kstyle_config - en to ug translation catalogue (116 entries)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcombobox) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, toolButton) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, toolButton_2) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButto
en: Normal
ug: نورمال

en: New
ug: يېڭى

en: Open
ug: ئاچ

en: Save
ug: ساقلا

en: Enabled
ug: ئىناۋەتلىك قىلىنغان

en: Right to left layout
ug: ئوڭدىن سولغا جايلاشتۇرۇش

en: Input Widgets
ug: كىرگۈزۈش ۋىجېتلىرى

en: Shows the appearance of text input widgets
ug: تېكىست كىرگۈزۈش ۋىجېتىنىڭ قىياپىتىنى كۆرسىتىدۇ

en: Tab Widgets
ug: بەتكۈچ ۋىجېتلىرى

en: Shows the appearance of tab widgets
ug: بەتكۈچ ۋىجېتىنىڭ قىياپىتىنى كۆرسىتىدۇ

en: Buttons
ug: توپچىلار

en: Shows the appearance of buttons
ug: توپچىلارنىڭ قىياپىتىنى كۆرسىتىدۇ

en: Lists
ug: تىزىملار

en: Shows the appearance of lists, trees and tables
ug: تىزىملار، شاخسىمان تىزىملار ۋە جەدۋەللەرنىڭ قىياپىتىنى كۆرسىتىدۇ

en: Frames
ug: كاندۇكلار

en: Shows the appearance of various framed widgets
ug: ھەر خىل كاندۇكلۇق ۋىجېتلارنىڭ قىياپىتىنى كۆرسەت

en: Benchmark
ug: ئاساسىي كۆرسەتكۈچ

en: Example text
ug: مىسال تېكىست

en: password
ug: ئىم

en: Tile
ug: ياي

en: Cascade
ug: دەستىلە

en: Tabs
ug: بەتكۈچلەر

en: Select Next Window
ug: كېيىنكى كۆزنەكنى تاللا

en: Select Previous Window
ug: ئالدىنقى كۆزنەكنى تاللا

en: This is a sample text
ug: بۇ سىناق تېكىست

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Modules
ug: بۆلەكلەر

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select below the modules for which you want to run the simulation:
ug: ئىجرا قىلماقچى بولغان تەقلىدلەش ئۈچۈن تۆۋەندىكى بۆلەكلەرنى تاللاڭ:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Options
ug: تاللانما

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, grabMouseCheckBox)
en: Grab mouse
ug: چاشقىنەكنى تۇت

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, runButton)
en: Run Simulation
ug: تەقلىدلەشنى ئىجرا قىل

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Checkboxes
ug: تاللاش كۆزنەكچىلىرى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox)
en: Off
ug: تاقا

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_2)
en: Partial
ug: قىسمەن

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_3)
en: On
ug: ئوچۇق

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Text only:
ug: تېكىستلا:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcombobox)
en: Small
ug: كىچىك

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcombobox)
en: Large
ug: چوڭ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Text and icon:
ug: تېكىست ۋە سىنبەلگە

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, flatButtonCheckBox)
en: Use flat buttons
ug: تەكشى توپچىلارنى ئىشلەت

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Toolbuttons
ug: قورال توپچىلىرى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, toolButton_6) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, toolButton_7) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, toolButton_8)
en: Flat
ug: تەكشى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, toolButton_9)
en: Up Arrow
ug: ئۈستى يا ئوق

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, toolButton_10)
en: Down Arrow
ug: ئاستى يا ئوق

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, toolButton_11)
en: Left Arrow
ug: سول يا ئوق

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, toolButton_12)
en: Right Arrow
ug: ئوڭ يا ئوق

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, textPosition) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, textPositionComboBox)
en: Icons Only
ug: سىنبەلگىلا

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, textPosition) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, textPositionComboBox)
en: Text Only
ug: تېكىستلا

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, textPosition) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, textPositionComboBox)
en: Text Alongside Icons
ug: تېكىست سىنبەلگىسىنىڭ يېنىدا

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, textPosition)
en: Text Under Icons
ug: تېكىست سىنبەلگىسىنىڭ ئاستىدا

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, iconSize)
en: Small (16x16)
ug: كىچىك (16x16)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, iconSize)
en: Medium (22x22)
ug: ئوتتۇرا (22x22)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, iconSize)
en: Large (32x32)
ug: چوڭ (32x32)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, iconSize)
en: Huge (48x48)
ug: زور (48x48)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, directionComboBox)
en: Left to Right
ug: سولدىن ئوڭغا

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, directionComboBox)
en: Right to Left
ug: ئوڭدىن سولغا

