kstyle_config - en to km translation catalogue (132 entries)

en: Oxygen Demo
km: ការ​បង្ហាញ​អុកហ្សីសែន​សាកល្បង

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcombobox) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, toolButton) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, toolButton_2) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButto
en: Normal
km: ធម្មតា

en: New
km: ថ្មី

en: Open
km: បើក

en: Save
km: រក្សាទុក

en: Toggle authentication
km: បិទ​/​បើក​ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ

en: Enabled
km: បានបើក

en: Right to left layout
km: ប្លង់​ស្ដាំទៅ​ប្លង់​ឆ្វេង

en: Input Widgets
km: បញ្ចូល​ធាតុក្រាហ្វិក

en: Shows the appearance of text input widgets
km: បង្ហាញ​រូបរាង​​នៃ​ការ​បញ្ចូលធាតុក្រាហ្វិក​​

en: Tab Widgets
km: ធាតុក្រាហ្វិក​ផ្ទាំង

en: Shows the appearance of tab widgets
km: បង្ហាញ​រូបរាង​របស់​ធាតុក្រាហ្វិក​ផ្ទាំង

en: Buttons
km: ​ប៊ូតុង

en: Shows the appearance of buttons
km: បង្ហាញ​រូបរាង​របស់​ប៊ូតុង

en: Lists
km: បញ្ជី

en: Shows the appearance of lists, trees and tables
km: បង្ហាញ​រូបរាង​របស់​បញ្ជី មែកធាង និង​តារាង

en: Frames
km: ស៊ុម

en: Shows the appearance of various framed widgets
km: បង្ហាញ​រូបរាង​របស់​ធាតុ​ក្រាហ្វិក​​ដាក់​ស៊ុម​មុន​

en: Sliders
km: គ្រាប់រំកិល

en: Shows the appearance of sliders, progress bars and scrollbars
km: បង្ហាញ​រូបរាង​របស់​គ្រាប់រំកិល របារ​កម្មវិធី និង​របារ​រមូរ

en: Emulates user interaction with widgets for benchmarking
km: ត្រាប់​តាម​អន្តរកម្ម​អ្នក​ប្រើ​ដែល​មាន​ធាតុក្រាហ្វិក​សម្រាប់ benchmarking

en: Example text
km: អត្ថបទ​គំរូ

en: password
km: ពាក្យ​សម្ងាត់

en: Tile
km: ក្រឡា​ក្បឿង

en: Cascade
km: ល្បាក់

en: Tabs
km: ផ្ទាំង

en: Select Next Window
km: ជ្រើស​បង្អួច​បន្ទាប់

en: Select Previous Window
km: ជ្រើស​បង្អួច​មុន

en: This is a sample text
km: នេះ​ជា​អត្ថបទ​ធម្មតា

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Modules
km: ម៉ូឌុល

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select below the modules for which you want to run the simulation:
km: ខាង​ក្រោម​ សូម​ជ្រើស​ម៉ូឌុល​ដែល​អ្នក​ចង់​ដំណើរការ​ការ​ត្រាប់​តាម ៖

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Options
km: ជម្រើស

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, grabMouseCheckBox)
en: Grab mouse
km: ចាប់កណ្ដុរ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, runButton)
en: Run Simulation
km: ដំណើរការ​ការ​ត្រាប់តាម

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Checkboxes
km: ប្រអប់​គូស​ធីក

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox)
en: Off
km: បិទ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_2)
en: Partial
km: ដោយ​ផ្នែក

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_3)
en: On
km: បើក

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Radiobuttons
km: ប៊ូតុង​មូល

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Pushbuttons
km: ចុច​ប៊ូតុង

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Text only:
km: តែ​អត្ថបទ ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, kcombobox)
en: This is a normal, text only combo box
km: នេះ​ជា​កា​រធម្មតា ដាក់​តែ​អត្ថបទ​ក្នុង​ប្រអប់​ផ្សំ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcombobox)
en: Small
km: តូច

