Arch Linux Pacman package manager - en to gl translation catalogue (167 entries)

en: %s-%s is up to date -- skipping
gl: %s-%s está actualizado -- omitindo

en: %s-%s is up to date -- reinstalling
gl: %s-%s está actualizado --re-instalando

en: downgrading package %s (%s => %s)
gl: desactualizando a versión do paquete %s (%s => %s)

en: cannot allocate disk archive object
gl: memoria insuficiente para o obxecto de arquivo de disco

en: warning given when extracting %s (%s)
gl: alerta producida mentres se extraía %s (%s)

en: could not extract %s (%s)
gl: Non foi posíbel extraer «%s» (%s).

en: could not rename %s to %s (%s)
gl: Non foi posíbel cambiar o nome de «%s» a «%s» (%s).

en: file not found in file list for package %s. skipping extraction of %s
gl: Non se atopou o ficheiro na lista de ficheiros do paquete «%s». Non se extraerá «%s».

en: unable to extract %s%s: path too long
gl: non se pode extraer %s%s: ruta demasiado longa

en: directory permissions differ on %s
    filesystem: %o  package: %o
gl: Os permisos dun directorio son distintos en «%s».
    No sistema de ficheiros: «%o». No paquete: «%o».

en: directory ownership differs on %s
    filesystem: %u:%u  package: %u:%u
gl: O dono do cartafol «%s» non cadra.
    No sistema de ficheiros é «%u:%u», no paquete é «%u:%u».

en: extract: not overwriting dir with file %s
gl: [Extracción] Non é posíbel substituír un directorio polo ficheiro «%s».

en: unable to extract %s.pacnew: path too long
gl: non se pode extraer %s.pacnew: ruta demasiado longa

en: could not get current working directory
gl: non se puido obter o directorio de traballo actual

en: could not change directory to %s (%s)
gl: non se puido cambiar o directorio a %s (%s)

en: could not restore working directory (%s)
gl: non se puido restaurar o directorio de traballo (%s)

en: problem occurred while upgrading %s
gl: aconteceu un erro durante a actualización de %s

en: problem occurred while installing %s
gl: aconteceu un erro durante a instalación de %s

en: could not update database entry %s-%s
gl: non se puido actualizar a entrada %s-%s na base de datos

en: could not add entry '%s' in cache
gl: non se puido agregar a entrada '%s' á caché

en: error while reading file %s: %s
gl: erro ao ler o ficheiro «%s»: %s

en: removing invalid database: %s
gl: quitando a base de datos non válida: %s

en: could not create directory %s: %s
gl: non se puido crear o directorio %s: %s

en: invalid name for database entry '%s'
gl: nome non válido para a entrada '%s' da base de datos

en: duplicated database entry '%s'
gl: entrada '%s' duplicada na base de datos

en: corrupted database entry '%s'
gl: entrada dañada na base de datos '%s'

en: could not open file %s: %s
gl: non se puido abrir o arquivo %s: %s

en: %s database is inconsistent: name mismatch on package %s
gl: a base de datos %s é inconsistente: nome mal emparexado no paquete %s

en: %s database is inconsistent: version mismatch on package %s
gl: a base de datos %s é inconsistente: versión mal emparexada no paquete %s

en: unknown validation type for package %s: %s
gl: o paquete «%s» ten un tipo de validación incorrecto: %s

en: error while reading package %s: %s
gl: error ao ler o paquete %s: %s

en: error while reading mtree of package %s: %s
gl: Produciuse un erro ao ler os datos dos ficheiros do paquete «%s»: %s

en: could not parse package description file in %s
gl: non se puido ler o arquivo de descripción en %s

en: missing package name in %s
gl: falta o nome do paquete en %s

en: missing package version in %s
gl: falta a versión do paquete en %s

en: invalid package version in %s
gl: A versión do paquete %s non é correcta.

en: missing package metadata in %s
gl: faltan os metadatos do paquete en %s

en: failed to read signature file: %s
gl: non foi posíbel ler o ficheiro da sinatura: %s

en: required key missing from keyring
gl: a chave solicitada non está no anel

en: removing invalid file: %s
gl: eliminando arquivo inválido: %s

en: could not parse package description file '%s' from db '%s'
gl: error ao ler o arquivo de descripción '%s' do paquete da base de datos '%s'

en: could not read db '%s' (%s)
gl: non se puido ler a base de datos '%s' (%s)

en: %s database is inconsistent: filename of package %s is illegal
gl: A base de datos «%s» é inconsistente: a ruta do arquivo do paquete %s contén caracteres non permitidos.

en: %s database is inconsistent: filename of package %s is too long
gl: A base de datos «%s» é inconsistente: a ruta do arquivo do paquete %s é demasiado longa.

