Arch Linux Pacman package manager - en to az_AZ translation catalogue (346 entries)

en: Cleaning up...
az_AZ: Təmizlənir...

en: Entering %s environment...
az_AZ: %s ətraf mühit daxil edilir...

en: Starting %s()...
az_AZ: %s əməliyyatı başlayır ()...

en: pkgver() generated an invalid version: %s
az_AZ: pkgver() bir səhv versiya əmələ gətirir: %s

en: Failed to update %s from %s to %s
az_AZ: %s-n %s-dn %s-ə/a yenilənməsi alınmadı

en: Updated version: %s
az_AZ: Yenilənmə versiyası: %s

en: %s is not writeable -- pkgver will not be updated
az_AZ: %s yazıla bilən deyil -- pkgver yenilənməyəcəkdir

en: Unable to find source file %s.
az_AZ: %s mənbə faylının tapılması mümkün deyil.

en: Aborting...
az_AZ: Dayandırmaq...

en: Pacman is currently in use, please wait...
az_AZ: Pacman hazırda istifadə olunur, lütfən gözləyin...

en: '%s' returned a fatal error (%i): %s
az_AZ: '%s' ciddi xəta göstərdi (%i): %s

en: Installing missing dependencies...
az_AZ: Çatışmayan asılılıqlar quraşdırılır...

en: '%s' failed to install missing dependencies.
az_AZ: '%s', çatışmayan asılılıqları quraşdıra bilmədi.

en: Missing dependencies:
az_AZ: Çatışmayan asılılıqlar:

en: Failed to remove installed dependencies.
az_AZ: Quraşdırılmış asılılıqlar silinə bilmədi.

en: A failure occurred in %s().
az_AZ: %s() daxilində bir xəta baş verdi.

en: Library listed in %s is not required by any files: %s
az_AZ: %s daxilindəki kitabxanalar heç bir fayl tərəfindən tələb olunmur: %s

en: Library listed in %s is not versioned: %s
az_AZ: %s daxilindəki kitabxanalar versiyalanmayıb: %s

en: Library listed in %s is not a shared object: %s
az_AZ: %s daxilindəki kitabxanalar paylaşılan obyekt deyil: %s

en: Cannot find library listed in %s: %s
az_AZ: %s daxilindəki kitabxanalar tapıla bilmədi: %s

en: Invalid value for %s: %s
az_AZ: %s üçün səhv dəyər: %s

en: Missing %s directory.
az_AZ: %s kataloq çatışmır.

en: Creating package "%s"...
az_AZ: "%s" paketi yaradılır...

en: Generating %s file...
az_AZ: %s faylı yaradılır...

en: Adding %s file...
az_AZ: %s faylı əlavə olunur...

en: Failed to add %s file to package.
az_AZ: %s faylı paketə əlavə oluna bilmədi.

en: Generating .MTREE file...
az_AZ: MTREE faylı yaradılır...

en: Compressing package...
az_AZ: Paket sıxılır...

en: Failed to create package file.
az_AZ: Paket faylının yaradılması alınmadı.

en: Creating source package...
az_AZ: Mənbə faylı yaradılır...

en: Adding %s...
az_AZ: %s əlavə olunur...

en: Adding %s file (%s)...
az_AZ: %s faylı (%s) əlavə olunur...

en: Compressing source package...
az_AZ: Mənbə paketi sıxılır...

en: Failed to create source package file.
az_AZ: Mənbə paket faylı yaradılması alınmadı.

en: Installing package %s with %s...
az_AZ: %s paketinin %s ilə quraşdırılması...

en: Installing %s package group with %s...
az_AZ: %s paket qrupunun %s ilə quraşdırılması...

en: Failed to install built package(s).
az_AZ: Qurulma paket(lər)i quraşdırıla bilmədi.

en: A package has already been built, installing existing package...
az_AZ: Paket artıq qurulub, mövcud paketlərin quraşdırılması...

en: A package has already been built. (use %s to overwrite)
az_AZ: Paket artıq qurulub. (üzərinə yazmaq üçün %s istifadə edin)

en: The package group has already been built, installing existing packages...
az_AZ: Paket qrupu artıq qurulub, mövcud paketlər qurulur...

en: The package group has already been built. (use %s to overwrite)
az_AZ: Paket qrupu artıq qurulub. (üzərinə yazmaq üçün %s istifadə edin)

en: Part of the package group has already been built. (use %s to overwrite)
az_AZ: Paket qrupunun bir hissəsi artıq qurulub. (üzərinə yazmaq üçün %s istifadə edin)

en: Make packages compatible for use with pacman
az_AZ: Paketləri, pacman ilə istifadə üçün uyğunlaşdırın

en: Usage: %s [options]
az_AZ: İstifadəsi: %s [seçimlər]

en: Options:
az_AZ: Seçimlər:

en:   -A, --ignorearch Ignore incomplete %s field in %s
az_AZ:   -A, --ignorearch buradakı tamamlanmamış %s sahəsini nəzərə almamaq: %s

en:   -c, --clean      Clean up work files after build
az_AZ:   -c, --clean      Qurulduqdan sonra işlətdiyiniz faylları təmizləyin

en:   -C, --cleanbuild Remove %s dir before building the package
az_AZ:   -C, --cleanbuild Paketi qurmadan əvvəl %s qovluğunu silin

