kstyle_config - en to nds translation catalogue (55 entries)

en: Oxygen Settings
nds: Oxygen-Instellen

en: Focus, mouseover and widget state transition
nds: Fokus, Anrögen mit de Muus un Knoopstatusännern

en: Configure widgets' focus and mouseover highlight animation, as well as widget enabled/disabled state transition
nds: Fokus un animeert Rutheven vun Stüerelementen bi't Anrögen mit de Muus instellen, un Knoopstatusännern an- oder utmaken

en: Toolbar highlight
nds: Warktüüchbalken-Rutheven

en: Configure toolbars' mouseover highlight animation
nds: Animeert Rutheven vun de Warktüüchbalkens instellen

en: Menu bar highlight
nds: Menübalken-Rutheven

en: Configure menu bars' mouseover highlight animation
nds: Animeert Rutheven vun de Menübalkens bi't Anrögen mit de Muus  instellen

en: Menu highlight
nds: Menü-Rutheven

en: Configure menus' mouseover highlight animation
nds: Animeert Rutheven vun de Menüs bi't Anrögen mit de Muus instellen

en: Progress bar animation
nds: Vörankamen-Balken animeren

en: Configure progress bars' steps animation
nds: Animeren vun de Vörankamenbalkenschreed instellen

en: Tab transitions
nds: Paneelännern

en: Configure fading transition between tabs
nds: Överblendt Övergang twischen Paneels instellen

en: Label transitions
nds: Betekerännern

en: Configure fading transition when a label's text is changed
nds: Överblendt Övergang för ännert Betekertext instellen

en: Text editor transitions
nds: Texteditor-Ännern

en: Configure fading transition when an editor's text is changed
nds: Överblendt Övergang för ännert Editortext instellen

en: Combo box transitions
nds: Utsöökfeld-Ännern

en: Configure fading transition when a combo box's selected choice is changed
nds: Överblendt Övergang för ännert Ankrüüz-Köör instellen

en: Progress bar busy indicator
nds: Vörankamen-Balken Aktiviteetmark

en: Configure progress bars' busy indicator animation
nds: Animeren vun de Vörankamenbalkens-Utlastenwieser instellen

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QFrame, FollowMouseAnimationConfigBox)
en: Frame
nds: Rahmen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Animation type:
nds: Animeren-Typ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, typeComboBox)
en: Fade
nds: Naglöhen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, typeComboBox)
en: Follow Mouse
nds: Muus nagahn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, durationLabel)
en: Fade duration:
nds: Glöhduer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, followMouseDurationLabel)
en: Follow mouse duration:
nds: Duer för't Muus-Nagahn:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, OxygenStyleConfig)
en: Dialog
nds: Dialoog

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_1)
en: General
nds: Allmeen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _windowDragMode)
en: Drag windows from titlebar only
nds: Finstern bloots vun Titelbalken trecken

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _windowDragMode)
en: Drag windows from titlebar, menubar and toolbars
nds: Finstern vun Titel-, Menü- un Warktüüchbalkens trecken

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _windowDragMode)
en: Drag windows from all empty areas
nds: Finstern vun all leddig Rebeden trecken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _mnemonicsLabel)
en: Keyboard accelerators visibility:
nds: Tastkombinatschonen wiesen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Windows' &drag mode:
nds: Finstern &trecken:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _toolBarDrawItemSeparator)
en: Draw toolbar item separators
nds: Warktüüchbalken-Elementtrenners wiesen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _splitterProxyEnabled)
en: Enable extended resize handles
nds: Grötter Finstergreep bruken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _useBackgroundGradient)
en: Draw window background gradient
nds: Verloop Finsterachtergrund wiesen

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Animations
nds: Animeren

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Views
nds: Ansichten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _viewDrawTreeBranchLines)
en: Draw tree branch lines
nds: Boomtelgen wiesen

[ctx: triangle size]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _viewTriangularExpanderSize)
en: Tiny
nds: Lierlütt

[ctx: triangle size]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _viewTriangularExpanderSize)
en: Small
nds: Lütt

[ctx: triangle size]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _viewTriangularExpanderSize)
en: Normal
nds: Normaal

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Scrollbars
nds: Rullbalkens

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Scrollbar wi&dth:
nds: Rullbalken-&Breed:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Top arrow button type:
nds: "Piel na baven"-Knooptyp:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Bottom arrow button type:
nds: "Piel na nerrn"-Knooptyp:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _scrollBarSubLineButtons)
en: No buttons
nds: Keen Knööp

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _scrollBarSubLineButtons) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _scrollBarAddLineButtons)
en: One button
nds: Een Knoop

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _scrollBarSubLineButtons) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _scrollBarAddLineButtons)
en: Two buttons
nds: Twee Knööp

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _scrollBarAddLineButtons)
en: No button
nds: Keen Knoop

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_5)
en: Menu Highlight
nds: Menü-Rutheven

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, _menuHighlightDark)
en: Use dar&k color
nds: &Düüster Klöör bruken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, _menuHighlightStrong)
en: &Use selection color (plain)
nds: Köörklöör &bruken (eenfach)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, _menuHighlightSubtle)
en: Use selec&tion color (subtle)
nds: &Köörklöör bruken (vigeliensch)
