kstyle_config - en to ug translation catalogue (60 entries)

en: Oxygen Settings
ug: ئوكسىگېن تەڭشىكى

en: Focus, mouseover and widget state transition
ug: فوكۇس، چاشقىنەكتە نىشانلاش ۋە ئەپچە ھالىتى ئالمىشىشى

en: Configure widgets' focus and mouseover highlight animation, as well as widget enabled/disabled state transition
ug: ئەپچە فوكۇسى ۋە چاشقىنەكتە نىشانلاشنى يورۇتۇش جانلاندۇرۇمىنى سەپلەيدۇ شۇنداقلا ئەپچە قوزغىتىش/چەكلەش ھالىتىنىڭ ئالمىشىشى

en: Toolbar highlight
ug: قورال بالداقنى يورۇتۇش

en: Configure toolbars' mouseover highlight animation
ug: قورال بالداق چاشقىنەكتە نىشانلانغاندىكى يورۇتۇش جانلاندۇرۇمىنى سەپلەيدۇ

en: Menu bar highlight
ug: تىزىملىك بالدىقىنى يورۇتۇش

en: Configure menu bars' mouseover highlight animation
ug: تىزىملىك بالداق چاشقىنەكتە نىشانلانغاندىكى يورۇتۇش جانلاندۇرۇمىنى سەپلەيدۇ

en: Menu highlight
ug: تىزىملىكنى يورۇتۇش

en: Configure menus' mouseover highlight animation
ug: تىزىملىك چاشقىنەكتە نىشانلانغاندىكى يورۇتۇش جانلاندۇرۇمىنى سەپلەيدۇ

en: Progress bar animation
ug: ئىلگىرىلەش بالداق جانلاندۇرۇمى

en: Configure progress bars' steps animation
ug: ئىلگىرىلەش بالداق قەدەم باسقۇچىنىڭ جانلاندۇرۇمىنى سەپلەيدۇ

en: Tab transitions
ug: بەتكۈچ ئالمىشىشى

en: Configure fading transition between tabs
ug: بەتكۈچ ئارا سۇسلىشىپ ئالمىشىش ئۈنۈمىنى سەپلەيدۇ

en: Label transitions
ug: بەلگە ئالمىشىشى

en: Configure fading transition when a label's text is changed
ug: بەلگە تېكىستى ئۆزگەرگەندە سۇسلىشىپ ئالمىشىش ئۈنۈمىنى سەپلەيدۇ

en: Text editor transitions
ug: تېكىست تەھرىرلىگۈچ ئالمىشىشى

en: Configure fading transition when an editor's text is changed
ug: تەھرىرلىگۈچنىڭ تېكىستى ئۆزگەرگەندە سۇسلىشىپ ئالمىشىش ئۈنۈمىنى سەپلەيدۇ

en: Combo box transitions
ug: بىرىكمە رامكا ئالمىشىشى

en: Configure fading transition when a combo box's selected choice is changed
ug: بىرىكمە رامكا تاللىنىشى ئۆزگەرگەندە سۇسلىشىپ ئالمىشىش ئۈنۈمىنى سەپلەيدۇ

en: Progress bar busy indicator
ug: ئىلگىرىلەش بالداق ئالدىراش كۆرسەتكۈچى

en: Configure progress bars' busy indicator animation
ug: ئىلگىرىلەش بالداق ئالدىراش كۆرسەتكۈچىنىڭ جانلاندۇرۇمىنى سەپلەيدۇ

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QFrame, FollowMouseAnimationConfigBox)
en: Frame
ug: كاندۇك

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Animation type:
ug: جانلاندۇرۇم تۈرى:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, typeComboBox)
en: Fade
ug: سۇسلاشتۇر

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, typeComboBox)
en: Follow Mouse
ug: چاشقىنەككە ئەگەش

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, durationLabel)
en: Fade duration:
ug: سۇسلاشتۇرۇش ۋاقتى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, followMouseDurationLabel)
en: Follow mouse duration:
ug: چاشقىنەككە ئەگىشىش ۋاقتى:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, OxygenStyleConfig)
en: Dialog
ug: سۆزلەشكۈ