en:   -d, --nodeps     Skip all dependency checks
az_AZ:   -d, --nodeps     Bütün asılılıqların yoxlanılması buraxılsın

en:   -e, --noextract  Do not extract source files (use existing %s dir)
az_AZ:   -e, --noextract  Mənbə faylları çıxarılmasın (mövcud %s qovluğunu istifadə edin)

en:   -f, --force      Overwrite existing package
az_AZ:   -f, --force      Mövcud faylların üzərinə yazılsın

en:   -g, --geninteg   Generate integrity checks for source files
az_AZ:   -g, --geninteg   Mənbə faylları üçün bütövlüyün yoxlanılmasını yaratmaq

en:   -h, --help       Show this help message and exit
az_AZ:   -h, --help       Bu kömək ismarıcını göstərmək və çıxmaq

en:   -i, --install    Install package after successful build
az_AZ:   -i, --install    Uğurla qurulsuqdan sonra paketi quraşdırın

en:   -L, --log        Log package build process
az_AZ:   -L, --log        Paketin qurulma prosesi jurnalı

en:   -m, --nocolor    Disable colorized output messages
az_AZ:   -m, --nocolor    Çıxış bildirişlərinin rənglənməsini söndürmək

en:   -o, --nobuild    Download and extract files only
az_AZ:   -o, --nobuild    Faylları yalnız endirmək və çıxartmaq

en:   -p <file>        Use an alternate build script (instead of '%s')
az_AZ:   -p <file>        Alternativ qurulma skriptindən ('%s' əvəzinə) istifadə edin

en:   -r, --rmdeps     Remove installed dependencies after a successful build
az_AZ:   -r, --rmdeps     Uğurla qurulduqdan sonra quraşdırılmış asılılıqları silmək

en:   -R, --repackage  Repackage contents of the package without rebuilding
az_AZ:   -R, --repackage  Yenidən qurulmadan paketlərin tərkiblərini yenidən paketləmək

en:   -s, --syncdeps   Install missing dependencies with %s
az_AZ:   -s, --syncdeps   Çatışmayan asılılıqları %s ilə quraşdırmaq

en:   -S, --source     Generate a source-only tarball without downloaded sources
az_AZ:   -S, --source     Endirilmiş qaynaq faylları olmadan bir qaynaq arxivi yaratmaq

en:   -V, --version    Show version information and exit
az_AZ:   -V, --version    Versiya məlumatlarını göstərmək və çıxmaq

en:   --allsource      Generate a source-only tarball including downloaded sources
az_AZ:   --allsource      Endirilmiş mənbələr daxil olan yalnız-mənbə arxivi yaratmaq

en:   --check          Run the %s function in the %s
az_AZ:   --check          %s funksiyasını %s daxilində başladın

en:   --config <file>  Use an alternate config file (instead of '%s')
az_AZ:   --config <file>  Alternativ tənzimləmə faylından ('%s' əvəzinə) istifadə edin

en:   --holdver        Do not update VCS sources
az_AZ:   --holdver        VCS mənbələrini yeniləməmək

en:   --key <key>      Specify a key to use for %s signing instead of the default
az_AZ:   --key <key>      %s imzalanması üçün ilkin seçim əvəzinə bir açar istifadə etmək

en:   --noarchive      Do not create package archive
az_AZ:   --noarchive      Paket arxivi yaratmamaq

en:   --nocheck        Do not run the %s function in the %s
az_AZ:   --nocheck        %s funksiyasını %s daxilində başlatmamaq

en:   --noprepare      Do not run the %s function in the %s
az_AZ:   --noprepare      %s funsiyasını %s daxilində başlatmamaq

en:   --nosign         Do not create a signature for the package
az_AZ:   --nosign         Paket üçün imza yaratmamaq

en:   --packagelist    Only list package filepaths that would be produced
az_AZ:   --packagelist    Yalnız yaradılacaq paket fayllarına yolları sıralamaq

en:   --printsrcinfo   Print the generated SRCINFO and exit
az_AZ:   --printsrcinfo   Yaradılmış SRCINFO ekranda göstərmək və çıxmaq

en:   --sign           Sign the resulting package with %s
az_AZ:   --sign           Ortaya çıxan paketi %s ilə imzalayın

en:   --skipchecksums  Do not verify checksums of the source files
az_AZ:   --skipchecksums  Mənbə fayllarının yoxlama cəmi doğrulanmamaq

en:   --skipinteg      Do not perform any verification checks on source files
az_AZ:   --skipinteg      Qaynaq faylları üzərində hər hansı doğrulama əməli etməyin

en:   --skippgpcheck   Do not verify source files with PGP signatures
az_AZ:   --skippgpcheck   Qaynaq fayllarını PGP imzası ilə doğrulamayın

en:   --verifysource   Download source files (if needed) and perform integrity checks
az_AZ:   --verifysource   Qaynaq fayllarını endirin (əgər lazımdırsa) və bütövlüyünü yoxlayın

en: These options can be passed to %s:
az_AZ: Bu seçimlər %s-ə/a ötürülə bilər:

en:   --asdeps         Install packages as non-explicitly installed
az_AZ:   --asdeps         Paketləri açıqca quraşdırılmamış kimi quraşdırın

en:   --needed         Do not reinstall the targets that are already up to date
az_AZ:   --needed         Ən son versiyaya yenilənmiş hədəfləri yenidən quraşdırmayın