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcombobox)
en: Large
km: ធំ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Text and icon:
km: អត្ថបទ និង​រូបតំណាង ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, flatButtonCheckBox)
en: Use flat buttons
km: ប្រើ​ប៊ូតុង​រាបស្មើ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, kcombobox_2)
en: This is a normal, text and icon combo box
km: នេះជា​ការ​ធម្មតា ដាក់​អត្ថបទ និង​រូបតំណាង​ក្នុង​ប្រអប់ផ្សំ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, toolButton)
en: This is a normal, text only tool button
km: នេះ​ជា​កា​រធម្មតា ដាក់​តែ​អត្ថបទ​លើប៊ូតុង​ឧបករណ៍

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, toolButton_2)
en: This is a normal, text and icon tool button
km: នេះ​ជា​ការ​ធម្មតា ដាក់​អត្ថបទ និង​រូបតំណាង​លើប៊ូតុង​ឧបករណ៍

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pushButton)
en: This is a normal, text only button
km: នេះ​ជា​ការ​ធម្មតា ដាក់​អត្ថបទ​តែ​លើប៊ូតុង

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pushButton_2)
en: This is a normal, text only button with menu
km: នេះ​ជា​ការ​ធម្មតា ដាក់​តែ​អត្ថបទ​លើ​ប៊ូតុង​ជា​មួយ​ម៉ឺនុយ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pushButton_3)
en: This is a normal, text and icon button
km: នេះ​ជា​ការ​ធម្មតា ដាក់​អត្ថបទ និង​រូបតំណាង​លើ​ប៊ូតុង

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pushButton_4)
en: This is a normal, text and icon button with menu
km: នេះ​​ជា​កា​រធម្មតា ដាក់​អត្ថបទ និង​រូបតំណាង​លើ​ប៊ូតុង​ជា​មួយ​ម៉ឺនុយ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Toolbuttons
km: របារ​ឧបករណ៍

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, toolButton_6) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, toolButton_7) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, toolButton_8)
en: Flat
km: រាបស្នើ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, toolButton_9)
en: Up Arrow
km: ព្រួញ​ឡើង​លើ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, toolButton_10)
en: Down Arrow
km: ព្រួញ​ចុះក្រោម

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, toolButton_11)
en: Left Arrow
km: ព្រួញ​ឆ្វេង

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, toolButton_12)
en: Right Arrow
km: ព្រួញ​ស្ដាំ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, textPosition) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, textPositionComboBox)
en: Icons Only
km: តែ​រូបតំណាង

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, textPosition) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, textPositionComboBox)
en: Text Only
km: តែអត្ថបទ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, textPosition) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, textPositionComboBox)
en: Text Alongside Icons
km: ​អត្ថបទ​អែប​រូបតំណាង

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, textPosition)
en: Text Under Icons
km: អត្ថបទ​ក្រោម​រូបតំណាង

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, iconSize)
en: Small (16x16)
km: តូច (១៦x១៦)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, iconSize)
en: Medium (22x22)
km: មធ្យម (២២x២២)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, iconSize)
en: Large (32x32)
km: ធំ (៣២x៣២)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, iconSize)
en: Huge (48x48)
km: ធំ​សម្បើម (៤៨x៤៨)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, directionComboBox)
en: Left to Right
km: ឆ្វេង​ទៅ​ស្ដាំ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, directionComboBox)
en: Right to Left
km: ស្ដាំទៅ​ឆ្វេង

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, directionComboBox)
en: Top to Bottom
km: កំពូល​ទៅបាត

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, directionComboBox)
en: Bottom to Top
km: បាត​ទៅ​កំពូល

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Frame
km: ស៊ុម

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: GroupBox
km: ប្រអប់ក្រុម

[ctx: Flat group box. No frame is actually drawn]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, flatGroupBoxCheckBox)
en: Flat
km: រាបស្នើ

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Tab Widget
km: ធាតុក្រាហ្វិក​ផ្ទាំង

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Single line text editor:
km: កម្មវិធី​និពន្ធអត្ថបទ​តែ​មួយ​បន្ទាត់ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Password editor:
km: កម្មវិធី​និពន្ធ​ពាក្យ​សម្ងាត់ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Editable combobox
km: ប្រអប់​ផ្សំ​ដែល​អាចកែសម្រួល​បាន

