Arch Linux Pacman package manager - en to bg translation catalogue (200 entries)

en: %s-%s is up to date -- skipping
bg: %s-%s е актуален -- пропускане

en: %s-%s is up to date -- reinstalling
bg: %s-%s е актуален -- преинсталиране

en: downgrading package %s (%s => %s)
bg: понижаване на пакет %s (%s => %s)

en: cannot allocate disk archive object
bg: не се открие указания архив на диск

en: warning given when extracting %s (%s)
bg: има предупреждение при извличане %s (%s)

en: could not extract %s (%s)
bg: не може да се извлече %s (%s)

en: could not rename %s to %s (%s)
bg: не може да се преименува %s на %s (%s)

en: file not found in file list for package %s. skipping extraction of %s
bg: файл не е намерен в листа с файлове на пекет %s. пропускане извличането на %s

en: unable to extract %s%s: path too long
bg: неспешно извличането на %s%s: пътят е твърде дълъг

en: directory permissions differ on %s
    filesystem: %o  package: %o
bg: разлика в правата на папка за %s
    filesystem: %o  пакет: %o

en: directory ownership differs on %s
    filesystem: %u:%u  package: %u:%u
bg: правата на директория се различава от %s
    filesystem: %u:%u пакет: %u:%u

en: extract: not overwriting dir with file %s
bg: извличане: не се презаписва папка с файл %s

en: unable to extract %s.pacnew: path too long
bg: неспешно извличането на %s.pacnew: пътят е твърде дълъг

en: could not get current working directory
bg: не може да се разбере текущата директория

en: could not change directory to %s (%s)
bg: не може да се смени директория на %s (%s)

en: could not restore working directory (%s)
bg: не може да се възстанови работната директория (%s)

en: problem occurred while upgrading %s
bg: възникнал проблем при подновяване %s

en: problem occurred while installing %s
bg: възникнал проблем при инсталиране %s

en: could not update database entry %s-%s
bg: не може да се поднови запис в базата %s-%s

en: could not add entry '%s' in cache
bg: не може да се добави запис '%s' в кеша

en: error while reading file %s: %s
bg: грешка при четене на файл %s: %s

en: removing invalid database: %s
bg: премахване на невалидна база: %s

en: could not create directory %s: %s
bg: не се създава директория %s: %s

en: invalid name for database entry '%s'
bg: невалидно име за запис в базата '%s'

en: duplicated database entry '%s'
bg: дублиран запис в базата '%s'

en: corrupted database entry '%s'
bg: повреден запис в базата '%s'

en: could not open file %s: %s
bg: не се отваря файл %s: %s

en: %s database is inconsistent: name mismatch on package %s
bg: %s несъответствие в базата: името не съответства на пакета %s

en: %s database is inconsistent: version mismatch on package %s
bg: %s несъответствие в базата: версията не съответства на пакета %s

en: unknown validation type for package %s: %s
bg: непознат валидиращ тип на пакета %s: %s

en: error while reading package %s: %s
bg: грешка при четене на пакет %s: %s

en: error while reading mtree of package %s: %s
bg: грешка при зареждане на mtree на пакет %s: %s

en: could not parse package description file in %s
bg: не може да се анализира описателния файл в %s

en: missing package name in %s
bg: липсващо име на пакет в %s

en: missing package version in %s
bg: липсваща версия на пакет в %s

en: invalid package version in %s
bg: невалидна версия на пакет в %s

en: missing package metadata in %s
bg: липсват метаданни за пакета %s

en: failed to read signature file: %s
bg: не се чете подписващият файл: %s

en: required key missing from keyring
bg: нужния ключ липсва от keyring

en: removing invalid file: %s
bg: премахване невалиден файл: %s

en: could not parse package description file '%s' from db '%s'
bg: не може да се анализира описателния файл '%s' от db '%s'

en: could not read db '%s' (%s)
bg: не да се прочете db '%s' (%s)

en: %s database is inconsistent: filename of package %s is illegal
bg: %s базата е непълна: името на пакета %s е  недопустимо

en: %s database is inconsistent: filename of package %s is too long
bg: %s базата е непълна: името на пакета %s е твърде дълго

