Arch Linux Pacman package manager - en to br translation catalogue (181 entries)

en: %s-%s is up to date -- skipping
br: hizivaet eo %s - %s -- laosket a-gostez

en: %s-%s is up to date -- reinstalling
br: Hizivaet eo %s - %s -- adstaliadur

en: downgrading package %s (%s => %s)
br: o pellgargañ ar pakad %s (%s => %s)

en: cannot allocate disk archive object
br: n'haller ket derannañ an ergorenn kantenn diell

en: warning given when extracting %s (%s)
br: ur galv diwall a zo bet roet en ur eztennañ %s (%s)

en: could not extract %s (%s)
br: n'haller ket eztennañ %s (%s)

en: could not rename %s to %s (%s)
br: n'haller ket adenvel %s e %s (%s)

en: file not found in file list for package %s. skipping extraction of %s
br: n'eo ket bet kavet ar restr er roll restroù evit ar pakad %s. o tremen eztennadur %s

en: unable to extract %s%s: path too long
br: n'haller ket eztennañ %s%s : re hir eo an treug

en: directory permissions differ on %s
    filesystem: %o  package: %o
br: disheñvel eo an aotreoù kavlec'hioù war %s
    reizhad restroù : %o pakad : %o

en: directory ownership differs on %s
    filesystem: %u:%u  package: %u:%u
br: disheñvel eo perc'henniezh ar c'havlec'hioù evit %s
    reizhad restroù : %u:%u pakad : %u:%u

en: extract: not overwriting dir with file %s
br: eztannadur : flastradur kavlec'h gant restr %s ebet

en: unable to extract %s.pacnew: path too long
br: n'haller ket eztennañ %s.pacnew : re hir eo an treug

en: could not get current working directory
br: n'haller ket kaout ar c'havlec'h labour bremanel

en: could not change directory to %s (%s)
br: n'haller ket kemmañ ar c'havlec'h da %s (%s)

en: could not restore working directory (%s)
br: n'haller ket assav ar c'havlec'h labour (%s)

en: problem occurred while upgrading %s
br: ur fazi a zo bet en ur hizivaat %s

en: problem occurred while installing %s
br: ur fazi a zo bet en ur staliañ %s

en: could not update database entry %s-%s
br: n'haller ket hizivaat an enankad stlennvon %s-%s

en: could not add entry '%s' in cache
br: n'haller ket ouzhpennañ an enankad '%s' er skurzer

en: error while reading file %s: %s
br: fazi en ul lenn ar restr %s : %s

en: removing invalid database: %s
br: o dilemel ar stlennvon direizh : %s

en: could not create directory %s: %s
br: n'haller ker krouiñ ar c'havlec'h %s : %s

en: invalid name for database entry '%s'
br: anv direizh evit an enankad stlennvon '%s'

en: duplicated database entry '%s'
br: enankad stlennvon eilet '%s'

en: corrupted database entry '%s'
br: enankad stlennvon kontronet '%s'

en: could not open file %s: %s
br: n'haller ket digeriñ ar restr %s : %s

en: %s database is inconsistent: name mismatch on package %s
br: digantalc'hek eo ar stlennvon %s : digenglotus eo anvioù ar pakad %s

en: %s database is inconsistent: version mismatch on package %s
br: digantalc'hek eo ar stlennvon %s : digenglotus eo handelvioù ar pakad %s

en: unknown validation type for package %s: %s
br: doare gwiriadur dianav evit ar pakad %s : %s

en: error while reading package %s: %s
br: fazi en ul lenn ar pakad %s : %s

en: error while reading mtree of package %s: %s
br: fazi en ul lenn mtree ar pakad %s : %s

en: could not parse package description file in %s
br: n'haller ket dezrannañ restr deskrivañ ar pakad e %s

en: missing package name in %s
br: mankout a ra an anv pakad e %s

en: missing package version in %s
br: mankout a ra handelv ar pakad e %s

en: invalid package version in %s
br: handelv pakad direizh e %s

en: missing package metadata in %s
br: mankout a ra metaroadennoù ar pakad e %s

en: failed to read signature file: %s
br: fazi en ul lenn ar restr sinadur : %s

en: required key missing from keyring
br: mankout a ra an alc'hwez goulennet en droñsell

en: removing invalid file: %s
br: o dilemel ar restr direizh : %s

en: could not parse package description file '%s' from db '%s'
br: n'haller ket dezrannañ ar restr deskrivadur pakadoù '%s' adalek ar sv '%s'

