Arch Linux Pacman package manager - en to tr translation catalogue (200 entries)

en: %s-%s is up to date -- skipping
tr: %s-%s güncel -- atlanıyor

en: %s-%s is up to date -- reinstalling
tr: %s-%s güncel -- yeniden kuruluyor

en: downgrading package %s (%s => %s)
tr: %s paketi eski sürümüne çevriliyor (%s => %s)

en: cannot allocate disk archive object
tr: disk arşiv objesi icin yer ayrılamadı

en: warning given when extracting %s (%s)
tr: %s açılırken uyarı verildi (%s)

en: could not extract %s (%s)
tr: %s açılamadı (%s)

en: could not rename %s to %s (%s)
tr: %s dosyasının ismi %s olarak değiştirilemiyor (%s)

en: file not found in file list for package %s. skipping extraction of %s
tr: %s paketinin dosya listesinde dosya bulunamadı. %s paketinin açılması atlanıyor

en: unable to extract %s%s: path too long
tr: %s%s dışarı aktarılamadı: yol çok uzun

en: directory permissions differ on %s
    filesystem: %o  package: %o
tr: %s paketi üzerinde dizin izinleri farklı
    dosya sistemi: %o paket: %o

en: directory ownership differs on %s
    filesystem: %u:%u  package: %u:%u
tr: %s üzerinde dizin sahipliği farklı
    dosya sistemi: %u:%u paket: %u:%u

en: extract: not overwriting dir with file %s
tr: aç: %s dosyası dizinin üzerine yazılmıyor

en: unable to extract %s.pacnew: path too long
tr: %s.pacnew aktarılamadı: yol çok uzun

en: could not get current working directory
tr: üzerinde çalışılan dizin algılanamadı

en: could not change directory to %s (%s)
tr: %s dizinine geçilemedi (%s)

en: could not restore working directory (%s)
tr: çalışılan dizin (%s) geri yüklenemiyor

en: problem occurred while upgrading %s
tr: %s güncellenirken bir sorun meydana geldi

en: problem occurred while installing %s
tr: %s yüklenirken bir sorun meydana geldi

en: could not update database entry %s-%s
tr: %s-%s veritabanı kaydı güncellenemedi

en: could not add entry '%s' in cache
tr: '%s' kaydı tampona eklenemedi

en: error while reading file %s: %s
tr: %s dosyası okunurken hata meydana geldi: %s

en: removing invalid database: %s
tr: geçersiz veritabanı siliniyor: %s

en: could not create directory %s: %s
tr: dizin oluşturulamadı %s: %s

en: invalid name for database entry '%s'
tr: geçersiz bir veritabanı kaydı '%s'

en: duplicated database entry '%s'
tr: kopya veritabanı kaydı '%s'

en: corrupted database entry '%s'
tr: bozuk veritabanı kaydı '%s'

en: could not open file %s: %s
tr: %s dosyası açılamadı: %s

en: %s database is inconsistent: name mismatch on package %s
tr: %s veritabanı tutarsız: %s paketinde isim uyuşmazlığı

en: %s database is inconsistent: version mismatch on package %s
tr: %s veritabanı tutarsız: %s paketinde sürüm uyuşmazlığı

en: unknown validation type for package %s: %s
tr: %s paketi için bilinmeyen doğrulama türü: %s

en: error while reading package %s: %s
tr: %s paketi okunurken hata meydana geldi: %s

en: error while reading mtree of package %s: %s
tr: %s paketine ait mtree okunurken hata oluştu: %s

en: could not parse package description file in %s
tr: %s içerisindeki paket açıklama dosyası ayrıştırılamadı

en: missing package name in %s
tr: %s içerisinde paket adı bulunmuyor

en: missing package version in %s
tr: %s içerisinde paket sürümü bulunmuyor

en: invalid package version in %s
tr: %s içinde geçersiz paket sürümü

en: missing package metadata in %s
tr: %s içerisinde eksik paket bilgisi

en: failed to read signature file: %s
tr: imza dosyası okunamadı: %s

en: required key missing from keyring
tr: gerekli anahtar anahtarlıkta bulunamadı

en: removing invalid file: %s
tr: silinen geçersiz dosya: %s

en: could not parse package description file '%s' from db '%s'
tr: '%s' paket açıklama dosyası '%s' veritabanından ayrıştırılamıyor

en: could not read db '%s' (%s)
tr: veritabanı "%s" okunamadı (%s)

en: %s database is inconsistent: filename of package %s is illegal
tr: %s veritabanı tutarsız: %s paketinin dosya adı geçersiz

en: %s database is inconsistent: filename of package %s is too long
tr: %s veritabanı tutarsız: %s paketinin dosya adı çok uzun