en: unknown database file: %s
bg: непознат датабаза файл: %s

en: database path is undefined
bg: пътя към базата е неопределен

en: dependency cycle detected:
bg: открит цикъл на зависимост:

en: %s will be removed after its %s dependency
bg: %s ще бъде премахната след зависимостта %s

en: %s will be installed before its %s dependency
bg: %s ще бъде инсталиран преди зависимостта %s

en: ignoring package %s-%s
bg: пренебрегване на пакет %s-%s

en: cannot resolve "%s", a dependency of "%s"
bg: не може да се разреши "%s", зависи от "%s"

en: could not get filesystem information for %s: %s
bg: не се получава системната информация за %s: %s

en: could not open file: %s: %s
bg: не се отворя файл: %s: %s

en: could not get filesystem information
bg: не се получава системна информация

en: could not get file information for %s
bg: неможе да се вземе информация отностно %s

en: could not determine mount point for file %s
bg: не може да се определи точката за монтиране на %s

en: Partition %s too full: %jd blocks needed, %ju blocks free
bg: Партишанът %s е твърде пълен: %jd блока са нужни, %ju блока свободни

en: could not determine filesystem mount points
bg: не може да се опреди filesystem mount points

en: could not determine cachedir mount point %s
bg: не може да се определи cachedir mount point %s

en: could not determine root mount point %s
bg: не може да се определи root mount point %s

en: Partition %s is mounted read only
bg: Дялът %s е монтиран само за четене

en: too many errors from %s, skipping for the remainder of this transaction
bg: твърде много грешки от %s, прескачане на останалото от транзакцията

en: disk
bg: диск

en: failed to create temporary file for download
bg: не може да се създаде временен файл за сваляне

en: failed retrieving file '%s' from %s : %s
bg: неуспех при извличане на файл '%s' от %s : %s

en: failed retrieving file '%s' from %s : expected download size exceeded
bg: неуспех при получаването на файл '%s' от %s : очакваният размер за сваляне е надвишен

en: %s appears to be truncated: %jd/%jd bytes
bg: %s изглежда частичен: %jd/%jd bytes

en: url '%s' is invalid
bg: url '%s' е невалиден

en: failed to setup a download payload for %s
bg: Неуспешно настройване на нужното за изтегляне %s

en: curl returned error %d from transfer
bg: curl върна грешка %d при трансфера

en: curl transfer error: %d
bg: curl трансферна грешка: %d

en: failed to retrieve some files
bg: неуспех при извличане на файлове

en: download completed successfully but no file in the cache
bg: изтеглянето завърши успешно, но няма файл в кеша

en: out of memory!
bg: липса на памет!

en: unexpected system error
bg: неочаквана системна грешка

en: permission denied
bg: достъп отказан

en: could not find or read file
bg: не се открива или чете файл

en: could not find or read directory
bg: не се открива или чете директория

en: wrong or NULL argument passed
bg: подаден грешен или NULL аргумент

en: not enough free disk space
bg: няма достатъчно място на диска

en: library not initialized
bg: библиотеката не е инициализирана

en: library already initialized
bg: библиотеката вече е инициализирана

en: unable to lock database
bg: не може да се заключи базата

en: could not open database
bg: не може да се отвори базата

en: could not create database
bg: не може да се създаде база

en: database not initialized
bg: базата не е инициализирана

en: database already registered
bg: базата вече е регистрирана

en: could not find database
bg: не може да се открие базата

en: invalid or corrupted database
bg: невалидна или поведена база

en: invalid or corrupted database (PGP signature)
bg: невалидна или повредена база (PGP signature)

en: database is incorrect version
bg: некоректна версия на базата

en: could not update database
bg: не може да се обнови базата

en: could not remove database entry
bg: не може да се премахне запис в базата

en: invalid url for server
bg: невалиден url  за сървър

en: no servers configured for repository
bg: няма конфигуриран сърър за източник

en: transaction already initialized
bg: транзакцията вече е инициализирана

en: transaction not initialized
bg:  транзакцията не е инициализирана

en: duplicate target
bg: дублирана цел

en: duplicate filename
bg: дублиране на файлово име

en: transaction not prepared
bg: транзакцията не е подготвена

en: transaction aborted
bg: транзакцията е преустановена

en: operation not compatible with the transaction type
bg: операцията е несъвместима с типа транзакция