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, directionComboBox)
en: Top to Bottom
ug: يۇقىرىدىن تۆۋەنگە

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, directionComboBox)
en: Bottom to Top
ug: تۆۋەندىن يۇقىرىغا

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Frame
ug: كاندۇك

[ctx: Flat group box. No frame is actually drawn]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, flatGroupBoxCheckBox)
en: Flat
ug: تەكشى

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Tab Widget
ug: بەتكۈچ ۋىجېت

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Single line text editor:
ug: يەككە قۇرلۇق تېكىست تەھرىرلىگۈچ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Password editor:
ug: ئىم تەھرىرلىگۈچ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Editable combobox
ug: تەھرىرلىگىلى بولىدىغان combobox

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcombobox)
en: First item
ug: تۇنجى تۈر

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcombobox)
en: Second item
ug: ئىككىنچى تۈر

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcombobox)
en: Third item
ug: ئۈچىنچى تۈر

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Multi-line text editor:
ug: كۆپ قۇرلۇق تېكىست تەھرىرلىگۈچ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, wrapCheckBox)
en: Wrap words
ug: سۆزلەرنى قاتلاش

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, flatCheckBox)
en: Use flat widgets
ug: تەكشى ۋىجېتلارنى ئىشلەت

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, listWidget) i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: First Item
ug: تۇنجى تۈر

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, listWidget) i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Second Item
ug: ئىككىنچى تۈر

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, listWidget) i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Third Item
ug: ئۈچىنچى تۈر

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Title
ug: ماۋزۇ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Description
ug: چۈشەندۈرۈش

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Third Description
ug: ئۈچىنچى چۈشەندۈرۈلۈش

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Third Subitem
ug: ئۈچىنچى تارماق تۈر

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Third Subitem Description
ug: ئۈچىنچى تارماق تۈر چۈشەندۈرۈلۈشى

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Second Description
ug: ئىككىنچى چۈشەندۈرۈلۈشى

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Second Subitem
ug: ئىككىنچى تارماق تۈر

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: Second Subitem Description
ug: ئىككىنچى تارماق تۈرنىڭ چۈشەندۈرۈلۈشى

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: First Subitem
ug: بىرىنچى تارماق تۈر

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: First Subitem Description
ug: بىرىنچى تارماق تۈر چۈشەندۈرۈلۈشى

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTreeWidget, treeWidget)
en: First Description
ug: بىرىنچى چۈشەندۈرۈلۈشى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: New Row
ug: يېڭى قۇر

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: First Row
ug: تۇنجى قۇر

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Third Row
ug: ئۈچىنچى قۇر

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: First Column
ug: بىرىنچى ئىستون

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Second Column
ug: ئىككىنچى ئىستون

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Third Column
ug: ئۈچىنچى ئىستون

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Top-left
ug: سول ئۈستى

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Top
ug: ئۈستى

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Top-right
ug: ئوڭ ئۈستى

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Left
ug: سول

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Center
ug: مەركەز

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Right
ug: ئوڭ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Bottom-left
ug: سول ئاستى

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Bottom
ug: ئاستى

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Bottom-right
ug: ئوڭ ئاستى

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Editors)
en: Editors
ug: تەھرىرلىگۈچ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Title:
ug: ماۋزۇ:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Toolbox)
en: Toolbox
ug: قورال ئىستونى

note: i18n: ectx: attribute (label), widget (QWidget, page)
en: First Page
ug: بىرىنچى بەت

note: i18n: ectx: attribute (label), widget (QWidget, page_2)
en: Second Page
ug: ئىككىنچى بەت

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: First Label
ug: بىرىنچى ئەن

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Second Label
ug: ئىككىنچى ئەن

note: i18n: ectx: attribute (label), widget (QWidget, page_3)
en: Third Page
ug: ئۈچىنچى بەت

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Horizontal
ug: توغرا

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Vertical
ug: تىك

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, tabPositionComboBox)
en: North
ug: شىمال

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, tabPositionComboBox)
en: South
ug: جەنۇب

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, tabPositionComboBox)
en: West
ug: غەرب

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, tabPositionComboBox)
en: East
ug: شەرق

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, documentModeCheckBox)
en: Document mode
ug: پۈتۈك شەكلى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cornerWidgetsCheckBox)
en: Show Corner Buttons
ug: بۇلۇڭ توپچىلىرىنى كۆرسەت

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, tabBarVisibilityCheckBox)
en: Hide tabbar
ug: بەتكۈچ بالدىقىنى يوشۇر

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Preview
ug: ئالدىن كۆزەت
