kstyle_config - en to nb translation catalogue (148 entries)

en: Oxygen Demo
nb: Oxygen-demonstrasjon

en: New
nb: Ny

en: Open
nb: Åpne

en: Save
nb: Lagre

en: Toggle authentication
nb: Slå autentisering av/på

en: Enabled
nb: Slått på

en: Right to left layout
nb: Fra høyre til venstre

en: Style
nb: Stil

en: Input Widgets
nb: Inndata-elementer

en: Shows the appearance of text input widgets
nb: Viser hvordan skjermelementer for tekstinnskriving ser ut

en: Tab Widgets
nb: Arkfane-elementer

en: Shows the appearance of tab widgets
nb: Viser utseende for fane-skjermelementer

en: Buttons
nb: Knapper

en: Shows the appearance of buttons
nb: Viser hvordan knapper ser ut

en: Lists
nb: Lister

en: Shows the appearance of lists, trees and tables
nb: Viser hvordan lister, trær og tabeller ser ut

en: Frames
nb: Rammer

en: Shows the appearance of various framed widgets
nb: Viser utseende for ymse skjermelementer med ramme

en: MDI Windows
nb: MDI-vinduer

en: Shows the appearance of MDI windows
nb: Viser utseende for MDI-vinduer

en: Sliders
nb: Glidebrytere

en: Shows the appearance of sliders, progress bars and scrollbars
nb: Viser hvordan glidebrytere, framdriftslinjer og rullefelter ser ut

en: Benchmark
nb: Ytelsestest

en: Emulates user interaction with widgets for benchmarking
nb: Emulerer brukersamvirke med skjermelementer for ytelsestest

en: Example text
nb: Eksempeltekst

en: password
nb: passord

en: Layout
nb: Utforming

en: Tile
nb: Flis

en: Cascade
nb: Stabel

en: Tabs
nb: Faner

en: Tools
nb: Verktøy

en: Select Next Window
nb: Velg neste vindu

en: Select Previous Window
nb: Velg forrige vindu

en: This is a sample text
nb: Dette er en eksempeltekst

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Modules
nb: Moduler

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select below the modules for which you want to run the simulation:
nb: Velg nedenfor de modulene du vil kjøre simulering for:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Options
nb: Valg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, grabMouseCheckBox)
en: Grab mouse
nb: Grip mus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, runButton)
en: Run Simulation
nb: Kjør simulering

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Checkboxes
nb: Avkryssingsbokser

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox)
en: Off
nb: Av

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_2)
en: Partial
nb: Delvis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_3)
en: On
nb: På

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Radiobuttons
nb: Radioknapper

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_3)
en: &Third Choice
nb: &Tredje valg

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Pushbuttons
nb: Trykk-knapper

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Text only:
nb: Bare tekst:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, kcombobox)
en: This is a normal, text only combo box
nb: Dette er en normal kombinasjonsboks med bare tekst

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcombobox)
en: Small
nb: Liten

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcombobox)
en: Large
nb: Stor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Text and icon:
nb: Tekst og ikon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, flatButtonCheckBox)
en: Use flat buttons
nb: Bruk flate knapper

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, kcombobox_2)
en: This is a normal, text and icon combo box
nb: Dette er en normal kombinasjonsboks med tekst og ikon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, toolButton)
en: This is a normal, text only tool button
nb: Dette er en verktøyknapp med bare tekst

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, toolButton_2)
en: This is a normal, text and icon tool button
nb: Dette er en verktøyknapp med tekst og ikon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pushButton)
en: This is a normal, text only button
nb: Dette er en normal knapp med bare tekst

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pushButton_2)
en: This is a normal, text only button with menu
nb: Dette er en normal knapp med bare  tekst, med meny

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pushButton_3)
en: This is a normal, text and icon button
nb: Dette er en normal knapp med tekst og ikon

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pushButton_4)
en: This is a normal, text and icon button with menu
nb: Dette er en normal knapp med tekst, ikon og meny

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Toolbuttons
nb: Verktøyknapper

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, toolButton_9)
en: Up Arrow
nb: Pil opp

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, toolButton_10)
en: Down Arrow
nb: Pil ned

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, toolButton_11)
en: Left Arrow
nb: Pil venstre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, toolButton_12)
en: Right Arrow
nb: Pil høyre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Te&xt position:
nb: Te&kstposisjon:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, textPosition) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, textPositionComboBox)
en: Icons Only
nb: Bare ikoner

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, textPosition) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, textPositionComboBox)
en: Text Only
nb: Bare tekst

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, textPosition) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, textPositionComboBox)
en: Text Alongside Icons
nb: Tekst ved siden av ikoner

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, textPosition)
en: Text Under Icons
nb: Tekst under ikoner

