Arch Linux Pacman package manager - en to ro translation catalogue (313 entries)

en: Cleaning up...
ro: Se curăță...

en: Entering %s environment...
ro: Se intră în mediul %s...

en: Starting %s()...
ro: Se pornește %s()...

en: pkgver() generated an invalid version: %s
ro: pkgver() a generat o versiune nevalidă: %s

en: Failed to update %s from %s to %s
ro: Eșec la actualizarea %s din %s în %s

en: Updated version: %s
ro: Versiune actualizată: %s

en: %s is not writeable -- pkgver will not be updated
ro: %s nu poate fi modificat -- pkgver nu va fi actualizat

en: Unable to find source file %s.
ro: Nu se poate găsi fișierul sursă %s.

en: Aborting...
ro: Se abandonează...

en: '%s' returned a fatal error (%i): %s
ro: '%s' a returnat o eroare fatală (%i): %s

en: Installing missing dependencies...
ro: Se instalează dependențele care lipsesc...

en: '%s' failed to install missing dependencies.
ro: '%s' a eșuat la instalarea dependențelor lipsă.

en: Missing dependencies:
ro: Dependențe lipsă:

en: Failed to remove installed dependencies.
ro: Eșec la eliminarea dependențelor instalate.

en: A failure occurred in %s().
ro: S-a produs o eroare în %s().

en: Library listed in %s is not required by any files: %s
ro: Biblioteca listată în %s nu este cerută de niciun fișier: %s

en: Library listed in %s is not versioned: %s
ro: Librăria listată în %s nu are nicio versiune: %s

en: Library listed in %s is not a shared object: %s
ro: Biblioteca listată în %s nu este un obiect partajat: %s

en: Cannot find library listed in %s: %s
ro: Nu s-a putut găsi biblioteca menționată în %s: %s

en: Missing %s directory.
ro: Lipsește directorul %s.

en: Creating package "%s"...
ro: Se creează pachetul "%s"...

en: Generating %s file...
ro: Se generează fișierul %s...

en: Adding %s file...
ro: Se adaugă fișierul %s...

en: Failed to add %s file to package.
ro: Eșec la adăugarea fișierului %s la pachet.

en: Generating .MTREE file...
ro: Se generează fișierul .MTREE...

en: Compressing package...
ro: Se comprimă pachetul...

en: Failed to create package file.
ro: Eșec la crearea fișierului pachet.

en: Creating source package...
ro: Se creează pachetul sursă...

en: Adding %s...
ro: Se adaugă %s...

en: Adding %s file (%s)...
ro: Se adaugă fișierul %s (%s)...

en: Compressing source package...
ro: Se comprimă pachetul sursă...

en: Failed to create source package file.
ro: Eșec la crearea fișierului pachet sursă.

en: Installing package %s with %s...
ro: Se instalează pachetul %s cu %s...

en: Installing %s package group with %s...
ro: Se instalează grupul de pachete %s cu %s...

en: Failed to install built package(s).
ro: Eșec la instalarea pachetului(elor) construit(e).

en: A package has already been built, installing existing package...
ro: Un pachet a fost deja construit, se instalează pachetul existent...

en: A package has already been built. (use %s to overwrite)
ro: Un pachet a fost deja construit. (folosește %s pentru a suprascrie)

en: The package group has already been built, installing existing packages...
ro: Grupul de pachete a fost deja construit, se instalează pachetele existente...

en: The package group has already been built. (use %s to overwrite)
ro: Grupul de pachete a fost deja construit. (folosește %s pentru a suprascrie)

en: Part of the package group has already been built. (use %s to overwrite)
ro: O parte din grupul de pachete a fost deja construită. (folosește %s pentru a suprascrie)

en: Make packages compatible for use with pacman
ro: Se crează pachete compatibile pentru folosirea cu pacman

en: Usage: %s [options]
ro: Utilizare: %s [opțiuni]

en: Options:
ro: Opțiuni:

en:   -A, --ignorearch Ignore incomplete %s field in %s
ro:   -A, --ignorearch  Ignoră câmpul %s incomplet din %s

