикета, у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Defines the default next state of a ticket after adding a note, in the ticket responsible screen of the agent interface.
sr: Дефинише подразумевани следећи статус тикета после додавања напомене у приказу екрана одговорног тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Defines the default next state of a ticket after being bounced, in the ticket bounce screen of the agent interface.
sr: Дефинише подразумевани следећи статус тикета после додавања напомене у приказу екрана за повраћај тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Defines the default next state of a ticket after being forwarded, in the ticket forward screen of the agent interface.
sr: Дефинише подразумевани следећи статус тикета после додавања напомене у приказу екрана за прослеђивање тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Defines the default next state of a ticket after the message has been sent, in the email outbound screen of the agent interface.
sr: Дефинише подразумевани следећи статус тикета после слања поруке, на екрану одлазних имејлова у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Defines the default next state of a ticket if it is composed / answered in the ticket compose screen of the agent interface.
sr: Дефинише подразумевани следећи статус тикета уколико је састављено / одговорено у приказу екрана за отварање тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Defines the default note body text for phone tickets in the ticket phone inbound screen of the agent interface.
sr: Дефинише подразумевани следећи статус телефонских тикета у приказу екрана тикета за долазне телефонске позиве у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Defines the default note body text for phone tickets in the ticket phone outbound screen of the agent interface.
sr: Дефинише подразумевани следећи статус телефонских тикета у приказу екрана тикета за одлазне телефонске позиве у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Defines the default priority of follow-up customer tickets in the ticket zoom screen in the customer interface.
sr: Дефинише подразумевани приоритет тикета клијента за настављање на екрану детаљног приказа тикета у интерфејсу  клијента.

note: SysConfig
en: Defines the default priority of new customer tickets in the customer interface.
sr: Одређује подразумевани приоритет за нове клијентске тикете у интерфејсу клијента.

note: SysConfig
en: Defines the default priority of new tickets.
sr: Одређује подразумевани приоритет за нове тикете.

note: SysConfig
en: Defines the default queue for new customer tickets in the customer interface.
sr: Одређује подразумевани ред за нове клијентске тикете у интерфејсу клијента.

note: SysConfig
en: Defines the default selection at the drop down menu for dynamic objects (Form: Common Specification).
sr: Дефинише подразумевани избор из падајућег менија за динамичке објекте (Од: Заједничка спецификација).

note: SysConfig
en: Defines the default selection at the drop down menu for permissions (Form: Common Specification).
sr: Дефинише подразумевани избор из падајућег менија за дозволе (Од: Заједничка спецификација).

note: SysConfig
en: Defines the default selection at the drop down menu for stats format (Form: Common Specification). Please insert the format key (see Stats::Format).
sr: Дефинише подразумевани избор из падајућег менија за статус формата (Од: Заједничка спецификација). Молимо вас да убаците кључ формата (види статистика :: Format).

note: SysConfig
en: Defines the default sender type for phone tickets in the ticket phone inbound screen of the agent interface.
sr: Дефинише подразумевани тип пошиљаоца за телефонске тикете на приказу екрана за тикет долазних телефонских позива у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Defines the default sender type for phone tickets in the ticket phone outbound screen of the agent interface.
sr: Дефинише подразумевани тип пошиљаоца за телефонске тикете на приказу екрана за тикет одлазних телефонских позива у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Defines the default sender type for tickets in the ticket zoom screen of the customer interface.
sr: Одређује подразумевани тип пошиљаоца за тикете на детаљном приказу екрана тикета у интерфејсу клијента.

note: SysConfig
en: Defines the default shown ticket search attribute for ticket search screen.
sr: Дефинише подразумевани приказ претраге атрибута тикета за приказ екрана претраге тикета.

note: SysConfig
en: Defines the default shown ticket search attribute for ticket search screen. Example: "Key" must have the name of the Dynamic Field in this case 'X', "Content" must have the value of the Dynamic Field depending on the Dynamic Field type,  Text: 'a text', Dropdown: '1', Date/Time: 'Search_DynamicField_XTimeSlotStartYear=1974; Search_DynamicField_XTimeSlotStartMonth=01; Search_DynamicField_XTimeSlotStartDay=26; Search_DynamicField_XTimeSlotStartHour=00; Search_DynamicField_XTimeSlotStartMinute=00; Search_DynamicField_XTimeSlotStartSecond=00; Search_DynamicField_XTimeSlotStopYear=2013; Search_DynamicField_XTimeSlotStopMonth=01; Search_DynamicField_XTimeSlotStopDay=26; Search_DynamicField_XTimeSlotStopHour=23; Search_DynamicField_XTimeSlotStopMinute=59; Search_DynamicField_XTimeSlotStopSecond=59;' and or 'Search_DynamicField_XTimePointFormat=week; Search_DynamicField_XTimePointStart=Before; Search_DynamicField_XTimePointValue=7';.
sr: Дефинише подразумевани приказ претраге атрибута тикета за приказ екрана претраге тикета. Пример: "Кључ" мора имати назив динамичког поља, у овом случају 'X', "Садржај" мора имати вредност динамичког поља у зависности од типа динамичког поља, Текст 'a text', Падајући: '1', Датум/Време: 'Search_DynamicField_XTimeSlotStartYear=1974; Search_DynamicField_XTimeSlotStartMonth=01; Search_DynamicField_XTimeSlotStartDay=26; Search_DynamicField_XTimeSlotStartHour=00; Search_DynamicField_XTimeSlotStartMinute=00; Search_DynamicField_XTimeSlotStartSecond=00; Search_DynamicField_XTimeSlotStopYear=2013; Search_DynamicField_XTimeSlotStopMonth=01; Search_DynamicField_XTimeSlotStopDay=26; Search_DynamicField_XTimeSlotStopHour=23; Search_DynamicField_XTimeSlotStopMinute=59; Search_DynamicField_XTimeSlotStopSecond=59;' и или 'Search_DynamicField_XTimePointFormat=week; Search_DynamicField_XTimePointStart=Before; Search_DynamicField_XTimePointValue=7';.

note: SysConfig
en: Defines the default sort criteria for all queues displayed in the queue view.
sr: Одређује подразумевани критеријум сортирања за све редове приказане у прегледу реда.

note: SysConfig
en: Defines the default sort criteria for all services displayed in the service view.
sr: Дефинише подразумевани критеријум сортирања за све сервисе приказане у сервисном прегледу.

note: SysConfig
en: Defines the default sort order for all queues in the queue view, after priority sort.
sr: Одређује подразумевани редослед сортирања за све редове приказане у приказу реда, након сортирања по приоритету.

note: SysConfig
en: Defines the default sort order for all services in the service view, after priority sort.
sr: Дефинише подразумевани критеријум сортирања за све сервисе у сервисном прегледу, после  сортирања по приориту.

note: SysConfig
en: Defines the default spell checker dictionary.
sr: Одређује подразумевани речник за проверу правописа.

note: SysConfig
en: Defines the default state of new customer tickets in the customer interface.
sr: Одређује подразумевани статус тикета новог клијента у интерфејсу клијента.

note: SysConfig
en: Defines the default state of new tickets.
sr: Одређује подразумевани статус нових тикета.

note: SysConfig
en: Defines the default subject for phone tickets in the ticket phone inbound screen of the agent interface.
sr: Дефинише подразумевани предмет за телефонске тикете на приказу екрана за тикет долазних телефонских позива у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Defines the default subject for phone tickets in the ticket phone outbound screen of the agent interface.
sr: Дефинише подразумевани предмет за телефонске тикете на приказу екрана за тикет одлазних телефонских позива у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Defines the default subject of a note in the ticket free text screen of the agent interface.
sr: Дефинише подразумевани предмет напомене за приказ екрана тикета слободног текста у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Defines the default the number of seconds (from current time) to re-schedule a generic interface failed task.
sr: Дефинише подразумевани број секунди (од садашњег момента) до поновног распореда неуспешног задатка у општем интерфејсу.

note: SysConfig
en: Defines the default ticket attribute for ticket sorting in a ticket search of the customer interface.
sr: Одређује подразумевани атрибут тикета за сортирање тикета у претрази тикета у интерфејсу клијента.

note: SysConfig
en: Defines the default ticket attribute for ticket sorting in the escalation view of the agent interface.
sr: Дефинише подразумевани атрибут тикета за сортирање тикета у ескалационом прегледу интерфејса оператера.

note: SysConfig
en: Defines the default ticket attribute for ticket sorting in the locked ticket view of the agent interface.
sr: Дефинише подразумевани атрибут тикета за сортирање тикета у прегледу закључаног тикета интерфејса оператера.

note: SysConfig
en: Defines the default ticket attribute for ticket sorting in the responsible view of the agent interface.
sr: Дефинише подразумевани атрибут тикета за сортирање тикета у одговорном прегледу интерфејса оператера.

note: SysConfig
en: Defines the default ticket attribute for ticket sorting in the status view of the agent interface.
sr: Дефинише подразумевани атрибут тикета за сортирање тикета у прегледу статуса интерфејса оператера.

note: SysConfig
en: Defines the default ticket attribute for ticket sorting in the watch view of the agent interface.
sr: Дефинише подразумевани атрибут тикета за сортирање тикета у посматраном прегледу интерфејса оператера.

note: SysConfig
en: Defines the default ticket attribute for ticket sorting of the ticket search result of the agent interface.
sr: Дефинише подразумевани атрибут тикета за сортирање тикета у резултату претраге тикета интерфејса оператера.

note: SysConfig
en: Defines the default ticket attribute for ticket sorting of the ticket search result of this operation.
sr: Дефинише подразумевани атрибут тикета за сортирање тикета у резултату претраге тикета у овој операцији.

note: SysConfig
en: Defines the default ticket bounced notification for customer/sender in the ticket bounce screen of the agent interface.
sr: Одређује подразумевану напомену повратног тикета за  клијента/пошиљаоца на приказу екрана за повраћај тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Defines the default ticket next state after adding a phone note in the ticket phone inbound screen of the agent interface.
sr: Дефинише подразумевани следећи статус тикета после додавања телефонске напомене на приказу екрана за тикет долазних телефонских позива у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Defines the default ticket next state after adding a phone note in the ticket phone outbound screen of the agent interface.
sr: Дефинише подразумевани следећи статус тикета после додавања телефонске напомене на приказу екрана за тикет одлазних телефонских позива у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Defines the default ticket order (after priority sort) in the escalation view of the agent interface. Up: oldest on top. Down: latest on top.
sr: Дефинише подразумевани редослед тикета (после сортирања по приоритету) у ескалационом прегледу у интерфејсу опрератера. Горе: Најстарији на врху. Доле: Најновије на врху.

note: SysConfig
en: Defines the default ticket order (after priority sort) in the status view of the agent interface. Up: oldest on top. Down: latest on top.
sr: Дефинише подразумевани редослед тикета (после сортирања по приоритету) у прегледу статуса у интерфејсу опрератера. Горе: Најстарији на врху. Доле: Најновије на врху.

note: SysConfig
en: Defines the default ticket order in the responsible view of the agent interface. Up: oldest on top. Down: latest on top.
sr: Дефинише подразумевани редослед тикета (после сортирања по приоритету) у одговорном прегледу у интерфејсу опрератера. Горе: Најстарији на врху. Доле: Најновије на врху.

note: SysConfig
en: Defines the default ticket order in the ticket locked view of the agent interface. Up: oldest on top. Down: latest on top.
sr: Дефинише подразумевани редослед тикета (после сортирања по приоритету) у прегледу закључаних тикета у интерфејсу опрератера. Горе: Најстарији на врху. Доле: Најновије на врху.

note: SysConfig
en: Defines the default ticket order in the ticket search result of the agent interface. Up: oldest on top. Down: latest on top.
sr: Дефинише подразумевани редослед тикета (после сортирања по приоритету) у прегледу претраге тикета у интерфејсу опрератера. Горе: Најстарији на врху. Доле: Најновије на врху.

note: SysConfig
en: Defines the default ticket order in the ticket search result of the this operation. Up: oldest on top. Down: latest on top.
sr: Дефинише подразумевани редослед тикета у прегледу претраге тикета у овој операцији. Горе: Најстарији на врху. Доле: Најновије на врху.

note: SysConfig
en: Defines the default ticket order in the watch view of the agent interface. Up: oldest on top. Down: latest on top.
sr: Дефинише подразумевани редослед тикета у посматраном прегледу интерфејса оператера. Горе: Најстарији на врху. Доле: Најновије на врху.

note: SysConfig
en: Defines the default ticket order of a search result in the customer interface. Up: oldest on top. Down: latest on top.
sr: Одређује подразумевани редослед тикета у прегледу претраге резултата у интерфејсу клијента. Горе: Најстарији на врху. Доле: Најновије на врху.

note: SysConfig
en: Defines the default ticket priority in the close ticket screen of the agent interface.
sr: Одређује подразумевани приоритет тикета на приказу екрана затвореног тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Defines the default ticket priority in the ticket bulk screen of the agent interface.
sr: Одређује подразумевани приоритет тикета на приказу екрана масовних тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Defines the default ticket priority in the ticket free text screen of the agent interface.
sr: Одређује подразумевани приоритет тикета на приказу екрана тикета слободног текста у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Defines the default ticket priority in the ticket note screen of the agent interface.
sr: Одређује подразумевани приоритет тикета на приказу екрана напомене тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Defines the default ticket priority in the ticket owner screen of a zoomed ticket in the agent interface.
sr: Одређује подразумевани приоритет тикета на приказу екрана власника тикета при увећаном приказу тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Defines the default ticket priority in the ticket pending screen of a zoomed ticket in the agent interface.
sr: Одређује подразумевани приоритет тикета на приказу екрана власника тикета на чекању при увећаном приказу тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Defines the default ticket priority in the ticket priority screen of a zoomed ticket in the agent interface.
sr: Одређује подразумевани приоритет тикета на приказу екрана приоритетног тикета при увећаном приказу тикета у интерфејсу оператера

note: SysConfig
en: Defines the default ticket priority in the ticket responsible screen of the agent interface.
sr: Одређује подразумевани приоритет тикета на приказу екрана одговорног тикета интерфејса оператера.

note: SysConfig
en: Defines the default ticket type for new customer tickets in the customer interface.
sr: Одређује подразумевани тип тикета за тикете новог клијента у интерфејсу клијента.

note: SysConfig
en: Defines the default ticket type.
sr: Одређује подразумевани тип тикета.

note: SysConfig
en: Defines the default type for article in the customer interface.
sr: Одређује подразумевани тип чланка у интерфејсу клијента.

note: SysConfig
en: Defines the default type of forwarded message in the ticket forward screen of the agent interface.
sr: Одређује подразумевани тип прослеђене поруке на приказ екрана прослеђених тикета интерфејса оператера.

note: SysConfig
en: Defines the default type of the article for this operation.
sr: Određuje podrazumevani tip članka za ovu operaciju.

note: SysConfig
en: Defines the default type of the message in the email outbound screen of the agent interface.
sr: Одређује подразумевани тип поруке на екрану одлазних имејлова интерфејса оператера.

note: SysConfig
en: Defines the default type of the note in the close ticket screen of the agent interface.
sr: Одређује подразумевани тип напомене на приказу екрана затвореног тикета интерфејса оператера.

note: SysConfig
en: Defines the default type of the note in the ticket bulk screen of the agent interface.
sr: Одређује подразумевани тип напомене на приказу екрана масовних тикета интерфејса оператера.

note: SysConfig
en: Defines the default type of the note in the ticket free text screen of the agent interface.
sr: Одређује подразумевани тип напомене на приказу екрана тикета слободног текста интерфејса оператера.

note: SysConfig
en: Defines the default type of the note in the ticket note screen of the agent interface.
sr: Одређује подразумевани тип напомене на приказу екрана напомене тикета интерфејса оператера.

note: SysConfig
en: Defines the default type of the note in the ticket owner screen of a zoomed ticket in the agent interface.
sr: Одређује подразумевани тип напомене на приказу екрана власника тикета при увећаном приказу тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Defines the default type of the note in the ticket pending screen of a zoomed ticket in the agent interface.
sr: Одређује подразумевани тип напомене на приказу екрана тикета на чекању при увећаном приказу тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Defines the default type of the note in the ticket phone inbound screen of the agent interface.
sr: Одређује подразумевани тип напомене на приказу екрана за тикет долазних телефонских позива интерфејса оператера.

note: SysConfig
en: Defines the default type of the note in the ticket phone outbound screen of the agent interface.
sr: Одређује подразумевани тип напомене на приказу екрана за тикет одлазних телефонских позива интерфејса оператера.

note: SysConfig
en: Defines the default type of the note in the ticket priority screen of a zoomed ticket in the agent interface.
sr: Одређује подразумевани тип напомене на приказу екрана приоритетног тикета при увећаном приказу тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Defines the default type of the note in the ticket responsible screen of the agent interface.
sr: Одређује подразумевани тип напомене на приказу екрана одговорног тикета интерфејса оператера.

note: SysConfig
en: Defines the default type of the note in the ticket zoom screen of the customer interface.
sr: Одређује подразумевани тип напомене на екрану детаљног приказа тикета интерфејса клијента.

note: SysConfig
en: Defines the default used Frontend-Module if no Action parameter given in the url on the agent interface.
sr: Дефинише подразумевани употребљени модул корисничког дела, ако акциони параметар није дат у url на инерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Defines the default used Frontend-Module if no Action parameter given in the url on the customer interface.
sr: Одређује подразумевани употребљени модул корисничког дела, ако акциони параметар није дат у url на инерфејсу клијента.**

note: SysConfig
en: Defines the default value for the action parameter for the public frontend. The action parameter is used in the scripts of the system.
sr: Дефинише подрезумевану вредност за акциони параметар за јавни кориснички део. Акциони параметар је коришћен у скриптама система.

note: SysConfig
en: Defines the default viewable sender types of a ticket (default: customer).
sr: Одређује подразумевани тип видљивог пошиљаоца тикета (подразмевано: клијент).

note: SysConfig
en: Defines the dynamic fields that are used for displaying on calendar events.
sr: Дефинише динамичка поља која се користе за приказивање на календару догађаја.

note: SysConfig
en: Defines the fall-back path to open fetchmail binary. Note: The name of the binary needs to be 'fetchmail', if it is different please use a symbolic link.
sr: Дефинише резервну путању за fetchmail програм. Напомена: назив програма мора бити 'fetchmail', уколико је другачији молимо користите симболичку везу.

note: SysConfig
en: Defines the filter that processes the text in the articles, in order to highlight URLs.
sr: Дефинише филтер који обрађује текст у чланцима, да би се истакле URL адресе.

note: SysConfig
en: Defines the format of responses in the ticket compose screen of the agent interface ([% Data.OrigFrom | html %] is From 1:1, [% Data.OrigFromName | html %] is only realname of From).
sr: Дефинише формат одговора у приказу екрана за креирање тикета интерфејса оператера ([% Data.OrigFrom | html %]  је Од у оригиналном облику, [% Data.OrigFromName | html %] је само право име из Од).

note: SysConfig
en: Defines the fully qualified domain name of the system. This setting is used as a variable, OTRS_CONFIG_FQDN which is found in all forms of messaging used by the application, to build links to the tickets within your system.
sr: Дефинише потпуно квалификовано име домена система. Ово подешавање се користи као променљива OTRS_CONFIG_FQDN, која се налази у свим формама порука и користи од стране апликације, за грађење веза до тикета унутар вашег система.

note: SysConfig
en: Defines the groups every customer user will be in (if CustomerGroupSupport is enabled and you don't want to manage every user for these groups).
sr: Одређује групе у којима ће се налазити сваки клијент корисник (ако је „CustomerGroupSupport” активирана и не желите да управљате сваким корисником из ових група).

note: SysConfig
en: Defines the height for the rich text editor component for this screen. Enter number (pixels) or percent value (relative).
sr: Одређује висину за компоненту Rich Text Editor за овај приказ екрана. Унеси број (пиксели) или процентуалну вредност (релативну).

note: SysConfig
en: Defines the height for the rich text editor component. Enter number (pixels) or percent value (relative).
sr: Одређује висину за компоненту Rich Text Editor. Унеси број (пиксели) или процентуалну вредност (релативну).

note: SysConfig
en: Defines the history comment for the close ticket screen action, which gets used for ticket history in the agent interface.
sr: Дефинише коментар историје за приказ екрана активности затвореног тикета, који се користи за историју тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Defines the history comment for the email ticket screen action, which gets used for ticket history in the agent interface.
sr: Дефинише коментар историје за приказ екрана активности имејл тикета, који се користи за историју тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Defines the history comment for the phone ticket screen action, which gets used for ticket history in the agent interface.
sr: Дефинише коментар историје за приказ екрана активности телефонског тикета, који се користи за историју тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Defines the history comment for the ticket free text screen action, which gets used for ticket history.
sr: Дефинише коментар историје за приказ екрана активности тикета слебодног текста, који се користи за историју тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Defines the history comment for the ticket note screen action, which gets used for ticket history in the agent interface.
sr: Дефинише коментар историје за приказ екрана активности напомене тикета, који се користи за историју тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Defines the history comment for the ticket owner screen action, which gets used for ticket history in the agent interface.
sr: Дефинише коментар историје за приказ екрана активности власника тикета, који се користи за историју тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Defines the history comment for the ticket pending screen action, which gets used for ticket history in the agent interface.
sr: Дефинише коментар историје за приказ екрана активности тикета на чекању, који се користи за историју тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Defines the history comment for the ticket phone inbound screen action, which gets used for ticket history in the agent interface.
sr: Дефинише коментар историје за приказ екрана активности долазнх телефонских позива тикета, који се користи за историју тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Defines the history comment for the ticket phone outbound screen action, which gets used for ticket history in the agent interface.
sr: Дефинише коментар историје за приказ екрана активности одлазнх телефонских позива тикета, који се користи за историју тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Defines the history comment for the ticket priority screen action, which gets used for ticket history in the agent interface.
sr: Дефинише коментар историје за приказ екрана активности приоритетних тикета, који се користи за историју тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Defines the history comment for the ticket responsible screen action, which gets used for ticket history in the agent interface.
sr: Дефинише коментар историје за приказ екрана активности одговорних тикета, који се користи за историју тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Defines the history comment for the ticket zoom action, which gets used for ticket history in the customer interface.
sr: Одређује коментар историје за приказ екрана активности тикета детаљног приказа, који се користи за историју тикета у интерфејсу клијента.