en: unknown database file: %s
tr: bilinmeyen veritabanı dosyası: %s

en: database path is undefined
tr: veritabanı yolu belirtilmemiş

en: dependency cycle detected:
tr: dolaylı bağımlılıklar bulundu:

en: %s will be removed after its %s dependency
tr: %s paketi %s bağımlılığından sonra kaldırılacak

en: %s will be installed before its %s dependency
tr: %s paketi %s bağımlılığından önce kurulacak

en: ignoring package %s-%s
tr: paket gözardı ediliyor %s-%s

en: cannot resolve "%s", a dependency of "%s"
tr: "%s" paketi "%s" paketinin bağımlılığı olarak çözümlenemiyor

en: could not get filesystem information for %s: %s
tr: %s için dosya sistemi bilgisi alınamadı: %s

en: could not open file: %s: %s
tr: dosya açılamadı: %s: %s

en: could not get filesystem information
tr: dosya sistemi bilgisi alınamadı

en: could not get file information for %s
tr: %s için dosya bilgileri alınamadı

en: could not determine mount point for file %s
tr: %s dosyası için bağlama noktası belirlenemedi

en: Partition %s too full: %jd blocks needed, %ju blocks free
tr: %s diski çok dolu: %jd blok gerekiyor, %ju blok boşta

en: could not determine filesystem mount points
tr: dosya sistemi bağlama noktaları belirlenemedi

en: could not determine cachedir mount point %s
tr: önbellek bağlama dizini %s tespit edilemedi

en: could not determine root mount point %s
tr: %s kök bağlama noktası belirlenemedi

en: Partition %s is mounted read only
tr: %s bölümü salt okunur olarak bağlandı

en: too many errors from %s, skipping for the remainder of this transaction
tr: %s'den çok fazla hata var, bu işlemin geri kalanı için atlanıyor

en: failed to create temporary file for download
tr: indirilecek geçici dosya oluşturulamıyor

en: failed retrieving file '%s' from %s : %s
tr: %3$s hatası nedeniyle '%1$s' dosyası %2$s adresinden alınamadı

en: failed retrieving file '%s' from %s : expected download size exceeded
tr: '%s' dosyası %s üzerinden alınırken hata oluştu: beklenen indirme boyutuna ulaşıldı

en: %s appears to be truncated: %jd/%jd bytes
tr: %s eksik görünüyor: %jd/%jd bayt

en: url '%s' is invalid
tr: '%s' adresi geçersiz

en: failed to setup a download payload for %s
tr: %s için bir indirme yükü ayarlanamadı

en: curl returned error %d from transfer
tr: curl aktarımda %d hatası verdi

en: curl transfer error: %d
tr: curl aktarım hatası: %d

en: failed to retrieve some files
tr: bazı dosyalar alınamadı

en: download completed successfully but no file in the cache
tr: indirme başarıyla tamamlandı ancak önbellekte dosya yok

en: out of memory!
tr: bellek yetersiz!

en: unexpected system error
tr: beklenmedik sistem hatası

en: permission denied
tr: reddedildi

en: could not find or read file
tr: dosya bulunamadı veya okunamadı

en: could not find or read directory
tr: dizin bulunamadı veya okunamadı

en: wrong or NULL argument passed
tr: hatalı ya da BOŞ parametre geçilmiş

en: not enough free disk space
tr: yetersiz disk alanı

en: library not initialized
tr: kütüphane başlatılamadı

en: library already initialized
tr: kütüphane zaten başlatılmış

en: unable to lock database
tr: veritabanı kilitlenemiyor

en: could not open database
tr: veritabanı açılamadı

en: could not create database
tr: veritabanı oluşturulamadı

en: database not initialized
tr: veritabanı başlatılamadı

en: database already registered
tr: veritabanı zaten kayıtlı

en: could not find database
tr: veritabanı bulunamadı

en: invalid or corrupted database
tr: geçersiz veya bozuk veritabanı

en: invalid or corrupted database (PGP signature)
tr: geçersiz veya bozuk veritabanı (PGP imzası)

en: database is incorrect version
tr: veritabanı sürümü hatalı

en: could not update database
tr: veritabanı güncellenemedi

en: could not remove database entry
tr: veritabanı kaydı kaldırılamadı

en: invalid url for server
tr: sunucu için geçersiz adres

en: no servers configured for repository
tr: depo için sunucu ayarlanmamış

en: transaction already initialized
tr: işlem zaten başlatılmış

en: transaction not initialized
tr: işlem başlatılmadı

en: duplicate target
tr: birden fazla hedef

en: duplicate filename
tr: yinelenen dosya adı

en: transaction not prepared
tr: işlem hazırlanmadı

en: transaction aborted
tr: işlem iptal edildi

en: operation not compatible with the transaction type
tr: operasyon, işlem türüyle uyumlu değil