en:   --noconfirm      Do not ask for confirmation when resolving dependencies
az_AZ:   --noconfirm      Asıslıqların həlli zamanı təsdiq edilməni soruşmamaq

en:   --noprogressbar  Do not show a progress bar when downloading files
az_AZ:   --noprogressbar  Fayllar endirilərkən gedişat çubuğunu göstərməmək

en: If %s is not specified, %s will look for '%s'
az_AZ: Əgər %s göstərilməyibsə, %s, '%s'-i axtaracaqdır

en: This is free software; see the source for copying conditions.\nThere is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.\n
az_AZ: Bu azad proqram təminatıdır, şərtləri kopyalamaq üçün mənbəyə baxın.\nQanunla icazə verilmiş səviyyədə ZƏMANƏT YOXDUR.\n

en: %s signal caught. Exiting...
az_AZ: %s siqnal alındı. Çıxılır...

en: Running %s as root is not allowed as it can cause permanent,\ncatastrophic damage to your system.
az_AZ: %s kök imtiyazları ilə başladıla bilməz, belə ki, bu sisteminizdə həmişəlik \nciddi pozulmaya gətirib çıxara bilər.

en: Do not use the %s option. This option is only for internal use by %s.
az_AZ: %sseçimini itifadə etməyin. bu seçim %s tərəfindən yalnız daxili istifadə üçündür.

en: %s does not exist.
az_AZ: %s mövcud deyil.

en: %s contains %s characters and cannot be sourced.
az_AZ: %s, %s simvollarından ibarətdir və mənbə ola bilməz.

en: %s must be in the current working directory.
az_AZ: %s, cari iş qovluğunda olmalıdır.

en: The key %s does not exist in your keyring.
az_AZ: %s açarı sizin açarlar bağında mövcud deyil.

en: There is no key in your keyring.
az_AZ: Sizin açarlar bağında heç bir açar yoxdur.

en: Leaving %s environment.
az_AZ: %s mühiti tərk edilir.

en: Making package: %s
az_AZ: Yaradılmaqda olan paket: %s

en: A source package has already been built. (use %s to overwrite)
az_AZ: Mənbə paketi artıq qurulub. (üzərinə yazmaq üçün %s istifadə edin)

en: Signing package...
az_AZ: Paketin imzalanması...

en: Source package created: %s
az_AZ: Mənbə paketi yaradıldı: %s

en: Skipping dependency checks.
az_AZ: Asılılıq yoxlamaları ötürülür.

en: Checking runtime dependencies...
az_AZ: Başlatmaq üçün asılılıqlar yoxlanlır...

en: Checking buildtime dependencies...
az_AZ: Qurulma vaxtı asılılıqları yoxlanılır...

en: Could not resolve all dependencies.
az_AZ: Bütün asılılıqlar həll edilə bilmədi.

en: Using existing %s tree
az_AZ: Mövcud %s ağacından istifadə

en: Removing existing %s directory...
az_AZ: Mövcud %s qovluğu silinir...

en: Sources are ready.
az_AZ: Mənbələr hazırdır.

en: Package directory is ready.
az_AZ: Pket qovluğu hazırdır.

en: Finished making: %s
az_AZ: Başa çatmış qurulma: %s

en: Upgrade the local pacman database to a newer format
az_AZ: Pacman verilənlər bazasını ən yeni formata yeniləyin

en: options:
az_AZ: seçimlər:

en:   -d, --dbpath <path>  set an alternate database location
az_AZ:   -d, --dbpath <path>  alternativ verilənlər bazası yerini təyin edin

en:   -h, --help           show this help message and exit
az_AZ:   -h, --help           bu kömək ismarıcını göstərmək və çıxmaq

en:   -r, --root <path>    set an alternate installation root
az_AZ:   -r, --root <path>    alternativ quraşdırma kökünü təyin edin

en:   -V, --version        show version information and exit
az_AZ:   -V, --version        versiya məlumatlarını göstərmək və çıxmaq

en:   --config <path>      set an alternate configuration file
az_AZ:   --config <path>      alternativ tənzimləmə faylını təyin edin

en:   --nocolor            disable colorized output messages
az_AZ:   --nocolor            çıxış ismarıclrı rənglənməsin

en: %s does not exist or is not a directory.
az_AZ: %s mövcud deyil və ya qovluq deyil.

en: %s is not a pacman database directory.
az_AZ: %s, pacman verilənlər bazası qovluğu deyil

en: You must have correct permissions to upgrade the database.
az_AZ: Verilənlər bazasını ən son versiyaya yeniləmək üçün düzgün icazələriniz olmalıdır.

en: Pacman lock file was found. Cannot run while pacman is running.
az_AZ: Pacman kilid faylı tapıldı. Pacman işlədiyi zaman başladıla bilməz.

en: Pre-3.5 database format detected - upgrading...
az_AZ: Pre-3.5 ver. bazası formatı aşkarlandı - yenilənir...

en: Done.
az_AZ: Hazırdır.

en: Pre-4.2 database format detected - upgrading...
az_AZ: Pre-4.2 ver. bazası formatı aşkarlandı - yenilənir...