note: SysConfig
en: Defines the history comment for this operation, which gets used for ticket history in the agent interface.
sr: Дефинише коментар историје за ову операцију, који се користи за историју тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Defines the history type for the close ticket screen action, which gets used for ticket history in the agent interface.
sr: Дефинише тип историје за приказ екрана активности затвореног тикета, који се користи за историју тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Defines the history type for the email ticket screen action, which gets used for ticket history in the agent interface.
sr: Дефинише тип историје за приказ екрана активности имејл тикета, који се користи за историју тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Defines the history type for the phone ticket screen action, which gets used for ticket history in the agent interface.
sr: Дефинише тип историје за приказ екрана активности телефонског тикета, који се користи за историју тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Defines the history type for the ticket free text screen action, which gets used for ticket history.
sr: Дефинише тип историје за приказ екрана активности тикета слободног текста, који се користи за историју тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Defines the history type for the ticket note screen action, which gets used for ticket history in the agent interface.
sr: Дефинише тип историје за приказ екрана активности напомене тикета, који се користи за историју тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Defines the history type for the ticket owner screen action, which gets used for ticket history in the agent interface.
sr: Дефинише тип историје за приказ екрана активности власника тикета, који се користи за историју тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Defines the history type for the ticket pending screen action, which gets used for ticket history in the agent interface.
sr: Дефинише тип историје за приказ екрана активности тикета на чекању, који се користи за историју тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Defines the history type for the ticket phone inbound screen action, which gets used for ticket history in the agent interface.
sr: Дефинише тип историје за приказ екрана активности тикета долазних телефонских позива, који се користи за историју тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Defines the history type for the ticket phone outbound screen action, which gets used for ticket history in the agent interface.
sr: Дефинише тип историје за приказ екрана активности тикета одлазних телефонских позива, који се користи за историју тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Defines the history type for the ticket priority screen action, which gets used for ticket history in the agent interface.
sr: Дефинише тип историје за приказ екрана активности приоритетног тикета, који се користи за историју тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Defines the history type for the ticket responsible screen action, which gets used for ticket history in the agent interface.
sr: Дефинише тип историје за приказ екрана активности одговорног тикета, који се користи за историју тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Defines the history type for the ticket zoom action, which gets used for ticket history in the customer interface.
sr: Одређује тип историје за приказ екрана активности детаљног приказа тикета, који се користи за историју тикета у интерфејсу клијента.

note: SysConfig
en: Defines the history type for this operation, which gets used for ticket history in the agent interface.
sr: Дефинише тип историје за ову операцију, који се користи за историју тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Defines the hours and week days of the indicated calendar, to count the working time.
sr: Одређује сате и дане у недељи у назначеном календару, ради рачунања радног времена.

note: SysConfig
en: Defines the hours and week days to count the working time.
sr: Одређује сате и дане у недељи у назначеном календару, ради рачунања радног времена.

note: SysConfig
en: Defines the key to be checked with Kernel::Modules::AgentInfo module. If this user preferences key is true, the message is accepted by the system.
sr: Дефинише кључ који треба проверити са "Kernel::Modules::AgentInfo" модулом. Ако је овај кориснички параметар кључа тачан, порука ће бити прихваћена од стране система.

note: SysConfig
en: Defines the key to check with CustomerAccept. If this user preferences key is true, then the message is accepted by the system.
sr: Одређује кључ који треба проверити са "CustomerAccept" (Прихватање корисника). Ако је овај кориснички параметар кључа тачан, порука ће бити прихваћена од стране система.

note: SysConfig
en: Defines the link type 'Normal'. If the source name and the target name contain the same value, the resulting link is a non-directional one; otherwise, the result is a directional link.
sr: Дефинише тип везе 'Normal'. Ако назив извора и назив циља садрже исте вредности, добијена веза се сматра неусмереном; у супротном се као резултат добија усмерена веза.

note: SysConfig
en: Defines the link type 'ParentChild'. If the source name and the target name contain the same value, the resulting link is a non-directional one; otherwise, the result is a directional link.
sr: Дефинише тип везе надређени-подређени. Ако назив извора и назив циља садрже исте вредности, добијена веза се сматра неусмереном; у супротном се као резултат добија усмерена веза.

note: SysConfig
en: Defines the link type groups. The link types of the same group cancel one another. Example: If ticket A is linked per a 'Normal' link with ticket B, then these tickets could not be additionally linked with link of a 'ParentChild' relationship.
sr: Дефинише тип везе група. Типови везе исте групе поништавају једни друге. Пример: Ако је тикет А везан преко 'Normal' везе са тикетом Б, онда ови тикети не могу бити додатно везани везом надређени-подређени.

note: SysConfig
en: Defines the list of online repositories. Another installations can be used as repository, for example: Key="http://example.com/otrs/public.pl?Action=PublicRepository;File=" and Content="Some Name".
sr: Дефинише листу online спремишта. Још инсталација може да се користи као спремиште, на пример: Кључ="http://example.com/otrs/public.pl?Action=PublicRepository;File=" и Садржај="Some Name".

note: SysConfig
en: Defines the list of types for templates.
sr: Дефинише листу типова шаблона.

note: SysConfig
en: Defines the location to get online repository list for additional packages. The first available result will be used.
sr: Дефинише локацију за добијање списка online спремишта за додатне пакете. Први расположиви резултат ће бити коришћен.

note: SysConfig
en: Defines the log module for the system. "File" writes all messages in a given logfile, "SysLog" uses the syslog daemon of the system, e.g. syslogd.
sr: Дефинише лог модул за систем. "File" пише све поруке у датој лог датотеци, "SysLog" користи системски лог "daemon" система, нпр. syslogd.

note: SysConfig
en: Defines the maximal size (in bytes) for file uploads via the browser. Warning: Setting this option to a value which is too low could cause many masks in your OTRS instance to stop working (probably any mask which takes input from the user).
sr: Дефинише максималну величину (у бајтовима) за слање датотеке преко претраживача. Упозорење: Подешавање ове опције на сувише малу вредност може узроковати да многе маске у вашој „OTRS” инстанци престану са радом (вероватно свака маска која има улаз од корисника).

note: SysConfig
en: Defines the maximal valid time (in seconds) for a session id.
sr: Дефинише максимално време важења (у секундама) за ИД сесије.

note: SysConfig
en: Defines the maximum number of affected tickets per job.
sr: Дефинише максимални број обухваћених тикета по послу.

note: SysConfig
en: Defines the maximum number of pages per PDF file.
sr: Дефинише максимални број страна по PDF датотеци.

note: SysConfig
en: Defines the maximum number of quoted lines to be added to responses.
sr: Дефинише максимални број цитираних линија за додавање у одговоре.

note: SysConfig
en: Defines the maximum number of tasks to be executed as the same time.
sr: Дефинише максимални број задатака који ће се извршавати у исто време.

note: SysConfig
en: Defines the maximum size (in MB) of the log file.
sr: Дефинише максималну величину лог датотеке (у мегабајтима).

note: SysConfig
en: Defines the maximum size in KiloByte of GenericInterface responses that get logged to the gi_debugger_entry_content table.
sr: Дефинише максималну величину у килобајтима за одговоре Генеричког интерфејса који се бележе у gi_debugger_entry_content табелу.

note: SysConfig
en: Defines the module that shows a generic notification in the agent interface. Either "Text" - if configured - or the contents of "File" will be displayed.
sr: Дефинише модул који приказује генеричку напомену у интерфејсу оператера. Биће приказан или "Text" (ако је конфигурсан) или садржај "File".

note: SysConfig
en: Defines the module that shows all the currently loged in customers in the agent interface.
sr: Одређује модул који приказује све тренутно пријављене клијенте у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Defines the module that shows all the currently logged in agents in the agent interface.
sr: Дефинише модул који приказује све тренутно пријављене оператере у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Defines the module that shows the currently loged in agents in the customer interface.
sr: Одређује модул који приказује све тренутно пријављене оператере у интерфејсу клијента.

note: SysConfig
en: Defines the module that shows the currently loged in customers in the customer interface.
sr: Одређује модул који приказује све тренутно пријављене клијенте у интерфејсу клијента.

note: SysConfig
en: Defines the module to authenticate customers.
sr: Одређује модул за аутентификацију клијената.

note: SysConfig
en: Defines the module to display a notification if cloud services are disabled.
sr: Дефинише модул за приказивање обавештења ако су сервиси у облаку онемогућени.

note: SysConfig
en: Defines the module to display a notification in different interfaces on different occasions for OTRS Business Solution™.
sr: Одређује модул за приказ обавештења у разним интерфејсима у различитим приликама за „OTRS пословно решење”.

note: SysConfig
en: Defines the module to display a notification in the agent interface if the OTRS Daemon is not running.
sr: Одређује модул за приказ обавештења у интерфејсу оператера ако „OTRS” системски процес не ради.

note: SysConfig
en: Defines the module to display a notification in the agent interface, if the agent is logged in while having out-of-office active.
sr: Дефинише модул за приказивање обавештења у интерфејсу оператера ако је оператер пријављен на систем док је опција "ван канцеларије" активна.

note: SysConfig
en: Defines the module to display a notification in the agent interface, if the agent is logged in while having system maintenance active.
sr: Одређује модул за приказ обавештења у интерфејсу оператера, ако је оператер пријављен на систем док је активно одржавање сиситема.

note: SysConfig
en: Defines the module to display a notification in the agent interface, if the system is used by the admin user (normally you shouldn't work as admin).
sr: Дефинише модул за приказивање обавештења у интерфејсу оператера ако се систем користи од стране админ корисника (нормално не треба да раде као администратор).

note: SysConfig
en: Defines the module to generate code for periodic page reloads.
sr: Дефинише модул за генерисање кода за периодично учитавање страница.

note: SysConfig
en: Defines the module to send emails. "Sendmail" directly uses the sendmail binary of your operating system. Any of the "SMTP" mechanisms use a specified (external) mailserver. "DoNotSendEmail" doesn't send emails and it is useful for test systems.
sr: Дефинише модуле за слање имејлова. "Sendmail" (пошаљи маил) директно користи пошаљи мејл бинарни код вашег оперативног система. Сваки од SMTP механизама користи специфични (екстерни) мејл сервер. "DoNotSendEmail" не шаље имејлове и то је корисно при тестирању система.

note: SysConfig
en: Defines the module used to store the session data. With "DB" the frontend server can be splitted from the db server. "FS" is faster.
sr: Дефинише модул који се користи за складиштење података сесије. Са "DB" приступни сервер може бити одвојен од сервера базе података. "FS" је брже.

note: SysConfig
en: Defines the name of the application, shown in the web interface, tabs and title bar of the web browser.
sr: Дефинише назив апликације, који се приказује у веб интерфејсу, картицама и насловној траци веб претраживача.

note: SysConfig
en: Defines the name of the column to store the data in the preferences table.
sr: Дефинише назив колоне за складиштење података у табели параметара.

note: SysConfig
en: Defines the name of the column to store the user identifier in the preferences table.
sr: Дефинише назив колоне за складиштење идентификације корисника у табели параметара.

note: SysConfig
en: Defines the name of the indicated calendar.
sr: Дефинише назив назначеног календара.

note: SysConfig
en: Defines the name of the key for customer sessions.
sr: Одређује назив кључа за клијентске сесије.

note: SysConfig
en: Defines the name of the session key. E.g. Session, SessionID or OTRS.
sr: Дефинише назив кључа сесије. Нпр. Сесија, Сесија ИД или „OTRS”.

note: SysConfig
en: Defines the name of the table where the user preferences are stored.
sr: Одређује назив табеле где се смештају подешавања корисника.

note: SysConfig
en: Defines the next possible states after composing / answering a ticket in the ticket compose screen of the agent interface.
sr: Дефинише следеће могуће статусе након отварања / одговарања тикета у приказу екрана за отварање тикета интерфејса оператера.

note: SysConfig
en: Defines the next possible states after forwarding a ticket in the ticket forward screen of the agent interface.
sr: Дефинише следеће могуће статусе након прослеђивања тикета у приказу екрана за прослеђивање тикета интерфејса оператера.

note: SysConfig
en: Defines the next possible states after sending a message in the email outbound screen of the agent interface.
sr: Дефинише следеће могуће статусе након слања поруке у приказу екрана одлазних имејлова интерфејса оператера.

note: SysConfig
en: Defines the next possible states for customer tickets in the customer interface.
sr: Одређује следеће могуће статусе за тикете клијената у интерфејсу клијента.

note: SysConfig
en: Defines the next state of a ticket after adding a note, in the close ticket screen of the agent interface.
sr: Дефинише следећи статус тикета након додавања напомене у приказу екрана затвореног тикета интерфејса оператера.

note: SysConfig
en: Defines the next state of a ticket after adding a note, in the ticket bulk screen of the agent interface.
sr: Дефинише следећи статус тикета након додавања напомене у приказу екрана масовних тикета интерфејса оператера.

note: SysConfig
en: Defines the next state of a ticket after adding a note, in the ticket free text screen of the agent interface.
sr: Дефинише следећи статус тикета након додавања напомене у приказу екрана тикета слободног текста интерфејса оператера.

note: SysConfig
en: Defines the next state of a ticket after adding a note, in the ticket note screen of the agent interface.
sr: Дефинише следећи статус тикета након додавања напомене у приказу екрана напомене тикета интерфејса оператера.

note: SysConfig
en: Defines the next state of a ticket after adding a note, in the ticket owner screen of a zoomed ticket in the agent interface.
sr: Дефинише следећи статус тикета након додавања напомене у приказу екрана власника тикета при увећаном приказу тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Defines the next state of a ticket after adding a note, in the ticket pending screen of a zoomed ticket in the agent interface.
sr: Дефинише следећи статус тикета након додавања напомене у приказу екрана тикета на чекању при увећаном приказу тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Defines the next state of a ticket after adding a note, in the ticket priority screen of a zoomed ticket in the agent interface.
sr: Дефинише следећи статус тикета након додавања напомене у приказу екрана приоритетног тикета при увећаном приказу тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Defines the next state of a ticket after adding a note, in the ticket responsible screen of the agent interface.
sr: Дефинише следећи статус тикета након додавања напомене у приказу екрана одговорног тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Defines the next state of a ticket after being bounced, in the ticket bounce screen of the agent interface.
sr: Дефинише следећи статус тикета након враћања, у приказу екрана за повраћај тикета интерфејса оператера.

note: SysConfig
en: Defines the next state of a ticket after being moved to another queue, in the move ticket screen of the agent interface.
sr: Дефинише следећи статус тикета након што је померен у други ред у приказу екрана помереног тикета интерфејса оператера.

note: SysConfig
en: Defines the number of character per line used in case an HTML article preview replacement on TemplateGenerator for EventNotifications.
sr: Одређује број знакова по линији који се користе у случају замене за преглед „HTML” чланка у генератору шаблона за обавештења о догађајима.

note: SysConfig
en: Defines the number of days to keep the daemon log files.
sr: Одређује колико дана ће се чувати датотеке историјата рада системског сервиса

note: SysConfig
en: Defines the number of header fields in frontend modules for add and update postmaster filters. It can be up to 99 fields.
sr: Одеређује број насловних поља у приступним модулима за додавање и ажурирање главних имејл филтера. Може их бити до 99.

note: SysConfig
en: Defines the parameters for the customer preferences table.
sr: Одређује параметре за табелу подешавања клијената.

note: SysConfig
en: Defines the parameters for the dashboard backend. "Cmd" is used to specify command with parameters. "Group" is used to restrict access to the plugin (e. g. Group: admin;group1;group2;). "Default" indicates if the plugin is enabled by default or if the user needs to enable it manually. "CacheTTL" indicates the cache expiration period in minutes for the plugin.
sr: Дефинише параметре позадинског приказа командне табле. "Cmd" се користи за командне параметре. "Група" се користи да ограничи приступ plugin-у (нпр. Група: admin;group1;group2;). "Подразумевано" указује на то да је plugin подразумевано активиран или да је потребно да га корисник мануелно активира. "CacheTTL" указује на истек периода у минутима током ког се plugin чува у кешу.

note: SysConfig
en: Defines the parameters for the dashboard backend. "Group" is used to restrict access to the plugin (e. g. Group: admin;group1;group2;). "Default" indicates if the plugin is enabled by default or if the user needs to enable it manually. "CacheTTL" indicates the cache expiration period in minutes for the plugin.
sr: Дефинише параметре за позадински приказ контролне табле. "Група" се користи да ограничи приступ plugin-у (нпр. Група: admin;group1;group2;). "Подразумевано" указује на то да је plugin подразумевано активиран или да је потребно да га корисник мануелно активира. "CacheTTL" указје на истек периода у минутама током ког се plugin чува у кешу.

note: SysConfig
en: Defines the parameters for the dashboard backend. "Group" is used to restrict access to the plugin (e. g. Group: admin;group1;group2;). "Default" indicates if the plugin is enabled by default or if the user needs to enable it manually. "CacheTTLLocal" defines the cache expiration period in minutes for the plugin.
sr: Дефинише параметре за позадински приказ контролне табле. "Група" се користи да ограничи приступ plugin-у (нпр. Група: admin;group1;group2;). "Подразумевано" указује на то да је plugin подразумевано активиран или да је потребно да га корисник мануелно активира. "CacheTTL" указје на истек периода у минутама током ког се plugin чува у кешу.

note: SysConfig
en: Defines the parameters for the dashboard backend. "Limit" defines the number of entries displayed by default. "Group" is used to restrict access to the plugin (e. g. Group: admin;group1;group2;). "Default" indicates if the plugin is enabled by default or if the user needs to enable it manually. "CacheTTL" indicates the cache expiration period in minutes for the plugin.
sr: Дефинише параметре за позадински приказ контролне табле. "Лимит" дефинише број уноса подрезумевано приказаних. "Група" се користи да ограничи приступ plugin-у (нпр. Група: admin;group1;group2;)."Подразумевано" указује на то да је plugin подразумевано активиран или да је потребно да га корисник мануелно активира. "CacheTTL" указје на истек периода у минутама током ког се plugin чува у кешу.

note: SysConfig
en: Defines the parameters for the dashboard backend. "Limit" defines the number of entries displayed by default. "Group" is used to restrict access to the plugin (e. g. Group: admin;group1;group2;). "Default" indicates if the plugin is enabled by default or if the user needs to enable it manually. "CacheTTLLocal" defines the cache expiration period in minutes for the plugin.
sr: Дефинише параметре за позадински приказ контролне табле. "Лимит" дефинише број уноса подрезумевано приказаних. "Група" се користи да ограничи приступ plugin-у (нпр. Група: admin;group1;group2;)."Подразумевано" указује на то да је plugin подразумевано активиран или да је потребно да га корисник мануелно активира. "CacheTTL" указје на истек периода у минутама током ког се plugin чува у кешу.

note: SysConfig
en: Defines the password to access the SOAP handle (bin/cgi-bin/rpc.pl).
sr: Дефинише лозинку за приступ SOAP руковању (bin/cgi-bin/rpc.pl).

note: SysConfig
en: Defines the path and TTF-File to handle bold italic monospaced font in PDF documents.
sr: Дефинише путању и TTF-Директоријум за руковање подебљаним курзивним непропорционалним фонтом ("bold italic monospaced font") у PDF документима.

note: SysConfig
en: Defines the path and TTF-File to handle bold italic proportional font in PDF documents.
sr: Дефинише путању и TTF-Директоријум за руковање подебљаним курзивним пропорционалним фонтом ("bold italic proportional font") у PDF документима.

note: SysConfig
en: Defines the path and TTF-File to handle bold monospaced font in PDF documents.
sr: Дефинише путању и TTF-Директоријум за руковање подебљаним непропорционалним фонтом ("bold monospaced font") у PDF документима.

note: SysConfig
en: Defines the path and TTF-File to handle bold proportional font in PDF documents.
sr: Дефинише путању и TTF-Директоријум за руковање подебљаним пропорционалним фонтом ("bold proportional font") у PDF документима.

note: SysConfig
en: Defines the path and TTF-File to handle italic monospaced font in PDF documents.
sr: Дефинише путању и TTF-Директоријум за руковање курзивним непропорционалним фонтом ("italic monospaced font") у PDF документима.

note: SysConfig
en: Defines the path and TTF-File to handle italic proportional font in PDF documents.
sr: Дефинише путању и TTF-Директоријум за руковање курзивним пропорционалним фонтом ("italic proportional font") у PDF документима.

note: SysConfig
en: Defines the path and TTF-File to handle monospaced font in PDF documents.
sr: Дефинише путању и TTF-Директоријум за руковање непропорционалним фонтом ("monospaced font") у PDF документима.

note: SysConfig
en: Defines the path and TTF-File to handle proportional font in PDF documents.
sr: Дефинише путању и TTF-Директоријум за руковање пропорционалним фонтом ("proportional font") у PDF документима.

note: SysConfig
en: Defines the path of the shown info file, that is located under Kernel/Output/HTML/Templates/Standard/CustomerAccept.tt.
sr: Дефинише путању приказаног инфо фајла који је лоциран под Kernel/Output/HTML/Templates/Standard/CustomerAccept.tt.

note: SysConfig
en: Defines the path to PGP binary.
sr: Одређује путању до PGP binary.

note: SysConfig
en: Defines the path to open ssl binary. It may need a HOME env ($ENV{HOME} = '/var/lib/wwwrun';).
sr: Одређује путању до open ssl binary. Може бити потребно HOME Env ($ENV{HOME} = '/var/lib/wwwrun';).

note: SysConfig
en: Defines the postmaster default queue.
sr: Дефинише подразумевани ред постмастера.

note: SysConfig
en: Defines the priority in which the information is logged and presented.
sr: Дефинише приоритет по ком се информације бележе и приказују.