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcombobox)
en: First item
km: ធាតុទីមួយ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcombobox)
en: Second item
km: ធាតុទីពីរ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcombobox)
en: Third item
km: ធាតុទីបី

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Spinbox:
km: ប្រអប់​បង្វិល៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Multi-line text editor:
km: កម្មវិធី​និពន្ធ​អត្ថបទ​មាន​ច្រើនបន្ទាត់ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, wrapCheckBox)
en: Wrap words
km: រុំពាក្យ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, flatCheckBox)
en: Use flat widgets
km: ប្រើធាតុក្រាហ្វិក​រាបស្មើ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, listWidget) i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: First Item
km: ធាតុ​ទីមួយ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, listWidget) i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Second Item
km: ធាតុ​ទីពីរ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, listWidget) i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Third Item
km: ធាតុ​ទីបី

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Title
km: ចំណង​ជើង

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Description
km: សេចក្ដី​ពិពណ៌នា

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Third Description
km: សេចក្ដី​ពិពណ៌នា​ទីបី

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Third Subitem
km: ធាតុរង​ទីបី

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Third Subitem Description
km: សេចក្ដី​ពិពណ៌នា​ធាតុរង​ទីបី

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Second Description
km: សេចក្ដី​ពិពណ៌នា​ទីពីរ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Second Subitem
km: ធាតុរង​ទីពីរ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Second Subitem Description
km: សេចក្ដី​ពិពណ៌នា​ធាតុរង​ទីពីរ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: First Subitem
km: ធាតុរង​ទីមួយ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: First Subitem Description
km: សេចក្ដី​ពិពណ៌នា​ធាតុរង​ទីមួយ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: First Description
km: សេចក្ដី​ពិពណ៌នា​ទីមួយ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: New Row
km: ជួរដេក​ថ្មី

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: First Row
km: ជួរដេក​​ទីមួយ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Third Row
km: ជួរដេក​ទីបី

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: First Column
km: ជួរឈរ​ទីមួយ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Second Column
km: ជួរឈរ​ទីពីរ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Third Column
km: ជួរឈរ​ទីបី

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Top-left
km: កំពូង​ខាង​ឆ្វេង

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Top
km: កំពូល

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Top-right
km: កំពូល​ខាង​ស្ដាំ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Left
km: ឆ្វេង

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Center
km: កណ្ដាល

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Right
km: ស្ដាំ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Bottom-left
km: បាត​ឆ្វេង

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Bottom
km: បាត

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Bottom-right
km: បាត​ស្ដាំ

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Editors)
en: Editors
km: កម្មវិធីនិពន្ធ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Title:
km: ចំណងជើង ៖

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Toolbox)
en: Toolbox
km: ប្រអប់​ឧបករណ៍

note: i18n: ectx: attribute (label), widget (QWidget, page)
en: First Page
km: ទំព័រ​ទីមួយ

note: i18n: ectx: attribute (label), widget (QWidget, page_2)
en: Second Page
km: ទំព័រ​ទីពីរ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: First Label
km: ស្លាក​ដំបូង​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Second Label
km: ស្លាក់​ទីពីរ​

note: i18n: ectx: attribute (label), widget (QWidget, page_3)
en: Third Page
km: ទំព័រ​ទីបី

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Horizontal
km: ផ្ដេក

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Vertical
km: បញ្ឈរ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, tabPositionComboBox)
en: North
km: ខាង​ជើង

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, tabPositionComboBox)
en: South
km: ខាង​ត្បូង

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, tabPositionComboBox)
en: West
km: ខាង​លិច

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, tabPositionComboBox)
en: East
km: ខាង​កើត

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, documentModeCheckBox)
en: Document mode
km: របៀប​ឯកសារ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cornerWidgetsCheckBox)
en: Show Corner Buttons
km: បង្ហាញ​ប៊ូតុង​ជ្រុង

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, tabBarVisibilityCheckBox)
en: Hide tabbar
km: លាក់​របារ​ផ្ទាំង

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Preview
km: មើល​ជា​មុន
