Arch Linux Pacman package manager - en to bg translation catalogue (344 entries)

en: Cleaning up...
bg: Почистване…

en: Entering %s environment...
bg: Влизане в  %s среда...

en: Starting %s()...
bg: Стартиране %s()...

en: pkgver() generated an invalid version: %s
bg: pkgver() генерира невелидна версия: %s

en: Failed to update %s from %s to %s
bg: Неуспешно обновлението на %s от %s към %s

en: Updated version: %s
bg: Обновена версия: %s

en: %s is not writeable -- pkgver will not be updated
bg: %s не е достъпна за запис -- pkgver не е подновен

en: Unable to find source file %s.
bg: Неможе да се намери източен файл %s.

en: Aborting...
bg: Отмяна...

en: Pacman is currently in use, please wait...
bg: В момента Pacman се използва, моля изчакайте...

en: '%s' returned a fatal error (%i): %s
bg: '%s' връща fatal error (%i): %s

en: Installing missing dependencies...
bg: Инсталиране на липсващи зависимости...

en: '%s' failed to install missing dependencies.
bg: '%s' неуспех инсталиране на липсващи зависимости.

en: Missing dependencies:
bg: Липсващи зависимости:

en: Failed to remove installed dependencies.
bg: Неуспех премахване инсталирани зависимости.

en: A failure occurred in %s().
bg: Неуспех в %s().

en: Library listed in %s is not required by any files: %s
bg: Библиотека в списъка %s не е нужна от файлове: %s

en: Library listed in %s is not versioned: %s
bg: Библиотека в списъка %s няма версия: %s

en: Library listed in %s is not a shared object: %s
bg: Библиотека в листа %s не е споделен обект: %s

en: Cannot find library listed in %s: %s
bg: Неможе да се намери библиотека в списъка %s: %s

en: Invalid value for %s: %s
bg: Невалидна стойност за %s: %s

en: Missing %s directory.
bg: Липсваща %s директория.

en: Creating package "%s"...
bg: Създава се пакет "%s"...

en: Generating %s file...
bg: Генериране се %s файл...

en: Adding %s file...
bg: Добавя се %s файл...

en: Failed to add %s file to package.
bg: Неуспех да се добави файл %s към пакет.

en: Generating .MTREE file...
bg: Генериране на .MTREE файл...

en: Compressing package...
bg: Компресиране на пакет...

en: Failed to create package file.
bg: Неуспешно създаването на пакетен файл.

en: Creating source package...
bg: Създавасе източен пакет...

en: Adding %s...
bg: Добавя се %s...

en: Adding %s file (%s)...
bg: Добавя се файл %s (%s)...

en: Compressing source package...
bg: Компресира се източен пакет...

en: Failed to create source package file.
bg: Неуспешно създаването на източен пакетен файл.

en: Installing package %s with %s...
bg: Инсталиране на пекет %s с %s...

en: Installing %s package group with %s...
bg: Инсталиране на пектна група %s с %s...

en: Failed to install built package(s).
bg: Неуспех да се инсталира билд пакет(и)

en: A package has already been built, installing existing package...
bg: Пакет вече е построен, инсталиране на съществуващ пакет...

en: A package has already been built. (use %s to overwrite)
bg: Пакет вече е построен. (изплозвай %s за презапис)

en: The package group has already been built, installing existing packages...
bg: Пакетна група вече е построена, инсталиране на съществуващи пакети...

en: The package group has already been built. (use %s to overwrite)
bg: Пакетна група вече е построена. (изплозвай %s за презапис)

en: Part of the package group has already been built. (use %s to overwrite)
bg: Част от пакетна група вече е построена. (изплозвай %s за презапис)

en: Make packages compatible for use with pacman
bg: Направи пакетите съвместими за използване с pacman

en: Usage: %s [options]
bg: Използване: %s [опции]

en: Options:
bg: Опции:

en:   -A, --ignorearch Ignore incomplete %s field in %s
bg: -A, --ignorearch Игнорирай непълно %s поле в %s

en:   -c, --clean      Clean up work files after build
bg: -c, --clean Разчистване на работните файлове след построяването

en:   -C, --cleanbuild Remove %s dir before building the package
bg: -C, --cleanbuild Премахни %s преди строежа на пакета