en: symlink '%s' points outside pacman root, manual repair required
az_AZ: '%s' simvolik keçidi pacman kökü xaricində göstərilir, əl ilə bərpa tələb olundu

en: Usage: %s [options] operation [targets]
az_AZ: İstifadəsi: %s [ixtiyari] əməliyyat [hədəf]

en: Manage pacman's list of trusted keys
az_AZ: Etibarlı pacman açarlarının siyahılarını idarə edin

en: Operations:
az_AZ: Əməliyyatlar:

en:   -a, --add                 Add the specified keys (empty for stdin)
az_AZ:   -a, --add                 Göstərilmiş açarları əlavə edin (stdin üçün boşdur)

en:   -d, --delete              Remove the specified keyids
az_AZ:   -d, --delete              Göstərilmiş açar İD-lərini silin

en:   -e, --export              Export the specified or all keyids
az_AZ:   -e, --export              Göstərilmiş və ya bütün açar İD-lərini ixrac etmək

en:   -f, --finger              List fingerprint for specified or all keyids
az_AZ:   -f, --finger              Göztərilmiş və ya bütün açar İD-ləri çün barmaq izinı üzə çıxarmaq

en:   -l, --list-keys           List the specified or all keys
az_AZ:   -l, --list-keys           Göstərilmiş və ya bütün açarları üzə çıxarmaq

en:   -r, --recv-keys           Fetch the specified keyids
az_AZ:   -r, --recv-keys           Göstərilmiş açar İD-lərini almaq

en:   -u, --updatedb            Update the trustdb of pacman
az_AZ:   -u, --updatedb            Pacman etibarlı  VB-nı yeniləmək

en:   -v, --verify              Verify the file(s) specified by the signature(s)
az_AZ:   -v, --verify              İmza(lar) tərəfindən verilmiş fayl(lar)ı doğrulamaq

en:   --edit-key                Present a menu for key management task on keyids
az_AZ:   --edit-key                Açarların idarəetmə menyusunu göstərmək

en:   --import                  Imports pubring.gpg from dir(s)
az_AZ:   --import                  pubring.gpg qovluq(lar)dan idxal edilir

en:   --import-trustdb          Imports ownertrust values from trustdb.gpg in dir(s)
az_AZ:   --import-trustdb          özgüvən dəyərlərini trustdb.gpg -dən qovluq(lar) daxilinə idxal edin

en:   --init                    Ensure the keyring is properly initialized
az_AZ:   --init                    Açarlar bağının əvvəlcədən başladıldığına əmin olun

en:   --list-sigs               List keys and their signatures
az_AZ:   --list-sigs               Açarlar və onların imzalarının siyahısı

en:   --lsign-key               Locally sign the specified keyid
az_AZ:   --lsign-key               Göstərilmiş açar İD-lərini yerli olaraq imzalamaq

en:   --populate                Reload the default keys from the (given) keyrings\n                            in '%s'
az_AZ:   --populate                Standart açarları '%s' daxilindəki (verilmiş) açarlar\n                           bağından yenidən yükləmək

en:   --refresh-keys            Update specified or all keys from a keyserver
az_AZ:   --refresh-keys            Göstərilmiş və ya bütün açarları açar serverindən yeniləmək

en:   --verbose                 Show extra information
az_AZ:   --verbose                 Əlavə məlumatları göstərmək

en:   --config <file>           Use an alternate config file (instead of\n                            '%s')
az_AZ:   --config <file>           Alternativ tənzimləmə faylını istifadə edin ('%s'\n                  əvəzinə)

en:   --gpgdir <dir>            Set an alternate directory for GnuPG (instead\n                            of '%s')
az_AZ:   --gpgdir <dir>            GnuPG üçün alternativ qovluq təyin etmək ('%s'\n                            əvəzinə)

en:   --keyserver <server-url>  Specify a keyserver to use if necessary
az_AZ:   --keyserver <server-url>  Lazım olduqda bir açar serveri göstərmək

en:   -h, --help                Show this help message and exit
az_AZ:   -h, --help                Bu kömək ismarıcını göstərmək və çıxmaq

en:   -V, --version             Show program version
az_AZ:   -V, --version             Proqramın versiyasını göstərmək

en: Failed to lookup key by name:
az_AZ: Açar bu ad ilə axtarıla bilmədi:

en: Key name is ambiguous:
az_AZ: Açar adı aydın deyil:

en: Generating pacman master key. This may take some time.
az_AZ: Pacman ana açarı yaradılır. Bu bir az vaxt apara bilər.

en: The key identified by %s could not be found locally.
az_AZ: %s kimi tanınmış açar yerli olaraq tapılmadı.

en: flags
az_AZ: bayraqlar

en: You do not have sufficient permissions to read the %s keyring.
az_AZ: %s açar bağını oxumaq üçün sizin yetərli icazələriniz yoxdur.

en: Use '%s' to correct the keyring permissions.
az_AZ: Açar bağı icazələrini düzəltmək üçün '%s' istifadə edin.

en: You do not have sufficient permissions to run this command.
az_AZ: Bu əmri başlatmaq üçün yetərli icazələriniz yoxdur.

en: There is no secret key available to sign with.
az_AZ: İmzalamaq üçün istifadə oluna biləcək gizli açarlar yoxdur.

en: Use '%s' to generate a default secret key.
az_AZ: İlkin gizli açar yaratmaq üçün '%s' istifadə edin.

en: No keyring files exist in %s.
az_AZ: %s daxilində açarlar bağı faylı yoxdur.

en: The keyring file %s does not exist.
az_AZ: %s açarlar bağı faylı mövcud deyil.

