kwin_clients - en to nn translation catalogue (62 entries)

en: Button mouseover transition
nn: Overgang ved peikar over knapp

en: Configure window buttons' mouseover highlight animation
nn: Set opp animasjon for når peikaren er over knappar

en: Window active state change transitions
nn: Overgangar ved endring av aktiv status

en: Configure fading between window shadow and glow when window's active state is changed
nn: Set opp inn- og uttoning for skugge og glød på vindauge som endrar aktivstatus

en: New Exception - Oxygen Settings
nn: Nytt unntak – Oxygen-innstillingar

en: Edit Exception - Oxygen Settings
nn: Rediger unntak – Oxygen-innstillingar

en: Question - Oxygen Settings
nn: Spørsmål – Oxygen-innstillingar

en: Remove selected exception?
nn: Vil du fjerna det valde unntaket?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove
nn: Fjern

en: Warning - Oxygen Settings
nn: Åtvaring – Oxygen-innstillingar

en: Regular Expression syntax is incorrect
nn: Syntaksen i det regulære uttrykket er ugyldig

en: Exception Type
nn: Unntakstype

en: Regular Expression
nn: Regulært uttrykk

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, exceptionType)
en: Window Title
nn: Vindaugstittel

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, exceptionType)
en: Window Class Name
nn: Vindaugsklassenamn

en: Enable/disable this exception
nn: Slå dette unntaket på/av

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: General
nn: Generelt

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, buttonSize)
en: Small
nn: Liten

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, buttonSize)
en: Normal
nn: Vanleg

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, buttonSize)
en: Large
nn: Stor

[ctx: @item:inlistbox Button size:]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, buttonSize)
en: Very Large
nn: Svært stor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Tit&le alignment:
nn: &Titteljustering:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, titleAlignment)
en: Left
nn: Til venstre

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, titleAlignment)
en: Center
nn: Midtstilt

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, titleAlignment)
en: Center (Full Width)
nn: Midstilt (full breidd)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, titleAlignment)
en: Right
nn: Til høgre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: B&utton size:
nn: &Knappstorleik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, drawSizeGrip)
en: Add handle to resize windows with no border
nn: Legg til handtak for å endra storleik på vindauge som ikkje har rammer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, drawBorderOnMaximizedWindows)
en: Allow resizing maximized windows from window edges
nn: Tillat endring av storleik på maksimerte vindauge frå vindaugskantar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useWindowColors)
en: Use the same colors for title bar and window content
nn: Bruk dei same fargane på tittellinje og vindaugsflate

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Animations
nn: Animasjonar

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Shadows
nn: Skuggar

note: i18n: ectx: property (title), widget (Oxygen::ShadowConfigWidget, activeShadowConfiguration)
en: Active Window Glow
nn: Kantlinjeglød på det aktive vindauget

note: i18n: ectx: property (title), widget (Oxygen::ShadowConfigWidget, inactiveShadowConfiguration)
en: Window Drop-Down Shadow
nn: Skugge på vindaugsnedtrekk

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Window-Specific Overrides
nn: Vindaugsspesifikke overstyringar

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, OxygenExceptionDialog) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, OxygenDetectWidget)
en: Dialog
nn: Dialogvindauge

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Information about Selected Window
nn: Informasjon om det valde vindauget

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Class:
nn: Klasse:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Title:
nn: Tittel:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Window Property Selection
nn: Val av vindaugseigenskap

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, windowClassCheckBox)
en: Use window class (whole application)
nn: Bruk vindaugsklasse (heile programmet)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, windowTitleCheckBox)
en: Use window title
nn: Bruk vindaugstittel

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Window Identification
nn: Vindaugsidentifikasjon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Matching window property:
nn: &Tilhøyrande vindaugseigenskap:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Regular expression &to match:
nn: Regulært uttrykk:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, detectDialogButton)
en: Detect Window Properties
nn: Oppdag vindaugseigenskapar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Decoration Options
nn: Alternativ for pynt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, borderSizeCheckBox)
en: Border size:
nn: Kantstorleik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, hideTitleBar)
en: Hide window title bar
nn: Gøym tittellinja til vindauget

[ctx: @item:inlistbox Border size:]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, borderSizeComboBox)
en: No Border
nn: Inga kantlinje

[ctx: @item:inlistbox Border size:]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, borderSizeComboBox)
en: No Side Borders
nn: Ingen sidekantlinjer

[ctx: @item:inlistbox Border size:]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, borderSizeComboBox)
en: Tiny
nn: Ørliten

[ctx: @item:inlistbox Border size:]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, borderSizeComboBox)
en: Normal
nn: Vanleg

[ctx: @item:inlistbox Border size:]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, borderSizeComboBox)
en: Large
nn: Stor

[ctx: @item:inlistbox Border size:]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, borderSizeComboBox)
en: Very Large
nn: Svært stor

[ctx: @item:inlistbox Border size:]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, borderSizeComboBox)
en: Huge
nn: Enorm

[ctx: @item:inlistbox Border size:]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, borderSizeComboBox)
en: Very Huge
nn: Kolossal

[ctx: @item:inlistbox Border size:]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, borderSizeComboBox)
en: Oversized
nn: Altfor stor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moveUpButton)
en: Move Up
nn: Flytt opp

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moveDownButton)
en: Move Down
nn: Flytt ned

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add
nn: Legg til

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editButton)
en: Edit
nn: Rediger
