kstyle_config - en to gl translation catalogue (154 entries)

en: Oxygen Demo
gl: Demostración de Oxygen

en: New
gl: Novo

en: Open
gl: Abrir

en: Save
gl: Gardar

en: Toggle authentication
gl: Conmutar a autenticación

en: Enabled
gl: Activado

en: Right to left layout
gl: Disposición da dereita á esquerda

en: Style
gl: Estilo

en: Input Widgets
gl: Trebellos de entrada

en: Shows the appearance of text input widgets
gl: Amosa a aparencia dos trebellos de entrada de texto

en: Tab Widgets
gl: Trebellos de separadores

en: Shows the appearance of tab widgets
gl: Amosa a aparencia dos trebellos de separadores

en: Buttons
gl: Botóns

en: Shows the appearance of buttons
gl: Amosa a aparencia os botóns

en: Lists
gl: Listas

en: Shows the appearance of lists, trees and tables
gl: Amosa as aparencias das listas, árbores e táboas

en: Frames
gl: Marcos

en: Shows the appearance of various framed widgets
gl: Amosa a aparencia de varios trebellos que teñen marco

en: MDI Windows
gl: Xanelas MDI

en: Shows the appearance of MDI windows
gl: Amosa a aparencia das xanelas MDI

en: Sliders
gl: Controis esvaradíos

en: Shows the appearance of sliders, progress bars and scrollbars
gl: Amosa a aparencia dos controis esvaradíos, das barras de progreso e das barras de desprazamento

en: Benchmark
gl: Banco de probas

en: Emulates user interaction with widgets for benchmarking
gl: Emula, para facer probas, a interacción do usuario cos trebellos

en: Example text
gl: Texto de exemplo

en: password
gl: contrasinal

en: Layout
gl: Disposición

en: Tile
gl: Teselar

en: Cascade
gl: Solapar

en: Tabs
gl: Separadores

en: Tools
gl: Utilidades

en: Select Next Window
gl: Escoller a seguinte xanela

en: Select Previous Window
gl: Escoller a xanela anterior

en: This is a sample text
gl: Este é un texto de exemplo

en: Select the application widget style
gl: Seleccione o estilo de trebellos das aplicacións

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Modules
gl: Módulos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select below the modules for which you want to run the simulation:
gl: Escolla en baixo os módulos para os que queira executar a simulación:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Options
gl: Opcións

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, grabMouseCheckBox)
en: Grab mouse
gl: Capturar o rato.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, runButton)
en: Run Simulation
gl: Executar a simulación

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Checkboxes
gl: Caixas para marcar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox)
en: Off
gl: Desactivado.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_2)
en: Partial
gl: Parcial.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_3)
en: On
gl: Activado.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Radiobuttons
gl: Alternativas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton)
en: F&irst Choice
gl: &Primeira escolla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_2)
en: Seco&nd Choice
gl: &Segunda escolla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_3)
en: &Third Choice
gl: &Terceira escolla

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Pushbuttons
gl: Botóns

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Text only:
gl: Só texto:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, kcombobox)
en: This is a normal, text only combo box
gl: Isto é unha lista despregábel normal só con texto.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcombobox)
en: Small
gl: Pequeno

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcombobox)
en: Large
gl: Grande

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Text and icon:
gl: Texto e icona:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, flatButtonCheckBox)
en: Use flat buttons
gl: Usar botóns planos.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, kcombobox_2)
en: This is a normal, text and icon combo box
gl: Isto é unha lista despregábel normal só con texto e icona.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, toolButton)
en: This is a normal, text only tool button
gl: Isto é un botón de barra normal só con texto.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, toolButton_2)
en: This is a normal, text and icon tool button
gl: Isto é un botón de barra normal só con texto e icona.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pushButton)
en: This is a normal, text only button
gl: Isto é un botón normal só con texto.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pushButton_2)
en: This is a normal, text only button with menu
gl: Isto é un botón normal só con texto e menú.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pushButton_3)
en: This is a normal, text and icon button
gl: Isto é un botón normal só con texto e icona.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pushButton_4)
en: This is a normal, text and icon button with menu
gl: Isto é un botón normal con texto e icona e con menú.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Toolbuttons
gl: Botóns nas barras

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, toolButton_6) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, toolButton_7) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, toolButton_8)
en: Flat
gl: Plano

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, toolButton_9)
en: Up Arrow
gl: Frecha cara riba

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, toolButton_10)
en: Down Arrow
gl: Frecha cara abaixo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, toolButton_11)
en: Left Arrow
gl: Frecha cara á esquerda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, toolButton_12)
en: Right Arrow
gl: Frecha cara á dereita

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Te&xt position:
gl: Posición do te&xto:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, textPosition) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, textPositionComboBox)
en: Icons Only
gl: Só iconas

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, textPosition) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, textPositionComboBox)
en: Text Only
gl: Só texto

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, textPosition) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, textPositionComboBox)
en: Text Alongside Icons
gl: Texto a carón das iconas

