kstyle_config - en to eo translation catalogue (60 entries)

en: Oxygen Settings
eo: Oksigen-Agordoj

en: Focus, mouseover and widget state transition
eo: Fokusa, musuma kaj fenestraĵa statotransiro

en: Configure widgets' focus and mouseover highlight animation, as well as widget enabled/disabled state transition
eo: Agordi la fokuson de fenestraĵoj kaj la musuman emfaz-animacion, same kiel fenestraĵan ŝalt/malŝaltan stattransiron

en: Toolbar highlight
eo: Ilobreta elstarigo

en: Configure toolbars' mouseover highlight animation
eo: Agordi la musuman emfaz-animacion de ilobretoj

en: Menu bar highlight
eo: Menubreta elstarigo

en: Configure menu bars' mouseover highlight animation
eo: Agordi la musuman emfaz-animacion de menubretoj

en: Menu highlight
eo: Menua elstarigo

en: Configure menus' mouseover highlight animation
eo: Agordi la musuman emfaz-animacion de menuoj

en: Progress bar animation
eo: Plenumskala animacio

en: Configure progress bars' steps animation
eo: Agordi la paŝ-animacion de plenumskaloj

en: Tab transitions
eo: Langet-transiroj

en: Configure fading transition between tabs
eo: Agordi paliĝan transiron inter langetoj

en: Label transitions
eo: Etikedaj transiroj

en: Configure fading transition when a label's text is changed
eo: Agordi paliĝan transiron kiam la teksto de etikedo estas ŝanĝita

en: Text editor transitions
eo: Transiroj de tekstoredaktilo

en: Configure fading transition when an editor's text is changed
eo: Agordi paliĝan transiron kiam la teksto de redaktisto estas ŝanĝita

en: Combo box transitions
eo: Kombokest-transiroj

en: Configure fading transition when a combo box's selected choice is changed
eo: Agordi paliĝan transiron kiam la kombokest-elekto estas ŝanĝita

en: Progress bar busy indicator
eo: Indikilo pri plenumskala okupateco

en: Configure progress bars' busy indicator animation
eo: Agordi la okupatec-indikilan animacion de plenumskaloj

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QFrame, FollowMouseAnimationConfigBox)
en: Frame
eo: Kadro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Animation type:
eo: Animacia tipo:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, typeComboBox)
en: Fade
eo: Paliĝo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, typeComboBox)
en: Follow Mouse
eo: Sekvi Muson

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, durationLabel)
en: Fade duration:
eo: Daŭro de paliĝo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, followMouseDurationLabel)
en: Follow mouse duration:
eo: Sekvi musan daŭron:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, OxygenStyleConfig)
en: Dialog
eo: Dialogo

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_1)
en: General
eo: Ĝenerala

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _windowDragMode)
en: Drag windows from titlebar only
eo: Treni fenestrojn nur el titolbreto

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _windowDragMode)
en: Drag windows from titlebar, menubar and toolbars
eo: Treni fenestrojn el titolbreto, menubreto kaj ilobreto

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _windowDragMode)
en: Drag windows from all empty areas
eo: Treni fenestrojn el ĉiuj malplenaj areoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _mnemonicsLabel)
en: Keyboard accelerators visibility:
eo: Videbleco de klavaraj akceliloj:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _mnemonicsMode)
en: Always hide
eo: Ĉiam kaŝi

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _mnemonicsMode)
en: Show when Alt key is pressed
eo: Montri kiam Alt-klavo estas premata

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _mnemonicsMode)
en: Always show
eo: Ĉiam montri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Windows' &drag mode:
eo: Tren-reĝimo &de fenestroj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _toolBarDrawItemSeparator)
en: Draw toolbar item separators
eo: Desegni apartigilojn por ilbret-elementoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _splitterProxyEnabled)
en: Enable extended resize handles
eo: Ebligi plilongigitajn aligrandigtenilojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _useBackgroundGradient)
en: Draw window background gradient
eo: Desegni fenestra fona gradiento

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Animations
eo: Animaciaĵoj

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Views
eo: Perspektivoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _viewDrawTreeBranchLines)
en: Draw tree branch lines
eo: Desegni arbobranĉliniojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Tree expander size:
eo: &Arba ekspansiogrando:

[ctx: triangle size]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _viewTriangularExpanderSize)
en: Tiny
eo: Eta

[ctx: triangle size]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _viewTriangularExpanderSize)
en: Small
eo: Malgranda

[ctx: triangle size]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _viewTriangularExpanderSize)
en: Normal
eo: Normala

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _viewDrawFocusIndicator)
en: Draw focus indicator in lists
eo: Desegni fokusindikilon en listoj

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Scrollbars
eo: Rulumskaloj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Scrollbar wi&dth:
eo: Rulumskala &larĝeco:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Top arrow button type:
eo: Tipo de supra sagobutono:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Bottom arrow button type:
eo: Tipo de butono de malsupra sago:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _scrollBarSubLineButtons)
en: No buttons
eo: Neniuj butonoj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _scrollBarSubLineButtons) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _scrollBarAddLineButtons)
en: One button
eo: Unu butono

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _scrollBarSubLineButtons) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _scrollBarAddLineButtons)
en: Two buttons
eo: Du butonoj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _scrollBarAddLineButtons)
en: No button
eo: Neniu butono

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_5)
en: Menu Highlight
eo: Menuo Highlight

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, _menuHighlightDark)
en: Use dar&k color
eo: Uzi malhelan &koloron

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, _menuHighlightStrong)
en: &Use selection color (plain)
eo: &Uzi elektokoloron (plate)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, _menuHighlightSubtle)
en: Use selec&tion color (subtle)
eo: Uzu elek&tokoloron (subtile)