en:   -c, --clean      Clean up work files after build
ro:   -c, --clean       Curăță fișierele de lucru după construire

en:   -C, --cleanbuild Remove %s dir before building the package
ro:   -C, --cleanbuild  Elimină directorul %s înainte de construcția pachetului

en:   -d, --nodeps     Skip all dependency checks
ro:   -d, --nodeps      Se omit toate verificările de dependențe

en:   -e, --noextract  Do not extract source files (use existing %s dir)
ro:   -e, --noextract   Nu extrage fișierele sursă (folosește directorul %s existent)

en:   -f, --force      Overwrite existing package
ro:   -f, --force       Suprascrie pachetul existent

en:   -g, --geninteg   Generate integrity checks for source files
ro:   -g, --geninteg    Generează verificări de integritate pentru fișierele sursă

en:   -h, --help       Show this help message and exit
ro:   -h, --help        Afișează acest mesaj de ajutor și ieși

en:   -i, --install    Install package after successful build
ro:   -i, --install     Instalează pachetul după ce construirea are loc cu succes

en:   -L, --log        Log package build process
ro:   -L, --log         Scrie în jurnal procesului de construire a pachetului

en:   -m, --nocolor    Disable colorized output messages
ro:   -m, --nocolor     Dezactivează colorarea mesajelor returnate

en:   -o, --nobuild    Download and extract files only
ro:   -o, --nobuild     Doar descarcă și extrage fișierele

en:   -p <file>        Use an alternate build script (instead of '%s')
ro:   -p <fișier>       Foloseşte un script de construire alternativ (în locul '%s')

en:   -r, --rmdeps     Remove installed dependencies after a successful build
ro:   -r, --rmdeps      Elimină dependențele instalate după ce construirea are loc cu succes

en:   -R, --repackage  Repackage contents of the package without rebuilding
ro:   -R, --repackage   Reîmpachetează conținutul pachetului fără reconstruire

en:   -s, --syncdeps   Install missing dependencies with %s
ro:   -s, --syncdeps    Instalează dependențele lipsă cu %s

en:   -S, --source     Generate a source-only tarball without downloaded sources
ro:   -S, --source      Generează o arhivă doar-sursă fără sursele descărcate

en:   -V, --version    Show version information and exit
ro:   -V, --version     Arată informații despre versiune și ieși

en:   --allsource      Generate a source-only tarball including downloaded sources
ro:   --allsource       Generează o arhivă doar-sursă incluzând sursele descărcate

en:   --check          Run the %s function in the %s
ro:   --check           Execută funcția %s în %s

en:   --config <file>  Use an alternate config file (instead of '%s')
ro:   --config <fișier> Folosește un fișier config alternativ (în locul '%s')

en:   --holdver        Do not update VCS sources
ro:   --holdver         Nu actualiza sursele VCS

en:   --key <key>      Specify a key to use for %s signing instead of the default
ro:   --key <cheie>     Specifică o cheie pentru semnarea %s în loc de cea implicită.

en:   --noarchive      Do not create package archive
ro:   --noarchive       Nu se crează arhiva pachetului

en:   --nocheck        Do not run the %s function in the %s
ro:   --nocheck         Nu se execută funcția %s în %s

en:   --noprepare      Do not run the %s function in the %s
ro:   --noprepare       Nu se execută funcția %s în %s

en:   --nosign         Do not create a signature for the package
ro:   --nosign          Nu crea o semnătură pentru pachet

en:   --printsrcinfo   Print the generated SRCINFO and exit
ro:   --printsrcinfo    Se tipărește SRCINFO generat și se termină

en:   --sign           Sign the resulting package with %s
ro:   --sign            Semnează pachetul rezultat cu %s

en:   --skipchecksums  Do not verify checksums of the source files
ro:   --skipchecksums   Nu verifica sumele de control ale fișierelor sursă

en:   --skipinteg      Do not perform any verification checks on source files
ro:   --skipinteg       Nu efectua vreo verificare asupra fișierelor sursă

en:   --skippgpcheck   Do not verify source files with PGP signatures
ro:   --skippgpcheck    Nu verifica fișierele sursă cu semnături PGP

en:   --verifysource   Download source files (if needed) and perform integrity checks
ro:   --verifysource    Descarcă fișierele sursă (dacă e nevoie) și efectuează verificările de integritate

en: These options can be passed to %s:
ro: Aceste opțiuni sunt valabile pentru %s:

en:   --asdeps         Install packages as non-explicitly installed
ro:   --asdeps          Instalează pachetele ca pachete instalate neexplicit.

