kstyle_config - en to eo translation catalogue (155 entries)

en: Oxygen Demo
eo: Oksigen-Demo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcombobox) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, toolButton) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, toolButton_2) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButto
en: Normal
eo: Normala

en: New
eo: Nova

en: Open
eo: Malfermi

en: Save
eo: Konservi

en: Toggle authentication
eo: Ŝalti aŭtentikigon

en: Enabled
eo: Ebligita

en: Right to left layout
eo: Dekstre al maldekstre aranĝo

en: Style
eo: Stilo

en: Input Widgets
eo: Enigo Widgets

en: Shows the appearance of text input widgets
eo: Montras la aspekton de tekstaj enigo-fenestraĵoj

en: Tab Widgets
eo: Tab Fenestraĵoj

en: Shows the appearance of tab widgets
eo: Montras la aspekton de langetaj fenestraĵoj

en: Buttons
eo: Butonoj

en: Shows the appearance of buttons
eo: Montras la aspekton de butonoj

en: Lists
eo: Listoj

en: Shows the appearance of lists, trees and tables
eo: Montras la aspekton de listoj, arboj kaj tabeloj

en: Frames
eo: Kadroj

en: Shows the appearance of various framed widgets
eo: Montras la aspekton de diversaj kadritaj fenestraĵoj

en: MDI Windows
eo: MDI Vindozo

en: Shows the appearance of MDI windows
eo: Montras la aspekton de MDI-fenestroj

en: Sliders
eo: Ŝoviloj

en: Shows the appearance of sliders, progress bars and scrollbars
eo: Montras la aspekton de glitiloj, progresbretoj kaj rulumbretoj

en: Emulates user interaction with widgets for benchmarking
eo: Emulas uzantinteragon kun fenestraĵoj por benchmarking

en: Example text
eo: Ekzempla teksto

en: password
eo: Pasvorto

en: Layout
eo: Aranĝo

en: Tile
eo: Kahelo

en: Cascade
eo: Kaskade

en: Tabs
eo: Langetoj

en: Tools
eo: Iloj

en: Select Next Window
eo: Elekti Sekvan Fenestron

en: Select Previous Window
eo: Elekti Antaŭan Fenestron

en: This is a sample text
eo: Ĉi tio estas specimena teksto

en: Select the application widget style
eo: Elekti la aplikaĵan fenestraĵstilon

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Modules
eo: Moduloj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select below the modules for which you want to run the simulation:
eo: Elektu sub la moduloj por kiuj vi volas ruli la simuladon:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Options
eo: Opcioj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, grabMouseCheckBox)
en: Grab mouse
eo: Preni muson

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, runButton)
en: Run Simulation
eo: Ruli Simuladon

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Checkboxes
eo: Elektokestoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox)
en: Off
eo: Neniam

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_2)
en: Partial
eo: Parta

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Radiobuttons
eo: Radiobutonoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton)
en: F&irst Choice
eo: Unua &Elekto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_2)
en: Seco&nd Choice
eo: &Dua Elekto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_3)
en: &Third Choice
eo: &Tria Elekto

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Pushbuttons
eo: Puŝbutonoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Text only:
eo: Nur teksto:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, kcombobox)
en: This is a normal, text only combo box
eo: Ĉi tio estas normala, nur teksta kombokesto

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcombobox)
en: Small
eo: Malgranda

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcombobox)
en: Large
eo: Granda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Text and icon:
eo: Teksto kaj ikono:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, flatButtonCheckBox)
en: Use flat buttons
eo: Uzi platajn butonojn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, kcombobox_2)
en: This is a normal, text and icon combo box
eo: Ĉi tio estas normala, teksta kaj ikona kombokesto

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, toolButton)
en: This is a normal, text only tool button
eo: Ĉi tio estas normala, nur teksta ila butono

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, toolButton_2)
en: This is a normal, text and icon tool button
eo: Ĉi tio estas normala, teksta kaj ikona ilbutono

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pushButton)
en: This is a normal, text only button
eo: Ĉi tio estas normala, nur teksta butono

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pushButton_2)
en: This is a normal, text only button with menu
eo: Ĉi tio estas normala, nur teksta butono kun menuo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pushButton_3)
en: This is a normal, text and icon button
eo: Ĉi tio estas normala, teksta kaj ikona butono

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pushButton_4)
en: This is a normal, text and icon button with menu
eo: Ĉi tio estas normala, teksta kaj ikona butono kun menuo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Toolbuttons
eo: Ilbutonoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, toolButton_6) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, toolButton_7) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, toolButton_8)
en: Flat
eo: Plata

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, toolButton_9)
en: Up Arrow
eo: Supren Sago

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, toolButton_10)
en: Down Arrow
eo: Malsupren Sago

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, toolButton_11)
en: Left Arrow
eo: Maldekstra Sago

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, toolButton_12)
en: Right Arrow
eo: Dekstra Sago

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Te&xt position:
eo: Te&ksta pozicio:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, textPosition) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, textPositionComboBox)
en: Icons Only
eo: Nur piktogramoj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, textPosition) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, textPositionComboBox)
en: Text Only
eo: Nur teksto

