Arch Linux Pacman package manager - en to bg translation catalogue (343 entries)

en: Running pre-transaction hooks...
bg: Пускане на пре-транзакционни куки...

en: Running post-transaction hooks...
bg: Пускане на след-транзакционни куки...

en: checking dependencies...
bg: проверка на зависимости...

en: checking for file conflicts...
bg: проверка за файлови конфликти...

en: resolving dependencies...
bg: решаване на зависимости...

en: looking for conflicting packages...
bg: търсене за конфликтни пакети...

en: Processing package changes...
bg: Обработване на промените в пакета...

en: installing %s...
bg: инсталиране %s...

en: upgrading %s...
bg: актуализиране %s...

en: reinstalling %s...
bg: реинсталиране %s...

en: downgrading %s...
bg: състаряване %s...

en: removing %s...
bg: премахване на %s...

en: checking package integrity...
bg: проверка пакетната цялост...

en: checking keyring...
bg: проверка на ключовете...

en: downloading required keys...
bg: сваляне необходимите ключове...

en: loading package files...
bg: зареждане пакетни файлове...

en: Retrieving packages...
bg: Извличане на пакети...

en: checking available disk space...
bg: проверка за свободно място...

en: %s optionally requires %s
bg: %s допълнително изисква %s

en: %s installed as %s.pacnew
bg: %s инсталиран като %s.pacnew

en: %s saved as %s.pacsave
bg: %s записан като %s.pacsave

en: %s is in IgnorePkg/IgnoreGroup. Install anyway?
bg: %s е в IgnorePkg/IgnoreGroup. Да се инсталира ли?

en: Replace %s with %s/%s?
bg: Замени %s с %s/%s?

en: %s and %s are in conflict. Remove %s?
bg: %s и %s са в конфликт. Премахване на %s?

en: %s and %s are in conflict (%s). Remove %s?
bg: %s и %s са в конфликт (%s). Премахване на %s?

en: The following package cannot be upgraded due to unresolvable dependencies:
     | The following packages cannot be upgraded due to unresolvable dependencies:
bg[0]: Следният пакет не може да се поднови заради неразрешими зависимости:
bg[1]: Следните пакети не могат да се подновят заради  неразрешими зависимости:

en: Do you want to skip the above package for this upgrade? | Do you want to skip the above packages for this upgrade?
bg[0]: Искате ли да пропуснете горния пакет от обновяването?
bg[1]: Искате ли да пропуснете горните пакети от обновяването?

en: There is %zu provider available for %s
     | There are %zu providers available for %s:
bg[0]: Има %zu източник достъпни за %s:
bg[1]: Има %zu източници достъпни за %s:

en: File %s is corrupted (%s).
    Do you want to delete it?
bg: Файл %s е повреден (%s).
    Искате ли да го изтриете?

en: Import PGP key %s?
bg: Да импортира ли PGP ключ %s?

en: Import PGP key %s, "%s"?
bg: Да имортира ли PGP ключ %s, "%s"?

en: installing
bg: Инсталиране

en: upgrading
bg: актуализиранe

en: downgrading
bg: състаряване

en: reinstalling
bg: реинсталиране

en: removing
bg: премахване

en: checking for file conflicts
bg: проверка за файлови конфликти

en: checking available disk space
bg: проверка за свободно място

en: checking package integrity
bg: проверка пакетна цялост

en: checking keys in keyring
bg: проверка на ключовете

en: loading package files
bg: зареждане на пакета

en: Total
bg: Общо

en:  %s downloading...
bg:  %s сваляне...