note: SysConfig
en: Defines the recipient target of the phone ticket and the sender of the email ticket ("Queue" shows all queues, "System address" displays all system addresses) in the agent interface.
sr: Одређује циљног примаоца телефонског тикета и пошиљаоца имејл тикета ("Ред" приказује све редове, "Системска адреса" приказује све системске адресе) у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Defines the required permission to show a ticket in the escalation view of the agent interface.
sr: Дефинише захтевану дозволу за приказ тикета у ескалационом прегледу интерфејса оператера.

note: SysConfig
en: Defines the search limit for the stats.
sr: Дефинише границу претраге за статистике.

note: SysConfig
en: Defines the sender for rejected emails.
sr: Дефинише пошиљаоца одбијених имејл порука.

note: SysConfig
en: Defines the separator between the agents real name and the given queue email address.
sr: Одређује сепаратор између правог имена оператера и емаил адресе додељене реду.

note: SysConfig
en: Defines the standard permissions available for customers within the application. If more permissions are needed, you can enter them here. Permissions must be hard coded to be effective. Please ensure, when adding any of the afore mentioned permissions, that the "rw" permission remains the last entry.
sr: Одређује стандардне дозволе расположиве за кориснике у апликацији. Уколико је потребно више дозвола, можете их унети овде. Да би биле ефективне, дозволе морају бити непроменљиве. Молимо проверите када додајете било коју од горе наведених дозвола, да "rw" дозвола подсећа на последњи унос.

note: SysConfig
en: Defines the standard size of PDF pages.
sr: Дефинише стандардну величину PDF страница.

note: SysConfig
en: Defines the state of a ticket if it gets a follow-up and the ticket was already closed.
sr: Дефинише стање тикета уколико добије наставак, а тикет је већ затвоен.

note: SysConfig
en: Defines the state of a ticket if it gets a follow-up.
sr: Дефинише стање тикета уколико добије наставак

note: SysConfig
en: Defines the state type of the reminder for pending tickets.
sr: Дефинише дип статуса подсетника за тикете на чекању.

note: SysConfig
en: Defines the subject for notification mails sent to agents, about new password.
sr: Дефинише предмет за имејл поруке обавештења послата оператерима, о новој лозинки.

note: SysConfig
en: Defines the subject for notification mails sent to agents, with token about new requested password.
sr: Дефинише предмет за имејл поруке обавештења послата оператерима, са токеном о новој захтеваној лозинки.

note: SysConfig
en: Defines the subject for notification mails sent to customers, about new account.
sr: Одређује предмет за имејл поруке обавештења послата клијентима, о новом налогу.

note: SysConfig
en: Defines the subject for notification mails sent to customers, about new password.
sr: Одређује предмет за имејл поруке обавештења послата клијентима, о новој лозинки.

note: SysConfig
en: Defines the subject for notification mails sent to customers, with token about new requested password.
sr: Одређује предмет за имејл поруке обавештења послата клијентима, са токеном о новој захтеваној лозинки.

note: SysConfig
en: Defines the subject for rejected emails.
sr: Дефинише предмет за одбачене поруке.

note: SysConfig
en: Defines the system administrator's email address. It will be displayed in the error screens of the application.
sr: Дефинише имејл адресу систем администратора. Она ће бити приказана на екранима са грешком у апликацији.

note: SysConfig
en: Defines the system identifier. Every ticket number and http session string contains this ID. This ensures that only tickets which belong to your system will be processed as follow-ups (useful when communicating between two instances of OTRS).
sr: Дефинише идентификатор система. Сваки број тикета и низ знакова http сесије садрши овај ИД. Ово осигурава да ће само тикети који припадају вашем систему бити обрађени као операције праћења (корисно када се одвија комуникација између две „OTRS” инстанце).

note: SysConfig
en: Defines the target attribute in the link to external customer database. E.g. 'AsPopup PopupType_TicketAction'.
sr: Одређује циљни атрибут у вези са екстерном базом података клијента. Нпр. 'AsPopup PopupType_TicketAction'.

note: SysConfig
en: Defines the target attribute in the link to external customer database. E.g. 'target="cdb"'.
sr: Одређује циљни атрибут у вези са екстерном базом података клијента. Нпр. 'target="cdb"'.

note: SysConfig
en: Defines the ticket fields that are going to be displayed calendar events. The "Key" defines the field or ticket attribute and the "Content" defines the display name.
sr: Дефинише поља тикета која ће бити приказана у календару догађаја. "Кључ" дефинише поље или атрибут тикета, а "Садржај" дефинише приказано име.

note: SysConfig
en: Defines the time zone of the indicated calendar, which can be assigned later to a specific queue.
sr: Дефинише временску зону назначеног календара, која касније може бити додељена одређеном реду.

note: SysConfig
en: Defines the two-factor module to authenticate agents.
sr: Одређује двофакторски модул за идентификацију оператера.

note: SysConfig
en: Defines the two-factor module to authenticate customers.
sr: Одређује двофакторски модул за идентификацију клијената.

note: SysConfig
en: Defines the type of protocol, used by the web server, to serve the application. If https protocol will be used instead of plain http, it must be specified here. Since this has no affect on the web server's settings or behavior, it will not change the method of access to the application and, if it is wrong, it will not prevent you from logging into the application. This setting is only used as a variable, OTRS_CONFIG_HttpType which is found in all forms of messaging used by the application, to build links to the tickets within your system.
sr: Дефинише тип протокола коришћеног од стране веб сервера, за потребе апликације. Ако се користи https протокол уместо plain http, мора бити овде назначено. Пошто ово нема утицаја на подешавања или понашање веб сервера, неће променити начин приступа апликацији и, ако је то погрешно, неће вас спречити да се пријавите у апликацију. Ово подешавање се користи само као променљива, OTRS_CONFIG_HttpType која се налази у свим облицима порука коришћених од стране апликације, да изграде везе са тикетима у вашем систему.

note: SysConfig
en: Defines the used character for plaintext email quotes in the ticket compose screen of the agent interface. If this is empty or inactive, original emails will not be quoted but appended to the response.
sr: Дефинише коришћене карактере за plaintext имејл наводе у приказу екрана отвореног тикета интерфејса оператера. Уколико је ово празно или неактивно, оригинални имејлови неће бити наведени, него додати одговору.

note: SysConfig
en: Defines the user identifier for the customer panel.
sr: Одређује идентификатор клијента за клијентски панел.

note: SysConfig
en: Defines the username to access the SOAP handle (bin/cgi-bin/rpc.pl).
sr: Дефинише корисничко име за приступ SOAP руковању (bin/cgi-bin/rpc.pl).

note: SysConfig
en: Defines the valid state types for a ticket.
sr: Дефинише важеће типове статуса за тикет.

note: SysConfig
en: Defines the valid states for unlocked tickets. To unlock tickets the script "bin/otrs.Console.pl Maint::Ticket::UnlockTimeout" can be used.
sr: Одређује важеће статусе за откључане тикете. За откључавање тикета може се користити скрипт „bin/otrs.Console.pl Maint::Ticket::UnlockTimeout”.

note: SysConfig
en: Defines the viewable locks of a ticket. Default: unlock, tmp_lock.
sr: Дефинише видљиво закључавање тикета. Подразумевано: откључано, tmp_lock.

note: SysConfig
en: Defines the width for the rich text editor component for this screen. Enter number (pixels) or percent value (relative).
sr: Одређује ширину за компоненту rich text editor за овај приказ екрана. Унеси број (пиксели) или процентуалну вредност (релативну).

note: SysConfig
en: Defines the width for the rich text editor component. Enter number (pixels) or percent value (relative).
sr: Одређује ширину за компоненту rich text editor. Унеси број (пиксели) или процентуалну вредност (релативну).

note: SysConfig
en: Defines which article sender types should be shown in the preview of a ticket.
sr: Дефинише који типови пошиљаоца артикла треба да буду показани у приказу тикета.

note: SysConfig
en: Defines which items are available for 'Action' in third level of the ACL structure.
sr: Дефинише које су ставке слободне за 'Action' у трећем нивоу ACL структуре.

note: SysConfig
en: Defines which items are available in first level of the ACL structure.
sr: Дефинише које су ставке слободне у првом нивоу ACL структуре.

note: SysConfig
en: Defines which items are available in second level of the ACL structure.
sr: Дефинише које су ставке слободне у другом нивоу ACL структуре

note: SysConfig
en: Defines which states should be set automatically (Content), after the pending time of state (Key) has been reached.
sr: Дефинише који статуси треба да буду аутоматски подешени (Садржај), након достизања времена чекања статуса (Кључ).

note: SysConfig
en: Defines wich article type should be expanded when entering the overview. If nothing defined, latest article will be expanded.
sr: Дефинише који тип чланка треба да буде проширен приликом уласка у преглед. Ако ништа није дефинисано, последњи чланак ће бити проширен.

note: SysConfig
en: Defines, which tickets of which ticket state types should not be listed in linked ticket lists.
sr: Дефинише, који тикети од којих типова статуса тикета не треба да буду приказани у листи повезаних тикета.

note: SysConfig
en: Delete expired cache from core modules.
sr: Брисање истеклог кеша из модула језгра.

note: SysConfig
en: Delete expired loader cache weekly (Sunday mornings).
sr: Брише истекли кеш учитавања седмично (недељом ујутро).

note: SysConfig
en: Delete expired sessions.
sr: Брише истекле сесије

note: SysConfig
en: Deleted link to ticket "%s".
sr: Веза на "%s" обрисана.

note: SysConfig
en: Deletes a session if the session id is used with an invalid remote IP address.
sr: Брише сесију уколико је ИД сесије коришћен преко неважеће удаљене IP адресе.

note: SysConfig
en: Deletes requested sessions if they have timed out.
sr: Брише захтевану сесију ако је истекло време.

note: SysConfig
en: Deploy and manage OTRS Business Solution™.
sr: Примени и управљај „OTRS пословно решење™”.

note: SysConfig
en: Determines if the list of possible queues to move to ticket into should be displayed in a dropdown list or in a new window in the agent interface. If "New Window" is set you can add a move note to the ticket.
sr: Одређује да ли листа могућих редова за премештање у тикет треба да буде приказана у падајућој листи или у новом прозору у интерфејсу оператера. Ако је подешен "Нови прозор" можете додавати напомене о премештању у тикет.

note: SysConfig
en: Determines if the statistics module may generate ticket lists.
sr: Одређује да ли статистички модул може генерисати листе тикета.

note: SysConfig
en: Determines the next possible ticket states, after the creation of a new email ticket in the agent interface.
sr: Одређује следећи могући статус тикета, након креирања новог имејл тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Determines the next possible ticket states, after the creation of a new phone ticket in the agent interface.
sr: Одређује следећи могући статус тикета, након креирања новог телефонског тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Determines the next possible ticket states, for process tickets in the agent interface.
sr: Одређује следећи могући статус тикета, за тикете процеса у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Determines the next screen after new customer ticket in the customer interface.
sr: Одређује следећи приказ екрана, након тикета новог клијента у интерфејсу клијента.

note: SysConfig
en: Determines the next screen after the follow-up screen of a zoomed ticket in the customer interface.
sr: Одређује следећи екрана, након наредног екрана детаљног приказа тикета у интерфејсу клијента.

note: SysConfig
en: Determines the next screen after the ticket is moved. LastScreenOverview will return the last overview screen (e.g. search results, queueview, dashboard). TicketZoom will return to the TicketZoom.
sr: Одређује следећи приказ екрана, након премештања тикета. LastScreenOverview ће вратити последнји преглед екрана (нпр. резултати претраге, преглед редова, контролна табла). TicketZoom ће вратити на увећање тикета.

note: SysConfig
en: Determines the possible states for pending tickets that changed state after reaching time limit.
sr: Одређује могући статус за тикете на чекању који мењају статус након достизања временског лимита.

note: SysConfig
en: Determines the strings that will be shown as recipient (To:) of the phone ticket and as sender (From:) of the email ticket in the agent interface. For Queue as NewQueueSelectionType "<Queue>" shows the names of the queues and for SystemAddress "<Realname> <<Email>>" shows the name and email of the recipient.
sr: Одређује фразу које ће бити приказана као прималац (За:) телефонског тикета и као пошиљалац (Од:) имејл тикета у интерфејсу оператера. За Ред као „NewQueueSelectionType” „<Queue>” приказује називе редова, а за Системску адресу „<Realname> <<Email>>” приказује име и имејл примаоца.

note: SysConfig
en: Determines the strings that will be shown as recipient (To:) of the ticket in the customer interface. For Queue as CustomerPanelSelectionType, "<Queue>" shows the names of the queues, and for SystemAddress, "<Realname> <<Email>>" shows the name and email of the recipient.
sr: Одређује фразу која ће бити приказана као прималац (За:) тикет у интерфејсу клијента. За Ред као „CustomerPanelSelectionType” „<Queue>” приказује имена редова и за Системску адресу „<Realname> <<Email>>” приказује име и имејл примаоца.

note: SysConfig
en: Determines the way the linked objects are displayed in each zoom mask.
sr: Одређује начин на који се повезани објекти приказују у свакој увећаној маски.

note: SysConfig
en: Determines which options will be valid of the recipient (phone ticket) and the sender (email ticket) in the agent interface.
sr: Одређује које опције ће бити важеће за примаоца (телефонски тикет) и пошиљаоца (имејл тикет) у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Determines which queues will be valid for ticket's recepients in the customer interface.
sr: Одређује који ће редови бити важећи за тикете примаоца у интерфејсу клијента.

note: SysConfig
en: Disables sending reminder notifications to the responsible agent of a ticket (Ticket::Responsible needs to be activated).
sr: Онемогућује слање обавештења подсетника одговорном оператеру тикета (Ticket::Responsible мора бити активиран).

note: SysConfig
en: Disables the communication between this system and OTRS Group servers that provides cloud services. If active, some functionality will be lost such as system registration, support data sending, upgrading to and use of OTRS Business Solution™, OTRS Verify™, OTRS News and product News dashboard widgets, among others.
sr: Онемогућава комуникацију између овог система и „OTRS” групних сервера који обезбеђују сервисе у облаку. Ако је активирано, неке функционалности неће радити, а то су регистрација система, слање података подршке, унапређење на „OTRS” Пословно решење, „OTRS” Верификација, „OTRS” Новости и новости о производу у додацима на контролној табли, између осталих

note: SysConfig
en: Disables the web installer (http://yourhost.example.com/otrs/installer.pl), to prevent the system from being hijacked. If set to "No", the system can be reinstalled and the current basic configuration will be used to pre-populate the questions within the installer script. If not active, it also disables the GenericAgent, PackageManager and SQL Box.
sr: Онемогућује веб инсталационом програму (http://yourhost.example.com/otrs/installer.pl) да заштити систем од недозвољеног преузимања. Ако подесите на "Не", систем може бити поново инсталиран и тренутна основна конфигурација ће бити коришћена да унапред попуни питања унутар инсталационе скрипте. Уколико није активно, такође се онемогућују GenericAgent, PackageManager и SQL Box.

note: SysConfig
en: Display a warning and prevent search when using stop words within fulltext search.
sr: Прикажи упозорење и онемогући претрагу ако су употребљене зауставне речи у претрази комплетног текста.

note: SysConfig
en: Display settings to override defaults for Process Tickets.
sr: Прикажи подешавања да би сте заменили подразумевана за тикете процеса.

note: SysConfig
en: Displays the accounted time for an article in the ticket zoom view.
sr: Приказује обрачунато време за један чланак у приказу увећаног тикета.

note: SysConfig
en: Dropdown
sr: Падајући

note: SysConfig
en: Dutch stop words for fulltext index. These words will be removed from the search index.
sr: Холандске зауставне речи за индекс претраге комплетног текста. Ове речи ће бити уклоњене из индекса претраге.

note: SysConfig
en: Dynamic Fields Checkbox Backend GUI
sr: Позадински приказ динамичког поља за потврду

note: SysConfig
en: Dynamic Fields Date Time Backend GUI
sr: Позадински приказ динамичког поља за датум и време

note: SysConfig
en: Dynamic Fields Drop-down Backend GUI
sr: Позадински приказ падајућег динамичког поља

note: SysConfig
en: Dynamic Fields GUI
sr: Динамичка поља GUI

note: SysConfig
en: Dynamic Fields Multiselect Backend GUI
sr: Позадински приказ динамичког поља са вишеструким избором

note: SysConfig
en: Dynamic Fields Overview Limit
sr: Ограничен преглед динамичких поља

note: SysConfig
en: Dynamic Fields Text Backend GUI
sr: Позадински приказ текстуалног динамичког поља

note: SysConfig
en: Dynamic Fields used to export the search result in CSV format.
sr: Динамичка поља коришћена за извоз резултата претраге у CSV формат.

note: SysConfig
en: Dynamic fields groups for process widget. The key is the name of the group, the value contains the fields to be shown. Example: 'Key => My Group', 'Content: Name_X, NameY'.
sr: Групе динамичких поља за обраду апликативног додатка (widget). Кључ је назив групе, вредност садржи поље које ће бити приказано. Пример: 'Key => My Group', 'Content: Name_X, NameY'.

note: SysConfig
en: Dynamic fields limit per page for Dynamic Fields Overview
sr: Ограничење динамичких поља по страни за приказ динамичких поља.

note: SysConfig
en: Dynamic fields options shown in the ticket message screen of the customer interface. Possible settings: 0 = Disabled, 1 = Enabled, 2 = Enabled and required. NOTE. If you want to display these fields also in the ticket zoom of the customer interface, you have to enable them in CustomerTicketZoom###DynamicField.
sr: Опције динамичких поља приказане на екрану поруке тикета интерфејса клијента. Могућа подешавања: 0 = Онемогућено, 1 = Омогућено, 2 = Омогућено и неопходно. НАПОМЕНА: Ако желите да прикажете ова поља такође и при увећаном приказу екрана тикета интерфејса клијента, треба да их омогућите у CustomerTicketZoom###DynamicField.

note: SysConfig
en: Dynamic fields options shown in the ticket reply section in the ticket zoom screen of the customer interface. Possible settings: 0 = Disabled, 1 = Enabled, 2 = Enabled and required.
sr: Опције динамичких поља приказане у одељку одговора тикета при увећаном приказу екрана тикета интерфејса клијента. Могућа подешавања: 0 = Онемогућено, 1 = Омогућено, 2 = Омогућено и неопходно.

note: SysConfig
en: Dynamic fields shown in the email outbound screen of the agent interface. Possible settings: 0 = Disabled, 1 = Enabled, 2 = Enabled and required.
sr: Динамичка поља приказана на екрану одлазних имејлова интерфејса оператера. Могућа подешавања: 0 = Онемогућено, 1 = Омогућено, 2 = Омогућено и неопходно.

note: SysConfig
en: Dynamic fields shown in the process widget in ticket zoom screen of the agent interface. Possible settings: 0 = Disabled, 1 = Enabled.
sr: Динамичка поља приказана у процесу апликативног додатка (widget-а) при увећаном приказу екрана тикета интерфејса оператера. Могућа подешавања: 0 = Онемогућено, 1 = Омогућено.

note: SysConfig
en: Dynamic fields shown in the sidebar of the ticket zoom screen of the agent interface. Possible settings: 0 = Disabled, 1 = Enabled.
sr: Динамичка поља приказана у извојеном делу увећаног приказа екрана тикета интерфејса оператера. Могућа подешавања: 0 = Онемогућено, 1 = Омогућено.

note: SysConfig
en: Dynamic fields shown in the ticket close screen of the agent interface. Possible settings: 0 = Disabled, 1 = Enabled, 2 = Enabled and required.
sr: Динамичка поља приказана на екрану затвореног тикета интерфејса оператера. Могућа подешавања: 0 = Онемогућено, 1 = Омогућено, 2 = Омогућено и захтевано.

note: SysConfig
en: Dynamic fields shown in the ticket compose screen of the agent interface. Possible settings: 0 = Disabled, 1 = Enabled, 2 = Enabled and required.
sr: Динамичка поља приказана на екрану отвореног тикета интерфејса оператера. Могућа подешавања: 0 = Онемогућено, 1 = Омогућено, 2 = Омогућено и захтевано

note: SysConfig
en: Dynamic fields shown in the ticket email screen of the agent interface. Possible settings: 0 = Disabled, 1 = Enabled, 2 = Enabled and required.
sr: Динамичка поља приказана на екрану имејл тикета интерфејса оператера. Могућа подешавања: 0 = Онемогућено, 1 = Омогућено, 2 = Омогућено и захтевано

note: SysConfig
en: Dynamic fields shown in the ticket forward screen of the agent interface. Possible settings: 0 = Disabled, 1 = Enabled, 2 = Enabled and required.
sr: Динамичка поља приказана на екрану прослеђеног тикета интерфејса оператера. Могућа подешавања: 0 = Онемогућено, 1 = Омогућено, 2 = Омогућено и захтевано

note: SysConfig
en: Dynamic fields shown in the ticket free text screen of the agent interface. Possible settings: 0 = Disabled, 1 = Enabled, 2 = Enabled and required.
sr: Динамичка поља приказана на екрану тикета слободног текста интерфејса оператера. Могућа подешавања: 0 = Онемогућено, 1 = Омогућено, 2 = Омогућено и захтевано

note: SysConfig
en: Dynamic fields shown in the ticket medium format overview screen of the agent interface. Possible settings: 0 = Disabled, 1 = Enabled.
sr: Динамичка поља приказана на екрану прегледа средњег формата тикета слободног текста интерфејса оператера. Могућа подешавања: 0 = Онемогућено, 1 = Омогућено.

note: SysConfig
en: Dynamic fields shown in the ticket move screen of the agent interface. Possible settings: 0 = Disabled, 1 = Enabled, 2 = Enabled and required.
sr: Динамичка поља приказана на екрану премештеног тикета интерфејса оператера. Могућа подешавања: 0 = Онемогућено, 1 = Омогућено, 2 = Омогућено и захтевано.

note: SysConfig
en: Dynamic fields shown in the ticket note screen of the agent interface. Possible settings: 0 = Disabled, 1 = Enabled, 2 = Enabled and required.
sr: Динамичка поља приказана на екрану напомене тикета интерфејса оператера. Могућа подешавања: 0 = Онемогућено, 1 = Омогућено, 2 = Омогућено и захтевано.

