Arch Linux Pacman package manager - en to az_AZ translation catalogue (345 entries)

en: Running pre-transaction hooks...
az_AZ: Əməliyyat öncəsi bağlantılar işlənir...

en: Running post-transaction hooks...
az_AZ: Əməliyyat sonrası bağlantılar işlənir...

en: checking dependencies...
az_AZ: asılılıqlar yoxlanır...

en: checking for file conflicts...
az_AZ: fayllar arası ziddiyətlər yoxlanılır...

en: resolving dependencies...
az_AZ: asılılıqların həll...i

en: looking for conflicting packages...
az_AZ: paketlər arası ziddiyyətlər axtarılır...

en: Processing package changes...
az_AZ: Paket dəyişiklikləri emal edilir...

en: installing %s...
az_AZ: %s quraşdırılır...

en: upgrading %s...
az_AZ: %s ən son versiyaya yenilənir...

en: reinstalling %s...
az_AZ: %s yenidən quraşdırılır...

en: downgrading %s...
az_AZ: %s əvvəlki versiyaya qaytarılır...

en: removing %s...
az_AZ: %s silinir...

en: checking package integrity...
az_AZ: paketin bütövlüyü yoxlanır...

en: checking keyring...
az_AZ: açarlar bağı yoxlanır...

en: downloading required keys...
az_AZ: lazımi açarlar endirilir...

en: loading package files...
az_AZ: paket faylları yüklənir...

en: Retrieving packages...
az_AZ: Paketlər alınır...

en: checking available disk space...
az_AZ: boş disk sahəsi yoxlanılır...

en: %s optionally requires %s
az_AZ: %s həmçinin %s paketini tələb edir

en: %s installed as %s.pacnew
az_AZ: %s, %s.pacnew kimi quraşdırıldı

en: %s saved as %s.pacsave
az_AZ: %s, %s.pacsave kimi saxlanıldı

en: %s is in IgnorePkg/IgnoreGroup. Install anyway?
az_AZ: %s IgnorePkg/IgnoreGroup tərkibindədir. İstənilən halda quraşdırılsın?

en: Replace %s with %s/%s?
az_AZ: %s, %s/%s ilə əvəz edilsin?

en: %s and %s are in conflict. Remove %s?
az_AZ: %s,  %s ilə ziddiyyətlidir. %s silinsin?

en: %s and %s are in conflict (%s). Remove %s?
az_AZ: %s, %s ilə ziddiyyətlidir (%s). %s silinsin?

en: The following package cannot be upgraded due to unresolvable dependencies:
     | The following packages cannot be upgraded due to unresolvable dependencies:
az_AZ[0]: Aşağıdakı paketlər həll olmayan bağlılıklarına görə yenilənə bilməz:
az_AZ[1]: Asılılıqları həll olunmadığına görə aşağıdakı paketlər yenilənə bilməz:

en: Do you want to skip the above package for this upgrade? | Do you want to skip the above packages for this upgrade?
az_AZ[0]: Yenilənməyə görə yuxarıdakı paketi buraxmaq istəyirsiniz?
az_AZ[1]: Yuxarıdakı paketləri bu yenilənmədən istisna etmək istəyirsiniz?

en: There is %zu provider available for %s
     | There are %zu providers available for %s:
az_AZ[0]: %s üçün %zu təminatçı əlaçatandır:
az_AZ[1]: %s üçün %zu təminatçı əlçatandır:

en: File %s is corrupted (%s).
    Do you want to delete it?
az_AZ: %s faylı korlanıb (%s).
    Onu silmək istəyirsiniz?

en: Import PGP key %s?
az_AZ: PGP %s idxal edilsin?

en: Import PGP key %s, "%s"?
az_AZ: PGP %s, "%s" idxal edilsin?

en: installing
az_AZ: quraşdırılır

en: upgrading
az_AZ: yenilənir

en: downgrading
az_AZ: əvvəlki versiyaya qaytarılır

en: reinstalling
az_AZ: yenidən quraşdırılır

en: removing
az_AZ: silinir

en: checking for file conflicts
az_AZ: fayl ziddiyyətləri yoxlanılır

en: checking available disk space
az_AZ: mövcud disk sahəsi yoxlanılır

en: checking package integrity
az_AZ: paketin bütövlüyü yoxlanılır

en: checking keys in keyring
az_AZ: açarlar bağındakı açarlar yoxlanılır

en: loading package files
az_AZ: paket faylları yüklənir

en: Total
az_AZ: Ümumi

en:  %s downloading...
az_AZ: %s endirilir...