en:   -d, --nodeps     Skip all dependency checks
bg: -d, --nodeps Пропусни всички проверки на зависимост

en:   -e, --noextract  Do not extract source files (use existing %s dir)
bg:  -e, --noextract Не извличай източни файлове (използвай %s директория)

en:   -f, --force      Overwrite existing package
bg: -f, --force Презапиши същестуващ пакет

en:   -g, --geninteg   Generate integrity checks for source files
bg: -g, --geninteg Генерирай контролни суми за източни файлове

en:   -h, --help       Show this help message and exit
bg: --help, -h Покажи това помощно съобщение и излез

en:   -i, --install    Install package after successful build
bg: -i, --install Инсталирай пакет след успешен строеж

en:   -L, --log        Log package build process
bg: -L, --log Създай дневник за процеса на построяване

en:   -m, --nocolor    Disable colorized output messages
bg: -m, --nocolor Забрани оцветени изходни съобщения

en:   -o, --nobuild    Download and extract files only
bg: -o, --nobuild Само изтегли и извлечи файлове

en:   -p <file>        Use an alternate build script (instead of '%s')
bg: -p <file> Използвай друг скрипт за построяване (вместо '%s')

en:   -r, --rmdeps     Remove installed dependencies after a successful build
bg: -r, --rmdeps Премахване на инсталираните зависимости след успешно построяване

en:   -R, --repackage  Repackage contents of the package without rebuilding
bg: -R, --repackage Препакетиране на държанието на пакета без ново построяване

en:   -s, --syncdeps   Install missing dependencies with %s
bg: -s, --syncdeps инсталиране на липсващи зависисмости с %s

en:   -S, --source     Generate a source-only tarball without downloaded sources
bg: -S, --source Генериране сосров tarball без свалените сосрсове

en:   -V, --version    Show version information and exit
bg: -V, --version Покажи информация отностно версията и излез

en:   --allsource      Generate a source-only tarball including downloaded sources
bg: --allsource Генериране сосров tarball включваш свалените сосрсове

en:   --check          Run the %s function in the %s
bg: --check Изпълни %s функцията в %s

en:   --config <file>  Use an alternate config file (instead of '%s')
bg: --config <файл> Използвай алтернативен конфигурационен файл (вместо '%s')

en:   --holdver        Do not update VCS sources
bg: --holdver Не обновявай VCS източници

en:   --key <key>      Specify a key to use for %s signing instead of the default
bg: --key <key> Указване на ключ за подписването на %s вместо подразбиращият се

en:   --noarchive      Do not create package archive
bg: --noarchive Не създавай пакетен архив

en:   --nocheck        Do not run the %s function in the %s
bg:  --nocheck Не изпълнявай %s функцията в %s

en:   --noprepare      Do not run the %s function in the %s
bg: --noprepare Не изпълнявай %s функцията в %s

en:   --nosign         Do not create a signature for the package
bg: --nosign Не създавай подпис за пакета

en:   --packagelist    Only list package filepaths that would be produced
bg: --packagelist Само списък с пътищата на пакетите ще бъде направен

en:   --printsrcinfo   Print the generated SRCINFO and exit
bg: --printsrcinfo Принтиране на генерирания SRCINFO и изход

en:   --sign           Sign the resulting package with %s
bg: --sign Подпиши крайният пакет с %s

en:   --skipchecksums  Do not verify checksums of the source files
bg: --skipchecksums Не проверявай контролни суми на източни файлове

en:   --skipinteg      Do not perform any verification checks on source files
bg: --skipinteg Без всякаква проверка на сорс файловете

en:   --skippgpcheck   Do not verify source files with PGP signatures
bg: --skippgpcheck Не проверявай източните файлове с PGP подписите

en:   --verifysource   Download source files (if needed) and perform integrity checks
bg: --verifysource Сваляне на соср файлове (при нужда) и проверка за цялостност

en: These options can be passed to %s:
bg: Няма опции, които да бъдат подаден към %s:

en:   --asdeps         Install packages as non-explicitly installed
bg: --asdeps инсталиране на пакети като не-изрично инсталирани

en:   --needed         Do not reinstall the targets that are already up to date
bg: --needed без преинсталиране на целите ако са актуални