note: SysConfig
en: Dynamic fields shown in the ticket overview screen of the customer interface. Possible settings: 0 = Disabled, 1 = Enabled, 2 = Enabled and required.
sr: Динамичка поља приказана на екрану прегледа тикета интерфејса клијента. Могућа подешавања: 0 = Онемогућено, 1 = Омогућено, 2 = Омогућено и неопходно.

note: SysConfig
en: Dynamic fields shown in the ticket owner screen of the agent interface. Possible settings: 0 = Disabled, 1 = Enabled, 2 = Enabled and required.
sr: Динамичка поља приказана на екрану власника тикета интерфејса оператера. Могућа подешавања: 0 = Онемогућено, 1 = Омогућено, 2 = Омогућено и захтевано.

note: SysConfig
en: Dynamic fields shown in the ticket pending screen of the agent interface. Possible settings: 0 = Disabled, 1 = Enabled, 2 = Enabled and required.
sr: Динамичка поља приказана на екрану тикета на чекању интерфејса оператера. Могућа подешавања: 0 = Онемогућено, 1 = Омогућено, 2 = Омогућено и захтевано.

note: SysConfig
en: Dynamic fields shown in the ticket phone inbound screen of the agent interface. Possible settings: 0 = Disabled, 1 = Enabled, 2 = Enabled and required.
sr: Динамичка поља приказана на екрану тикета долазних телефонских позива интерфејса оператера. Могућа подешавања: 0 = Онемогућено, 1 = Омогућено, 2 = Омогућено и захтевано.

note: SysConfig
en: Dynamic fields shown in the ticket phone outbound screen of the agent interface. Possible settings: 0 = Disabled, 1 = Enabled, 2 = Enabled and required.
sr: Динамичка поља приказана на екрану тикета одлазних телефонских позива интерфејса оператера. Могућа подешавања: 0 = Онемогућено, 1 = Омогућено, 2 = Омогућено и захтевано.

note: SysConfig
en: Dynamic fields shown in the ticket phone screen of the agent interface. Possible settings: 0 = Disabled, 1 = Enabled, 2 = Enabled and required.
sr: Динамичка поља приказана на екрану телефонских тикета интерфејса оператера. Могућа подешавања: 0 = Онемогућено, 1 = Омогућено, 2 = Омогућено и захтевано.

note: SysConfig
en: Dynamic fields shown in the ticket preview format overview screen of the agent interface. Possible settings: 0 = Disabled, 1 = Enabled.
sr: Динамичка поља показана на екрану приказа прегледа формата тикета у интерфејсу оператера. Могућа подешавања: 0 = Онемогућено, 1 = Омогућено.

note: SysConfig
en: Dynamic fields shown in the ticket print screen of the agent interface. Possible settings: 0 = Disabled, 1 = Enabled.
sr: Динамичка поља приказана на екрану штампе тикета интерфејса оператера. Могућа подешавања: 0 = Онемогућено, 1 = Омогућено.

note: SysConfig
en: Dynamic fields shown in the ticket print screen of the customer interface. Possible settings: 0 = Disabled, 1 = Enabled.
sr: Динамичка поља приказана на екрану штампе тикета интерфејса клијента. Могућа подешавања: 0 = Онемогућено, 1 = Омогућено.

note: SysConfig
en: Dynamic fields shown in the ticket priority screen of the agent interface. Possible settings: 0 = Disabled, 1 = Enabled, 2 = Enabled and required.
sr: Динамичка поља приказана на екрану приоритетног тикета интерфејса оператера. Могућа подешавања: 0 = Онемогућено, 1 = Омогућено, 2 = Омогућено и захтевано.

note: SysConfig
en: Dynamic fields shown in the ticket responsible screen of the agent interface. Possible settings: 0 = Disabled, 1 = Enabled, 2 = Enabled and required.
sr: Динамичка поља приказана на екрану одговорног за тикет интерфејса оператера. Могућа подешавања: 0 = Онемогућено, 1 = Омогућено, 2 = Омогућено и захтевано.

note: SysConfig
en: Dynamic fields shown in the ticket search overview results screen of the customer interface. Possible settings: 0 = Disabled, 1 = Enabled.
sr: Динамичка поља приказана на екрану прегледа резултата претраге тикета интерфејса клијента. Могућа подешавања: 0 = Онемогућено, 1 = Омогућено.

note: SysConfig
en: Dynamic fields shown in the ticket search screen of the agent interface. Possible settings: 0 = Disabled, 1 = Enabled, 2 = Enabled and shown by default.
sr: Динамичка поља приказана на екрану претраге тикета интерфејса оператера. Могућа подешавања: 0 = Онемогућено, 1 = Омогућено, 2 = Омогућено и приказано у старту.

note: SysConfig
en: Dynamic fields shown in the ticket search screen of the customer interface. Possible settings: 0 = Disabled, 1 = Enabled.
sr: Динамичка поља приказана на екрану претраге тикета интерфејса клијента. Могућа подешавања: 0 = Онемогућено, 1 = Омогућено.

note: SysConfig
en: Dynamic fields shown in the ticket small format overview screen of the agent interface. Possible settings: 0 = Disabled, 1 = Available, 2 = Enabled by default.
sr: Динамичка поља приказана на екрану прегледа малог формата тикета слободног текста интерфејса оператера. Могућа подешавања: 0 = Онемогућено, 1 = Омогућено, 2 = Омогућено и захтевано.

note: SysConfig
en: Dynamic fields shown in the ticket zoom screen of the customer interface. Possible settings: 0 = Disabled, 1 = Enabled.
sr: Динамичка поља приказана на екрану увећаног тикета интерфејса клијента. Могућа подешавања: 0 = Онемогућено, 1 = Омогућено.

note: SysConfig
en: DynamicField backend registration.
sr: Позадинска регистарција  динамичких поља.

note: SysConfig
en: DynamicField object registration.
sr: Регистарција објекта динамичких поља.

note: SysConfig
en: E-Mail Outbound
sr: Одлазни имејл

note: SysConfig
en: Edit Customer Users.
sr: Уреди клијенте кориснике.

note: SysConfig
en: Edit customer company
sr: Измени фирму клијента

note: SysConfig
en: Email Addresses
sr: Имејл адресе

note: SysConfig
en: Email Outbound
sr: Одлазни имејл

note: SysConfig
en: Email sent to "%s".
sr: Послат одговор "%s".

note: SysConfig
en: Email sent to customer.
sr: Имејл послат клијенту.

note: SysConfig
en: Enable keep-alive connection header for SOAP responses.
sr: Омогући заглавље за одржање активне конекције за „SOAP” одговоре.

note: SysConfig
en: Enabled filters.
sr: Омогућени филтери.

note: SysConfig
en: Enables PGP support. When PGP support is enabled for signing and encrypting mail, it is HIGHLY recommended that the web server runs as the OTRS user. Otherwise, there will be problems with the privileges when accessing .gnupg folder.
sr: Обезбеђује PGP подршку. Када је PGP подршка омогућена за потписивање и енкрипровање мејла, строго се препоручује да веб сервер ради као „OTRS” корисник. У супротном, биће проблема са привилегијама приликом приступа .gnupg фолдеру.

note: SysConfig
en: Enables S/MIME support.
sr: Omogućava S/MIME podršku.

note: SysConfig
en: Enables customers to create their own accounts.
sr: Омогућава клијентима да креирају сопствене налоге.

note: SysConfig
en: Enables file upload in the package manager frontend.
sr: Омогућава слање датотека у управљачу пакетима приступног система.

note: SysConfig
en: Enables or disables the caching for templates. WARNING: Do NOT disable template caching for production environments for it will cause a massive performance drop! This setting should only be disabled for debugging reasons!
sr: Активира или деактивира кеширање за шаблоне. УПОЗОРЕЊЕ: НЕМОЈТЕ искључивати кеширање шаблона на системима у раду јер ће то довести до огромног пада перформанси. Ово подешавање треба користити само у циљу налажења и отклањања грешака!

note: SysConfig
en: Enables or disables the debug mode over frontend interface.
sr: Укључује или искључује мод тражења грешака преко приступног интерфејса.

note: SysConfig
en: Enables or disables the ticket watcher feature, to keep track of tickets without being the owner nor the responsible.
sr: Активира или искључује могућност надзора тикета, ради праћења тикета без власника или одговорне особе.

note: SysConfig
en: Enables performance log (to log the page response time). It will affect the system performance. Frontend::Module###AdminPerformanceLog must be enabled.
sr: Омогућује логовање перформанси (време извршавања стране). Утиче на перформансе система. Опција Frontend::Module###AdminPerformanceLog мора бити омогућена.

note: SysConfig
en: Enables spell checker support.
sr: Омогућава подршку за проверу правописа.

note: SysConfig
en: Enables the minimal ticket counter size (if "Date" was selected as TicketNumberGenerator).
sr: Активира минималну величину бројача тикета (ако је изабран „датум” као генератор броја тикета).

note: SysConfig
en: Enables ticket bulk action feature for the agent frontend to work on more than one ticket at a time.
sr: Активира функцију масовне акције на тикетима за оператерски приступни систем на више тикета истовремено.

note: SysConfig
en: Enables ticket bulk action feature only for the listed groups.
sr: Активира функцију масовне акције на тикетима само за излистане групе.

note: SysConfig
en: Enables ticket responsible feature, to keep track of a specific ticket.
sr: Активира функцију одговорног за тикет ради евидентирања специфичног тикета

note: SysConfig
en: Enables ticket watcher feature only for the listed groups.
sr: Активира функцију надзора тикета само за излистане групе.

note: SysConfig
en: English (Canada)
sr: Енглески (Канада)

note: SysConfig
en: English (United Kingdom)
sr: Енглески (Уједињено Краљевство)

note: SysConfig
en: English (United States)
sr: Енглески (Сједињене Државе)

note: SysConfig
en: English stop words for fulltext index. These words will be removed from the search index.
sr: Енглеске зауставне речи за индекс претраге комплетног текста. Ове речи ће бити уклоњене из индекса претраге.

note: SysConfig
en: Enroll process for this ticket
sr: Упиши процес за овај тикет

note: SysConfig
en: Enter your shared secret to enable two factor authentication.
sr: Унесите свој дељени тајни кључ за двофакторски модул за идентификацију.

note: SysConfig
en: Escalation response time finished
sr: Истекло време одговора на ескалацију

note: SysConfig
en: Escalation response time forewarned
sr: Претходно упозорење за време одговора на ескалацију

note: SysConfig
en: Escalation response time in effect
sr: Актуелно време одговора на ескалацију

note: SysConfig
en: Escalation solution time finished
sr: Истекло време решавања ескалације

note: SysConfig
en: Escalation solution time forewarned
sr: Претходно упозорење за време решавања ескалације

note: SysConfig
en: Escalation solution time in effect
sr: Актуелноо време решавања ескалације

note: SysConfig
en: Escalation update time finished
sr: Истекло време ажурирања ескалације

note: SysConfig
en: Escalation update time forewarned
sr: Претходно упозорење за време ажурирања ескалације

note: SysConfig
en: Escalation update time in effect
sr: Актуелно време ажурирања ескалације

note: SysConfig
en: Escalation view
sr: Преглед ескалација

note: SysConfig
en: EscalationTime
sr: Време ескалације

note: SysConfig
en: Estonian
sr: Естонски

note: SysConfig
en: Event module registration. For more performance you can define a trigger event (e. g. Event => TicketCreate).
sr: Регистрација модула догађаја. За бољи учинак можете дефинисати догађај окидач (нпр Догађај => КреирањеТикета).

note: SysConfig
en: Event module registration. For more performance you can define a trigger event (e. g. Event => TicketCreate). This is only possible if all Ticket dynamic fields need the same event.
sr: Регистрација модула догађаја. За бољи учинак можете дефинисати догађај окидач (нпр Догађај => КреирањеТикета). Ово је могуће само ако свим динамичким пољима тикета треба исти догађај.

note: SysConfig
en: Event module that performs an update statement on TicketIndex to rename the queue name there if needed and if StaticDB is actually used.
sr: Модул догађаја који извршава ажурирање на индексу тикета ради промене назива реда ако је потребно и ако је стварно употребљена статичка база података.

note: SysConfig
en: Event module that updates customer user search profiles if login changes.
sr: Модул догaђаја који ажурира профиле претраге клијент корисника ако се промени пријава.

note: SysConfig
en: Event module that updates customer user service membership if login changes.
sr: Модул догађаја који ажурира сервисно чланство клијента корисника ако се промени пријава.

note: SysConfig
en: Event module that updates customer users after an update of the Customer.
sr: Модул догађаја који ажурира клијента корисника после ажурирања клијента.

note: SysConfig
en: Event module that updates tickets after an update of the Customer User.
sr: Модул догађаја који ажурира тикете после ажурирања клијента корисника.

note: SysConfig
en: Event module that updates tickets after an update of the Customer.
sr: Модул догађаја који ажурира тикете после ажурирања корисника.

note: SysConfig
en: Events Ticket Calendar
sr: Календар догађаја тикета

note: SysConfig
en: Execute SQL statements.
sr: Изврши SQL наредбе.

note: SysConfig
en: Executes a custom command or module. Note: if module is used, function is required.
sr: Извршава прилагођену команду или модул. Напомена: ако је употребљен модул, функција је неопходна.

note: SysConfig
en: Executes follow-up checks on In-Reply-To or References headers for mails that don't have a ticket number in the subject.
sr: Извршава провере за наставак тикета на In-Reply-To или References заглављима имејла који немају број тикета у предмету.

note: SysConfig
en: Executes follow-up checks on attachment contents for mails that don't have a ticket number in the subject.
sr: Извршава проверу настављања у садржају прилога за имејлове који немају број тикета у предмету.

note: SysConfig
en: Executes follow-up checks on email body for mails that don't have a ticket number in the subject.
sr: Извршава проверу настављања у садржају имејла за поруке које немају број тикета у предмету.

note: SysConfig
en: Executes follow-up checks on the raw source email for mails that don't have a ticket number in the subject.
sr: Извршава проверу настављања у сировом извору имејла за имејлове који немају број тикета у предмету.

note: SysConfig
en: Exports the whole article tree in search result (it can affect the system performance).
sr: Извози цело стабло чланака у резултат претраге (може озбиљно да утиче на перформансе система).

note: SysConfig
en: Fetch emails via fetchmail (using SSL).
sr: Преузима имејлове преко fetchmail програма (путем SSL).

note: SysConfig
en: Fetch emails via fetchmail.
sr: Преузима имејлове преко fetchmail програма.

note: SysConfig
en: Fetch incoming emails from configured mail accounts.
sr: Преузимање

note: SysConfig
en: Fetches packages via proxy. Overwrites "WebUserAgent::Proxy".
sr: Преузима пакете преко proxy сервера. Преиначује опцију "WebUserAgent::Proxy".

note: SysConfig
en: File that is displayed in the Kernel::Modules::AgentInfo module, if located under Kernel/Output/HTML/Templates/Standard/AgentInfo.tt.
sr: Датотека за приказ у модулу Kernel::Modules::AgentInfo, уколико је снимљена под Kernel/Output/HTML/Templates/Standard/AgentInfo.tt.

note: SysConfig
en: Filter for debugging ACLs. Note: More ticket attributes can be added in the format <OTRS_TICKET_Attribute> e.g. <OTRS_TICKET_Priority>.
sr: Филтер за отклањање грешака у „ACL” листама. Напомена: атрибути тикета могу бити додати у формату <OTRS_TICKET_Attribute> нпр. <OTRS_TICKET_Priority>.

note: SysConfig
en: Filter for debugging Transitions. Note: More filters can be added in the format <OTRS_TICKET_Attribute> e.g. <OTRS_TICKET_Priority>.
sr: Филтер за отклањање грешака код транзиција. Напомена: филтери могу бити додати у формату <OTRS_TICKET_Attribute> нпр. <OTRS_TICKET_Priority>.

note: SysConfig
en: Filter incoming emails.
sr: Филтрирање долазних порука.

note: SysConfig
en: Finnish
sr: Фински

note: SysConfig
en: First Queue
sr: Први ред

note: SysConfig
en: Firstname Lastname
sr: Име Презиме

note: SysConfig
en: Firstname Lastname (UserLogin)
sr: Име Презиме (Пријава корисника)

note: SysConfig
en: FollowUp for [%s]. %s
sr: Наставак за [%s]. %s

note: SysConfig
en: Forces encoding of outgoing emails (7bit|8bit|quoted-printable|base64).
sr: Намеће шифрирање одлазних имејлова (7bit|8bit|quoted-printable|base64).

note: SysConfig
en: Forces to choose a different ticket state (from current) after lock action. Define the current state as key, and the next state after lock action as content.
sr: Намеће избор различитог статуса тикета (од актуелног) после акције закључавања. Дефинише актуелни статус као кључ, а следећи статус после закључавања као садржај.

note: SysConfig
en: Forces to unlock tickets after being moved to another queue.
sr: Принудно откључава тикете после премештања у други ред.

note: SysConfig
en: Forwarded to "%s".
sr: Прослеђено "%s".

note: SysConfig
en: French
sr: Француски

note: SysConfig
en: French (Canada)
sr: Француски (Канада)

note: SysConfig
en: French stop words for fulltext index. These words will be removed from the search index.
sr: Француске зауставне речи за индекс претраге комплетног текста. Ове речи ће бити уклоњене из индекса претраге.

note: SysConfig
en: Frontend module registration (disable AgentTicketService link if Ticket Serivice feature is not used).
sr: Регистрација модула приступа (онемогућите везу „AgentTicketService” ако се не користи Тикет сервис).

note: SysConfig
en: Frontend module registration (disable company link if no company feature is used).
sr: Регистрација модула приступа (онемогућите везу „предузеће” ако се не користи својство предузеће).

note: SysConfig
en: Frontend module registration (disable ticket processes screen if no process available) for Customer.
sr: Регистрација модула приступа (онемогућите екран процеса тикета ако процес није расположив) за Клијента.

note: SysConfig
en: Frontend module registration (disable ticket processes screen if no process available).
sr: Регистрација модула приступа (онемогућите екран процеса тикета ако процес није расположив).

note: SysConfig
en: Frontend module registration for the agent interface.
sr: Регистрација модула приступа за интерфејс оператера.

note: SysConfig
en: Frontend module registration for the customer interface.
sr: Регистрација модула приступа за интерфејс клијента.

note: SysConfig
en: Frontend theme
sr: Изглед приступног система

note: SysConfig
en: Full value
sr: Цела вредност

note: SysConfig
en: Fulltext index regex filters to remove parts of the text.
sr: Текст индекс RegEx филтери за уклањање делова текста.

note: SysConfig
en: Fulltext search
sr: Текст за претрагу

note: SysConfig
en: Galician
sr: Галицијски

note: SysConfig
en: General ticket data shown in the ticket overviews (fall-back). Possible settings: 0 = Disabled, 1 = Available, 2 = Enabled by default. Note that TicketNumber can not be disabled, because it is necessary.
sr: Општи подаци тикета приказани у прегледу тикета (резерва). Могућа подешавања: 0 = Онемогућено, 1 = Доступно, 2 = Омогућено (подразумевано). Напомињемо да TicketNumber не може бити онемогућен, јер је неопходан.

note: SysConfig
en: Generate dashboard statistics.
sr: Генериши статистике контролне табле.

note: SysConfig
en: Generic Info module.
sr: Општи информациони модул

note: SysConfig
en: GenericAgent
sr: Општи оператер

note: SysConfig
en: GenericInterface Debugger GUI
sr: Општи интерфејс - ГКИ отклањања грешака.

note: SysConfig
en: GenericInterface Invoker GUI
sr: Општи интерфејс - ГКИ позиваоца.

note: SysConfig
en: GenericInterface Operation GUI
sr: Општи интерфејс - оперативни ГКИ.

note: SysConfig
en: GenericInterface TransportHTTPREST GUI
sr: Општи интерфејс - ГКИ REST HTTP транспорта.

note: SysConfig
en: GenericInterface TransportHTTPSOAP GUI
sr: Општи интерфејс - ГКИ SOAP HTTP транспорта.

note: SysConfig
en: GenericInterface Web Service GUI
sr: Општи интерфејс - ГКИ веб сервиса.

note: SysConfig
en: GenericInterface Webservice History GUI
sr: Општи интерфејс - ГКИ историјата веб сервиса.

note: SysConfig
en: GenericInterface Webservice Mapping GUI
sr: Општи интерфејс - ГКИ мапирање веб сервиса.

note: SysConfig
en: GenericInterface module registration for the invoker layer.
sr: Регистрација модула општег интерфејса за слој позиваоца.

note: SysConfig
en: GenericInterface module registration for the mapping layer.
sr: Регистрација модула општег интерфејса за слој мапирања.

note: SysConfig
en: GenericInterface module registration for the operation layer.
sr: Регистрација модула општег интерфејса за оперативни слој.

note: SysConfig
en: GenericInterface module registration for the transport layer.
sr: Регистрација модула општег интерфејса за транспортни слој.

note: SysConfig
en: German
sr: Немачки

note: SysConfig
en: German stop words for fulltext index. These words will be removed from the search index.
sr: Немачке зауставне речи за индекс претрагу комплетног текста. Ове речи ће бити уклоњене из индекса претраге.

note: SysConfig
en: Gives end users the possibility to override the separator character for CSV files, defined in the translation files.
sr: Омогућава крајњим корисницима да замене сепаратор за CSV датотеке, дефинисан у датотекама превода.

note: SysConfig
en: Go back
sr: Иди назад

note: SysConfig
en: Google Authenticator
sr: Гугл аутентификација

note: SysConfig
en: Greek
sr: Грчки

note: SysConfig
en: HTML Reference
sr: „HTML” Референца

note: SysConfig
en: HTML Reference.
sr: „HTML” Референца.

note: SysConfig
en: Hebrew
sr: Хебрејски

note: SysConfig
en: Helps to extend your articles full-text search (From, To, Cc, Subject and Body search). Runtime will do full-text searches on live data (it works fine for up to 50.000 tickets). StaticDB will strip all articles and will build an index after article creation, increasing fulltext searches about 50%. To create an initial index use "bin/otrs.Console.pl Maint::Ticket::FulltextIndexRebuild".
sr: Омогућује проширену текстуалну претрагу ваших чланака (претрага по пољима Од, За, Cc, Предмет и Садржај). RuntimeDB ће вршити претрагу постојећих података (даје добре перформансе за до 50.000 тикета). StaticDB ће игнорисати све чланке и направиће индекс претраге по креирању чланка, убрзавајући текстуалну претрагу за око 50%. За креирање почетног индекса користите "bin/otrs.Console.pl Maint::Ticket::FulltextIndexRebuild".

