kstyle_config - en to hi translation catalogue (18 entries)

en: Toolbar highlight
hi: औज़ार पट्टी उभारें

en: Menu bar highlight
hi: मेन्यू पट्टी उभार

en: Menu highlight
hi: मेन्यू उभार

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QFrame, FollowMouseAnimationConfigBox)
en: Frame
hi: फ्रेम

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Animation type:
hi: एनीमेशन क़िस्म:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, typeComboBox)
en: Fade
hi: फीका

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, typeComboBox)
en: Follow Mouse
hi: माउस अनुसरण करें

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, OxygenStyleConfig)
en: Dialog
hi: संवाद

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_1)
en: General
hi: सामान्य

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _toolBarDrawItemSeparator)
en: Draw toolbar item separators
hi: औज़ार पट्टी वस्तु सेपरेटर बनाएँ

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Views
hi: दृश्य

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Top arrow button type:
hi: ऊपर तीर क़िस्म:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Bottom arrow button type:
hi: नीचे तीर क़िस्म:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _scrollBarSubLineButtons)
en: No buttons
hi: नहीं बटन

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _scrollBarSubLineButtons) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _scrollBarAddLineButtons)
en: One button
hi: एक बटन

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _scrollBarSubLineButtons) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _scrollBarAddLineButtons)
en: Two buttons
hi: दो बटन

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _scrollBarAddLineButtons)
en: No button
hi: नहीं बटन

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_5)
en: Menu Highlight
hi: मेन्यू उभारें