en: unknown database file: %s
gl: Ficheiro de base de datos descoñecido: %s

en: database path is undefined
gl: a ruta da base de datos non está definida

en: dependency cycle detected:
gl: bucle de dependencias detectado:

en: %s will be removed after its %s dependency
gl: %s eliminarase tras a súa dependencia %s

en: %s will be installed before its %s dependency
gl: %s instalarase antes ca súa dependencia %s

en: ignoring package %s-%s
gl: ignorando o paquete %s-%s

en: cannot resolve "%s", a dependency of "%s"
gl: non se puido resolver "%s", unha dependencia de "%s"

en: could not get filesystem information for %s: %s
gl: non se puido obter información do sistema de ficheiros para %s: %s

en: could not open file: %s: %s
gl: non foi posíbel abrir o ficheiro «%s»: %s

en: could not get filesystem information
gl: non se puido obter información do sistema de ficheiros

en: could not get file information for %s
gl: non se puido obter información de ficheiro para %s

en: could not determine mount point for file %s
gl: non se puido determinar o punto de montaxe para o arquivo %s

en: Partition %s too full: %jd blocks needed, %ju blocks free
gl: A partición %s está moi chea: necesítanse %jd bloques, quedan %ju bloques libres

en: could not determine filesystem mount points
gl: non se puido determinar o punto de montaxe do sistema de ficheiros

en: could not determine cachedir mount point %s
gl: non foi posíbel determinar o punto de montaxe do directorio de caché «%s»

en: could not determine root mount point %s
gl: non se puido determinar o punto de montaxe da raiz %s

en: Partition %s is mounted read only
gl: A partición %s está montada como só lectura

en: disk
gl: disco

en: failed to create temporary file for download
gl: error ao crear un arquivo temporal para a descarga

en: failed retrieving file '%s' from %s : %s
gl: error ao obter o arquivo '%s' dende %s: %s

en: failed retrieving file '%s' from %s : expected download size exceeded
gl: Non foi posíbel obter o ficheiro «%s» de «%s»: superouse o tamaño de descarga esperado.

en: %s appears to be truncated: %jd/%jd bytes
gl: %s parece estar truncado:  %jd/%jd bytes

en: url '%s' is invalid
gl: a dirección %s non é válida

en: failed to retrieve some files
gl: non foi posíbel descargar algúns dos ficheiros

en: out of memory!
gl: memoria insuficiente!

en: unexpected system error
gl: error inesperado do sistema

en: permission denied
gl: denegóuselle o permiso

en: could not find or read file
gl: non se puido atopar ou ler o arquivo

en: could not find or read directory
gl: non se puido atopar ou ler o directorio

en: wrong or NULL argument passed
gl: pasouse un argumento erróneo ou nulo

en: not enough free disk space
gl: non hai suficiente espazo no disco

en: library not initialized
gl: biblioteca non inicializada

en: library already initialized
gl: a biblioteca xa se inicializou

en: unable to lock database
gl: non se puido bloquear a base de datos

en: could not open database
gl: non se puido abrir a base de datos

en: could not create database
gl: non se puido crear a base de datos

en: database not initialized
gl: base de datos non inicializada

en: database already registered
gl: base de datos xa rexistrada

en: could not find database
gl: non se puido atopar a base de datos

en: invalid or corrupted database
gl: base de datos non válida ou dañada

en: invalid or corrupted database (PGP signature)
gl: base de datos non válida ou dañada (firma PGP)

en: database is incorrect version
gl: a base de datos é dunha versión incorrecta

en: could not update database
gl: non se puido actualizar a base de datos

en: could not remove database entry
gl: non se puido quitar a entrada da base de datos

en: invalid url for server
gl: dirección inválida para o servidor

en: no servers configured for repository
gl: non hai servidores configurados para o repositorio

en: transaction already initialized
gl: a operación xa se inicializou

en: transaction not initialized
gl: a operación non está inicializada

en: duplicate target
gl: obxetivo duplicado

en: transaction not prepared
gl: a operación non está lista

en: transaction aborted
gl: operación abortada

en: operation not compatible with the transaction type
gl: a operación non é compatible co tipo de transacción

en: transaction commit attempt when database is not locked
gl: intento de envío da transacción canda a base de datos non está bloqueada

en: failed to run transaction hooks
gl: error ao executar os «hooks» da transacción

en: could not find or read package
gl: non se puido atopar ou ler o paquete

en: operation cancelled due to ignorepkg
gl: operación cancelada debido a ignorepkg

en: invalid or corrupted package
gl: paquete non válido ou dañado

en: invalid or corrupted package (checksum)
gl: paquete non válido ou dañado (suma de verificación)

en: invalid or corrupted package (PGP signature)
gl: paquete non válido ou dañado (firma PGP)

en: package missing required signature
gl: Ao paquete fáltalle a sinatura obrigatoria.

