Arch Linux Pacman package manager - en to ca translation catalogue (343 entries)

en: Running pre-transaction hooks...
ca: S'executen els ganxos de preinstal·lació...

en: Running post-transaction hooks...
ca: S'executen els ganxos de postinstal·lació...

en: checking dependencies...
ca: Es comproven les dependències...

en: checking for file conflicts...
ca: Es comproven els conflictes entre els fitxers...

en: resolving dependencies...
ca: Es resolen les dependències...

en: looking for conflicting packages...
ca: Se cerquen els paquets conflictius...

en: Processing package changes...
ca: Es processen els canvis dels paquets...

en: installing %s...
ca: S'instal·la %s...

en: upgrading %s...
ca: S'actualitza %s...

en: reinstalling %s...
ca: Es reinstal·la %s...

en: downgrading %s...
ca: Es degrada %s...

en: removing %s...
ca: Se suprimeix %s...

en: checking package integrity...
ca: Es comprova la integritat dels paquets...

en: checking keyring...
ca: Es comprova el clauer...

en: downloading required keys...
ca: Es baixen les claus necessàries...

en: loading package files...
ca: Es carreguen els fitxers dels paquets...

en: Retrieving packages...
ca: Es recuperen els paquets...

en: checking available disk space...
ca: Es comprova l'espai disponible al disc...

en: %s optionally requires %s
ca: %s requereix opcionalment %s

en: %s installed as %s.pacnew
ca: %s instal·lat com a %s.pacnew.

en: %s saved as %s.pacsave
ca: %s desat com a %s.pacsave.

en: %s is in IgnorePkg/IgnoreGroup. Install anyway?
ca: %s és a IgnorePkg/IgnoreGroup. L'instal·lo tanmateix?

en: Replace %s with %s/%s?
ca: Reemplaço %s per %s/%s?

en: %s and %s are in conflict. Remove %s?
ca: %s i %s tenen conflictes. Suprimeixo %s?

en: %s and %s are in conflict (%s). Remove %s?
ca: %s i %s tenen conflictes (%s). Suprimeixo %s?

en: The following package cannot be upgraded due to unresolvable dependencies:
     | The following packages cannot be upgraded due to unresolvable dependencies:
ca[0]: El paquet següent no es pot actualitzar a causa de dependències sense resolució:
ca[1]: Els paquets següents no es poden actualitzar a causa de dependències sense resolució:

en: Do you want to skip the above package for this upgrade? | Do you want to skip the above packages for this upgrade?
ca[0]: Voleu ometre el paquet anterior en aquesta actualització?
ca[1]: Voleu ometre els paquets anteriors en aquesta actualització?

en: There is %zu provider available for %s
     | There are %zu providers available for %s:
ca[0]: Hi ha %zu proveïdor disponible per a %s:
ca[1]: Hi ha %zu proveïdors disponibles per a %s:

en: File %s is corrupted (%s).
    Do you want to delete it?
ca: El fitxer %s és corrupte (%s).
    Voleu esborrar-lo?

en: Import PGP key %s?
ca: Importo la clau PGP %s?

en: Import PGP key %s, "%s"?
ca: Importo la clau PGP %s, "%s"?

en: installing
ca: S'instal·la

en: upgrading
ca: S'actualitza

en: downgrading
ca: Es degrada

en: reinstalling
ca: Es reinstal·la

en: removing
ca: Se suprimeix

en: checking for file conflicts
ca: Es comproven els conflictes entre els fitxers.

en: checking available disk space
ca: Es comprova l'espai disponible al disc.

en: checking package integrity
ca: Es comprova la integritat dels paquets.

en: checking keys in keyring
ca: Es comproven les claus del clauer.

en: loading package files
ca: Es carreguen els fitxers dels paquets.

en:  %s downloading...
ca: Es baixa: %s...

en:  %s is up to date
ca:  %s està al dia.

en:  %s failed to download
ca: Ha fallat baixar %s.

en: unknown callback event type %d for %s
ca: tipus d'esdeveniment de crida desconegut, %d, per a %s

en: %s: %s (File type mismatch)
ca: %s: %s (El tipus de fitxer no coincideix.)

en: %s: %s (UID mismatch)
ca: %s: %s (L'UID no coincideix.)