en:  %s is up to date
bg:  %s е актуален

en:  %s failed to download
bg:  %s неуспешно сваляне

en: unknown callback event type %d for %s
bg: Неизвестен тип събитие %d за %s

en: %s: %s (File type mismatch)
bg: %s: %s (несъвпадение на типа)

en: %s: %s (UID mismatch)
bg: %s: %s (UID несъвпадение)

en: %s: %s (GID mismatch)
bg: %s: %s (GID несъвпадение)

en: %s: %s (Permissions mismatch)
bg: %s: %s (несъвпадение на правата)

en: backup file
bg: резервно копие

en: %s: %s (Modification time mismatch)
bg: %s: %s (несъвпадение на модификацията)

en: unable to read symlink contents: %s
bg: нечетимо symlink съдържание: %s

en: %s: %s (Symlink path mismatch)
bg: %s: %s (несъвпадение в Symlink пътя)

en: %s: %s (Size mismatch)
bg: %s: %s (несъвпадение в размера)

en: %s: %s (failed to calculate %s checksum)
bg: %s: %s (Неуспешно изчисляване %s  контролна сума)

en: %s: %s (%s checksum information not available)
bg: %s: %s (%s информация за  контролната сума е недостъпна)

en: %s: %s (%s checksum mismatch)
bg: %s: %s (%s Несъответствие на контролната сума)

en: path too long: %s%s
bg: пътя е твърде дълъг: %s%s

en: %s: %jd total file,  | %s: %jd total files,
bg[0]: %s: %jd файл,
bg[1]: %s: %jd общо файлове,

en: %jd missing file
     | %jd missing files
bg[0]: %jd липсващ файл
bg[1]: %jd липсващи файлове

en: %s: no mtree file
bg: %s: няма mtree файл

en: path too long: %slocal/%s-%s/%s
bg: твърде дълъг път: %slocal/%s-%s/%s

en: file type not recognized: %s%s
bg: неразпознат тип на файла: %s%s

en: %jd altered file
     | %jd altered files
bg[0]: %jd променен файл
bg[1]: %jd променени файлове

en: malloc failure: could not allocate %zu byte
     | malloc failure: could not allocate %zu bytes
bg[0]: грешка в малок: няма памет за %zu байта
bg[1]: грешка в малок: няма памет за %zu байта

en: could not get current working directory
bg: не може да се разбере текущата директория

en: could not chdir to download directory %s
bg: неуспех на chdir до директория за сваляне %s

en: running XferCommand: fork failed!
bg: стартиране XferCommand: fork неуспешен!

en: could not rename %s to %s (%s)
bg: не може да се преименува %s в %s (%s)

en: could not restore working directory (%s)
bg: не може да се възстанови работната директория (%s)

en: config file %s, line %d: invalid value for '%s' : '%s'
bg: config файл %s, ред %d: невалидна стойност за '%s' : '%s'

en: config file %s, line %d: '%s' option invalid, no signature support
bg: config файл %s, ред %d: '%s' невалидна опция, без добавен подпис

en: config file %s, line %d: directive '%s' in section '%s' not recognized.
bg: config файл %s, ред %d: директива '%s' в секция '%s' не е разпозната.

en: config file %s, line %d: value for '%s' has to be positive : '%s'
bg: конфигурационен файл %s, ред %d: стойността за '%s' трябва да бъде положителна: '%s'

en: config file %s, line %d: value for '%s' is too large : '%s'
bg: конфигурационен файл %s, ред %d: стойността за '%s' е твърде голяма: '%s'

en: mirror '%s' contains the '%s' variable, but no '%s' is defined.
bg: огледалото '%s' съдържа променливата '%s', но '%s' не е дефинирана.