en:   --noconfirm      Do not ask for confirmation when resolving dependencies
bg: --noconfirm Не питай за потвърждение когато се решават зависимости

en:   --noprogressbar  Do not show a progress bar when downloading files
bg: --noprogressbar Не показвай прогреса при сваляне на файлове

en: If %s is not specified, %s will look for '%s'
bg: Ако %s не е зададен, %s ще търси за '%s'

en: This is free software; see the source for copying conditions.\nThere is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.\n
bg: Това е безплатен софтуер; вижте кода за условия за копиране. \nНЯМА ГАРАНЦИЯ, доколкото е разрешено от закона. \n

en: %s signal caught. Exiting...
bg: %s сигнал хванат. Излизане...

en: Running %s as root is not allowed as it can cause permanent,\ncatastrophic damage to your system.
bg: Пускането на %s като root не е позволено и може да причини постоянна,\nфатална повреда на вашата система.

en: Do not use the %s option. This option is only for internal use by %s.
bg: Не използвайте опцията %s. Използва се само вътрешно от %s.

en: %s does not exist.
bg: %s несъществува.

en: %s contains %s characters and cannot be sourced.
bg: %s съдържа %s знаци и неможе да бъде извлечен.

en: %s must be in the current working directory.
bg: %s трябва да е в текущата директория.

en: The key %s does not exist in your keyring.
bg: Ключът %s несъществува във вашият ключов пръстен.

en: There is no key in your keyring.
bg: Няма ключове във вашият ключов пръстен.

en: Leaving %s environment.
bg: Напускане %s среда.

en: Making package: %s
bg: Правене на пакет: %s

en: A source package has already been built. (use %s to overwrite)
bg: Източен пакет вече е направен (използвай %s за презапис)

en: Signing package...
bg: Подписване на пакет..

en: Source package created: %s
bg: Създаден е източен пацкет: %s

en: Skipping dependency checks.
bg: Пропускане проверките за зависимости.

en: Checking runtime dependencies...
bg: Проверяване runtime зависимостите...

en: Checking buildtime dependencies...
bg: Проверяване buildtime зависимостите...

en: Could not resolve all dependencies.
bg: Немогат да се решат всички зависимости.

en: Using existing %s tree
bg: Използване на съществуващо %s дърво

en: Removing existing %s directory...
bg: Премахване на съществуваща %s директория...

en: Sources are ready.
bg: Източниците са готови.

en: Package directory is ready.
bg: Директорията на пакета е готова.

en: Finished making: %s
bg: Завърши създаването: %s

en: Upgrade the local pacman database to a newer format
bg: Надграждане на текущите бази на Pacman до новия формат

en: options:
bg: опции:

en:   -d, --dbpath <path>  set an alternate database location
bg: -d, --dbpath <път>  задаване на алтернативен адрес на базата

en:   -h, --help           show this help message and exit
bg: --help, -h покажи това помощно съобщение и излез

en:   -r, --root <path>    set an alternate installation root
bg: -r, --root <път> задаване на алтернативен инсталационен root

en:   -V, --version        show version information and exit
bg: -V, --version покажи информация отностно версията и излез

en:   --config <path>      set an alternate configuration file
bg: --config <път> задаване на алтернативен конфигурационен файл

en:   --nocolor            disable colorized output messages
bg: --nocolor забрани оцветени изходни съобщения

en: %s does not exist or is not a directory.
bg: %s несъществува или не е директория.

en: %s is not a pacman database directory.
bg: %s не е pacman датабазна директория.

en: You must have correct permissions to upgrade the database.
bg: Трябват в нужните права за надграждане на базата от данни.

en: Pacman lock file was found. Cannot run while pacman is running.
bg: Открит е заключващ файл на Pacman. Не може да се пусне докато той работи.

en: Pre-3.5 database format detected - upgrading...
bg: Pre-3.5 database засечен формат - надграждане...

en: Done.
bg: Готово.

en: Pre-4.2 database format detected - upgrading...
bg: Pre-4.2 database засечен формат - надграждане...