en: %s: %s (GID mismatch)
ca: %s: %s (El GID no coincideix.)

en: %s: %s (Permissions mismatch)
ca: %s: %s (Els permisos no coincideixen.)

en: backup file
ca: fitxer de còpia de seguretat

en: %s: %s (Modification time mismatch)
ca: %s: %s (L'hora de modificació no coincideix.)

en: unable to read symlink contents: %s
ca: no es pot llegir el contingut de l'enllaç simbòlic: %s.

en: %s: %s (Symlink path mismatch)
ca: %s: %s (No coincideix el camí de l'enllaç simbòlic.)

en: %s: %s (Size mismatch)
ca: %s: %s (La mida no coincideix.)

en: %s: %s (failed to calculate %s checksum)
ca: %s: %s (ha fallat calcular la suma de comprovació: %s)

en: %s: %s (%s checksum information not available)
ca: %s: %s (%s: informació de la suma de comprovació no disponible)

en: %s: %s (%s checksum mismatch)
ca: %s: %s (%s: les sumes de comprovació no coincideixen)

en: path too long: %s%s
ca: el camí és massa llarg:%s%s.

en: %s: %jd total file,  | %s: %jd total files,
ca[0]: %s: %jd fitxer en total,
ca[1]: %s: %jd fitxers en total,

en: %jd missing file
     | %jd missing files
ca[0]: Manca %jd fitxer
ca[1]: Manquen %jd fitxers

en: %s: no mtree file
ca: %s: no hi ha fitxer mtree.

en: path too long: %slocal/%s-%s/%s
ca: el camí és massa llarg: %slocal/%s-%s/%s

en: file type not recognized: %s%s
ca: tipus de fitxer no reconegut: %s%s.

en: %jd altered file
     | %jd altered files
ca[0]: %jd fitxer modificat
ca[1]: %jd fitxers modificats

en: malloc failure: could not allocate %zu byte
     | malloc failure: could not allocate %zu bytes
ca[0]: fallada d'assignació de memòria: no s'ha pogut assignar %zu byte
ca[1]: fallada d'assignació de memòria: no s'han pogut assignar %zu bytes

en: could not get current working directory
ca: no s'ha pogut obtenir el directori de treball actual.

en: could not chdir to download directory %s
ca: no es pot canviar al directori de baixades %s

en: running XferCommand: fork failed!
ca: execució de XferCommand: ha fallat la bifurcació!

en: could not rename %s to %s (%s)
ca: no s'ha pogut canviar el nom de %s a %s (%s).

en: could not restore working directory (%s)
ca: no s'ha pogut restaurar el directori de treball (%s).

en: config file %s, line %d: invalid value for '%s' : '%s'
ca: fitxer de configuració %s, línia %d: valor no vàlid per a "%s": "%s".

en: config file %s, line %d: '%s' option invalid, no signature support
ca: fitxer de configuració %s, línia %d: "%s" opció no vàlida, sense suport de signatura.

en: config file %s, line %d: directive '%s' in section '%s' not recognized.
ca: fitxer de configuració %s, línia %d: la directiva "%s" a la secció "%s" no es reconeix.

en: config file %s, line %d: value for '%s' has to be positive : '%s'
ca: fitxer de configuració %s, línia %d: el valor per a "%s ha de ser positiu: %s.

en: config file %s, line %d: value for '%s' is too large : '%s'
ca: fitxer de configuració %s, línia %d: el valor per a %s és massa gros: %s.

en: mirror '%s' contains the '%s' variable, but no '%s' is defined.
ca: la rèplica "%s" conté la variable '%s", però no s'ha definit cap "%s".

en: could not add server URL to database '%s': %s (%s)
ca: no es pot afegir l'URL del servidor a la base de dades "%s" : %s (%s).

en: could not register '%s' database (%s)
ca: no es pot registrar la base de dades "%s" (%s).

en: failed to initialize alpm library:
    (root: %s, dbpath: %s)
    %s
ca: ha fallat iniciar la biblioteca alpm:
    (arrel: %s, camí de la base de dades: %s)
    %s

en: try running pacman-db-upgrade
ca: proveu d'executar pacman-db-upgrade

en: problem setting logfile '%s' (%s)
ca: problema en establir el fitxer de registre «%s» (%s).