en: could not add server URL to database '%s': %s (%s)
bg: не може да се добави URL на сървъра към базата '%s': %s (%s)

en: could not register '%s' database (%s)
bg: не може да се регистрира '%s' база (%s)

en: failed to initialize alpm library:
    (root: %s, dbpath: %s)
    %s
bg: неуспешно инициализиране на alpm library:
    (root: %s, dbpath: %s)
    %s

en: try running pacman-db-upgrade
bg: опитайте с pacman-db-upgrade

en: problem setting logfile '%s' (%s)
bg: проблем в настройките на logfile '%s' (%s)

en: problem setting gpgdir '%s' (%s)
bg: проблем в настройките на gpgdir '%s' (%s)

en: problem adding hookdir '%s' (%s)
bg: проблем с добавянето на hookdir '%s' (%s)

en: no '%s' configured
bg: '%s' не е конфигуриран

en: Failed to pass %s entry to libalpm
bg: Неуспешно подаване на %s към libalpm

en: config file %s, line %d: '%s' option '%s' not recognized
bg: config файл %s, ред %d: '%s' опция '%s' не е разпозната

en: config file %s, line %d: directive '%s' needs a value
bg: config файл %s, ред %d: директива '%s' се нуждае от стойност

en: config parsing exceeded max recursion depth of %d.
bg: конфигурацията надвишава максималната дълбочина на рекурсия %d.

en: config file %s could not be read: %s
bg: config файла %s не може да се чете: %s

en: config file %s, line %d: All directives must belong to a section.
bg: config файл %s, ред %d: Всички директиви трябва да принадлежат на секцията.

en: no targets specified (use -h for help)
bg: няма посочени цели (use -h for help)

en: no install reason specified (use -h for help)
bg: няма причина за инсталация (използвай -h за помощ)

en: could not set install reason for package %s (%s)
bg: без причина за инсталация на пакета %s (%s)

en: %s: install reason has been set to 'installed as dependency'
bg: %s: причината за инсталация е приета както 'installed as dependency'

en: %s: install reason has been set to 'explicitly installed'
bg: %s: причината за инсталация е приета както 'explicitly installed'

en: No database errors have been found!
bg: Няма открити грешки в базата от данни!

en: %s is owned by %s%s/%s%s %s%s%s
bg: %s е собственост на %s%s/%s%s %s%s%s

en: invalid regular expression '%s'
bg: Невалиден редовен израз '%s'

en: invalid package: '%s'
bg: Невалиден пакет: '%s'

en: package '%s' was not found
bg: пакета '%s' не беше открит

en: Synchronizing package databases...
bg: Синхронизиране на пакетната база...

en: Architecture
bg: Архитектура

en: Backup Files
bg: Резервни файлове

en: Build Date
bg: Дата на създаване

en: Compressed Size
bg: Компресиран размер

en: Conflicts With
bg: В конфликт с

en: Depends On
bg: Зависимости

en: Description
bg: Описание

en: Download Size
bg: Размер за сваляне

en: Groups
bg: Групи

en: Install Date
bg: Дата на инсталиране

en: Install Reason
bg: Причина за инсталиране

en: Install Script
bg: Инсталиращ скрипт

en: Installed Size
bg: Инсталиран размер

en: Licenses
bg: Лицензи

en: MD5 Sum
bg: MD5 сума

en: Name
bg: Име

en: Optional Deps
bg: Допълнителни зависимости

en: Optional For
bg: Допълнение за

en: Packager
bg: Опаковчик

en: Provides
bg: Доставя

en: Replaces
bg: Заменя

en: Repository
bg: Хранилище

en: Required By
bg: Изисква се от

en: SHA-256 Sum
bg: SHA-256 сума

en: Signatures
bg: Подпис

en: Validated By
bg: Валидиран от

en: Version
bg: Версия

en: Explicitly installed
bg: Изрично инсталиран

en: Installed as a dependency for another package
bg: Инсталиран като зависим от друг пакет

en: Unknown
bg: Непознат

en: None
bg: Нищо

en: Signature
bg: Подпис

en: Yes
bg: Да

en: No
bg: Не

en: could not calculate checksums for %s
bg: не може да се изчисли checksums за %s

en: (none)
bg: (нищо)

en: no changelog available for '%s'.
bg: няма наличен changelog за '%s'.