en: transaction commit attempt when database is not locked
tr: veritabanı kilitli değil iken işlem girişimi

en: failed to run transaction hooks
tr: bağlantılı işlemler çalıştırılamadı

en: could not find or read package
tr: paket bulunamadı veya okunamadı

en: operation cancelled due to ignorepkg
tr: ignorepkg nedeniyle işlem iptal edildi

en: invalid or corrupted package
tr: geçersiz veya bozuk paket

en: invalid or corrupted package (checksum)
tr: geçersiz veya bozuk paket (doğrulama)

en: invalid or corrupted package (PGP signature)
tr: geçersiz veya bozuk paket (PGP imzası)

en: package missing required signature
tr: gerekli imza pakette yok

en: cannot open package file
tr: paket dosyası açılamıyor

en: cannot remove all files for package
tr: paketle alakalı tüm dosyalar kaldırılamadı

en: package filename is not valid
tr: paket dosya adı geçerli değil

en: package architecture is not valid
tr: paket mimarisi geçerli değil

en: missing PGP signature
tr: kayıp PGP imzası

en: invalid PGP signature
tr: geçersiz PGP imzası

en: could not satisfy dependencies
tr: bağımlılıklar sağlanamadı

en: conflicting dependencies
tr: çakışan bağımlılıklar

en: conflicting files
tr: çakışan dosyalar

en: failed to retrieve some files
tr: bazı dosyalar alınamadı

en: invalid regular expression
tr: geçersiz düzenli ifade

en: libarchive error
tr: libarchive hatası

en: download library error
tr: indirme kütüphanesi hatası

en: gpgme error
tr: gpgme hatası

en: error invoking external downloader
tr: harici indiriciyi çağırırken hata oluştu

en: compiled without signature support
tr: anahtar desteği olmadan derlenmiş

en: unexpected error
tr: beklenmedik hata

en: lock file missing %s
tr: kilit dosyasında %s yok

en: could not remove lock file %s
tr: kilit dosyası %s silinemedi

en: Missing trigger targets in hook: %s
tr: %s kancasında tetikleme hedefleri bulunamadı

en: Missing trigger type in hook: %s
tr: %s kancasında tetikleme tipi bulunamadı

en: Missing trigger operation in hook: %s
tr: %s kancasında tetikleme işlemi bulunamadı

en: Missing Exec option in hook: %s
tr: %s kancasında Exec seçeneği bulunamadı

en: Missing When option in hook: %s
tr: %s kancasında When seçeneği bulunamadı

en: AbortOnFail set for PostTransaction hook: %s
tr: %s PostTransaction kancasında AbortOnFail açık

en: error while reading hook %s: %s
tr: %s kancasını okurken hata: %s

en: hook %s line %d: invalid option %s
tr: kanca %s satır %d: geçersiz seçenek: %s

en: hook %s line %d: invalid section %s
tr: kanca %s satır %d: geçersiz bölüm: %s

en: hook %s line %d: invalid value %s
tr: kanca %s satır %d: geçersiz değer: %s

en: hook %s line %d: overwriting previous definition of %s
tr: kanca %s satır %d: önceki %s tanımının üstüne yazılıyor

en: hook %s line %d: unable to set option (%s)
tr: kanca %s satır %d: seçenek seçilemiyor (%s)

en: unable to run hook %s: %s
tr: %s kancası çalıştırılamadı: %s

en: could not open directory: %s: %s
tr: %s dizini açılamadı: %s

en: could not open file: %s%s: %s
tr: dosya açılamadı: %s%s: %s

en: could not stat file %s: %s
tr: %s dosyası konumlandırılamadı: %s

en: could not read directory: %s: %s
tr: dizin okunamadı: %s: %s

en: could not fully load metadata for package %s-%s
tr: %s-%s paketi için meta verisi tam olarak yüklenemiyor

en: could not find %s in database -- skipping
tr: %s veritabanında bulunamadı -- atlanıyor

en: removing %s from target list
tr: %s hedef listesinden kaldırılıyor

en: cannot remove file '%s': %s
tr: '%s' dosyası silinemiyor: %s

en: could not backup %s due to PATH_MAX overflow
tr: PATH_MAX taşması yüzünden %s yedeklenemedi

en: cannot remove %s (%s)
tr: %s(%s) kaldırılamıyor

en: could not remove database entry %s-%s
tr: veritabanı kaydı %s-%s silinemedi

en: could not remove entry '%s' from cache
tr: '%s' kaydı tampondan silinemedi

en: Public keyring not found; have you run '%s'?
tr: Herkese açık anahtarlık bulunamadı, "%s" çalıştırdınız mı?

