Arch Linux Pacman package manager - en to ast translation catalogue (155 entries)

en: %s-%s is up to date -- skipping
ast: %s-%s ta anováu -- saltando

en: %s-%s is up to date -- reinstalling
ast: %s-%s ta anováu -- reinstalando

en: downgrading package %s (%s => %s)
ast: baxando de versión el paquete %s (%s => %s)

en: cannot allocate disk archive object
ast: nun pue allugase l'oxetu del archivu del discu

en: warning given when extracting %s (%s)
ast: alvertencia dada al estrayer el paquete %s (%s)

en: could not extract %s (%s)
ast: nun pudo estrayese %s (%s)

en: could not rename %s to %s (%s)
ast: nun pudo renomase %s a %s (%s)

en: file not found in file list for package %s. skipping extraction of %s
ast: nun s'alcontró'l ficheru nel llistáu de ficheros pal paquete %s. saltando la estraición de %s

en: unable to extract %s%s: path too long
ast: nun pue estrayese %s%s: camín perllargu

en: directory permissions differ on %s
    filesystem: %o  package: %o
ast: los permisos del direutoriu son distintos en %s
    sistema de ficheros: %o paquete: %o

en: directory ownership differs on %s
    filesystem: %u:%u  package: %u:%u
ast: la propiedá del direutoriu ye distinta en %s
    sistema de ficheros: %u:%u paquete: %u:%u

en: extract: not overwriting dir with file %s
ast: estración: nun pue sobrescribise'l direutoriu col ficheru %s

en: unable to extract %s.pacnew: path too long
ast: nun pue estrayese %s.pacnew: camín perllargu

en: could not get current working directory
ast: nun pudo consiguise'l direutoriu de trabayu actual

en: could not change directory to %s (%s)
ast: nun pudo cambiase'l direutoriu a %s (%s)

en: could not restore working directory (%s)
ast: nun pudo restaurase'l direutoriu de trabayu (%s)

en: problem occurred while upgrading %s
ast: asocedió un problema al anovar %s

en: problem occurred while installing %s
ast: asocedió un problema al instalar %s

en: could not update database entry %s-%s
ast: nun pudo anovase la entrada de base de datos %s-%s

en: could not add entry '%s' in cache
ast: nun pudo amestase la entrada '%s' na caché

en: error while reading file %s: %s
ast: fallu al lleer el ficheru %s: %s

en: removing invalid database: %s
ast: desaniciando base de datos non válida: %s

en: could not create directory %s: %s
ast: nun pudo crease'l direutoriu %s: %s

en: invalid name for database entry '%s'
ast: nome non válidu pa la base de datos '%s'

en: duplicated database entry '%s'
ast: entrada de base de datos duplicada '%s'

en: corrupted database entry '%s'
ast: entrada de base de datos toyida '%s'

en: could not open file %s: %s
ast: nun pudo abrise'l ficheru %s: %s

en: %s database is inconsistent: name mismatch on package %s
ast: la base de datos %s ye inconsistente: el nome nun concasa nel paquete %s

en: %s database is inconsistent: version mismatch on package %s
ast: la base de datos %s ye inconsistente: la versión nun concasa nel paquete %s

en: unknown validation type for package %s: %s
ast: triba de validación desconocida pal paquete %s: %s

en: error while reading package %s: %s
ast: fallu al lleer el paquete %s: %s

en: error while reading mtree of package %s: %s
ast: fallu al lleer el mtree del paquete %s: %s

en: could not parse package description file in %s
ast: nun pudo analizase'l ficheru de descripción del paquete en %s

en: missing package name in %s
ast: nome de paquete faltante en %s

en: missing package version in %s
ast: versión de paquete faltante en %s

en: invalid package version in %s
ast: versión del paquete non válida en %s

en: missing package metadata in %s
ast: datos meta de paquete faltantes en %s

en: failed to read signature file: %s
ast: fallu al lleer el ficheru de robla: %s

en: required key missing from keyring
ast: clave riquida del aniellu claves faltante

en: removing invalid file: %s
ast: desaniciando ficheru non válidu: %s

en: could not parse package description file '%s' from db '%s'
ast: nun pudo analizase'l ficheru de descripción del paquete '%s' de la base de datos '%s'

en: %s database is inconsistent: filename of package %s is illegal
ast: la base de datos %s ye inconsistente: el nome del paquete %s ye illegal

en: %s database is inconsistent: filename of package %s is too long
ast: la base de datos %s ye inconsistente: el nome del paquete %s ye perllargu

en: unknown database file: %s
ast: ficheru de base de datos desconocíu: %s

en: database path is undefined
ast: nun ta definíu'l camín de la base de datos

en: dependency cycle detected:
ast: deteutáu ciclu de dependencia:

