kstyle_config - en to bs translation catalogue (150 entries)

en: Oxygen Demo
bs: Demonstracija Kiseonika

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcombobox) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, toolButton) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, toolButton_2) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButto
en: Normal
bs: Normalno

en: New
bs: Novo

en: Open
bs: Otvori

en: Save
bs: Snimi

en: Toggle authentication
bs: Preklopi autentifikaciju

en: Enabled
bs: Uključeno

en: Right to left layout
bs: Raspored zdesna ulijevo

en: Input Widgets
bs: Grafičke kontrole unosa

en: Shows the appearance of text input widgets
bs: Pokazuje izgled grafičke kontrole za unos teksta.

en: Tab Widgets
bs: Grafičke kontrole jezičaka

en: Shows the appearance of tab widgets
bs: Pokazuje izgled grafičke kontrole jezičaka.

en: Buttons
bs: Dugmad

en: Shows the appearance of buttons
bs: Pokazuje izgled dugmadi.

en: Lists
bs: Spiskovi

en: Shows the appearance of lists, trees and tables
bs: Pokazuje izgled spiskova, stabala i tabela.

en: Frames
bs: Okviri

en: Shows the appearance of various framed widgets
bs: Pokazuje izgled grafičke kontrole okvira.

en: MDI Windows
bs: MDI prozori

en: Shows the appearance of MDI windows
bs: Kako izgledaju MDI prozori

en: Sliders
bs: Klizači

en: Shows the appearance of sliders, progress bars and scrollbars
bs: Pokazuje izgled klizača, traka napretka i klizačkih traka.

en: Benchmark
bs: Mjerilo

en: Emulates user interaction with widgets for benchmarking
bs: Emulira interakciju korisnika sa dodacima za benčmarking

en: Example text
bs: Primjer teksta

en: password
bs: lozinka

en: Layout
bs: Raspored

en: Tile
bs: Popločaj

en: Cascade
bs: Naslaži

en: Tools
bs: Alati

en: Select Next Window
bs: Na sljedeći prozor

en: Select Previous Window
bs: Na prethodni prozor

en: This is a sample text
bs: Ovo je uzorak tekst

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Modules
bs: Moduli

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select below the modules for which you want to run the simulation:
bs: Izaberite ispod module za koje želite da pokrenete simulaciju:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Options
bs: Opcije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, grabMouseCheckBox)
en: Grab mouse
bs: Hvatanje miša

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, runButton)
en: Run Simulation
bs: Pokreni simulaciju

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Checkboxes
bs: Kućice

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox)
en: Off
bs: Isključena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_2)
en: Partial
bs: Djelimična

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_3)
en: On
bs: Uključena

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Radiobuttons
bs: Radio dugmad

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_3)
en: &Third Choice
bs: &Treći Izbor

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Pushbuttons
bs: Dugmad radnji

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Text only:
bs: Samo tekst:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, kcombobox)
en: This is a normal, text only combo box
bs: Ovo je normalna kombinovana lista samo s tekstom

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcombobox)
en: Small
bs: Mali

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcombobox)
en: Large
bs: Veliki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Text and icon:
bs: Tekst i ikona:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, flatButtonCheckBox)
en: Use flat buttons
bs: Pljosnata dugmad

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, kcombobox_2)
en: This is a normal, text and icon combo box
bs: Normalna kombinovana lista s tekstom i ikonom

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, toolButton)
en: This is a normal, text only tool button
bs: Ovo je normalno alatno dugme samo s tekstom

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, toolButton_2)
en: This is a normal, text and icon tool button
bs: Ovo je normalno alatno dugme s tekstom  i ikonom

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pushButton)
en: This is a normal, text only button
bs: Ovo je normalno dugme samo s tekstom

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pushButton_2)
en: This is a normal, text only button with menu
bs: Ovo je normalno dugme samo s tekstom i menijem

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pushButton_3)
en: This is a normal, text and icon button
bs: Ovo je normalno dugme s tekstom i ikonom

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pushButton_4)
en: This is a normal, text and icon button with menu
bs: Ovo je normalno dugme s tekstom i ikonom s menijem

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Toolbuttons
bs: Dugmad na traci alatki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, toolButton_6) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, toolButton_7) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, toolButton_8)
en: Flat
bs: Pljosnato

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, toolButton_9)
en: Up Arrow
bs: Strelica gore

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, toolButton_10)
en: Down Arrow
bs: Strelica dolje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, toolButton_11)
en: Left Arrow
bs: Strelica lijevo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, toolButton_12)
en: Right Arrow
bs: Strelica desno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Te&xt position:
bs: Pozicija Te&sta:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, textPosition) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, textPositionComboBox)
en: Icons Only
bs: Samo ikone

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, textPosition) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, textPositionComboBox)
en: Text Only
bs: Samo tekst

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, textPosition) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, textPositionComboBox)
en: Text Alongside Icons
bs: Tekst pored ikona

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, textPosition)
en: Text Under Icons
bs: Tekst ispod ikona