en: problem setting gpgdir '%s' (%s)
ca: problema en establir el directori gpg "%s" (%s).

en: problem adding hookdir '%s' (%s)
ca: problema en afegir el directori de ganxo "%s" (%s).

en: no '%s' configured
ca: "%s" sense configurar

en: Failed to pass %s entry to libalpm
ca: Ha fallat passar l'entrada %s a libalpm.

en: config file %s, line %d: '%s' option '%s' not recognized
ca: fitxer de configuració %s, línia %d: "%s" l'opció "%s" no es reconeix.

en: config file %s, line %d: directive '%s' needs a value
ca: fitxer de configuració %s, línia %d: la directiva "%s" necessita un valor.

en: config parsing exceeded max recursion depth of %d.
ca: l'anàlisi de configuració ha superat la profunditat màxima de recursivitat de %d.

en: config file %s could not be read: %s
ca: no s'ha pogut llegir el fitxer de configuració %s: %s

en: config file %s, line %d: All directives must belong to a section.
ca: fitxer de configuració %s, línia %d: totes les directives han de pertànyer a una secció.

en: no targets specified (use -h for help)
ca: no s'ha especificat cap objectiu (useu -h per a l'ajuda).

en: no install reason specified (use -h for help)
ca: no s'ha especificat cap raó d'instal·lació (useu -h per a l'ajuda).

en: could not set install reason for package %s (%s)
ca: no s'ha pogut establir la raó d'instal·lació per al paquet %s (%s).

en: %s: install reason has been set to 'installed as dependency'
ca: %s: la raó d'instal·lació s'ha establert a "instal·lat com a dependència".

en: %s: install reason has been set to 'explicitly installed'
ca: %s: la raó d'instal·lació s'ha establert a "instal·lat explícitament".

en: No database errors have been found!
ca: No s'ha trobat cap error de base de dades!

en: %s is owned by %s%s/%s%s %s%s%s
ca: %s pertany a %s%s/%s%s %s%s%s

en: invalid regular expression '%s'
ca: expressió regular no vàlida: %s

en: invalid package: '%s'
ca: paquet no vàlid: "%s".

en: package '%s' was not found
ca: no s'ha trobat el paquet "%s".

en: Synchronizing package databases...
ca: Se sincronitzen les bases de dades dels paquets...

en: Architecture
ca: Arquitectura

en: Backup Files
ca: Còpia de seguretat

en: Build Date
ca: Data de construcció

en: Compressed Size
ca: Mida comprimida

en: Conflicts With
ca: Té conflicte amb

en: Depends On
ca: Depèn de

en: Description
ca: Descripció

en: Download Size
ca: Mida de la baixada

en: Groups
ca: Grups

en: Install Date
ca: Data d'instal·lació

en: Install Reason
ca: Raó d'instal·lació

en: Install Script
ca: Script d'instal·lació

en: Installed Size
ca: Mida de la instal·lació

en: Licenses
ca: Llicències

en: MD5 Sum
ca: Suma MD5

en: Name
ca: Nom

en: Optional Deps
ca: Dependències opcionals

en: Optional For
ca: Opcional per a

en: Packager
ca: Empaquetador

en: Provides
ca: Proporciona

en: Replaces
ca: Reemplaça

en: Repository
ca: Repositori

en: Required By
ca: Requerit per

en: SHA-256 Sum
ca: Suma SHA-256

en: Validated By
ca: Validat per

en: Version
ca: Versió

en:  [installed]
ca: [instal·lat]

en: Explicitly installed
ca: Instal·lat explícitament

en: Installed as a dependency for another package
ca: S'ha Instal·lat com a dependència d'un altre paquet.

en: Unknown
ca: Desconegut

en: None
ca: Cap

en: Signature
ca: Signatura

en: Yes
ca: Sí

en: could not calculate checksums for %s
ca: No s'han pogut calcular les sumes de comprovació per a %s.

en: (none)
ca: (cap)

en: no changelog available for '%s'.
ca: no hi ha cap registre de canvis disponible per a "%s".