en: symlink '%s' points outside pacman root, manual repair required
bg: symlink '%s' сочи извън pacman root, необходима е ръчна намеса

en: Usage: %s [options] operation [targets]
bg: Изплозване: %s [опции] операция [мишени]

en: Manage pacman's list of trusted keys
bg: Редактиране на списъка на pacman с доверени ключове

en: Operations:
bg: Операции:

en:   -a, --add                 Add the specified keys (empty for stdin)
bg: -a, --add добавяне на определени ключове (празно за stdin)

en:   -d, --delete              Remove the specified keyids
bg: -d, --delete премахване на опредени ключове по ID

en:   -e, --export              Export the specified or all keyids
bg: -e, --export експорт на определени или всички ключове

en:   -f, --finger              List fingerprint for specified or all keyids
bg: -f, --finger списък с отпечатъци за определени или всички ключове

en:   -l, --list-keys           List the specified or all keys
bg: -l, --list-keys списък с определени ли всички ключове

en:   -r, --recv-keys           Fetch the specified keyids
bg: -r, --recv-keys изтегляне на определените ключове

en:   -u, --updatedb            Update the trustdb of pacman
bg: -u, --updatedb обновяване на trustdb на pacman

en:   -v, --verify              Verify the file(s) specified by the signature(s)
bg:  -v, --verify Потвърди посочените файлове чрез сигнатурите

en:   --edit-key                Present a menu for key management task on keyids
bg: --edit-key Представя меню за управление на ключове в keyids

en:   --import                  Imports pubring.gpg from dir(s)
bg: --import импорт на pubring.gpg от папка(и)

en:   --import-trustdb          Imports ownertrust values from trustdb.gpg in dir(s)
bg: --import-trustdb Внася доверените ви стойности от trustdb.gpg в dir(s)

en:   --init                    Ensure the keyring is properly initialized
bg: --init подсигуряване на валидността на ключовия пръстен

en:   --list-sigs               List keys and their signatures
bg: --list-sigs списък на ключовете и техните подписи

en:   --lsign-key               Locally sign the specified keyid
bg: --lsign-key Локално подписан с указан keyid

en:   --populate                Reload the default keys from the (given) keyrings\n                            in '%s'
bg: --populate Презареждане на подразбиращи се ключове от (указан) ключодържателя\n в '%s'

en:   --refresh-keys            Update specified or all keys from a keyserver
bg: --refresh-keys Обнови определен или всички ключове от keyserver

en:   --verbose                 Show extra information
bg:   --verbose                 Показване на допълнителна информация

en:   --config <file>           Use an alternate config file (instead of\n                            '%s')
bg: --config <файл> Използвай алтернативен конфигурационен файл (вместо\n '%s')

en:   --gpgdir <dir>            Set an alternate directory for GnuPG (instead\n                            of '%s')
bg: --gpgdir <dir> Задаване на алтернативна директория за GnuPG (вместо\n на '%s')

en:   --keyserver <server-url>  Specify a keyserver to use if necessary
bg: --keyserver <server-url> Указване на keyserver за иползване при необходимост

en:   -h, --help                Show this help message and exit
bg: --help, -h Покажи това помощно съобщение и излез

en:   -V, --version             Show program version
bg: -V, --version Покажи версията на програмата

en: Failed to lookup key by name:
bg: Неуспешно търсене на ключ с име:

en: Key name is ambiguous:
bg: Името на ключа е двусмислено:

en: Generating pacman master key. This may take some time.
bg: Генериране на главен ключ на Pacman. Това може да отнеме известно време.

en: The key identified by %s could not be found locally.
bg: Ключа указан с %s не се намира локално.

en: flags
bg: флагове

en: You do not have sufficient permissions to read the %s keyring.
bg: Нямате достатъчно права за четене в  %s ключодържател.

en: Use '%s' to correct the keyring permissions.
bg: Използвайте '%s' за правилен достъп до ключодържателя.

en: You do not have sufficient permissions to run this command.
bg: Нямате достатъчно права да пуснете тази команда.

en: There is no secret key available to sign with.
bg: Няма секретен ключ за подписване.

en: Use '%s' to generate a default secret key.
bg: Използвайте '%s' за генериране на секретен ключ.

en: No keyring files exist in %s.
bg: Няма ключове във връзката %s.

en: The keyring file %s does not exist.
bg: Ключа във връзката %s не съсществува.

en: Appending keys from %s.gpg...
bg: Добавяне на ключове от %s.gpg...