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Icon si&ze:
nb: Ikons&tørrelse:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, iconSize)
en: Small (16x16)
nb: Liten (16x16)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, iconSize)
en: Large (32x32)
nb: Stor (32x32)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, iconSize)
en: Huge (48x48)
nb: Enorm (48x48)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Layout direction:
nb: Ut&leggsretning:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, directionComboBox)
en: Left to Right
nb: Fra venstre til høyre

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, directionComboBox)
en: Right to Left
nb: Fra høyre til venstre

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, directionComboBox)
en: Top to Bottom
nb: Fra øverst til nederst

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, directionComboBox)
en: Bottom to Top
nb: Fra nederst til øverst

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Frame
nb: Ramme

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, sunkenFrameRadioButton)
en: S&unken
nb: S&enket

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: GroupBox
nb: Gruppeboks

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Tab Widget
nb: Arkfane-element

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Single line text editor:
nb: Én-linjes tekstredigering:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Password editor:
nb: Passordredigering:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Editable combobox
nb: Redigerbar kombinasjonsboks

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcombobox)
en: First item
nb: Første element

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcombobox)
en: Second item
nb: Andre element

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcombobox)
en: Third item
nb: Tredje element

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Spinbox:
nb: Tallboks:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Multi-line text editor:
nb: Flerlinjet tekstredigering:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, wrapCheckBox)
en: Wrap words
nb: Bryt ord

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, flatCheckBox)
en: Use flat widgets
nb: Bruk flate skjermelementer

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, listWidget) i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: First Item
nb: Første element

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, listWidget) i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Second Item
nb: Andre element

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, listWidget) i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Third Item
nb: Tredje element

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Title
nb: Tittel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Description
nb: Beskrivelse

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Third Description
nb: Tredje beskrivelse

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Third Subitem
nb: Tredje underelement

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Third Subitem Description
nb: Beskrivelse av tredje underelement

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Second Description
nb: Andre beskrivelse

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Second Subitem
nb: Andre underelement

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Second Subitem Description
nb: Beskrivelse av andre underelement

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: First Subitem
nb: Første underelement

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: First Subitem Description
nb: Beskrivelse av første underelement

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: First Description
nb: Første beskrivelse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: New Row
nb: Ny rad

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: First Row
nb: Første rad

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Third Row
nb: Tredje rad

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: First Column
nb: Første kolonne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Second Column
nb: Andre kolonne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Third Column
nb: Tredje kolonne

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Top-left
nb: Øverst til venstre

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Top
nb: Øverst

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Top-right
nb: Øverst til høyre

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Left
nb: Venstre

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Center
nb: Senter

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Right
nb: Høyre

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Bottom-left
nb: Nederst til venstre

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Bottom
nb: Nederst

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Bottom-right
nb: Nederst til høyre

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Editors)
en: Editors
nb: Redigeringer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Title:
nb: Tittel:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Toolbox)
en: Toolbox
nb: Verktøykasse

note: i18n: ectx: attribute (label), widget (QWidget, page)
en: First Page
nb: Første side

note: i18n: ectx: attribute (label), widget (QWidget, page_2)
en: Second Page
nb: Andre side

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: First Label
nb: Første etikett

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Second Label
nb: Andre etikett

note: i18n: ectx: attribute (label), widget (QWidget, page_3)
en: Third Page
nb: Tredje side

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, animateProgressBarCheckBox)
en: Animate Progress Bars
nb: Animer framdriftslinjer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, invertProgressBarCheckBox)
en: Invert Progress Bars
nb: Snu om framdriftslinjer

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Horizontal
nb: Vannrett

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Vertical
nb: Loddrett

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Sliders tick marks position
nb: Posisjon for glidebryter-merker

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, tickPositionComboBox)
en: No Tick Marks
nb: Ingen merker

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, tickPositionComboBox)
en: Tick Marks Above Slider
nb: Merker over glidebryter

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, tickPositionComboBox)
en: Tick Marks Below Slider
nb: Merker under glidebryter

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, tickPositionComboBox)
en: Tick Marks On Both Sides
nb: Merker på begge sider

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Tab position:
nb: &Faneplassering:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, tabPositionComboBox)
en: North
nb: Nord

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, tabPositionComboBox)
en: South
nb: Sør

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, tabPositionComboBox)
en: West
nb: Vest

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, tabPositionComboBox)
en: East
nb: Øst

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, documentModeCheckBox)
en: Document mode
nb: Dokumentmodus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cornerWidgetsCheckBox)
en: Show Corner Buttons
nb: Vis hjørneknapper

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, tabCloseButtonsCheckBox)
en: Show Tab Close Buttons
nb: Vis knapper som lukker faner

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, tabBarVisibilityCheckBox)
en: Hide tabbar
nb: Skjul fanelinje

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Preview
nb: Forhåndsvis
