Arch Linux Pacman package manager - en to el translation catalogue (204 entries)

en: %s-%s is up to date -- skipping
el: %s-%s ενημερωμένο -- παράλειψη

en: %s-%s is up to date -- reinstalling
el: %s-%s ενημερωμένο -- επανεγκατάσταση

en: downgrading package %s (%s => %s)
el: υποβάθμιση πακέτου %s (%s => %s)

en: cannot allocate disk archive object
el: αδυναμία κατανομής αντικειμένου αρχείου δίσκου

en: warning given when extracting %s (%s)
el: προειδοποίηση κατά την εξαγωγή του %s (%s)

en: could not extract %s (%s)
el: αδυναμία εξαγωγής %s (%s)

en: could not rename %s to %s (%s)
el: αδυναμία μετονομασίας %s σε %s (%s)

en: file not found in file list for package %s. skipping extraction of %s
el: αρχείο δεν βρέθηκε στην λίστα αρχείων του πακέτου %s. παράλειψη εξαγωγής του %s

en: unable to extract %s%s: path too long
el: αδυναμία εξαγωγής %s%s: πολύ μεγάλο μήκος διαδρομής

en: directory permissions differ on %s
    filesystem: %o  package: %o
el: τα δικαιώματα καταλόγου διαφέρουν στο %s
    σύστημα αρχείων: %o  πακέτο: %o

en: directory ownership differs on %s
    filesystem: %u:%u  package: %u:%u
el: κυριότητα καταλόγου διαφορετική από του %s
    σύστημα αρχείων: %u:%u πακέτου: %u:%u

en: extract: not overwriting dir with file %s
el: εξαγωγή: μη αντικατάσταση καταλόγου με αρχείο %s

en: unable to extract %s.pacnew: path too long
el: αδυναμία εξαγωγής %s.pacnew: πολύ μεγάλο μήκος διαδρομής

en: could not get current working directory
el: αδυναμία χρήσης τρέχοντος καταλόγου

en: could not change directory to %s (%s)
el: αδυναμία μετάβασης στον κατάλογο %s (%s)

en: could not restore working directory (%s)
el: αδυναμία επαναφοράς καταλόγου εργασίας (%s)

en: problem occurred while upgrading %s
el: πρόβλημα κατά την αναβάθμιση του %s

en: problem occurred while installing %s
el: πρόβλημα κατά την εγκατάσταση του %s

en: could not update database entry %s-%s
el: αδυναμία ενημέρωσης εγγραφής βάσης %s-%s

en: could not add entry '%s' in cache
el: αδυναμία προσθήκης εγγραφής '%s' στην κρύπτη

en: error while reading file %s: %s
el: σφάλμα ανάγνωσης αρχείου %s: %s

en: removing invalid database: %s
el: διαγραφή άκυρης βάσης: %s

en: could not create directory %s: %s
el: αδυναμία δημιουργίας καταλόγου %s: %s

en: invalid name for database entry '%s'
el: άκυρο όνομα εγγραφής βάσης '%s'

en: duplicated database entry '%s'
el: διπλότυπη εγγραφή βάσης '%s'

en: corrupted database entry '%s'
el: κατεστραμμένη εγγραφή βάσης '%s'

en: could not open file %s: %s
el: αδυναμία ανάγνωσης αρχείου %s: %s

en: %s database is inconsistent: name mismatch on package %s
el: ανακολουθία στην βάση %s: αναντιστοιχία ονόματος πακέτου %s

en: %s database is inconsistent: version mismatch on package %s
el: ανακολουθία στην βάση %s: ασυμφωνία έκδοσης πακέτου %s

en: unknown validation type for package %s: %s
el: άγνωστος τύπος επικύρωσης πακέτου %s: %s

en: error while reading package %s: %s
el: σφάλμα ανάγνωσης πακέτου %s: %s

en: error while reading mtree of package %s: %s
el: σφάλμα ανάγνωσης mtree πακέτου %s: %s

en: could not parse package description file in %s
el: αδυναμία ανάλυσης αρχείου περιγραφής πακέτου στο %s

en: missing package name in %s
el: απόν όνομα πακέτου στο %s

en: missing package version in %s
el: απούσα έκδοση πακέτου στο %s

en: invalid package version in %s
el: άκυρη έκδοση πακέτου στο %s

en: missing package metadata in %s
el: απόντα μετα-δεδομένα πακέτου στο %s

en: failed to read signature file: %s
el: αδυναμία ανάγνωσης αρχείου υπογραφής: %s