en:   --needed         Do not reinstall the targets that are already up to date
ro:   --needed          Nu reinstala țintele care sunt deja actualizate

en:   --noconfirm      Do not ask for confirmation when resolving dependencies
ro:   --noconfirm       Nu cere confirmare când se rezolvă dependențele

en:   --noprogressbar  Do not show a progress bar when downloading files
ro:   --noprogressbar   Nu arată bara de progres când se descarcă fişiere

en: If %s is not specified, %s will look for '%s'
ro: Dacă %s nu este specificat, %s va căuta '%s'

en: %s signal caught. Exiting...
ro: Semnalul %s interceptat. Se închide...

en: Running %s as root is not allowed as it can cause permanent,\ncatastrophic damage to your system.
ro: Executarea %s ca root nu este permisă și poate cauza daune permanente,\ncatastrofale pentru sistem.

en: %s does not exist.
ro: %s nu există.

en: %s contains %s characters and cannot be sourced.
ro: %s conține caractere %s și nu poate fi dat sursă.

en: %s must be in the current working directory.
ro: %s trebuie să fie în directorul de lucru curent.

en: The key %s does not exist in your keyring.
ro: Cheia %s nu există în inelul de chei.

en: There is no key in your keyring.
ro: Nu există chei în inelul de chei.

en: Leaving %s environment.
ro: Se părăsește mediul %s.

en: Making package: %s
ro: Se face pachetul: %s

en: A source package has already been built. (use %s to overwrite)
ro: Un pachet sursă a fost deja construit. (folosește %s pentru a suprascrie)

en: Signing package...
ro: Se semnează pachetul...

en: Source package created: %s
ro: Pachet sursă creat: %s

en: Skipping dependency checks.
ro: Se omite verificarea dependențelor.

en: Checking runtime dependencies...
ro: Se verifică dependențele necesare pentru rulare...

en: Checking buildtime dependencies...
ro: Se verifică dependențele necesare pentru compilare...

en: Could not resolve all dependencies.
ro: Nu pot fi rezolvate toate dependențele.

en: Using existing %s tree
ro: Se folosește arborele %s existent

en: Removing existing %s directory...
ro: Se elimină directorul %s existent...

en: Sources are ready.
ro: Sursele sunt pregătite.

en: Package directory is ready.
ro: Directorul de pachete este gata.

en: Finished making: %s
ro: S-a terminat de făcut: %s

en: Upgrade the local pacman database to a newer format
ro: Actualizează baza de date locală pacman la un format mai nou

en: options:
ro: opțiuni:

en:   -h, --help           show this help message and exit
ro:   -h, --help              afișează acest mesaj de ajutor și iese

en:   -r, --root <path>    set an alternate installation root
ro:   -r, --root <cale>       setează o cale de instalare root alternativă

en:   -V, --version        show version information and exit
ro:   -V, --version           afișează informații despre versiune și iese

en:   --config <path>      set an alternate configuration file
ro:       --config <cale>     setează un fișier alternativ de configurare

en:   --nocolor            disable colorized output messages
ro:   --nocolor               se dezactivează colorarea mesajelor returnate

en: %s does not exist or is not a directory.
ro: %s nu există sau nu este un director.

en: %s is not a pacman database directory.
ro: Directorul %s nu conține o bază de date pacman.

en: You must have correct permissions to upgrade the database.
ro: Trebuie să aveți permisiunile corespunzătoare pentru a actualiza baza de date.

en: Pacman lock file was found. Cannot run while pacman is running.
ro: A fost găsit fișierul de blocare al pacman. Nu se poate rula programul cât timp pacman rulează.

