kstyle_config - en to mk translation catalogue (7 entries)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, OxygenStyleConfig)
en: Dialog
mk: Дијалог

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_1)
en: General
mk: Општо

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _toolBarDrawItemSeparator)
en: Draw toolbar item separators
mk: Нацртај раздвојувачи на елементите од алатниците

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Views
mk: Прикази

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _viewDrawTreeBranchLines)
en: Draw tree branch lines
mk: Цртај ги линиите на гранките од стеблото

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Scrollbars
mk: Ленти за движење

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_5)
en: Menu Highlight
mk: Осветлување на менито