note: SysConfig
en: Hindi
sr: Хинди

note: SysConfig
en: Hungarian
sr: Мађарски

note: SysConfig
en: If "DB" was selected for Customer::AuthModule, a database driver (normally autodetection is used) can be specified.
sr: Уколико је изабрано "DB" за Customer::AuthModule, могуће је подесити драјвер базе података (обично се користи аутоматско препознавање).

note: SysConfig
en: If "DB" was selected for Customer::AuthModule, a password to connect to the customer table can be specified.
sr: Уколико је изабрано "DB" за Customer::AuthModule, могуће је подесити лозинку за табелу корисника.

note: SysConfig
en: If "DB" was selected for Customer::AuthModule, a username to connect to the customer table can be specified.
sr: Уколико је изабрано "DB" за Customer::AuthModule, могуће је подесити корисничко име за табелу корисника.

note: SysConfig
en: If "DB" was selected for Customer::AuthModule, the DSN for the connection to the customer table must be specified.
sr: Уколико је изабрано "DB" за Customer::AuthModule, неопходно је подесити DSN за конекцију ка табели корисника.

note: SysConfig
en: If "DB" was selected for Customer::AuthModule, the column name for the CustomerPassword in the customer table must be specified.
sr: Уколико је изабрано "DB" за Customer::AuthModule, неопходно је подесити назив колоне за CustomerPassword у табели корисника.

note: SysConfig
en: If "DB" was selected for Customer::AuthModule, the crypt type of passwords must be specified.
sr: Уколико је изабрано "DB" за Customer::AuthModule, неопходно је подесити начин енкрипције за лозинке.

note: SysConfig
en: If "DB" was selected for Customer::AuthModule, the name of the column for the CustomerKey in the customer table must be specified.
sr: Уколико је изабрано "DB" за Customer::AuthModule, неопходно је подесити назив колоне за CustomerKey у табели корисника.

note: SysConfig
en: If "DB" was selected for Customer::AuthModule, the name of the table where your customer data should be stored must be specified.
sr: Уколико је изабрано "DB" за Customer::AuthModule, неопходно је подесити назив табеле где се чувају кориснички подаци.

note: SysConfig
en: If "DB" was selected for SessionModule, a table in database where session data will be stored must be specified.
sr: Уколико је изабрано "DB" за SessionModule, неопходно је подесити назив табеле где ће се чувати подаци сесија.

note: SysConfig
en: If "FS" was selected for SessionModule, a directory where the session data will be stored must be specified.
sr: Уколико је изабрано "FS" за SessionModule, неопходно је подесити назив директоријума где ће се чувати подаци сесија.

note: SysConfig
en: If a note is added by an agent, sets the state of a ticket in the close ticket screen of the agent interface.
sr: Ако је оператер додао напомену, подешава статус тикета у приказу екрана затварања тикета интерфејса оператера.

note: SysConfig
en: If a note is added by an agent, sets the state of a ticket in the ticket bulk screen of the agent interface.
sr: Ако је оператер додао напомену, подешава статус тикета на екрану масовне акције тикета интерфејса оператера.

note: SysConfig
en: If a note is added by an agent, sets the state of a ticket in the ticket free text screen of the agent interface.
sr: Ако је оператер додао напомену, подешава статус тикета на екрану слободног текста тикета интерфејса оператера.

note: SysConfig
en: If a note is added by an agent, sets the state of a ticket in the ticket note screen of the agent interface.
sr: Ако је оператер додао напомену, подешава статус тикета на екрану напомене тикета интерфејса оператера.

note: SysConfig
en: If a note is added by an agent, sets the state of a ticket in the ticket responsible screen of the agent interface.
sr: Ако је оператер додао напомену, подешава статус тикета на екрану одговорног за тикет интерфејса оператера.

note: SysConfig
en: If a note is added by an agent, sets the state of the ticket in the ticket owner screen of a zoomed ticket in the agent interface.
sr: Ако је оператер додао напомену, подешава статус тикета на екрану власника тикета у детаљном приказу тикета интерфејса оператера.

note: SysConfig
en: If a note is added by an agent, sets the state of the ticket in the ticket pending screen of a zoomed ticket in the agent interface.
sr: Ако је оператер додао напомену, подешава статус тикета на екрану тикета на чекању у детаљном приказу тикета интерфејса оператера.

note: SysConfig
en: If a note is added by an agent, sets the state of the ticket in the ticket priority screen of a zoomed ticket in the agent interface.
sr: Ако је оператер додао напомену, подешава статус тикета на екрану приоритета тикета у детаљном приказу тикета интерфејса оператера.

note: SysConfig
en: If active, none of the regular expressions may match the user's email address to allow registration.
sr: Ако је активно, ни један регуларни израз se не може поклопити са корисниковом имејл адресом да би дозволио регистрацију.

note: SysConfig
en: If active, one of the regular expressions has to match the user's email address to allow registration.
sr: Ако је активно, један регуларни израз se мора поклопити са корисниковом имејл адресом да би дозволио регистрацију.

note: SysConfig
en: If enabled debugging information for ACLs is logged.
sr: Ако је активирано, исправљање грешака за ACL се бележи.

note: SysConfig
en: If enabled debugging information for transitions is logged.
sr: Ако је активирано, исправљање грешака за транзиције се бележи.

note: SysConfig
en: If enabled the daemon will redirect the standard error stream to a log file.
sr: Ако је активирано сервис ће преусмерити стандардни ток грешке у датотеку дневника.

note: SysConfig
en: If enabled the daemon will redirect the standard output stream to a log file.
sr: Ако је активирано сервис ће преусмерити стандардни излазни ток у датотеку дневника.

note: SysConfig
en: If enabled, OTRS will deliver all JavaScript files in minified form.
sr: Ако је активирано, „OTRS” ће испоручити све јаваскрипт датотеке у смањеној форми.

note: SysConfig
en: If enabled, TicketPhone and TicketEmail will be open in new windows.
sr: Ако је активирано, телефонски и имејл тикети ће бити отворени у новом прозору.

note: SysConfig
en: If enabled, the customer can search for tickets in all services (regardless what services are assigned to the customer).
sr: Ако је активирано, клијент може претраживати тикете у свим сервисима (без обзира на то који сервиси су додељени клијенту).

note: SysConfig
en: If enabled, the different overviews (Dashboard, LockedView, QueueView) will automatically refresh after the specified time.
sr: Ако је активиринао, различити прегледи (Контролна табла, Закључавање, Редови) ће се аутоматски освежити после задатог времена.

note: SysConfig
en: If enabled, the first level of the main menu opens on mouse hover (instead of click only).
sr: Ако је активирано, први ниво главног менија се отвара на прелаз миша (уместо само на клик).

note: SysConfig
en: If set, this address is used as envelope sender header in outgoing notifications. If no address is specified, the envelope sender header is empty.
sr: Ако је подешено ова адреса се користи као оквир заглавља пошиљаоца у одлазним обавештењима. Ако адреса није унета, оквир заглавља пошиљаоца је празан.

note: SysConfig
en: If set, this address is used as envelope sender in outgoing messages (not notifications - see below). If no address is specified, the envelope sender is equal to queue e-mail address.
sr: Ако је подешено ова адреса се користи као оквир заглавља пошиљаоца у одлазним порукама (не за обавештења - види ниже). Ако адреса није унета, оквир заглавља пошиљаоца је једнак имејл адреси реда.

note: SysConfig
en: If this option is enabled, then the decrypted data will be stored in the database if they are displayed in AgentTicketZoom.
sr: Ако је ова опција активирана, онда ће дешифровани подаци бити смештени у базу података ако су приказани на детаљном приказу тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: If this option is set to 'Yes', tickets created via the web interface, via Customers or Agents, will receive an autoresponse if configured. If this option is set to 'No', no autoresponses will be sent.
sr: Ако је ова опција подешена као „Да”, тикети креирани преко веб интерфејса од стране клијената или оператера, ће ако је подешен добити аутоматски одговор. Ако је ова опција подешена као „Не”, аутоматски одговори неће бити слани.

note: SysConfig
en: If this regex matches, no message will be send by the autoresponder.
sr: Ако се овај израз поклапа, аутоматски одговарач неће послати ниједну поруку.

note: SysConfig
en: Ignore article with system sender type for new article feature (e. g. auto responses or email notifications).
sr: Игнориши чланак са системским типом пошиљаоца за својство новог чланка (нпр аутоматски одговори или имејл обавештења).

note: SysConfig
en: Include tickets of subqueues per default when selecting a queue.
sr: Код избора реда, подразумевано укључи и тикете подредова.

note: SysConfig
en: Include unknown customers in ticket filter.
sr: Укључите непознате клијенте у филтер тикета.

note: SysConfig
en: Includes article create times in the ticket search of the agent interface.
sr: Укључује времена креирања тикета у претрагу на оператерском интерфејсу.

note: SysConfig
en: Incoming Phone Call.
sr: Улазни телефонски позив.

note: SysConfig
en: Indonesian
sr: Индонежански

note: SysConfig
en: Input
sr: Унос

note: SysConfig
en: Install ispell or aspell on the system, if you want to use a spell checker. Please specify the path to the aspell or ispell binary on your operating system.
sr: Ако желите да користите проверу правописа инсталирајте „ispell” или „aspell” на систем. молимо да наведете путању до „ispell” или „aspell” датотеке на вашем оперативном сиситему.

note: SysConfig
en: Interface language
sr: Jezik interfejsa

note: SysConfig
en: Italian
sr: Италијански

note: SysConfig
en: Italian stop words for fulltext index. These words will be removed from the search index.
sr: Италијанске зауставне речи за индекс претраге комплетног текста. Ове речи ће бити уклоњене из индекса претраге.

note: SysConfig
en: Japanese
sr: Јапански

note: SysConfig
en: Lastname Firstname
sr: Презиме, Име

note: SysConfig
en: Lastname Firstname (UserLogin)
sr: Презиме, Име (Пријава корисника)

note: SysConfig
en: Lastname, Firstname
sr: Презиме, Име

note: SysConfig
en: Lastname, Firstname (UserLogin)
sr: Презиме, Име (Пријава корисника)

note: SysConfig
en: Latvian
sr: Летонски

note: SysConfig
en: Left
sr: Лево

note: SysConfig
en: Link Object
sr: Повежи објекат

note: SysConfig
en: Link Object.
sr: Повежи објекат.

note: SysConfig
en: Link agents to groups.
sr: Повежи оператере са гупама.

note: SysConfig
en: Link agents to roles.
sr: Повежи оператере са улогама.

note: SysConfig
en: Link attachments to templates.
sr: Повежи прилоге са шаблонима

note: SysConfig
en: Link customer user to groups.
sr: Повежи клијента корисника са групама

note: SysConfig
en: Link customer user to services.
sr: Повежи клијенте кориснике са услугама.

note: SysConfig
en: Link queues to auto responses.
sr: Повежи редове са аутоматским одговорима.

note: SysConfig
en: Link roles to groups.
sr: Повежи улоге са групама.

note: SysConfig
en: Link templates to queues.
sr: Повежи шаблоне са редовима

note: SysConfig
en: Links 2 tickets with a "Normal" type link.
sr: Повежи 2 тикета типом везе "Normal".

note: SysConfig
en: Links 2 tickets with a "ParentChild" type link.
sr: Повежи 2 тикета типом везе "ParentChild".

note: SysConfig
en: List of CSS files to always be loaded for the agent interface.
sr: Листа CSS директоријума увек учитаних за интерфејс оператера.

note: SysConfig
en: List of CSS files to always be loaded for the customer interface.
sr: Листа CSS датотека које се увек учитавају за интерфејс клијента.

note: SysConfig
en: List of JS files to always be loaded for the agent interface.
sr: Листа JS директоријума увек учитаних за интерфејс оператера.

note: SysConfig
en: List of JS files to always be loaded for the customer interface.
sr: Листа JS датотека које се увек учитавају за интерфејс клијента.

note: SysConfig
en: List of all CustomerCompany events to be displayed in the GUI.
sr: Листа свих догађаја за Фирму клијента која ће бити приказана у ГКИ.

note: SysConfig
en: List of all CustomerUser events to be displayed in the GUI.
sr: Листа свих догађаја за клијента корисника која ће бити приказана у ГКИ.

note: SysConfig
en: List of all DynamicField events to be displayed in the GUI.
sr: Листа свих догађаја на динамичким пољима која ће бити приказана у ГКИ

note: SysConfig
en: List of all Package events to be displayed in the GUI.
sr: Листа свих догађаја на пакетима која ће бити приказана у ГКИ

note: SysConfig
en: List of all article events to be displayed in the GUI.
sr: Листа свих догађаја на чланцима која ће бити приказана у ГКИ

note: SysConfig
en: List of all queue events to be displayed in the GUI.
sr: Листа свих догађаја у реду који ће бити приказани у ГКИ.

note: SysConfig
en: List of all ticket events to be displayed in the GUI.
sr: Листа свих догађаја на тикетима која ће бити приказана у ГКИ

note: SysConfig
en: List of default Standard Templates which are assigned automatically to new Queues upon creation.
sr: Листа подразумеваних стандардних шаблона који се аутоматски додељију новом Реду након креирања.

note: SysConfig
en: List of responsive CSS files to always be loaded for the agent interface.
sr: Листа прилагодљивих CSS датотека увек учитаних за интерфејс оператера.

note: SysConfig
en: List of responsive CSS files to always be loaded for the customer interface.
sr: Листа прилагодљивих CSS датотека увек учитаних за интерфејс клијента.

note: SysConfig
en: List view
sr: Преглед листе

note: SysConfig
en: Lithuanian
sr: Литвански

note: SysConfig
en: Lock / unlock this ticket
sr: Закључај / откључај овај тикет

note: SysConfig
en: Locked Tickets.
sr: Закључани тикети.

note: SysConfig
en: Locked ticket.
sr: Закључан тикет.

note: SysConfig
en: Log file for the ticket counter.
sr: Датотека дневника за бројач тикета.

note: SysConfig
en: Logout of customer panel.
sr: Одјава са клијентског панела.

note: SysConfig
en: Loop-Protection! No auto-response sent to "%s".
sr: Заштита од петље! Аутоматски одговор није послат на "%s".

note: SysConfig
en: Mail Accounts
sr: Имејл налози

note: SysConfig
en: Main menu registration.
sr: Регистрација главног менија.

note: SysConfig
en: Makes the application check the syntax of email addresses.
sr: Приморава апликацију да проверава синтаксу имејл адереса.

note: SysConfig
en: Malay
sr: Малајски

note: SysConfig
en: Manage OTRS Group cloud services.
sr: Управљај услугама у облаку „OTRS” Групе.

note: SysConfig
en: Manage PGP keys for email encryption.
sr: Управљај PGP кључевима за имејл енкрипцију.

note: SysConfig
en: Manage POP3 or IMAP accounts to fetch email from.
sr: Управљање ПОП3 или ИМАП налозима за преузимање емаил-а од.

note: SysConfig
en: Manage S/MIME certificates for email encryption.
sr: Управљај S/MIME сертификатима за имеј енкрипцију.

note: SysConfig
en: Manage existing sessions.
sr: Управљање постојећим сесијама.

note: SysConfig
en: Manage support data.
sr: Управљање подацима подршке.

note: SysConfig
en: Manage system registration.
sr: Управљање систем регистрацијом.

note: SysConfig
en: Manage tasks triggered by event or time based execution.
sr: Управља задацима покренутим од догађаја или на основу временског извршавања.

note: SysConfig
en: Mark this ticket as junk!
sr: Означи овај тикет као бесмислен „junk”!

note: SysConfig
en: Max size (in characters) of the customer information table (phone and email) in the compose screen.
sr: Максимална дужина (у знацима) клијентске инфо табеле (телефон и имејл) на екрану писања имејла.

note: SysConfig
en: Max size (in rows) of the informed agents box in the agent interface.
sr: Максимална величина (у редовима) оквира информисаних оператера у оператерском интерфејсу.

note: SysConfig
en: Max size (in rows) of the involved agents box in the agent interface.
sr: Максимална величина (у редовима) оквира укључених оператера у оператерском интерфејсу.

note: SysConfig
en: Max size of the subjects in an email reply and in some overview screens.
sr: Максимална величина предмета у имејл одговору и неким екранима прегледа.

note: SysConfig
en: Maximal auto email responses to own email-address a day (Loop-Protection).
sr: Мксимум аутоматских имејл одговора дневно на сопствену адресу (Заштита од петље)

note: SysConfig
en: Maximal size in KBytes for mails that can be fetched via POP3/POP3S/IMAP/IMAPS (KBytes).
sr: Максимална величина у килобајтима за имејлове који могу бити преузети преко „POP3/POP3S/IMAP/IMAPS (KBytes)”.

note: SysConfig
en: Maximum length (in characters) of the dynamic field in the article of the ticket zoom view.
sr: Максимална дужина (у знацима) динамичког поља у чланку на детаљном прегледу тикета.

note: SysConfig
en: Maximum length (in characters) of the dynamic field in the sidebar of the ticket zoom view.
sr: Максимална дужина (у знацима) динамичког поља у бочној траци на детаљном прегледу тикета.

note: SysConfig
en: Maximum number of tickets to be displayed in the result of a search in the agent interface.
sr: Максимални број тикета који ће бити приказани у резултату претраге у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Maximum number of tickets to be displayed in the result of a search in the customer interface.
sr: Максимални број тикета који ће бити приказани у резултату претраге у интерфејсу клијента.

note: SysConfig
en: Maximum number of tickets to be displayed in the result of this operation.
sr: Максимални број тикета који ће бити приказани у резултату ове операције.

note: SysConfig
en: Maximum size (in characters) of the customer information table in the ticket zoom view.
sr: Максимална дужина (у знацима) клијентске инфо табеле на детаљном прегледу тикета.

note: SysConfig
en: Merge this ticket and all articles into a another ticket
sr: Споји овај тикет и све чланке у други тикет

note: SysConfig
en: Merged Ticket <OTRS_TICKET> to <OTRS_MERGE_TO_TICKET>.
sr: Тикет <OTRS_TICKET> спојен у <OTRS_MERGE_TO_TICKET>.

note: SysConfig
en: Miscellaneous
sr: Разно

note: SysConfig
en: Module for To-selection in new ticket screen in the customer interface.
sr: Модул за избор примаоца (За:) у приказу новог тикета у интерфејсу клијента.

note: SysConfig
en: Module to check if arrived emails should be marked as email-internal (because of original forwarded internal email). ArticleType and SenderType define the values for the arrived email/article.
sr: Модул за проверу да ли пристигли имејлови треба да буду изначени као интерни (на основу оргиналног имејла прослеђивања). Тип чланка и тип пошиљаоца дефинишу вредности за примљени имејл/чланак.

note: SysConfig
en: Module to check the group permissions for customer access to tickets.
sr: Модул за проверу групних дозвола за клијентски приступ тикетима.

note: SysConfig
en: Module to check the group permissions for the access to tickets.
sr: Модул за проверу групних дозвола за приступ тикетима.

note: SysConfig
en: Module to compose signed messages (PGP or S/MIME).
sr: Модул за израду потписане поруке („PGP” или „S/MIME”).

note: SysConfig
en: Module to crypt composed messages (PGP or S/MIME).
sr: Модул за шифрирање написане поруке („PGP” или „S/MIME”).

note: SysConfig
en: Module to filter and manipulate incoming messages. Block/ignore all spam email with From: noreply@ address.
sr: Модул за филтрирање и руковање долазним порукама. Блокирање/игнорисање свих непожељних имејлова Од: „noreply@” адресе

note: SysConfig
en: Module to filter and manipulate incoming messages. Get a 4 digit number to ticket free text, use regex in Match e. g. From => '(.+?)@.+?', and use () as [***] in Set =>.
sr: Модул за филтрирање и руковање долазним порукама. Узмите број са 4 цифре за слободни текст тикета, употребите регуларни израз за поклапање, нпр Од: => '(.+?)@.+?', и употребите () као [***] у Постави =>.

note: SysConfig
en: Module to generate accounted time ticket statistics.
sr: Модул за генерисање статистике обрачунатог времена тикета.

note: SysConfig
en: Module to generate html OpenSearch profile for short ticket search in the agent interface.
sr: Модул за генерисање „HTML OpenSearch” профила за кратку претрагу тикета у профилу оператера.

note: SysConfig
en: Module to generate html OpenSearch profile for short ticket search in the customer interface.
sr: Модул за генерисање „HTML OpenSearch” профила за кратку претрагу тикета у профилу клијента.

note: SysConfig
en: Module to generate ticket solution and response time statistics.
sr: Модул за генерисање статистике решавања тикета и времена одговора.

note: SysConfig
en: Module to generate ticket statistics.
sr: Модул за генерисање статистике тикета.

note: SysConfig
en: Module to grant access if the CustomerID of the ticket matches the CustomerID of the customer.
sr: Модул за доделу приступа ако се ИД клијента тикета поклапа са ИД клијента.

note: SysConfig
en: Module to grant access if the CustomerUserID of the ticket matches the CustomerUserID of the customer.
sr: Модул за доделу приступа ако се ИД клијента корисика тикета поклапа са ИД кориника клијента за клијента.

note: SysConfig
en: Module to grant access to any agent that has been involved in a ticket in the past (based on ticket history entries).
sr: Модул за доделу приступа било ком оператеру ангажованом на тикету у прошлости (базирано на ставкама историјата тикета).

note: SysConfig
en: Module to grant access to the agent responsible of a ticket.
sr: Модул за доделу приступа тикету за одговорног оператера.

note: SysConfig
en: Module to grant access to the creator of a ticket.
sr: Модул за доделу приступа тикету за креатора тикета.

note: SysConfig
en: Module to grant access to the owner of a ticket.
sr: Модул за доделу приступа тикету за власника.