en: Pre-3.5 database format detected - upgrading...
ro: Formatul bazei de date este pre-3.5 - se actualizează...

en: Done.
ro: Gata.

en: Pre-4.2 database format detected - upgrading...
ro: S-a detectat formatul bazei de date Pre-4.2 - se actualizează...

en: symlink '%s' points outside pacman root, manual repair required
ro: legătura simbolică '%s' trimite în afara root-ului pacman, este necesară depanarea manuală

en: Usage: %s [options] operation [targets]
ro: Utilizare: %s [opțiuni] operație [ținte]

en: Manage pacman's list of trusted keys
ro: Administrează lista de chei de încredere a pacman

en: Operations:
ro: Operații:

en:   -a, --add                 Add the specified keys (empty for stdin)
ro:   -a, --add                 Adaugă cheile specificate (gol pentru stdin)

en:   -d, --delete              Remove the specified keyids
ro:   -d, --delete              Elimină keyid-urile specificate

en:   -e, --export              Export the specified or all keyids
ro:   -e, --export              Exportă keyid-urile specificate sau pe toate

en:   -f, --finger              List fingerprint for specified or all keyids
ro:   -f, --finger              Afișează amprentele pentru keyid-urile specificate sau pentru toate

en:   -l, --list-keys           List the specified or all keys
ro:   -l, --list-keys           Afișează cheile specificate sau pe toate

en:   -r, --recv-keys           Fetch the specified keyids
ro:   -r, --recv-keys           Obține keyid-urile specificate

en:   -u, --updatedb            Update the trustdb of pacman
ro:   -u, --updatedb            Actualizează baza trustdb a pacman

en:   -v, --verify              Verify the file(s) specified by the signature(s)
ro:   -v, --verify              Verifică fișierele specificate de semnături

en:   --edit-key                Present a menu for key management task on keyids
ro:   --edit-key                Afișează un meniu pentru operațiuni de administrare a cheilor după keyid-uri.

en:   --import                  Imports pubring.gpg from dir(s)
ro:   --import                  Importă pubring.gpg din director(oare)

en:   --import-trustdb          Imports ownertrust values from trustdb.gpg in dir(s)
ro:   --import-trustdb          Importă valorile nivelurilor de încredere a deținătorilor
                                din trustdb.gpg în director(oare)

en:   --init                    Ensure the keyring is properly initialized
ro:   --init                    Verifică inițializarea corectă a inelului de chei

en:   --list-sigs               List keys and their signatures
ro:   --list-sigs               Afișează cheile și semnăturile lor

en:   --lsign-key               Locally sign the specified keyid
ro:   --lsign-key               Semnează keyid-urile locale specificate

en:   --populate                Reload the default keys from the (given) keyrings\n                            in '%s'
ro:   --populate                Reîncarcă cheile implicite din fișierele (date) de chei\n                            din '%s'

en:   --refresh-keys            Update specified or all keys from a keyserver
ro:   --refresh-keys            Actualizează cheile specificate sau toate cheile de la un server de chei.

en:   --config <file>           Use an alternate config file (instead of\n                            '%s')
ro:   --config <fișier>         Folosește un fișier de configurare alternativ (în loc de\n                            '%s')

en:   --gpgdir <dir>            Set an alternate directory for GnuPG (instead\n                            of '%s')
ro:   --gpgdir <dir>            Alege un director alternativ pentru GnuPG (în loc de\n                            of '%s')

en:   --keyserver <server-url>  Specify a keyserver to use if necessary
ro:   --keyserver <url-server>  Specifică un server de chei, dacă este necesar

en:   -h, --help                Show this help message and exit
ro:   -h, --help                Arată acest mesaj de ajutor și ieși

en:   -V, --version             Show program version
ro:   -V, --version             Afișează versiunea programului

en: Failed to lookup key by name:
ro: Eșec la căutarea cheii după nume:

en: Key name is ambiguous:
ro: Numele cheii este ambiguu:

en: The key identified by %s could not be found locally.
ro: Cheia identificată de %s nu poate fi găsită local.

