Arch Linux Pacman package manager - en to az_AZ translation catalogue (213 entries)

en: %s-%s is up to date -- skipping
az_AZ: %s-%s yenilənib -- buraxılır

en: %s-%s is up to date -- reinstalling
az_AZ: %s-%s yenilənib -- yenidən quraşdırılır

en: downgrading package %s (%s => %s)
az_AZ: %s paketi əvvəlki versiyaya endirilir (%s =>%s)

en: cannot allocate disk archive object
az_AZ: Disk arxiv obyekti təsis edilə bilmir

en: warning given when extracting %s (%s)
az_AZ: Çıxarılarkən verilən xəbərdarlıq %s (%s)

en: could not extract %s (%s)
az_AZ: Çıxarıla bilmədi %s (%s)

en: could not rename %s to %s (%s)
az_AZ: %s adı, %s kimi dəyişdirilə bilmədi (%s)

en: file not found in file list for package %s. skipping extraction of %s
az_AZ: %s paketi üçün fayl siyahısında fayl tapılmadı. %s çıxarılması buraxılır

en: unable to extract %s%s: path too long
az_AZ: %s %s çıxarıla bilmədi: yol çox uzundur

en: directory permissions differ on %s
    filesystem: %o  package: %o
az_AZ: %s-də kataloqa giriş icazələri fərqlidir 
    fayl sistemi: %o paketi: %o

en: directory ownership differs on %s
    filesystem: %u:%u  package: %u:%u
az_AZ: kataloqa sahiblik %s fayl sistemində
    fətqlənir: %u:%u paketi: %u:%u

en: extract: not overwriting dir with file %s
az_AZ: çıxarmaq: %s faylı qovluğun üzərinə yazılmır

en: unable to extract %s.pacnew: path too long
az_AZ: %s.pacnew çıxarıla bilmədi: yol çox uzundur

en: could not get current working directory
az_AZ: cari iş qovluğu alına bilmədi

en: could not change directory to %s (%s)
az_AZ: kataloq, %s kimi dəyişdirilə bilmədi (%s)

en: could not restore working directory (%s)
az_AZ: iş kataloqu (%s) bərpa edilə bilmədi

en: problem occurred while upgrading %s
az_AZ: %s yenilənməsi zamanı problem yarandı

en: problem occurred while installing %s
az_AZ: %s quraşdırılması zamanı problem yarandı

en: could not update database entry %s-%s
az_AZ: %s-%s verilənlər bazası qeydləri yenilənmədi

en: could not add entry '%s' in cache
az_AZ: '%s' qeydi keşə əlavə oluna bilmədi

en: error while reading file %s: %s
az_AZ: %s faylının oxunması zamanı xəta: %s

en: removing invalid database: %s
az_AZ: səhv verilənlər bazası silinir: %s

en: could not create directory %s: %s
az_AZ: %s qovluğu yaradıla bilmədi: %s

en: invalid name for database entry '%s'
az_AZ: '%s ' verilənlər bazası qeydi üçün səhv ad

en: duplicated database entry '%s'
az_AZ: təkrarlanmış '%s' verilənlər bazası qeydi

en: corrupted database entry '%s'
az_AZ: pozulmuş '%s' verilənlər bazası qeydi

en: unknown install reason for package %s: %s
az_AZ: %s paketi üçün naməlum quraşdırma səbəbi: %s

en: could not open file %s: %s
az_AZ: %s faylı açıla bilmədi: %s

en: %s database is inconsistent: name mismatch on package %s
az_AZ: %s verilənlər bazası ziddiyətlidir: %s paketindəki ad ilə uyğun deyil

en: %s database is inconsistent: version mismatch on package %s
az_AZ: %s verilənlər bazası ziddiyyətlidir: %s paketindəki versiya uyğun gəlmir

en: unknown validation type for package %s: %s
az_AZ: %s paketi üçün bilinməyən doğrulama: %s