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, textPosition) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, textPositionComboBox)
en: Text Alongside Icons
eo: Teksto apud piktogramoj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, textPosition)
en: Text Under Icons
eo: Teksto sub piktogramoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Icon si&ze:
eo: Piktograma grande&co:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, iconSize)
en: Small (16x16)
eo: Malgranda (16x16)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, iconSize)
en: Medium (22x22)
eo: Meza (22x22)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, iconSize)
en: Large (32x32)
eo: Granda (32x32)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, iconSize)
en: Huge (48x48)
eo: Grandega (48x48)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Layout direction:
eo: &Enpaĝiga direkto:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, directionComboBox)
en: Left to Right
eo: Liva al Dekstra

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, directionComboBox)
en: Right to Left
eo: Dekstra al Liva

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, directionComboBox)
en: Top to Bottom
eo: Supre al Malsupre

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, directionComboBox)
en: Bottom to Top
eo: Malsupre al Supre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Frame
eo: Framo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, raisedFrameRadioButton)
en: &Raised
eo: &Levita

[ctx: Flat frame. No frame is actually drawn.]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, plainFrameRadioButton)
en: &Flat
eo: &Ebena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, sunkenFrameRadioButton)
en: S&unken
eo: Prof&undigita

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: GroupBox
eo: GrupSkatolo

[ctx: Flat group box. No frame is actually drawn]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, flatGroupBoxCheckBox)
en: Flat
eo: Plata

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Tab Widget
eo: Langeta Fenestraĵo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Single line text editor:
eo: Unulinia tekstredaktilo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Password editor:
eo: Pasvortredaktilo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Editable combobox
eo: Redaktebla kombokesto

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcombobox)
en: First item
eo: Unua ero

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcombobox)
en: Second item
eo: Dua ero

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcombobox)
en: Third item
eo: Tria ero

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Spinbox:
eo: Spinkesto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Multi-line text editor:
eo: Plurlinia tekstredaktilo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, wrapCheckBox)
en: Wrap words
eo: Envolvi vortojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, flatCheckBox)
en: Use flat widgets
eo: Uzi platajn fenestraĵojn

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, listWidget) i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: First Item
eo: Unua Ero

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, listWidget) i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Second Item
eo: Dua Ero

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, listWidget) i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Third Item
eo: Tria Ero

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Title
eo: Titolo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Description
eo: Priskribo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Third Description
eo: Tria Priskribo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Third Subitem
eo: Tria Subelemento

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Third Subitem Description
eo: Tria Subelementa Priskribo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Second Description
eo: Dua Priskribo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Second Subitem
eo: Dua Subelemento

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Second Subitem Description
eo: Dua Subelementa Priskribo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: First Subitem
eo: Unua Subelemento

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: First Subitem Description
eo: Unua Subelementa Priskribo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: First Description
eo: Unua Priskribo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: New Row
eo: Nova vico

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: First Row
eo: Unua Vico

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Third Row
eo: Tria Vico

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: First Column
eo: Unua Kolumno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Second Column
eo: Dua Kolumno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Third Column
eo: Tria Kolumno

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Top-left
eo: Supre maldekstre

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Top
eo: Supro

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Top-right
eo: Supre dekstre

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Left
eo: Maldekstre

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Center
eo: Centro

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Right
eo: Dekstra

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Bottom-left
eo: Malsupre maldekstre

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Bottom
eo: Malsupre

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Bottom-right
eo: Malsupre dekstre

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Editors)
en: Editors
eo: Redaktoroj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Title:
eo: Titolo:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Toolbox)
en: Toolbox
eo: Ilujo

note: i18n: ectx: attribute (label), widget (QWidget, page)
en: First Page
eo: Unua paĝo

note: i18n: ectx: attribute (label), widget (QWidget, page_2)
en: Second Page
eo: Dua Paĝo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: First Label
eo: Unua Etikedo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Second Label
eo: Dua Etikedo

note: i18n: ectx: attribute (label), widget (QWidget, page_3)
en: Third Page
eo: Tria Paĝo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, animateProgressBarCheckBox)
en: Animate Progress Bars
eo: Anigi Progreso-Bretojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, invertProgressBarCheckBox)
en: Invert Progress Bars
eo: Inverti Progreso-Bretojn

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Horizontal
eo: Horizontala

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Vertical
eo: Vertikala

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Sliders tick marks position
eo: Sliders tick markoj pozicio

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, tickPositionComboBox)
en: No Tick Marks
eo: Neniuj Tikmarkoj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, tickPositionComboBox)
en: Tick Marks Above Slider
eo: Tick Markoj Super Slider

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, tickPositionComboBox)
en: Tick Marks Below Slider
eo: Tik Markoj Sub Glitilo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, tickPositionComboBox)
en: Tick Marks On Both Sides
eo: Tick Marks Ambaŭ Flankoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Tab position:
eo: Lange&ta pozicio:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, tabPositionComboBox)
en: North
eo: Nordo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, tabPositionComboBox)
en: South
eo: Sudo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, tabPositionComboBox)
en: West
eo: Okcidenta

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, tabPositionComboBox)
en: East
eo: Oriento

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, documentModeCheckBox)
en: Document mode
eo: Dokumenta reĝimo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cornerWidgetsCheckBox)
en: Show Corner Buttons
eo: Montri Angulajn Butonojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, tabCloseButtonsCheckBox)
en: Show Tab Close Buttons
eo: Montri Langetajn Fermbutonojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, tabBarVisibilityCheckBox)
en: Hide tabbar
eo: Kaŝi langaron

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Preview
eo: Antaŭrigardo