en: %s will be removed after its %s dependency
ast: %s desaniciaráse dempués de la so dependencia %s

en: %s will be installed before its %s dependency
ast: %s desaniciaráse enantes de la so dependencia %s

en: ignoring package %s-%s
ast: inorando paquete %s-%s

en: cannot resolve "%s", a dependency of "%s"
ast: nun pue iguase "%s", una dependencia de "%s"

en: could not get filesystem information for %s: %s
ast: nun pudo consiguise la información del sistema ficheros pa %s: %s

en: could not open file: %s: %s
ast: nun pudo abrise'l ficheru: %s: %s

en: could not get filesystem information
ast: nun pudo consiguise la información del sistema de ficheros

en: could not get file information for %s
ast: nun pudo consiguise la información pa %s

en: could not determine mount point for file %s
ast: nun pudo determinase'l puntu montaxe pal ficheru %s

en: Partition %s too full: %jd blocks needed, %ju blocks free
ast: La partición %s ta enllena: necesítense %jd, %ju bloques llibres

en: could not determine filesystem mount points
ast: nun pudieron determinase los puntos de montaxe del sistema ficheros

en: could not determine cachedir mount point %s
ast: nun pudo determinase'l puntu del direutoriu caché %s

en: could not determine root mount point %s
ast: nun pudo determinase'l puntu de montaxe root %s

en: Partition %s is mounted read only
ast: La partición %s ta montada como namái llectura

en: disk
ast: discu

en: failed to create temporary file for download
ast: fallu al crear el ficheru temporal pa la descarga

en: failed retrieving file '%s' from %s : %s
ast: fallu recibiendo'l ficheru '%s' de %s: %s

en: failed retrieving file '%s' from %s : expected download size exceeded
ast: fallu recibiendo'l ficheru '%s' de %s: tamañu de descarga superáu

en: url '%s' is invalid
ast: l'enllaz '%s' ye inválidu

en: failed to retrieve some files
ast: fallu al recuperar dellos ficheros

en: out of memory!
ast: ¡ensin memoria!

en: unexpected system error
ast: Fallu non esperáu del sistema

en: permission denied
ast: permisu refugáu

en: could not find or read file
ast: nun pue alcontrase o lleese'l ficheru

en: could not find or read directory
ast: nun pue alcontrase o lleese'l direutoriu

en: wrong or NULL argument passed
ast: pasóse un argumentu incorreutu o NULL

en: not enough free disk space
ast: nun hai espaciu en discu abondu

en: library not initialized
ast: llibrería ensin aniciar

en: library already initialized
ast: llibrería xá aniciada

en: unable to lock database
ast: nun pue bloquiase la bas de datos

en: could not open database
ast: nun pudo abrise la bas de datos

en: could not create database
ast: nun pudo criase la bas de datos

en: database not initialized
ast: bas de datos ensin aniciar

en: database already registered
ast: bas de datos xá rexistrada

en: could not find database
ast: nun pudo alcontrase la bas de datos

en: invalid or corrupted database
ast: base de datos toriada o non válida

en: invalid or corrupted database (PGP signature)
ast: base de datos toriada o non válida (robla PGP)

en: database is incorrect version
ast: la base de datos ta nuna versión incorreuta

en: could not update database
ast: nun pudo anovase la bas de datos

en: could not remove database entry
ast: nun pudo desaniciase la entrada de la base de datos

en: invalid url for server
ast: url non válida pal sirvidor

en: no servers configured for repository
ast: nun se configuró dengún sirvidor pal repositoriu

en: transaction already initialized
ast: yá s'anició la transaición

en: transaction not initialized
ast: nun s'anició la transaición

en: duplicate target
ast: oxetivu duplicáu

en: transaction not prepared
ast: nun se tresnó la transaición

en: transaction aborted
ast: albortóse la transaición

en: operation not compatible with the transaction type
ast: la operación nun ye compatible cola triba de transaición

en: transaction commit attempt when database is not locked
ast: intentu d'unviu de transaiciones al nun tar bloquiada la base de datos

en: failed to run transaction hooks
ast: fallu al executar los gabitos de transaiciones

en: could not find or read package
ast: nun pudo alcontrase o lleese'l paquete

en: operation cancelled due to ignorepkg
ast: operación encaboxada pola mor de ignorepkg

en: invalid or corrupted package
ast: paquete toriáu o non válidu

en: invalid or corrupted package (checksum)
ast: paquete toriáu o non válidu (suma de comprobación)

en: invalid or corrupted package (PGP signature)
ast: paquete toriáu o non válidu (robla PGP)