en: Appending keys from %s.gpg...
az_AZ: %s.gpg -dən açarlar əlavə olunur...

en: Locally signing trusted keys in keyring...
az_AZ: Açarlar bağındakı etibarlı açarlar yerli olaraq imzalanır...

en: Importing owner trust values...
az_AZ: Özgüvən dəyərləri idxal edilir...

en: Disabling revoked keys in keyring...
az_AZ: Açarlar bağındakı ləğv edilmiş açarlar söndürülür...

en: Disabling key %s...
az_AZ: %s açarı söndürülür...

en: Disabled %s keys.
az_AZ: %s açar söndürüldü.

en: A specified keyfile could not be added to the keyring.
az_AZ: Göstərilmiş açar faylı açarlar bağına əlavə edilə bilmədi.

en: A specified key could not be removed from the keyring.
az_AZ: Göstərilmiş açar, açarlar bağından silinə bilmədi.

en: The key identified by %s could not be edited.
az_AZ: %s tərəfindən tanıdılmış açara düzəliş edilə bilmədi.

en: A specified key could not be exported from the keyring.
az_AZ: Göstərilimiş açar açarlar bağından irac edilə bilmədi.

en: The fingerprint of a specified key could not be determined.
az_AZ: Göstərilmiş açarın barmaq izi aşkarlana bilmədi.

en: %s could not be imported.
az_AZ: %s idxal edilə bilmədi.

en: File %s does not exist and could not be imported.
az_AZ: %s faylı yoxdur və idxal edilə bilmədi.

en: A specified key could not be listed.
az_AZ: Göstərilmiş açar üzə çıxarıla bilmədi.

en: A specified signature could not be listed.
az_AZ: Göstərilmiş imza üzə çıxarıla bilmədi.

en: Locally signing key %s...
az_AZ: %s açarı yerli olaraq imzalanır...

en: %s could not be locally signed.
az_AZ: %s yerli olaraq imzalan abilmədi.

en: Locally signed %s keys.
az_AZ: Yerli olaraq %s açarlar içzalandı.

en: Remote key not fetched correctly from WKD or keyserver.
az_AZ: Uzaq açar WKD-dən və açar serverindən düzgün alına bilmədi.

en: Remote key not fetched correctly from keyserver.
az_AZ: Uzaq açar açar serverindən düzgün alına bilmədi.

en: Could not update key: %s
az_AZ: Yenilənə bilməyən açar: %s

en: Cannot use armored signatures for packages: %s
az_AZ: Qorunan imzaları bu paketlər üçün istifadə etmək olmaz: %s

en: The signature identified by %s could not be verified.
az_AZ: %s tərəfindən tanıdılmış imza doğrulana bilmədi.

en: Updating trust database...
az_AZ: Etibarlı verilənlər bazası yenilənir...

en: Trust database could not be updated.
az_AZ: Etibarlı verilənlər bazası yenilənə bilmədi.

en: Cannot find the %s binary required for all %s operations.
az_AZ: Bütün %s əməliyyatları üçün tələb olunan %s binar faylı tapıla bilmir.

en: %s needs to be run as root for this operation.
az_AZ: Bu əməliyyat üçün, %s, kök imtiyazları ilə başlamalıdır.

en: %s configuration file '%s' not found.
az_AZ: %s tənzimləmə faylı '%s', tapılmadı.

en: no operation specified (use -h for help)
az_AZ: əməliyyat göstərilməyib (kömək üçün -h istifadə edin)

en: Multiple operations specified.
az_AZ: Birdən çox əməliyyatlar göstərilib.

en: Please run %s with each operation separately.
az_AZ: Ayrı-ayrılıqda hər əməliyyat üçün %s başlatmanız xahiş olunur.

en: No targets specified
az_AZ: Hədəflər göstərilməyib

en: Usage: repo-add [options] <path-to-db> <package> ...\n
az_AZ: İstifadəsi: repo-add [parametrlər] <path-to-db> <package> ...\n

en: repo-add will update a package database by reading a package file.\nMultiple packages to add can be specified on the command line.\n
az_AZ: repo-add, paket faylını oxumaqla paket verilənlər bazasını yeniləyəcəkdir.\nBirdən çox paket əlavə ediləcəksə bu əmr sətrində göstəilməlidir.\n

en: Options:\n
az_AZ: Seçimlər:\n

en:   -n, --new         only add packages that are not already in the database\n
az_AZ:   -n, --new         yalnız verilənlər bazasında olmayan paketləri əlavə etmək\n

en:   -R, --remove      remove old package file from disk after updating database\n
az_AZ:   -R, --remove      verilənlər bazası yeniləndikdən sonra köhnə paket faylını diskdən silmək\n

en:   -p, --prevent-downgrade  do not add package to database if a newer version is already present\n
az_AZ:   -p, --prevent-downgrade  əgər ən yeni versiya artıq təqdim olunmuşsa paketi verilənlər bazasına daxil etməmək\n

en: Usage: repo-remove [options] <path-to-db> <packagename> ...\n
az_AZ: İstifadəsi: repo-remove [parametrlər] <path-to-db> <packagename> ...\n

en: repo-remove will update a package database by removing the package name\nspecified on the command line from the given repo database. Multiple\npackages to remove can be specified on the command line.\n
az_AZ: repo-remove, əmr sətrində göstərilmiş paket adını, verilmiş verilənlər bazasından\nsilərək paket verilənlər bazasını yeniləyəcəkdir. Əmr sətrində birdən çox\npaketlərin silinməsi göstərilə bilər.\n