en: %s: unknown key '%s' in local database
az_AZ: %s: yerli verilənlər bazasında "%s" açarı naməlumdur

en: %s: unknown key '%s' in package description
az_AZ: %s: paketin açıqlamasında"%s" açarı naməlumdur

en: error while reading package %s: %s
az_AZ: %s paketinin oxunması zamanı xəta: %s

en: error while reading mtree of package %s: %s
az_AZ: %s paketinin mtree faylının oxunması zamanı xəta: %s

en: could not parse package description file in %s
az_AZ: %s paketindəki xüsusiyyətlər faylı təhlil edilə bilmədi

en: missing package name in %s
az_AZ: %s daxilində paket adı çatışmır

en: missing package version in %s
az_AZ: %s daxilində paket versiyası çatışmır

en: invalid package version in %s
az_AZ: %s daxilində səhv paket versiyası

en: missing package metadata in %s
az_AZ: %s daxilində paket meta məlumatları çatışmır

en: failed to read signature file: %s
az_AZ: imza faylı oxuna bilmədi: %s

en: required key missing from keyring
az_AZ: lazımi açar, açarlar bağında yoxdur

en: removing invalid file: %s
az_AZ: səhv fayl silinir: %s

en: could not parse package description file '%s' from db '%s'
az_AZ: '%s' açıqlama faylı '%s' veri. bazasından təhlil edilə bilmədi

en: could not read db '%s' (%s)
az_AZ: '%s' veri. bazası oxuna bilmədi (%s)

en: %s database is inconsistent: filename of package %s is illegal
az_AZ: %s verilənlər bazası ziddiyətlidir: %s paketinin fayl_adı yararsızdır

en: %s database is inconsistent: filename of package %s is too long
az_AZ: %s verilənlər bazası ziddiyətlidir: %s paketinin fayl_adı çox uzundur

en: unknown database file: %s
az_AZ: bilinməyən verilənlər bazası faylı: %s

en: %s: unknown key '%s' in sync database
az_AZ: %s: eyniləşdirmə üçün verilənlər bazasında "%s"  açarı naməlumdur

en: database path is undefined
az_AZ: verilənlər bazası müəyyən edilməyib

en: dependency cycle detected:
az_AZ: asılılıq dövrəsi aşkar edildi:

en: %s will be removed after its %s dependency
az_AZ: %s paketi %s asılılığından sonra silinəcəkdir

en: %s will be installed before its %s dependency
az_AZ: %s paketi %s asılılığından öncə quraşdırılacaq

en: ignoring package %s-%s
az_AZ: %s-%s paketi gözardı edilir

en: cannot resolve "%s", a dependency of "%s"
az_AZ: "%s", "%s" paketinin asılılığı kimi həll edilə bilmir

en: could not get filesystem information for %s: %s
az_AZ: %s üçün fay sistemi məlumatları alına bilmədi: %s

en: could not open file: %s: %s
az_AZ: fayl açıla bilmədi: %s:%s

en: could not get filesystem information
az_AZ: fayl sistemi məlumatları alına bilmədi

en: could not get file information for %s
az_AZ: %s üçün fayl sistemi məlumatları alına bilmədi

en: could not determine mount point for file %s
az_AZ: %s faylı üçün qoşulma nöqtəsi aşkarlana bilmədi

en: Partition %s too full: %jd blocks needed, %ju blocks free
az_AZ: %s bölməsi çox doludur: %jdblok lazımdır, %ju blok boşdur

en: could not determine filesystem mount points
az_AZ: fayl sistemi qoşulma nöqtələri aşkarlana bilmədi

en: could not determine cachedir mount point %s
az_AZ: %s qoşulma nöqtəsi keş qovluğu aşkarlana bilmədi

en: could not determine root mount point %s
az_AZ: %s qoşulma nöqtəsi kök qovluğu aşkarlana bilmədi