en:  %s is up to date
az_AZ: %s yenilənib

en:  %s failed to download
az_AZ: %s yüklənə bilmədi

en: %s: %s (File type mismatch)
az_AZ: %s: %s (Fayl növü uyğun deyil)

en: %s: %s (UID mismatch)
az_AZ: %s: %s (UİD uyğun deyil)

en: %s: %s (GID mismatch)
az_AZ: %s: %s (GİD uyğun deyil)

en: %s: %s (Permissions mismatch)
az_AZ: %s: %s (İcazələr uyğun deyil)

en: backup file
az_AZ: ehtiyyat nüsxə faylı

en: %s: %s (Modification time mismatch)
az_AZ: %s: %s (Dəyişdirilmə vaxtı uyğun deyil)

en: unable to read symlink contents: %s
az_AZ: simvolik keçid tərkibləri oxuna bilmir: %s

en: %s: %s (Symlink path mismatch)
az_AZ: %s: %s (Simvolik keçid yolu uyğun deyil)

en: %s: %s (Size mismatch)
az_AZ: %s: %s (Ölçü uyğun deyil)

en: %s: %s (failed to calculate %s checksum)
az_AZ: %s: %s (%s yoxlama cəmi hesablana bilmir)

en: %s: %s (%s checksum information not available)
az_AZ: %s: %s (%s yoxlama cəmi məlumatı əlçatan deyil)

en: %s: %s (%s checksum mismatch)
az_AZ: %s: %s (%s yoxlama cəmi uyğun deyil)

en: path too long: %s%s
az_AZ: yol çox uzundur: %s%s

en: %s: %jd total file,  | %s: %jd total files,
az_AZ[0]: %s: %jd yekun fayllar,
az_AZ[1]: %s: %jd yekun fayllar,

en: %jd missing file
     | %jd missing files
az_AZ[0]: %jd çatışmayan fayl
az_AZ[1]: %jd çatışmayan fayllar

en: %s: no mtree file
az_AZ: %s: mtree faylı yoxdur

en: path too long: %slocal/%s-%s/%s
az_AZ: yol çox uzundur: %syerli/%s-%s/%s

en: file type not recognized: %s%s
az_AZ: fayl növü tanınmadı: %s%s

en: %jd altered file
     | %jd altered files
az_AZ[0]: %jd dəyişdirilmiş fayl
az_AZ[1]: %jd dəyişdirilmiş fayllar

en: malloc failure: could not allocate %zu byte
     | malloc failure: could not allocate %zu bytes
az_AZ[0]: malloc xətası: %zu bayt ayrıla bilmədi
az_AZ[1]: malloc xətası: %zu bayt ayrıla bilmədi

en: could not get current working directory
az_AZ: cari iş qovluğu alına bilmədi

en: could not chdir to download directory %s
az_AZ: %s endirmə kataloquna keçilə bilmədi

en: running XferCommand: fork failed!
az_AZ: XferCommand işə düşür: fork failed!

en: could not rename %s to %s (%s)
az_AZ: %s adı, %s kimi dəyişdirilə bilmədi (%s)

en: could not restore working directory (%s)
az_AZ: iş kataloqu (%s) bərpa edilə bilmədi

en: config file %s, line %d: invalid value for '%s' : '%s'
az_AZ: tənzimləmə faylı %s, sətir %d '%s'üçün səhv dəyər : '%s'

en: config file %s, line %d: '%s' option invalid, no signature support
az_AZ: tənzimləmə faylı %s, sətir %d, '%s' səhv seçim, imza dəstəyi yoxdur

en: config file %s, line %d: directive '%s' in section '%s' not recognized.
az_AZ: tənzimləmə faylı %s, sətir %d: direktiv '%s' '%s' bölməsində tanınmadı.

en: config file %s, line %d: value for '%s' has to be positive : '%s'
az_AZ: tənzimləmə faylı %s, sətir %d: '%s' üçün dəyər müsbət deyil : '%s'

en: config file %s, line %d: value for '%s' is too large : '%s'
az_AZ: tənzimləmə faylı %s, sətir %d: '%s' üçün dəyər çox böyükdur : '%s'

en: mirror '%s' contains the '%s' variable, but no '%s' is defined.
az_AZ: güzgü '%s' '%s' dəyişənindən ibarətdir, lakin, '%s' müəyyən olunmayıb.

en: could not add server URL to database '%s': %s (%s)
az_AZ: server URL-u verilənlər bazasına əlavə edilə bilmədi '%s': %s (%s)

en: could not register '%s' database (%s)
az_AZ: '%s' verilənlər bazası qeydiyyat oluna bilmədi (%s)

en: failed to initialize alpm library:
    (root: %s, dbpath: %s)
    %s
az_AZ: alpm kitabxanası başladıla bilmədi:
    (root: %s, dbpath: %s)
    %s

en: try running pacman-db-upgrade
az_AZ: pacman-db-upgrade yoxlayın

en: problem setting logfile '%s' (%s)
az_AZ: '%s' jurnal faylının ayarlanması problemi (%s)

en: problem setting gpgdir '%s' (%s)
az_AZ: gpgdir '%s' ayarlanması problemi (%s)

en: problem adding hookdir '%s' (%s)
az_AZ: hookdir '%s' əlavə edilməsi problemi (%s)

en: no '%s' configured
az_AZ: '%s' tənzimlənməyib

en: Failed to pass %s entry to libalpm
az_AZ: %s yazısı libalpm kitabxanasına ötürülə bilmədi

en: config file %s, line %d: '%s' option '%s' not recognized
az_AZ: tənzimləmə faylı %s, sətir %d: parametr '%s', '%s' bölməsində tanınmadı

en: config file %s, line %d: directive '%s' needs a value
az_AZ: tənzimləmə faylı %s, sətir %d: '%s' direktivinə bir dəyər lazımdır

en: config parsing exceeded max recursion depth of %d.
az_AZ: tənzimləmə təhlili %d üçün maksimum təkrarlanma dərinliyini keçdi.