en: transaction commit attempt when database is not locked
bg: транзакцията иска достъп до незаключена база

en: failed to run transaction hooks
bg: неуспех при пускането на транзакционни куки

en: could not find or read package
bg: няма или не се чете пакет

en: operation cancelled due to ignorepkg
bg: отменена операция според ignorepkg

en: invalid or corrupted package
bg: невалиден или повреден пакет

en: invalid or corrupted package (checksum)
bg: невалиден или повреден пакет (checksum)

en: invalid or corrupted package (PGP signature)
bg: невалиден или повреден пакет (PGP signature)

en: package missing required signature
bg: липсва изискващ се подпис на пакет

en: cannot open package file
bg: не се отваря пакетен файл

en: cannot remove all files for package
bg: не се премахват всички файлове на пакета

en: package filename is not valid
bg: името на пакета не е валидно

en: package architecture is not valid
bg: архитектурата на пакета не е валидна

en: missing PGP signature
bg: липсва PGP подпис

en: invalid PGP signature
bg: невалиден PGP подпис

en: could not satisfy dependencies
bg: зависимостите не са решени

en: conflicting dependencies
bg: зависимости в конфликт

en: conflicting files
bg: файлове в конфликт

en: failed to retrieve some files
bg: не могат да се извлекат файлове

en: invalid regular expression
bg: невалиден регулярен израз

en: libarchive error
bg: грешка в libarchive

en: download library error
bg: грешка в библиотеката за сваляне

en: gpgme error
bg: грешка в gpgme

en: error invoking external downloader
bg: грешка при извикването на външен downloader

en: compiled without signature support
bg: компилиран без поддръжка на подпис

en: unexpected error
bg: неочаквана грешка

en: lock file missing %s
bg: липсва заключващ файл %s

en: could not remove lock file %s
bg: не се премахва заключен файл %s

en: Missing trigger targets in hook: %s
bg: Липсва цели на спусъка в куката: %s

en: Missing trigger type in hook: %s
bg: Липсва тип на спусъка в куката: %s

en: Missing trigger operation in hook: %s
bg: Липсва операция на спусъка в куката: %s

en: Missing Exec option in hook: %s
bg: Липсва Exec опция в куката: %s

en: Missing When option in hook: %s
bg: Липсва When опция в куката: %s

en: AbortOnFail set for PostTransaction hook: %s
bg: AbortOnFail е зададен за PostTransaction кука: %s

en: error while reading hook %s: %s
bg: грешка при четене на куката %s: %s

en: hook %s line %d: invalid option %s
bg: кука %s ред %d: невалидна опция %s

en: hook %s line %d: invalid section %s
bg: кука %s ред %d: невалидна секция %s

en: hook %s line %d: invalid value %s
bg: кука %s ред %d: невалидна стойност %s

en: hook %s line %d: overwriting previous definition of %s
bg: кука %s ред %d: пренаписва предишната дефиниция на %s

en: hook %s line %d: unable to set option (%s)
bg: кука %s ред %d: невъзможно да се зададе опцията (%s)

en: unable to run hook %s: %s
bg: невъзможно е пускане на куката %s: %s

en: could not open directory: %s: %s
bg: не се отваря папка: %s: %s

en: could not open file: %s%s: %s
bg: не може да се отвори файл: %s%s: %s

en: could not stat file %s: %s
bg: не се коригира %s: %s

en: could not read directory: %s: %s
bg: не може да се прочете папката: %s: %s

en: could not fully load metadata for package %s-%s
bg: не пълно извеждане на метаданни за пакет %s-%s

en: could not find %s in database -- skipping
bg: няма %s в базата -- пропускане

en: removing %s from target list
bg: премахване %s от списъка с целите

en: cannot remove file '%s': %s
bg: не се премахва файла '%s': %s

en: could not backup %s due to PATH_MAX overflow
bg: не може да се архивира %s поради препълване на PATH_MAX

en: cannot remove %s (%s)
bg: не се премахва %s (%s)

en: could not remove database entry %s-%s
bg: не може да се премахне запис в базата %s-%s

en: could not remove entry '%s' from cache
bg: не може да се премахне '%s' от кеша

en: Public keyring not found; have you run '%s'?
bg: Публичният ключодържател не е открит; Ще пуснете ли '%s'?