en: could not read db '%s' (%s)
br: n'haller ket lenn ar stlennvon '%s' (%s)

en: %s database is inconsistent: filename of package %s is illegal
br: digantalc'hek eo ar stlennvon %s : didalvoudek eo anv restr ar pakad %s

en: %s database is inconsistent: filename of package %s is too long
br: digantalc'hek eo ar stlennvon %s : re hir eo anv restr ar pakad %s

en: unknown database file: %s
br: restr stlennvon dianav : %s

en: database path is undefined
br: andespizet eo treug ar stlennvon

en: dependency cycle detected:
br: Kelc'hiad amzalc'h dinoet :

en: %s will be removed after its %s dependency
br: dilamet e vo %s goude e %s amzalc'h

en: %s will be installed before its %s dependency
br: staliet e vo %s goude e %s amzalc'h

en: ignoring package %s-%s
br: o leuskel ar pakad %s - %s a-gostez

en: cannot resolve "%s", a dependency of "%s"
br: n'haller ket diskoulmañ "%s", un amzalc'h "%s"

en: could not get filesystem information for %s: %s
br: n'haller ket kaout titouroù ar reizhad evit %s : %s

en: could not open file: %s: %s
br: n'haller ket digeriñ ar restr : %s : %s

en: could not get filesystem information
br: n'haller ket kaout titouroù ar reizhad restroù

en: could not get file information for %s
br: n'haller ket tapout titouroù ar restr evit %s

en: could not determine mount point for file %s
br: n'haller ket despizañ ar poentoù kenstrollañ evit ar restr %s

en: Partition %s too full: %jd blocks needed, %ju blocks free
br: Re leun eo ar parzhad %s : %jd a vloc'hoù dleet, %ju a vloc'hoù dieub

en: could not determine filesystem mount points
br: n'haller ket despizañ poentoù kenstrollañ ar reizhad restroù

en: could not determine cachedir mount point %s
br: n'haller ket despizañ poent kenstrollañ ar c'havlec'h krubuilh %s

en: could not determine root mount point %s
br: n'haller ket despizañ poent kenstrollañ ar gwrizienn %s

en: Partition %s is mounted read only
br: E mod lenn nemetken eo kenstrollet ar parzhad %s

en: failed to create temporary file for download
br: fazi en ur c'hrouiñ ar restr padennek evit ar pellgargañ

en: disk
br: pladenn

en: failed retrieving file '%s' from %s : %s
br: fazi en ur adkavout ar restr '%s' adalek %s : %s

en: failed retrieving file '%s' from %s : expected download size exceeded
br: fazi en ur adkavout ar restr '%s' adalek %s : re vras eo ment ar pellgargadur

en: %s appears to be truncated: %jd/%jd bytes
br: krennet e seblant bezañ %s : %jd/%jd eizhbit

en: url '%s' is invalid
br: direizh eo an url '%s'

en: could not chdir to download directory %s
br: n'heller ket erounit chdir evit pellgargañ ar c'havlec'h %s

en: failed to retrieve some files
br: c'hwitadenn war atoradur restroù 'zo

en: out of memory!
br: n'eus memor ebet ken

en: unexpected system error
br: fazi reizhad dic'hortoz

en: permission denied
br: aotre nac'het

en: could not find or read file
br: n'haller ket kavout pe lenn ar restr

en: could not find or read directory
br: n'haller ket kavout pe lenn ar c'havlec'h

en: wrong or NULL argument passed
br: gaou pe NULL eo an arguzenn tremenet

en: not enough free disk space
br: n'eus ket plas dieub a-walc'h war ar bladenn

en: library not initialized
br: n'eo ket bet deraouekaet al levraoueg

en: library already initialized
br: deraouekaet eo bet al levraoueg endeo

en: unable to lock database
br: n'haller ket prennañ ar stlennvon

en: could not open database
br: n'heller ket digeriñ ar stlennvon

en: could not create database
br: n'heller ket krouiñ ar stlennvon

en: database not initialized
br: n'eo ket bet deraouekaet ar stlennvon

en: database already registered
br: marilhet eo bet ar stlennvon endeo

en: could not find database
br: n'haller ket kavout ar stlennvon

en: invalid or corrupted database
br: direizh pe kontronet eo ar stlennvon

en: invalid or corrupted database (PGP signature)
br: direizh pe kontronet eo ar stlennvon (sinadur PGP)