en: package missing required signature
ast: el paquete rique una robla que falta

en: cannot open package file
ast: nun pue abrise'l ficheru de paquete

en: cannot remove all files for package
ast: nun puen desaniciase tolos ficheros del paquete

en: package filename is not valid
ast: el nome del paquete nun ye válidu

en: package architecture is not valid
ast: l'arquietctura del paquete nun ye válida

en: missing PGP signature
ast: falta la robla PGP

en: invalid PGP signature
ast: robla PGP non válida

en: could not satisfy dependencies
ast: nun pudieron satisfacese les dependencies

en: conflicting dependencies
ast: dependencies en conflictu

en: conflicting files
ast: ficheros en conflictu

en: failed to retrieve some files
ast: fallu al recibir dello ficheros

en: invalid regular expression
ast: espresión regular non válida

en: libarchive error
ast: fallu de libarchive

en: download library error
ast: fallu de llibrería de descarga

en: gpgme error
ast: fallu de gpgme

en: error invoking external downloader
ast: fallu invocando'l descargador esternu

en: unexpected error
ast: fallu inesperáu

en: lock file missing %s
ast: falta'l ficheru de bloquéu %s

en: could not remove lock file %s
ast: nun pudo desaniciase'l ficheru de bloquéu %s

en: could not open directory: %s: %s
ast: nun pudo abrise'l direutoriu: %s: %s

en: could not open file: %s%s: %s
ast: nun pudo abrise'l ficheru: %s%s: %s

en: could not read directory: %s: %s
ast: nun pudo lleese'l ficheru: %s: %s

en: could not fully load metadata for package %s-%s
ast: nun pudieron cargase dafechu los datos meta pal paquete %s-%s

en: could not find %s in database -- skipping
ast: nun pudo alcontrase %s na base de datos -- saltando

en: removing %s from target list
ast: desaniciando %s de la llista d'oxetivos

en: cannot remove file '%s': %s
ast: nun pue desaniciase'l ficheru '%s': %s

en: cannot remove %s (%s)
ast: nun pue desaniciase %s (%s)

en: could not remove database entry %s-%s
ast: nun pudo desaniciase la entrada de la base de datos %s-%s

en: could not remove entry '%s' from cache
ast: nun pudo desaniciase la entrada '%s' de la caché

en: %s: missing required signature
ast: %s: falta la robla riquida

en: %s: ignoring package upgrade (%s => %s)
ast: %s: inorando anovamientu del paquete (%s => %s)

en: %s: ignoring package downgrade (%s => %s)
ast: %s: inorando baxada de versión del paquete (%s => %s)

en: %s: downgrading from version %s to version %s
ast: %s: baxando de la versión %s a la %s

en: %s: local (%s) is newer than %s (%s)
ast: %s: llocal (%s) ye más nuevu que %s (%s)

en: ignoring package replacement (%s-%s => %s-%s)
ast: inorando troquéu de paquete (%s-%s => %s-%s)

en: cannot replace %s by %s
ast: nun pue trocase %s por %s

en: unresolvable package conflicts detected
ast: deteutaos conflictos de paquete que nun puen iguase

en: removing '%s' from target list because it conflicts with '%s'
ast: desaniciando '%s' de la llista d'oxetivos porque ta en conflictu con '%s'

en: not enough free disk space
ast: nun hai espaciu llibre abondu

en: could not commit removal transaction
ast: nun pudo unviase la transaición de desaniciu

en: could not commit transaction
ast: nun pudo unviase la transaición

en: could not create temp directory
ast: nun pudo creaase'l direutoriu temporal

en: could not copy tempfile to %s (%s)
ast: nun pudo copiase'l ficheru temporal a %s (%s)

en: could not remove %s
ast: nun pudo desaniciase %s

en: could not remove tmpdir %s
ast: nun pudo desaniciase'l direutoriu temporal %s

en: could not fork a new process (%s)
ast: Nun pudo bifurcase un procesu nuevu (%s)

en: could not change the root directory (%s)
ast: nun pudo cambiase'l direutoriu root (%s)

en: call to execv failed (%s)
ast: llamada a execv fallida (%s)

en: call to waitpid failed (%s)
ast: llamada a waitpid fallida (%s)

en: command failed to execute correctly
ast: el comandu falló al executase afayadizamente

en: Unknown signal
ast: Señal desconocida

en: command terminated by signal %d: %s
ast: comandu fináu pola señal %d: %s

en: no %s cache exists, creating...
ast: nun esiste'l caché %s, creando...

en: couldn't find or create package cache, using %s instead
ast: nun pudo alcontrase o crease'l paquete caché, usando nel so llugar %s
