kstyle_config - en to bg translation catalogue (60 entries)

en: Oxygen Settings
bg: Настройки за Oxygen

en: Focus, mouseover and widget state transition
bg: Фокусиране, преминаване с мишката и преход на състояние на елемент

en: Configure widgets' focus and mouseover highlight animation, as well as widget enabled/disabled state transition
bg: Конфигуриране на анимацията при фокусиране, преминаване с мишката, както и промяна на състоянието на елемент (активиран/деактивиран)

en: Toolbar highlight
bg: Осветяване на лентата с инструменти

en: Configure toolbars' mouseover highlight animation
bg: Конфигуриране на анимацията за осветяване при преминаване с мишката върху лентите с инструменти

en: Menu bar highlight
bg: Осветяване на лентата с менюта

en: Configure menu bars' mouseover highlight animation
bg: Конфигуриране на анимацията за осветяване при преминаване с мишката върху лентите с менюта

en: Menu highlight
bg: Осветяване на менюто

en: Configure menus' mouseover highlight animation
bg: Конфигуриране на анимацията за осветяване при преминаване с мишката върху менюто

en: Progress bar animation
bg: Анимация на лентата за напредък

en: Configure progress bars' steps animation
bg: Конфигуриране на анимацията на стъпките на лентите за напредък

en: Tab transitions
bg: Преходи между раздели

en: Configure fading transition between tabs
bg: Конфигуриране на избледняващ преход между разделите

en: Label transitions
bg: Преходи на етикети

en: Configure fading transition when a label's text is changed
bg: Конфигуриране на избледняващ преход, когато текстът на етикета се промени

en: Text editor transitions
bg: Преходи на текстови полета

en: Configure fading transition when an editor's text is changed
bg: Конфигуриране на избледняващия преход, когато текстовото поле се промени

en: Combo box transitions
bg: Преходи на падащи списъци

en: Configure fading transition when a combo box's selected choice is changed
bg: Конфигуриране на избледняващия преход, когато избран елемент на падащ списък се промени

en: Progress bar busy indicator
bg: Индикатор за заетост на лентата за напредъка

en: Configure progress bars' busy indicator animation
bg: Конфигуриране на анимацията на индикатора за заетост на лентите за напредъка

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QFrame, FollowMouseAnimationConfigBox)
en: Frame
bg: Рамка

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Animation type:
bg: Вид анимация:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, typeComboBox)
en: Fade
bg: Избледняване

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, typeComboBox)
en: Follow Mouse
bg: Следене на мишката

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, durationLabel)
en: Fade duration:
bg: Продължителност на избледняването:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, followMouseDurationLabel)
en: Follow mouse duration:
bg: Продължителност на следенето:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, OxygenStyleConfig)
en: Dialog
bg: Диалогов прозорец

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_1)
en: General
bg: Общи

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _windowDragMode)
en: Drag windows from titlebar only
bg: Влачене на прозорците само от  заглавната лента

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _windowDragMode)
en: Drag windows from titlebar, menubar and toolbars
bg: Влачене на прозорците от  заглавната лента, менюто и лентите с инструменти

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _windowDragMode)
en: Drag windows from all empty areas
bg: Влачене на прозорците от всички празни области

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _mnemonicsLabel)
en: Keyboard accelerators visibility:
bg: Видимост на клавиатурните ускорители:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _mnemonicsMode)
en: Always hide
bg: Винаги да се скрива

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _mnemonicsMode)
en: Show when Alt key is pressed
bg: Показване при натискане на Alt клавиш

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _mnemonicsMode)
en: Always show
bg: Винаги да се показва

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Windows' &drag mode:
bg: Режим на влачене на прозорци:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _toolBarDrawItemSeparator)
en: Draw toolbar item separators
bg: Изчертаване разделител на инструментите в лентата

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _splitterProxyEnabled)
en: Enable extended resize handles
bg: Активиране на разширени ленти за преоразмеряване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _useBackgroundGradient)
en: Draw window background gradient
bg: Градиент на фона на прозореца

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Animations
bg: Анимации

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Views
bg: Изгледи

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _viewDrawTreeBranchLines)
en: Draw tree branch lines
bg: Показване линии на дървото

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Tree expander size:
bg: &Размер на дървовиден списък:

[ctx: triangle size]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _viewTriangularExpanderSize)
en: Tiny
bg: Миниатюрен

[ctx: triangle size]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _viewTriangularExpanderSize)
en: Small
bg: Малък

[ctx: triangle size]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _viewTriangularExpanderSize)
en: Normal
bg: Нормален

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _viewDrawFocusIndicator)
en: Draw focus indicator in lists
bg: Показване на фокуса в списъците

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Scrollbars
bg: Плъзгачи

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Scrollbar wi&dth:
bg: &Ширина на лента за превъртане:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Top arrow button type:
bg: Тип бутон със стрелка нагоре:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Bottom arrow button type:
bg: Тип бутон със стрелка надолу:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _scrollBarSubLineButtons)
en: No buttons
bg: Без бутони

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _scrollBarSubLineButtons) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _scrollBarAddLineButtons)
en: One button
bg: Един бутон

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _scrollBarSubLineButtons) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _scrollBarAddLineButtons)
en: Two buttons
bg: Два бутона

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _scrollBarAddLineButtons)
en: No button
bg: Без бутон

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_5)
en: Menu Highlight
bg: Осветяване на менюто

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, _menuHighlightDark)
en: Use dar&k color
bg: Използване на тъмен цвят

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, _menuHighlightStrong)
en: &Use selection color (plain)
bg: &Използване на цвят за селекцията (обикновен)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, _menuHighlightSubtle)
en: Use selec&tion color (subtle)
bg: И&зползване на цвят за селекцията (фин)