en: Changelog for %s:
bg: Changelog за %s:

en: installed
bg: инсталиран

en: options
bg: настройки

en: file(s)
bg: файл(ове)

en: package(s)
bg: пакет(и)

en: usage
bg: упътване

en: operation
bg: операция

en: operations:
bg: операции:

en: 
    use '%s {-h --help}' with an operation for available options
bg: 
    използвайте '%s {-h --help}' с операцията за налични настройки

en:   -c, --cascade        remove packages and all packages that depend on them
bg: -c, --cascade премахване на пакети и всички пакети зависещи от тях

en:   -n, --nosave         remove configuration files
bg: -n, --nosave премахване на конфигурационни файлове

en:   -s, --recursive      remove unnecessary dependencies
                           (-ss includes explicitly installed dependencies)
bg: -s, --recursive премахване на ненужни зависимости
    (-ss включване на изрично инсталирани зависимости)

en:   -u, --unneeded       remove unneeded packages
bg:   -u, --unneeded премахване на ненужни пакети

en:       --needed         do not reinstall up to date packages
bg: --needed без реинсталиране на актуални пакети

en:   -c, --changelog      view the changelog of a package
bg: -c, --changelog преглед на промените за пакета

en:   -d, --deps           list packages installed as dependencies [filter]
bg: -d, --deps списък на инсталираните пакети като зависими [filter]

en:   -e, --explicit       list packages explicitly installed [filter]
bg: -e, --explicit списък на изрично инсталирани пакети [filter]

en:   -g, --groups         view all members of a package group
bg: -g, --groups преглед на членовете в пакетната група

en:   -i, --info           view package information (-ii for backup files)
bg: -i, --info преглед на пакетната информация (-ii за резервно копие)

en:   -k, --check          check that package files exist (-kk for file properties)
bg:   -k, --check проверка, че пакетите съществуват (-kk за свойства)

en:   -l, --list           list the files owned by the queried package
bg: -l, --list списък на файлове притежавани от търсените пакети

en:   -m, --foreign        list installed packages not found in sync db(s) [filter]
bg:   -m, --foreign списък на инсталираните пакети неоткрити в sync db(s) [filter]

en:   -n, --native         list installed packages only found in sync db(s) [filter]
bg: -n, --native списък само на пакетите открити в sync db(s) [filter]

en:   -o, --owns <file>    query the package that owns <file>
bg: -o, --owns <file> търсене на пакет съдържащ <file>

en:   -p, --file <package> query a package file instead of the database
bg: -p, --file <package> търсене в пакетен файл вместо в базата

en:   -q, --quiet          show less information for query and search
bg: -q, --quiet показване на по-малко информация при търсенето

en:   -s, --search <regex> search locally-installed packages for matching strings
bg: -s, --search <regex> търсене на локално инсталирани пакети за съвпадащи думи

en:   -t, --unrequired     list packages not (optionally) required by any
                           package (-tt to ignore optdepends) [filter]
bg: -t, --unrequired списък на не (опционално) изисквани
    пакети от никой пакет (-tt за игнориране на опционални)
    [филтър]

en:   -u, --upgrades       list outdated packages [filter]
bg: -u, --upgrades списък на остарели пакети [filter]

en:   -c, --clean          remove old packages from cache directory (-cc for all)
bg:  -c, --clean премахване на остарели пакети в кеш папката (-cc за всички)

en:   -g, --groups         view all members of a package group
                           (-gg to view all groups and members)
bg:    -g, --groups преглед на членовете в пакетната група
    (-gg за преглед на всички групи и членове)

en:   -i, --info           view package information (-ii for extended information)
bg: -i, --info преглед на пакетната информация (-ii за допълнителна информация)

en:   -l, --list <repo>    view a list of packages in a repo
bg: -l, --list <repo> преглед на списъка от пакети в хранилището

en:   -s, --search <regex> search remote repositories for matching strings
bg: -s, --search <regex> търсене в хранилища за съвпадащи думи