en: config file %s could not be read: %s
az_AZ: tənzimləmə faylı %s oxuna bilmir: %s

en: config file %s, line %d: All directives must belong to a section.
az_AZ: tənzimləmə faylı %s, sətir %d: Bütün göstərişlər bir hissəyə aid olmalıdır.

en: no targets specified (use -h for help)
az_AZ: hədəf göstərilməyib (kömək üçün -h istifadə edin)

en: no install reason specified (use -h for help)
az_AZ: quraşdırılma səbəbi göstərilməyib (kömək üçün -h)

en: could not set install reason for package %s (%s)
az_AZ: %s paketi üçün quraşdırılma səbəbi təin edilməyib (%s)

en: %s: install reason has been set to 'installed as dependency'
az_AZ: %s: quraşdırilma səbəbi "asılılıq kimi quraşdırılıb" olaraq təyin edilib

en: %s: install reason has been set to 'explicitly installed'
az_AZ: %s: quraşdırılma səbəbi 'açıqca quraşdırılıb' kimi təyin olundu

en: No database errors have been found!
az_AZ: Heç bir verilənlər bazası xətaları tapılmadı!

en: %s is owned by %s%s/%s%s %s%s%s
az_AZ: %s bunlara aiddir: %s%s/%s%s %s%s%s

en: invalid regular expression '%s'
az_AZ: səhv müntəzəm ifadə '%s'

en: invalid package: '%s'
az_AZ: səhv paket: '%s'

en: package '%s' was not found
az_AZ: '%s' paketi tapılmadı

en: Synchronizing package databases...
az_AZ: Verilənlər bazası paketlərinin eyniləşdirilməsi...

en: Architecture
az_AZ: Arxitektura

en: Backup Files
az_AZ: Ehtiyyat nüsxə faylları

en: Build Date
az_AZ: Qurulma tarixi

en: Compressed Size
az_AZ: Sıxılmış ölçü

en: Conflicts With
az_AZ: Bununla ziddiyyətlidir:

en: Depends On
az_AZ: Asılıdır

en: Description
az_AZ: Tanıtımı

en: Download Size
az_AZ: Endirmə ölçüsü

en: Groups
az_AZ: Qruplar

en: Install Date
az_AZ: Quraşdırılma tarixi

en: Install Reason
az_AZ: Quraşdırılma səbəbi

en: Install Script
az_AZ: Skripti quraşdırın

en: Installed Size
az_AZ: Quraşdırılmış ölçü

en: Licenses
az_AZ: Lisenziyalar

en: Name
az_AZ: Ad

en: Optional Deps
az_AZ: Əlavə asılılıqlar

en: Optional For
az_AZ: İstəyə görə

en: Packager
az_AZ: Paketləyici

en: Provides
az_AZ: Təqdim edir

en: Replaces
az_AZ: Əvəzləyir

en: Repository
az_AZ: Repozitoriya

en: Required By
az_AZ: Tələb edir:

en: Signatures
az_AZ: İmzalar

en: Validated By
az_AZ: Doğrulayan:

en: Version
az_AZ: Buraxılış

en:  [installed]
az_AZ: [quruludur]

en: Explicitly installed
az_AZ: Açıqca quraşdırılıb

en: Installed as a dependency for another package
az_AZ: Başqa paketlər üçün asılılıq kimi quraşdırılıb

en: Unknown
az_AZ: Naməlum

en: None
az_AZ: Heç biri

en: Signature
az_AZ: Imza

en: Yes
az_AZ: Bəli

en: No
az_AZ: Xeyr

en: could not calculate checksums for %s
az_AZ: %s üçün yoxlama cəmi hesablana bilmədi

en: (none)
az_AZ: (heç nə)

en: no changelog available for '%s'.
az_AZ: '%s' üçün dəyişiklik jurnalı əlçatan deyil.