en: Partition %s is mounted read only
az_AZ: %s bölməsi yalnız oxumaq üçün qoşuldu

en: failed to create temporary file for download
az_AZ: endirmək üçün müvəqqəti fayl yaradıla bilmədi

en: too many errors from %s, skipping for the remainder of this transaction
az_AZ: %s-dən/dan çoxlu xətalar,  bu əməliyyatın qalanları ötürülür

en: fatal error from %s, skipping for the remainder of this transaction
az_AZ: %s ilə ciddi xəta baş verdi, bu əməliyyatın qalan hissəsi ötürülür

en: failed retrieving file '%s' from %s : %s
az_AZ: '%s' faylının '%s'dən/dan alınması uğursuz oldu: %s

en: failed retrieving file '%s' from %s : expected download size exceeded
az_AZ: '%s' faylının '%s'dən/dan alınması uğursuz oldu: gözlənilən ölçünü aşdı

en: %s appears to be truncated: %jd/%jd bytes
az_AZ: %s əksik görünür: %jd/%jd bayt

en: url '%s' is invalid
az_AZ: url '%s' səhvdir

en: failed to setup a download payload for %s
az_AZ: %s üçün endirmə yükü ayarlandı

en: curl returned error %d from transfer
az_AZ: curl əməliyyatdan %d xətası ilə cavab verdi

en: curl transfer error: %d
az_AZ: curl əməliyyat xətası: %d

en: could not chdir to download directory %s
az_AZ: %s endirmə kataloquna keçilə bilmədi

en: switching to sandbox user '%s' failed!
az_AZ: "%s"  təcrid mühiti istifadəçisinə keçid uğursuz oldu!

en: failed to retrieve some files
az_AZ: bəzi fayllar alına bilmədi

en: download completed successfully but no file in the cache
az_AZ: endirmə uğurla tamamlandı, lakin keşdə fayl yoxdur

en: out of memory!
az_AZ: yaddaş dolub!

en: unexpected system error
az_AZ: gözlənilməz sistem xətası

en: permission denied
az_AZ: icazə rədd edildi

en: could not find or read file
az_AZ: faylı tapıla və ya oxuna bilmədi

en: could not find or read directory
az_AZ: kataloq tapıla və ya oxuna bilmədi

en: wrong or NULL argument passed
az_AZ: səhv və ya boş arqument verildi

en: not enough free disk space
az_AZ: boş disk sahəsi yetərli deyil

en: library not initialized
az_AZ: kitabxana başladılmadı

en: library already initialized
az_AZ: kitabxana artıq işə salınıb

en: unable to lock database
az_AZ: verilənlər bazası kilidlənə bilmədi

en: could not open database
az_AZ: verilənlər bazası açıla bilmədi

en: could not create database
az_AZ: verilənlər bazası yaradıla bilmədi

en: database not initialized
az_AZ: verilənlər bazası işə salınmadı

en: database already registered
az_AZ: verilənlər bazası artıq qeydə alınıb

en: could not find database
az_AZ: verilənlər bazası tapıla bilmədi

en: invalid or corrupted database
az_AZ: verilənlər bazası səhvdir və ya pozulub

en: invalid or corrupted database (PGP signature)
az_AZ: verilənlər bazası səhvdir və ya pozulub (PGP imzası)

en: database is incorrect version
az_AZ: verilənlər bazası versiyası səhvdir

en: could not update database
az_AZ: verilənlər bazası yenilənə bilmədi

en: could not remove database entry
az_AZ: verilənlər bazası qeydi silinə bilmədi

en: invalid url for server
az_AZ: server üçün səhv url

en: no servers configured for repository
az_AZ: saxlama yeri üçün serverlər tənzimlənməyib