en: Changelog for %s:
ca: Registre canvis per a %s:

en: installed
ca: instal·lat

en: options
ca: opcions

en: file(s)
ca: fitxer/s

en: package(s)
ca: paquet/s

en: usage
ca: ús

en: operation
ca: operació

en: operations:
ca: operacions:

en: 
    use '%s {-h --help}' with an operation for available options
ca: 
    Useu "%s {-h --help}" amb una operació per veure'n les opcions disponibles.

en:   -c, --cascade        remove packages and all packages that depend on them
ca:   -c, --cascade        Suprimeix els paquets i tots els paques que en depenen.

en:   -n, --nosave         remove configuration files
ca:   -n, --nosave         Suprimeix els fitxers de configuració.

en:   -s, --recursive      remove unnecessary dependencies
                           (-ss includes explicitly installed dependencies)
ca:   -s, --recursive      Suprimeix les dependències innecessàries.
                           (-ss inclou dependències instal·lades explícitament.)

en:   -u, --unneeded       remove unneeded packages
ca:   -u, --unneeded       Suprimeix els paquets innecessaris.

en:       --needed         do not reinstall up to date packages
ca:       --needed         No reinstal·lis els paquets actualitzats.

en:   -c, --changelog      view the changelog of a package
ca:   -c, --changelog      Mostra el registre de canvis d'un paquet.

en:   -d, --deps           list packages installed as dependencies [filter]
ca:   -d, --deps           Llista els paquets instal·lats com a dependència [filtre].

en:   -e, --explicit       list packages explicitly installed [filter]
ca:   -e, --explicit       Llista els paquets instal·lats explícitament [filtre].

en:   -g, --groups         view all members of a package group
ca:   -g, --groups         Mostra tots els membres d'un grup de paquets.

en:   -i, --info           view package information (-ii for backup files)
ca:   -i, --info           Mostra la informació dels paquets (-ii per a fitxers de còpia de seguretat).

en:   -k, --check          check that package files exist (-kk for file properties)
ca:   -k, --check          Comprova que els fitxers del paquet existeixin (-kk per a les propietats del fitxer).

en:   -l, --list           list the files owned by the queried package
ca:   -l, --list           Llista els fitxers que pertanyen al paquet consultat.

en:   -m, --foreign        list installed packages not found in sync db(s) [filter]
ca:   -m, --foreign        Llista els paquets instal·lats que no es troben a les bases de dades de sincronització [filtre].

en:   -n, --native         list installed packages only found in sync db(s) [filter]
ca:   -n, --native         Llista els paquets instal·lats trobats únicament a les bases de dades de sincronització [filtre].

en:   -o, --owns <file>    query the package that owns <file>
ca:   -o, --own <file>   Consulta el paquet al qual pertany <file>.

en:   -p, --file <package> query a package file instead of the database
ca:   -p, --file <package>  Consulta un fitxer de paquet en lloc de la base de dades.

en:   -q, --quiet          show less information for query and search
ca:   -q, --quiet          Mostra menys informació per a consultes i cerques.

en:   -s, --search <regex> search locally-installed packages for matching strings
ca:   -s, --search <regex> Cerca cadenes coincidents en paquets instal·lats localment.

en:   -t, --unrequired     list packages not (optionally) required by any
                           package (-tt to ignore optdepends) [filter]
ca: -t, --unrequired     Llista els paquets no (opcionalment) requerits per cap
              paquet (-tt per ignorar dependències opcionals) [filtre].

en:   -u, --upgrades       list outdated packages [filter]
ca:   -u, --upgrades       Llista els paquets obsolets [filtre].

en:   -c, --clean          remove old packages from cache directory (-cc for all)
ca:   -c, --clean          Suprimeix els paquets antics del directori de memòria cau (-cc per a tots).

en:   -g, --groups         view all members of a package group
                           (-gg to view all groups and members)
ca: -g, --groups          Mostra tots els membres d'un grup de paquets,
              (-gg per veure tots els grups i els membres).

en:   -i, --info           view package information (-ii for extended information)
ca:   -i, --info            Mostra informació dels paquets (-ii per obtenir-ne informació ampliada).

en:   -l, --list <repo>    view a list of packages in a repo
ca:   -l, --list <repo>    Mostra una llista dels paquets en un repositori.

