kstyle_config - en to bg translation catalogue (157 entries)

en: Oxygen Demo
bg: Демонстрация на Oxygen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcombobox) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, toolButton) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, toolButton_2) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButto
en: Normal
bg: Нормално

en: New
bg: Нов

en: Open
bg: Отваряне

en: Save
bg: Запазване

en: Toggle authentication
bg: Превключване на удостоверяването

en: Enabled
bg: Включено

en: Right to left layout
bg: Подредба отдясно наляво

en: Style
bg: Стил

en: Input Widgets
bg: Текстови полета

en: Shows the appearance of text input widgets
bg: Оформление на текстови полета

en: Tab Widgets
bg: Раздели

en: Shows the appearance of tab widgets
bg: Оформление на раздели

en: Buttons
bg: Бутони

en: Shows the appearance of buttons
bg: Оформление на бутони

en: Lists
bg: Списъци

en: Shows the appearance of lists, trees and tables
bg: Оформление на списъци, дървовидни списъци и таблици

en: Frames
bg: Рамки

en: Shows the appearance of various framed widgets
bg: Оформление на  рамки

en: MDI Windows
bg: Прозорци

en: Shows the appearance of MDI windows
bg: Оформление на прозорци

en: Sliders
bg: Плъзгачи

en: Shows the appearance of sliders, progress bars and scrollbars
bg: Оформление на плъзгачи, ленти за напредък и ленти за превъртане

en: Benchmark
bg: Демонстрация

en: Emulates user interaction with widgets for benchmarking
bg: Симулиране на взаимодействието с различните елементи на интерфейса за демонстрация

en: Example text
bg: Примерен текст

en: password
bg: парола

en: Layout
bg: Наместване

en: Tile
bg: Плочки

en: Cascade
bg: Каскада

en: Tabs
bg: Раздели

en: Tools
bg: Инструменти

en: Select Next Window
bg: Избиране на следващия прозорец

en: Select Previous Window
bg: Избиране на предишния прозорец

en: This is a sample text
bg: Това е примерен текст

en: Select the application widget style
bg: Избиране на стила за полетата на приложението

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Modules
bg: Модули

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select below the modules for which you want to run the simulation:
bg: Изберете по-долу модулите, за които искате да стартирате симулацията:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Options
bg: Настройки

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, grabMouseCheckBox)
en: Grab mouse
bg: Прихващане на мишката

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, runButton)
en: Run Simulation
bg: Стартиране на симулация

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Checkboxes
bg: Квадратчета за отметка

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox)
en: Off
bg: Изключено

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_2)
en: Partial
bg: Частично

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_3)
en: On
bg: Включено

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Radiobuttons
bg: Радиобутони

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton)
en: F&irst Choice
bg: &Първи избор

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_2)
en: Seco&nd Choice
bg: &Втори избор

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_3)
en: &Third Choice
bg: &Трети избор

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Pushbuttons
bg: Бутони

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Text only:
bg: Само текст:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, kcombobox)
en: This is a normal, text only combo box
bg: Това е нормален падащ списък само с текст

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcombobox)
en: Small
bg: Малък

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcombobox)
en: Large
bg: Голям

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Text and icon:
bg: Текст и икона:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, flatButtonCheckBox)
en: Use flat buttons
bg: Използване на плоски бутони

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, kcombobox_2)
en: This is a normal, text and icon combo box
bg: Това е нормален падащ списък с текст и икони

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, toolButton)
en: This is a normal, text only tool button
bg: Това е нормален бутон за инструмент само с текст

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, toolButton_2)
en: This is a normal, text and icon tool button
bg: Това е нормален бутон за инструмент с текст и икона

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pushButton)
en: This is a normal, text only button
bg: Това е нормален бутон само с текст

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pushButton_2)
en: This is a normal, text only button with menu
bg: Това е нормален бутон само с текст и меню

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pushButton_3)
en: This is a normal, text and icon button
bg: Това е нормален бутон с текст и икона

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pushButton_4)
en: This is a normal, text and icon button with menu
bg: Това е нормален бутон с меню, текст и икона

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Toolbuttons
bg: Бутони за инструменти

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, toolButton_6) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, toolButton_7) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, toolButton_8)
en: Flat
bg: Равен

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, toolButton_9)
en: Up Arrow
bg: Стрелка нагоре

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, toolButton_10)
en: Down Arrow
bg: Стрелка надолу

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, toolButton_11)
en: Left Arrow
bg: Стрелка наляво

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, toolButton_12)
en: Right Arrow
bg: Стрелка надясно

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Te&xt position:
bg: По&зиция на текст:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, textPosition) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, textPositionComboBox)
en: Icons Only
bg: Само икони

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, textPosition) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, textPositionComboBox)
en: Text Only
bg: Само текст

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, textPosition) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, textPositionComboBox)
en: Text Alongside Icons
bg: Текст до иконите

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, textPosition)
en: Text Under Icons
bg: Текст под иконите

