kstyle_config - en to mai translation catalogue (47 entries)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcombobox) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, toolButton) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, toolButton_2) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButto
en: Normal
mai: सामान्य

en: New
mai: नवीन

en: Open
mai: खोलू

en: Save
mai: सहेजू

en: Enabled
mai: सक्षम

en: Buttons
mai: बटन

en: Lists
mai: सूची

en: Frames
mai: ढाँचा

en: Benchmark
mai: बेंचमार्क

en: password
mai: कूटशब्द

en: Cascade
mai: प्रपाती

en: Tabs
mai: टैब

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Modules
mai: मॉड्यूल

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Options
mai: विकल्प

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox)
en: Off
mai: बन्न

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_2)
en: Partial
mai: आँशिक

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_3)
en: On
mai: शुरू

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcombobox)
en: Small
mai: छोट

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcombobox)
en: Large
mai: पैघ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, toolButton_6) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, toolButton_7) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, toolButton_8)
en: Flat
mai: समतल

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, textPosition) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, textPositionComboBox)
en: Icons Only
mai: सिर्फ चिह्न

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, textPosition) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, textPositionComboBox)
en: Text Only
mai: सिर्फ पाठ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, textPosition) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, textPositionComboBox)
en: Text Alongside Icons
mai: प्रतीकसभ केर बाजू मे पाठ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, textPosition)
en: Text Under Icons
mai: प्रतीकसभ केर नीच्चाँ पाठ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, directionComboBox)
en: Left to Right
mai: बम्माँसँ दहिन्ना

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, directionComboBox)
en: Right to Left
mai: दहिन्ना सँ बामाँ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, directionComboBox)
en: Top to Bottom
mai: उप्पर सँ नीच्चाँ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, directionComboBox)
en: Bottom to Top
mai: नीच्चाँ सँ उप्पर

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Frame
mai: फ्रेम

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Title
mai: शीर्षक

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Description
mai: विवरण

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: New Row
mai: नवीन पंक्ति

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: First Column
mai: पहिल कालम

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Top
mai: उप्पर

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Right
mai: दहिन्ना

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Bottom
mai: नीच्चाँ

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Editors)
en: Editors
mai: संपादक

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Title:
mai: शीर्षक:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Toolbox)
en: Toolbox
mai: अओजार पेटी

note: i18n: ectx: attribute (label), widget (QWidget, page)
en: First Page
mai: पहिल पृष्ठ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Horizontal
mai: क्षैतिज

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Vertical
mai: लम्बवत

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, tabPositionComboBox)
en: North
mai: उत्तर

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, tabPositionComboBox)
en: South
mai: दक्षिण

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, tabPositionComboBox)
en: West
mai: पश्चिम

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, tabPositionComboBox)
en: East
mai: पूर्व

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Preview
mai: पूर्वावलोकन