en:   -s, --search <regex> search remote repositories for matching strings
ca:   -s, --search <exreg> Cerca cadenes coincidents en repositoris remots.

en:   -u, --sysupgrade     upgrade installed packages (-uu enables downgrades)
ca:   -u, --sysupgrade     Actualitza els paquets instal·lats (-uu permet la degradació).

en:   -y, --refresh        download fresh package databases from the server
                           (-yy to force a refresh even if up to date)
ca:   -y, --refresh          Refresca les bases de dades de paquets des del servidor,
              (-yy per forçar una actualització de la base de dades, encara que ja estigui actualitzada).

en:       --asdeps         mark packages as non-explicitly installed
ca:       --asdeps         Marca els paquets com a no instal·lats explícitament.

en:       --asexplicit     mark packages as explicitly installed
ca:       --asexplicit     Marca els paquets com a instal·lats explícitament.

en:   -k, --check          test local database for validity (-kk for sync databases)
ca:   -k, --check          Comprova la validesa de la base de dades local (-kk per sincronitzar les bases de dades).

en:   -q, --quiet          suppress output of success messages
ca:   -q, --quiet          Suprimeix la sortida dels missatges d'èxit.

en:   -x, --regex          enable searching using regular expressions
ca:   -x, --regex          Habilita la cerca amb expressions regulars.

en:       --machinereadable
                           produce machine-readable output
ca:       --machinereadable
                           Produeix una sortida llegible per màquina.

en:   -w, --downloadonly   download packages but do not install/upgrade anything
ca:   -w, --downloadonly   Baixa els paquets però no instal·lis ni actualitzis res.

en:       --overwrite <glob>
                           overwrite conflicting files (can be used more than once)
ca:       --overwrite <glob>
                           Sobreescriu els fitxers conflictius (es pot usar més d'un cop).

en:       --asdeps         install packages as non-explicitly installed
ca:       --asdeps         Instal·la paquets com a no instal·lats explícitament.

en:       --asexplicit     install packages as explicitly installed
ca: --asexplicit     Instal·la paquets com a instal·lats explícitament.

en:       --ignore <pkg>   ignore a package upgrade (can be used more than once)
ca:       --ignore <pkg>   Ignora l'actualització d'un paquet (es pot usar més d'un cop).

en:       --ignoregroup <grp>
                           ignore a group upgrade (can be used more than once)
ca:       --ignoregroup <grp>
                           Ignora l'actualització d'un grup (es pot usar més d'un cop).

en:   -d, --nodeps         skip dependency version checks (-dd to skip all checks)
ca:   -d, --nodeps         Omet les comprovacions de versions de les dependències (-dd per ometre totes les comprovacions).

en:       --assume-installed <package=version>
                           add a virtual package to satisfy dependencies
ca: --assume-installed <paquet=versió>
              Afegeix un paquet virtual per satisfer les dependències.

en:       --dbonly         only modify database entries, not package files
ca:       --dbonly         Modifica només les entrades de la base de dades, però no fitxers de paquets.

en:       --noprogressbar  do not show a progress bar when downloading files
ca:       --noprogressbar  No mostris una barra de progrés en baixar fitxers.

en:       --noscriptlet    do not execute the install scriptlet if one exists
ca:       --noscriptlet    No executis l'scriptlet d'instal·lació si existeix.

en:   -p, --print          print the targets instead of performing the operation
ca:   -p, --print          Imprimeix els objectius en lloc d'executar l'operació.

en:       --print-format <string>
                           specify how the targets should be printed
ca:       --print-format <string>
                           Especifica com s'han d'imprimir els objectius.

en:   -b, --dbpath <path>  set an alternate database location
ca:   -b, --dbpath <camí>  Estableix una ubicació alternativa de la base de dades.

en:   -r, --root <path>    set an alternate installation root
ca:   -r, --root <path>    Estableix una arrel d'instal·lació alternativa.

en:   -v, --verbose        be verbose
ca:   -v, --verbose        Mostra'n els detalls.

en:       --arch <arch>    set an alternate architecture
ca:       --arch <arq>    Estableix una arquitectura alternativa.

en:       --sysroot        operate on a mounted guest system (root-only)
ca:       --sysroot        Opera en un sistema aliè muntat (només per a arrel).