en: Please move along, there is nothing to see here.\n
az_AZ: Lütfən irəliləyin, burada baxılacaq bir şey yoxdur.\n

en:   --nocolor         turn off color in output\n
az_AZ:   --nocolor         çıxışda rəngi söndürmək\n

en:   -q, --quiet       minimize output\n
az_AZ:   -q, --quiet       çıxışı minimuma endirmək\n

en:   -s, --sign        sign database with GnuPG after update\n
az_AZ:   -s, --sign        yeniləndikdən sonra ver. bazasını GnuPG ilə imzalamaq\n

en:   -k, --key <key>   use the specified key to sign the database\n
az_AZ:   -k, --key <key>   ver. bazasını imzalamaq üçün göstərilmiş açardan istifadə edin\n

en:   -v, --verify      verify database's signature before update\n
az_AZ:   -v, --verify      yenilənmədən öncə verilənlər bazası imzasını doğrulamaq\n

en: \nSee %s(8) for more details and descriptions of the available options.\n
az_AZ: \nƏlçatan seçimlərin daha ətraflı məlumat və təsvirlərini görmək üçün %s(8) baxın.\n

en: Example:  repo-add /path/to/repo.db.tar.gz pacman-3.0.0-1-i686.pkg.tar.gz\n
az_AZ: Nümunə: repo-add /yol/repo.db.tar.gz pacman-3.0.0-1-i686.pkg.tar.gz\n

en: Example:  repo-remove /path/to/repo.db.tar.gz kernel26\n
az_AZ: Nümunə:  repo-remove /yol/to/repo.db.tar.gz kernel26\n

en: Cannot find the gpg binary! Is GnuPG installed?
az_AZ: Gpg bunar faylı tapıla bilmədi! GnuPG quraşdırılıb?

en: Signing database '%s'...
az_AZ: '%s' verilənlər bazası imzalanır...

en: Created signature file '%s'
az_AZ: '%s' imza faylı yaradıldı

en: Failed to sign package database file '%s'
az_AZ: '%s' paket verilənlər bazası faylının imzalanması alınmadı

en: Verifying database signature...
az_AZ: Verilənlər bazası imzası yoxlanılır...

en: No existing signature found, skipping verification.
az_AZ: Mövcud imza tapılmadı, doğrulama buraxılır.

en: Database signature file verified.
az_AZ: Verilənlər bazası imzası faylı doğrulandı.

en: Database signature was NOT valid!
az_AZ: Verilənlər bazası imzası etibarlı deyil!

en: '%s' does not have a valid database archive extension.
az_AZ: '%s', etibarlı verilənlər bazası arxivi uzantısına malik deyil.

en: Invalid package file '%s'.
az_AZ: Yararsız paket faylı '%s'

en: An entry for '%s' already existed
az_AZ: '%s' üçün giriş artıq mövcuddur

en: A newer version for '%s' is already present in database
az_AZ: '%s' üçün ən yeni versiya artıq verilənlər bazasında təqdim olunur

en: Invalid package signature file '%s'.
az_AZ: Yararsız paket imzalama faylı '%s'.

en: Adding package signature...
az_AZ: Paket imzası əlavə edilir...

en: Computing checksums...
az_AZ: Yoxlama cəmləri hesablanır...

en: Creating '%s' db entry...
az_AZ: '%s' vb girişi yaradılır...

en: Removing old package file '%s'
az_AZ: Köhnə '%s' paketi silinir

en: Removing existing entry '%s'...
az_AZ: Mövcud '%s' girişi silinir...

en: Failed to acquire lockfile: %s.
az_AZ: Kilid faylı %s əldə edilə bilmıdi.

en: Held by process %s
az_AZ: %s prosesi tərəfindən tutlur

en: Repository file '%s' is not a proper pacman database.
az_AZ: '%s' repozitoriya faylı düzgün pacman verilənlər bazası deyil.

en: Extracting %s to a temporary location...
az_AZ: %s müvəqqəti qovluğa çıxarılır...

en: Repository file '%s' was not found.
az_AZ: '%s' repozitoriya faylı tapılmadı.

en: Repository file '%s' could not be created.
az_AZ: '%s' repozitoriya faylı yaradıla bilmədi.

en: File '%s' not found.
az_AZ: '%s' faylı tapılmadı.

en: '%s' is not a package file, skipping
az_AZ: '%s', paket faylı deyil, buraxılır

en: Adding package '%s'
az_AZ: Paket '%s' əlavə edilir

en: Searching for package '%s'...
az_AZ: Paket '%s' axtarılır...

en: Package matching '%s' not found.
az_AZ: '%s' ilə oxşar fayl tapılmadı.

en: No packages remain, creating empty database.
az_AZ: Heç bir paket qalmadı, müvəqqəti ver. bazası yaradılır.

en: Invalid command name '%s' specified.
az_AZ: '%s' əmr adı yalnış göstərilib.

en: Cannot create temp directory for database building.
az_AZ: Verilənlər bazasının qurulması üçün müvəqqəti qovluq yaradıla bilmir.

en: Creating updated database file '%s'
az_AZ: Yenilənmiş. '%s' verilənlər bazası faylı yaradılır

en: No packages modified, nothing to do.
az_AZ: Heç bir paketdə dəyişiklik yoxdur, edilməli bir şey yoxdur.

