Arch Linux Pacman package manager - en to nb translation catalogue (200 entries)

en: %s-%s is up to date -- skipping
nb: %s-%s er allerede oppdatert -- hopper over

en: %s-%s is up to date -- reinstalling
nb: %s-%s er allerede oppdatert -- installerer en gang til

en: downgrading package %s (%s => %s)
nb: nedgraderer pakke %s (%s => %s)

en: cannot allocate disk archive object
nb: kunne ikke opprette arkiv på disk

en: warning given when extracting %s (%s)
nb: fikk en advarsel ved utpakking av %s (%s)

en: could not extract %s (%s)
nb: kan ikke pakke ut %s (%s)

en: could not rename %s to %s (%s)
nb: kunne ikke omdøpe %s til %s (%s)

en: file not found in file list for package %s. skipping extraction of %s
nb: Filen finnes ikke i pakken %s. Hopper over utpakking av %s

en: unable to extract %s%s: path too long
nb: kunne ikke pakke ut %s%s: stien er for lang

en: directory permissions differ on %s
    filesystem: %o  package: %o
nb: mapperettigheter er forskjellige i
    filsystem %s: %o  pakke: %o

en: directory ownership differs on %s
    filesystem: %u:%u  package: %u:%u
nb: eierskapet stemmer ikke for mappen %s
    filsystem: %u:%u pakke: %u:%u

en: extract: not overwriting dir with file %s
nb: utpakking: overskriver ikke mappe med fil %s

en: unable to extract %s.pacnew: path too long
nb: kan ikke pakke ut %s.pacnew: stien er for lang

en: could not get current working directory
nb: kunne ikke finne gjeldende mappe

en: could not change directory to %s (%s)
nb: kan ikke åpne mappen %s (%s)

en: could not restore working directory (%s)
nb: kan ikke gjenopprette gjeldende mappe (%s)

en: problem occurred while upgrading %s
nb: fikk problemer ved oppgradering av %s

en: problem occurred while installing %s
nb: fikk problemer ved installasjon av %s

en: could not update database entry %s-%s
nb: kunne ikke oppdatere databaseoppføring %s-%s

en: could not add entry '%s' in cache
nb: kunne ikke legge '%s' til mellomlageret

en: error while reading file %s: %s
nb: feil ved lesing av filen %s: %s

en: removing invalid database: %s
nb: fjerner ugyldig database: %s

en: could not create directory %s: %s
nb: kunne ikke opprette mappe %s: %s

en: invalid name for database entry '%s'
nb: ugyldig navn for databaseoppføring '%s'

en: duplicated database entry '%s'
nb: duplikat databaseoppføring '%s'

en: corrupted database entry '%s'
nb: korrupt databaseoppføring '%s'

en: could not open file %s: %s
nb: kunne ikke åpne fil %s: %s

en: %s database is inconsistent: name mismatch on package %s
nb: %s databasen er ikke konsistent: navn samsvarer ikke med pakke %s

en: %s database is inconsistent: version mismatch on package %s
nb: %s databasen er ikke konsistent: versjon samsvarer ikke med pakke %s

en: unknown validation type for package %s: %s
nb: ukjent validering for pakke %s: %s

en: error while reading package %s: %s
nb: feil oppstod ved lesing av pakke: %s: %s

en: error while reading mtree of package %s: %s
nb: feil ved lesing av "mtree" for pakken %s: %s

en: could not parse package description file in %s
nb: kan ikke forstå pakkebeskrivelsen i filen %s

en: missing package name in %s
nb: mangler pakkenavn i %s

en: missing package version in %s
nb: mangler pakkeversjon i %s

en: invalid package version in %s
nb: ugyldig pakkeversjon i %s

en: missing package metadata in %s
nb: mangler metadata i %s

en: failed to read signature file: %s
nb: kan ikke lese signaturfil: %s

en: required key missing from keyring
nb: den nødvendige nøkkelen finnes ikke på nøkkelringen

en: removing invalid file: %s
nb: sletter ugyldig fil: %s

en: could not parse package description file '%s' from db '%s'
nb: kan ikke forstå pakkebeskrivelsen i filen '%s' fra databasen '%s'

en: could not read db '%s' (%s)
nb: kan ikke lese database '%s' (%s)

en: %s database is inconsistent: filename of package %s is illegal
nb: %s databasen er ikke konsistent: filnavnet i pakken %s er ulovlig

en: %s database is inconsistent: filename of package %s is too long
nb: %s databasen er ikke konsistent: filnavnet i pakken %s er for langt

