kstyle_config - en to ro translation catalogue (58 entries)

en: Oxygen Settings
ro: Configurări Oxygen

en: Focus, mouseover and widget state transition
ro: Tranziții la focalizare, planare și stări controale

en: Configure widgets' focus and mouseover highlight animation, as well as widget enabled/disabled state transition
ro: Configurează focalizare controale și animație de evidențiere șoricel-peste, ca și activare/dezactivare tranziții stări de controale

en: Toolbar highlight
ro: Evidențiere bară de unelte

en: Configure toolbars' mouseover highlight animation
ro: Configurează animațiile de evidențiere șoricel-peste a barelor de unelte

en: Menu bar highlight
ro: Evidențiere bară de meniu

en: Configure menu bars' mouseover highlight animation
ro: Configurează animațiile de evidențiere șoricel-peste a barelor de meniu

en: Menu highlight
ro: Evidențiere meniu

en: Configure menus' mouseover highlight animation
ro: Configurează animațiile de evidențiere șoricel-peste a meniurilor

en: Progress bar animation
ro: Animație bară de progres

en: Configure progress bars' steps animation
ro: Configurează animațiile pașilor barelor de progres

en: Tab transitions
ro: Tranziții de file

en: Configure fading transition between tabs
ro: Configurează tranziția atenuată între file

en: Label transitions
ro: Tranziții de etichete

en: Configure fading transition when a label's text is changed
ro: Configurează tranziția atenuată când textul unei etichete s-a schimbat

en: Text editor transitions
ro: Tranziții redactor de text

en: Configure fading transition when an editor's text is changed
ro: Configurează tranziția atenuată când textul unui editor s-a schimbat

en: Combo box transitions
ro: Tranziții listă de selecție

en: Configure fading transition when a combo box's selected choice is changed
ro: Configurează tranziția atenuată când selecția aleasă a unei liste de selecție s-a schimbat

en: Progress bar busy indicator
ro: Indicator de ocupare în bara de progres

en: Configure progress bars' busy indicator animation
ro: Configurează animația indicatorului ocupat a barelor de progres

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QFrame, FollowMouseAnimationConfigBox)
en: Frame
ro: Cadru

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Animation type:
ro: Tip animație:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, typeComboBox)
en: Fade
ro: Atenuare

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, typeComboBox)
en: Follow Mouse
ro: Urmărește șoricelul

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, durationLabel)
en: Fade duration:
ro: Durata atenuării:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, followMouseDurationLabel)
en: Follow mouse duration:
ro: Durata urmăririi șoricelului

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _windowDragMode)
en: Drag windows from titlebar only
ro: Trage ferestrele doar de bara de titlu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _windowDragMode)
en: Drag windows from titlebar, menubar and toolbars
ro: Trage ferestrele de barele de titlu, de meniu și de unelte

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _windowDragMode)
en: Drag windows from all empty areas
ro: Trage ferestrele de toate zonele goale

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _mnemonicsLabel)
en: Keyboard accelerators visibility:
ro: Vizibilitate acceleratori de tastatură:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _mnemonicsMode)
en: Always hide
ro: Ascunde întotdeauna

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _mnemonicsMode)
en: Show when Alt key is pressed
ro: Arată când tasta Alt e apăsată

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _mnemonicsMode)
en: Always show
ro: Arată întotdeauna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Windows' &drag mode:
ro: Regimul &de tragere a ferestrelor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _toolBarDrawItemSeparator)
en: Draw toolbar item separators
ro: Desenează separatorul elementelor barei de unelte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _splitterProxyEnabled)
en: Enable extended resize handles
ro: Activează controalele de redimensionare extinse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _useBackgroundGradient)
en: Draw window background gradient
ro: Desenează gradient de fundal al ferestrei

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Animations
ro: Animații

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Views
ro: Vizualizări

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _viewDrawTreeBranchLines)
en: Draw tree branch lines
ro: Desenează linii pentru ramurile arborelui

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Tree expander size:
ro: &Dimensiune expandor arbore:

[ctx: triangle size]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _viewTriangularExpanderSize)
en: Tiny
ro: Minusculă

[ctx: triangle size]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _viewTriangularExpanderSize)
en: Small
ro: Mică

[ctx: triangle size]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _viewTriangularExpanderSize)
en: Normal
ro: Normală

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _viewDrawFocusIndicator)
en: Draw focus indicator in lists
ro: Desenează indicator de focalizare în liste

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Scrollbars
ro: Bare de derulare

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Scrollbar wi&dth:
ro: Lățime bare de &derulare:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Top arrow button type:
ro: Tip buton săgeată de sus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Bottom arrow button type:
ro: Tip buton săgeată de jos:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _scrollBarSubLineButtons)
en: No buttons
ro: Fără butoane

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _scrollBarSubLineButtons) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _scrollBarAddLineButtons)
en: One button
ro: Un buton

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _scrollBarSubLineButtons) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _scrollBarAddLineButtons)
en: Two buttons
ro: Două butoane

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _scrollBarAddLineButtons)
en: No button
ro: Niciun buton

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_5)
en: Menu Highlight
ro: Evidențiere meniu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, _menuHighlightDark)
en: Use dar&k color
ro: F&olosește culoare întunecată

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, _menuHighlightStrong)
en: &Use selection color (plain)
ro: Folosește c&uloarea selecției (simplă)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, _menuHighlightSubtle)
en: Use selec&tion color (subtle)
ro: Foloseș&te culoarea selecției (subtilă)