en: Skipping all source file integrity checks.
az_AZ: Bütün mənbə fayllarının bütövlüyünün yoxlanılması ötürülür.

en: Skipping verification of source file checksums.
az_AZ: Mənbə faylının yoxlama cəmlərinin yoxlanılması ötürülür.

en: Skipping verification of source file PGP signatures.
az_AZ: Mənbə faylının PGP imzalarının yoxlanılması ötürülür.

en: Generating checksums for source files...
az_AZ: Mənbə faylları üçün yoxlama cəmləri hazırlanır...

en: Invalid integrity algorithm '%s' specified.
az_AZ: '%s' bütövlük alqoritmi yalnış göstərilib.

en: Created signature file %s.
az_AZ: %s imza faylı yaradıldı.

en: Failed to sign package file %s.
az_AZ: %s paket faylının imzalanması alınmadı.

en: Signing package(s)...
az_AZ: Paket(lər) imzalanır...

en: Integrity checks are missing for: %s
az_AZ: Bunlar üçün bütövlük yoxlamaları çatışmır: %s

en: Skipped
az_AZ: Ötürüldü

en: NOT FOUND
az_AZ: TAPILMADI

en: Passed
az_AZ: Keçdi

en: FAILED
az_AZ: ALINMADI

en: Validating %s files with %s...
az_AZ: %s faylları %s ilə doğrulanır...

en: One or more files did not pass the validity check!
az_AZ: Bir və ya bir neçə fayl doğrulama yaxlanışından keçmədi!

en: Integrity checks (%s) differ in size from the source array.
az_AZ: Bütövlük yoxlamaları (%s) ölçüsü mənbənin ölçüsündən fərqlənir.

en: Verifying source file signatures with %s...
az_AZ: Mənbə faylı imzaları %s ilə doğrulanır...

en: unknown public key
az_AZ: bilinməyən açıq açar

en: public key %s has been revoked
az_AZ: %s açıq açar ləğv edildi

en: bad signature from public key
az_AZ: açıq açardan yaraesız imza

en: error during signature verification
az_AZ: imza doğrulaması zamanı xəta

en: the public key %s is not trusted
az_AZ: açıq açar %s, etibarlı deyil

en: invalid public key
az_AZ: yararsız açıq açar

en: WARNING:
az_AZ: XƏBƏRDARLIQ:

en: the signature has expired.
az_AZ: imzanın vaxtı bitib.

en: the key has expired.
az_AZ: açarın vaxtı bitib.

en: One or more PGP signatures could not be verified!
az_AZ: Bir və ya daha çox PGP imzaları doğrulana bilmədi!

en: Warnings have occurred while verifying the signatures.
az_AZ: İmzaların yoxlanılması zamanı xəbərdarlıqlar verildi.

en: Please make sure you really trust them.
az_AZ: Həqiqətən onlara etibar etdiyinizdən əmin olun.

en: SIGNATURE NOT FOUND
az_AZ: İMZA TAPILMADI

en: SOURCE FILE NOT FOUND
az_AZ: MƏNBƏ FAYLI TAPILMADI

en: %s contains invalid characters: '%s'
az_AZ: %s yararsız işarələrdən ibarətdir: '%s'

en: %s should be an array
az_AZ: %s, massiv olmaldır

en: %s should not be an array
az_AZ: %s, masiiv olmamalıdır

en: PACKAGER should have the format 'Example Name <email@address.invalid>'
az_AZ: PAKETLƏYİCİ-nin adı 'Paketləyicinin Adı <email@address.invalid>' formatında olmalıdır

en: Checking for packaging issues...
az_AZ: Paketləmə problemləri yoxlanılır...

en: Package contains reference to %s
az_AZ: Paket %s-ə/a istinaddan ibarətdir

en: Dotfile found in package root '%s'
az_AZ: '%s' paket kökündə adı nöqtə ilə başlanan fayl tapıldı

en: Package contains paths with newlines
az_AZ: Paket yeni sətirə keçid simvolları olan yollardan ibarətdir

en: %s entry file not in package : %s
az_AZ: %s giriş faylı bu paketdə yoxdur: %s

en: Can not use '%s' architecture with other architectures
az_AZ: '%s' arxitekturası başqa arxitekturalar ilə istifadə oluna bilməz

en: %s is not available for the '%s' architecture.
az_AZ: %s, '%s' arxitekturası üçün əlçtan deyil.

en: %s entry should not contain leading slash : %s
az_AZ: %s girişi başlanğıcında kəsir işarəsi olmamalıdır : %s

en: %s must be an integer, not %s.
az_AZ: %s, tam olmalıdır, %s deyil.

en: %s array contains unknown option '%s'
az_AZ: %s masiivi bilinməyən '%s'  seçimindən ibarətdir

en: Conflicting %s and %s functions in %s
az_AZ: %s və %s funksiyaları %s daxilində ziddiyyətlidir

en: Missing %s function in %s
az_AZ: %s funksiyası %s daxilində çatışmır

en: Extra %s function for split package '%s'
az_AZ: Əlavə %s funksiyası '%s' bölünmüş paketi üçündür

en: Missing %s function for split package '%s'
az_AZ: %s funksiyası, '%s' bölünmüş paketi üçün çatışmır

en: Requested package %s is not provided in %s
az_AZ: Tələb olunan %s paketi %s daxilində təqdim olunmur

en: %s is not allowed to be empty.
az_AZ: %s boş olmasın aicazə verilmir.