en:   -u, --sysupgrade     upgrade installed packages (-uu enables downgrades)
bg: -u, --sysupgrade обновяване на инсталирани пакети (-uu позволява понижаване)

en:   -y, --refresh        download fresh package databases from the server
                           (-yy to force a refresh even if up to date)
bg: -y, --refresh сваляне на най-новата пакетна база от сървъра
    (-yy за задължително обновяване дори ако е най-новата)

en:       --asdeps         mark packages as non-explicitly installed
bg: --asdeps маркиране на пакетите като не-изрично инсталирани

en:       --asexplicit     mark packages as explicitly installed
bg: --asexplicit отбелязване на пакетите като изрично инсталирани

en:   -k, --check          test local database for validity (-kk for sync databases)
bg:   -k, --check проверка на локалната база за валидност (-kk за синхронизиране)

en:   -q, --quiet          suppress output of success messages
bg: -q, --quiet без показване на съобщения при успех

en:   -x, --regex          enable searching using regular expressions
bg:   -x, --regex търсене с използване на регулярни изрази

en:       --machinereadable
                           produce machine-readable output
bg:       --machinereadable
       процедура machine-readable output

en:   -w, --downloadonly   download packages but do not install/upgrade anything
bg:   -w, --downloadonly сваляне на пакети, но без инсталиране/обновяване

en:       --overwrite <glob>
                           overwrite conflicting files (can be used more than once)
bg:       --overwrite <glob>
                           презаписване на конфликтните файлове (може да се използва повече от веднъж)

en:       --asdeps         install packages as non-explicitly installed
bg: --asdeps инсталиране на пакети като не-изрично инсталирани

en:       --asexplicit     install packages as explicitly installed
bg: --asexplicit инсталиране на пакети като изрично инсталирани

en:       --ignore <pkg>   ignore a package upgrade (can be used more than once)
bg: --ignore <pkg> игнориране на пакет за обновяване (може да се използва повече от един път)

en:       --ignoregroup <grp>
                           ignore a group upgrade (can be used more than once)
bg: --ignoregroup <grp>
    игнориране на група за обновяване (може да се ползва повече от един път)

en:   -d, --nodeps         skip dependency version checks (-dd to skip all checks)
bg: -d, --nodeps пропускане проверката за нужна версия (-dd за пропускане на всички)

en:       --assume-installed <package=version>
                           add a virtual package to satisfy dependencies
bg: --assume-installed <пакет=версия>
    добави виртуален пакет за задоволяването на зависимостите

en:       --dbonly         only modify database entries, not package files
bg: --dbonly само модифицирани записи в базата, без файловете на пакета

en:       --noprogressbar  do not show a progress bar when downloading files
bg: --noprogressbar без лента на прогрес при сваляне на файлове

en:       --noscriptlet    do not execute the install scriptlet if one exists
bg: --noscriptlet не започвай инсталиране на scriptlet ако има такъв

en:   -p, --print          print the targets instead of performing the operation
bg: -p, --print отпечатай целите вместо извършване на операцията

en:       --print-format <string>
                           specify how the targets should be printed
bg: --print-format <string>
    определяне как целите да се отпечатат

en:   -b, --dbpath <path>  set an alternate database location
bg: -b, --dbpath <path> задаване на алтернативен адрес на базата

en:   -r, --root <path>    set an alternate installation root
bg: -r, --root <path> задаване на алтернативен инсталационен root

en:   -v, --verbose        be verbose
bg: -v, --verbose за детайли

en:       --arch <arch>    set an alternate architecture
bg: --arch <arch> задаване на алтернативна архитектура

en:       --sysroot        operate on a mounted guest system (root-only)
bg:       --sysroot       работа на монтираната система за гост (root-only)

en:       --cachedir <dir> set an alternate package cache location
bg: --cachedir <dir> задаване на друго място за пакетния кеш

