kstyle_config - en to pa translation catalogue (44 entries)

en: Oxygen Settings
pa: ਆਕਸੀਜਨ ਸੈਟਿੰਗਾਂ

en: Toolbar highlight
pa: ਟੂਲਬਾਰ ਹਾਈਲਾਈਟ

en: Configure toolbars' mouseover highlight animation
pa: ਟੂਲਬਾਰ ਦੇ ਉੱਤੇ ਮਾਊਂਸ ਹਾਈਲਾਈਟ ਐਨੀਮੇਸ਼ਨ ਸੰਰਚਨਾ

en: Menu bar highlight
pa: ਮੇਨੂ ਪੱਟੀ ਹਾਈਲਾਈਟ

en: Configure menu bars' mouseover highlight animation
pa: ਮੇਨੂ-ਬਾਰ ਦੇ ਉੱਤੇ ਮਾਊਂਸ ਹਾਈਲਾਈਟ ਐਨੀਮੇਸ਼ਨ ਸੰਰਚਨਾ

en: Menu highlight
pa: ਮੇਨੂ ਹਾਈਲਾਈਟ

en: Configure menus' mouseover highlight animation
pa: ਮੇਨੂ ਦੇ ਉੱਤੇ ਮਾਊਂਸ ਹਾਈਲਾਈਟ ਐਨੀਮੇਸ਼ਨ ਸੰਰਚਨਾ

en: Progress bar animation
pa: ਤੱਰਕੀ ਪੱਟੀ ਐਨੀਮੇਸ਼ਨ

en: Configure progress bars' steps animation
pa: ਤਰੱਕੀ ਪੱਟੀ ਦੇ ਸਟੈਪ ਐਨੀਮੇਸ਼ਨ ਸੰਰਚਨਾ

en: Tab transitions
pa: ਟੈਬ ਬਦਲਾਅ

en: Label transitions
pa: ਲੇਬਲ ਬਦਲਾਅ

en: Text editor transitions
pa: ਟੈਕਸਟ ਐਡੀਟਰ ਬਦਲਾਅ

en: Combo box transitions
pa: ਕੰਬੋ ਬਾਕਸ ਬਦਲਾਅ

en: Configure progress bars' busy indicator animation
pa: ਤਰੱਕੀ ਪੱਟੀ ਦੇ ਰੁੱਝੇ ਇੰਡੀਕੇਟਰ ਐਨੀਮੇਸ਼ਨ ਦੀ ਸੰਰਚਨਾ

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QFrame, FollowMouseAnimationConfigBox)
en: Frame
pa: ਫਰੇਮ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Animation type:
pa: ਐਨੀਮੇਸ਼ਨ ਕਿਸਮ:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, typeComboBox)
en: Fade
pa: ਫੇਡ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, typeComboBox)
en: Follow Mouse
pa: ਮਾਊਂਸ ਮੁਤਾਬਕ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, durationLabel)
en: Fade duration:
pa: ਫੇਡ ਅੰਤਰਾਲ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, followMouseDurationLabel)
en: Follow mouse duration:
pa: ਮਾਊਂਸ ਫ਼ਾਲੋ ਅੰਤਰਾਲ:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, OxygenStyleConfig)
en: Dialog
pa: ਡਾਈਲਾਗ

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_1)
en: General
pa: ਆਮ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _windowDragMode)
en: Drag windows from all empty areas
pa: ਸਭ ਖਾਲੀ ਖੇਤਰ ਤੋਂ ਵਿੰਡੋਜ਼ ਖਿੱਚੋ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _mnemonicsLabel)
en: Keyboard accelerators visibility:
pa: ਕੀਬੋਰਡ ਐਕਸਲੇਟਰ ਦਿੱਖ:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _mnemonicsMode)
en: Always hide
pa: ਹਮੇਸ਼ਾ ਲੁਕਾਓ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _mnemonicsMode)
en: Always show
pa: ਹਮੇਸ਼ਾ ਵੇਖਾਓ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Windows' &drag mode:
pa: ਵਿੰਡੋ ਦਾ ਡਰੈਗ ਮੋਡ(&d):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _toolBarDrawItemSeparator)
en: Draw toolbar item separators
pa: ਟੂਲਬਾਰ ਆਈਟਮ ਵੱਖਰੇਵਾਂ ਬਣਾਓ

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Animations
pa: ਐਨੀਮੇਸ਼ਨ

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Views
pa: ਝਲਕ

[ctx: triangle size]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _viewTriangularExpanderSize)
en: Tiny
pa: ਨਿੰਮਾ

[ctx: triangle size]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _viewTriangularExpanderSize)
en: Small
pa: ਛੋਟਾ

[ctx: triangle size]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _viewTriangularExpanderSize)
en: Normal
pa: ਸਧਾਰਨ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _viewDrawFocusIndicator)
en: Draw focus indicator in lists
pa: ਸੂਚੀਆਂ ਵਿੱਚ ਫੋਕਸ ਇੰਡੀਕੇਟਰ ਵਾਹੋ

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Scrollbars
pa: ਸਕਰੋਲਬਾਰ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Scrollbar wi&dth:
pa: ਸਕਰੋਲਬਾਰ ਚੌੜਾਈ(&d):

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _scrollBarSubLineButtons)
en: No buttons
pa: ਕੋਈ ਬਟਨ ਨਹੀਂ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _scrollBarSubLineButtons) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _scrollBarAddLineButtons)
en: One button
pa: ਇੱਕ ਬਟਨ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _scrollBarSubLineButtons) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _scrollBarAddLineButtons)
en: Two buttons
pa: ਦੋ ਬਟਨ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _scrollBarAddLineButtons)
en: No button
pa: ਬਟਨ ਨਹੀਂ

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_5)
en: Menu Highlight
pa: ਮੇਨੂ ਹਾਈਲਾਈਟ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, _menuHighlightDark)
en: Use dar&k color
pa: ਗੂੜ੍ਹਾ ਰੰਗ ਵਰਤੋਂ(&k)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, _menuHighlightStrong)
en: &Use selection color (plain)
pa: ਚੁਣਿਆ ਰੰਗ ਵਰਤੋਂ (ਇੱਕ)(&U)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, _menuHighlightSubtle)
en: Use selec&tion color (subtle)
pa: ਚੁਣੋ ਰੰਗ ਵਰਤੋਂ (ਸਟਬਲ)(&t)