en: database is incorrect version
br: direizh eo handelv ar stlennvon

en: could not update database
br: n'haller ket hizivaat ar stlennvon

en: could not remove database entry
br: n'haller ket dilemel enankad ar stlennvon

en: invalid url for server
br: url direizh evit an dafariad

en: no servers configured for repository
br: n'eus dafariad ebet kefluniet evit ar mirlec'h

en: transaction already initialized
br: deraouekaet eo bet an treuzkas

en: transaction not initialized
br: n'eo ket bet deraouekaet an treuzkas

en: duplicate target
br: bukenn eilet

en: transaction not prepared
br: n'eo ket bet prientet an treuzkas

en: transaction aborted
br: dilezet eo bet an treuzkas

en: operation not compatible with the transaction type
br: n'eo ket kenglotus an oberatadenn gant doare an treuzkas

en: transaction commit attempt when database is not locked
br: klasket eo bet erounit an treuzkas padal ne oa ket prennet ar stlennvon

en: failed to run transaction hooks
br: c'hwitadenn war erounezadur krogoù treuzkas

en: could not find or read package
br: n'haller ket kavout pe lenn ar pakad

en: operation cancelled due to ignorepkg
br: nullet eo bet an oberatadenn abalamour da ignorepkg

en: invalid or corrupted package
br: direizh pe kontronet eo ar pakad

en: invalid or corrupted package (checksum)
br: direizh pe kontronet eo ar pakad (checksum)

en: invalid or corrupted package (PGP signature)
br: direizh pe kontronet eo ar pakad (sinadur PGP)

en: package missing required signature
br: mankout a ra ar sinadur dleet gant ar pakad

en: cannot open package file
br: n'haller ket digeriñ restr ar pakad

en: cannot remove all files for package
br: n'haller ket dilemel holl restroù ar pakad

en: package filename is not valid
br: direizh eo anv restr ar pakad

en: package architecture is not valid
br: direizh eo savouriezh ar pakad

en: missing PGP signature
br: mankout a ra ar sinadur PGP

en: invalid PGP signature
br: direizh eo ar sinadur PGP

en: could not satisfy dependencies
br: n'haller ket kejañ an holl amzalc'hoù

en: conflicting dependencies
br: tabutoù en amzalc'hoù

en: conflicting files
br: tabut er restroù

en: failed to retrieve some files
br: c'hwitadenn war atoradur restroù 'zo

en: invalid regular expression
br: direizh eo ar bomm reol

en: libarchive error
br: fazi libarchive

en: download library error
br: pellgargañ fazi al levraoueg

en: gpgme error
br: fazi gpgme

en: error invoking external downloader
br: fazi en ur gervel ar pellgarger diavaez

en: unexpected error
br: fazi dic'hortoz

en: lock file missing %s
br: mankout a ra ar restr marilhañ %s

en: could not remove lock file %s
br: n'haller ket dilemel ar restr marilhañ %s

en: Missing trigger targets in hook: %s
br: Mankout a ra bukennoù delusker er c'hrog: %s

en: Missing trigger type in hook: %s
br: Mankout a ra rizh an delusker er c'hrog: %s

en: Missing trigger operation in hook: %s
br: Mankout a ra gwezhiadur an delusker er c'hrog: %s

en: Missing Exec option in hook: %s
br: Mankout a ra an dibarzh Exec er c'hrog: %s

en: Missing When option in hook: %s
br: Mankout a ra an dibarzh When er c'hrog: %s

en: AbortOnFail set for PostTransaction hook: %s
br: AbortOnFail lakaet evit ar c'hrog PostTransaction: %s

en: error while reading hook %s: %s
br: fazi en ul lenn ar c'hrog %s: %s

en: hook %s line %d: invalid option %s
br: krog %s linenn %d: dibarzh didalvoudek %s

en: hook %s line %d: invalid section %s
br: krog %slinenn %d: dibarzh didalvoudek %s

en: hook %s line %d: invalid value %s
br: krog %s linenn %d: gwerzh didalvoudek %s

en: hook %s line %d: overwriting previous definition of %s
br: krog %s linenn %d: flastrañ despizadur kent %s

en: hook %s line %d: unable to set option (%s)
br: krog %s linenn %d: n'haller ket arventennañ an dibarzh (%s)

en: unable to run hook %s: %s
br: n'haller ket lañsañ ar c'hrog %s: %s

en: could not open directory: %s: %s
br: n'haller ket digeriñ ar c'havlec'h : %s : %s