en: Locally signing trusted keys in keyring...
bg: Локално подписване на доверени ключове в ключодържателя...

en: Importing owner trust values...
bg: Внасяне на собствени доверени стойности...

en: Disabling revoked keys in keyring...
bg: Спиране на изтекли ключове от връзката...

en: Disabling key %s...
bg: Забраняване на ключ %s...

en: Disabled %s keys.
bg: Прекратени %s ключове.

en: A specified keyfile could not be added to the keyring.
bg: Указания ключ не може да се добави към връзката.

en: A specified key could not be removed from the keyring.
bg: Указания ключ не може да се премахне от връзката.

en: The key identified by %s could not be edited.
bg: Ключът оределен от %s не може да се редактира.

en: A specified key could not be exported from the keyring.
bg: Указания ключ не може да се експортира от връзката.

en: The fingerprint of a specified key could not be determined.
bg: Отпечатъкът на указания ключ не може да се определи.

en: %s could not be imported.
bg: %s неможе да бъде импортиран.

en: File %s does not exist and could not be imported.
bg: Файлът %s не съществува и не да бъде внесен.

en: A specified key could not be listed.
bg: Указания ключ не може да се покаже.

en: A specified signature could not be listed.
bg: Указания подпис не може да се покаже.

en: Locally signing key %s...
bg: Локално подписан ключ %s...

en: %s could not be locally signed.
bg: %s не може да е подписан локално.

en: Locally signed %s keys.
bg: Локално подписани %s ключове.

en: Remote key not fetched correctly from WKD or keyserver.
bg: Отдалечения ключ не е взет правилно от WKD или ключов сървър.

en: Remote key not fetched correctly from keyserver.
bg: Външният ключ не се изтегли правилно от keyserver.

en: Could not update key: %s
bg: Не може да се актуализира ключ: %s

en: Cannot use armored signatures for packages: %s
bg: Не се използват армър подписи за пакетите: %s

en: Updating trust database...
bg: Обновяване на доверената база

en: Trust database could not be updated.
bg: Доверената база не може да се обнови.

en: Cannot find the %s binary required for all %s operations.
bg: Не се намира бинара %s нужев за всики %s операции.

en: %s needs to be run as root for this operation.
bg: %s трябва да се стартира както root за тази операция.

en: %s configuration file '%s' not found.
bg: %s конфигурационен файл '%s' не се открива.

en: no operation specified (use -h for help)
bg: няма указана операция (използвайте -h за помощ)

en: Multiple operations specified.
bg: Указани множество операции.

en: Please run %s with each operation separately.
bg: Моля пуснете %s по отделно за всяка операция.

en: No targets specified
bg: Не са зададени мишени

en: Usage: repo-add [options] <path-to-db> <package> ...\n
bg: Използване:  repo-add [опции] <path-to-db><package> ... \n

en: repo-add will update a package database by reading a package file.\nMultiple packages to add can be specified on the command line.\n
bg: repo-add ще обнови пакетна датабасе като чете пакетен файл.\nНяколко пакета, които да бъдат добавени, могат да бъдат зададени на командния ред.\n

en: Options:\n
bg: Опции:\n

en:   -n, --new         only add packages that are not already in the database\n
bg: -n, --new само добавя пакети липсващи в базата\n

en:   -R, --remove      remove old package file from disk after updating database\n
bg: -R, --remove премахва стария пакет от диска след обновяване на базата\n

en:   -p, --prevent-downgrade  do not add package to database if a newer version is already present\n
bg: -p, --prevent-downgrade не добавяйте пакета към базата от данни, ако вече съществува по-нова версия \n

en: Usage: repo-remove [options] <path-to-db> <packagename> ...\n
bg: Използване: repo-remove [опции] <path-to-db><packagename>...\n

en: repo-remove will update a package database by removing the package name\nspecified on the command line from the given repo database. Multiple\npackages to remove can be specified on the command line.\n
bg: repo-remove ще обнови пакетната база чрез премахване на пакет\nуказан в командния ред за дадена база нахранилище. Множество\nпакети за премахване може да се укажат в командния ред.\n

en: Please move along, there is nothing to see here.\n
bg: Моля, продължете. Няма какво да се види.\n

en:   --nocolor         turn off color in output\n
bg: --nocolor спиране на цветния изход\n