en: Changelog for %s:
az_AZ: %s üçün dəyişikliklər:

en: installed
az_AZ: yüklənmişdir

en: options
az_AZ: variantlar

en: file(s)
az_AZ: fayl(lar)

en: package(s)
az_AZ: paket(lər)

en: usage
az_AZ: istifadə

en: operation
az_AZ: əməliyyat

en: operations:
az_AZ: əməliyyatlar:

en: 
    use '%s {-h --help}' with an operation for available options
az_AZ: 
    əlçatan seçimlər üçün əməliyyatı '%s {-h --help} ilə istifadə edin

en:   -c, --cascade        remove packages and all packages that depend on them
az_AZ:   -c, --cascade       paketləri və onlardan asılı olan bütün paketləri silin

en:   -n, --nosave         remove configuration files
az_AZ:   -n, --nosave        tənzimləmə fayllarını silin

en:   -s, --recursive      remove unnecessary dependencies
                           (-ss includes explicitly installed dependencies)
az_AZ:   -s, --təkrarlanan    lazımsız asılılıqları silin
                           (-ss açıqca quraşdırılan asılılıqlar da daxil olmqla)

en:   -u, --unneeded       remove unneeded packages
az_AZ:   -u, --unneeded     lazımsız paketləri silin

en:       --needed         do not reinstall up to date packages
az_AZ:        --needed       yenilənmiş paketlər təkrar quraşdırılmasın

en:   -c, --changelog      view the changelog of a package
az_AZ:   -c, --changlog      paketin dəyişiklik jurnalına baxış

en:   -d, --deps           list packages installed as dependencies [filter]
az_AZ:   -d, --deps          asılılıqlar kimi quraşdırılmış paketləri sıralayın [filter]

en:   -e, --explicit       list packages explicitly installed [filter]
az_AZ:   -e, --explicit       açıqca quraşdırılmış paketləri sıralayın [filter]

en:   -g, --groups         view all members of a package group
az_AZ:   -g, --groups        paket ruplarının bütün üzvlərinə baxış

en:   -i, --info           view package information (-ii for backup files)
az_AZ:   -i, --info          paket məlumatlarına baxış (-ii faylların ehtiyyat saxlanılması üçün)

en:   -k, --check          check that package files exist (-kk for file properties)
az_AZ:   -k, --check        paket fayllarının mövcudluğunu yoxlamaq (-kk, fayl xüsusiyyətləri üçün)

en:   -l, --list           list the files owned by the queried package
az_AZ:   -l, --list         tələb olunan paket tərəfindən sahiblənmiş faylların siyahısı

en:   -m, --foreign        list installed packages not found in sync db(s) [filter]
az_AZ:   -m, --foreign       eyniləşdirmə verilənlər bazasında (bazalarında) tapılmayan quraşdırılmış paketləri sıralayın [filtr]

en:   -n, --native         list installed packages only found in sync db(s) [filter]
az_AZ:   -n, --native        yalnız -sync db(s)- eyniləşdirilən verilənlər bazasında [filter] tapılmış quraşdırılmış paketlərin siyahısı

en:   -o, --owns <file>    query the package that owns <file>
az_AZ:   -o, --owns <file>    <file> faylından ibarət paketi tələb edin

en:   -p, --file <package> query a package file instead of the database
az_AZ:   -p, --file <package> verilənlər bazası əvəzinə paket faylını tələb edir

en:   -q, --quiet          show less information for query and search
az_AZ:   -q,  --quit          sorğu və axtarış üçün daha az məlumat göstərilsin

en:   -s, --search <regex> search locally-installed packages for matching strings
az_AZ:   -s,  --search <regex> oxşar sətirlərə üzrə yerli quraşdırılmış paketləri axtarın

en:   -t, --unrequired     list packages not (optionally) required by any
                           package (-tt to ignore optdepends) [filter]
az_AZ:   -t, --unrequired    ixtiyari olaraq hər hansı paket tərəfindən
                           tələb olunmayan paketlərin siyahısı (-tt, əlavə asılılıqları nəzərə almamaq üçün) [filter]

en:   -u, --upgrades       list outdated packages [filter]
az_AZ:   -u, --upgrades       köhnəlmiş paketlərin siyahısı [filtr]

en:   -c, --clean          remove old packages from cache directory (-cc for all)
az_AZ:   -c, --clean         keş kataloqundan köhnə paketləri silin (-cc hamısı üçün)

en:   -g, --groups         view all members of a package group
                           (-gg to view all groups and members)
az_AZ:   -g? --groups         paket qrupunun bütün uzvülərinə baxmaq
                           (-gg, bütün qruplara və üzvlərinə baxmaq üçün)

en:   -i, --info           view package information (-ii for extended information)
az_AZ:   -i, --info          paket məlumatlarına baxmaq (-ii, ətraflı məlumat üçün)

en:   -l, --list <repo>    view a list of packages in a repo
az_AZ:  -l, --list <repo>    repozitoriyadakı paketlərin siyahısını göstərir

en:   -s, --search <regex> search remote repositories for matching strings
az_AZ:   -s,  -- search <regex>, sətirlərə uyğun uzaq repozitoriyaları axtarmaq

