Arch Linux Pacman package manager - en to sr translation catalogue (189 entries)

en: %s-%s is up to date -- skipping
sr: %s-%s је већ ажуран — прескачем

en: %s-%s is up to date -- reinstalling
sr: %s-%s је већ ажуран — инсталирам поново

en: downgrading package %s (%s => %s)
sr: разграђујем пакет %s (%s -> %s)

en: cannot allocate disk archive object
sr: не могу да доделим објекат архиве диска

en: warning given when extracting %s (%s)
sr: дато је упозорење при распакивању %s (%s)

en: could not extract %s (%s)
sr: не могу да распакујем %s (%s)

en: could not rename %s to %s (%s)
sr: не могу да преименујем %s у %s (%s)

en: file not found in file list for package %s. skipping extraction of %s
sr: фајл није нађен у списку фајлова пакета %s, прескачем распакивање %s

en: unable to extract %s%s: path too long
sr: не могу да распакујем %s%s: путања је предугачка

en: directory permissions differ on %s
    filesystem: %o  package: %o
sr: дозволе фасцикле се разликују за %s
    систем фајлова: %o пакет: %o

en: directory ownership differs on %s
    filesystem: %u:%u  package: %u:%u
sr: власништво фасциклре се разликује за %s
    систем фајлова: %u:%u  пакет: %u:%u

en: extract: not overwriting dir with file %s
sr: распакивање: не преписујем фасциклу фајлом %s

en: unable to extract %s.pacnew: path too long
sr: не могу да распакујем %s.pacnew: путања је предугачка

en: could not get current working directory
sr: не могу да одредим радну фасциклу

en: could not change directory to %s (%s)
sr: не могу да променим фасциклу у %s (%s)

en: could not restore working directory (%s)
sr: не могу да повратим радну фасциклу (%s)

en: problem occurred while upgrading %s
sr: дошло је до грешке при надоградњи %s

en: problem occurred while installing %s
sr: дошло је до грешке при инсталирању %s

en: could not update database entry %s-%s
sr: не могу да ажурирам унос у бази %s - %s

en: could not add entry '%s' in cache
sr: не могу да додам унос „%s“ у кеш

en: error while reading file %s: %s
sr: грешка при читању фајла %s: %s

en: removing invalid database: %s
sr: уклањам неисправну базу: %s

en: could not create directory %s: %s
sr: не могу да направим фасциклу %s: %s

en: invalid name for database entry '%s'
sr: неисправно име уноса базе „%s“

en: duplicated database entry '%s'
sr: дупликат уноса базе „%s“

en: corrupted database entry '%s'
sr: оштећен унос базе „%s“

en: could not open file %s: %s
sr: не могу да отворим фајл %s: %s

en: %s database is inconsistent: name mismatch on package %s
sr: недоследност базе „%s“: разлика у имену пакета %s

en: %s database is inconsistent: version mismatch on package %s
sr: недоследност базе „%s“: разлика у верзији пакета %s

en: unknown validation type for package %s: %s
sr: непознат тип овере за пакет %s: %s

en: error while reading package %s: %s
sr: грешка при читању пакета %s: %s

en: error while reading mtree of package %s: %s
sr: грешка при читању стабла пакета %s: %s

en: could not parse package description file in %s
sr: не могу да обрадим фајл описа пакета у %s

en: missing package name in %s
sr: недостаје име пакета у %s

en: missing package version in %s
sr: недостаје верзија пакета у %s

en: invalid package version in %s
sr: неисправна верзија пакета у %s

en: missing package metadata in %s
sr: недостају метаподаци пакета %s

en: failed to read signature file: %s
sr: не могу да прочитам фајл потписа: %s

en: required key missing from keyring
sr: захтеваног кључа нема на привеску

en: removing invalid file: %s
sr: уклањам неисправан фајл: %s

en: could not parse package description file '%s' from db '%s'
sr: не могу да обрадим фајл описа пакета „%s“ из базе „%s“

en: could not read db '%s' (%s)
sr: не могу да читам базу „%s“ (%s)