en: %s is not allowed to start with a hyphen.
az_AZ: %s, tire işarəsi ilə başlaya bilməz.

en: %s is not allowed to start with a dot.
az_AZ: %s, nöqtə ilə başlaya bilməz.

en: %s may only contain ascii characters.
az_AZ: %s, yalnız ascii kodlarından ibarət ola bilər.

en: %s must be of the form 'integer[.integer]', not %s.
az_AZ: %s, bir 'tam say [tam say]' olmalıdır, %s deyil.

en: %s is not allowed to contain colons, forward slashes, hyphens or whitespace.
az_AZ: %s, iki nöqtə, kəsir, tire və ya boşluqdan ibarət ola bilməz.

en: %s array cannot contain comparison (< or >) operators.
az_AZ: %s massivi müqayisə (<və ya>) operatorlarından ibarət ola bilməz.

en: Sparse arrays are not allowed for source
az_AZ: Mənbə üçün dağınıq massivlərə icazə verilmir

en: %s file (%s) does not exist or is not a regular file.
az_AZ: %s faylı (%s) mövcud deyil və ya müntəzəm fayl deyil.

en: Retrieving sources...
az_AZ: Mənbələr alınır...

en: Extracting sources...
az_AZ: Mənbələr çıxarılır...

en: Branching %s...
az_AZ: %s budaqlanır...

en: Failure while branching %s
az_AZ: %s budaqlanması uğursuz oldu

en: Pulling %s...
az_AZ: %s alınır...

en: Failure while pulling %s
az_AZ: %s alınması uğursuz oldu

en: Unrecognized reference: %s
az_AZ: Müəyyən olunmayan keçid: %s

en: Creating working copy of %s %s repo...
az_AZ: %s %s reposunun işlək nüsxəsi yaradılır...

en: Failure while updating working copy of %s %s repo
az_AZ: %s %s reposunun işlək nüsxəsi yaradıla bilmədi

en: Failure while creating working copy of %s %s repo
az_AZ: %s %s reposunun işlək nüsxəsi yaradıla bilmədi

en: Found %s
az_AZ: %s tapıldı

en: Downloading %s...
az_AZ: %s endirilir...

en: Failure while downloading %s
az_AZ: %s endirilməsi uğursuz oldu

en: Extracting %s with %s
az_AZ: %s, %s ilə çıxarılır

en: Failed to extract %s
az_AZ: %s çıxarılması alınmadı

en: Cloning %s %s repo...
az_AZ: %s %s reposunun təkrarı yaradılır...

en: Failure while downloading %s %s repo
az_AZ: %s %s reposunun endirilməsi zamanı xəta

en: %s is not a clone of %s
az_AZ: %s, %s-n təkrarı deyil

en: Updating %s %s repo...
az_AZ: %s %s reposu yenilənir...

en: Failure while updating %s %s repo
az_AZ: %s %s reposunun yenilənməsində xəta

en: Failure while checking out version %s, the git tag has been forged
az_AZ: %s versiyasının yoxlanılması zamanı xəta, git etiketi saxtadır

en: %s was not found in the build directory and is not a URL.
az_AZ: %s qurulma qovluğunda tapılmadı və bir URL deyil

en: Tidying install...
az_AZ: Quraşdırılma təmizlənir...

en: Removing doc files...
az_AZ: Sənəd faylları silinir...

en: Removing empty directories...
az_AZ: Boş qovluqlar silinir...

en: Removing %s files...
az_AZ: %s faylları silinir...

en: Purging unwanted files...
az_AZ: Lazımsız fayllar təmizlənir...

en: Removing static library files...
az_AZ: Statik kitabxana faylları silinir...

en: Stripping unneeded symbols from binaries and libraries...
az_AZ: Binar faylları və kitabxanalar lazımsız simvollardan  təmizlənir...

en: Compressing man and info pages...
az_AZ: Təlimat və məlumat səhifələri sıxılır...

en: '%s' is not a valid archive extension.
az_AZ: '%s' etibarlı arxiv uzantısı deyil.

en: ERROR:
az_AZ: SƏHV:

en: option '%s' is ambiguous; possibilities:
az_AZ: '%s' seçimi aydın deyil; imkanları:

en: option requires an argument
az_AZ: seçim arqument tələb edir

en: invalid option
az_AZ: yalnış seçim

en: option '%s' does not allow an argument
az_AZ: '%s' seçimi arqumentə icazə vermir

en: option '%s' requires an argument
az_AZ: '%s' seçimi bir arqument tələb edir

en: Unknown download protocol: %s
az_AZ: Naməlum yükləmə protokolu: %s

en: The download program %s is not installed.
az_AZ: Proqram köçürülmüşdür %s yüklənməmişdir.

en: Failed to change to directory %s
az_AZ: %s qovluğuna dəyişmək alınmadı

en: Failed to create the directory $%s (%s).
az_AZ: $%s (%s) qovlyğu yaradıla bilmədi.

en: You do not have write permission for the directory $%s (%s).
az_AZ: $%s (%s) qovluğu üçün yazmaq icazəniz yoxdur.

en: Failed to source %s
az_AZ: %s mənbə qoşula bilmədi