en:   -u, --sysupgrade     upgrade installed packages (-uu enables downgrades)
az_AZ:   -u, --sysupgrade    quraşdırılmış paketləri ən son versiyaya yeniləmək (-uu, versiyanı aşağı salmağı aktiv edir)

en:   -y, --refresh        download fresh package databases from the server
                           (-yy to force a refresh even if up to date)
az_AZ:   -y, --refresh        serverdən təzə verilənlər bazası paketini endirmək
                          (-yy, ən son versiyada olsa belə məcburi yeniləmək üçün)

en:       --asdeps         mark packages as non-explicitly installed
az_AZ:       --asdeps        paketləri qeyri-dürüst quraşdırılmış kimi işarələmək

en:       --asexplicit     mark packages as explicitly installed
az_AZ:      --asexplicit      paketləri açıq-açığına quraşdırılmış kimi işarələmək

en:   -k, --check          test local database for validity (-kk for sync databases)
az_AZ:   -k, --check         yerli verilənlər bazasının etibarlığını yoxlamaq (-kk, verilənlər bazasını eyniləşdirmək üçün)

en:   -q, --quiet          suppress output of success messages
az_AZ:  -q, --quiet          əməliyyatın uğurlu olması haqqında ismarıclar göstərilməsin

en:   -x, --regex          enable searching using regular expressions
az_AZ:   -x, --regex          müntəzəm ifadədən istifadə edərək axtarışı aktiv etmək

en:       --machinereadable
                           produce machine-readable output
az_AZ:       --machinereadable
                           maşın-oxuma çıxışını yaratmaq

en:   -w, --downloadonly   download packages but do not install/upgrade anything
az_AZ:  -w,  --downloadonly   paketləri endirmək, lakin heç nəyi quraşdırmamaq/yeniləməmək

en:       --overwrite <glob>
                           overwrite conflicting files (can be used more than once)
az_AZ:       --overwrite <glob>
                            ziddiyyətli faylların üzərinə yazmaq (bir dəfədən çox istifadə oluna bilər)

en:       --asdeps         install packages as non-explicitly installed
az_AZ:       --asdes          paketləri qeyri-dürüst quraşdırılmış kimi quraşdırın

en:       --asexplicit     install packages as explicitly installed
az_AZ:       --asexplicit     paketləri açıqca quraşdırılmış kimi quraşdırın

en:       --ignore <pkg>   ignore a package upgrade (can be used more than once)
az_AZ:       --ignore <pkg>   paketin yenilənməsini gözardı etmək (bir dəfədən çox istifadə oluna bilər)

en:       --ignoregroup <grp>
                           ignore a group upgrade (can be used more than once)
az_AZ:      --ignoregroup <grp>
                          qrup yenilənməsini gözardı etmək (bir dəfədən çox istifadə edilə bilər)

en:   -d, --nodeps         skip dependency version checks (-dd to skip all checks)
az_AZ:   -d, --nodeps         asılılıq versiyası yoxlamalarını ötürmək (-dd, bütün yoxlamaları ötürmək üçün)

en:       --assume-installed <package=version>
                           add a virtual package to satisfy dependencies
az_AZ:      --assume-installed <package=version>
                            asılılıqları təmin etmək üçün virtual paket əlavə etmək

en:       --dbonly         only modify database entries, not package files
az_AZ:       --dbonly         yalnız verilənlər bazası girişlərini dəyişmək, paket fayllarını deyil

en:       --noprogressbar  do not show a progress bar when downloading files
az_AZ:       --noprogressbar  fayllar endirilməsi vəziyyəti göstərilməsin

en:       --noscriptlet    do not execute the install scriptlet if one exists
az_AZ:       --noscriptlet    əgər quraşdırma skripti mövcuddursa o, icra olunmasın

en:   -p, --print          print the targets instead of performing the operation
az_AZ:   -p, --print            əməliyyatların icra olunması əvəzinə hədəfləri göstərmək

en:       --print-format <string>
                           specify how the targets should be printed
az_AZ:       --print-format <string>
                            hədəflərin necə yazılmalı olduğunu göstərin

en:   -b, --dbpath <path>  set an alternate database location
az_AZ:   -b, --dbpath <path>  alternativ verilənlər bazası təyin etmək

en:   -r, --root <path>    set an alternate installation root
az_AZ:   -f, --root <path>    alternativ quraşdırma kökünü təyin etmək

en:   -v, --verbose        be verbose
az_AZ:   -v, --verbose        daha çox məlumat

en:       --arch <arch>    set an alternate architecture
az_AZ:       --arch <arch>    alternativ arxitekturanı təyin etmək

en:       --sysroot        operate on a mounted guest system (root-only)
az_AZ:       --sysroot        qoşulmuş qonaq sistemindəki əməliyyat (yalnız kök)

en:       --cachedir <dir> set an alternate package cache location
az_AZ:       --cachedir <dir> alternativ paket keşinin yerini təyin etmək

en:       --hookdir <dir>  set an alternate hook location
az_AZ:       --hookdir <dir>  alternativ hook yerini təyin etmək