en: transaction already initialized
az_AZ: köçürmə artıq işə salınıb

en: transaction not initialized
az_AZ: köçürmə işə salınmayıb

en: duplicate target
az_AZ: təkrarlanan hədəf

en: duplicate filename
az_AZ: fayl_adının təkrarı

en: transaction not prepared
az_AZ: köçürmə hazırlanmayıb

en: transaction aborted
az_AZ: köçürmə ləğv olundu

en: operation not compatible with the transaction type
az_AZ: əməliyyat köçürmə növü ilə uyğun deyil

en: transaction commit attempt when database is not locked
az_AZ: verilənlər bazası kilidlənmədikdə köçürmənin yerləşdirilməsinə cəhd

en: failed to run transaction hooks
az_AZ: əməliyyatı başlatmaq mümkün olmadı

en: could not find or read package
az_AZ: paket tapıla və ya oxuna bilmədi

en: operation cancelled due to ignorepkg
az_AZ: əməliyyat ignorepkg səbəbindən ləğv edildi

en: invalid or corrupted package
az_AZ: paket səhvdir və ya pozulub

en: invalid or corrupted package (checksum)
az_AZ: paket (yoxlama cəmi) səhvdir və ya pozulub

en: invalid or corrupted package (PGP signature)
az_AZ: paket (PGP imza) səhvdir və ya pozulub

en: package missing required signature
az_AZ: paketdə tələb olunan imza yoxdur

en: cannot open package file
az_AZ: paket faylını açmaq olmur

en: cannot remove all files for package
az_AZ: paket üçün bütün fayllarını silmək olmur

en: package filename is not valid
az_AZ: paketin fayl_adı düzgün deyil

en: package architecture is not valid
az_AZ: paketin quruluşu düzgün deyil

en: missing PGP signature
az_AZ: PGP imzası çatışmır

en: invalid PGP signature
az_AZ: PGP imzası səhvdir

en: could not satisfy dependencies
az_AZ: asılılıqlar təmin edilə bilmədi

en: conflicting dependencies
az_AZ: ziddiyyətli asılılıqlar

en: conflicting files
az_AZ: ziddiyyətli fayllar

en: failed to retrieve some files
az_AZ: bəzi fayllar alına bilmədi

en: invalid regular expression
az_AZ: səhv müntəzəm ifadə

en: libarchive error
az_AZ: kitabxana arxivi xətası

en: download library error
az_AZ: ktabxananın endirilməsi xətası

en: gpgme error
az_AZ: gpgme xətası

en: error invoking external downloader
az_AZ: xarici yükləyicinin çağırılmasında xəta

en: compiled without signature support
az_AZ: imza dəstəklənmədən tərtib edilib

en: unexpected error
az_AZ: gözlənilməz xəta

en: lock file missing %s
az_AZ: kilid faylı çatışmır %s

en: could not remove lock file %s
az_AZ: %s kilid faylı silinə bilmədi

en: Missing trigger targets in hook: %s
az_AZ: Bu xidmətdə hədəf dəyişdirici çatışmır: %s

en: Missing trigger type in hook: %s
az_AZ: Bu xidmətdə tətikləyici çatışmır: %s

en: Missing trigger operation in hook: %s
az_AZ: Bu xidmətdə tətikləmə əməliyyatı çatışmır: %s

en: Missing Exec option in hook: %s
az_AZ: Bi xidmətdə Exec seçimi çatışmır: %s

en: Missing When option in hook: %s
az_AZ: Bu xidmətdə When seçimi çatışmır: %s

en: AbortOnFail set for PostTransaction hook: %s
az_AZ: PostTransaction xidməti üçün AbortOnFail quruldu: %s

en: error while reading hook %s: %s
az_AZ: %s xidmətininin oxunması zamanı xəta: %s

en: hook %s line %d: invalid option %s
az_AZ: xidmət %s sətir %d: səhv seçim %s

en: hook %s line %d: invalid section %s
az_AZ: xidmət %s sətir %d: səhv seçim %s

en: hook %s line %d: invalid value %s
az_AZ: xidmət %s sətir %d: səhv dəyər %s

en: hook %s line %d: overwriting previous definition of %s
az_AZ: xidmət %s sətir %d: %s-n əvvəlki açılamasının üzərinə yazmaq

