kstyle_config - en to wa translation catalogue (33 entries)

en: Tabs
wa: Linwetes

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Options
wa: Tchuzes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, grabMouseCheckBox)
en: Grab mouse
wa: Apicî sori

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, runButton)
en: Run Simulation
wa: Enonder simulåcion

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, directionComboBox)
en: Left to Right
wa: Di hintche a droete

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, directionComboBox)
en: Right to Left
wa: Di droete a hintche

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, directionComboBox)
en: Top to Bottom
wa: Dal copete al valêye

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, directionComboBox)
en: Bottom to Top
wa: Dal valêye al copete

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: GroupBox
wa: Boesse a clitchî

[ctx: Flat group box. No frame is actually drawn]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, flatGroupBoxCheckBox)
en: Flat
wa: Plat

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Tab Widget
wa: Ahesse di linwete

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Single line text editor:
wa: Aspougneu di tecse d' ene seule roye :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Password editor:
wa: Aspougneu di scret :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Editable combobox
wa: Djivêye di dressêye disrôlante aspougnåve

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcombobox)
en: First item
wa: Prumî cayet

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcombobox)
en: Second item
wa: Deujhinme cayet

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, kcombobox)
en: Third item
wa: Troejhinme cayet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Multi-line text editor:
wa: Aspougneu di tecse multi-roye :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, wrapCheckBox)
en: Wrap words
wa: Ritourner al roye

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, flatCheckBox)
en: Use flat widgets
wa: Epolyî platès ahesses

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Center
wa: Mitan

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Right
wa: Droete

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Bottom-left
wa: Coine do dzo a hintche

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Bottom
wa: Al valêye

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Bottom-right
wa: Coine do dzo a droete

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Editors)
en: Editors
wa: Aspougneus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Title:
wa: Tite :

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, Toolbox)
en: Toolbox
wa: Boesse ås usteyes

note: i18n: ectx: attribute (label), widget (QWidget, page)
en: First Page
wa: Prumire pådje

note: i18n: ectx: attribute (label), widget (QWidget, page_2)
en: Second Page
wa: Deujhinme pådje

note: i18n: ectx: attribute (label), widget (QWidget, page_3)
en: Third Page
wa: Troejhinme pådje

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Horizontal
wa: Di coutchî

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Vertical
wa: D' astampé