en:       --color <when>   colorize the output
az_AZ:       --color <when>   çıxışı rəngləmək

en:       --config <path>  set an alternate configuration file
az_AZ:       --config <path>  alternativ tənzimləmə faylını qurmaq

en:       --debug          display debug messages
az_AZ:       --debug          sazlama bildirişlərini göstərmək

en:       --gpgdir <path>  set an alternate home directory for GnuPG
az_AZ:       --gpgdir <path>  GnuPG üçün alternativ ev qovluğunu təyin etmək

en:       --logfile <path> set an alternate log file
az_AZ:       --logfile <path> alternativ jurnal faylını qurmaq

en:       --noconfirm      do not ask for any confirmation
az_AZ:       --noconfirm      heç bir təsdiqləmə soruşulmadan

en:       --confirm        always ask for confirmation
az_AZ:       --confirm        həmişə təsdiqini soruşmaq

en:       --disable-download-timeout
                           use relaxed timeouts for download
az_AZ:       --disable-download-timeout
                           endirmək üçün fasilə vaxtından istifadə etmək

en:                        This program may be freely redistributed under
                           the terms of the GNU General Public License.
az_AZ:                        Bu proqram GNU Əsas Publik Lisenziyası
                           şərtləri altında sərbəst şəkildə paylana bilər.

en: HTTP_USER_AGENT truncated
az_AZ: HTTP_USER_AGENT qısaldılmış

en: invalid option: '%s' and '%s' may not be used together
az_AZ: səhv parametr: '%s' və '%s' birlikdə istifadə oluna bilməz

en: invalid argument '%s' for %s
az_AZ: %s üçün '%s' səhv arqument

en: '%s' is not a valid debug level
az_AZ: '%s' düzgün sazlama səviyyəsi deyil

en: only one operation may be used at a time
az_AZ: eyni vaxtda yalnız bir əməliyyat istifadə oluna bilər

en: invalid option '-%c'
az_AZ: səhv parametr '-%c'

en: invalid option '--%s'
az_AZ: səhv parametr '--%s'

en: you cannot perform this operation unless you are root.
az_AZ: kök imtiyazınız olmadan bu əməliyyatı icra edə bilməzsiniz.

en: failed to read arguments from stdin: (%s)
az_AZ: standart çıxışdan arqumentlər oxuna bilmədi: (%s)

en: failed to reopen stdin for reading: (%s)
az_AZ: oxumaq üçün standart çıxış yenidən açıla bilmədi: (%s)

en: argument '-' specified with empty stdin
az_AZ: '-' arqumenti boş standart çıxış ilə göstərilib

en: argument '-' specified without input on stdin
az_AZ: '-' arqumneti stdin-də daxil edilmədən göstərilib

en: chroot to '%s' failed: (%s)
az_AZ: '%s' üçün chroot çağırışı alınmadı: (%s)

en: no operation specified (use -h for help)
az_AZ: əməliyyat göstərilməyib (kömək üçün -h istifadə edin)

en: %s is owned by %s%s %s%s%s
az_AZ: %s bunlara aiddir: %s%s %s%s%s

en: no file was specified for --owns
az_AZ: --owns üçün heç bir fayl göstərilməyib

en: empty string passed to file owner query
az_AZ: boş sətir. faylın sahibinin sorğusu üçün göndərildi

en: No package owns %s
az_AZ: Heç bir paketdə %s yoxdur

en: path too long: %s/
az_AZ: yol çox uzundur: %s/

en: [ignored]
az_AZ: [nəzərə alınmadı]

en: group '%s' was not found
az_AZ: qrup '%s' tapılmadı

en: could not load package '%s': %s
az_AZ: '%s' paketi yüklənə bilmədi: %s

en: '%s' is a file, you might want to use %s.
az_AZ: '%s' bir fayldır, %s istifadə etmək istəyə bilərsiniz.

en: target not found: %s
az_AZ: hədəf tapılmadı: %s

en: failed to prepare transaction (%s)
az_AZ: əməliyyatın hazırlanması baş tutmadı (%s)

en: removing %s breaks dependency '%s' required by %s
az_AZ: %s silinməsi %s tələb etdiyi '%s' asılılığını pozur

en: %s is designated as a HoldPkg.
az_AZ: %s, HoldPkg kimi yaradılıb.

en: HoldPkg was found in target list. Do you want to continue?
az_AZ: HoldPkg hədəf siyahısında tapıldı. Davam etmək istəyirsiniz?

en:  there is nothing to do
az_AZ: etməli bir şey yoxdur

en: Do you want to remove these packages?
az_AZ: Bu paketləri silmək istəyirsiniz?