en:       --hookdir <dir>  set an alternate hook location
bg:  --hookdir <dir> задаване на друго място на куката

en:       --color <when>   colorize the output
bg: --color <when> оцвети изхода

en:       --config <path>  set an alternate configuration file
bg: --config <path> задаване на алтернативен конфигурационен файл

en:       --debug          display debug messages
bg: --debug показване на резултати от дебъгване

en:       --gpgdir <path>  set an alternate home directory for GnuPG
bg: --gpgdir <path> задаване на друга home директория за GnuPG

en:       --logfile <path> set an alternate log file
bg: --logfile <path> задаване на алтернативен log файл

en:       --noconfirm      do not ask for any confirmation
bg: --noconfirm не питай за потвърждение

en:       --confirm        always ask for confirmation
bg:       --confirm        винаги питай за подвърждение

en:       --disable-download-timeout
                           use relaxed timeouts for download
bg:       --disable-download-timeout
                           удължаване времето за изчакване при изтегляне

en:                        This program may be freely redistributed under
                           the terms of the GNU General Public License.
bg: Тази програма може свободно да бъде разпространявана
    при условията на GNU General Public License.

en: HTTP_USER_AGENT truncated
bg: HTTP_USER_AGENT премахнат

en: invalid option: '%s' and '%s' may not be used together
bg: невалидна опция: '%s' и '%s' немогат да бъдат използвани заедно

en: invalid argument '%s' for %s
bg: Невалиден аргумент '%s' за %s⏎

en: '%s' is not a valid debug level
bg: '%s' е невалидно ниво за дебъг

en: only one operation may be used at a time
bg: може да се извършва само по една операция

en: invalid option '-%c'
bg: невалидна опция '-%c'

en: invalid option '--%s'
bg: невалидна опция '--%s'

en: you cannot perform this operation unless you are root.
bg: не можете да изпълните тази операция, ако не сте root.

en: failed to read arguments from stdin: (%s)
bg: неуспешно прочитане на аргумент от stdin: (%s)

en: failed to reopen stdin for reading: (%s)
bg: неуспех при отварянето stdin за четене: (%s)

en: argument '-' specified with empty stdin
bg: аргумент '-' определя с празен stdin

en: argument '-' specified without input on stdin
bg: аргумента '-' определя без вход през stdin

en: chroot to '%s' failed: (%s)
bg: chroot на'%s' неуспешно: (%s)

en: no operation specified (use -h for help)
bg: не е посочена операция (-h за помощ)

en: %s is owned by %s%s %s%s%s
bg: %s е собственост на %s%s %s%s%s

en: no file was specified for --owns
bg: не е посочен файл за --owns

en: empty string passed to file owner query
bg: празният низ се предава на файла собственик на заявката

en: No package owns %s
bg: Няма пакет които да притежава %s

en: path too long: %s/
bg: пътят е твърде дълъг: %s/

en: [ignored]
bg: [игнориран]

en: group '%s' was not found
bg: група '%s' не беше открита

en: could not load package '%s': %s
bg: не може да се зареди пакет '%s': %s

en: '%s' is a file, you might want to use %s.
bg: '%s' е файл, може би искахте това %s.

en: target not found: %s
bg: целта не е открита: %s

en: failed to prepare transaction (%s)
bg: неуспех да се подготви транзакцията (%s)

en: removing %s breaks dependency '%s' required by %s
bg: премахването на %s прекъсва зависимостта '%s' необходима на %s

en: %s is designated as a HoldPkg.
bg: %s е обозначен като HoldPkg.

en: HoldPkg was found in target list. Do you want to continue?
bg: HoldPkg е открит в целевия списък. Искате ли да продължите?

en:  there is nothing to do
bg: няма какво да се прави

en: Do you want to remove these packages?
bg: Искате ли да премахнете тези пакети?