en: could not open file: %s%s: %s
br: n'haller ket digeriñ ar restr: %s %s: %s

en: could not stat file %s: %s
br: n'heller ket kaout stad ar restr %s : %s

en: could not read directory: %s: %s
br: n'haller ket lenn ar c'havlec'h: %s: %s

en: could not fully load metadata for package %s-%s
br: n'haller ket kargañ ar metaroadennoù a-bezh evit ar pakad %s-%s

en: could not find %s in database -- skipping
br: n'haller ket kavout %s er stlennvon -- laosket a-gostez

en: removing %s from target list
br: o dilemel %s eus ar roll bukenn

en: cannot remove file '%s': %s
br: n'heller ket dilemel ar restr '%s' : %s

en: could not backup %s due to PATH_MAX overflow
br: n'haller ket gwarediñ %sabalamour d'an dic'hlann PATH_MAX

en: cannot remove %s (%s)
br: n'heller ket dilemel %s (%s)

en: could not remove database entry %s-%s
br: n'haller ket dilemel an enankad stlennvon %s-%s

en: could not remove entry '%s' from cache
br: n'haller ket dilemel an enankad '%s' eus ar c'hrubuilh

en: Public keyring not found; have you run '%s'?
br: Ne gaver ket an droñsell foran; lañset ho peus '%s'?

en: GPGME error: %s
br: Fazi GPGME: %s

en: keyring is not writable
br: n'haller ket skrivañ en droñsell

en: %s: missing required signature
br: %s : mankout a ra ar sinadur dleet

en: %s: signature from "%s" is marginal trust
br: %s: mentrezh ar sinadur "%s" n'eo ket fizius-tre

en: %s: key "%s" is unknown
br: %s: dianav zo an alc'hwez "%s"

en: %s: unsupported signature format
br: %s: mentrezh sinadur anskor

en: %s: ignoring package upgrade (%s => %s)
br: %s : o leuskel an hizivadenn pakad a-gostez (%s => %s)

en: %s: ignoring package downgrade (%s => %s)
br: %s : o leuskel a-gostez an distro d'an handelv kozhoc'h (%s => %s)

en: %s: downgrading from version %s to version %s
br: %s : o distreiñ eus an handelv %s betek an hini %s

en: %s: local (%s) is newer than %s (%s)
br: %s : nevezoc'h eo an handelv lec'hel (%s) evit %s (%s)

en: ignoring package replacement (%s-%s => %s-%s)
br: o leuskel an erlec'hiadur pakad a-gostez (%s-%s => %s-%s)

en: cannot replace %s by %s
br: n'haller ket erlec'hiañ %s gant %s

en: unresolvable package conflicts detected
br: tabutoù n'haller ket diskoulmañ a zo bet dinoet

en: not enough free disk space
br: n'eus ket plas dieub a-walc'h war ar bladenn

en: could not commit removal transaction
br: n'haller ket erounit an treuzkas dilemel

en: could not commit transaction
br: n'haller ket erounit an treuzkas

en: could not create temp directory
br: n'haller ket krouiñ ur c'havlec'h padennek

en: could not copy tempfile to %s (%s)
br: n'haller ket eilañ ar restr padennek e %s (%s)

en: could not remove %s
br: n'haller ket dilemel %s

en: could not remove tmpdir %s
br: n'haller ket dilemel ar c'havlec'h padennek e %s

en: unable to write to pipe (%s)
br: n'haller ket skrivañ er gorzenn (%s)

en: unable to read from pipe (%s)
br: n'haller ket lenn ar gorzenn (%s)

en: could not create pipe (%s)
br: n'haller ket krouiñ ar gorzenn (%s)

en: could not fork a new process (%s)
br: n'haller ket genel un araezad nevez (%s)

en: could not change the root directory (%s)
br: n'haller ket kemmañ ar c'havlec'h gwrizienn (%s)

en: call to execv failed (%s)
br: c'hwitadenn war galv execv (%s)

en: call to waitpid failed (%s)
br: c'hwitadenn war galv waitpid (%s)

en: command failed to execute correctly
br: c'hwitadenn war erounezadur an urzh

en: Unknown signal
br: Arhent dianav

en: command terminated by signal %d: %s
br: arsavet eo bet an urzh gant an arhent %d : %s

en: no %s cache exists, creating...
br: n'eus krubuilh %s ebet, o krouiñ...

en: couldn't find or create package cache, using %s instead
br: n'haller ket kavout pe implijout ar c'hrubuilh pakad, oc'h implijout %s e plas