en: hook %s line %d: unable to set option (%s)
az_AZ: xidmət %s sətir %d: parametr (%s) təyin edilə bilmədi

en: unable to run hook %s: %s
az_AZ: xidmət başladıla bilmədi %s: %s

en: could not open directory: %s: %s
az_AZ: kataloq açıla bilmədi: %s: %s

en: could not open file: %s%s: %s
az_AZ: fayl açıla bilmədi: %s%s: %s

en: could not stat file %s: %s
az_AZ: %s faylı başladıla bilmədi: %s

en: could not read directory: %s: %s
az_AZ: kataloq oxuna bilmədi: %s: %s

en: could not fully load metadata for package %s-%s
az_AZ: %s-%s paketi üçün meta məlumatları tam yüklənə bilmədi

en: invalid package metadata (name or version missing)
az_AZ: paketin meta verilənləri səhvdir (ad və ya versiya çatışmır)

en: invalid metadata for package %s-%s (package name cannot start with '.' or '-')
az_AZ: %s-%s paketi üçün meta verilənləri səhvdir (paketin adı "." və ya "-" ilə başlaya bilməz)

en: invalid metadata for package %s-%s (package name contains invalid characters)
az_AZ: %s-%s paketi üçün meta verilənləri səhvdir (paketin adında səhv simvollar var)

en: invalid metadata for package %s-%s (package version contains invalid characters)
az_AZ: %s-%s paketi üçün meta verilənlıri səhvdir (paketin adında səhv simvollar var)

en: invalid metadata for package %s-%s (package name and version too long)
az_AZ: %s-%s paketi üçün meta verilənləri səhvdir (paketin adı və ya versiyası çox uzundur)

en: could not find %s in database -- skipping
az_AZ: verilənlər bazasında %s faylı tapılmadı -- buraxılır

en: removing %s from target list
az_AZ: hədəf siyahısından %s silinir

en: cannot remove file '%s': %s
az_AZ: '%s' faylı silinə bilmir: %s

en: could not backup %s due to PATH_MAX overflow
az_AZ: PATH_MAX daşması səbəbindən %s yedəklənə bilmədi

en: cannot remove %s (%s)
az_AZ: %s silinə bilmir (%s)

en: could not remove database entry %s-%s
az_AZ: %s-%s verilənlər baası qeydi silinə bilmədi

en: could not remove entry '%s' from cache
az_AZ: '%s' qeydi keşdən silinə bilmədi

en: Public keyring not found; have you run '%s'?
az_AZ: Açıq açarlar bağı tapılmadı; '%s' başlatdınızmı?

en: GPGME error: %s
az_AZ: GPGME xətası: %s

en: looking up key %s using WKD
az_AZ: WKD istifadə edərək %s açarının axtarıılması

en: gpg error: %s
az_AZ: gpg xətası: %s

en: keyring is not writable
az_AZ: açar bağı yazıla bilən deyil

en: key "%s" on keyserver
az_AZ: açar serverində "%s" açarı

en: key "%s" could not be imported
az_AZ: açar "%s" idxal edilə bilmədi

en: key "%s" could not be looked up remotely
az_AZ: açar "%s" uzaqdan axtarıla bilmədi

en: %s: missing required signature
az_AZ: %s: tələb olunana imza çatışmır

en: %s: signature from "%s" is marginal trust
az_AZ: %s: "%s"-dən alınan imza olduqca etibrlıdır

en: %s: signature from "%s" is unknown trust
az_AZ: %s: "%s"-dən alınan imzanın etibarlılığı naməlumdur

en: %s: signature from "%s" should never be trusted
az_AZ: %s: "%s"-dən alınnan imza heç vaxt etibarlı ola bilməz

en: %s: signature from "%s" is expired
az_AZ: %s: "%s"-dən alınana imzanın vaxtı bitib