en:   -q, --quiet       minimize output\n
bg: -q, --quiet тих режим\n

en:   -s, --sign        sign database with GnuPG after update\n
bg: -s, --sign подпиши базата с GnuPG след обновяване\n

en:   -k, --key <key>   use the specified key to sign the database\n
bg: -k, --key <ключ>  за указване на ключ за подписване на базата\n

en:   -v, --verify      verify database's signature before update\n
bg: -v, --verify проверка на подписите на базата преди обновяване\n

en: \nSee %s(8) for more details and descriptions of the available options.\n
bg: \nВиж %s(8) за повече детайли и описания за възможните варианти.\n

en: Example:  repo-add /path/to/repo.db.tar.gz pacman-3.0.0-1-i686.pkg.tar.gz\n
bg: Пример: repo-add /path/to/repo.db.tar.gz pacman-3.0.0-1-i686.pkg.tar.gz\n

en: Example:  repo-remove /path/to/repo.db.tar.gz kernel26\n
bg: Пример: repo-remove /path/to/repo.db.tar.gz kernel26\n

en: Cannot find the gpg binary! Is GnuPG installed?
bg: Не се намира gpg бинар! Исталиран ли е GnuPG?

en: Signing database '%s'...
bg: Подписване на базата '%s'...

en: Created signature file '%s'
bg: Създаване подпис файл '%s'

en: Failed to sign package database file '%s'
bg: Неуспешно подписване пакетния файл на базата '%s'

en: Verifying database signature...
bg: Преверяване подписната датабасе...

en: No existing signature found, skipping verification.
bg: Не е намерен съществуващ подпис, пропускане на заверката.

en: Database signature file verified.
bg: Заверен е подписа на базата от данни.

en: Database signature was NOT valid!
bg: Подписът на базата от данни не валиден.

en: '%s' does not have a valid database archive extension.
bg: '%s' няма валидно разширение на архив на базата.

en: Invalid package file '%s'.
bg: Невалиден пакетен файл '%s'.

en: An entry for '%s' already existed
bg: Вече има запис за  '%s'

en: A newer version for '%s' is already present in database
bg: По-нова версия за '%s' вече присъства в базата от данни

en: Invalid package signature file '%s'.
bg: Невалиден подпис на пакета '%s'.

en: Adding package signature...
bg: Добавяне на пакетен подпис...

en: Computing checksums...
bg: Изчисляване на контролни суми...

en: Creating '%s' db entry...
bg: Създаване '%s' db запис...

en: Removing old package file '%s'
bg: Премахване на стар пакетен файл '%s'

en: Removing existing entry '%s'...
bg: Премахване на налични записи '%s'...

en: Failed to acquire lockfile: %s.
bg: Неуспешно извличане на lockfile: %s.

en: Held by process %s
bg: Задържан от процес %s

en: Repository file '%s' is not a proper pacman database.
bg: Хранилищен файл '%s' неизглежда като pacman датабаза.

en: Extracting %s to a temporary location...
bg: Извличане %s на временно място...

en: Repository file '%s' was not found.
bg: Хранилищен файл '%s' не беше намерен.

en: Repository file '%s' could not be created.
bg: Хранищен файл '%s' неможе да бъде създаден.

en: File '%s' not found.
bg: Файлът '%s' не е намерен.

en: '%s' is not a package file, skipping
bg: '%s' не е пакетен файл, пропускане

en: Adding package '%s'
bg: Добавяне на пакет '%s'

en: Searching for package '%s'...
bg: Търсене за пакет '%s'...

en: Package matching '%s' not found.
bg: Пакетно съвпадени '%s' не е намерено.

en: No packages remain, creating empty database.
bg: Няма останали пакети, създаване на празна датабаза.

en: Invalid command name '%s' specified.
bg: Невалидно име '%s' на команда зададено.

en: Cannot create temp directory for database building.
bg: Неможе да се създаде временна директория за строеж на датабаза.

en: Creating updated database file '%s'
bg: Създаване овновена датабаза файл '%s'

en: No packages modified, nothing to do.
bg: Не е променен пакет, нищо за правене.

en: Skipping all source file integrity checks.
bg: Пропускане проверката на контролните суми на всички източни файлове.