note: SysConfig
en: Module to grant access to the watcher agents of a ticket.
sr: Модул за доделу приступа тикету за надзорног оператера.

note: SysConfig
en: Module to use database filter storage.
sr: Модул за смештај филтера у базу података.

note: SysConfig
en: Multiselect
sr: Вишеструки избор

note: SysConfig
en: My Services
sr: Моје услуге

note: SysConfig
en: My Tickets.
sr: Моји тикети.

note: SysConfig
en: Name of custom queue. The custom queue is a queue selection of your preferred queues and can be selected in the preferences settings.
sr: Назив наменског реда. Наменски ред је избор редова по вашој жељи и може се изабрати у подешавањима.

note: SysConfig
en: Name of custom service. The custom service is a service selection of your preferred services and can be selected in the preferences settings.
sr: Назив наменског сервиса. Наменски сервис је избор сервиса по вашој жељи и може се изабрати у подешавањима.

note: SysConfig
en: NameX
sr: ИмеХ

note: SysConfig
en: Nederlands
sr: Холандски

note: SysConfig
en: New Ticket [%s] created (Q=%s;P=%s;S=%s).
sr: Нови тикет [%s] отворен (Q=%s;P=%s;S=%s).

note: SysConfig
en: New Window
sr: Нови прозор

note: SysConfig
en: New owner is "%s" (ID=%s).
sr: Нови власник је "%s" (ID=%s).

note: SysConfig
en: New process ticket
sr: Нови тикет процеса

note: SysConfig
en: New responsible is "%s" (ID=%s).
sr: Нови одговорни је "%s" (ID=%s).

note: SysConfig
en: Next possible ticket states after adding a phone note in the ticket phone inbound screen of the agent interface.
sr: Следећи могући статус тикета након додавања телефонске напомене у приказу екрана долазних позива интерфејса оператера.

note: SysConfig
en: Next possible ticket states after adding a phone note in the ticket phone outbound screen of the agent interface.
sr: Следећи могући статус тикета након додавања телефонске напомене у приказу екрана одлазних позива интерфејса оператера.

note: SysConfig
en: None
sr: Ни један

note: SysConfig
en: Norwegian
sr: Норвешки

note: SysConfig
en: Notification sent to "%s".
sr: Послато обавештења кориснику"%s".

note: SysConfig
en: Number of displayed tickets
sr: Број приказаних тикета

note: SysConfig
en: Number of lines (per ticket) that are shown by the search utility in the agent interface.
sr: Број линија (по тикету) приказаних према услужној претрази у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Number of tickets to be displayed in each page of a search result in the agent interface.
sr: Број тикета који ће бити приказани на свакој страни резултата претраге у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Number of tickets to be displayed in each page of a search result in the customer interface.
sr: Број тикета који ће бити приказани на свакој страни резултата претраге у интерфејсу клијента.

note: SysConfig
en: Old: "%s" New: "%s"
sr: Старо: "%s" Ново: "%s"

note: SysConfig
en: Online
sr: На мрежи

note: SysConfig
en: Open tickets (customer user)
sr: Отворени тикети (клијент корисник)

note: SysConfig
en: Open tickets (customer)
sr: Отворени тикети (клијент)

note: SysConfig
en: Option
sr: Опција

note: SysConfig
en: Out Of Office
sr: Ван канцеларије

note: SysConfig
en: Overloads (redefines) existing functions in Kernel::System::Ticket. Used to easily add customizations.
sr: Преоптерећује (редефинисано) постојеће фуцкције у Kernel::System::Ticket. Користи се за лако додавање прилагођавања.

note: SysConfig
en: Overview Escalated Tickets.
sr: Преглед ескалираних тикета.

note: SysConfig
en: Overview Refresh Time
sr: Преглед времена освежавања

note: SysConfig
en: Overview of all escalated tickets.
sr: Преглед свих ескалираних тикета.

note: SysConfig
en: Overview of all open Tickets.
sr: Преглед свих отворених тикета.

note: SysConfig
en: Overview of all open tickets.
sr: Преглед свих отворених тикета.

note: SysConfig
en: Overview of customer tickets.
sr: Преглед клијентских тикета.

note: SysConfig
en: PGP Key Management
sr: Управлјање PGP кључем

note: SysConfig
en: PGP Key Upload
sr: Слање PGP кључа

note: SysConfig
en: Package event module file a scheduler task for update registration.
sr: Датотека пакета модула догађаја за задатак планера за ажурирање регистрације.

note: SysConfig
en: Parameters for the pages (in which the dynamic fields are shown) of the dynamic fields overview.
sr: Параметри страница (на којима су динамичка поља видљива) прегледа динамичких поља.

note: SysConfig
en: Parameters for the pages (in which the tickets are shown) of the medium ticket overview.
sr: Параметри страница (на којима су тикети видљиви) средњег прегледа тикета.

note: SysConfig
en: Parameters for the pages (in which the tickets are shown) of the small ticket overview.
sr: Параметри страница (на којима су тикети видљиви) смањеног прегледа тикета.

note: SysConfig
en: Parameters for the pages (in which the tickets are shown) of the ticket preview overview.
sr: Параметри страница (на којима су тикети видљиви) приказа  прегледа тикета.

note: SysConfig
en: Parameters of the example SLA attribute Comment2.
sr: Параметри за пример атрибута „SLA” коментара 2.

note: SysConfig
en: Parameters of the example queue attribute Comment2.
sr: Параметри за пример атрибута ред коментара 2.

note: SysConfig
en: Parameters of the example service attribute Comment2.
sr: Параметри за пример атрибута сервис коментара 2.

note: SysConfig
en: Path for the log file (it only applies if "FS" was selected for LoopProtectionModule and it is mandatory).
sr: Путања до датотеке дневника (важи једино ако је за „LoopProtectionModule” изабрано „FS” и постављено као обавезно).

note: SysConfig
en: People
sr: Особе

note: SysConfig
en: Performs the configured action for each event (as an Invoker) for each configured Webservice.
sr: Извршава подешену акцију за сваки догађај (као позиваоц) за сваки подешени веб сервис.

note: SysConfig
en: Permitted width for compose email windows.
sr: Дозвољена ширина прозора за писање поруке.

note: SysConfig
en: Permitted width for compose note windows.
sr: Дозвољена ширина прозора за писање напомене.

note: SysConfig
en: Persian
sr: Персијски

note: SysConfig
en: Phone Call.
sr: Телефонски позив.

note: SysConfig
en: Picture Upload
sr: Отпремање слике

note: SysConfig
en: Picture upload module.
sr: Модул за отпремање слике.

note: SysConfig
en: Picture-Upload
sr: Отпремање слике

note: SysConfig
en: Polish
sr: Пољски

note: SysConfig
en: Portuguese
sr: Португалски

note: SysConfig
en: Portuguese (Brasil)
sr: Португалски (Бразил)

note: SysConfig
en: PostMaster Filters
sr: PostMaster филтери

note: SysConfig
en: PostMaster Mail Accounts
sr: PostMaster мејл налози

note: SysConfig
en: Process Management Activity Dialog GUI
sr: ГКИ дијалога активности управљања процесом

note: SysConfig
en: Process Management Activity GUI
sr: ГКИ активности управљања процесом

note: SysConfig
en: Process Management Path GUI
sr: ГКИ путање управљања процесом

note: SysConfig
en: Process Management Transition Action GUI
sr: ГКИ транзиционе акције управљања процесом

note: SysConfig
en: Process Management Transition GUI
sr: ГКИ транзиције управљања процесом

note: SysConfig
en: ProcessID
sr: ИД процеса

note: SysConfig
en: Provides a matrix overview of the tickets per state per queue.
sr: Даје табеларни преглед тикета по стању и по реду.

note: SysConfig
en: Queue view
sr: Преглед реда

note: SysConfig
en: Rebuild the ticket index for AgentTicketQueue.
sr: Поново изради индекс тикета за оператерски ред тикета.

note: SysConfig
en: Recognize if a ticket is a follow-up to an existing ticket using an external ticket number.
sr: Препознај да ли је тикет наставак постојећег тикета коришћењем екстерног броја тикета.

note: SysConfig
en: Refresh interval
sr: Интервал освежавања

note: SysConfig
en: Removed subscription for user "%s".
sr: Претплата за корисника "%s" искључена.

note: SysConfig
en: Removes the ticket watcher information when a ticket is archived.
sr: Уклања информације посматрача тикета када се тикет архивира.

note: SysConfig
en: Replaces the original sender with current customer's email address on compose answer in the ticket compose screen of the agent interface.
sr: Замењује оригиналног пошиљаоца са имејл адресом актуелног клијента при креирању одговора у прозору за писање одговора интерфејса оператера.

note: SysConfig
en: Reports
sr: Извештаји

note: SysConfig
en: Reports (OTRS Business Solution™)
sr: Извештаји („OTRS” Пословно Решење™)

note: SysConfig
en: Reprocess mails from spool directory that could not be imported in the first place.
sr: Поново обради имејлове из директоријума реда чекања који први пут нису могли бити увезени.

note: SysConfig
en: Required permissions to change the customer of a ticket in the agent interface.
sr: Потребне дозволе за промену клијента на тикету у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Required permissions to use the close ticket screen in the agent interface.
sr: Потребне дозволе за употребу приказа екрана за затварање тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Required permissions to use the email outbound screen in the agent interface.
sr: Потребне дозволе за употребу приказа екрана одлазних имејлова у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Required permissions to use the ticket bounce screen in the agent interface.
sr: Потребне дозволе за употребу приказа екрана за одбијање тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Required permissions to use the ticket compose screen in the agent interface.
sr: Потребне дозволе за употребу прозора за отварање тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Required permissions to use the ticket forward screen in the agent interface.
sr: Потребне дозволе за употребу приказа екрана за прослеђивање тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Required permissions to use the ticket free text screen in the agent interface.
sr: Потребне дозволе за употребу приказа екрана тикета слободног текста у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Required permissions to use the ticket merge screen of a zoomed ticket in the agent interface.
sr: Потребне дозволе за употребу приказа екрана за спајање тикета при увећаном приказу тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Required permissions to use the ticket note screen in the agent interface.
sr: Потребне дозволе за употребу приказа екрана за напомене тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Required permissions to use the ticket owner screen of a zoomed ticket in the agent interface.
sr: Потребне дозволе за употребу приказа екрана власника тикета при увећаном приказу тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Required permissions to use the ticket pending screen of a zoomed ticket in the agent interface.
sr: Потребне дозволе за употребу приказа екрана тикета на чекању при увећаном приказу тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Required permissions to use the ticket phone inbound screen in the agent interface.
sr: Потребне дозволе за употребу приказа екрана тикета долазних позива у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Required permissions to use the ticket phone outbound screen in the agent interface.
sr: Потребне дозволе за употребу приказа екрана тикета одлазних позива у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Required permissions to use the ticket priority screen of a zoomed ticket in the agent interface.
sr: Потребне дозволе за употребу приказа екрана приоритетног тикета при увећаном приказу тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Required permissions to use the ticket responsible screen in the agent interface.
sr: Потребне дозволе за употребу приказа екрана одговорног за тикет у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Resets and unlocks the owner of a ticket if it was moved to another queue.
sr: Ресетује и откључава власника тикета ако је премештен у други ред.

note: SysConfig
en: Restores a ticket from the archive (only if the event is a state change, from closed to any open available state).
sr: Враћа тикет из архиве (само ако је догађај промена статуса од затвореног на било који доступан отворени статус).

note: SysConfig
en: Retains all services in listings even if they are children of invalid elements.
sr: Задржи све сервисе у листи чак иако су деца неважећих елемената.

note: SysConfig
en: Right
sr: Десно

note: SysConfig
en: Roles <-> Groups
sr: Улоге <-> Групе

note: SysConfig
en: Russian
sr: Руски

note: SysConfig
en: S/MIME Certificate Upload
sr: Слање S/MIME сертификата

note: SysConfig
en: SMS
sr: СМС

note: SysConfig
en: Sample command output
sr: Пример командног излаза

note: SysConfig
en: Schedule a maintenance period.
sr: Планирање периода одржавања.

note: SysConfig
en: Screen
sr: Екран

note: SysConfig
en: Search Customer
sr: Тражи клијента

note: SysConfig
en: Search Ticket.
sr: Тражи тикет.

note: SysConfig
en: Search Tickets.
sr: Претражи тикете.

note: SysConfig
en: Search User
sr: Тражи корисника

note: SysConfig
en: Search.
sr: Претрага.

note: SysConfig
en: Second Queue
sr: Други Ред

note: SysConfig
en: Selects the cache backend to use.
sr: Избор кеша који ће користити систем у позадини.

note: SysConfig
en: Selects the module to handle uploads via the web interface. "DB" stores all uploads in the database, "FS" uses the file system.
sr: Бира модул за руковање пренешеним датотекама преко веб интерфејса. "DB" складишти све пренешене датотеке у базу података, "FS" користи систем датотека.

note: SysConfig
en: Selects the ticket number generator module. "AutoIncrement" increments the ticket number, the SystemID and the counter are used with SystemID.counter format (e.g. 1010138, 1010139). With "Date" the ticket numbers will be generated by the current date, the SystemID and the counter. The format looks like Year.Month.Day.SystemID.counter (e.g. 200206231010138, 200206231010139). With "DateChecksum"  the counter will be appended as checksum to the string of date and SystemID. The checksum will be rotated on a daily basis. The format looks like Year.Month.Day.SystemID.Counter.CheckSum (e.g. 2002070110101520, 2002070110101535). "Random" generates randomized ticket numbers in the format "SystemID.Random" (e.g. 100057866352, 103745394596).
sr: Бира модул за генерисање броја тикета. "AutoIncrement" увећава број тикета, ИД система и бројач се користе у СистемИД.бројач формату (нпр. 1010138, 1010139). Са "Date" бројеви тикета ће бити генерисани преко тренутног датума, ИД-а система и бројача. Формат ће изгледати као Година.Месец.Дан.СистемИД.бројач (нпр. 2002070110101520, 2002070110101535). Са "DateChecksum" бројач ће бити додат као контролни збир низу сачињеном од датума и ИД-а система. Контролни збир ће се смењивати на дневном нивоу. Формат изгледа овако: Година.Месец.Дан.СистемИД.Бројач.КонтролниЗбир (нпр. 2002070110101520, 2002070110101535). "Случајно" генерише бројеве тикета по слободном избору у формату "СистемИД.Случајно" (нпр. 1010138, 1010139).

note: SysConfig
en: Send new outgoing mail from this ticket
sr: Пошаљи нови одлазни имејл из овог тикета

note: SysConfig
en: Send notifications to users.
sr: Пошаљи обавештења корисницима.

note: SysConfig
en: Sender type for new tickets from the customer inteface.
sr: Тип пошиљаоца за нове тикете из интерфејса клијента.

note: SysConfig
en: Sends agent follow-up notification only to the owner, if a ticket is unlocked (the default is to send the notification to all agents).
sr: Шаље обавештење о наставку само оператеру власнику, ако је тикет откључан (подразумевано је да шаље свим оператерима).

note: SysConfig
en: Sends all outgoing email via bcc to the specified address. Please use this only for backup reasons.
sr: Шаље све одлазне имејлове као невидљиве копије („bcc”) на одређену адресу. Молимо да ово користите само за резервне копије.

note: SysConfig
en: Sends registration information to OTRS group.
sr: Шаље регистрационе информације „OTRS” Групацији.

note: SysConfig
en: Sends reminder notifications of unlocked ticket after reaching the reminder date (only sent to ticket owner).
sr: Шаље обавештење за потсећање о откључаном тикету кад се достигне датум подсетника (шаље само власнику тикета).

note: SysConfig
en: Sends the notifications which are configured in the admin interface under "Notfication (Event)".
sr: Шаље обавештења која су у административном интерфејсу конфигурисана под „Обавештење (догађај)”.

note: SysConfig
en: Serbian Cyrillic
sr: Српски ћирилица

note: SysConfig
en: Serbian Latin
sr: Српски латиница

note: SysConfig
en: Service view
sr: Преглед услуге

note: SysConfig
en: Set sender email addresses for this system.
sr: Подеси системску адресу пошиљаоца.

note: SysConfig
en: Set the default height (in pixels) of inline HTML articles in AgentTicketZoom.
sr: Подеси подразумевану висину (у пикселима) инлине HTML чланака у AgentTicketZoom.

note: SysConfig
en: Set the limit of tickets that will be executed on a single genericagent job execution.
sr: Поставља ограничење колико ће тикета бити извршено у једном извршавању посла општег оператера.

note: SysConfig
en: Set the maximum height (in pixels) of inline HTML articles in AgentTicketZoom.
sr: Подеси максималну висину (у пикселима) инлине HTML чланака у AgentTicketZoom.

note: SysConfig
en: Set this to yes if you trust in all your public and private pgp keys, even if they are not certified with a trusted signature.
sr: Постави ово на да ако верујете у све ваше јавне и приватне пгп кључеве, чак и ако нису потврђени поузданим потписом.

note: SysConfig
en: Sets if SLA must be selected by the agent.
sr: Подешава ако SLA мора бити изабран од стране оператера.

note: SysConfig
en: Sets if SLA must be selected by the customer.
sr: Подешава ако „SLA” мора бити изабран од стране клијента.

note: SysConfig
en: Sets if service must be selected by the agent.
sr: Подешава да ли услуга мора бити изабрана од стране оператера.

note: SysConfig
en: Sets if service must be selected by the customer.
sr: Подешава да ли услуга мора бити изабрана од стране клијента.

note: SysConfig
en: Sets if ticket owner must be selected by the agent.
sr: Подешава ако власник тикета мора бити изабран од стране оператера.

note: SysConfig
en: Sets the age in minutes (first level) for highlighting queues that contain untouched tickets.
sr: Постави време у минутама (први ниво) за наглашавање редова који садрже нетакнуте тикете.

note: SysConfig
en: Sets the age in minutes (second level) for highlighting queues that contain untouched tickets.
sr: Постави време у минутама (други ниво) за наглашавање редова који садрже нетакнуте тикете.

note: SysConfig
en: Sets the configuration level of the administrator. Depending on the config level, some sysconfig options will be not shown. The config levels are in in ascending order: Expert, Advanced, Beginner. The higher the config level is (e.g. Beginner is the highest), the less likely is it that the user can accidentally configure the system in a way that it is not usable any more.
sr: Постави конфигурациони ниво за администратора. У зависности од конфигурационог нивоа, неке системске опције неће бити приказане. Конфигурациони нивои поређани растуће: Експерт, Напредни, Почетни. Што је виши ниво (нпр Почетни је највиши), мања је вероватноћа да корисник може да конфигурише систем тако да више није употребљив.

note: SysConfig
en: Sets the count of articles visible in preview mode of ticket overviews.
sr: Подешава бројање чланака видњивих у моду приказа прегледа тикета.

note: SysConfig
en: Sets the default article type for new email tickets in the agent interface.
sr: Одређује подразумевани тип чланка за нове имејл тикете на интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Sets the default article type for new phone tickets in the agent interface.
sr: Одређује подразумевани тип чланка за нове телефонске тикете на интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Sets the default body text for notes added in the close ticket screen of the agent interface.
sr: Поставља подразумевани садржај за напомене додате на екрану затварања тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Sets the default body text for notes added in the ticket move screen of the agent interface.
sr: Поставља подразумевани садржај за напомене додате на екрану померања тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Sets the default body text for notes added in the ticket note screen of the agent interface.
sr: Поставља подразумевани садржај за напомене додате на екрану напомене тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Sets the default body text for notes added in the ticket owner screen of a zoomed ticket in the agent interface.
sr: Поставља подразумевани садржај за напомене додате на екрану власника тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Sets the default body text for notes added in the ticket pending screen of a zoomed ticket in the agent interface.
sr: Поставља подразумевани садржај за напомене додате на екрану тикета на чекању на детаљном приказу тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Sets the default body text for notes added in the ticket priority screen of a zoomed ticket in the agent interface.
sr: Поставља подразумевани садржај за напомене додате на екрану приоритета тикета на детаљном приказу тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Sets the default body text for notes added in the ticket responsible screen of the agent interface.
sr: Поставља подразумевани садржај за напомене додате на екрану одговорног за тикет у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Sets the default error message for the login screen on Agent and Customer interface, it's shown when a running system maintenance period is active.
sr: Поставља подразумевану поруку грешке за пријавни екран у интерфејсу оператера и клијента, приказује се током активног периода одржавања.

note: SysConfig
en: Sets the default link type of splitted tickets in the agent interface.
sr: Поставља подразумевани тип везе за подељене тикете у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Sets the default message for the login screen on Agent and Customer interface, it's shown when a running system maintenance period is active.
sr: Поставља подразумевану поруку за пријавни екран у интерфејсу оператера и клијента, приказује се током активног периода одржавања.

note: SysConfig
en: Sets the default message for the notification is shown on a running system maintenance period.
sr: Одређује подразумевану поруку за обавештење које се види током периода одржавања.