en: %s database is inconsistent: filename of package %s is illegal
sr: недоследност базе „%s“: име фајла пакета %s је неисправно

en: %s database is inconsistent: filename of package %s is too long
sr: недоследност базе „%s“: име фајла пакета %s је предугачко

en: unknown database file: %s
sr: непознат фајл базе: %s

en: database path is undefined
sr: путања базе није одређена

en: dependency cycle detected:
sr: откривена петља зависности:

en: %s will be removed after its %s dependency
sr: %s ће бити укоњен након своје зависности %s

en: %s will be installed before its %s dependency
sr: %s ће бити инсталиран пре своје зависности %s

en: ignoring package %s-%s
sr: игноришем пакет %s - %s

en: cannot resolve "%s", a dependency of "%s"
sr: не могу да разрешим „%s“, зависност за „%s“

en: could not get filesystem information for %s: %s
sr: не могу да добавим податке о систему фајлова за %s: %s

en: could not open file: %s: %s
sr: не могу да отворим фајл: %s: %s

en: could not get filesystem information
sr: не могу да добавим податке о систему фајлова

en: could not get file information for %s
sr: не могу да добавим податке о фајлу за %s

en: could not determine mount point for file %s
sr: не могу да одредим тачку монтирања за фајл %s

en: Partition %s too full: %jd blocks needed, %ju blocks free
sr: Партиција %s је препуна: потребно је %jd блокова, а слободно је %ju

en: could not determine filesystem mount points
sr: не могу да утврдим тачке монтирања система фајлова

en: could not determine cachedir mount point %s
sr: не могу да одредим тачку монтирања %s за фасциклу кеша

en: could not determine root mount point %s
sr: не могу да утврдим корену тачку монтирања %s

en: Partition %s is mounted read only
sr: Партиција %s је монтирана само за читање

en: disk
sr: диск

en: failed to create temporary file for download
sr: неуспело стварање привременог фајла преузимања

en: failed retrieving file '%s' from %s : %s
sr: неуспешно преузимање фајла „%s“ са „%s“: %s

en: failed retrieving file '%s' from %s : expected download size exceeded
sr: неуспело добављање фајла %s са %s: премашена је предвиђена величина преузимања

en: %s appears to be truncated: %jd/%jd bytes
sr: изгледа да је %s окрњен: %jd/%jd бајтова

en: url '%s' is invalid
sr: „%s“ је неисправан урл

en: failed to retrieve some files
sr: неуспешно преузимање неких фајлова

en: out of memory!
sr: недостатак меморије!

en: unexpected system error
sr: неочекивана системска грешка

en: permission denied
sr: приступ одбијен

en: could not find or read file
sr: не могу да нађем или прочитам фајл

en: could not find or read directory
sr: не могу да нађем или прочитам фасциклу

en: wrong or NULL argument passed
sr: прослеђен је погрешан или празан аргумент

en: not enough free disk space
sr: нема довољно слободног простора на диску

en: library not initialized
sr: библиотека није учитана

en: library already initialized
sr: библиотека је већ учитана

en: unable to lock database
sr: не могу да закључам базу

en: could not open database
sr: не могу да отворим базу

en: could not create database
sr: не могу да направим базу

en: database not initialized
sr: база није учитана

en: database already registered
sr: база је већ регистрована

en: could not find database
sr: не могу да нађем базу

en: invalid or corrupted database
sr: неисправна или покварена база

en: invalid or corrupted database (PGP signature)
sr: неисправна или покварена база (ПГП потпис)

en: database is incorrect version
sr: погрешна верзија базе

en: could not update database
sr: не могу да ажурирам базу

en: could not remove database entry
sr: не могу да уклоним унос базе

en: invalid url for server
sr: неисправан урл сервера

en: no servers configured for repository
sr: нису подешени севери ризнице

en: transaction already initialized
sr: пренос је већ покренут

en: transaction not initialized
sr: пренос није покренут

en: duplicate target
sr: дуплиран циљ

en: transaction not prepared
sr: пренос није припремљен

en: transaction aborted
sr: пренос је отказан

en: operation not compatible with the transaction type
sr: радња није сагласна са врстом преноса