en: GPGME error: %s
bg: GPGME грешка: %s

en: looking up key %s using WKD
bg: търсене на ключ %s използвайки WKD

en: gpg error: %s
bg: gpg грешка: %s

en: keyring is not writable
bg: ключодържателя не се записва

en: key "%s" on keyserver
bg: ключ "%s" на ключов съвър

en: key "%s" could not be imported
bg: ключ "%s" не може да се внесе

en: key "%s" could not be looked up remotely
bg: ключ "%s" не може да се прегледа отдалечено

en: %s: missing required signature
bg: %s: липсва изискващ се подпис

en: %s: signature from "%s" is marginal trust
bg: %s: подписът от "%s" е изрично доверен

en: %s: signature from "%s" is unknown trust
bg: %s: подписът от "%s" е с непознато доверие

en: %s: signature from "%s" should never be trusted
bg: %s: подписът от "%s" никога да не се му вярва

en: %s: key "%s" is unknown
bg: %s: ключ "%s" е непознат

en: %s: key "%s" is disabled
bg: %s: ключа е "%s" е негоден

en: %s: signature from "%s" is expired
bg: %s: подписът от "%s" е изтекъл

en: %s: signature from "%s" is invalid
bg: %s: подписът от "%s" е невалиден

en: %s: signature format error
bg: %s: грешен формат на подписа

en: %s: unsupported signature format
bg: %s: неподдържан формат на подписа

en: %s: ignoring package upgrade (%s => %s)
bg: %s: игнориране надграждането на пакет (%s => %s)

en: %s: ignoring package downgrade (%s => %s)
bg: %s: игнориране на пакетен downgrade (%s => %s)

en: %s: downgrading from version %s to version %s
bg: %s: снижаване на версията от %s към версия %s

en: %s: local (%s) is newer than %s (%s)
bg: %s: текущият (%s) е по-нов от %s (%s)

en: ignoring package replacement (%s-%s => %s-%s)
bg: игнориране замяната на пакет (%s-%s => %s-%s)

en: cannot replace %s by %s
bg: не може да се замести %s от %s

en: packages %s and %s have the same filename: %s
bg: пакети %s и %s имат еднакво име: %s

en: unresolvable package conflicts detected
bg: засечени нерешени пакетни конфликти

en: removing '%s' from target list because it conflicts with '%s'
bg: премахване '%s' от целевия списък заради конфликт с '%s'

en: failed to read file %s: %s
bg: не успя да се прочете файла %s: %s

en: not enough free disk space
bg: няма достатъчно свободно място на диска

en: could not commit removal transaction
bg: не се потвърждава транзакцията по премахване

en: could not commit transaction
bg: не се потвърждава транзакцията

en: could not create temp directory
bg: не се създава temp папка

en: could not copy tempfile to %s (%s)
bg: не се копира tempfile в %s (%s)

en: could not remove %s
bg: не се премахва %s

en: could not remove tmpdir %s
bg: не се премахва tmpdir %s

en: unable to write to pipe (%s)
bg: неъспешно записването в тръбата (%s)

en: unable to read from pipe (%s)
bg: неуспешно четенето от тръбата (%s)

en: could not create pipe (%s)
bg: не се създава pipe (%s)

en: could not change the root directory (%s)
bg: не може да се промени root папката (%s)

en: call to execv failed (%s)
bg: неуспех при извикване execv (%s)

en: call to waitpid failed (%s)
bg: неуспех при извикване на waitpid (%s)

en: command failed to execute correctly
bg: неуспешно правилно изпълнение на команда

en: Unknown signal
bg: Неизвестен сигнал

en: command terminated by signal %d: %s
bg: командата прекратена от сигнал %d: %s

en: no %s cache exists, creating...
bg: не %s съществуваш кеш, създаване...

en: couldn't find or create package cache, using %s instead
bg: не се открива или създава пакетен кеш, използва се %s