en:       --cachedir <dir> set an alternate package cache location
ca:       --cachedir <dir> Estableix una ubicació alternativa de la memòria cau de paquets.

en:       --hookdir <dir>  set an alternate hook location
ca:       --hookdir <dir>  Estableix una ubicació alternativa de ganxo.

en:       --color <when>   colorize the output
ca:       --color <quan>   Usa color al text de sortida.

en:       --config <path>  set an alternate configuration file
ca:       --config <path>  Estableix un fitxer de configuració alternatiu.

en:       --debug          display debug messages
ca:       --debug          Mostra els missatges de depuració.

en:       --gpgdir <path>  set an alternate home directory for GnuPG
ca:       --gpgdir <camí>  Estableix un directori alternatiu per a GnuPG.

en:       --logfile <path> set an alternate log file
ca:       --logfile <path> Estableix un fitxer de registre alternatiu.

en:       --noconfirm      do not ask for any confirmation
ca:       --noconfirm      No demanis cap confirmació.

en:       --confirm        always ask for confirmation
ca:       --confirm        Demana'n sempre la confirmació.

en:       --disable-download-timeout
                           use relaxed timeouts for download
ca:       --disable-download-timeout
                           Usa temps d'espera relaxats per a la baixada.

en:                        This program may be freely redistributed under
                           the terms of the GNU General Public License.
ca:                        Aquest programa es pot redistribuir lliurement segons
                           els termes de la llicència pública general de GNU.

en: HTTP_USER_AGENT truncated
ca: HTTP_USER_AGENT truncat

en: invalid option: '%s' and '%s' may not be used together
ca: opció no vàlida: "%s" i "%s" no s'haurien d'usar conjuntament.

en: invalid argument '%s' for %s
ca: l'argument "%s" no és vàlid per a %s

en: '%s' is not a valid debug level
ca: "%s" no és un nivell de depuració vàlid.

en: only one operation may be used at a time
ca: només es pot usar una operació cada cop.

en: invalid option '-%c'
ca: opció no vàlida "--%c".

en: invalid option '--%s'
ca: opció no vàlida "--%s".

en: you cannot perform this operation unless you are root.
ca: no podeu fer aquesta operació si no sou l'administrador.

en: failed to read arguments from stdin: (%s)
ca: ha fallat llegir arguments de stdin: (%s).

en: failed to reopen stdin for reading: (%s)
ca: ha fallat reobrir stdin per a la lectura: (%s).

en: argument '-' specified with empty stdin
ca: argument '-' especificat amb stdin buit.

en: argument '-' specified without input on stdin
ca: argument "-" especificat sense entrada a stdin.

en: chroot to '%s' failed: (%s)
ca: fer chroot a "%s" ha fallat: (%s).

en: no operation specified (use -h for help)
ca: no s'ha especificat cap operació (useu -h per a l'ajuda).

en: %s is owned by %s%s %s%s%s
ca: %s pertany a %s%s %s%s%s

en: no file was specified for --owns
ca: no s'ha especificat cap fitxer per a --owns.

en: empty string passed to file owner query
ca: cadena buida passada a la consulta de pertinença de fitxer

en: No package owns %s
ca: Cap paquet no posseeix %s.

en: path too long: %s/
ca: camí d'accés massa llarg: %s/

en: [ignored]
ca: [ignorat]

en: group '%s' was not found
ca: no s'ha trobat el grup "%s".

en: could not load package '%s': %s
ca: no s'ha pogut carregar el paquet "%s": %s.

en: '%s' is a file, you might want to use %s.
ca: "%s" és un fitxer, és possible que vulgueu usar %s.

en: target not found: %s
ca: objectiu no trobat: %s.

en: failed to prepare transaction (%s)
ca: ha fallat preparar la transacció (%s).

en: removing %s breaks dependency '%s' required by %s
ca: suprimir %s trenca la dependència "%s" requerida per %s.

en: %s is designated as a HoldPkg.
ca: %s és designat com a HoldPkg.

en: HoldPkg was found in target list. Do you want to continue?
ca: S'ha trobat HoldPkg a la llista d'objectius. Voleu continuar?

en:  there is nothing to do
ca:  No hi ha res per fer.

en: Do you want to remove these packages?
ca: Voleu suprimir aquests paquets?