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, textPosition)
en: Text Under Icons
gl: Texto baixo as iconas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Icon si&ze:
gl: Ta&maño da icona:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, iconSize)
en: Small (16x16)
gl: Pequena (16x16)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, iconSize)
en: Medium (22x22)
gl: Mediana (22x22)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, iconSize)
en: Large (32x32)
gl: Grande (32x32)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, iconSize)
en: Huge (48x48)
gl: Enorme (48x48)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Layout direction:
gl: &Dirección da disposición:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, directionComboBox)
en: Left to Right
gl: Da esquerda cara á dereita

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, directionComboBox)
en: Right to Left
gl: Da dereita cara á esquerda

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, directionComboBox)
en: Top to Bottom
gl: De riba a abaixo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, directionComboBox)
en: Bottom to Top
gl: De baixo cara arriba

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Frame
gl: Marco

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, raisedFrameRadioButton)
en: &Raised
gl: En &relevo

[ctx: Flat frame. No frame is actually drawn.]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, plainFrameRadioButton)
en: &Flat
gl: &Plano

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, sunkenFrameRadioButton)
en: S&unken
gl: Af&undida

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: GroupBox
gl: Cadro de grupo

[ctx: Flat group box. No frame is actually drawn]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, flatGroupBoxCheckBox)
en: Flat
gl: Simple.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Tab Widget
gl: Trebello de separadores

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Single line text editor:
gl: Editor de texto dunha liña:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Password editor:
gl: Editor de contrasinal:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Editable combobox
gl: Lista despregábel editábel

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcombobox)
en: First item
gl: Primeiro elemento

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcombobox)
en: Second item
gl: Segundo elemento

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcombobox)
en: Third item
gl: Terceiro elemento

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Spinbox:
gl: Selector:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Multi-line text editor:
gl: Editor de texto de varias liñas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, wrapCheckBox)
en: Wrap words
gl: Quebrar as liñas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, flatCheckBox)
en: Use flat widgets
gl: Usar trebellos planos.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, listWidget) i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: First Item
gl: Primeiro elemento

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, listWidget) i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Second Item
gl: Segundo elemento

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, listWidget) i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Third Item
gl: Terceiro elemento

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Title
gl: Título

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Description
gl: Descrición

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Third Description
gl: Terceira descrición

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Third Subitem
gl: Terceiro subelemento

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Third Subitem Description
gl: Descrición do terceiro subelemento

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Second Description
gl: Segunda descrición

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Second Subitem
gl: Segundo subelemento

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Second Subitem Description
gl: Descrición do segundo subelemento

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: First Subitem
gl: Primeiro subelemento

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: First Subitem Description
gl: Descrición do primeiro subelemento

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: First Description
gl: Primeira descrición

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: New Row
gl: Nova fila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: First Row
gl: Primeira fila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Third Row
gl: Terceira fila

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: First Column
gl: Primeira columna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Second Column
gl: Segunda columna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Third Column
gl: Terceira columna

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Top-left
gl: Arriba á esquerda

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Top
gl: Cume

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Top-right
gl: Arriba á dereita

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Left
gl: Esquerda

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Center
gl: Centro

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Right
gl: Dereita

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Bottom-left
gl: No fondo á esquerda

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Bottom
gl: Fondo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Bottom-right
gl: No fondo á dereita

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Editors)
en: Editors
gl: Editores

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Title:
gl: Título:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Toolbox)
en: Toolbox
gl: Caixa de ferramentas

note: i18n: ectx: attribute (label), widget (QWidget, page)
en: First Page
gl: Primeira páxina

note: i18n: ectx: attribute (label), widget (QWidget, page_2)
en: Second Page
gl: Segunda páxina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: First Label
gl: Primeira etiqueta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Second Label
gl: Segunda etiqueta

note: i18n: ectx: attribute (label), widget (QWidget, page_3)
en: Third Page
gl: Terceira páxina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, animateProgressBarCheckBox)
en: Animate Progress Bars
gl: Animar as barras de progreso.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, invertProgressBarCheckBox)
en: Invert Progress Bars
gl: Inverter as barras de progreso.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Sliders tick marks position
gl: Posición das marcas dos controis esvaradíos

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, tickPositionComboBox)
en: No Tick Marks
gl: Se marcas

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, tickPositionComboBox)
en: Tick Marks Above Slider
gl: Sobre o control esvaradío

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, tickPositionComboBox)
en: Tick Marks Below Slider
gl: Baixo o control esvaradío

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, tickPositionComboBox)
en: Tick Marks On Both Sides
gl: Aos dous lados do desprazador

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Tab position:
gl: &Posición do separador:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, tabPositionComboBox)
en: North
gl: Norte

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, tabPositionComboBox)
en: South
gl: Sur

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, tabPositionComboBox)
en: West
gl: Oeste

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, tabPositionComboBox)
en: East
gl: Leste

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, documentModeCheckBox)
en: Document mode
gl: Modo do documento.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cornerWidgetsCheckBox)
en: Show Corner Buttons
gl: Amosar os botóns das esquinas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, tabCloseButtonsCheckBox)
en: Show Tab Close Buttons
gl: Amosar os botóns de pechar os separadores.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, tabBarVisibilityCheckBox)
en: Hide tabbar
gl: Agochar a barra de separadores.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Preview
gl: Vista previa