en: GPGME error: %s
tr: GPGME hatası: %s

en: looking up key %s using WKD
tr: WKD kullanılarak %s anahtarı aranıyor

en: gpg error: %s
tr: gpg hatası: %s

en: keyring is not writable
tr: anahtarlığa yazılamıyor

en: key "%s" on keyserver
tr: anahtar sunucusunda anahtar "%s"

en: key "%s" could not be imported
tr: anahtar "%s" aktarılamıyor

en: key "%s" could not be looked up remotely
tr: anahtar "%s"'a uzaktan bakılamıyor

en: %s: missing required signature
tr: %s: gerekli imza kayıp

en: %s: signature from "%s" is marginal trust
tr: %s: "%s"'den gelen imzanın güvenilirliği sınırda

en: %s: signature from "%s" is unknown trust
tr: %s: "%s"'den gelen imzanın güvenilirliği bilinmiyor

en: %s: signature from "%s" should never be trusted
tr: %s: "%s"'den gelen anahtar asla güvenilmemeli

en: %s: key "%s" is unknown
tr: %s: anahtar "%s" tanınmıyor

en: %s: key "%s" is disabled
tr: %s: anahtar "%s" hizmet dışı

en: %s: signature from "%s" is expired
tr: %s: "%s"'den gelen imzanın süresi doldu

en: %s: signature from "%s" is invalid
tr: %s: "%s"'den gelen imza hatalı

en: %s: signature format error
tr: %s: imza biçim hatası

en: %s: unsupported signature format
tr: %s: desteklenmeyen imza biçimi

en: %s: ignoring package upgrade (%s => %s)
tr: %s: paket güncellemesi göz ardı ediliyor (%s => %s)

en: %s: ignoring package downgrade (%s => %s)
tr: %s: paket sürümü geri alma işlemi göz ardı ediliyor (%s => %s)

en: %s: downgrading from version %s to version %s
tr: %s: %s sürümünden %s sürümüne çevriliyor.

en: %s: local (%s) is newer than %s (%s)
tr: %s: yerel depodaki paket (%s) %s deposundaki paketten (%s) daha güncel

en: ignoring package replacement (%s-%s => %s-%s)
tr: paket değiştirme işlemi göz ardı ediliyor (%s-%s => %s-%s)

en: cannot replace %s by %s
tr: %s ile %s değiştirilemiyor

en: packages %s and %s have the same filename: %s
tr: %s ve %s paketleri aynı dosya adına sahiptir: %s

en: unresolvable package conflicts detected
tr: çözülemeyen paket çakışmaları bulundu

en: removing '%s' from target list because it conflicts with '%s'
tr: '%s' hedef listesindeki '%s' ile çakıştığı için kaldırıldı

en: failed to read file %s: %s
tr: %s dosyası okunamadı: %s

en: not enough free disk space
tr: yeterli disk alanı yok

en: could not commit removal transaction
tr: kaldırma işlemi teslim edilemedi

en: could not commit transaction
tr: işlem teslim edilemedi

en: could not create temp directory
tr: geçici dizin oluşturulamadı

en: could not copy tempfile to %s (%s)
tr: geçici dosya %s üzerine kopyalanamadı (%s)

en: could not remove %s
tr: %s kaldırılamıyor

en: could not remove tmpdir %s
tr: geçici dizin %s kaldırılamadı

en: unable to write to pipe (%s)
tr: (%s) üzerine yazılamadı

en: unable to read from pipe (%s)
tr: (%s) okunamadı

en: could not create pipe (%s)
tr: boru oluşturulamadı (%s)

en: could not fork a new process (%s)
tr: yeni bir süreç çatallanamadı (%s)

en: could not change the root directory (%s)
tr: kök dizini değiştirilemedi (%s)

en: call to execv failed (%s)
tr: execv çağrısı başarısız (%s)

en: call to waitpid failed (%s)
tr: waitpid çağrısı başarısız (%s)

en: command failed to execute correctly
tr: komut düzgün çalıştırılamadı

en: Unknown signal
tr: Bilinmeyen sinyal

en: command terminated by signal %d: %s
tr: Komut %d sinyali tarafından sonlandırıldı: %s

en: no %s cache exists, creating...
tr: %s önbelleği yok, oluşturuluyor...

en: couldn't find or create package cache, using %s instead
tr: paket önbelleği oluşturulamıyor veya bulunamıyor, yerine %s kullanılıyor