en: failed to commit transaction (%s)
ca: ha fallat fer la transacció (%s).

en: could not remove %s: %s
ca: no s'ha pogut suprimir %s: %s

en: could not access database directory
ca: no s'ha pogut accedir al directori de la base de dades.

en: Database directory: %s
ca: Directori de la base de dades: %s.

en: Do you want to remove unused repositories?
ca: Voleu suprimir els repositoris no usats?

en: removing unused sync repositories...
ca: Se suprimeixen els repositoris de sincronització no usats...

en: Packages to keep:
ca: Paquets per mantenir:

en:   All locally installed packages
ca:   Tots els paquets instal·lats localment

en:   All current sync database packages
ca:   Tots els paquets de la base de dades per sincronitzar

en: Cache directory: %s
ca: Directori de memòria cau: %s.

en: Do you want to remove all other packages from cache?
ca: Voleu suprimir tots els altres paquets de la memòria cau?

en: removing old packages from cache...
ca: Se suprimeixen els paquets antics de la memòria cau...

en: Do you want to remove ALL files from cache?
ca: Voleu suprimir TOTS els fitxers de la memòria cau?

en: removing all files from cache...
ca: Se suprimeixen tots els fitxers de la memòria cau...

en: could not access cache directory %s
ca: no es pot accedir al directori de memòria cau %s.

en: repository '%s' does not exist
ca: el repositori "%s" no existeix.

en: repository "%s" was not found.
ca: no s'ha trobat el repositori "%s".

en: There is %d member in group %s%s%s:
     | There are %d members in group %s%s%s:
ca[0]: Hi ha %d membre al grup %s%s%s:
ca[1]: Hi ha %d membres al grup %s%s%s:

en: skipping target: %s
ca: s'omet l'objectiu: %s.

en: database not found: %s
ca: base de dades no trobada: %s.

en: '%s' is a file, did you mean %s instead of %s?
ca: "%s" és un fitxer, volíeu dir "%s" en lloc de "%s"?

en: Starting full system upgrade...
ca: S'inicia una actualització completa del sistema...

en: unable to satisfy dependency '%s' required by %s
ca: no es pot satisfer la dependència "%s" requerida per %s.

en: installing %s (%s) breaks dependency '%s' required by %s
ca: instal·lar %s (%s) trenca la dependència "%s" requerida per %s.

en: package %s does not have a valid architecture
ca: el paquet %s no té una arquitectura vàlida.

en: %s and %s are in conflict
ca: %s i %s tenen conflictes.

en: %s and %s are in conflict (%s)
ca: %s i %s tenen conflictes (%s).

en: Proceed with download?
ca: N'inicio la baixada?

en: Proceed with installation?
ca: N'inicio la instal·lació?

en: %s exists in both '%s' and '%s'
ca: %s existeix en ambdós: "%s" i "%s".

en: %s: %s exists in filesystem (owned by %s)
ca: %s: %s existeix al sistema de fitxers (pertany a %s).

en: %s: %s exists in filesystem
ca: %s: %s existeix al sistema de fitxers.

en: %s is invalid or corrupted
ca: %s no és vàlid o és corrupte.

en: Errors occurred, no packages were upgraded.
ca: Han ocorregut errors. No s'ha actualitzat cap paquet.

en: loading packages...
ca: Es carreguen paquets...

en: failed to init transaction (%s)
ca: ha fallat iniciar la transacció (%s).

en: could not lock database: %s
ca: no s'ha pogut bloquejar la base de dades: %s

en:   if you're sure a package manager is not already
      running, you can remove %s
ca:   si esteu segur que no hi ha cap gestor de paquets
      en execució, podeu suprimir %s.

en: failed to release transaction (%s)
ca: ha fallat alliberar la transacció (%s).

en: no usable package repositories configured.
ca: no s'ha configurat cap repositori de paquets usable.

en: database '%s' is not valid (%s)
ca: la base de dades "%s" no és vàlida (%s).

en: failed to synchronize all databases (%s)
ca: ha fallat sincronitzar totes les bases de dades (%s)

en: insufficient columns available for table display
ca: no hi ha prou columnes disponibles per a la presentació de la taula.

