Arch Linux Pacman package manager - en to sk translation catalogue (168 entries)

en: %s-%s is up to date -- skipping
sk: %s-%s je aktuálny -- vynecháva sa

en: %s-%s is up to date -- reinstalling
sk: %s-%s je aktuálny -- preinštalovávam

en: downgrading package %s (%s => %s)
sk: prechádza sa na staršiu verziu balíka %s (%s => %s)

en: warning given when extracting %s (%s)
sk: varovanie pri rozbaľovaní %s (%s)

en: could not extract %s (%s)
sk: nie je možné rozbaliť %s (%s)

en: could not rename %s to %s (%s)
sk: nie je možné premenovať %s na %s (%s)

en: file not found in file list for package %s. skipping extraction of %s
sk: súbor sa nenašiel v zozname súborov balíka %s. vynecháva sa rozbaľovanie %s

en: unable to extract %s%s: path too long
sk: nepodarilo sa extrahovať %s%s: cesta je príliš dlhá

en: directory permissions differ on %s
    filesystem: %o  package: %o
sk: prístupové práva adresára %s sa nezhodujú
    súborový systém: %o  balíček: %o

en: directory ownership differs on %s
    filesystem: %u:%u  package: %u:%u
sk: vlastníctvo adresára %s sa nezhoduje
    súborový systém: %u:%u  balíček: %u:%u

en: extract: not overwriting dir with file %s
sk: rozbalenie: adresár nebol prepísaný súborom %s

en: unable to extract %s.pacnew: path too long
sk: nepodarilo sa extrahovať %s.pacnew: cesta je príliš dlhá

en: could not get current working directory
sk: nie je možné zistiť aktuálny pracovný adresár

en: could not change directory to %s (%s)
sk: nie je možné prepnúť sa do adresára %s (%s)

en: could not restore working directory (%s)
sk: nie je možné obnoviť pracovný adresár (%s)

en: problem occurred while upgrading %s
sk: nastal problém pri aktualizácii %s

en: problem occurred while installing %s
sk: nastal problém pri inštalácii %s

en: could not update database entry %s-%s
sk: nie je možné aktualizovať záznam databáze %s-%s

en: could not add entry '%s' in cache
sk: nie je možné pridať položku '%s' do cache

en: error while reading file %s: %s
sk: chyba pri čítaní súboru %s: %s

en: removing invalid database: %s
sk: odstraňuje sa neplatná databáza: %s

en: could not create directory %s: %s
sk: nie je možné vytvoriť adresár %s: %s

en: invalid name for database entry '%s'
sk: neplatná názov záznamu v databáze '%s'

en: duplicated database entry '%s'
sk: duplicitný záznam v databáze '%s'

en: corrupted database entry '%s'
sk: poškodený záznam v databáze '%s'

en: could not open file %s: %s
sk: nie je možné otvoriť súbor %s: %s

en: %s database is inconsistent: name mismatch on package %s
sk: %s databáza nie je konzistentná: nesúhlasí meno balíčka %s

en: %s database is inconsistent: version mismatch on package %s
sk: %s databáza nie je konzistentná: nesúhlasí verzia balíčka %s

en: unknown validation type for package %s: %s
sk: neznámy validačný typ pre balíčerk %s: %s

en: error while reading package %s: %s
sk: chyba pri čítaní balíčka %s: %s

en: error while reading mtree of package %s: %s
sk: chyba pri čítaní mtree objektu balíčka %s: %s

en: could not parse package description file in %s
sk: nie je možné spracovať súbor s popisom balíčka v %s

en: missing package name in %s
sk: chýba meno balíčka v %s

en: missing package version in %s
sk: chýba verzia balíčka v %s

en: invalid package version in %s
sk: neplatná verzia balíčku v %s

en: missing package metadata in %s
sk: chýbaju metadáta balíčka v %s

en: failed to read signature file: %s
sk: zlyhalo načítanie súboru s podpisom: %s