en: You do not have sufficient permissions to read the %s keyring.
ro: Nu aveți suficiente permisiuni pentru a citi inelul de chei %s.

en: Use '%s' to correct the keyring permissions.
ro: Folosește '%s' pentru a corecta permisiunile inelului de chei.

en: You do not have sufficient permissions to run this command.
ro: Nu aveți suficiente permisiuni pentru a executa această comandă.

en: There is no secret key available to sign with.
ro: Nu există nicio cheie secretă pentru semnare.

en: Use '%s' to generate a default secret key.
ro: Folosește '%s' pentru a genera o cheie secretă implicită.

en: No keyring files exist in %s.
ro: Nu există niciun fișier inel de chei în %s.

en: The keyring file %s does not exist.
ro: Fișierul inel de chei %s nu există.

en: Appending keys from %s.gpg...
ro: Se adaugă cheile din %s.gpg...

en: Locally signing trusted keys in keyring...
ro: Se semnează local cheile de încredere în inelul de chei...

en: Importing owner trust values...
ro: Se importă valorile de încredere ale deținătorului...

en: Disabling revoked keys in keyring...
ro: Se dezactivează în inelul de chei cheile revocate.

en: Disabling key %s...
ro: Se dezactivează cheia %s...

en: A specified keyfile could not be added to the keyring.
ro: Un fișier cheie nu a putut fi adăugat la inelul de chei.

en: A specified key could not be removed from the keyring.
ro: O cheie specificată nu a putut fi eliminată din inelul de chei.

en: The key identified by %s could not be edited.
ro: Cheia identificată de %s nu s-a putut edita.

en: A specified key could not be exported from the keyring.
ro: O cheie specificată nu a putut fi exportată din inelul de chei.

en: The fingerprint of a specified key could not be determined.
ro: Amprenta unei chei specificate nu a putut fi determinată.

en: %s could not be imported.
ro: %s nu s-a putut importa.

en: File %s does not exist and could not be imported.
ro: Fișierul %s nu există și nu s-a putut importa.

en: A specified key could not be listed.
ro: O cheie specificată nu s-a putut lista.

en: A specified signature could not be listed.
ro: O semnătură specificată nu s-a putut lista.

en: Locally signing key %s...
ro: Se semnează local cheia %s...

en: %s could not be locally signed.
ro: %s nu a putut fi semnată local.

en: Remote key not fetched correctly from keyserver.
ro: Cheia specificată nu s-a preluat corect de la un server de chei.

en: Cannot use armored signatures for packages: %s
ro: Nu se pot folosi semnături securizate pentru pachetele: %s

en: The signature identified by %s could not be verified.
ro: Semnătura identificată de %s nu s-a putut verifica.

en: Updating trust database...
ro: Se actualizează baza de date cu valorile de încredere...

en: Trust database could not be updated.
ro: Baza de date pentru încredere nu s-a putut actualiza.

en: Cannot find the %s binary required for all %s operations.
ro: Nu se poate găsi binarul %s necesar pentru toate operațiile %s.

en: %s needs to be run as root for this operation.
ro: %s trebuie executat ca root pentru această operație.

en: %s configuration file '%s' not found.
ro: %s Fișierul de configurare '%s' nu a fost găsit.

en: no operation specified (use -h for help)
ro: nicio operație specificată (folosește -h pentru asistență)

en: Multiple operations specified.
ro: Multiple operații specificate.

en: Please run %s with each operation separately.
ro: Vă rugăm executați %s cu fiecare operație separat.

en: No targets specified
ro: Nicio țintă specificată

en: repo-add will update a package database by reading a package file.\nMultiple packages to add can be specified on the command line.\n
ro: repo-add va actualiza o bază de date de pachete prin citirea unei fișier pachet.\nMultiple pachete pot fi specificate în linia de comandă.\n

en: Options:\n
ro: Opțiuni:\n

en:   -n, --new         only add packages that are not already in the database\n
ro:   -n, --new         adaugă doar pachetele care nu sunt deja în baza de date\n

en:   -R, --remove      remove old package file from disk after updating database\n
ro:   -R, --remove      elimină fișierul vechi al pachetului de pe disc după actualizarea bazei de date\n