en: failed to commit transaction (%s)
bg: неуспех в задаването на транзакцията (%s)

en: could not remove %s: %s
bg: не може да се премахне %s: %s

en: could not access database directory
bg: няма достъп до директорията на базата

en: Database directory: %s
bg: Директория на базата: %s

en: Do you want to remove unused repositories?
bg: Искате ли да премахнете неизползваните хранилища?

en: removing unused sync repositories...
bg: премахване на неизползваните хранилища...

en: Packages to keep:
bg: Пакети за запазване:

en:   All locally installed packages
bg: Всички локално инсталирани пакети

en:   All current sync database packages
bg: Всички текущи пакети от sync базата

en: Cache directory: %s
bg: Кеш директория: %s

en: Do you want to remove all other packages from cache?
bg: Искате ли да премахнете всички други пакети от кеша?

en: removing old packages from cache...
bg: премахване на стари пакети от кеша...

en: Do you want to remove ALL files from cache?
bg: Искате ли да премахнете всички файлове от кеша?

en: removing all files from cache...
bg: премахване на всички файлове от кеша...

en: could not access cache directory %s
bg: без достъп до кеш директорията %s

en: repository '%s' does not exist
bg: хранилище '%s' не съществува

en: repository "%s" was not found.
bg: хранилище "%s" не е намерено.

en: There is %d member in group %s%s%s:
     | There are %d members in group %s%s%s:
bg[0]: Има %d член в групата %s%s%s:
bg[1]: Има %d члена в рупата %s%s%s:

en: skipping target: %s
bg: пропускане на цел: %s

en: database not found: %s
bg: базата не е намерена: %s

en: '%s' is a file, did you mean %s instead of %s?
bg: '%s' е файл, да не искахте %s вместо %s?

en: Starting full system upgrade...
bg: Започване на пълно системно надграждане...

en: unable to satisfy dependency '%s' required by %s
bg: не може да се задоволи зависимостта '%s' необходима на %s

en: installing %s (%s) breaks dependency '%s' required by %s
bg: инсталирането %s (%s) прекъсва зависимостта '%s' необходима на %s

en: package %s does not have a valid architecture
bg: пакета %s няма валидна архитектура

en: %s and %s are in conflict
bg: %s и %s са в конфликт

en: %s and %s are in conflict (%s)
bg: %s и %s са в конфликт с (%s)

en: Proceed with download?
bg: Продължаване с изтеглянето?

en: Proceed with installation?
bg: Продължаване с инсталацията?

en: %s exists in both '%s' and '%s'
bg: %s съществува в '%s' и в '%s'

en: %s: %s exists in filesystem (owned by %s)
bg: %s: %s съществува в файловата система (собственост на %s)

en: %s: %s exists in filesystem
bg: %s: %s съществува в файловата система

en: %s is invalid or corrupted
bg: %s е невалиден или повреден

en: Errors occurred, no packages were upgraded.
bg: Поява на грешки, няма обновени пакети.

en: loading packages...
bg: зареждане на пакети...

en: failed to init transaction (%s)
bg: неуспешно инициализиране (%s)

en: could not lock database: %s
bg: не може да се заключи базата: %s

en:   if you're sure a package manager is not already
      running, you can remove %s
bg: Ако сте убедени че пакетния мениджър не работи,
    можете да премахнете %s

en: failed to release transaction (%s)
bg: неуспешно извършване на транзакцията (%s)

en: no usable package repositories configured.
bg: неизползваема конфигурация на хранилищата.