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Icon si&ze:
bg: &Размер на икони:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, iconSize)
en: Small (16x16)
bg: Малки (16x16)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, iconSize)
en: Medium (22x22)
bg: Средни (22x22)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, iconSize)
en: Large (32x32)
bg: Големи (32x32)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, iconSize)
en: Huge (48x48)
bg: Огромни (48x48)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Layout direction:
bg: &Посока на оформлението:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, directionComboBox)
en: Left to Right
bg: Отляво надясно

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, directionComboBox)
en: Right to Left
bg: Отдясно наляво

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, directionComboBox)
en: Top to Bottom
bg: Отгоре надолу

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, directionComboBox)
en: Bottom to Top
bg: Отдолу нагоре

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Frame
bg: Рамка

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, raisedFrameRadioButton)
en: &Raised
bg: &Повдигната

[ctx: Flat frame. No frame is actually drawn.]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, plainFrameRadioButton)
en: &Flat
bg: П&лоска

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, sunkenFrameRadioButton)
en: S&unken
bg: По&тънала

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: GroupBox
bg: Групираща рамка

[ctx: Flat group box. No frame is actually drawn]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, flatGroupBoxCheckBox)
en: Flat
bg: Плоски

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Tab Widget
bg: Раздели

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Single line text editor:
bg: Едноредов текстов редактор:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Password editor:
bg: Поле за пароли:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Editable combobox
bg: Падащ списък

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcombobox)
en: First item
bg: Първи елемент

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcombobox)
en: Second item
bg: Втори елемент

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcombobox)
en: Third item
bg: Трети елемент

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Spinbox:
bg: Поле с превъртане :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Multi-line text editor:
bg: Многоредово текстово поле:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, wrapCheckBox)
en: Wrap words
bg: Пренасяне на редове

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, flatCheckBox)
en: Use flat widgets
bg: Плоски полета

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, listWidget) i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: First Item
bg: Първи елемент

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, listWidget) i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Second Item
bg: Втори елемент

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, listWidget) i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Third Item
bg: Трети елемент

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Title
bg: Заглавие

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Description
bg: Описание

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Third Description
bg: Трето описание

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Third Subitem
bg: Трета подточка

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Third Subitem Description
bg: Трета подточка описание

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Second Description
bg: Второ описание

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Second Subitem
bg: Втора подточка

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Second Subitem Description
bg: Втора подточка описание

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: First Subitem
bg: Първа подточка

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: First Subitem Description
bg: Първа подточка описание

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: First Description
bg: Първо описание

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: New Row
bg: Нов ред

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: First Row
bg: Първи ред

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Third Row
bg: Трети ред

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: First Column
bg: Първа колона

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Second Column
bg: Втора колона

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Third Column
bg: Трета колона

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Top-left
bg: Отгоре вляво

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Top
bg: Горе

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Top-right
bg: Отгоре вдясно

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Left
bg: Вляво

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Center
bg: Центрирано

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Right
bg: Вдясно

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Bottom-left
bg: Отдолу вляво

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Bottom
bg: Отдолу

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Bottom-right
bg: Отдолу вдясно

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Editors)
en: Editors
bg: Редактори

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Title:
bg: Заглавие:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Toolbox)
en: Toolbox
bg: Инструменти

note: i18n: ectx: attribute (label), widget (QWidget, page)
en: First Page
bg: Първа страница

note: i18n: ectx: attribute (label), widget (QWidget, page_2)
en: Second Page
bg: Втора страница

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: First Label
bg: Първи етикет

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Second Label
bg: Втори етикет

note: i18n: ectx: attribute (label), widget (QWidget, page_3)
en: Third Page
bg: Трета страница

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, animateProgressBarCheckBox)
en: Animate Progress Bars
bg: Анимирани ленти за прогрес

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, invertProgressBarCheckBox)
en: Invert Progress Bars
bg: Обърнати ленти за прогрес

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Horizontal
bg: Хоризонтално

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Vertical
bg: Вертикално

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Sliders tick marks position
bg: Позиция на маркировка

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, tickPositionComboBox)
en: No Tick Marks
bg: Без маркировка

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, tickPositionComboBox)
en: Tick Marks Above Slider
bg: Маркировка над плъзгача

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, tickPositionComboBox)
en: Tick Marks Below Slider
bg: Маркировка под плъзгача

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, tickPositionComboBox)
en: Tick Marks On Both Sides
bg: Маркировка от двете страни

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Tab position:
bg: &Позиция на разделите:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, tabPositionComboBox)
en: North
bg: Север

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, tabPositionComboBox)
en: South
bg: Юг

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, tabPositionComboBox)
en: West
bg: Запад

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, tabPositionComboBox)
en: East
bg: Изток

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, documentModeCheckBox)
en: Document mode
bg: Режим на документ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cornerWidgetsCheckBox)
en: Show Corner Buttons
bg: Показване на ъгловите бутони

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, tabCloseButtonsCheckBox)
en: Show Tab Close Buttons
bg: Показване на бутоните за затваряне на раздел

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, tabBarVisibilityCheckBox)
en: Hide tabbar
bg: Скриване на лентата с раздели

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Preview
bg: Преглед