en: unknown database file: %s
nb: ukjent databasefil: %s

en: database path is undefined
nb: stien til databasen er udefinert

en: dependency cycle detected:
nb: avhengighetssyklus oppdaget

en: %s will be removed after its %s dependency
nb: %s vil fjernes etter dens avhengighet %s

en: %s will be installed before its %s dependency
nb: %s vil bli installert før dens avhengighet %s

en: ignoring package %s-%s
nb: ignorerer pakke %s-%s

en: cannot resolve "%s", a dependency of "%s"
nb: kan ikke finne "%s", en avhengighet av "%s"

en: could not get filesystem information for %s: %s
nb: kan ikke hente filsysteminformasjon for %s: %s

en: could not open file: %s: %s
nb: kan ikke åpne fil: %s: %s

en: could not get filesystem information
nb: kan ikke hente filsysteminformasjon

en: could not get file information for %s
nb: kan ikke hente filinformasjon for %s

en: could not determine mount point for file %s
nb: kan ikke bestemme monteringspunkt for filen %s

en: Partition %s too full: %jd blocks needed, %ju blocks free
nb: Diskpartisjonen %s er for full: trenger %jd blokker, %ju er ledig

en: could not determine filesystem mount points
nb: kunne ikke bestemme monteringspunkt for filsystem

en: could not determine cachedir mount point %s
nb: kunne ikke bestemme monteringspunkt for mellomlagringsmappen %s

en: could not determine root mount point %s
nb: kunne ikke montere bunnmappen %s

en: Partition %s is mounted read only
nb: Partisjonen %s kan bare leses fra

en: too many errors from %s, skipping for the remainder of this transaction
nb: hopper over %s for resten av transaksjonen, fordi den har for mange feil

en: failed to create temporary file for download
nb: kunne ikke opprette midlertidig fil i sammengeng med nedlasting

en: failed retrieving file '%s' from %s : %s
nb: kunne ikke laste ned '%s' fra %s : %s

en: failed retrieving file '%s' from %s : expected download size exceeded
nb: kunne ikke laste ned '%s' fra %s : filen er større enn forventet

en: %s appears to be truncated: %jd/%jd bytes
nb: %s ser ut til å være avkortet: %jd/%jd bytes

en: url '%s' is invalid
nb: url '%s' er ugyldig

en: failed to setup a download payload for %s
nb: kunne ikke sette opp en nedlastningsnyttelast for %s

en: curl returned error %d from transfer
nb: feilen %d oppstod ved overføring med curl

en: curl transfer error: %d
nb: curl overføringsfeil: %d

en: failed to retrieve some files
nb: noen filer kunne ikke hentes

en: download completed successfully but no file in the cache
nb: vellykket nedlastning, men ingen fil havnet i mellomlageret

en: out of memory!
nb: tom for minne!

en: unexpected system error
nb: uventet systemfeil

en: permission denied
nb: nektet tilgang

en: could not find or read file
nb: kunne ikke finne eller lese fil

en: could not find or read directory
nb: kunne ikke finne eller lese mappe

en: wrong or NULL argument passed
nb: feil eller NULL-argument gitt

en: not enough free disk space
nb: ikke nok ledig diskplass

en: library not initialized
nb: bibliotek har ikke blitt initialisert

en: library already initialized
nb: bibliotek har allerede blitt initialisert

en: unable to lock database
nb: kunne ikke låse databasen

en: could not open database
nb: kunne ikke åpne databasen

en: could not create database
nb: kunne ikke opprette databasen

en: database not initialized
nb: databasen har ikke blitt initialisert

en: database already registered
nb: databasen har allerede blitt registrert

en: could not find database
nb: kunne ikke finne databasen

en: invalid or corrupted database
nb: ugyldig eller korrupt database

en: invalid or corrupted database (PGP signature)
nb: ugyldig eller korrupt database (PGP signatur)

en: database is incorrect version
nb: databasen har feil versjonsnummer

en: could not update database
nb: kunne ikke oppdatere databasen

en: could not remove database entry
nb: kunne ikke fjerne databaseoppføring

en: invalid url for server
nb: ugyldig url for tjener

en: no servers configured for repository
nb: ingen tjenere har blitt satt opp for pakkebrønn

en: transaction already initialized
nb: transaksjonen har allerede blitt initialisert

en: transaction not initialized
nb: transaksjonen har ikke blitt initialisert

en: duplicate target
nb: duplikate mål

en: duplicate filename
nb: duplikat filnavn

en: transaction not prepared
nb: transaksjonen er ikke forberedt

en: transaction aborted
nb: transaksjon avbrutt

en: operation not compatible with the transaction type
nb: handlingen er ikke kompatibel med transaksjonstypen