en: transaction commit attempt when database is not locked
sr: покушај преноса док база није закључана

en: failed to run transaction hooks
sr: не могу да покренем копче преноса

en: could not find or read package
sr: не могу да нађем или прочитам пакет

en: operation cancelled due to ignorepkg
sr: радња је отказана због игнорисаног пакета

en: invalid or corrupted package
sr: неисправан или покварен пакет

en: invalid or corrupted package (checksum)
sr: неисправан или покварен пакет (сума за проверу)

en: invalid or corrupted package (PGP signature)
sr: неисправан или покварен пакет (ПГП потпис)

en: package missing required signature
sr: пакету недостаје захтевани потпис

en: cannot open package file
sr: не могу да отворим фајл пакета

en: cannot remove all files for package
sr: не могу да уклоним све фајлове пакета

en: package filename is not valid
sr: неисправно име фајла пакета

en: package architecture is not valid
sr: неисправна архитектура пакета

en: missing PGP signature
sr: недостаје ПГП потпис

en: invalid PGP signature
sr: неисправан ПГП потпис

en: could not satisfy dependencies
sr: не могу да задовољим зависности

en: conflicting dependencies
sr: сукоб зависности

en: conflicting files
sr: сукоб фајлова

en: failed to retrieve some files
sr: неуспешно преузимање неких фајлова

en: invalid regular expression
sr: неисправан регуларни израз

en: libarchive error
sr: грешка либархајва

en: download library error
sr: грешка у библиотеци преузимања

en: gpgme error
sr: грешка гпгмија

en: error invoking external downloader
sr: грешка при покретању спољног програма за преузимање

en: unexpected error
sr: неочекивана грешка

en: lock file missing %s
sr: недостаје забравни фајл %s

en: could not remove lock file %s
sr: не могу да уклоним фајл браве %s

en: Missing trigger targets in hook: %s
sr: Недостају циљеви окидача у копчи: %s

en: Missing trigger type in hook: %s
sr: Недостаје тип окидача у копчи: %s

en: Missing trigger operation in hook: %s
sr: Недостају радње окидача у копчи: %s

en: Missing Exec option in hook: %s
sr: Недостаје опција Exec у копчи: %s

en: Missing When option in hook: %s
sr: Недостаје опција When у копчи: %s

en: AbortOnFail set for PostTransaction hook: %s
sr: Одустани-при-неуспеху је постављено за послепреносну копчу: %s

en: error while reading hook %s: %s
sr: грешка при читању копче %s: %s

en: hook %s line %d: invalid option %s
sr: копча %s ред %d: неисправна опција %s

en: hook %s line %d: invalid section %s
sr: копча %s ред %d: неисправан одељак %s

en: hook %s line %d: invalid value %s
sr: копча %s ред %d: неисправна вредност %s

en: hook %s line %d: overwriting previous definition of %s
sr: копча %s ред %d: преписујем претходну дефиниција за %s

en: hook %s line %d: unable to set option (%s)
sr: копча %s ред %d: не могу да поставим опцију (%s)

en: unable to run hook %s: %s
sr: не могу да покренем копчу %s: %s

en: could not open directory: %s: %s
sr: не могу да отворим фасциклу: %s: %s

en: could not open file: %s%s: %s
sr: не могу да отворим фајл: %s%s: %s

en: could not stat file %s: %s
sr: не могу да одредим особине фајла %s: %s

en: could not read directory: %s: %s
sr: не могу да читам фасциклу: %s: %s

en: could not fully load metadata for package %s-%s
sr: не могу у потпуности да учитам метаподатке пакета %s—%s

en: could not find %s in database -- skipping
sr: не могу да нађем %s у бази — прескачем

en: removing %s from target list
sr: уклањам %s са списка циљева

en: cannot remove file '%s': %s
sr: не могу да уклоним фајл „%s“: %s

en: could not backup %s due to PATH_MAX overflow
sr: не могу а направим резерну копију %s услед преливања PATH_MAX

en: cannot remove %s (%s)
sr: не могу да уклоним %s (%s)

en: could not remove database entry %s-%s
sr: не могу да уклоним унос базе %s — %s

en: could not remove entry '%s' from cache
sr: не могу да уклоним унос „%s“ из кеша

en: Public keyring not found; have you run '%s'?
sr: Јавни свежањ кључева није нађен; да ли сте покренули „%s“?