en: failed to commit transaction (%s)
az_AZ: əməliyyat tamamlana bilmədi (%s)

en: could not remove %s: %s
az_AZ: %s silinə bilmədi: %s

en: could not access database directory
az_AZ: verilənlər bazası kataloquna giriş baş tutmadı

en: Database directory: %s
az_AZ: Verilənlər bazası kataloqu: %s

en: Do you want to remove unused repositories?
az_AZ: İstifadəsiz repozitoriyaları silmək istəyirsiniz?

en: removing unused sync repositories...
az_AZ: istifadəsiz eyniləşdirmə repozitoriyaları silinir...

en: Packages to keep:
az_AZ: Saxlanılacaq paketlər:

en:   All locally installed packages
az_AZ:   Bütün yerli quraşdırılan paketlər

en:   All current sync database packages
az_AZ:   Bütün cari verilənlər bazasından olan paketlər

en: Cache directory: %s
az_AZ: Keş kataloqu: %s

en: Do you want to remove all other packages from cache?
az_AZ: Bütün digər paketləri keşdən silmək istəyirsiniz?

en: removing old packages from cache...
az_AZ: köhnə paketlər keşdən silinir...

en: Do you want to remove ALL files from cache?
az_AZ: Siz BÜTÜN fayları keşdən silmək istəyirsiniz?

en: removing all files from cache...
az_AZ: bütün fayllar keşdən silinir...

en: could not access cache directory %s
az_AZ: %s keş kataloquna giriş baş tutmadı

en: repository '%s' does not exist
az_AZ: '%s' repozitoriyası mövcud deyil

en: repository "%s" was not found.
az_AZ: "%s" repozitoriya tapılmadı.

en: There is %d member in group %s%s%s:
     | There are %d members in group %s%s%s:
az_AZ[0]: %s%s%s qrupunun %d üzvü var:
az_AZ[1]: %s%s%s qrupunun %d üzvü var:

en: skipping target: %s
az_AZ: hədəf buraxılır: %s

en: database not found: %s
az_AZ: verilənlır bazası tapılmadı: %s

en: '%s' is a file, did you mean %s instead of %s?
az_AZ: '%s' bir fayldır, nəzərdə tutduğunuz %s əvəzinə %s-dir?

en: Starting full system upgrade...
az_AZ: Tam sistem yenilənməsi başlanması...

en: unable to satisfy dependency '%s' required by %s
az_AZ: Bu paketin istədiyi '%s' asılılığı təmin edilə bilmədi: %s

en: installing %s (%s) breaks dependency '%s' required by %s
az_AZ: %s (%s) paketini quraşdırmaq, bu paket tərəfindən tələb olunan "%s" asılılığını pozur: %s

en: package %s does not have a valid architecture
az_AZ: %s paketi düzgün arxitektiraya sahib deyil

en: %s and %s are in conflict
az_AZ: %s və %s arasında ziddiyyət var

en: %s and %s are in conflict (%s)
az_AZ: %s və %s arasında ziddiyyət var (%s)

en: Proceed with download?
az_AZ: Endirmə ilə davam edilsin?

en: Proceed with installation?
az_AZ: Quraşdırma ilə davam edilsin?

en: %s exists in both '%s' and '%s'
az_AZ: %s, həm '%s' həm də '%s' daxilində mövcuddur

en: %s: %s exists in filesystem (owned by %s)
az_AZ: %s:%s fayl sistemində mövcuddur (sahibi %s)

en: %s: %s exists in filesystem
az_AZ: %s: %s fayl sistemində mövcuddur

en: %s is invalid or corrupted
az_AZ: %s yararsızdır və ya korlanıb

en: Errors occurred, no packages were upgraded.
az_AZ: xəta baş verdi,paketlər yenilənməsi.

en: loading packages...
az_AZ: paketlər yüklənir...

en: failed to init transaction (%s)
az_AZ: əməliyyat işə salına bilmədi (%s)

en: could not lock database: %s
az_AZ: verilənlər bazası kilidlənə bilmədi: %s

en:   if you're sure a package manager is not already
      running, you can remove %s
az_AZ:   paket menecerinin işləmədiyinə əminsinizsə, %s faylını silə bilərsiniz

en: failed to release transaction (%s)
az_AZ: əməliyyat baş tutmadı (%s)

en: no usable package repositories configured.
az_AZ: istifadə ediləbilən paket repozitoriyası tənzimlənməyib

en: database '%s' is not valid (%s)
az_AZ: '%s' verilənlər bazası düzgün deyil (%s)

en: failed to synchronize all databases (%s)
az_AZ: bütün verilənlər bazalarının (%s) eyniləşdirilməsi alınmadı

en: insufficient columns available for table display
az_AZ: cədvəlin göstərilməsi üçün kifayət qədər sütunlar yoxdur