en: Valid
ca: Vàlid/a

en: Key expired
ca: Clau caducada

en: Expired
ca: Caducat/da

en: Invalid
ca: No vàlid/a

en: Key unknown
ca: Clau desconeguda

en: Key disabled
ca: Clau inhabilitada

en: Signature error
ca: Error de signatura

en: full trust
ca: confiança plena

en: marginal trust
ca: confiança marginal

en: never trust
ca: no hi confiïs mai

en: unknown trust
ca: confiança desconeguda

en: %s, %s from "%s"
ca: %s, %s des de "%s"

en: Package
ca: Paquet

en: Old Version
ca: Versió antiga

en: New Version
ca: Versió nova

en: Net Change
ca: Canvi net

en: removal
ca: supressió

en: Packages
ca: Paquets

en: Total Download Size:
ca: Mida total de la baixada:

en: Total Installed Size:
ca: Mida total de la instal·lació:

en: Total Removed Size:
ca: Mida total de la supressió:

en: Net Upgrade Size:
ca: Mida neta de l'actualització:

en:  [pending]
ca: [pendent]

en: New optional dependencies for %s
ca: Noves dependències opcionals per a %s

en: Optional dependencies for %s
ca: Dependències opcionals per a %s

en: Repository %s%s
ca: Repositori %s%s

en: invalid value: %d is not between %d and %d
ca: el valor no és valid: %d no és entre %d i %d.

en: invalid number: %s
ca: número no vàlid: %s.

en: Enter a selection (default=all)
ca: Introduïu una selecció (per defecte = tot)

en: Enter a number (default=%d)
ca: Introduïu un número (per defecte =%d)

en: [Y/n]
ca: [S/n]

en: [y/N]
ca: [s/N]

en: Y
ca: S

en: YES
ca: SÍ

en: failed to allocate string
ca: Ha fallat assignar la cadena.

en: error:
ca: Error:

en: warning:
ca: Avís:

en: pacman-conf - query pacman's configuration file
ca: pacman-conf - consulta del fitxer de configuració del Pacman

en: usage:  pacman-conf [options] [<directive>...]
ca: Ús:  pacman-conf [opcions] [<directive>...]

en: options:
ca: opcions:

en:   -c, --config=<path>  set an alternate configuration file
ca:   -c, --config=<path>  Estableix un fitxer de configuració alternatiu.

en:   -R, --rootdir=<path> set an alternate installation root
ca:   -R, --rootdir=<path> Estableix un arrel d'instal·lació alternativa.

en:   -r, --repo=<remote>  query options for a specific repo
ca:   -r, --repo=<remote>  opcions de consulta per a un repositori especificat

en:   -v, --verbose        always show directive names
ca:   -v, --verbose        Mostra sempre els noms de les directrius.

en:   -l, --repo-list      list configured repositories
ca:   -l, --repo-list      Llista els repositoris configurats.

en:   -h, --help           display this help information
ca:   -h, --help           Mostra aquesta informació d'ajuda.

en:   -V, --version        display version information
ca:   -V, --version        Mostra la informació de la versió.

en: error setting rootdir '%s': out of memory
ca: error en establir el directori d'arrel %s: memòria esgotada.

en: error parsing '%s'
ca: error en analitzar %s

en: error: repo '%s' not configured
ca: Error: el repositori %s no està configurat.

en: warning: '%s' directives cannot be queried
ca: Avís: no es poden consultar les directives "%s".

en: warning: unknown directive '%s'
ca: Avís: directiva desconeguda "%s"

en: error: directives may not be specified with %s
ca: error: no es poden especificar les directives amb %s.

en: Test a pacman package for validity.
ca: Prova la validesa d'un paquet de Pacman.

en: Usage: testpkg <package file>
ca: Ús: testpkg <package file>

en: cannot initialize alpm: %s
ca: no es pot iniciar alpm: %s

en: Cannot find the given file.
ca: No es pot trobar el fitxer indicat.

en: Cannot open the given file.
ca: No es pot obrir el fitxer indicat.

en: Package is invalid.
ca: El paquet no és vàlid.

en: libalpm error: %s
ca: error de libalpm: %s

en: Package is valid.
ca: El paquet no és vàlid.

en: error releasing alpm
ca: error en alliberar alpm