en: required key missing from keyring
sk: požadovaný kľúč nebol nájdený v kľúčenke

en: removing invalid file: %s
sk: odstraňuje sa neplatný súbor: %s

en: could not parse package description file '%s' from db '%s'
sk: nie je možné nájsť súbor s popisom balíčku '%s' z databázy '%s'

en: could not read db '%s' (%s)
sk: chyba pri čítaní databázy '%s' (%s)

en: %s database is inconsistent: filename of package %s is illegal
sk: %s databáza nie je konzistentná: názov balíčka %s nie je povolený

en: %s database is inconsistent: filename of package %s is too long
sk: %s databáza nie je konzistentná: názov balíčka %s je príliš dlhý

en: unknown database file: %s
sk: neznámy databázový súbor: %s

en: database path is undefined
sk: cesta k databáze nie je definovaná

en: dependency cycle detected:
sk: zistená cyklická závislosť:

en: %s will be removed after its %s dependency
sk: %s bude odstránený po %s, na ktorom závisí

en: %s will be installed before its %s dependency
sk: %s bude nainštalovaný pred %s, na ktorom závisí

en: ignoring package %s-%s
sk: ignoruje sa balík %s-%s

en: cannot resolve "%s", a dependency of "%s"
sk: nie je možné vyriešiť "%s", závislosť "%s"

en: could not get filesystem information for %s: %s
sk: nepodarilo sa zistiť informácie o súborovom systém pre %s: %s

en: could not open file: %s: %s
sk: nepodarilo sa otvoriť súbor: %s: %s

en: could not get filesystem information
sk: nepodarilo sa zistiť informácie o súborovom systéme

en: could not get file information for %s
sk: nepodarilo sa získať informácie o súbore %s

en: could not determine mount point for file %s
sk: nepodarilo sa určiť bod pripojenia pre súbor %s

en: Partition %s too full: %jd blocks needed, %ju blocks free
sk: Partícia %s je preplnená: %jd blokov je potrebných, %ju blokov je voľných

en: could not determine filesystem mount points
sk: nepodarilo sa uričť body pripojenia pre súborový systém

en: could not determine cachedir mount point %s
sk: nepodarilo sa určiť pripojenie adresára cachedir %s

en: could not determine root mount point %s
sk: nepodarilo sa určiť bod pripojenia pre koreň %s

en: Partition %s is mounted read only
sk: Partícia %s je pripojená iba v režime na čítanie

en: failed to create temporary file for download
sk: chyba pri vytváraní dočasného súboru pre sťahovanie

en: failed retrieving file '%s' from %s : %s
sk: chyba pri získavaní súboru '%s' z %s: %s

en: failed retrieving file '%s' from %s : expected download size exceeded
sk: chyba pri sťahovaní súboru '%s' z %s : očakávaná veľkosť sťahovaného súboru bola prekročená

en: %s appears to be truncated: %jd/%jd bytes
sk: %s vyzerá byť skrátený:  %jd/%jd bytov

en: url '%s' is invalid
sk: URL '%s' je neplatná

en: failed to retrieve some files
sk: zlyhalo získanie niektorých súborov

en: out of memory!
sk: nedostatok pamäte!

en: unexpected system error
sk: neočakávaná systémová chyba

en: permission denied
sk: prístup zamietnutý

en: could not find or read file
sk: nie je možné nájsť alebo prečítať súbor

en: could not find or read directory
sk: nie je možné nájsť alebo prečítať adresár

en: wrong or NULL argument passed
sk: odovzdaný chybný alebo NULL argument

en: not enough free disk space
sk: nedostatok voľného miesta na disku

en: library not initialized
sk: knižnica nebola inicializovaná

en: library already initialized
sk: knižnica je už inicializovaná

en: unable to lock database
sk: nie je možné zamknúť databázu

en: could not open database
sk: nie je možné otvoriť databázu

en: could not create database
sk: nie je možné vytvoriť databázu

en: database not initialized
sk: databáza nebola inicializovaná

en: database already registered
sk: databáza je už zaregistrovaná

en: could not find database
sk: nemožno nájsť databázu

en: invalid or corrupted database
sk: neplatná alebo poškodená databáza

en: invalid or corrupted database (PGP signature)
sk: neplatná alebo poškodená databáza (PGP podpis)