en: required key missing from keyring
el: απόν κλειδί από τον κλειδούχο

en: removing invalid file: %s
el: διαγραφή άκυρου αρχείου: %s

en: could not parse package description file '%s' from db '%s'
el: αδυναμία ανάλυσης αρχείου περιγραφής πακέτου '%s' στη βάση δεδομένων '%s'

en: could not read db '%s' (%s)
el: αδυναμία ανάγνωσης βάσης '%s' (%s)

en: %s database is inconsistent: filename of package %s is illegal
el: ασυνέπεια βάσης %s: μη έγκυρο όνομα πακέτου %s

en: %s database is inconsistent: filename of package %s is too long
el: ασυνέπεια βάσης %s: πολύ μεγάλο όνομα πακέτου %s

en: unknown database file: %s
el: άγνωστο αρχείο βάσης: %s

en: database path is undefined
el: απροσδιόριστη διαδρομή βάσης

en: dependency cycle detected:
el: εντοπισμός κυκλικής εξάρτησης:

en: %s will be removed after its %s dependency
el: κατάργηση του %s μετά την εξάρτησή του %s

en: %s will be installed before its %s dependency
el: εγκατάσταση του %s πρίν από την εξάρτησή του %s

en: ignoring package %s-%s
el: παράβλεψη πακέτου %s-%s

en: cannot resolve "%s", a dependency of "%s"
el: αδυναμία εύρεσης του "%s", εξάρτησης του "%s"

en: could not get filesystem information for %s: %s
el: αδυναμία λήψης πληροφοριών συστήματος αρχείων για το %s: %s

en: could not open file: %s: %s
el: αδυναμία ανοίγματος αρχείου %s: %s

en: could not get filesystem information
el: αδυναμία λήψης πληροφοριών συστήματος αρχείων

en: could not get file information for %s
el: αδυναμία λήψης πληροφοριών αρχείου για το %s:

en: could not determine mount point for file %s
el: αδυναμία καθορισμού σημείου προσάρτησης αρχείου %s

en: Partition %s too full: %jd blocks needed, %ju blocks free
el: Κατάτμηση %s πλήρης: απαιτούνται %jd μπλοκ, %ju ελεύθερα

en: could not determine filesystem mount points
el: αδυναμία καθορισμού σημείων προσάρτησης στο σύστημα αρχείων

en: could not determine cachedir mount point %s
el: αδυναμία προσδιορισμού σημείου προσάρτησης καταλόγου κρύπτης %s

en: could not determine root mount point %s
el: αδυναμία καθορισμού ριζικού σημείου προσάρτησης %s

en: Partition %s is mounted read only
el: Η κατάτμηση %s είναι προσαρτημένη μόνο για ανάγνωση

en: failed to create temporary file for download
el: αποτυχία δημιουργίας προσωρινού αρχείου λήψης

en: too many errors from %s, skipping for the remainder of this transaction
el: πάρα πολλά σφάλματα από %s, παράλειψη για το υπόλοιπο αυτής της συναλλαγής

en: fatal error from %s, skipping for the remainder of this transaction
el: μοιραίο σφάλμα από %s, παράλειψη για το υπόλοιπο της συναλλαγής

en: disk
el: δίσκο

en: failed retrieving file '%s' from %s : %s
el: αποτυχία λήψης αρχείου '%s' από %s : %s

en: failed retrieving file '%s' from %s : expected download size exceeded
el: αποτυχία λήψης αρχείου '%s' από %s : υπέρβαση αναμενομένου μεγέθους λήψης

en: %s appears to be truncated: %jd/%jd bytes
el: το %s δείχνει ημιτελές: %jd/%jd bytes

en: url '%s' is invalid
el: άκυρη διεύθυνση '%s'

en: failed to setup a download payload for %s
el: αδυναμία ρύθμισης αντικειμένου λήψης του %s

en: curl returned error %d from transfer
el: σφάλμα curl %d από λήψη

en: curl transfer error: %d
el: σφάλμα λήψης curl: %d

en: switching to sandbox user '%s' failed!
el: η εναλλαγή στο χρήστη sandbox '%s' απέτυχε!