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Icon si&ze:
bs: Veličina Ikone:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, iconSize)
en: Small (16x16)
bs: Male (16×16)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, iconSize)
en: Medium (22x22)
bs: Srednje (22×22)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, iconSize)
en: Large (32x32)
bs: Velike (32×32)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, iconSize)
en: Huge (48x48)
bs: Ogromne (48×48)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Layout direction:
bs: Pravac &Rasporeda:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, directionComboBox)
en: Left to Right
bs: Slijeva udesno

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, directionComboBox)
en: Right to Left
bs: Zdesna ulijevo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, directionComboBox)
en: Top to Bottom
bs: Odozgo nadolje

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, directionComboBox)
en: Bottom to Top
bs: Odozdo nagore

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Frame
bs: Okvir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, sunkenFrameRadioButton)
en: S&unken
bs: P&otopljen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: GroupBox
bs: Grupa

[ctx: Flat group box. No frame is actually drawn]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, flatGroupBoxCheckBox)
en: Flat
bs: Ravno

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Tab Widget
bs: Grafička kontrola jezička

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Single line text editor:
bs: Jednoredni uređivač teksta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Password editor:
bs: Uređivač lozinke:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Editable combobox
bs: Uredivi padajući spiskovi

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcombobox)
en: First item
bs: Prva stavka

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcombobox)
en: Second item
bs: Druga stavka

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcombobox)
en: Third item
bs: Treća stavka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Spinbox:
bs: Brojčanik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Multi-line text editor:
bs: Višeredni uređivač teksta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, wrapCheckBox)
en: Wrap words
bs: Prelom redova

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, flatCheckBox)
en: Use flat widgets
bs: Pljosnate grafičke kontrole

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, listWidget) i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: First Item
bs: Prva stavka

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, listWidget) i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Second Item
bs: Druga stavka

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, listWidget) i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Third Item
bs: Treća stavka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Title
bs: Naslov

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Description
bs: Opis

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Third Description
bs: Treći opis

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Third Subitem
bs: Treća podstavka

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Third Subitem Description
bs: Opis treće podstavke

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Second Description
bs: Drugi opis

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Second Subitem
bs: Druga podstavka

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Second Subitem Description
bs: Opis druge podstavke

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: First Subitem
bs: Prva podstavka

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: First Subitem Description
bs: Opis prve podstavke

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: First Description
bs: Prvi opis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: New Row
bs: Nova vrsta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: First Row
bs: Prva vrsta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Third Row
bs: Treća vrsta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: First Column
bs: Prva kolona

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Second Column
bs: Druga kolona

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Third Column
bs: Treća kolona

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Top-left
bs: Gore lijevo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Top
bs: Gore

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Top-right
bs: Gore desno

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Left
bs: Lijevo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Center
bs: Sredina

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Right
bs: Desno

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Bottom-left
bs: Dolje lijevo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Bottom
bs: Dolje

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Bottom-right
bs: Dolje desno

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Editors)
en: Editors
bs: Uređivači

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Title:
bs: Naslov:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Toolbox)
en: Toolbox
bs: Alatnica

note: i18n: ectx: attribute (label), widget (QWidget, page)
en: First Page
bs: Prva stranica

note: i18n: ectx: attribute (label), widget (QWidget, page_2)
en: Second Page
bs: Druga stranica

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: First Label
bs: Prva oznaka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Second Label
bs: Druga oznaka

note: i18n: ectx: attribute (label), widget (QWidget, page_3)
en: Third Page
bs: Treća stranica

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, animateProgressBarCheckBox)
en: Animate Progress Bars
bs: Animirani pokazivači napredovanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, invertProgressBarCheckBox)
en: Invert Progress Bars
bs: Invertni pokazivači napredovanja

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Horizontal
bs: Vodoravno

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Vertical
bs: Uspravno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Sliders tick marks position
bs: Pozicije markera klizača

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, tickPositionComboBox)
en: No Tick Marks
bs: Bez markera podioka

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, tickPositionComboBox)
en: Tick Marks Above Slider
bs: Marker podioka iznad Klizača

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, tickPositionComboBox)
en: Tick Marks Below Slider
bs: Markera podioka ispod Klizača

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, tickPositionComboBox)
en: Tick Marks On Both Sides
bs: Marker podioka na obje Strane

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Tab position:
bs: Pozicija &Kartice:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, tabPositionComboBox)
en: North
bs: Sjever

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, tabPositionComboBox)
en: South
bs: Jug

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, tabPositionComboBox)
en: West
bs: Zapad

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, tabPositionComboBox)
en: East
bs: Istok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, documentModeCheckBox)
en: Document mode
bs: Režim dokumenta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cornerWidgetsCheckBox)
en: Show Corner Buttons
bs: Prikaži dugmad uglova

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, tabCloseButtonsCheckBox)
en: Show Tab Close Buttons
bs: Pokaži Tipke za zatvaranje Kartice

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, tabBarVisibilityCheckBox)
en: Hide tabbar
bs: Sakrij traku jezičaka

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Preview
bs: Pregled
