kwin_clients - en to fi translation catalogue (62 entries)

en: Button mouseover transition
fi: Hiiren leijunnan siirtymä

en: Configure window buttons' mouseover highlight animation
fi: Aseta ikkunapainikkeiden hiirileijunnan korostusanimaatio

en: Window active state change transitions
fi: Ikkunan aktiivisen tilan muutoksen siirtymät

en: Configure fading between window shadow and glow when window's active state is changed
fi: Aseta häivytys ikkunan varjostuksen ja hehkutuksen välillä ikkunan aktiivisen tilan muuttuessa

en: New Exception - Oxygen Settings
fi: Uusi poikkeus – Oxygenin asetukset

en: Edit Exception - Oxygen Settings
fi: Muokkaa poikkeusta – Oxygenin asetukset

en: Question - Oxygen Settings
fi: Kysymys – Oxygenin asetukset

en: Remove selected exception?
fi: Poistetaanko valittu poikkeus?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove
fi: Poista

en: Warning - Oxygen Settings
fi: Varoitus – Oxygenin asetukset

en: Regular Expression syntax is incorrect
fi: Säännöllisen lausekkeen syntaksi on virheellinen

en: Exception Type
fi: Poikkeustyyppi

en: Regular Expression
fi: Säännöllinen lauseke

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, exceptionType)
en: Window Title
fi: Ikkunan otsikko

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, exceptionType)
en: Window Class Name
fi: Ikkunaluokan nimi

en: Enable/disable this exception
fi: Ota poikkeus käyttöön tai poista se käytöstä

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: General
fi: Yleistä

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, buttonSize)
en: Small
fi: Pieni

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, buttonSize)
en: Normal
fi: Tavallinen

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, buttonSize)
en: Large
fi: Suuri

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, buttonSize)
en: Very Large
fi: Hyvin suuri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Tit&le alignment:
fi: &Otsikon sijainti:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, titleAlignment)
en: Left
fi: Vasemmalla

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, titleAlignment)
en: Center
fi: Keskitetty

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, titleAlignment)
en: Center (Full Width)
fi: Keskitetty (täysi leveys)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, titleAlignment)
en: Right
fi: Oikealla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: B&utton size:
fi: Pa&inikkeen koko:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, drawSizeGrip)
en: Add handle to resize windows with no border
fi: Lisää kahva reunattomien ikkunoiden koon muuttamiseksi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, drawBorderOnMaximizedWindows)
en: Allow resizing maximized windows from window edges
fi: Muuta myös suurennettujen ikkunoiden kokoa ikkunan reunoilta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useWindowColors)
en: Use the same colors for title bar and window content
fi: Käytä samoja värejä otsikkopalkissa ja ikkunan sisällössä

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Animations
fi: Animoinnit

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Shadows
fi: Varjot

note: i18n: ectx: property (title), widget (Oxygen::ShadowConfigWidget, activeShadowConfiguration)
en: Active Window Glow
fi: Aktiivisen ikkunan hehku

note: i18n: ectx: property (title), widget (Oxygen::ShadowConfigWidget, inactiveShadowConfiguration)
en: Window Drop-Down Shadow
fi: Ikkunan pudotusvarjo

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Window-Specific Overrides
fi: Ikkunakohtaiset asetukset

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, OxygenExceptionDialog) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, OxygenDetectWidget)
en: Dialog
fi: Ikkuna

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Information about Selected Window
fi: Valitun ikkunan tiedot

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Class:
fi: Luokka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Title:
fi: Otsikko:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Window Property Selection
fi: Ikkunan ominaisuuden valinta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, windowClassCheckBox)
en: Use window class (whole application)
fi: Käytä ikkunaluokkaa (koko sovellus)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, windowTitleCheckBox)
en: Use window title
fi: Käytä ikkunan otsikkoa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Window Identification
fi: Ikkunan tunnistus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Matching window property:
fi: &Täsmättävä ikkunan ominaisuus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Regular expression &to match:
fi: Täsmättävä säännöllinen lauseke:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, detectDialogButton)
en: Detect Window Properties
fi: Tunnista ikkunan ominaisuudet

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Decoration Options
fi: Kehyksen asetukset

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, borderSizeCheckBox)
en: Border size:
fi: Reunuksen koko:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, hideTitleBar)
en: Hide window title bar
fi: Piilota ikkunan otsikkopalkki

[ctx: @item:inlistbox Border size:]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, borderSizeComboBox)
en: No Border
fi: Ei reunusta

[ctx: @item:inlistbox Border size:]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, borderSizeComboBox)
en: No Side Borders
fi: Ei sivureunusta

[ctx: @item:inlistbox Border size:]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, borderSizeComboBox)
en: Tiny
fi: Pikkuruinen

[ctx: @item:inlistbox Border size:]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, borderSizeComboBox)
en: Normal
fi: Tavallinen

[ctx: @item:inlistbox Border size:]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, borderSizeComboBox)
en: Large
fi: Suuri

[ctx: @item:inlistbox Border size:]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, borderSizeComboBox)
en: Very Large
fi: Hyvin suuri

[ctx: @item:inlistbox Border size:]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, borderSizeComboBox)
en: Huge
fi: Valtava

[ctx: @item:inlistbox Border size:]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, borderSizeComboBox)
en: Very Huge
fi: Aivan valtava

[ctx: @item:inlistbox Border size:]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, borderSizeComboBox)
en: Oversized
fi: Ylisuuri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moveUpButton)
en: Move Up
fi: Siirrä ylemmäs

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moveDownButton)
en: Move Down
fi: Siirrä alemmas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add
fi: Lisää

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editButton)
en: Edit
fi: Muokkaa