en: Valid
az_AZ: Etibarlı

en: Key expired
az_AZ: Açarın vaxtı bitib

en: Expired
az_AZ: Vaxtı qurtarmışdır

en: Invalid
az_AZ: Etibarsız

en: Key unknown
az_AZ: Açar bilinməyəndir

en: Key disabled
az_AZ: Açar əngəllidir

en: Signature error
az_AZ: İmzalama xətası

en: full trust
az_AZ: tam inam

en: marginal trust
az_AZ: etibarlı hesab edilir

en: never trust
az_AZ: etibar olunmaz

en: unknown trust
az_AZ: etibarlılığı bilinmir

en: %s, %s from "%s"
az_AZ: %s, %s, "%s" tərəfindən

en: Package
az_AZ: Paket

en: Old Version
az_AZ: Köhnə versiya

en: New Version
az_AZ: Yeni Versiya

en: Net Change
az_AZ: Əsl dəyişiklik

en: removal
az_AZ: silinməsi

en: Packages
az_AZ: Paketlər

en: Total Download Size:
az_AZ: Ümumi köçürülmüş ölçü:

en: Total Installed Size:
az_AZ: Ümumi Yüklənmiş Ölçü:

en: Total Removed Size:
az_AZ: Yekun silinmə ölçüsü:

en: Net Upgrade Size:
az_AZ: Əsl yenilənmə ölçüsü:

en:  [pending]
az_AZ: [gözləmə]

en: New optional dependencies for %s
az_AZ: %s üçün yeni ixtiyari asılılıqlar

en: Optional dependencies for %s
az_AZ: %s üçün ixtiyari asılılıqlar

en: Repository %s%s
az_AZ: Repozitoriya %s%s

en: invalid value: %d is not between %d and %d
az_AZ: səhv dəyər: %d, %d və %d arasında deyil

en: invalid number: %s
az_AZ: səhv say: %s

en: Enter a selection (default=all)
az_AZ: Seçilmişi daxil edin (ilkin olaraq=hamısı)

en: Enter a number (default=%d)
az_AZ: Rəqəmi daxil edin (ilkin olaraq=%d)

en: [Y/n]
az_AZ: [B/x]

en: [y/N]
az_AZ: [b/X]

en: Y
az_AZ: B

en: YES
az_AZ: Bəli

en: N
az_AZ: X

en: NO
az_AZ: Xeyr

en: failed to allocate string
az_AZ: sətir ayırmaq alınmadı

en: error:
az_AZ: səhv:

en: warning:
az_AZ: xəbərdarlıq:

en: pacman-conf - query pacman's configuration file
az_AZ: pacman-conf - query pacman'ın tənzimləmə faylı

en: usage:  pacman-conf [options] [<directive>...]
az_AZ: istifadə: pacman-conf [seçim] [<directive>...]

en: options:
az_AZ: seçimlər:

en:   -c, --config=<path>  set an alternate configuration file
az_AZ:   -c, --config=<path>  alternativ tənzimləmə faylını təyin edin

en:   -R, --rootdir=<path> set an alternate installation root
az_AZ:   -R, --rootdir=<path> alternativ quraşdırma kökünü təyin edin

en:   -r, --repo=<remote>  query options for a specific repo
az_AZ:   -r, --repo=<remote>  müəyyən bir repo üçün sorğu seçimləri

en:   -v, --verbose        always show directive names
az_AZ:   -v, --verbose        direktiv adlarını həmişə göstərmək

en:   -l, --repo-list      list configured repositories
az_AZ:   -l, --repo-list      tənzimlənmiş repozitoriyaların siyahısı

en:   -h, --help           display this help information
az_AZ:   -h, --help           kömək üçün məlumatları göstərmək

en:   -V, --version        display version information
az_AZ:   -V, --version        versiya haqqında məlumatı göstrmək

en: error setting rootdir '%s': out of memory
az_AZ: '%s' kök qovluğunun ayarlanması xətası: yaddaş dolub

en: error parsing '%s'
az_AZ: '%s' araşdırılması xətası

en: error: repo '%s' not configured
az_AZ: xəta: repo '%s' tənzimlənməyib

en: warning: '%s' directives cannot be queried
az_AZ: xəbərdarlıq: '%s' direktivlər tələb oluna bilməz

en: warning: unknown directive '%s'
az_AZ: xəbərdarlıq: bilinməyən direktiv '%s'

en: error: directives may not be specified with %s
az_AZ: xəta: direktivlər %s ilə göstərilə bilməz

en: Test a pacman package for validity.
az_AZ: Etibarlılığını yoxlamaq üçün pacman paketini sınaqdan keçirin.

en: Usage: testpkg <package file>
az_AZ: İstifadəsi: testpkg <package file>

en: cannot initialize alpm: %s
az_AZ: alpm başladıla bilmır: %s

en: Cannot find the given file.
az_AZ: Verilmiş faylı tapmaq olmur.

en: Cannot open the given file.
az_AZ: Verilmiş faylı açmaq olmur.

en: Package is invalid.
az_AZ: Paket səhvdir.

en: libalpm error: %s
az_AZ: libalpm xətası: %s

en: Package is valid.
az_AZ: Paket etibarlıdır.

en: error releasing alpm
az_AZ: alpm buraxılışı xətası