en: GPGME error: %s
sr: Грешка ГПГМЕ: %s

en: keyring is not writable
sr: привезак није уписив

en: key "%s" could not be imported
sr: кључ „%s“ се не може увести

en: key "%s" could not be looked up remotely
sr: кључ „%s“ се не може потражити удаљено

en: %s: missing required signature
sr: %s: недостаје захтевани потпис

en: %s: signature from "%s" is marginal trust
sr: %s: кључ из „%s“ има гранично поверење

en: %s: signature from "%s" is unknown trust
sr: %s: кључ из „%s“ је непознатог поверења

en: %s: signature from "%s" should never be trusted
sr: %s: кључу из „%s“ никада не треба веровати

en: %s: key "%s" is unknown
sr: %s: кључ „%s“ је непознат

en: %s: key "%s" is disabled
sr: %s: кључ „%s“ је онемогућен

en: %s: signature from "%s" is expired
sr: %s: кључ из „%s“ је истекао

en: %s: signature from "%s" is invalid
sr: %s: кључ из „%s“ је неисправан

en: %s: signature format error
sr: %s: грешка у формату потписа

en: %s: unsupported signature format
sr: %s: неподржан формат потписа

en: %s: ignoring package upgrade (%s => %s)
sr: %s: игноришем надоградњу пакета (%s -> %s)

en: %s: ignoring package downgrade (%s => %s)
sr: %s: игноришем разградњу пакета (%s -> %s)

en: %s: downgrading from version %s to version %s
sr: %s: разграђујем са верзије %s на верзију %s

en: %s: local (%s) is newer than %s (%s)
sr: %s: локални (%s) је новији од %s (%s)

en: ignoring package replacement (%s-%s => %s-%s)
sr: игноришем замену пакета (%s-%s -> %s-%s)

en: cannot replace %s by %s
sr: не могу да заменим %s са %s

en: unresolvable package conflicts detected
sr: откривени су неразрешиви сукоби пакета

en: removing '%s' from target list because it conflicts with '%s'
sr: уклањам „%s“ са списка циљева због сукоба са „%s“

en: not enough free disk space
sr: нема довољно слободног простора на диску

en: could not commit removal transaction
sr: не могу да обавим уклањање

en: could not commit transaction
sr: не могу да обавим пренос

en: could not create temp directory
sr: не могу да направим привремену фасциклу

en: could not copy tempfile to %s (%s)
sr: не могу да копирам привремени фајл у %s (%s)

en: could not remove %s
sr: не могу да уклоним %s

en: could not remove tmpdir %s
sr: не могу да уклоним привремену фасциклу %s

en: unable to write to pipe (%s)
sr: не могу да пишем у цев (%s)

en: unable to read from pipe (%s)
sr: не могу да читам из цеви (%s)

en: could not create pipe (%s)
sr: не могу да направим цев (%s)

en: could not fork a new process (%s)
sr: не могу да рачвам нови процес (%s)

en: could not change the root directory (%s)
sr: ме могу да променим корену фасциклу (%s)

en: call to execv failed (%s)
sr: неуспео позив извршног аргумента (%s)

en: call to waitpid failed (%s)
sr: неуспешно позивање процеса чекања (%s)

en: command failed to execute correctly
sr: неуспешно правилно извршавање наредбе

en: Unknown signal
sr: Непознат сигнал

en: command terminated by signal %d: %s
sr: наредба прекинута сигналом %d: %s

en: no %s cache exists, creating...
sr: не постоји кеш за %s; правим....

en: couldn't find or create package cache, using %s instead
sr: не могу да нађем или направим кеш пакета, као замену користим %s
