kstyle_config - en to fi translation catalogue (60 entries)

en: Oxygen Settings
fi: Oxygenin asetukset

en: Focus, mouseover and widget state transition
fi: Kohdistus, hiiri yllä -toiminto ja elementin tilan muutos

en: Configure widgets' focus and mouseover highlight animation, as well as widget enabled/disabled state transition
fi: Määrittää elementtien kohdistuksen, hiiri yllä -korostusanimoinnin sekä elementin käytössä/ei käytössä -tilan muutoksen

en: Toolbar highlight
fi: Työkalurivin korostus

en: Configure toolbars' mouseover highlight animation
fi: Määrittää työkalurivien hiiri yllä -korostusanimoinnin

en: Menu bar highlight
fi: Valikkorivin korostus

en: Configure menu bars' mouseover highlight animation
fi: Määrittää valikkorivien hiiri yllä -korostusanimoinnin

en: Menu highlight
fi: Valikon korostus

en: Configure menus' mouseover highlight animation
fi: Määrittää valikoiden hiiri yllä -korostusanimoinnin

en: Progress bar animation
fi: Edistymispalkin animointi

en: Configure progress bars' steps animation
fi: Määrittää edistymispalkin askelanimoinnin

en: Tab transitions
fi: Välilehtien vaihto

en: Configure fading transition between tabs
fi: Määritä välilehtien häivytyssiirtymä

en: Label transitions
fi: Nimiön siirtymät

en: Configure fading transition when a label's text is changed
fi: Määrittää nimiön tekstin muuttuessa käytettävän häivytyssiirtymän

en: Text editor transitions
fi: Tekstimuokkaimen siirtymät

en: Configure fading transition when an editor's text is changed
fi: Määrittää muokkaimen tekstin muuttuessa käytettävän häivytyssiirtymän

en: Combo box transitions
fi: Yhdistelmäkentän siirtymät

en: Configure fading transition when a combo box's selected choice is changed
fi: Määrittää yhdistelmäkentän valinnan muuttuessa käytettävän häivytyssiirtymän

en: Progress bar busy indicator
fi: Edistymispalkin kiireellisyysanimointi

en: Configure progress bars' busy indicator animation
fi: Määrittää edistymispalkkien kiireilmaisimen animoinnin

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QFrame, FollowMouseAnimationConfigBox)
en: Frame
fi: Kehys

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Animation type:
fi: Animointitapa:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, typeComboBox)
en: Fade
fi: Häivytys

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, typeComboBox)
en: Follow Mouse
fi: Seuraa hiirtä

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, durationLabel)
en: Fade duration:
fi: Häivytyksen kesto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, followMouseDurationLabel)
en: Follow mouse duration:
fi: Hiiren seurannan kesto:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, OxygenStyleConfig)
en: Dialog
fi: Kyselyikkuna

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_1)
en: General
fi: Yleistä

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _windowDragMode)
en: Drag windows from titlebar only
fi: Vedä ikkunoita vain otsikkopalkista

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _windowDragMode)
en: Drag windows from titlebar, menubar and toolbars
fi: Vedä ikkunoita otsikkopalkista, valikkoriviltä sekä työkaluriveiltä

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _windowDragMode)
en: Drag windows from all empty areas
fi: Vedä ikkunoita kaikilta tyhjiltä alueilta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _mnemonicsLabel)
en: Keyboard accelerators visibility:
fi: Valintanäppäimien näkyvyys:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _mnemonicsMode)
en: Always hide
fi: Piilota aina

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _mnemonicsMode)
en: Show when Alt key is pressed
fi: Näytä Alt-näppäintä painettaessa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _mnemonicsMode)
en: Always show
fi: Näytä aina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Windows' &drag mode:
fi: Ikkunoiden &vetämistila:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _toolBarDrawItemSeparator)
en: Draw toolbar item separators
fi: Piirrä työkalurivin kohteiden erottimet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _splitterProxyEnabled)
en: Enable extended resize handles
fi: Käytä laajennettuja koonmuutoskahvoja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _useBackgroundGradient)
en: Draw window background gradient
fi: Piirrä ikkunan taustan väriliuku

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Animations
fi: Animoinnit

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Views
fi: Näkymät

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _viewDrawTreeBranchLines)
en: Draw tree branch lines
fi: Piirrä puun haarautumaviivat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Tree expander size:
fi: Laa&jennuspainikkeen koko:

[ctx: triangle size]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _viewTriangularExpanderSize)
en: Tiny
fi: Pikkuruinen

[ctx: triangle size]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _viewTriangularExpanderSize)
en: Small
fi: Pieni

[ctx: triangle size]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _viewTriangularExpanderSize)
en: Normal
fi: Tavallinen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _viewDrawFocusIndicator)
en: Draw focus indicator in lists
fi: Piirrä kohdistuksen ilmaisin luetteloissa

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Scrollbars
fi: Vierityspalkit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Scrollbar wi&dth:
fi: Vierityspalkin &leveys:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Top arrow button type:
fi: Yläpään nuolipainikkeet:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Bottom arrow button type:
fi: Alapään nuolipainikkeet:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _scrollBarSubLineButtons)
en: No buttons
fi: Ei painikkeita

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _scrollBarSubLineButtons) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _scrollBarAddLineButtons)
en: One button
fi: Yksi painike

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _scrollBarSubLineButtons) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _scrollBarAddLineButtons)
en: Two buttons
fi: Kaksi painiketta

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _scrollBarAddLineButtons)
en: No button
fi: Ei painikkeita

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_5)
en: Menu Highlight
fi: Valikon korostus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, _menuHighlightDark)
en: Use dar&k color
fi: Käytä &tummaa väriä

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, _menuHighlightStrong)
en: &Use selection color (plain)
fi: Käytä &valintaväriä (yksinkertainen)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, _menuHighlightSubtle)
en: Use selec&tion color (subtle)
fi: Käytä valintaväriä (&hienovarainen)
