kstyle_config - en to bs translation catalogue (55 entries)

en: Oxygen Settings
bs: Postavke programa Oxygen

en: Focus, mouseover and widget state transition
bs: Fokus, prelazak mišem i prelazi stanja grafičke kontrole

en: Configure widgets' focus and mouseover highlight animation, as well as widget enabled/disabled state transition
bs: Podesite animacije fokusiranja i prelaska mišem preko grafičke kontrole, kao i prelaze grafičke kontrole u stanja uključenog i isključenog.

en: Toolbar highlight
bs: Isticanje trake alatki

en: Configure toolbars' mouseover highlight animation
bs: Podesite animaciju prelaska mišem preko trake alatki.

en: Menu bar highlight
bs: Isticanje trake menija

en: Configure menu bars' mouseover highlight animation
bs: Podesite animaciju prelaska mišem preko trake menija.

en: Menu highlight
bs: Isticanje menija

en: Configure menus' mouseover highlight animation
bs: Podesite animaciju prelaska mišem preko menija.

en: Progress bar animation
bs: Animacija trake napretka

en: Configure progress bars' steps animation
bs: Podesite animaciju koraka u traci napretka.

en: Tab transitions
bs: Prelazi jezičaka

en: Configure fading transition between tabs
bs: Podesite prijelazno pretapanje između jezičaka.

en: Label transitions
bs: Prelazi etiketa

en: Configure fading transition when a label's text is changed
bs: Podesite prijelazno pretapanje kada se promijeni tekst etikete.

en: Text editor transitions
bs: Prelazi u uređivaču teksta

en: Configure fading transition when an editor's text is changed
bs: Podesite prijelazno pretapanje kada se izmjeni tekst u uređivaču.

en: Combo box transitions
bs: Prelazi padajućeg spiska

en: Configure fading transition when a combo box's selected choice is changed
bs: Podesite prijelazno pretapanje kada se promijeni izbor u padajućem spisku.

en: Progress bar busy indicator
bs: Indikator zauzetosti progresne trake

en: Configure progress bars' busy indicator animation
bs: Podesite animaciju pokazatelja zauzetosti u traci napretka.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QFrame, FollowMouseAnimationConfigBox)
en: Frame
bs: Okvir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Animation type:
bs: Tip animacije:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, typeComboBox)
en: Fade
bs: Pretapanje

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, typeComboBox)
en: Follow Mouse
bs: Praćenje miša

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, durationLabel)
en: Fade duration:
bs: Trajanje pretapanja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, followMouseDurationLabel)
en: Follow mouse duration:
bs: Trajanje praćenja miša:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, OxygenStyleConfig)
en: Dialog
bs: Dijalog

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_1)
en: General
bs: Opšte

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _windowDragMode)
en: Drag windows from titlebar only
bs: Samo preko naslovne trake

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _windowDragMode)
en: Drag windows from titlebar, menubar and toolbars
bs: Preko naslovne trake, trake menija i alatki

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _windowDragMode)
en: Drag windows from all empty areas
bs: Preko svih praznih područja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _mnemonicsLabel)
en: Keyboard accelerators visibility:
bs: Vidljivost akceleratora tastature:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Windows' &drag mode:
bs: Režim &prevlačenja prozora:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _toolBarDrawItemSeparator)
en: Draw toolbar item separators
bs: Razdvajači stavki na traci alatki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _splitterProxyEnabled)
en: Enable extended resize handles
bs: Omogući proširene tučke za promjenu širine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _useBackgroundGradient)
en: Draw window background gradient
bs: Crtaj gradijent pozadine prozora

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Animations
bs: Animacije

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Views
bs: Prikazi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _viewDrawTreeBranchLines)
en: Draw tree branch lines
bs: Linije grane stabla

[ctx: triangle size]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _viewTriangularExpanderSize)
en: Tiny
bs: Sićušan

[ctx: triangle size]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _viewTriangularExpanderSize)
en: Small
bs: Mali

[ctx: triangle size]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _viewTriangularExpanderSize)
en: Normal
bs: Normalan

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Scrollbars
bs: Klizačke trake

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Scrollbar wi&dth:
bs: Širina &klizne trake:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Top arrow button type:
bs: Vrsta dugmeta s strelicom na vrh:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Bottom arrow button type:
bs: Vrsta dugmeta s strelicom na dno:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _scrollBarSubLineButtons)
en: No buttons
bs: Bez dugmadi

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _scrollBarSubLineButtons) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _scrollBarAddLineButtons)
en: One button
bs: Jedno dugme

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _scrollBarSubLineButtons) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _scrollBarAddLineButtons)
en: Two buttons
bs: Dva dugmeta

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _scrollBarAddLineButtons)
en: No button
bs: Nema dugmeta

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_5)
en: Menu Highlight
bs: Isticanje menija

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, _menuHighlightDark)
en: Use dar&k color
bs: &Koristi tamnu boju

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, _menuHighlightStrong)
en: &Use selection color (plain)
bs: Koristi boj&u izbora (osnovna)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, _menuHighlightSubtle)
en: Use selec&tion color (subtle)
bs: Koris&ti boju izbora (suptilna)