en: repo-remove will update a package database by removing the package name\nspecified on the command line from the given repo database. Multiple\npackages to remove can be specified on the command line.\n
ro: rep-remove va actualiza o bază de date de pachete prin eliminarea numelui\npachetului specificat în linia de comanda din baza de date dată a depozitului.\nPachetele multiple de eliminat pot fi specificate în linia de comandă.\n

en: Please move along, there is nothing to see here.\n
ro: Mergeți mai departe, nu e nimic de văzut aici.\n

en:   --nocolor         turn off color in output\n
ro:   --nocolor         nu colora mesajele de ieșire\n

en:   -q, --quiet       minimize output\n
ro:   -q, --quiet       minimalizează mesajele\n

en:   -s, --sign        sign database with GnuPG after update\n
ro:   -s, --sign        semnează baza de date cu GnuPG după actualizare\n

en:   -k, --key <key>   use the specified key to sign the database\n
ro:   -k, --key <cheie> folosește cheia specificată pentru a semna baza de date\n

en:   -v, --verify      verify database's signature before update\n
ro:   -v, --verify      verifică semnătura bazei de date înainte de actualizare\n

en: \nSee %s(8) for more details and descriptions of the available options.\n
ro: \nVezi %s(8) pentru mai multe detalii și descrieri pentru opțiunile disponibile.\n

en: Example:  repo-add /path/to/repo.db.tar.gz pacman-3.0.0-1-i686.pkg.tar.gz\n
ro: Exemplu: repo-add /cale/către/repo.db.tar.gz pacman-3.0.0-1-i686.pkg.tar.gz\n

en: Example:  repo-remove /path/to/repo.db.tar.gz kernel26\n
ro: Exemplu: repo-remove /cale/către/repo.db.tar.gz kernel26\n

en: Cannot find the gpg binary! Is GnuPG installed?
ro: Nu se poate găsi binarul gpg! Este GnuPG instalat?

en: Signing database '%s'...
ro: Se semnează baza de date '%s'...

en: Created signature file '%s'
ro: S-a creat fișierul de semnătură '%s'

en: Failed to sign package database file '%s'
ro: Eșec la semnarea fișierului '%s' al bazei de date de pachete

en: Verifying database signature...
ro: Se verifică semnătura bazei de date...

en: No existing signature found, skipping verification.
ro: Nicio semnătură găsită; se omite verificarea.

en: Database signature file verified.
ro: Fișierul semnătură al bazei de date a fost verificat.

en: Database signature was NOT valid!
ro: Semnătura bazei de date NU a fost validă!

en: '%s' does not have a valid database archive extension.
ro: '%s' nu are o extensie validă de arhivă de bază de date.

en: Invalid package file '%s'.
ro: Fișier pachet '%s' nevalid.

en: An entry for '%s' already existed
ro: O intrare pentru '%s' există deja

en: Invalid package signature file '%s'.
ro: Fișier semnătură pachet nevalid '%s'.

en: Adding package signature...
ro: Se adaugă semnătura pachetului...

en: Computing checksums...
ro: Se calculează sumele de control...

en: Creating '%s' db entry...
ro: Se crează intrarea '%s' în db...

en: Removing old package file '%s'
ro: Se elimină fișierul pachet vechi '%s'

en: Removing existing entry '%s'...
ro: Se elimină intrarea existentă '%s'...

en: Failed to acquire lockfile: %s.
ro: Eșec în obținerea fișierului de blocare: %s.

en: Held by process %s
ro: Ținut de procesul %s

en: Repository file '%s' is not a proper pacman database.
ro: Fișierul depozit '%s' nu este o bază de date pacman validă.

en: Repository file '%s' was not found.
ro: Fișierul depozit '%s' nu a fost găsit.

en: Repository file '%s' could not be created.
ro: Fișierul depozit %s nu a putut fi creat.

en: File '%s' not found.
ro: Fișierul '%s' nu a fost găsit.

