kstyle_config - en to gl translation catalogue (59 entries)

en: Oxygen Settings
gl: Configuración de Oxygen

en: Focus, mouseover and widget state transition
gl: Transición co foco, rato e estado do trebello

en: Configure widgets' focus and mouseover highlight animation, as well as widget enabled/disabled state transition
gl: Configura a animación do realce co foco e rato, e a transición do estado activado/desactivado do trebello

en: Toolbar highlight
gl: Realce da barra de ferramentas

en: Configure toolbars' mouseover highlight animation
gl: Configura a animación do realce das barras de ferramentas ao pasar o rato por riba

en: Menu bar highlight
gl: Realce da barra de menú

en: Configure menu bars' mouseover highlight animation
gl: Configura a animación do realce das barras de menú ao pasar o rato por riba

en: Menu highlight
gl: Realce do menú

en: Configure menus' mouseover highlight animation
gl: Configura a animación do realce das barras de menú ao pasar o rato por riba

en: Progress bar animation
gl: Animación da barra de progreso

en: Configure progress bars' steps animation
gl: Configura a animación dos pasos da barra de progreso

en: Tab transitions
gl: Transicións entre separadores

en: Configure fading transition between tabs
gl: Configura o esvaemento da transición entre separadores

en: Label transitions
gl: Transicións entre etiquetas

en: Configure fading transition when a label's text is changed
gl: Configura o esvaemento da transición cando se cambia o texto dunha etiqueta

en: Text editor transitions
gl: Transicións do editor de texto

en: Configure fading transition when an editor's text is changed
gl: Configura o esvaemento da transición cando se cambia o texto dun editor

en: Combo box transitions
gl: Transicións en listas despregábeis

en: Configure fading transition when a combo box's selected choice is changed
gl: Configura o esvaemento ao cambiar a escolla dunha lista despregábel

en: Progress bar busy indicator
gl: Indicador de progreso da barra de progreso

en: Configure progress bars' busy indicator animation
gl: Configura a animación do indicador de ocupado das barras de progreso

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QFrame, FollowMouseAnimationConfigBox)
en: Frame
gl: Marco

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Animation type:
gl: Tipo de animación:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, typeComboBox)
en: Fade
gl: Esvaer

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, typeComboBox)
en: Follow Mouse
gl: Seguir o rato

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, durationLabel)
en: Fade duration:
gl: Duración do esvaemento:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, followMouseDurationLabel)
en: Follow mouse duration:
gl: Duración do seguimento do rato:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, OxygenStyleConfig)
en: Dialog
gl: Diálogo

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_1)
en: General
gl: Xeral

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _windowDragMode)
en: Drag windows from titlebar only
gl: Arrastrar as xanelas só pola barra do título

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _windowDragMode)
en: Drag windows from titlebar, menubar and toolbars
gl: Arrastrar as xanelas pola barra do título, a barra de menú e as barras de ferramentas

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _windowDragMode)
en: Drag windows from all empty areas
gl: Arrastrar as xanelas por calquera área baleira

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _mnemonicsLabel)
en: Keyboard accelerators visibility:
gl: Visibilidade do aceleradores do teclado:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _mnemonicsMode)
en: Always hide
gl: Agochar sempre

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _mnemonicsMode)
en: Show when Alt key is pressed
gl: Amosar ao premer a tecla Alt

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _mnemonicsMode)
en: Always show
gl: Amosar sempre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Windows' &drag mode:
gl: Método de &arrastre das xanelas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _toolBarDrawItemSeparator)
en: Draw toolbar item separators
gl: Debuxar os separadores dos elementos das barras de ferramentas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _splitterProxyEnabled)
en: Enable extended resize handles
gl: Activar as asas grandes de cambiar o tamaño.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _useBackgroundGradient)
en: Draw window background gradient
gl: Debuxar o fondo da xanela cunha gradación.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Animations
gl: Animacións

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Views
gl: Vistas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _viewDrawTreeBranchLines)
en: Draw tree branch lines
gl: Debuxar as liñas das pólas da árbore.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Tree expander size:
gl: &Tamaño do expansor da árbore:

[ctx: triangle size]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _viewTriangularExpanderSize)
en: Tiny
gl: Pequerrecho

[ctx: triangle size]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _viewTriangularExpanderSize)
en: Small
gl: Pequeno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _viewDrawFocusIndicator)
en: Draw focus indicator in lists
gl: Debuxar o indicador do foco nas listas.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Scrollbars
gl: Barras de desprazamento

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Scrollbar wi&dth:
gl: Anchura das barras de &desprazamento:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Top arrow button type:
gl: Tipo de botón da frecha superior:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Bottom arrow button type:
gl: Tipo de botón da frecha inferior:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _scrollBarSubLineButtons)
en: No buttons
gl: Sen botóns

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _scrollBarSubLineButtons) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _scrollBarAddLineButtons)
en: One button
gl: Un botón

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _scrollBarSubLineButtons) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _scrollBarAddLineButtons)
en: Two buttons
gl: Dous botóns

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _scrollBarAddLineButtons)
en: No button
gl: Sen botón

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_5)
en: Menu Highlight
gl: Realce do menú

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, _menuHighlightDark)
en: Use dar&k color
gl: Usar unha cor &escura

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, _menuHighlightStrong)
en: &Use selection color (plain)
gl: Usar a cor da escolla (&simple)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, _menuHighlightSubtle)
en: Use selec&tion color (subtle)
gl: Usar a cor da escolla (s&uave)