en: database is incorrect version
sk: databáza má nesprávnu verziu

en: could not update database
sk: nemožno aktualizovať databázu

en: could not remove database entry
sk: nie je možné odstrániť záznam v databáze

en: invalid url for server
sk: neplatná URL pre server

en: no servers configured for repository
sk: pre repozitár nie sú nastavené žiadne servery

en: transaction already initialized
sk: transakcia už bola inicializovaná

en: transaction not initialized
sk: transakcia nebola inicializovaná

en: duplicate target
sk: duplicitný cieľ

en: transaction not prepared
sk: transakcia nie je pripravená

en: transaction aborted
sk: transakcia bola zrušená

en: operation not compatible with the transaction type
sk: operácia nie je kompatibilná s typom transakcie

en: transaction commit attempt when database is not locked
sk: pokus o uskutočnenie transakcie v čas, kedy nie je databáza uzamknutá

en: failed to run transaction hooks
sk: zlyhalo spustenie hákov transakcie

en: could not find or read package
sk: nie je možné nájsť alebo prečítať balíček

en: operation cancelled due to ignorepkg
sk: operácia bola zrušená kvôli ignorovanému balíčku

en: invalid or corrupted package
sk: neplatný alebo poškodený balíček

en: invalid or corrupted package (checksum)
sk: neplatný alebo poškodený balíček (kontrolný súčet)

en: invalid or corrupted package (PGP signature)
sk: neplatný alebo poškodený balíček (PGP podpis)

en: package missing required signature
sk: balíček postráda vyžadovaný podpis

en: cannot open package file
sk: nie je možné otvoriť súbor balíčka

en: cannot remove all files for package
sk: nie je možné odstrániť všetky súbory balíčka

en: package filename is not valid
sk: meno súboru balíčka je neplatné

en: package architecture is not valid
sk: architektúra balíčka je neplatná

en: missing PGP signature
sk: chýba PGP podpis

en: invalid PGP signature
sk: neplatný PGP podpis

en: could not satisfy dependencies
sk: nie je možné vyriešiť závislosti

en: conflicting dependencies
sk: konfliktné závislosti

en: conflicting files
sk: konfliktné súbory

en: failed to retrieve some files
sk: chyba pri získavaní niektorých súborov

en: invalid regular expression
sk: neplatný regulárny výraz

en: libarchive error
sk: chyba knižnice libarchive

en: download library error
sk: chyba knižnice pre sťahovanie súborov

en: gpgme error
sk: chyba v gpgme

en: error invoking external downloader
sk: chyba volania externého programu pre sťahovanie súborov

en: unexpected error
sk: neočakávaná chyba

en: lock file missing %s
sk: chýba zamykací súbor %s

en: could not remove lock file %s
sk: nie je možné odstrániť zamykací súbor %s

en: could not open directory: %s: %s
sk: nepodarilo sa otvoriť adresár: %s: %s

en: could not stat file %s: %s
sk: nepodarilo sa získať status súboru %s: %s

en: could not read directory: %s: %s
sk: nie je možné čítať adresár: %s: %s

en: could not fully load metadata for package %s-%s
sk: nie je možné poriadne načítať metadáta pre balíček %s-%s

en: could not find %s in database -- skipping
sk: nie je možné nájsť %s v databáze -- preskakujem

en: removing %s from target list
sk: '%s' odstránený zo zoznamu cieľov

en: cannot remove file '%s': %s
sk: nie je možné odstrániť súbor '%s': %s

en: cannot remove %s (%s)
sk: nie je možné vymazať %s (%s)