en: '%s' is not a package file, skipping
ro: '%s' nu este un fișier pachet, se omite

en: Adding package '%s'
ro: Se adaugă pachetul '%s'

en: Searching for package '%s'...
ro: Se caută pachetul '%s'...

en: Package matching '%s' not found.
ro: Nu s-a găsit un pachet să se potrivească '%s'.

en: No packages remain, creating empty database.
ro: Nu au rămas pachete, se crează o bază de date goală.

en: Invalid command name '%s' specified.
ro: Numele comenzii specificate, '%s', este nevalid.

en: Cannot create temp directory for database building.
ro: Nu poate fi creat directorul temporar pentru construirea bazei de date.

en: Creating updated database file '%s'
ro: Se crează fișierul bază de date actualizat '%s'

en: No packages modified, nothing to do.
ro: Nu sunt pachete modificate, nu e nimic de făcut.

en: Skipping all source file integrity checks.
ro: Se omit verificările de integritate ale fișierelor sursă.

en: Skipping verification of source file checksums.
ro: Se omit verificările sumelor de control ale fișierelor sursă.

en: Skipping verification of source file PGP signatures.
ro: Se omit verificările semnăturilor PGP ale fișierelor sursă.

en: Generating checksums for source files...
ro: Se generează sumele de control pentru fișierele sursă...

en: Invalid integrity algorithm '%s' specified.
ro: Algoritmul de integritate '%s' specificat este nevalid.

en: Created signature file %s.
ro: A fost creat fișierul semnătură %s.

en: Integrity checks are missing for: %s
ro: Lipsesc verificările de integritate pentru: %s

en: Skipped
ro: Omis

en: NOT FOUND
ro: NU S-A GĂSIT

en: Passed
ro: Trecut

en: FAILED
ro: EȘUAT

en: Validating %s files with %s...
ro: Se validează %s fișiere cu %s...

en: One or more files did not pass the validity check!
ro: Unul sau mai multe fișiere nu au trecut de verificarea validității!

en: Integrity checks (%s) differ in size from the source array.
ro: Verificările de integritate (%s) diferă ca mărime față de matricea sursă.

en: Verifying source file signatures with %s...
ro: Se verifică semnăturile fișierelor sursă cu %s...

en: unknown public key
ro: cheie publică necunoscută

en: public key %s has been revoked
ro: cheia publică %s a fost revocată

en: bad signature from public key
ro: semnătură greșită în cheia publică

en: error during signature verification
ro: eroare în timpul verificării semnăturii

en: the public key %s is not trusted
ro: cheia publică %s nu este de încredere

en: invalid public key
ro: cheie publică nevalidă

en: WARNING:
ro: AVERTISMENT:

en: the signature has expired.
ro: semnătura a expirat.

en: the key has expired.
ro: cheia a expirat.

en: One or more PGP signatures could not be verified!
ro: Una sau mai multe semnături PGP nu au putut fi verificate!

en: Warnings have occurred while verifying the signatures.
ro: Au existat avertismente în timpul verificării semnăturilor.

en: Please make sure you really trust them.
ro: Te rugăm să te asiguri că sunt de încredere.

en: SIGNATURE NOT FOUND
ro: SEMNĂTURA NU A FOST GĂSITĂ

en: SOURCE FILE NOT FOUND
ro: FIȘIERUL SURSĂ NU A FOST GĂSIT

en: %s contains invalid characters: '%s'
ro: %s conține caractere nevalide: '%s'

en: %s should be an array
ro: %s ar trebui să fie un array

en: %s should not be an array
ro: %s nu ar trebui să fie un array

en: Package contains reference to %s
ro: Pachetul conține referințe către %s

en: %s entry file not in package : %s
ro: Fișierul din intrarea %s nu este în pachet: %s

en: %s is not available for the '%s' architecture.
ro: %s nu este disponibil pentru arhitectura '%s'.

en: %s entry should not contain leading slash : %s
ro: Intrarea %s nu ar trebui să conțină slash-ul din față: %s

en: %s must be an integer, not %s.
ro: %s trebuie să fie un întreg, nu %s.