en: Skipping verification of source file checksums.
bg: Пропускане проверката на контролните суми на източен файл.

en: Skipping verification of source file PGP signatures.
bg: Пропускане порверката на PGP подписите на източен файл.

en: Generating checksums for source files...
bg: Генериране на контролни суми за източни файлове...

en: Invalid integrity algorithm '%s' specified.
bg: Невалиден алгоритм '%s' за интегритет зададен.

en: Created signature file %s.
bg: Създаване подпис на файл %s.

en: Failed to sign package file %s.
bg: Неуспешно подписване на пакетен файл %s.

en: Signing package(s)...
bg: Подписване на пакет(и)…

en: Integrity checks are missing for: %s
bg: Липсва проверка за цялостност за: %s

en: Skipped
bg: Пропуснат

en: NOT FOUND
bg: НЕ Е ОТКРИТ

en: Passed
bg: Преминат

en: FAILED
bg: НЕУСПЕХ

en: Validating %s files with %s...
bg: Заверяване %s файлове с %s...

en: One or more files did not pass the validity check!
bg: Един или повече файлове не минават проверка за валидност!

en: Integrity checks (%s) differ in size from the source array.
bg: Проверка за цялостност (%s) разлика в размера от източника.

en: Verifying source file signatures with %s...
bg: Заверяване подписите на източен файл с %s...

en: unknown public key
bg: непознат публичен ключ

en: public key %s has been revoked
bg: публичен ключ %s е бил анулиран

en: bad signature from public key
bg: лош подпис от публичен ключ

en: error during signature verification
bg: грешка при заверка на подпис

en: the public key %s is not trusted
bg: публичният ключ %s не е доверен

en: invalid public key
bg: невалиден публичен ключ

en: WARNING:
bg: ВНИМАНИЕ:

en: the signature has expired.
bg: подписа е изтекъл.

en: the key has expired.
bg: ключа е изтекъл.

en: One or more PGP signatures could not be verified!
bg: Един или повече от PGP подписи не са потвърдени!

en: Warnings have occurred while verifying the signatures.
bg: Поява не предупреждение при потвърждаване на подпис.

en: Please make sure you really trust them.
bg: Моля, убедете се, че наистина се доверявате.

en: SIGNATURE NOT FOUND
bg: ПОДПИСА НЕ Е ОТКРИТ

en: SOURCE FILE NOT FOUND
bg: ИЗТОЧЕН ФАЙЛ НЕ Е НАМЕРЕН

en: %s contains invalid characters: '%s'
bg: %s съдържа невалиден знак: '%s'

en: %s should be an array
bg: %s трябва да е масив

en: %s should not be an array
bg: %s не трябва да е масив

en: PACKAGER should have the format 'Example Name <email@address.invalid>'
bg: Опаковчикът трябва да е във формат 'Примерно име <email@address.invalid> '

en: Checking for packaging issues...
bg: Проверка за проблеми при пакетиране...

en: Package contains reference to %s
bg: Пакет съдържа справка към %s

en: Dotfile found in package root '%s'
bg: Намерен Dotfile в root пакета '%s'

en: Package contains paths with newlines
bg: В пакета има пътища с нови редове

en: %s entry file not in package : %s
bg: %s поява на файл не е в пакет : %s

en: Can not use '%s' architecture with other architectures
bg: Не може да се използва '%s' архитектура с други архитектури

en: %s is not available for the '%s' architecture.
bg: %s не е налична архитектура за '%s'

en: %s entry should not contain leading slash : %s
bg: %s нетрябва да съдържа предхождата наклонена линия : %s

en: %s must be an integer, not %s.
bg: %s трябва да е число, не %s

en: %s array contains unknown option '%s'
bg: масивът %s съдържа непозната опция '%s'

en: Conflicting %s and %s functions in %s
bg: Конфликти %s и %s функции в %s

en: Missing %s function in %s
bg: Липсваща %s функция в %s

en: Extra %s function for split package '%s'
bg: Допълнителна %s функция за разделен пакет '%s'

en: Missing %s function for split package '%s'
bg: Липсваща %s функция за отделен пакет '%s'

en: Requested package %s is not provided in %s
bg: Нужният пакет %s не се съдържа в %s

en: %s is not allowed to be empty.
bg: не е позволено %s да е празен.