en: transaction commit attempt when database is not locked
nb: forsøkte å utføre transaksjon med ulåst database

en: failed to run transaction hooks
nb: feil under bruk av transaksjonshekte

en: could not find or read package
nb: kunne ikke finne eller lese pakke

en: operation cancelled due to ignorepkg
nb: handling avbrutt pga ignorepkg

en: invalid or corrupted package
nb: ugyldig eller korrupt pakke

en: invalid or corrupted package (checksum)
nb: ugyldig eller korrupt pakke (sjekksum)

en: invalid or corrupted package (PGP signature)
nb: ugyldig eller korrupt pakke (PGP signatur)

en: package missing required signature
nb: pakken mangler påkrevd signatur

en: cannot open package file
nb: kunne ikke åpne pakkefil

en: cannot remove all files for package
nb: kunne ikke fjerne alle filer for pakke

en: package filename is not valid
nb: pakkefilnavn er ugyldig

en: package architecture is not valid
nb: pakkearkitektur er ugyldig

en: missing PGP signature
nb: mangler PGP signatur

en: invalid PGP signature
nb: ugyldig PGP signatur

en: could not satisfy dependencies
nb: kunne ikke tilfredstille avhengigheter

en: conflicting dependencies
nb: motstridende avhengigheter

en: conflicting files
nb: motstridende filer

en: failed to retrieve some files
nb: noen filer kunne ikke hentes

en: invalid regular expression
nb: ugyldig regulært uttrykk

en: libarchive error
nb: feil i libarchive

en: download library error
nb: feil i nedlastingsbibliotek

en: gpgme error
nb: gpgme feil

en: error invoking external downloader
nb: feil ved bruk av eksternt nedlastningsprogram

en: compiled without signature support
nb: kompilert uten støtte for signaturer

en: unexpected error
nb: uventet feil

en: lock file missing %s
nb: låsefil mangler %s

en: could not remove lock file %s
nb: kunne ikke fjerne låsefil %s

en: Missing trigger targets in hook: %s
nb: Mangler utløsermål for hekte: %s

en: Missing trigger type in hook: %s
nb: Mangler utløsertype for hekte: %s

en: Missing trigger operation in hook: %s
nb: Mangler utløserfunksjon for hekte: %s

en: Missing Exec option in hook: %s
nb: Mangler tilvalget "Exec" for hekte: %s

en: Missing When option in hook: %s
nb: Mangler tilvalget "When" for hekte: %s

en: AbortOnFail set for PostTransaction hook: %s
nb: "AbortOnFail" er satt for kommandoene som kjører etter hekten: %s

en: error while reading hook %s: %s
nb: feil under observasjon av hekte %s: %s

en: hook %s line %d: invalid option %s
nb: hekte %s linje %d: ugyldig valg %s

en: hook %s line %d: invalid section %s
nb: hekte %s linje %d: ugyldig seksjon %s

en: hook %s line %d: invalid value %s
nb: hekte %s linje %d: ugyldig verdi %s

en: hook %s line %d: overwriting previous definition of %s
nb: hekte %s linje %d: overskriver tidligere definisjoner av %s

en: hook %s line %d: unable to set option (%s)
nb: hekte %s linje %d: kan ikke bruke tilvalget (%s)

en: unable to run hook %s: %s
nb: kan ikke bruke hekte %s: %s

en: could not open directory: %s: %s
nb: kunne ikke åpne mappen: %s: %s

en: could not open file: %s%s: %s
nb: kan ikke åpne fil: %s%s: %s

en: could not stat file %s: %s
nb: kunne ikke inspisere fil: %s: %s

en: could not read directory: %s: %s
nb: kan ikke åpne mappe: %s: %s

en: could not fully load metadata for package %s-%s
nb: kunne ikke laste all metadata for pakken %s-%s

en: could not find %s in database -- skipping
nb: kunne ikke finne %s i database -- hopper over

en: removing %s from target list
nb: fjerner %s fra målliste

en: cannot remove file '%s': %s
nb: kunne ikke fjerne fil '%s': %s

en: could not backup %s due to PATH_MAX overflow
nb: kan ikke ta sikkerhetskopi av %sfordi PATH_MAX rant over

en: cannot remove %s (%s)
nb: kunne ikke fjerne %s (%s)

en: could not remove database entry %s-%s
nb: kunne ikke fjerne databaseoppføring %s-%s

en: could not remove entry '%s' from cache
nb: kunne ikke fjerne oppføring '%s' fra mellomlageret

en: Public keyring not found; have you run '%s'?
nb: Fant ikke offentlig nøkkelring. Har du kjørt '%s'?