en: failed to retrieve some files
el: σφάλμα λήψης μερικών αρχείων

en: download completed successfully but no file in the cache
el: επιτυχής ολοκλήρωση λήψης αλλά δίχως αρχείο στην κρύπτη

en: out of memory!
el: ανεπαρκής μνήμη!

en: unexpected system error
el: απροσδόκητο σφάλμα συστήματος

en: permission denied
el: άρνηση πρόσβασης

en: could not find or read file
el: αδυναμία εύρεσης ή ανάγνωσης αρχείου

en: could not find or read directory
el: αδυναμία εύρεσης ή ανάγνωσης καταλόγου

en: wrong or NULL argument passed
el: εσφαλμένο ή NULL όρισμα

en: not enough free disk space
el: ανεπαρκής ελεύθερος χώρος στον δίσκο

en: library not initialized
el: βιβλιοθήκη μη προετοιμασμένη

en: library already initialized
el: βιβλιοθήκη ήδη προετοιμασμένη

en: unable to lock database
el: αδυναμία κλειδώματος βάσης

en: could not open database
el: αδυναμία ανάγνωσης βάσης

en: could not create database
el: αδυναμία δημιουργίας βάσης

en: database not initialized
el: βάση μη προετοιμασμένη

en: database already registered
el: βάση ήδη καταχωρημένη

en: could not find database
el: αδυναμία εύρεσης βάσης

en: invalid or corrupted database
el: άκυρη ή κατεστραμμένη βάση

en: invalid or corrupted database (PGP signature)
el: άκυρη ή κατεστραμμένη βάση (υπογραφή PGP)

en: database is incorrect version
el: διαφορετική έκδοση βάσης

en: could not update database
el: αδυναμία ενημέρωσης βάσης

en: could not remove database entry
el: αδυναμία διαγραφής εγγραφής βάσης

en: invalid url for server
el: άκυρη διεύθυνση διακομιστή

en: no servers configured for repository
el: αρρύθμιστοι διακομιστές αποθετηρίου

en: transaction already initialized
el: διεκπεραίωση ήδη προετοιμασμένη

en: transaction not initialized
el: διεκπεραίωση μη προετοιμασμένη

en: duplicate target
el: διπλότυπος στόχος

en: duplicate filename
el: διπλότυπο όνομα αρχείου

en: transaction not prepared
el: απροετοίμαστη διεκπεραίωση

en: transaction aborted
el: ματαίωση διεκπεραίωσης

en: operation not compatible with the transaction type
el: λειτουργία ασύμβατη με τον τύπο διεκπεραίωσης

en: transaction commit attempt when database is not locked
el: προσπάθεια διεκπεραίωσης σε μη κλειδωμένη βάση

en: failed to run transaction hooks
el: αποτυχία εκτέλεσης hooks

en: could not find or read package
el: αδυναμία εύρεσης ή ανάγνωσης πακέτου

en: operation cancelled due to ignorepkg
el: ακύρωση λειτουργίας λόγω ignorepkg

en: invalid or corrupted package
el: άκυρο ή κατεστραμμένο πακέτο

en: invalid or corrupted package (checksum)
el: άκυρο ή κατεστραμμένο πακέτο (άθροισμα ελέγχου)

en: invalid or corrupted package (PGP signature)
el: άκυρο ή κατεστραμμένο πακέτο (υπογραφή PGP)

en: package missing required signature
el: απούσα απαιτούμενη υπογραφή πακέτου

en: cannot open package file
el: αδυναμία ανοίγματος πακέτου

en: cannot remove all files for package
el: αδυναμία διαγραφής όλων των αρχείων του πακέτου

en: package filename is not valid
el: μη έγκυρο όνομα πακέτου

en: package architecture is not valid
el: μη έγκυρη αρχιτεκτονική πακέτου

en: missing PGP signature
el: απούσα υπογραφή PGP

en: invalid PGP signature
el: άκυρη υπογραφή PGP

en: could not satisfy dependencies
el: αδυναμία επίλυσης εξαρτήσεων

en: conflicting dependencies
el: διένεξη εξαρτήσεων

en: conflicting files
el: διένεξη αρχείων

en: failed to retrieve some files
el: αποτυχία λήψης κάποιων αρχείων

en: invalid regular expression
el: άκυρη κανονική έκφραση

en: libarchive error
el: σφάλμα libarchive

en: download library error
el: σφάλμα βιβλιοθήκης λήψης

en: gpgme error
el: σφάλμα gpgme

en: error invoking external downloader
el: σφάλμα κλήσης προγράμματος λήψης

en: compiled without signature support
el: μεταγλώττιση χωρίς υποστήριξη υπογραφής