en: %s: key "%s" is unknown
az_AZ: %s: "%s" açarı bilinməyəndir

en: %s: key "%s" is disabled
az_AZ: %s: "%s" açarı söndürülüb

en: %s: signature from "%s" is invalid
az_AZ: %s: "%s"-dən alınan imza səhvdir

en: %s: signature format error
az_AZ: %s: imza formatı xətası

en: %s: unsupported signature format
az_AZ: %s: dəstəklənməyən imza formatı

en: %s: ignoring package upgrade (%s => %s)
az_AZ: %s: paketin yenilənməsi (%s => %s) gözardı edilir

en: %s: ignoring package downgrade (%s => %s)
az_AZ: %s: paketin versiyasının azaldılması (%s => %s) gözardı edilir

en: %s: downgrading from version %s to version %s
az_AZ: %s: %s versiyasından %s versiyasına azaldılır

en: %s: local (%s) is newer than %s (%s)
az_AZ: %s: yerli versiya (%s) %s versiyasından yenidir (%s)

en: ignoring package replacement (%s-%s => %s-%s)
az_AZ: paketin əvəzlənməsi gözardı edilir (%s-%s => %s-%s)

en: cannot replace %s by %s
az_AZ: %s, %s ilə əvəzlənə bilməz

en: packages %s and %s have the same filename: %s
az_AZ: %s və %s paketlərinin adı eynidir: %s

en: unresolvable package conflicts detected
az_AZ: həll olunmamış paket ziddiyyətləri aşkarlandı

en: removing '%s-%s' from target list because it conflicts with '%s-%s'
az_AZ: "%s-%s" hədəf siyahısından silinir, çünki o, "%s-%s" ilə ziddiyyət təşkil edir

en: %s: could not find package in cache
az_AZ: %s: keşdə paketi tapmaq mümkün olmadı

en: failed to read file %s: %s
az_AZ: %s faylı oxuna bilmədi: %s

en: not enough free disk space
az_AZ: kifayət qədər boş diks sahəsi yoxdur

en: could not commit removal transaction
az_AZ: silinmə əməliyyatı tamamlana bilmədi

en: could not commit transaction
az_AZ: əməliyyat tamamlana bilmədi

en: could not create temp directory
az_AZ: müvəqqəti qovluq yaradıla bilmədi

en: could not copy tempfile to %s (%s)
az_AZ: müvəqqəti fayllar %s qovluğuna kopyalana bilmıdi (%s)

en: could not remove %s
az_AZ: %s silinə bilmədi

en: could not remove tmpdir %s
az_AZ: %s müvəqqəti qovluğu silinə bilmədi

en: unable to write to pipe (%s)
az_AZ: kanala yazıla bilmədi (%s)

en: unable to read from pipe (%s)
az_AZ: kanaldan oxuna bilmədi (%s)

en: could not create pipe (%s)
az_AZ: kanal yaradıla bilmədi (%s)

en: could not fork a new process (%s)
az_AZ: yeni proses yaradıla bilmədi (%s)

en: could not change the root directory (%s)
az_AZ: kök qovluğu dəyişdirilə bilmədi (%s)

en: call to execv failed (%s)
az_AZ: execv çağırışı baş tutmadı (%s)

en: call to waitpid failed (%s)
az_AZ: waitpid çağırışı baş tutmadı (%s)

en: command failed to execute correctly
az_AZ: əmr düzgün icra oluna bilmədi

en: Unknown signal
az_AZ: Bilinməyən siqnal

en: command terminated by signal %d: %s
az_AZ: əmr, %d siqnalı tərəfindən dayandırıldı: %s

en: no %s cache exists, creating...
az_AZ: keş %s mövcud deyil, yaradılır...

en: couldn't find or create package cache, using %s instead
az_AZ: paket keşi tapılmadı və yaradıla bilmədi, əvəzinə %s istifadə olunur