en: GPGME error: %s
nb: GPGME feil: %s

en: looking up key %s using WKD
nb: slår opp nøkkel %s med bruk av WKD

en: gpg error: %s
nb: gpg feil: %s

en: keyring is not writable
nb: nøkkelringen er ikke skrivbar

en: key "%s" on keyserver
nb: nøkkel "%s" på nøkkeltjener

en: key "%s" could not be imported
nb: kan ikke importere nøkkel "%s"

en: key "%s" could not be looked up remotely
nb: kunne ikke finne nøkkel "%s" på avstand

en: %s: missing required signature
nb: %s: mangler påkrevd signatur

en: %s: signature from "%s" is marginal trust
nb: %s: signaturen fra "%s" har veldig liten tillit

en: %s: signature from "%s" is unknown trust
nb: %s: signaturen fra "%s" har ukjent tillit

en: %s: signature from "%s" should never be trusted
nb: %s: signaturen fra "%s" er ikke til å stole på

en: %s: key "%s" is unknown
nb: %s: nøkkel "%s" er ukjent

en: %s: key "%s" is disabled
nb: %s: nøkkrl "%s" er slått av

en: %s: signature from "%s" is expired
nb: %s: signaturen fra "%s" er utløpt

en: %s: signature from "%s" is invalid
nb: %s: signaturen fra "%s" er ugyldig

en: %s: signature format error
nb: %s: feil ved signaturformatering

en: %s: unsupported signature format
nb: %s: signaturformatet er ikke støttet

en: %s: ignoring package upgrade (%s => %s)
nb: %s: ignorerer pakkeoppgradering (%s => %s)

en: %s: ignoring package downgrade (%s => %s)
nb: %s: ignorerer pakkenedgradering (%s => %s)

en: %s: downgrading from version %s to version %s
nb: %s: nedgraderer fra versjon %s til versjon %s

en: %s: local (%s) is newer than %s (%s)
nb: %s: lokal (%s) er nyere enn %s (%s)

en: ignoring package replacement (%s-%s => %s-%s)
nb: ignorerer erstatning for pakke (%s-%s => %s-%s)

en: cannot replace %s by %s
nb: kunne ikke erstatte %s med %s

en: packages %s and %s have the same filename: %s
nb: pakkene %s og %s har samme filnavn: %s

en: unresolvable package conflicts detected
nb: uløselige pakkekollisjoner oppdaget

en: removing '%s' from target list because it conflicts with '%s'
nb: fjerner '%s' fra listen over mål fordi den kolliderer med '%s'

en: failed to read file %s: %s
nb: kunne ikke lese fil %s: %s

en: not enough free disk space
nb: ikke nok ledig diskplass

en: could not commit removal transaction
nb: kunne ikke utføre transaksjon (fjerning)

en: could not commit transaction
nb: kunne ikke utføre transaksjon

en: could not create temp directory
nb: kunne ikke lage midlertidig mappe

en: could not copy tempfile to %s (%s)
nb: kunne ikke kopiere midertidig fil til %s (%s)

en: could not remove %s
nb: kunne ikke fjerne %s

en: could not remove tmpdir %s
nb: kunne ikke fjerne midlertidig mappe %s

en: unable to write to pipe (%s)
nb: kunne ikke skrive til dataledning (%s)

en: unable to read from pipe (%s)
nb: kunne ikke lese fra dataledning (%s)

en: could not create pipe (%s)
nb: kunne ikke opprette dataledning (%s)

en: could not fork a new process (%s)
nb: kunne ikke føde en ny prosess (%s)

en: could not change the root directory (%s)
nb: kunne ikke endre bunnmappen (%s)

en: call to execv failed (%s)
nb: kall til execv feilet (%s)

en: call to waitpid failed (%s)
nb: kall til waitpid feilet (%s)

en: command failed to execute correctly
nb: kommandoen feilet

en: Unknown signal
nb: Ukjent signal

en: command terminated by signal %d: %s
nb: kommando avbrutt med signal %d: %s

en: no %s cache exists, creating...
nb: mellomlageret %s eksisterer ikke, oppretter...

en: couldn't find or create package cache, using %s instead
nb: kunne ikke finne eller opprette mellomlager for pakker, bruker %s istedenfor