note: SysConfig
en: Sets the default next state for new phone tickets in the agent interface.
sr: Одређује подразумевани следећи статус за нове телефонске тикете у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Sets the default next ticket state, after the creation of an email ticket in the agent interface.
sr: Одређује подразумевани следећи статус тикета, након креирања имејл тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Sets the default note text for new telephone tickets. E.g 'New ticket via call' in the agent interface.
sr: Поставља подразумевани текст напомене за нове телефонске тикете. Нпр „Нови тикет из позива” у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Sets the default priority for new email tickets in the agent interface.
sr: Одређује подразумевани приоритет новог имејл тикета а у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Sets the default priority for new phone tickets in the agent interface.
sr: Одређује подразумевани приоритет новог телефонског тикета а у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Sets the default sender type for new email tickets in the agent interface.
sr: Поставља подразумевани тип пошиљаоца за нове имејл тикете у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Sets the default sender type for new phone ticket in the agent interface.
sr: Поставља подразумевани тип пошиљаоца за нове телефонске тикете у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Sets the default subject for new email tickets (e.g. 'email Outbound') in the agent interface.
sr: Одређује подразумевани предмет за нове имејл тикете (нпр „одлазни имејл”) у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Sets the default subject for new phone tickets (e.g. 'Phone call') in the agent interface.
sr: Одређује подразумевани предмет за нове телефонске тикете (нпр „телефонски позив”) у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Sets the default subject for notes added in the close ticket screen of the agent interface.
sr: Одређује подразумевани предмет за напомене додате на приказу екрана затвореног тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Sets the default subject for notes added in the ticket move screen of the agent interface.
sr: Одређује подразумевани предмет за напомене додате на приказу екрана померања тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Sets the default subject for notes added in the ticket note screen of the agent interface.
sr: Одређује подразумевани предмет за напомене додате на приказу екрана напомена тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Sets the default subject for notes added in the ticket owner screen of a zoomed ticket in the agent interface.
sr: Одређује подразумевани предмет за напомене додате на детаљном приказу екрана власника тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Sets the default subject for notes added in the ticket pending screen of a zoomed ticket in the agent interface.
sr: Одређује подразумевани предмет за напомене додате на детаљном приказу екрана тикета на чекању у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Sets the default subject for notes added in the ticket priority screen of a zoomed ticket in the agent interface.
sr: Одређује подразумевани предмет за напомене додате на детаљном приказу екрана приоритета тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Sets the default subject for notes added in the ticket responsible screen of the agent interface.
sr: Одређује подразумевани предмет за напомене додате на приказу екрана одговорног за тикет у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Sets the default text for new email tickets in the agent interface.
sr: Одређује подразумевани текст новог имејл тикета а у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Sets the display order of the different items in the preferences view.
sr: Одређује редослед приказа разних ставки у приказу подешавања.

note: SysConfig
en: Sets the inactivity time (in seconds) to pass before a session is killed and a user is loged out.
sr: Одређује време без активности (у секундама) пре него што сесија буде угашена, а корисник одјављен.

note: SysConfig
en: Sets the maximum number of active agents within the timespan defined in SessionActiveTime.
sr: Поставља максимални број активних оператера у временском распону дефинисаном у „SessionActiveTime”.

note: SysConfig
en: Sets the maximum number of active customers within the timespan defined in SessionActiveTime.
sr: Поставља максимални број активних клијента у временском распону дефинисаном у „SessionActiveTime”.

note: SysConfig
en: Sets the maximum number of active sessions per agent within the timespan defined in SessionActiveTime.
sr: Поставља максимални број активних сесија по оператеру у временском распону дефинисаном у „SessionActiveTime”.

note: SysConfig
en: Sets the maximum number of active sessions per customers within the timespan defined in SessionActiveTime.
sr: Поставља максимални број активних сесија по кориснику у временском распону дефинисаном у „SessionActiveTime”.

note: SysConfig
en: Sets the minutes a notification is shown for notice about upcoming system maintenance period.
sr: Одређује број минута трајања приказа обавештења о предсојећем периоду одржавања.

note: SysConfig
en: Sets the number of lines that are displayed in text messages (e.g. ticket lines in the QueueZoom).
sr: Подешава број линија приказаних у текстуалним порукама (нпр број линија у детаљном прегледу реда).

note: SysConfig
en: Sets the options for PGP binary.
sr: Одређује опције за PGP binary.

note: SysConfig
en: Sets the order of the different items in the customer preferences view.
sr: Одређује редослед приказа разних ставки у приказу клијентских подешавања.

note: SysConfig
en: Sets the password for private PGP key.
sr: Подеси лозинку за приватни PGP кључ.

note: SysConfig
en: Sets the prefered time units (e.g. work units, hours, minutes).
sr: Подеси приоритетне временске јединице (нпр јединице посла, сате, минуте)

note: SysConfig
en: Sets the queue in the ticket close screen of a zoomed ticket in the agent interface.
sr: Поставља ред на прозору затварања тикета на детаљном приказу тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Sets the queue in the ticket free text screen of a zoomed ticket in the agent interface.
sr: Поставља ред на прозору слободног текста тикета на детаљном приказу тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Sets the queue in the ticket note screen of a zoomed ticket in the agent interface.
sr: Поставља ред на прозору напомене тикета на детаљном приказу тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Sets the queue in the ticket owner screen of a zoomed ticket in the agent interface.
sr: Поставља ред на прозору власника тикета на детаљном приказу тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Sets the queue in the ticket pending screen of a zoomed ticket in the agent interface.
sr: Поставља ред на прозору тикета на чекању на детаљном приказу тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Sets the queue in the ticket priority screen of a zoomed ticket in the agent interface.
sr: Поставља ред на прозору приоритета тикета на детаљном приказу тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Sets the queue in the ticket responsible screen of a zoomed ticket in the agent interface.
sr: Поставља ред на прозору одговорног за тикет на детаљном приказу тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Sets the responsible agent of the ticket in the close ticket screen of the agent interface.
sr: Поставља одговорног оператера за тикет на прозору затварања тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Sets the responsible agent of the ticket in the ticket bulk screen of the agent interface.
sr: Поставља одговорног оператера за тикет на прозору масовних акција тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Sets the responsible agent of the ticket in the ticket free text screen of the agent interface.
sr: Поставља одговорног оператера за тикет на прозору слободног текста тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Sets the responsible agent of the ticket in the ticket note screen of the agent interface.
sr: Поставља одговорног оператера за тикет на прозору напомене тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Sets the responsible agent of the ticket in the ticket owner screen of a zoomed ticket in the agent interface.
sr: Поставља одговорног оператера за тикет у прозору власника тикета на детаљном приказу тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Sets the responsible agent of the ticket in the ticket pending screen of a zoomed ticket in the agent interface.
sr: Поставља одговорног оператера за тикет у прозору тикета на чекању на детаљном приказу тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Sets the responsible agent of the ticket in the ticket priority screen of a zoomed ticket in the agent interface.
sr: Поставља одговорног оператера за тикет у прозору приоритета тикета на детаљном приказу тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Sets the responsible agent of the ticket in the ticket responsible screen of the agent interface.
sr: Поставља одговорног оператера за тикет у прозору одговорног за тикет у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Sets the service in the close ticket screen of the agent interface (Ticket::Service needs to be activated).
sr: Подешава сервис на екрану затварања тикета у интерфејсу оператера (неопходно је активирати Ticket::Service).

note: SysConfig
en: Sets the service in the ticket free text screen of the agent interface (Ticket::Service needs to be activated).
sr: Подешава сервис на екрану слободног текста тикета у интерфејсу оператера (неопходно је активирати Ticket::Service).

note: SysConfig
en: Sets the service in the ticket note screen of the agent interface (Ticket::Service needs to be activated).
sr: Подешава сервис на екрану напомене тикета у интерфејсу оператера (неопходно је активирати Ticket::Service).

note: SysConfig
en: Sets the service in the ticket owner screen of a zoomed ticket in the agent interface (Ticket::Service needs to be activated).
sr: Подешава сервис на екрану власника тикета на детаљном прегледу тикета у интерфејсу оператера (неопходно је активирати Ticket::Service).

note: SysConfig
en: Sets the service in the ticket pending screen of a zoomed ticket in the agent interface (Ticket::Service needs to be activated).
sr: Подешава сервис на екрану тикета на чекању на детаљном прегледу тикета у интерфејсу оператера (неопходно је активирати Ticket::Service).

note: SysConfig
en: Sets the service in the ticket priority screen of a zoomed ticket in the agent interface (Ticket::Service needs to be activated).
sr: Подешава сервис на екрану приоритета тикета на детаљном прегледу тикета у интерфејсу оператера (неопходно је активирати Ticket::Service).

note: SysConfig
en: Sets the service in the ticket responsible screen of the agent interface (Ticket::Service needs to be activated).
sr: Подешава сервис на екрану одговорног за тикет у интерфејсу оператера (неопходно је активирати Ticket::Service).

note: SysConfig
en: Sets the system time zone (required a system with UTC as system time). Otherwise this is a diff time to the local time.
sr: Подешава системску временску зону (неопходан је систем са „UTC” као системским временом). Иначе ово је временска разлика у односу на локално време.

note: SysConfig
en: Sets the ticket owner in the close ticket screen of the agent interface.
sr: Поставља власника тикета у прозору затварања тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Sets the ticket owner in the ticket bulk screen of the agent interface.
sr: Поставља власника тикета у прозору масовних акција тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Sets the ticket owner in the ticket free text screen of the agent interface.
sr: Поставља власника тикета у прозору слободног текста тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Sets the ticket owner in the ticket note screen of the agent interface.
sr: Поставља власника тикета у прозору напомене тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Sets the ticket owner in the ticket owner screen of a zoomed ticket in the agent interface.
sr: Одређује власника тикета на екрану власништва тикета у детаљном приказу тикета интерфејса оператера.

note: SysConfig
en: Sets the ticket owner in the ticket pending screen of a zoomed ticket in the agent interface.
sr: Одређује власника тикета на екрану тикета на чекању у детаљном приказу тикета интерфејса оператера.

note: SysConfig
en: Sets the ticket owner in the ticket priority screen of a zoomed ticket in the agent interface.
sr: Одређује власника тикета на екрану приоритета тикета у детаљном приказу тикета интерфејса оператера.

note: SysConfig
en: Sets the ticket owner in the ticket responsible screen of the agent interface.
sr: Одређује власника тикета на екрану одговорности за тикет у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Sets the ticket type in the close ticket screen of the agent interface (Ticket::Type needs to be activated).
sr: Одређује тип тикета на екрану затварања тикет у интерфејсу оператера (Тикет::Тип треба да буде активирано).

note: SysConfig
en: Sets the ticket type in the ticket bulk screen of the agent interface.
sr: Одређује тип тикета на екрану масовне акције тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Sets the ticket type in the ticket free text screen of the agent interface (Ticket::Type needs to be activated).
sr: Одређује тип тикета на екрану слободног текста тикета у интерфејсу оператера (Тикет::Тип треба да буде активирано).

note: SysConfig
en: Sets the ticket type in the ticket note screen of the agent interface (Ticket::Type needs to be activated).
sr: Одређује тип тикета на екрану напомене тикета у интерфејсу оператера (Тикет::Тип треба да буде активирано).

note: SysConfig
en: Sets the ticket type in the ticket owner screen of a zoomed ticket in the agent interface (Ticket::Type needs to be activated).
sr: Одређује тип тикета на екрану власништва тикета детаљног приказа тикета у интерфејсу оператера (Тикет::Тип треба да буде активирано).

note: SysConfig
en: Sets the ticket type in the ticket pending screen of a zoomed ticket in the agent interface (Ticket::Type needs to be activated).
sr: Одређује тип тикета на екрану тикета на чекању детаљног приказа тикета у интерфејсу оператера (Тикет::Тип треба да буде активирано).

note: SysConfig
en: Sets the ticket type in the ticket priority screen of a zoomed ticket in the agent interface (Ticket::Type needs to be activated).
sr: Одређује тип тикета на екрану приоритета тикета детаљног приказа тикета у интерфејсу оператера (Тикет::Тип треба да буде активирано).

note: SysConfig
en: Sets the ticket type in the ticket responsible screen of the agent interface (Ticket::Type needs to be activated).
sr: Одређује тип тикета на екрану одговорности за тикет у интерфејсу оператера (Тикет::Тип треба да буде активирано).

note: SysConfig
en: Sets the time (in seconds) a user is marked as active.
sr: Одређује време (у секундама) за означавање корисника као активног.

note: SysConfig
en: Sets the timeout (in seconds) for http/ftp downloads.
sr: Поставља временско одлагање (у секундама) за „http/ftp” преузимања.

note: SysConfig
en: Should the cache data be stored in the selected cache backend?
sr: Да ли кеширани подаци треба да се чувају у одабраном кешу система у позадини?

note: SysConfig
en: Show a responsible selection in phone and email tickets in the agent interface.
sr: Прикажи избор одговорног у телефонским и имејл тикетима у оператерском интерфејсу.

note: SysConfig
en: Show article as rich text even if rich text writing is disabled.
sr: Прикажи чланак као обогаћени текст чак и кад је писање обогаћеног текста деактивирано.

note: SysConfig
en: Show queues even when only locked tickets are in.
sr: Прикажи редове чак и кад садрже само закључане тикете.

note: SysConfig
en: Show the current owner in the customer interface.
sr: Приказује актуелног власника у клијентском интерфејсу.

note: SysConfig
en: Show the current queue in the customer interface.
sr: Приказује актуелни ред у клијентском интерфејсу.

note: SysConfig
en: Show the history for this ticket
sr: Прикажи историјат за овај тикет

note: SysConfig
en: Shows a count of icons in the ticket zoom, if the article has attachments.
sr: Приказује број икона у детаљном приказу тикета ако чланак  има прилоге.

note: SysConfig
en: Shows a link in the menu to add a note to a ticket in every ticket overview of the agent interface.
sr: У менију приказује везу за додавање напомене на тикет у сваки преглед тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Shows a link in the menu to close a ticket in every ticket overview of the agent interface.
sr: У менију приказује везу за затварање тикета у сваки преглед тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Shows a link in the menu to lock / unlock a ticket in the ticket overviews of the agent interface.
sr: У менију приказује везу за закључавање / откључавање тикета у прегледе тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Shows a link in the menu to move a ticket in every ticket overview of the agent interface.
sr: У менију приказује везу за померање тикета у сваки преглед тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Shows a link in the menu to see the history of a ticket in every ticket overview of the agent interface.
sr: У менију приказује везу за гледање историјата тикета у сваки преглед тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Shows a link in the menu to set the priority of a ticket in every ticket overview of the agent interface.
sr: У менију приказује везу за подешавање приоритета тикета у сваки преглед тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Shows a link in the menu to zoom a ticket in the ticket overviews of the agent interface.
sr: У менију приказује везу за детаљни приказ тикета у прегледе тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Shows a link to access article attachments via a html online viewer in the zoom view of the article in the agent interface.
sr: У менију приказује везу за приступ прилозима чланка преко „html” прегледа у детаљном прегледу чланка у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Shows a link to download article attachments in the zoom view of the article in the agent interface.
sr: У менију приказује везу за преузимање прилога чланка у детаљном прегледу чланка у интерфејсу оператера

note: SysConfig
en: Shows a link to see a zoomed email ticket in plain text.
sr: Приказује везу за приказ детаљног прегледа тикета као обичан текст.

note: SysConfig
en: Shows a list of all the involved agents on this ticket, in the close ticket screen of the agent interface.
sr: Приказује листу свих укључених оператера за овај тикет, на екрану затварања тикета у оператерском интерфејсу.

note: SysConfig
en: Shows a list of all the involved agents on this ticket, in the ticket free text screen of the agent interface.
sr: Приказује листу свих укључених оператера за овај тикет, на екрану слободног текста тикета у оператерском интерфејсу.

note: SysConfig
en: Shows a list of all the involved agents on this ticket, in the ticket note screen of the agent interface.
sr: Приказује листу свих укључених оператера за овај тикет, на екрану напомене тикета у оператерском интерфејсу.

note: SysConfig
en: Shows a list of all the involved agents on this ticket, in the ticket owner screen of a zoomed ticket in the agent interface.
sr: Приказује листу свих укључених оператера за овај тикет, на екрану власника тикета на детаљном приказу тикета у оператерском интерфејсу.

note: SysConfig
en: Shows a list of all the involved agents on this ticket, in the ticket pending screen of a zoomed ticket in the agent interface.
sr: Приказује листу свих укључених оператера за овај тикет, на екрану тикета на чекању на детаљном приказу тикета у оператерском интерфејсу.

note: SysConfig
en: Shows a list of all the involved agents on this ticket, in the ticket priority screen of a zoomed ticket in the agent interface.
sr: Приказује листу свих укључених оператера за овај тикет, на екрану приоритета тикета на детаљном приказу тикета у оператерском интерфејсу.

note: SysConfig
en: Shows a list of all the involved agents on this ticket, in the ticket responsible screen of the agent interface.
sr: Приказује листу свих укључених оператера за овај тикет, на екрану одговорног за тикет у оператерском интерфејсу.

note: SysConfig
en: Shows a list of all the possible agents (all agents with note permissions on the queue/ticket) to determine who should be informed about this note, in the close ticket screen of the agent interface.
sr: Приказује листу свих могућих оператера (сви оператери са дозволом за напомену за ред/тикет) ради утврђивања ко треба да буде информисан о овој напомени, на екрану затварања тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Shows a list of all the possible agents (all agents with note permissions on the queue/ticket) to determine who should be informed about this note, in the ticket free text screen of the agent interface.
sr: Приказује листу свих могућих оператера (сви оператери са дозволом за напомену за ред/тикет) ради утврђивања ко треба да буде информисан о овој напомени, на екрану слободног текста тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Shows a list of all the possible agents (all agents with note permissions on the queue/ticket) to determine who should be informed about this note, in the ticket note screen of the agent interface.
sr: Приказује листу свих могућих оператера (сви оператери са дозволом за напомену за ред/тикет) ради утврђивања ко треба да буде информисан о овој напомени, на екрану напомене тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Shows a list of all the possible agents (all agents with note permissions on the queue/ticket) to determine who should be informed about this note, in the ticket owner screen of a zoomed ticket in the agent interface.
sr: Приказује листу свих могућих оператера (сви оператери са дозволом за напомену за ред/тикет) ради утврђивања ко треба да буде информисан о овој напомени, на екрану власништва тикета на детаљном приказу тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Shows a list of all the possible agents (all agents with note permissions on the queue/ticket) to determine who should be informed about this note, in the ticket pending screen of a zoomed ticket in the agent interface.
sr: Приказује листу свих могућих оператера (сви оператери са дозволом за напомену за ред/тикет) ради утврђивања ко треба да буде информисан о овој напомени, на екрану тикета на чекању на детаљном приказу тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Shows a list of all the possible agents (all agents with note permissions on the queue/ticket) to determine who should be informed about this note, in the ticket priority screen of a zoomed ticket in the agent interface.
sr: Приказује листу свих могућих оператера (сви оператери са дозволом за напомену за ред/тикет) ради утврђивања ко треба да буде информисан о овој напомени, на екрану приоритета тикета на детаљном приказу тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Shows a list of all the possible agents (all agents with note permissions on the queue/ticket) to determine who should be informed about this note, in the ticket responsible screen of the agent interface.
sr: Приказује листу свих могућих оператера (сви оператери са дозволом за напомену за ред/тикет) ради утврђивања ко треба да буде информисан о овој напомени, на екрану одговорности за тикет у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Shows a preview of the ticket overview (CustomerInfo => 1 - shows also Customer-Info, CustomerInfoMaxSize max. size in characters of Customer-Info).
sr: Приказује прегледа тикета (Инфо клијента => 1 - показује и податке о клијенту, Максимална величина приказа података о клијенту у карактерима).

note: SysConfig
en: Shows all both ro and rw queues in the queue view.
sr: Приказује све, и „ro” и „rw” редове на прегледу редова.

note: SysConfig
en: Shows all both ro and rw tickets in the service view.
sr: Приказује све, и ro и rw тикете на прегледу услуга.

note: SysConfig
en: Shows all open tickets (even if they are locked) in the escalation view of the agent interface.
sr: Приказује све отворене тикете (чак иако су закључани) на ескалационом прегледу у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Shows all open tickets (even if they are locked) in the status view of the agent interface.
sr: Приказује све отворене тикете (чак иако су закључани) на статусном прегледу у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Shows all the articles of the ticket (expanded) in the zoom view.
sr: Приказује све чланке тикета (детаљно) на детаљном прегледу.

note: SysConfig
en: Shows all the customer identifiers in a multi-select field (not useful if you have a lot of customer identifiers).
sr: Приказује све клијентске идентификаторе у пољу вишеструког избора (није корисно ако имате много клијентских идентификатора).

note: SysConfig
en: Shows an owner selection in phone and email tickets in the agent interface.
sr: Приказује избор власника за телефонске и имејл тикете у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Shows colors for different article types in the article table.
sr: Приказује боје за разне типове чланака у табели чланака.

note: SysConfig
en: Shows either the last customer article's subject or the ticket title in the small format overview.
sr: Приказује предмет задњег клијентовог чланка или наслов тикета у прекледу малог формата.

note: SysConfig
en: Shows existing parent/child queue lists in the system in the form of a tree or a list.
sr: Приказује постојеће листе редова надређени-подређени у систему у форми стабла или листе.

note: SysConfig
en: Shows information on how to start OTRS Daemon
sr: Приказује информације како покренути „OTRS” сервис

note: SysConfig
en: Shows the activated ticket attributes in the customer interface (0 = Disabled and 1 = Enabled).
sr: Приказује атрибуте активираних тикета у интерфејсу клијента (0 = Онемогућено, 1 = Омогућено).

note: SysConfig
en: Shows the articles sorted normally or in reverse, under ticket zoom in the agent interface.
sr: Приказује чланке сортирано нормално или обрнуто, на детаљном приказу тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Shows the customer user information (phone and email) in the compose screen.
sr: Приказује податке о клијенту кориснику (број телефона и имејл) на екрану писања поруке.

note: SysConfig
en: Shows the customer user's info in the ticket zoom view.
sr: Приказује информације о клијенту на детаљном прегледу тикета.