en: database '%s' is not valid (%s)
bg: базата '%s' не е валидна (%s)

en: failed to synchronize all databases (%s)
bg: неуспешно синхронизиране на всички бази от данни (%s)

en: insufficient columns available for table display
bg: недостатъчно колони за таблично представяне

en: Valid
bg: Валиден

en: Key expired
bg: Остарял ключ

en: Expired
bg: Изтекъл

en: Invalid
bg: Невалиден

en: Key unknown
bg: Непознат ключ

en: Key disabled
bg: Спрян ключ

en: Signature error
bg: Грешен подпис

en: full trust
bg: пълно доверие

en: marginal trust
bg: пределно доверие

en: never trust
bg: никакво доверие

en: unknown trust
bg: неизвестно доверие

en: %s, %s from "%s"
bg: %s, %s от "%s"

en: Package
bg: Пакет

en: Old Version
bg: Стара версия

en: New Version
bg: Нова версия

en: Net Change
bg: Нетна промяна

en: removal
bg: премахване

en: Packages
bg: Пакети

en: Total Download Size:
bg: Общ размер за сваляне:

en: Total Installed Size:
bg: Общ инсталиран размер:

en: Total Removed Size:
bg: Общ премахнат размер:

en: Net Upgrade Size:
bg: Нетен размер на актуализация:

en:  [pending]
bg:  [чакащ]

en: New optional dependencies for %s
bg: Нови допълнителни зависимости за %s

en: Optional dependencies for %s
bg: Допълнителни зависимости за %s

en: Repository %s%s
bg: Хранилище %s%s

en: invalid value: %d is not between %d and %d
bg: невалидна стойност: %d не е между %d и %d

en: invalid number: %s
bg: невалиден номер: %s

en: Enter a selection (default=all)
bg: Въведете избор (default=all)

en: Enter a number (default=%d)
bg: Въведете номер (default=%d)

en: YES
bg: Да

en: NO
bg: Не

en: failed to allocate string
bg: неуспех при определяне на низ

en: error:
bg: грешка:

en: warning:
bg: предупреждение:

en: pacman-conf - query pacman's configuration file
bg: pacman-conf - задаване на конфигурационен файл на Пакман

en: usage:  pacman-conf [options] [<directive>...]
bg: използване:  pacman-conf [настройки] [<directive>...]

en: options:
bg: настройки:

en:   -c, --config=<path>  set an alternate configuration file
bg: -c, --config=<path> задаване на алтернативен конфигурационен файл

en:   -R, --rootdir=<path> set an alternate installation root
bg: -R, --rootdir=<path> задаване на друга основна дитектория за инсталиране

en:   -r, --repo=<remote>  query options for a specific repo
bg: -r, --repo=<remote>  опции на заявката за определено хранилище

en:   -v, --verbose        always show directive names
bg: -v, --verbose винаги показвай имената на директивите

en:   -l, --repo-list      list configured repositories
bg: -l, --repo-list списък конфигуриран хранилища

en:   -h, --help           display this help information
bg: -h, --help показване на тази помощна информация

en:   -V, --version        display version information
bg: -V, --version показвай инвормацията за версията

en: error setting rootdir '%s': out of memory
bg: грешно зададена rootdir '%s': извън паметта

en: error parsing '%s'
bg: грешка при анализа '%s'

en: error: repo '%s' not configured
bg: грешка: хранилище '%s' не е конфигурирано

en: warning: '%s' directives cannot be queried
bg: внимание: '%s' директивите не могат да бъдат отменени

en: warning: unknown directive '%s'
bg: внимание: непозната директива '%s'

en: error: directives may not be specified with %s
bg: грешка: директивите не могат да бъдат определени с %s

en: Test a pacman package for validity.
bg: Тестване на Пакман пакет за валидност.

en: Usage: testpkg <package file>
bg: Използване: testpkg <package file>

en: cannot initialize alpm: %s
bg: не се инициализира alpm: %s

en: Cannot find the given file.
bg: Не се открива зададеният файл.

en: Cannot open the given file.
bg: Не се отваря зададеният файл.

en: Package is invalid.
bg: Пакетът е невалиден.

en: libalpm error: %s
bg: libalpm грешка: %s

en: Package is valid.
bg: Пакетът е валиден.

en: error releasing alpm
bg: грешка при освобождаване на alpm