en: %s array contains unknown option '%s'
ro: Câmpul %s conține opțiunea necunoscută '%s'

en: Missing %s function in %s
ro: Lipsește funcția %s în %s

en: Missing %s function for split package '%s'
ro: Lipsește funcția %s pentru pachetul împărțit '%s'

en: Requested package %s is not provided in %s
ro: Pachetul solicitat %s nu este furnizat în %s

en: %s is not allowed to be empty.
ro: %s nu este permis să fie gol.

en: %s is not allowed to start with a hyphen.
ro: %s nu este permis să înceapă cu cratimă.

en: %s is not allowed to start with a dot.
ro: %s nu este permis să înceapă cu un punct.

en: %s array cannot contain comparison (< or >) operators.
ro: Câmpul %s nu poate conține operatori de comparație (< sau >).

en: Sparse arrays are not allowed for source
ro: Matricile rare nu sunt permise pentru sursă

en: %s file (%s) does not exist or is not a regular file.
ro: Fișierul %s (%s) nu există sau nu este un fișier obișnuit.

en: Retrieving sources...
ro: Se preiau sursele...

en: Extracting sources...
ro: Se extrag sursele...

en: Branching %s...
ro: Se ramifică %s...

en: Failure while branching %s
ro: Eșec la ramificarea %s

en: Pulling %s...
ro: Se preia %s...

en: Failure while pulling %s
ro: Eșec la preluarea %s

en: Unrecognized reference: %s
ro: Referință nerecunoscută: %s

en: Creating working copy of %s %s repo...
ro: Se creează o copie de lucru a depozitului %s %s ...

en: Failure while updating working copy of %s %s repo
ro: Eșec la actualizarea copiei de lucru a depozitului %s %s

en: Failure while creating working copy of %s %s repo
ro: Eșec la crearea copiei de lucru a depozitului %s %s

en: Found %s
ro: Am găsit %s

en: Downloading %s...
ro: Se descarcă %s...

en: Failure while downloading %s
ro: Eșec în timpul descărcării %s

en: Extracting %s with %s
ro: Se extrage %s cu %s...

en: Failed to extract %s
ro: Eșec la extragerea %s

en: Cloning %s %s repo...
ro: Se clonează depozitul %s %s...

en: Failure while downloading %s %s repo
ro: Eșec la descărcarea depozitului %s %s

en: %s is not a clone of %s
ro: %s nu este o clonă a %s

en: Updating %s %s repo...
ro: Se actulizează depozitul %s %s ...

en: Failure while updating %s %s repo
ro: Eșec la actualizarea depozitului %s %s

en: %s was not found in the build directory and is not a URL.
ro: %s nu s-a găsit în directorul de construcție și nu este o adresă URL.

en: Tidying install...
ro: Se curăță instalarea...

en: Removing doc files...
ro: Se elimină fișierele doc...

en: Removing empty directories...
ro: Se elimină directoarele goale...

en: Removing %s files...
ro: Se elimină fișierele %s...

en: Purging unwanted files...
ro: Se curăță fișierele nedorite...

en: Removing static library files...
ro: Se elimină fișierele de biblioteci statice...

en: Stripping unneeded symbols from binaries and libraries...
ro: Se elimină simbolurile de depanare din fișierele binare și biblioteci...

en: Compressing man and info pages...
ro: Se comprimă paginile man și info...

en: '%s' is not a valid archive extension.
ro: '%s' nu este o extensie de arhivă validă.

en: ERROR:
ro: EROARE:

en: option '%s' is ambiguous; possibilities:
ro: opțiunea '%s' este ambiguă; posibilități:

en: option requires an argument
ro: opțiunea necesită un argument

en: invalid option
ro: opțiune nevalidă

en: option '%s' does not allow an argument
ro: opțiunea '%s' nu permite un argument

en: option '%s' requires an argument
ro: opțiunea '%s' necesită un argument

en: Unknown download protocol: %s
ro: Protocol de descărcare necunoscut: %s

en: The download program %s is not installed.
ro: Programul de descărcare %s nu este instalat.

en: Failed to change to directory %s
ro: Eșec la schimbarea directorului %s

en: Failed to source %s
ro: Eșec la includerea %s
