kstyle_config - en to nn translation catalogue (61 entries)

en: Oxygen Settings
nn: Oxygen-innstillingar

en: Focus, mouseover and widget state transition
nn: Overgangar ved fokus, peikar over element og endring av elementstatus

en: Configure widgets' focus and mouseover highlight animation, as well as widget enabled/disabled state transition
nn: Set opp framhevingsanimasjonar for elementfokus, peikar over element og overgang til aktiv/inaktiv tilstand

en: Toolbar highlight
nn: Framheving på verktøylinja

en: Configure toolbars' mouseover highlight animation
nn: Set opp animert framheving når muspeikar er over verktøylinjer

en: Menu bar highlight
nn: Menylinjeframheving

en: Configure menu bars' mouseover highlight animation
nn: Set opp animert framheving når peikaren er over menylinjer

en: Menu highlight
nn: Menyframheving

en: Configure menus' mouseover highlight animation
nn: Set opp animert framheving når peikaren er over menyar

en: Progress bar animation
nn: Animasjon av framdriftslinje

en: Configure progress bars' steps animation
nn: Set opp animasjon på framdriftslinjer

en: Tab transitions
nn: Faneovergangar

en: Configure fading transition between tabs
nn: Set opp ut/inntoning ved fanebyte

en: Label transitions
nn: Merkelappovergangar

en: Configure fading transition when a label's text is changed
nn: Set opp ut/inntoning når teksten i ein merkelapp vert endra

en: Text editor transitions
nn: Overgangangar for skriveprogram

en: Configure fading transition when an editor's text is changed
nn: Set opp ut/inntoning når teksten i eit redigeringsvindauge vert endra

en: Combo box transitions
nn: Overgangar for kombinasjonsfelt

en: Configure fading transition when a combo box's selected choice is changed
nn: Set opp ut/inntoning når valet i eit kombinasjonsfelt vert endra

en: Progress bar busy indicator
nn: Oppteken-indikering for framgangslinje

en: Configure progress bars' busy indicator animation
nn: Set opp animasjon for oppteken-indikator på framdriftslinjer

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QFrame, FollowMouseAnimationConfigBox)
en: Frame
nn: Ramme

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Animation type:
nn: Animasjonstype:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, typeComboBox)
en: Fade
nn: Inn-/uttoning

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, typeComboBox)
en: Follow Mouse
nn: Følg musa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, durationLabel)
en: Fade duration:
nn: Tid på inn-/uttoning:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, followMouseDurationLabel)
en: Follow mouse duration:
nn: Tid for musføljing:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, OxygenStyleConfig)
en: Dialog
nn: Vindauge

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_1)
en: General
nn: Generelt

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _windowDragMode)
en: Drag windows from titlebar only
nn: Berre dra vindauge frå tittellinja

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _windowDragMode)
en: Drag windows from titlebar, menubar and toolbars
nn: Dra vindauge frå tittellinja, menylinja og verktøylinjer

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _windowDragMode)
en: Drag windows from all empty areas
nn: Dra vindauge frå alle tomme område

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _mnemonicsLabel)
en: Keyboard accelerators visibility:
nn: Vising av tastatursnarvegar:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _mnemonicsMode)
en: Always hide
nn: Gøym alltid

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _mnemonicsMode)
en: Show when Alt key is pressed
nn: Vis ved trykk på «Alt»-tasten

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _mnemonicsMode)
en: Always show
nn: Vis alltid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Windows' &drag mode:
nn: &Dra-modus for vindauge:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _toolBarDrawItemSeparator)
en: Draw toolbar item separators
nn: Vis skilje mellom element på verktøylinja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _splitterProxyEnabled)
en: Enable extended resize handles
nn: Bruk utvida handtak for endring av storleik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _useBackgroundGradient)
en: Draw window background gradient
nn: Teikn fargeovergang i vindaugsbakgrunn

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Animations
nn: Animasjonar

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Views
nn: Visingar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _viewDrawTreeBranchLines)
en: Draw tree branch lines
nn: Vis forgreiningslinjer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Tree expander size:
nn: Storleik på &treutvidar:

[ctx: triangle size]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _viewTriangularExpanderSize)
en: Tiny
nn: Ørliten

[ctx: triangle size]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _viewTriangularExpanderSize)
en: Small
nn: Liten

[ctx: triangle size]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _viewTriangularExpanderSize)
en: Normal
nn: Vanleg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _viewDrawFocusIndicator)
en: Draw focus indicator in lists
nn: Teikn fokusmarkør i lister

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Scrollbars
nn: Rullefelt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Scrollbar wi&dth:
nn: &Breidd på rullefelt:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, _scrollBarWidth)
en: px
nn: pikslar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Top arrow button type:
nn: Knappetype for øvre pil:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Bottom arrow button type:
nn: Knappetype for nedre pil:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _scrollBarSubLineButtons)
en: No buttons
nn: Ingen knappar

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _scrollBarSubLineButtons) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _scrollBarAddLineButtons)
en: One button
nn: Éin knapp

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _scrollBarSubLineButtons) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _scrollBarAddLineButtons)
en: Two buttons
nn: To knappar

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _scrollBarAddLineButtons)
en: No button
nn: Ingen knapp

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_5)
en: Menu Highlight
nn: Menyframheving

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, _menuHighlightDark)
en: Use dar&k color
nn: Bruk mør&k farge

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, _menuHighlightStrong)
en: &Use selection color (plain)
nn: &Bruk merkjefargen (rein)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, _menuHighlightSubtle)
en: Use selec&tion color (subtle)
nn: B&ruk merkjefargen (svak)