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_1)
en: General
ug: ئادەتتىكى

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _windowDragMode)
en: Drag windows from titlebar only
ug: كۆزنەكنى ماۋزۇ بالدىقىدىنلا سۆرە

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _windowDragMode)
en: Drag windows from titlebar, menubar and toolbars
ug: كۆزنەكنى ماۋزۇ بالدىقى، تىزىملىك بالدىقى ۋە قورال بالدىقىدىن سۆرە

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _windowDragMode)
en: Drag windows from all empty areas
ug: كۆزنەكنى بارلىق بوش رايوندىن سۆرە

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _mnemonicsLabel)
en: Keyboard accelerators visibility:
ug: ھەرپتاختا تېزلەتمىسىنىڭ كۆرۈنۈشچانلىقى:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _mnemonicsMode)
en: Always hide
ug: ھەمىشە يوشۇر

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _mnemonicsMode)
en: Show when Alt key is pressed
ug: Alt كۇنۇپكىسى بېسىلغاندا كۆرسەت

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _mnemonicsMode)
en: Always show
ug: ھەمىشە كۆرسەت

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Windows' &drag mode:
ug: كۆزنەكنىڭ سۆرەش ھالىتى(&D):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _toolBarDrawItemSeparator)
en: Draw toolbar item separators
ug: قورال بالداق تۈرلىرىنى ئايرىغۇچنى سىز

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _splitterProxyEnabled)
en: Enable extended resize handles
ug: كېڭەيتىلگەن چوڭلۇقىنى ئۆزگەرتىپ بىر تەرەپ قىلىشنى قوزغىتىدۇ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _useBackgroundGradient)
en: Draw window background gradient
ug: كۆزنەك تەگلىك رەڭ ئۆزگىرىشىنى سىز

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Animations
ug: جانلاندۇرۇم

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Views
ug: كۆرۈنۈش

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _viewDrawTreeBranchLines)
en: Draw tree branch lines
ug: 3 دانە تارماق سىزىق سىز

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Tree expander size:
ug: شاخ كېڭەيتكۈچ چوڭلۇقى(&T):

[ctx: triangle size]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _viewTriangularExpanderSize)
en: Tiny
ug: بەك كىچىك

[ctx: triangle size]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _viewTriangularExpanderSize)
en: Small
ug: كىچىك

[ctx: triangle size]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _viewTriangularExpanderSize)
en: Normal
ug: ئادەتتىكى

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, _viewDrawFocusIndicator)
en: Draw focus indicator in lists
ug: تىزىمدا فوكۇس كۆرسەتكۈچ سىز

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: Scrollbars
ug: سىيرىغۇچ بالداق

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Scrollbar wi&dth:
ug: سىيرىغۇچ بالداق كەڭلىكى(&D):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Top arrow button type:
ug: ئۈستى يا ئوق توپچىسىنىڭ تۈرى:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Bottom arrow button type:
ug: ئاستى يا ئوق توپچىسىنىڭ تۈرى:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _scrollBarSubLineButtons)
en: No buttons
ug: توپچە يوق

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _scrollBarSubLineButtons) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _scrollBarAddLineButtons)
en: One button
ug: بىر توپچە

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _scrollBarSubLineButtons) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _scrollBarAddLineButtons)
en: Two buttons
ug: ئىككى توپچە

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, _scrollBarAddLineButtons)
en: No button
ug: توپچە يوق

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_5)
en: Menu Highlight
ug: تىزىملىكنى يورۇت

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, _menuHighlightDark)
en: Use dar&k color
ug: قارا رەڭ ئىشلەت(&K)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, _menuHighlightStrong)
en: &Use selection color (plain)
ug: تاللىغان رەڭنى ئىشلەت(ساپ)(&U)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, _menuHighlightSubtle)
en: Use selec&tion color (subtle)
ug: تاللىغان رەڭنى ئىشلەت(ئازراق)(&T)
