kstyle_config - en to el translation catalogue (60 entries)

en: Oxygen Settings
el: Ρυθμίσεις oxygen

en: Focus, mouseover and widget state transition
el: Εστίαση, πέρασμα δρομέα από πάνω και κατάσταση μετάβασης συστατικού

en: Configure widgets' focus and mouseover highlight animation, as well as widget enabled/disabled state transition
el: Διαμόρφωση εφέ τονισμού συστατικών εστίασης και περάσματος δρομέα, καθώς και ενεργοποίησης της μετάβασης συστατικού σε ενεργή/ανενεργή κατάσταση

en: Toolbar highlight
el: Τονισμός γραμμής εργαλείων

en: Configure toolbars' mouseover highlight animation
el: Διαμόρφωση γραμμής εργαλείων για το εφέ τονισμού στο πέρασμα του δρομέα

en: Menu bar highlight
el: Τονισμός γραμμής μενού

en: Configure menu bars' mouseover highlight animation
el: Διαμόρφωση γραμμής μενού για το εφέ τονισμού στο πέρασμα του δρομέα

en: Menu highlight
el: Τονισμός γραμμής μενού

en: Configure menus' mouseover highlight animation
el: Διαμόρφωση μενού για το εφέ τονισμού στο πέρασμα του δρομέα

en: Progress bar animation
el: Εφέ γραμμής προόδου

en: Configure progress bars' steps animation
el: Διαμόρφωση εφέ βημάτων γραμμής προόδου

en: Tab transitions
el: Μεταβάσεις καρτελών

en: Configure fading transition between tabs
el: Διαμόρφωση μετάβασης με σβήσιμο ανάμεσα στις καρτέλες

en: Label transitions
el: Μεταβάσεις ετικετών

en: Configure fading transition when a label's text is changed
el: Διαμόρφωση μετάβασης με σβήσιμο όταν ένα κείμενο ετικέτας αλλάζει

en: Text editor transitions
el: Επεξεργαστής κειμένου μεταβάσεων

en: Configure fading transition when an editor's text is changed
el: Διαμόρφωση μετάβασης με σβήσιμο όταν ένα κείμενο επεξεργαστή έχει αλλάξει

en: Combo box transitions
el: Μεταβάσεις πλαισίου συνδυασμών

en: Configure fading transition when a combo box's selected choice is changed
el: Διαμόρφωση μετάβασης με σβήσιμο όταν η επιλεγμένη τιμή ενός πλαισίου συνδυασμών έχει αλλάξει

en: Progress bar busy indicator
el: Ένδειξη γραμμής προόδου

en: Configure progress bars' busy indicator animation
el: Διαμόρφωση εφέ ένδειξης απασχολημένου για την γραμμή προόδου

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QFrame, FollowMouseAnimationConfigBox)
en: Frame
el: Πλαίσιο

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Animation type:
el: Τύπος κίνησης:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, typeComboBox)
en: Fade
el: Ομαλή εμφάνιση

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, typeComboBox)
en: Follow Mouse
el: Παρακολούθηση ποντικιού

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, durationLabel)
en: Fade duration:
el: Διάρκεια ομαλής εμφάνιση:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, followMouseDurationLabel)
en: Follow mouse duration:
el: Παρακολούθηση διάρκειας ποντικιού:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, OxygenStyleConfig)
en: Dialog
el: Διάλογος

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_1)
en: General
el: Γενικά

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _windowDragMode)
en: Drag windows from titlebar only
el: Έλξη παραθύρων μόνο από την μπάρα του τίτλου

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _windowDragMode)
en: Drag windows from titlebar, menubar and toolbars
el: Έλξη παραθύρων από την μπάρα του τίτλου, από την μπάρα μενού και από την γραμμή εργαλείων

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _windowDragMode)
en: Drag windows from all empty areas
el: Έλξη παραθύρων από όλες τις κενές επιφάνειες

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _mnemonicsLabel)
en: Keyboard accelerators visibility:
el: Ορατότητα επιταχυντών πληκτρολογίου:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _mnemonicsMode)
en: Always hide
el: Να γίνεται πάντα απόκρυψη

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _mnemonicsMode)
en: Show when Alt key is pressed
el: Να γίνεται εμφάνιση όταν πιέζεται το πλήκτρο Alt

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _mnemonicsMode)
en: Always show
el: Να γίνεται πάντα εμφάνιση

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Windows' &drag mode:
el: Λειτουργία έλ&ξης παραθύρων:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _toolBarDrawItemSeparator)
en: Draw toolbar item separators
el: Διαχωριστές αντικειμένων εργαλειοθήκης σχεδίασης

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _splitterProxyEnabled)
en: Enable extended resize handles
el: Ενεργοποίηση εκτεταμένων χειριστηρίων αλλαγής μεγέθους

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _useBackgroundGradient)
en: Draw window background gradient
el: Σχεδίαση διαβάθμισης φόντου παραθύρου

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Animations
el: Εφέ κίνησης

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Views
el: Προβολές

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _viewDrawTreeBranchLines)
en: Draw tree branch lines
el: Σχεδίαση γραμμών κλάδων

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Tree expander size:
el: Μέγεθος γραφικού &επέκτασης δέντρου:

[ctx: triangle size]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _viewTriangularExpanderSize)
en: Tiny
el: Μικροσκοπικό

[ctx: triangle size]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _viewTriangularExpanderSize)
en: Small
el: Μικρό

[ctx: triangle size]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _viewTriangularExpanderSize)
en: Normal
el: Κανονικό

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _viewDrawFocusIndicator)
en: Draw focus indicator in lists
el: Σχεδίαση ένδειξης εστίασης στις λίστες

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Scrollbars
el: Γραμμές κύλισης

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Scrollbar wi&dth:
el: Πλάτος &γραμμής κύλισης:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Top arrow button type:
el: Τύπος για το κουμπί άνω βέλους:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Bottom arrow button type:
el: Τύπος για το κουμπί κάτω βέλους:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _scrollBarSubLineButtons)
en: No buttons
el: Χωρίς κουμπιά

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _scrollBarSubLineButtons) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _scrollBarAddLineButtons)
en: One button
el: Ένα κουμπί

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _scrollBarSubLineButtons) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _scrollBarAddLineButtons)
en: Two buttons
el: Δύο κουμπιά

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _scrollBarAddLineButtons)
en: No button
el: Κανένα κουμπί

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_5)
en: Menu Highlight
el: Τονισμός γραμμής μενού

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, _menuHighlightDark)
en: Use dar&k color
el: Χρήση &σκοτεινού χρώματος

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, _menuHighlightStrong)
en: &Use selection color (plain)
el: Χρήση χρώματος επι&λογής (απλό)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, _menuHighlightSubtle)
en: Use selec&tion color (subtle)
el: Χρήση χρώματος ε&πιλογής (ήπιο)