en: unexpected error
el: απρόσμενο σφάλμα

en: lock file missing %s
el: απόν αρχείο κλειδώματος %s

en: could not remove lock file %s
el: αδυναμία διαγραφής αρχείου κλειδώματος %s

en: Missing trigger targets in hook: %s
el: Απόντες διακόπτες στόχων στο hook: %s

en: Missing trigger type in hook: %s
el: Απών τύπος διακόπτη στο hook: %s

en: Missing trigger operation in hook: %s
el: Απούσα λειτουργία διακόπτη στο hook: %s

en: Missing Exec option in hook: %s
el: Απούσα επιλογή Exec στο hook: %s

en: Missing When option in hook: %s
el: Απούσα επιλογή When στο hook: %s

en: AbortOnFail set for PostTransaction hook: %s
el: Τέθηκε AbortOnFail στο PostTransaction hook: %s

en: error while reading hook %s: %s
el: σφάλμα ανάγνωσης hook %s: %s

en: hook %s line %d: invalid option %s
el: hook %s γραμμή %d: άκυρη επιλογή %s

en: hook %s line %d: invalid section %s
el: hook %s γραμμή %d: άκυρη ενότητα %s

en: hook %s line %d: invalid value %s
el: hook %s γραμμή %d: άκυρη τιμή %s

en: hook %s line %d: overwriting previous definition of %s
el: hook %s γραμμή %d: αντικατάσταση προηγούμενου ορισμού %s

en: hook %s line %d: unable to set option (%s)
el: hook %s γραμμή %d: αδυναμία ορισμού επιλογής (%s)

en: unable to run hook %s: %s
el: αδυναμία εκτελέσεως hook %s: %s

en: could not open directory: %s: %s
el: αδυναμία ανοίγματος καταλόγου %s: %s

en: could not open file: %s%s: %s
el: αδυναμία ανοίγματος αρχείου: %s%s: %s

en: could not stat file %s: %s
el: αδυναμία εντοπισμού αρχείου %s: %s

en: could not read directory: %s: %s
el: αδυναμία ανάγνωσης καταλόγου: %s: %s

en: could not fully load metadata for package %s-%s
el: αδυναμία πλήρους φόρτωσης μεταδεδομένων πακέτου %s-%s

en: could not find %s in database -- skipping
el: δεν βρέθηκε το %s στη βάση -- παράλειψη

en: removing %s from target list
el: αφαίρεση του %s από λίστα διεκπεραίωσης

en: cannot remove file '%s': %s
el: αδυναμία διαγραφής αρχείου '%s': %s

en: could not backup %s due to PATH_MAX overflow
el: αδυναμία εφεδρικής αντιγραφής %s εξαιτίας υπερχείλισης PATH_MAX

en: cannot remove %s (%s)
el: αδυναμία κατάργησης %s (%s)

en: could not remove database entry %s-%s
el: αδυναμία κατάργησης εγγραφής βάσης %s-%s

en: could not remove entry '%s' from cache
el: αδυναμία κατάργησης εγγραφής '%s' από κρύπτη

en: Public keyring not found; have you run '%s'?
el: Δεν ευρέθη δημόσιος κλειδούχος· εκτελέστηκε '%s';

en: GPGME error: %s
el: σφάλμα GPGME: %s

en: looking up key %s using WKD
el: αναζήτησή κλειδιού %s με χρήση WKD

en: gpg error: %s
el: σφάλμα gpg: %s

en: keyring is not writable
el: μη εγγράψιμος κλειδούχος

en: key "%s" on keyserver
el: κλειδί "%s" στον διακομιστή κλειδιών

en: key "%s" could not be imported
el: αδυναμία εισαγωγής κλειδιού "%s"

en: key "%s" could not be looked up remotely
el: αδυναμία απομεμακρυσμένης αναζήτησης κλειδιού "%s"