en: cannot open package file
gl: non se puido abrir o arquivo de paquetes

en: cannot remove all files for package
gl: non se puido quitar todolos arquivos do paquete

en: package filename is not valid
gl: o nome de arquivo do paquete non é válido

en: package architecture is not valid
gl: a arquitectura do paquete non é válida

en: missing PGP signature
gl: falta a firma PGP

en: invalid PGP signature
gl: firma PGP non válida

en: could not satisfy dependencies
gl: non se puideron satisfacer as dependencias

en: conflicting dependencies
gl: dependencias en conflicto

en: conflicting files
gl: arquivos en conflicto

en: failed to retrieve some files
gl: error ao descargar algúns arquivos

en: invalid regular expression
gl: expresión regular non válida

en: libarchive error
gl: error de libarchive

en: download library error
gl: error de descarga de biblioteca

en: gpgme error
gl: error de gpgme

en: error invoking external downloader
gl: error invocando o descargador externo

en: unexpected error
gl: error inesperado

en: lock file missing %s
gl: Falta «%s» ao ficheiro de bloqueo.

en: could not remove lock file %s
gl: Non foi posíbel eliminar o ficheiro de bloqueo «%s».

en: could not open directory: %s: %s
gl: non foi posíbel abrir o cartafol «%s»: %s

en: could not open file: %s%s: %s
gl: non foi posíbel abrir o ficheiro:%s%s: %s

en: could not stat file %s: %s
gl: non foi posíbel executar a orde «stat» co ficheiro «%s»: %s

en: could not read directory: %s: %s
gl: non se puido ler o cartafol: %s: %s

en: could not fully load metadata for package %s-%s
gl: non se puido cargar completamente os metadatos para o paquete %s-%s

en: could not find %s in database -- skipping
gl: non se puido atopar %s na base de datos --saltando

en: removing %s from target list
gl: quitando %s da lista de obxetivos

en: cannot remove file '%s': %s
gl: non se puido quitar o arquivo '%s': %s

en: cannot remove %s (%s)
gl: error ao eliminar %s (%s)

en: could not remove database entry %s-%s
gl: non se puido quitar a entrada %s-%s da base de datos

en: could not remove entry '%s' from cache
gl: non se puido quitar a entrada '%s' do caché

en: key "%s" could not be imported
gl: a clave "%s" non se puido importar

en: %s: missing required signature
gl: %s: fáltalle a sinatura obrigatoria.

en: %s: key "%s" is unknown
gl: %s: a clave "%s" é descoñecida

en: %s: signature from "%s" is expired
gl: %s: a sinatura de "%s" caducou

en: %s: signature from "%s" is invalid
gl: %s: a sinatura de "%s" non é válida

en: %s: signature format error
gl: %s: erro no formato da sinatura

en: %s: unsupported signature format
gl: %s: formato da sinatura non soportado

en: %s: ignoring package upgrade (%s => %s)
gl: %s: ignorando a actualización do paquete (%s => %s)

en: %s: ignoring package downgrade (%s => %s)
gl: %s: ignorando a desactualización do paquete (%s => %s)

en: %s: downgrading from version %s to version %s
gl: %s: desactualizando da versión %s á versión %s

en: %s: local (%s) is newer than %s (%s)
gl: %s: local (%s) é máis novo que %s (%s)

en: ignoring package replacement (%s-%s => %s-%s)
gl: ignorando o reemplazo do paquete (%s-%s => %s-%s)

en: cannot replace %s by %s
gl: non se puido reemplazar o arquivo %s por %s

en: unresolvable package conflicts detected
gl: detectáronse paquetes con conflictos non resolvibles

en: removing '%s' from target list because it conflicts with '%s'
gl: quitando '%s' da lista de obxetivos debido a que ten conflictos con '%s'

en: not enough free disk space
gl: non hai espazo de almacenamento dabondo

en: could not commit removal transaction
gl: non se puido enviar a operación de eliminación

en: could not commit transaction
gl: non se puido asignar a transacción

en: could not create temp directory
gl: non se pode crear o directorio temporal

en: could not copy tempfile to %s (%s)
gl: non se puido copiar o arquivo temporal a %s (%s)

en: could not remove %s
gl: non se puido eliminar %s

en: could not remove tmpdir %s
gl: non se puido eliminar o directorio temporal %s

en: unable to write to pipe (%s)
gl: non se pode escribir na tubería (%s)

en: unable to read from pipe (%s)
gl: non se pode ler da tubería (%s)

en: could not create pipe (%s)
gl: non se puido crear tubería (%s)

en: could not fork a new process (%s)
gl: non se puido crear un novo proceso (%s)

en: could not change the root directory (%s)
gl: non se puido cambiar o directorio raíz (%s)

en: call to execv failed (%s)
gl: chamada a execv fallida (%s)

en: call to waitpid failed (%s)
gl: chamada a waitpid fallida (%s)

en: command failed to execute correctly
gl: o comando fallou ao executarse

en: Unknown signal
gl: Sinal descoñecido

en: command terminated by signal %d: %s
gl: O sinal %d interrompeu a execución: %s

en: no %s cache exists, creating...
gl: non existe o caché %s, creando...

en: couldn't find or create package cache, using %s instead
gl: non se puido atopar ou crear a caché do paquete, en lugar utilizarase %s
