kstyle_config - en to nb translation catalogue (53 entries)

en: Oxygen Settings
nb: Oxygen-innstillinger

en: Focus, mouseover and widget state transition
nb: Fokus, mus-over og overgang mellom tilstander for skjermelement

en: Configure widgets' focus and mouseover highlight animation, as well as widget enabled/disabled state transition
nb: Sett opp fokus på skjermelementer og animert fremheving under musepeker, og overgang mellom skjermelementets av/på-tilstand

en: Toolbar highlight
nb: Fremheving på verktøylinja

en: Configure toolbars' mouseover highlight animation
nb: Sett opp animert fremheving under musepeker på verktøylinjer

en: Menu bar highlight
nb: Fremheving på menylinjer

en: Configure menu bars' mouseover highlight animation
nb: Sett opp animert fremheving under musepeker på menylinjer

en: Menu highlight
nb: Menyfremheving

en: Configure menus' mouseover highlight animation
nb: Sett opp animert fremheving under musepeker på menyer

en: Progress bar animation
nb: Animasjon for framdriftslinje

en: Configure progress bars' steps animation
nb: Sett opp stegvis animasjon for framdriftslinjer

en: Tab transitions
nb: Faneoverganger

en: Configure fading transition between tabs
nb: Sett opp ut/inntoning ved overgang mellom faner

en: Label transitions
nb: Etikettoverganger

en: Configure fading transition when a label's text is changed
nb: Sett opp ut/inntoning når teksten i en faneetikett endres

en: Text editor transitions
nb: Overganger for skriveprogrammer

en: Configure fading transition when an editor's text is changed
nb: Sett opp ut/inntoning når redigeringens tekst endres

en: Combo box transitions
nb: Kombiboks-overganger

en: Configure fading transition when a combo box's selected choice is changed
nb: Sett opp ut/inntoning når valget i en kombiboks endres

en: Progress bar busy indicator
nb: Opptatt-indikator for framdriftslinje

en: Configure progress bars' busy indicator animation
nb: Sett opp animasjon for opptatt-indikator på framdriftslinjer

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QFrame, FollowMouseAnimationConfigBox)
en: Frame
nb: Ramme

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Animation type:
nb: Animeringstype:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, typeComboBox)
en: Fade
nb: Tone inn/ut

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, typeComboBox)
en: Follow Mouse
nb: Følg musa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, durationLabel)
en: Fade duration:
nb: Varighet av ut/inntoning:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, followMouseDurationLabel)
en: Follow mouse duration:
nb: Følg musepekeren hvor lenge:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_1)
en: General
nb: Generelt

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _windowDragMode)
en: Drag windows from titlebar only
nb: Dra vinduer bare fra tittellinja

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _windowDragMode)
en: Drag windows from titlebar, menubar and toolbars
nb: Dra vinduer fra tittellinja, menylinja og verktøylinjer

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _windowDragMode)
en: Drag windows from all empty areas
nb: Dra vinduer fra alle tomme områder

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _mnemonicsLabel)
en: Keyboard accelerators visibility:
nb: Skal hurtigtegn for taster vises:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Windows' &drag mode:
nb: &Dra-måter for vinduer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _toolBarDrawItemSeparator)
en: Draw toolbar item separators
nb: Vis skille mellom elementer på verktøylinja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _splitterProxyEnabled)
en: Enable extended resize handles
nb: Bruk forlengede håndtak for størrelsesendring

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _useBackgroundGradient)
en: Draw window background gradient
nb: Tegn vindusbakgrunn med fargeovergang

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Animations
nb: Animasjoner

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Views
nb: Visninger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _viewDrawTreeBranchLines)
en: Draw tree branch lines
nb: Vis forgreningslinjer

[ctx: triangle size]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _viewTriangularExpanderSize)
en: Tiny
nb: Bitteliten

[ctx: triangle size]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _viewTriangularExpanderSize)
en: Small
nb: Liten

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Scrollbars
nb: Rullefelter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Scrollbar wi&dth:
nb: Bre&dde på rullefelter:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Top arrow button type:
nb: Knappetype for øvre pil:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Bottom arrow button type:
nb: Knappetype for nedre pil:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _scrollBarSubLineButtons)
en: No buttons
nb: Ingen knapper

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _scrollBarSubLineButtons) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _scrollBarAddLineButtons)
en: One button
nb: En knapp

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _scrollBarSubLineButtons) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _scrollBarAddLineButtons)
en: Two buttons
nb: To knapper

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _scrollBarAddLineButtons)
en: No button
nb: Ingen knapp

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_5)
en: Menu Highlight
nb: Menyfremheving

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, _menuHighlightDark)
en: Use dar&k color
nb: Bruk mør&k farge

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, _menuHighlightStrong)
en: &Use selection color (plain)
nb: Bruk &utvalgsfarge (ren)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, _menuHighlightSubtle)
en: Use selec&tion color (subtle)
nb: Bruk u&tvalgsfarge (svak)