en: %s: missing required signature
el: %s: απούσα απαιτούμενη υπογραφή

en: %s: signature from "%s" is marginal trust
el: %s: υπογραφή από "%s" οριακής εμπιστοσύνης

en: %s: signature from "%s" is unknown trust
el: %s: υπογραφή από "%s" αγνώστου εμπιστοσύνης

en: %s: signature from "%s" should never be trusted
el: %s: υπογραφή από "%s" ουδεμίας εμπιστοσύνης

en: %s: signature from "%s" is expired
el: %s: υπογραφή από "%s" ληγμένη

en: %s: key "%s" is unknown
el: %s: κλειδί "%s" άγνωστο

en: %s: key "%s" is disabled
el: %s: κλειδί "%s" απενεργοποιημένο

en: %s: signature from "%s" is invalid
el: %s: υπογραφή από "%s" άκυρη

en: %s: signature format error
el: %s: σφάλμα μορφής υπογραφής

en: %s: unsupported signature format
el: %s: μη υποστηριζόμενη μορφή υπογραφής

en: %s: ignoring package upgrade (%s => %s)
el: %s: παράβλεψη αναβάθμισης πακέτου (%s => %s)

en: %s: ignoring package downgrade (%s => %s)
el: %s: παράβλεψη υποβάθμισης πακέτου (%s => %s)

en: %s: downgrading from version %s to version %s
el: %s: υποβάθμιση από έκδοση %s στην έκδοση %s

en: %s: local (%s) is newer than %s (%s)
el: %s: τοπικό (%s) νεότερο από του [%s] (%s)

en: ignoring package replacement (%s-%s => %s-%s)
el: παράβλεψη αντικατάστασης πακέτου (%s-%s => %s-%s)

en: cannot replace %s by %s
el: αδυναμία αντικατάστασης του %s από το %s

en: packages %s and %s have the same filename: %s
el: τα πακέτα %s και %s έχουν το ίδιο όνομα αρχείου: %s

en: unresolvable package conflicts detected
el: εντοπισμός ανεπίλυτων διενέξεων πακέτων

en: removing '%s-%s' from target list because it conflicts with '%s-%s'
el: αφαίρεση '%s-%s' από λίστα στόχων λόγω διένεξης με '%s-%s'

en: %s: could not find package in cache
el: %s: δεν βρέθηκε πακέτο στην κρύπτη

en: failed to read file %s: %s
el: αποτυχία ανάγνωσης αρχείου %s: %s

en: not enough free disk space
el: μη αρκετός ελεύθερος χώρος στο δίσκο

en: could not commit removal transaction
el: αδυναμία διεκπεραίωσης διαγραφής

en: could not commit transaction
el: αδυναμία διεκπεραίωσης

en: could not create temp directory
el: αδυναμία δημιουργίας προσωρινού καταλόγου

en: could not copy tempfile to %s (%s)
el: αδυναμία αντιγραφής προσωρινού αρχείου στο %s (%s)

en: could not remove %s
el: αδυναμία κατάργησης %s

en: could not remove tmpdir %s
el: αδυναμία διαγραφής προσωρινού καταλόγου %s

en: unable to write to pipe (%s)
el: αποτυχία εγγραφής σε αγωγό (%s)

en: unable to read from pipe (%s)
el: αποτυχία ανάγνωσης από αγωγό (%s)

en: could not create pipe (%s)
el: αδυναμία δημιουργίας αγωγού (%s)

en: could not fork a new process (%s)
el: αδυναμία εκκίνησης νέας διεργασίας (%s)

en: could not change the root directory (%s)
el: αδυναμία αλλαγής ριζικού καταλόγου (%s)

en: call to execv failed (%s)
el: αποτυχία κλήσης execv (%s)

en: call to waitpid failed (%s)
el: αποτυχία κλήσης waitpid (%s)

en: command failed to execute correctly
el: αποτυχία σωστής εκτέλεσης εντολής

en: Unknown signal
el: Άγνωστο σήμα

en: command terminated by signal %d: %s
el: τερματισμός εντολής με σήμα %d: %s

en: no %s cache exists, creating...
el: μη υπάρχουσα κρύπτη %s, δημιουργία...

en: couldn't find or create package cache, using %s instead
el: αδυναμία εύρεσης ή δημιουργίας κρύπτης πακέτων, χρήση %s