en: %s is not allowed to start with a hyphen.
bg: не е позволено %s да започва тире.

en: %s is not allowed to start with a dot.
bg: не е позволено %s да започва с точка.

en: %s may only contain ascii characters.
bg: %s може да съдържа само ascii символи.

en: %s must be of the form 'integer[.integer]', not %s.
bg: %s трябва да е с формат 'integer[.integer]', не %s.

en: %s is not allowed to contain colons, forward slashes, hyphens or whitespace.
bg: не е позволено %s да съдържа квадратни скоби, плъзгачи, тирета или междинен интервал.

en: %s array cannot contain comparison (< or >) operators.
bg: масивът %s не съдържа оператори за сравнение (< или >).

en: Sparse arrays are not allowed for source
bg: Разредени масиви не са позволени в сорса

en: %s file (%s) does not exist or is not a regular file.
bg: %s файл (%s) несъществува или не е обикновен файл.

en: Retrieving sources...
bg: Изтегляне на източници...

en: Extracting sources...
bg: Извличане на източници...

en: Failure while branching %s
bg: Неуспех при branching %s

en: Pulling %s...
bg: Теглене %s...

en: Failure while pulling %s
bg: Неуспех при теглене %s

en: Unrecognized reference: %s
bg: Непозната справка: %s

en: Creating working copy of %s %s repo...
bg: Създаване работно копие на %s %s хранилище...

en: Failure while updating working copy of %s %s repo
bg: Неуспех при обновление работното копие на %s %s хранилище

en: Failure while creating working copy of %s %s repo
bg: Неуспех при създаване работно копие на %s %s хранилище

en: Found %s
bg: Открит %s

en: Downloading %s...
bg: Сваляне на %s...

en: Failure while downloading %s
bg: Неуспех при сваляне на %s

en: Extracting %s with %s
bg: Извличане на %s със %s

en: Failed to extract %s
bg: Неуспех при извличане на %s

en: Cloning %s %s repo...
bg: Клониране %s %s хранилище...

en: Failure while downloading %s %s repo
bg: Неуспех при сваляне %s %s repo

en: %s is not a clone of %s
bg: %s не е клонинг на  %s

en: Updating %s %s repo...
bg: Обновяване %s %s хранилище...

en: Failure while updating %s %s repo
bg: Неуспех при обновяване %s %s хранилище

en: Failure while checking out version %s, the git tag has been forged
bg: Неизправност при проверка на версията %s, git таг-а е фалшив

en: %s was not found in the build directory and is not a URL.
bg: %s не е открит в директорията за строеж и не е URL.

en: Tidying install...
bg: Подготовка на инсталирането

en: Removing doc files...
bg: Премахване doc files...

en: Removing empty directories...
bg: Премахване на празните директорий...

en: Removing %s files...
bg: Премахване на %s файлове...

en: Purging unwanted files...
bg: Премахване ненужните файлове...

en: Removing static library files...
bg: Премахване файловете на статични библиотеки...

en: Stripping unneeded symbols from binaries and libraries...
bg: Смъкване ненужни симболи от бинари и библиотеки...

en: Compressing man and info pages...
bg: Копмресиране на man и info страници...

en: '%s' is not a valid archive extension.
bg: '%s' не е валидно разширение на архив.

en: ERROR:
bg: ГРЕШКА:

en: option '%s' is ambiguous; possibilities:
bg: опцията '%s' е амбициозна; възможности:

en: option requires an argument
bg: опцията изисква аргумент

en: invalid option
bg: невалидна опция

en: option '%s' does not allow an argument
bg: опцията '%s' непозволява аргумент

en: option '%s' requires an argument
bg: опцията '%s' изисква аргумент

en: Unknown download protocol: %s
bg: Непознат протокол за сваляне: %s

en: The download program %s is not installed.
bg: Програмата за сваляне %s не е инсталирана.

en: Failed to change to directory %s
bg: Неуспешна промяна на директория в %s

en: Failed to create the directory $%s (%s).
bg: Неуспешно създаването на директорията $%s (%s).

en: You do not have write permission for the directory $%s (%s).
bg: Нямате разрешение за запис на директорията $%s (%s).

en: Failed to source %s
bg: Грешка при източника %s