en: could not remove database entry %s-%s
sk: nie je možné odstrániť záznam databáze %s-%s

en: could not remove entry '%s' from cache
sk: nie je možné odstrániť položku '%s' z cache

en: GPGME error: %s
sk: Chyba GPGME: %s

en: keyring is not writable
sk: zväzok kľúčov nie je zapisovateľný

en: %s: missing required signature
sk: %s: chýba vyžadovaný podpis

en: %s: signature from "%s" is marginal trust
sk: %s: podpis od "%s" má čiastočnú dôveru

en: %s: signature from "%s" is unknown trust
sk: %s: pri podpise od "%s" nie je známa úroveň dôvery

en: %s: signature from "%s" should never be trusted
sk: %s: podpisu od "%s" by ste nemali nikdy dôverovať

en: %s: key "%s" is unknown
sk: %s: kľúč "%s" je neznámy

en: %s: signature from "%s" is expired
sk: %s: platnosť podpisu od "%s" vypršala

en: %s: signature from "%s" is invalid
sk: %s: podpis od "%s" je neplatný

en: %s: signature format error
sk: %s: chyba formátu podpisu

en: %s: unsupported signature format
sk: %s: nepodporovaný formát podpisu

en: %s: ignoring package upgrade (%s => %s)
sk: %s: ignorujem aktualizáciu balíčka (%s => %s)

en: %s: ignoring package downgrade (%s => %s)
sk: %s: ignorujem downgrade balíčka (%s => %s)

en: %s: downgrading from version %s to version %s
sk: %s: downgradujem z verzie %s na verziu %s

en: %s: local (%s) is newer than %s (%s)
sk: %s: lokálna verzia (%s) je novšia ako %s (%s)

en: ignoring package replacement (%s-%s => %s-%s)
sk: ignorujem náhradu balíčku (%s-%s => %s-%s)

en: cannot replace %s by %s
sk: nedá sa nahradiť súbor %s súborom %s

en: unresolvable package conflicts detected
sk: zistený konflikt nerozlíšiteľných balíčkov

en: failed to read file %s: %s
sk: zlyhalo čítanie súboru %s: %s

en: not enough free disk space
sk: nedostatok voľného miesta na disku

en: could not commit removal transaction
sk: nie je možné uskutočniť transakciu pre odstránenie

en: could not commit transaction
sk: nie je možné uskutočniť transakciu

en: could not create temp directory
sk: nie je možné vytvoriť dočasný adresár

en: could not copy tempfile to %s (%s)
sk: nie je možné skopírovať dočasný súbor do %s (%s)

en: could not remove %s
sk: %s nie je možné vymazať

en: could not remove tmpdir %s
sk: nie je možné odstrániť dočasný adresár %s

en: unable to write to pipe (%s)
sk: nie je možné zapísať do zreťazenia (%s)

en: unable to read from pipe (%s)
sk: nie je možné čítať zo zreťazenia (%s)

en: could not create pipe (%s)
sk: nepodarilo sa vytvoriť rúru (%s)

en: could not fork a new process (%s)
sk: nie je možné spustiť nový proces (%s)

en: could not change the root directory (%s)
sk: nie je možné zmeniť koreňový adresár (%s)

en: call to execv failed (%s)
sk: volanie execv zlyhalo (%s)

en: call to waitpid failed (%s)
sk: volanie waitpid zlyhalo (%s)

en: command failed to execute correctly
sk: príkaz sa nepodarilo spustiť správne

en: Unknown signal
sk: Neznámy signál

en: command terminated by signal %d: %s
sk: príkaz bol ukončený signálom %d: %s

en: no %s cache exists, creating...
sk: neexistuje cache %s, vytváram...

en: couldn't find or create package cache, using %s instead
sk: nie je možné nájsť alebo vytvoriť cache pre balíček,  miesto toho sa používa %s