note: SysConfig
en: Shows the message of the day on login screen of the agent interface.
sr: Приказује дневну поруку на екрану за пријаву у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Shows the ticket history (reverse ordered) in the agent interface.
sr: Приказује историјат тикета (обрнут редослед) у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Shows the ticket priority options in the close ticket screen of the agent interface.
sr: Приказује опције приоритета тикета на екрану затвореног тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Shows the ticket priority options in the move ticket screen of the agent interface.
sr: Приказује опције приоритета тикета на екрану померања тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Shows the ticket priority options in the ticket bulk screen of the agent interface.
sr: Приказује опције приоритета тикета на екрану масовних тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Shows the ticket priority options in the ticket free text screen of the agent interface.
sr: Приказује опције приоритета тикета на екрану слободног текста тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Shows the ticket priority options in the ticket note screen of the agent interface.
sr: Приказује опције приоритета тикета на екрану напомене тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Shows the ticket priority options in the ticket owner screen of a zoomed ticket in the agent interface.
sr: Приказује опције приоритета тикета на екрану власника на детаљном приказу тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Shows the ticket priority options in the ticket pending screen of a zoomed ticket in the agent interface.
sr: Приказује опције приоритета тикета на екрану приказа  чекања на детаљном приказу тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Shows the ticket priority options in the ticket priority screen of a zoomed ticket in the agent interface.
sr: Приказује опције приоритета тикета на екрану приоритета на детаљном приказу тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Shows the ticket priority options in the ticket responsible screen of the agent interface.
sr: Приказује опције приоритета тикета на екрану о одговорности на детаљном приказу тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Shows the title fields in the close ticket screen of the agent interface.
sr: Приказује насловна поља на екрану затвореног тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Shows the title fields in the ticket free text screen of the agent interface.
sr: Приказује насловна поља на екрану слободног текста тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Shows the title fields in the ticket note screen of the agent interface.
sr: Приказује насловна поља на екрану напомене тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Shows the title fields in the ticket owner screen of a zoomed ticket in the agent interface.
sr: Приказује насловна поља на екрану власника на детаљном приказу тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Shows the title fields in the ticket pending screen of a zoomed ticket in the agent interface.
sr: Приказује насловна поља на екрану приказа чекања на детаљном приказу тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Shows the title fields in the ticket priority screen of a zoomed ticket in the agent interface.
sr: Приказује насловна поља на екрану приоритета на детаљном приказу тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Shows the title fields in the ticket responsible screen of the agent interface.
sr: Приказује насловна поља на приказу екрана одговорности  за тикет у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Simple
sr: Једноставно

note: SysConfig
en: Skin
sr: Изглед

note: SysConfig
en: Slovak
sr: Словачки

note: SysConfig
en: Slovenian
sr: Словеначки

note: SysConfig
en: Software Package Manager.
sr: Управљање програмским пакетима.

note: SysConfig
en: Some description!
sr: Неки опис!

note: SysConfig
en: Some picture description!
sr: Неки опис слике!

note: SysConfig
en: Sorts the tickets (ascendingly or descendingly) when a single queue is selected in the queue view and after the tickets are sorted by priority. Values: 0 = ascending (oldest on top, default), 1 = descending (youngest on top). Use the QueueID for the key and 0 or 1 for value.
sr: Сортирање тикета (узлазно или силазно) када се изабере један ред из прегледа редова после сортирања тикета по приоритету. Вредности: 0 = узлазно (најстарије на врху, подразумевано), 1 = силазно (најновије на врху). Користи ИД реда за кључ и 0 или 1 за вредност.

note: SysConfig
en: Sorts the tickets (ascendingly or descendingly) when a single queue is selected in the service view and after the tickets are sorted by priority. Values: 0 = ascending (oldest on top, default), 1 = descending (youngest on top). Use the ServiceID for the key and 0 or 1 for value.
sr: Сортирање тикета (узлазно или силазно) када се изабере један ред из прегледа услуге после сортирања тикета по приоритету. Вредности: 0 = узлазно (најстарије на врху, подразумевано), 1 = силазно (најновије на врху). Користи ИД услуге за кључ и 0 или 1 за вредност.

note: SysConfig
en: Spam
sr: „Spam”

note: SysConfig
en: Spam Assassin example setup. Ignores emails that are marked with SpamAssassin.
sr: Пример подешавања за Spam Assassin. Игнорише имејлове које је означио Spam Assassin.

note: SysConfig
en: Spam Assassin example setup. Moves marked mails to spam queue.
sr: Пример подешавања за Spam Assassin. Премешта означене имејлове у ред за непожељне.

note: SysConfig
en: Spanish
sr: Шпански

note: SysConfig
en: Spanish (Colombia)
sr: Шпански (Колумбија)

note: SysConfig
en: Spanish (Mexico)
sr: Шпански (Мексико)

note: SysConfig
en: Spanish stop words for fulltext index. These words will be removed from the search index.
sr: Шпанске зауставне речи за индекс претрагу комплетног текста. Ове речи ће бити уклоњене из индекса претраге.

note: SysConfig
en: Specifies if an agent should receive email notification of his own actions.
sr: Дефинише да ли оператер треба да добије имејл обавештење за своје акције.

note: SysConfig
en: Specifies the available note types for this ticket mask. If the option is deselected, ArticleTypeDefault is used and the option is removed from the mask.
sr: Наводи доступне типове напомена за ову маску тикета. Ако опција није изабрана, користи се подразумевани тип чланка и опција је уклоњена из маске.

note: SysConfig
en: Specifies the default article type for the ticket compose screen in the agent interface if the article type cannot be automatically detected.
sr: Наводи подразумевани тип чланка за екран састављања тикета у интерфејсу оператера ако се не може аутоматски одредити тип чланка.

note: SysConfig
en: Specifies the different article types that will be used in the system.
sr: Одређује различите типове артикала који ће се користити у систему.

note: SysConfig
en: Specifies the different note types that will be used in the system.
sr: Одређује различите типове напомена који ће се користити у систему.

note: SysConfig
en: Specifies the directory to store the data in, if "FS" was selected for TicketStorageModule.
sr: Одређује директоријум за складиштење података ако је "FS" изабран за TicketStorageModule.

note: SysConfig
en: Specifies the directory where SSL certificates are stored.
sr: Одређује директоријум где се SSL сертификати складиште.

note: SysConfig
en: Specifies the directory where private SSL certificates are stored.
sr: Одређује директоријум где се приватни SSL сертификати складиште.

note: SysConfig
en: Specifies the email addresses to get notification messages from scheduler tasks.
sr: Одреди имејл адресу која ће добијати поруке обавештења од задатака планера.

note: SysConfig
en: Specifies the group where the user needs rw permissions so that he can access the "SwitchToCustomer" feature.
sr: Одређује групу где су клијентима потребне „rw” дозволе како би могли приступити својству „SwitchToCustomer”.

note: SysConfig
en: Specifies the order in which the firstname and the lastname of agents will be displayed.
sr: Одређује редослед којим ће бити приказано име и презиме оператера.

note: SysConfig
en: Specifies the path of the file for the logo in the page header (gif|jpg|png, 700 x 100 pixel).
sr: Одређује путању датотеке логоа у заглављу стране (gif|jpg|png, 700 x 100 pixel).

note: SysConfig
en: Specifies the path of the file for the performance log.
sr: Одређује путању датотеке за перформансу лог-а.

note: SysConfig
en: Specifies the path to the converter that allows the view of Microsoft Excel files, in the web interface.
sr: Одређује путању конвертора који дозвољава преглед Microsoft Excel датотека у веб интерфејсу.

note: SysConfig
en: Specifies the path to the converter that allows the view of Microsoft Word files, in the web interface.
sr: Одређује путању конвертора који дозвољава преглед Microsoft Word датотека у веб интерфејсу.

note: SysConfig
en: Specifies the path to the converter that allows the view of PDF documents, in the web interface.
sr: Одређује путању конвертора који дозвољава преглед PDF докумената у веб интерфе

note: SysConfig
en: Specifies the path to the converter that allows the view of XML files, in the web interface.
sr: Одређује путању конвертора који дозвољава преглед XML датотека у веб интерфе

note: SysConfig
en: Specifies the text that should appear in the log file to denote a CGI script entry.
sr: Одређује текст који треба да се појави у лог датотеци да означи улазак CGI скрипте.

note: SysConfig
en: Specifies user id of the postmaster data base.
sr: Одређује ИД корисника postmaster базе података.

note: SysConfig
en: Specify how many sub directory levels to use when creating cache files. This should prevent too many cache files being in one directory.
sr: Навођење колико нивоа поддиректоријума да користи приликом креирања кеш фајлова. То би требало да спречи превише кеш фајлова у једном директоријуму.

note: SysConfig
en: Specify the password to authenticate for the first mirror database.
sr: Наведи лозинку за ауторизацију на прву пресликану базу података.

note: SysConfig
en: Specify the username to authenticate for the first mirror database.
sr: Наведи корисничко име за ауторизацију на прву пресликану базу података.

note: SysConfig
en: Spell checker.
sr: Провера правописа.

note: SysConfig
en: Standard available permissions for agents within the application. If more permissions are needed, they can be entered here. Permissions must be defined to be effective. Some other good permissions have also been provided built-in: note, close, pending, customer, freetext, move, compose, responsible, forward, and bounce. Make sure that "rw" is always the last registered permission.
sr: Стандардне расположиве дозволе за оператере унутар апликације. Уколико је потребно више дозвола они могу унети овде. Дозволе морају бити дефинисане да буду ефективне. Неке друге дозволе су такође обезбеђене уграђивањем у: напомену, затвори, на чекању, клијент, слободан текст, помери, отвори, одговоран, проследи и поврати. Обезбеди да „rw” увек буде последња регистрована дозвола.

note: SysConfig
en: Start number for statistics counting. Every new stat increments this number.
sr: Почетни број за бројанје статистика. Свака нова статистика повећава овај број.

note: SysConfig
en: Starts a wildcard search of the active object after the link object mask is started.
sr: Почиње џокер претрагу активног објекта након покретања везе маске објекта.

note: SysConfig
en: Stat#
sr: Статистика#

note: SysConfig
en: Status view
sr: Преглед статуса

note: SysConfig
en: Stores cookies after the browser has been closed.
sr: Чува колачиће након затварања претраживача.

note: SysConfig
en: Strips empty lines on the ticket preview in the queue view.
sr: Уклања празне линије у приказу тикета на прегледу реда.

note: SysConfig
en: Strips empty lines on the ticket preview in the service view.
sr: Уклања празне линије у приказу тикета на прегледу услуга.

note: SysConfig
en: Swahili
sr: Свахили

note: SysConfig
en: Swedish
sr: Шведски

note: SysConfig
en: System Maintenance
sr: Одржавање система

note: SysConfig
en: System Request (%s).
sr: Системски захтев (%s).

note: SysConfig
en: Target
sr: Циљ

note: SysConfig
en: Templates <-> Queues
sr: Шаблони <-> Редови

note: SysConfig
en: Textarea
sr: Област текста

note: SysConfig
en: Thai
sr: Тајландски

note: SysConfig
en: The divider between TicketHook and ticket number. E.g ': '.
sr: Делилац између прикључка и броја тикета, нпр „: ”.

note: SysConfig
en: The duration in minutes after emitting an event, in which the new escalation notify and start events are suppressed.
sr: Време у минутима после емитовања догађаја, у ком су ново обавештење о ескалацији и старту догађаја прикривени.

note: SysConfig
en: The headline shown in the customer interface.
sr: Наслов приказан у клијентском интерфејсу.

note: SysConfig
en: The identifier for a ticket, e.g. Ticket#, Call#, MyTicket#. The default is Ticket#.
sr: Идентификатор тикета, нпр Тикет#, Позив#, МојТикет#. Подразумевано је Тикет#.

note: SysConfig
en: The logo shown in the header of the agent interface. The URL to the image can be a relative URL to the skin image directory, or a full URL to a remote web server.
sr: Лого приказан у заглављу оператерског интерфејса. URL до слике може бити релативан у односу на директоријум са сликама или апсолутан до удаљеног сервера.

note: SysConfig
en: The logo shown in the header of the customer interface. The URL to the image can be a relative URL to the skin image directory, or a full URL to a remote web server.
sr: Лого приказан у заглављу клијентског интерфејса. URL до слике може бити релативан у односу на директоријум са сликама или апсолутан до удаљеног сервера.

note: SysConfig
en: The logo shown on top of the login box of the agent interface. The URL to the image must be relative URL to the skin image directory.
sr: Лого приказан на врху екрана за пријаву у оператерски интерфејс. URL до слике мора бити релативан у односу на директоријум са сликама.

note: SysConfig
en: The maximal number of articles shown on a single page in AgentTicketZoom.
sr: Максимални број чланака за приказ на једној страни на детаљном приказу тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: The maximum number of mails fetched at once before reconnecting to the server.
sr: Максимални број имејлова преузетих одједном пре поновне конекције на сервер.

note: SysConfig
en: The text at the beginning of the subject in an email reply, e.g. RE, AW, or AS.
sr: Текст на почетку предмета у одговору на имејл, нпр „RE”, „AW”, или „ОД”.

note: SysConfig
en: The text at the beginning of the subject when an email is forwarded, e.g. FW, Fwd, or WG.
sr: Текст на почетку предмета када се имејл прослеђује, нпр „FW”, „Fwd”, или „Про”.

note: SysConfig
en: This is the default orange - black skin for the customer interface.
sr: Ово је подразумевани наранџасто-црни изглед клијентског интерфејса.

note: SysConfig
en: This is the default orange - black skin.
sr: Ово је подразумевани наранџасто-црни изглед.

note: SysConfig
en: This option defines the dynamic field in which a Process Management activity entity id is stored.
sr: Ова опција одређује динамичко поље у које се смешта ИД ентитета активности управљања процесима.

note: SysConfig
en: This option defines the dynamic field in which a Process Management process entity id is stored.
sr: Ова опција одређује динамичко поље у које се смешта ИД ентитета активности управљања процесима.

note: SysConfig
en: This option defines the process tickets default lock.
sr: Ова опција одређује подразумевано закључавање тикета у обради.

note: SysConfig
en: This option defines the process tickets default priority.
sr: Ова опција одређује подразумевани приоритет тикета у обради.

note: SysConfig
en: This option defines the process tickets default queue.
sr: Ова опција одређује подразумевани ред тикета у обради.

note: SysConfig
en: This option defines the process tickets default state.
sr: Ова опција одређује подразумевани статус тикета у обради.

note: SysConfig
en: This option will deny the access to customer company tickets, which are not created by the customer user.
sr: Ова опција ће одбити приступ тикетима клијентове фирме, ако их  није  креирао клијент корисник .

note: SysConfig
en: This setting allows you to override the built-in country list with your own list of countries. This is particularly handy if you just want to use a small select group of countries.
sr: Ова опција вам дозвољава да уграђену листу држава замените својом. Ово је посбно корисно ако у селекцији желите да користите само мали број држава.

note: SysConfig
en: This will allow the system to send text messages via SMS.
sr: Ово ће дозволити систему да шаље текстуалне поруке преко СМС.

note: SysConfig
en: Ticket FreeText.
sr: Слободни текст тикета.

note: SysConfig
en: Ticket History.
sr: Историјат тикета.

note: SysConfig
en: Ticket Lock.
sr: Закључавање тикета

note: SysConfig
en: Ticket Merge.
sr: Спајање тикета.

note: SysConfig
en: Ticket Move.
sr: Померање тикета.

note: SysConfig
en: Ticket Note.
sr: Напомена тикета.

note: SysConfig
en: Ticket Notifications
sr: Обавештења о тикету

note: SysConfig
en: Ticket Owner.
sr: Власник тикета.

note: SysConfig
en: Ticket Priority.
sr: Приоритет тикета.

note: SysConfig
en: Ticket Queue Overview
sr: Преглед реда тикета

note: SysConfig
en: Ticket Zoom.
sr: Детаљи тикета.

note: SysConfig
en: Ticket event module that triggers the escalation stop events.
sr: Модул догађаја тикета који окида догађаје заустављања ескалације.

note: SysConfig
en: Ticket moved into Queue "%s" (%s) from Queue "%s" (%s).
sr: Тикет премештен у ред "%s" (%s) из реда "%s" (%s).

note: SysConfig
en: Ticket notifications
sr: Обавештења о тикету

note: SysConfig
en: Ticket overview
sr: Pregled tiketa

note: SysConfig
en: Ticket title
sr: Наслов тикета

note: SysConfig
en: Ticket zoom view.
sr: Детаљни преглед тикета.

note: SysConfig
en: TicketNumber
sr: Број тикета

note: SysConfig
en: Tickets.
sr: Тикети.

note: SysConfig
en: Time in seconds that gets added to the actual time if setting a pending-state (default: 86400 = 1 day).
sr: Време у секундама које се додаје на тренутно време ако се поставља статус „на чекању” (подразумевано: 86400 = 1 дан).

note: SysConfig
en: Title updated: Old: "%s", New: "%s"
sr: Ажуриран наслов: Стари: „%s”, Нов: „%s”

note: SysConfig
en: To download attachments.
sr: За преузимање прилога.

note: SysConfig
en: Transport selection for ticket notifications.
sr: Избор транспорта за обавештења о тикетима.

note: SysConfig
en: Tree view
sr: Приказ у облику стабла

note: SysConfig
en: Triggers ticket escalation events and notification events for escalation.
sr: Активира ескалационе догађаје тикета и догађаје обавештења за ескалације.

note: SysConfig
en: Turkish
sr: Турски

note: SysConfig
en: Turns on drag and drop for the main navigation.
sr: Активира превуци и отпусти у главној навигацији.

note: SysConfig
en: Turns on the remote ip address check. It should be set to "No" if the application is used, for example, via a proxy farm or a dialup connection, because the remote ip address is mostly different for the requests.
sr: Укључивање провере удаљене IP адресе. Треба бити подешено на "Не" ако се апликација користи, на пример преко proxy фарме или dialup конекције, зато што је удаљена IP адреса углавном другачија за захтеве.

note: SysConfig
en: Ukrainian
sr: Украјински

note: SysConfig
en: Unlock tickets that are past their unlock timeout.
sr: Откључај тикете којима је истекло време одлагања за откључавање.

note: SysConfig
en: Unlock tickets whenever a note is added and the owner is out of office.
sr: Откључавање тикета кад год се дода напомена и власник је ван канцеларије.

note: SysConfig
en: Unlocked ticket.
sr: Откључано

note: SysConfig
en: Update Ticket "Seen" flag if every article got seen or a new Article got created.
sr: Ажурирај ознаку виђених тикета ако су сви прегледани или је креиран нови чланак.

note: SysConfig
en: Updated SLA to %s (ID=%s).
sr: Ажуриран SLA "%s" (ID=%s).

note: SysConfig
en: Updated Service to %s (ID=%s).
sr: Ажурирана услуга "%s" (ID=%s).

note: SysConfig
en: Updated Type to %s (ID=%s).
sr: Ажуриран тип "%s" (ID=%s).

note: SysConfig
en: Updated: %s
sr: Ажурирано: %s

note: SysConfig
en: Updated: %s=%s;%s=%s;%s=%s;
sr: Ажурирано: %s=%s;%s=%s;%s=%s;

note: SysConfig
en: Updates the ticket escalation index after a ticket attribute got updated.
sr: Ажурирај индекс ескалације тикета после ажурирања атрибута тикета.

note: SysConfig
en: Updates the ticket index accelerator.
sr: Ажурирај акцелератор индекса тикета.

note: SysConfig
en: Use new type of select and autocomplete fields in agent interface, where applicable (InputFields).
sr: Користите нови тип поља за избор и аутоматско довршавање у интерфејсу оператера где је то могуће (поља за унос).

note: SysConfig
en: Use new type of select and autocomplete fields in customer interface, where applicable (InputFields).
sr: Користите нови тип поља за избор и аутоматско довршавање у интерфејсу клијента где је то могуће (поља за унос).

note: SysConfig
en: UserFirstname
sr: Име корисника

note: SysConfig
en: UserLastname
sr: Презиме корисника

note: SysConfig
en: Uses Cc recipients in reply Cc list on compose an email answer in the ticket compose screen of the agent interface.
sr: Користи Cc примаоце у узвраћеној Cc листи на састављеном имејл одговору на приказу екрана отвореног тикета у интерфејсу оператера.

note: SysConfig
en: Uses richtext for viewing and editing: articles, salutations, signatures, standard templates, auto responses and notifications.
sr: Користи richtekt формат за преглед и уређивање: чланака, поздрава, потписа, стандардних шаблона, аутоматских одговора и обавештења.

note: SysConfig
en: Vietnam
sr: Вијетнамски

note: SysConfig
en: View performance benchmark results.
sr: Преглед резултата провере перформанси.

note: SysConfig
en: Watch this ticket
sr: Надгледај овај тикет

note: SysConfig
en: Watched Tickets.
sr: Надгледани тикети.

note: SysConfig
en: We are performing scheduled maintenance.
sr: Извршавамо планирано одржавање.

note: SysConfig
en: We are performing scheduled maintenance. Login is temporarily not available.
sr: Извршавамо планирано одржавање. Пријава привремено није могућа.

note: SysConfig
en: We are performing scheduled maintenance. We should be back online shortly.
sr: Извршавамо планирано одржавање. ускоро ћемо бити поново активни.

note: SysConfig
en: Web View
sr: Веб преглед

note: SysConfig
en: When tickets are merged, a note will be added automatically to the ticket which is no longer active. Here you can define the body of this note (this text cannot be changed by the agent).
sr: Када су тикети спојени, напомена ће бити аутоматски додата тикету који није више активан. Овде можете дефинисати тело ове напомене (овај текст се не може променити од стране оператера).

note: SysConfig
en: When tickets are merged, a note will be added automatically to the ticket which is no longer active. Here you can define the subject of this note (this subject cannot be changed by the agent).
sr: Када су тикети спојени, напомена ће бити аутоматски додата тикету који није више активан. Овде можете дефинисати предмет ове напомене (овај предмет се не може променити од стране оператера).

note: SysConfig
en: When tickets are merged, the customer can be informed per email by setting the check box "Inform Sender". In this text area, you can define a pre-formatted text which can later be modified by the agents.
sr: Када су тикети спојени, клијент може бити информисан имејлом постављањем поља за потврду „Обавести пошиљаоца”. У простору за текст, можете дефинисати унапред форматирани текст који касније бити модификован од стране оператера.

note: SysConfig
en: Yes, but hide archived tickets
sr: Да, али склони архивиране тикете

note: SysConfig
en: Your queue selection of your preferred queues. You also get notified about those queues via email if enabled.
sr: Ваш избор из ваших пожељних редова. Ако је активирано, добићете и обавештења о овим редовима путем имејла.

note: SysConfig
en: Your service selection of your preferred services. You also get notified about those services via email if enabled.
sr: Ваш избор из ваших пожељних услуга. Ако је активирано, добићете и обавештења о овим сервисима путем имејла.

note: SysConfig
en: attachment
sr: прилог

note: SysConfig
en: error
sr: грешка

note: SysConfig
en: info
sr: инфо

note: SysConfig
en: notice
sr: напомена
